PDA

View Full Version : Τί φταίει?



gio.pap.
19/02/2010, 14:35
Διαβαζοντας την παρακατω ειδηση, προβληματιστηκα πολυ.
Ποιος μας φταιει τελικα?

http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=106584&cid=4

STOYBI
19/02/2010, 14:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από gio.pap.
Διαβαζοντας την παρακατω ειδηση, προβληματιστηκα πολυ.
Ποιος μας φταιει τελικα?

http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=106584&cid=4


Παντως στην συγκεκριμενη περιπτωση ΟΧΙ το οδικο δικτυο . :sick:

byron
19/02/2010, 14:38
Θέλει και ρώτημα?

ggs
19/02/2010, 14:39
Ο Δήμος....
:wave2:

rockobok
19/02/2010, 14:58
Μια έγκυος νεαρή γυναίκα, που οδηγούσε μηχανάκι στο οποίο επέβαινε και το τρίχρονο παιδί της.Έλεος δηλαδή!!Ότι οι δρόμοι είναι επικύνδινοι προφανώς το ήξερε και πριν ανέβει στο μηχανάκι, αλλά αυτη ανέβηκε!!

christostr
19/02/2010, 14:58
Δηλαδή η ίδια δεν έχει συνυπευθυνότητα;
Τρίχρονο παιδί στο μηχανάκι; Γκαστρωμένη;:mad:

Οκ, γαμώδρομοι και αδιαφορία. Σήμερα εμφανίστηκαν αυτά; Δεν το ήξερε να προφυλάξει το παιδί της και τον εαυτό της;:mad:

chr1s_86
19/02/2010, 15:03
Μια έγκυος νεαρή γυναίκα, που οδηγούσε μηχανάκι στο οποίο επέβαινε και το τρίχρονο παιδί της

Σίγουρα δεν θα έπρεπε να τρέχουν τα νερά στο δρόμο αλλά δεν μπορώ να μην φανταστώ την εικόνα με την γυναίκα έγκυο με παντελή έλλειψη εξοπλισμού και το παιδάκι αναμεσά σ' αυτήν και το τιμόνι ή γαντζωμένο από πίσω... Αν χτυπούσε και το παιδάκι θα έφταιγε μόνο ο δήμος και τα νερά;;

ggs
19/02/2010, 15:05
Εγώ λέω να της κάνει μήνυση ο δήμος γιατί λέρωσε το δρόμο που με τόσο νερό προσπαθεί εδώ και εβδομάδες να πλύνει….

Επίσης , οι μπάτσοι στα μπλόκα , έκτος από αλκοτεστ , να έχουν μαζί τους και τεστ εγκυμοσύνης και όποιες αναβατισες βρίσκονται θετικές να συλλαμβάνονται άμεσα…

:rolleyes:

Λεωνίδας
19/02/2010, 15:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από chr1s_86
(...)δεν μπορώ να μην φανταστώ την εικόνα με την γυναίκα έγκυο με παντελή έλλειψη εξοπλισμού και το παιδάκι αναμεσά σ' αυτήν και το τιμόνι ή γαντζωμένο από πίσω... δεν μπορείς να φανταστείς;
προφανώς ζεις σε άλλη χώρα :sick: :sick:

BELZEBOYLIS
19/02/2010, 15:10
αν το οδόστρωμα ήταν εντάξει ,θα έπεφτε ????Απάντησε στην ερώτηση και θα βρεις αμέσως ποιος έφταιγε !!!

christostr
19/02/2010, 15:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
αν το οδόστρωμα ήταν εντάξει ,θα έπεφτε ????Απάντησε στην ερώτηση και θα βρεις αμέσως ποιος έφταιγε !!!

Οκ. Σε καλό οδόστρωμα να βάζεις στο μηχανάκι σου τρίχρονο:mad:

Prince-Garbage
19/02/2010, 15:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από ggs
Εγώ λέω να της κάνει μήνυση ο δήμος γιατί λέρωσε το δρόμο που με τόσο νερό προσπαθεί εδώ και εβδομάδες να πλύνει….

Επίσης , οι μπάτσοι στα μπλόκα , έκτος από αλκοτεστ , να έχουν μαζί τους και τεστ εγκυμοσύνης και όποιες αναβατισες βρίσκονται θετικές να συλλαμβάνονται άμεσα…

:rolleyes:

Επίσης, στο video, Daddy said: "... η κόρη μου δεν είδε τα νερά και έπεσε..."

Δηλαδή αν τα έβλεπε θα έκανε άλμα και θα πέρναγε από πάνω τους...?

Ο δήμαρχος φταίει γιατρέ... είναι φως φανάρι... αφού τον κυνηγάει τον άνθρωπο... μη σου πω ότι επίτηδες έριξε νερά εκεί... σου λέει "δεν μπορεί... κάποια στιγμή θα περάσει κι από εδώ... :wacko: :sick:

Πάντως έχει πολύ ενδιαφέρον πώς αντιλαμβάνεται ο καθένας τα πράγματα (πάντα έχοντας υπόψη τα ίδα δεδομένα...)

christostr
19/02/2010, 15:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από ggs
Εγώ λέω να της κάνει μήνυση ο δήμος γιατί λέρωσε το δρόμο που με τόσο νερό προσπαθεί εδώ και εβδομάδες να πλύνει….

Επίσης , οι μπάτσοι στα μπλόκα , έκτος από αλκοτεστ , να έχουν μαζί τους και τεστ εγκυμοσύνης και όποιες αναβατισες βρίσκονται θετικές να συλλαμβάνονται άμεσα…

:rolleyes:

Δεν χρειάζεται να έχουν οι μπάτσοι το τεστ!!! Δεν προφυλάσεσαι για να μη φας το πρόστιμο, αλλά για να μη φας το κεφάλι σου!!

Η εγκυμοσύνη είναι ευθύνη, δεν είναι κάτι που σου συμβαίνει έτσι απλά όταν... τρως το λουκουμά!!!

BELZEBOYLIS
19/02/2010, 15:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από christostr
Οκ. Σε καλό οδόστρωμα να βάζεις στο μηχανάκι σου τρίχρονο:mad:



τι σχέση έχει το ένα με το άλλο ??? Ποιος φταίει ρώτησε ο άνθρωπος ,όχι τι είναι σωστό !!

chr1s_86
19/02/2010, 15:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
δεν μπορείς να φανταστείς;
προφανώς ζεις σε άλλη χώρα :sick: :sick:

:confused:

διπλή άρνηση -> κατάφαση


"δεν μπορώ να μην φανταστω"

can't help not to κι ετς

:winka:

christostr
19/02/2010, 15:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
τι σχέση έχει το ένα με το άλλο ??? Ποιος φταίει ρώτησε ο άνθρωπος ,όχι τι είναι σωστό !!

Το οδόστρωμα φυσικά!!!
Απλά εγώ μίλησα και για συνυπευθυνότητα συνολικά στο αποτέλεσμα του συμβάντος.
:wave2:

ggs
19/02/2010, 15:26
Τελικα , μπορουμε να γλιτώσουμε πολλά λεφτά
-ξηλώνοντας τις μπάρες από τις διαβάσεις τρένων (άμα δεν βλέπεις το τραίνο , που πας ρε καραμητρο…)
-αφαιρώντας τις σημάνσεις από εκεί που γίνονται έργα ( ρε γκαβαδι αμα δεν βλέπεις το 10Χ10 λάκκο καλά κάνεις και πέφτεις μέσα …)
-Ξηλωνοντας τα φαναρια και τα στοπ …ολοι μπορουμε να φρεναρουμε στην διασταυρωση ρεεει

Η κυρια ρισκαρε να εχει το παιδι της στην μηχανη ….. και ρισκαρε γιατι υπαρχουν πολλοι που λογω της αναισθησιας τους μπορουν να προκαλεσουν ατυχημα ….. η κυρια κακως ρισκαρε , αλλα για το ατυχημα ΦΤΕΕΙ αυτος που το προκαλεσε.. και αυτος είναι ο ΔΗΜΟΣ που ειχε αφησει τα νερα να τρεχουν…

BELZEBOYLIS
19/02/2010, 15:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από christostr
Το οδόστρωμα φυσικά!!!
Απλά εγώ μίλησα και για συνυπευθυνότητα συνολικά στο αποτέλεσμα του συμβάντος.
:wave2:


ρε συ πατρίδα συνυπευθυνότητα στο συμβάν σημαίνει ότι έφταιγε και αυτή που έπεσε ....!!!

chr1s_86
19/02/2010, 15:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από ggs
Τελικα , μπορουμε να γλιτώσουμε πολλά λεφτά
-ξηλώνοντας τις μπάρες από τις διαβάσεις τρένων (άμα δεν βλέπεις το τραίνο , που πας ρε καραμητρο…)
-αφαιρώντας τις σημάνσεις από εκεί που γίνονται έργα ( ρε γκαβαδι αμα δεν βλέπεις το 10Χ10 λάκκο καλά κάνεις και πέφτεις μέσα …)
-Ξηλωνοντας τα φαναρια και τα στοπ …ολοι μπορουμε να φρεναρουμε στην διασταυρωση ρεεει

Η κυρια ρισκαρε να εχει το παιδι της στην μηχανη ….. και ρισκαρε γιατι υπαρχουν πολλοι που λογω της αναισθησιας τους μπορουν να προκαλεσουν ατυχημα ….. η κυρια κακως ρισκαρε , αλλα για το ατυχημα ΦΤΕΕΙ αυτος που το προκαλεσε.. και αυτος είναι ο ΔΗΜΟΣ που ειχε αφησει τα νερα να τρεχουν…

Συμφωνώ μαζί σου αλλά όπου έχει νερά πέφτουμε;; Και τι πάει να πει δεν τα είδε; Aν δεν τα είδε φταίει κι αυτή κατά τη γνώμη μου...



edit: Και προφανώς δεν έπεσαν όλοι όσοι πέρασαν από κει άρα δεν φταίει και αυτή;

STOYBI
19/02/2010, 15:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
τι σχέση έχει το ένα με το άλλο ??? Ποιος φταίει ρώτησε ο άνθρωπος ,όχι τι είναι σωστό !!

Με το τριχρονο αναμεσα στον οδηγο και το τιμονι και την κοιλια στο στομα......????

Μαλλον παλι (καθως οι οδηγικες ικανοτητες περιοριζονται παρα πολυ) το οδικο δικτυο ερχετε δευτερο......

ggs
19/02/2010, 15:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από chr1s_86
Συμφωνώ μαζί σου αλλά όπου έχει νερά πέφτουμε;; Και τι πάει να πει δεν τα είδε; Aν δεν τα είδε φταίει κι αυτή κατά τη γνώμη μου...



edit: Και προφανώς δεν έπεσαν όλοι όσοι πέρασαν από κει άρα δεν φταίει και αυτή;



:lol: :lol: Πάλι καλά που συμφωνείς μαζί μου….:rotflmao: :rotflmao:

:beer:

BELZEBOYLIS
19/02/2010, 15:41
τελικά έχετε δίκιο ! Τα λογικά επιχειρήματα δεν αφήνουν περιθώρια συζήτησης !! Στο σπίτι η κα@@λα που θέλει και βόλτα !! Στην κουζίνα της γρήγορα !!! αααα μα πια ,θα μας καταστρέψουν οι π@@@@νες!!! :lol: :wave2:

chr1s_86
19/02/2010, 15:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από ggs
:lol: :lol: Πάλι καλά που συμφωνείς μαζί μου….:rotflmao: :rotflmao:

:beer:


ε χμ, ναι μάλλον έπρεπε να κάνω μόνο αυτό quote
Η κυρια ρισκαρε να εχει το παιδι της στην μηχανη ….. και ρισκαρε γιατι υπαρχουν πολλοι που λογω της αναισθησιας τους μπορουν να προκαλεσουν ατυχημα ….. η κυρια κακως ρισκαρε

;) :beer:

ggs
19/02/2010, 15:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
τελικά έχετε δίκιο ! Τα λογικά επιχειρήματα δεν αφήνουν περιθώρια συζήτησης !! Στο σπίτι η κα@@λα που θέλει και βόλτα !! Στην κουζίνα της γρήγορα !!! αααα μα πια ,θα μας καταστρέψουν οι π@@@@νες!!! :lol: :wave2:


:lol: :lol: ...και λιγα λες...:rotflmao: :rotflmao:

chr1s_86
19/02/2010, 16:01
Α, και για να μην παρεξηγηθώ, το γεγονός ότι ήταν γυναίκα δεν έχει καμία σημασία για μένα, και άντρας να ήταν το ίδιο θα είχα γράψει. :)

BELZEBOYLIS
19/02/2010, 16:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από chr1s_86
Α, και για να μην παρεξηγηθώ, το γεγονός ότι ήταν γυναίκα δεν έχει καμία σημασία για μένα, και άντρας να ήταν το ίδιο θα είχα γράψει. :)


ναι βέβαια .... ....σίγουραααααα !!

''άνδρας έγκυος με παιδί στο μηχανάκι '' ?????

Mihos4u
19/02/2010, 17:34
Για ονομα του Θεου δεν εχετε με τι να ασχοληθειτε; ωραιο καιρο εχει γιατι δε πατε καμια βολτα; Προσπαθειτε να δειτε ποιος και γιατι; ΚΑΝΕΙΣ και ΟΛΟΙ φταινε. Η μανα που στην κατασταση της λογο και του τοπου που εχει μεγαλωσει καβαλησε το διτροχο και πιστεψτε με ΔΕ ΠΑΙΖΕΙ να πηγαινε αργα, σφαιρα η μανταμιτσα οπως ΟΛΟΙ στα χωρια απο την ωρα που θα φτανουνε τα ποδια και τα χερια στα χειρηστηρια. Ο δημος φερει ευθυνη σε τι; στα νερα; Δλδ αν βρεξει ρε μαγκες και πεσω σε μια στροφη να ζητησει τα ρεστα απο το δημο που το οδοστρωμα ειναι γυαλι ή απο το Θεο που εβρεξε γιατι κοντευουμε να ξεμεινουμε απο νερο. Επεσε το ζωο κατω γιατι ζωο ειναι και ηρθε ο μουλος πατερας, αντρας, μανα, τι σκατα και λεει "ωραια, ηρθε ο καιρος να παρουμε και εμεις απο το δημοσιο το κατι της μας".....

Το εννοω πηγαιντε καμια βολτα γιατι σκαλωνετε ασχημα. Χειροτερα και απο την 2α στο μηχανακι μου :wave2:

BELZEBOYLIS
20/02/2010, 12:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Mihos4u
Για ονομα του Θεου δεν εχετε με τι να ασχοληθειτε; ωραιο καιρο εχει γιατι δε πατε καμια βολτα; Προσπαθειτε να δειτε ποιος και γιατι; ΚΑΝΕΙΣ και ΟΛΟΙ φταινε. Η μανα που στην κατασταση της λογο και του τοπου που εχει μεγαλωσει καβαλησε το διτροχο και πιστεψτε με ΔΕ ΠΑΙΖΕΙ να πηγαινε αργα, σφαιρα η μανταμιτσα οπως ΟΛΟΙ στα χωρια απο την ωρα που θα φτανουνε τα ποδια και τα χερια στα χειρηστηρια. Ο δημος φερει ευθυνη σε τι; στα νερα; Δλδ αν βρεξει ρε μαγκες και πεσω σε μια στροφη να ζητησει τα ρεστα απο το δημο που το οδοστρωμα ειναι γυαλι ή απο το Θεο που εβρεξε γιατι κοντευουμε να ξεμεινουμε απο νερο. Επεσε το ζωο κατω γιατι ζωο ειναι και ηρθε ο μουλος πατερας, αντρας, μανα, τι σκατα και λεει "ωραια, ηρθε ο καιρος να παρουμε και εμεις απο το δημοσιο το κατι της μας".....

Το εννοω πηγαιντε καμια βολτα γιατι σκαλωνετε ασχημα. Χειροτερα και απο την 2α στο μηχανακι μου :wave2:

εμείς να μην ασχολούμαστε οκ ,αλλά εσύ έκανες ολόκληρη αναπαράσταση κατά το δοκούν ,για να βγάλεις τα συμπεράσματά σου....

sergiosm
20/02/2010, 12:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Παντως στην συγκεκριμενη περιπτωση ΟΧΙ το οδικο δικτυο . :sick:

+ 1.....


τον κυνηγά και ο δήμαρχος λέει ...


Μια ζωή οι άλλοι φταίνε ....

ΕΛΕΟΣ

Oreman
20/02/2010, 15:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από ggs

Αλλο αυτο...

Η κυρια ρισκαρε

να εχει το παιδι της στην μηχανη ….. και ρισκαρε γιατι υπαρχουν πολλοι που λογω της αναισθησιας τους μπορουν να προκαλεσουν ατυχημα ….. η κυρια κακως ρισκαρε ,

και αλλο αυτο...

αλλα για το ατυχημα ΦΤΕΕΙ αυτος που το προκαλεσε .. και αυτος είναι ο ΔΗΜΟΣ που ειχε αφησει τα νερα να τρεχουν… [/B]

menelaos46
20/02/2010, 15:53
Επειδη βλεπω οτι ολοι μα ολοι βλεπετε μισες ευθυνες να σας πω εγω ποιος φταιει.
Αν στο συγκεκριμενο σημειο τρεχαν νερα καμια βδομαδα φταιει ο δημος που το οδοστρωμα σε σχεση με το υπολοιπο ειναι ολισθηρο στο σημειο εκεινο.
Επισης φταιει η αστυνομια γιατι στα νησια γυρναν ολοι χωρις κρανος και φορτωνουν τα παιδια τους σα ζωντανα στα μηχανακι
Τελος φταιει η μανα γιατι στην κατασταση της ρισκαρε πολυ.
Βεβαιως φταιει γενικοτερα ο δημος και ο καθε δημος για τη συνολικη κατασταση του οδικου δικτιου
Επισης φταιν και οι συγγενεις της που την αφηναν να οδηγει στην κατασταση της
Κατ'επεκταση φταιν οι πολιτες που ορισαν το δημαρχο και τους υπολοιπους
Γενικοτερα φταιν πολλοι αλλα μαλλον δε θα τιμωρηθει κανεις...... μονο τα παιδακια

Οπως θα τιμωρηθουν και πολλα απο τα παιδακια μας για τη μαλακια μας.


Αντε γεια....

devil's animal
20/02/2010, 16:32
επειδη ετυχε να παω διακοπες στην Κω το καλοκαιρι που μας περασε, ενα εχω να πω.


ΟΛΟΙ ΟΙ ΔΡΟΜΟΙ ΣΤΗΝ ΚΩ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ!!!


δεν ειμαι απο το νησι, ουτε ειναι ξαδερφος μου ο δημαρχος, κλπ.

σας λεω την κατασταση που ειδα στις 10 μερες που ημουν εκει, γυρνωντας ολο το νησι. Σαν νησι το κατατασσω πρωτο και με διαφορα στην ποιοτητα της ασφαλτου σε σχεση με αλλα νησια που εχω παει (και δεν ειναι λιγα) και γενικοτερα οι δρομοι ειναι σε αριστη κατασταση σε σχεση με Αθηνα και Θεσσαλονικη π.χ.

αφου ελεγα στην κοπελια μου "κατι λαθος γινεται. δεν εχουμε συναντησει λακουβα εδω και καμια ωρα..":hypnotize

δεν υπαρχουν ουτε λακουβες,ουτε νεροφαγωματα, ουτε τιποτα. εμεινα μ@λακας κυριολεκτικα και απο οταν γυρισα οπου σταθω και οπου βρεθω το λεω.
:beer: :beer: :beer:


(αυτα για το μπαρμπα που ελεγε οτι εχει σπασει τα αμορτισερ του αυτοκινητου)

οσο για την κορη του, απαντησαν επαρκως οι αλλοι.
αδιαφορο που ειχε το παιδι της επανω.
αδιαφορο επισης το οτι ηταν εγκυος.

το οδοστρωμα μπορει να εχει νερα για το χ,ψ λογο. εβρεξε, ξεφυγαν απο τα ποστιστηρια του παρκου, επλενε ενας το αμαξι του, κατουρησε ενας σκυλος κλπ..κλπ..

πρεπει να μαθει και να οδηγει και σε βρεγμενο οδοστρωμα.

κακος χειρισμος μοτοσυκλετας.

neeeeeeeext.....
:a3:

Shinji Ikari
14/03/2010, 18:48
Αν ξεφυγαν απο τα ποτιστηρια του παρκου φταιει ο δημος, αν καποιος επλενε το αμαξι του φταιει αυτος, αν κατουρησε σκυλος φταιει το αφεντικο του η ο δημος αν ο σκυλος ειναι αδεσποτος, αν καποιος γλυστρισει σε λαδια φταιει αυτος που τα εριξε. Το να εχεις το νου σου για το τι θα σου τυχει δεν εχει σχεση με το ποιος φταιει. Το να βρεις ποιος φταιει ειναι ευκολο και δεν μετραει σε τιποτα, αυτο που μετραει ειναι το τι μπορεις να κανεις και το τι δεν μπορεις να κανεις.

granazi
14/03/2010, 19:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
επειδη ετυχε να παω διακοπες στην Κω το καλοκαιρι που μας περασε, ενα εχω να πω.


ΟΛΟΙ ΟΙ ΔΡΟΜΟΙ ΣΤΗΝ ΚΩ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ!!!


δεν ειμαι απο το νησι, ουτε ειναι ξαδερφος μου ο δημαρχος, κλπ.

σας λεω την κατασταση που ειδα στις 10 μερες που ημουν εκει, γυρνωντας ολο το νησι. Σαν νησι το κατατασσω πρωτο και με διαφορα στην ποιοτητα της ασφαλτου σε σχεση με αλλα νησια που εχω παει (και δεν ειναι λιγα) και γενικοτερα οι δρομοι ειναι σε αριστη κατασταση σε σχεση με Αθηνα και Θεσσαλονικη π.χ.

αφου ελεγα στην κοπελια μου "κατι λαθος γινεται. δεν εχουμε συναντησει λακουβα εδω και καμια ωρα..":hypnotize

δεν υπαρχουν ουτε λακουβες,ουτε νεροφαγωματα, ουτε τιποτα. εμεινα μ@λακας κυριολεκτικα και απο οταν γυρισα οπου σταθω και οπου βρεθω το λεω.
:beer: :beer: :beer:


(αυτα για το μπαρμπα που ελεγε οτι εχει σπασει τα αμορτισερ του αυτοκινητου)

οσο για την κορη του, απαντησαν επαρκως οι αλλοι.
αδιαφορο που ειχε το παιδι της επανω.
αδιαφορο επισης το οτι ηταν εγκυος.

το οδοστρωμα μπορει να εχει νερα για το χ,ψ λογο. εβρεξε, ξεφυγαν απο τα ποστιστηρια του παρκου, επλενε ενας το αμαξι του, κατουρησε ενας σκυλος κλπ..κλπ..

πρεπει να μαθει και να οδηγει και σε βρεγμενο οδοστρωμα.

κακος χειρισμος μοτοσυκλετας.

neeeeeeeext.....
:a3:
__________________________________________________________________________
Επισης καλο οδικο δυκτιο εχει και η ροδος καθοτι ειχα την τυχη να επισκευτω και τα 2 νησια σχετικα προσφατα..............
....................κατα τα αλλα ειπαμε.....στην Ελλαδα φταιει παντα το συστημα ο γειτονας το κακο το ματι............... :wave2:










:smokin:

route 66
14/03/2010, 19:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
αν το οδόστρωμα ήταν εντάξει ,θα έπεφτε ????Απάντησε στην ερώτηση και θα βρεις αμέσως ποιος έφταιγε !!!

απο κωδικα
για ατομα κατω των πεντε ετων που κινουνται με μοτοποδηλατα ή μοτοσυκλετες θα πρεπει να υπαρχουν ειδικα μεσα προσδεσης καταληλα για το υψος και το βαρος τους.λες να ειχε?

μετα,οχι μπορει να μην επεφτε αλλα τα νερα ειναι ευκολο να βρεθουν στο δρομο.οπως τα λαδια,τα υγρα φρενων,τα ψυκτικα υγρα κλπ.οκ η ελλαδα ειναι μπ@#δελο(συγνωμη μπ@#δελα)αλλα και αυτη...που πας ρε καραμητρενα

chris_honda
14/03/2010, 20:01
Παίδες μην τη ψάχνεται...Όλοι φταίνε και αυτό το λέω σαν παθών. Κάπου στο 81 ο μπαμπάς του CHRIS_HONDA έβγαλε την κυρά του βόλτα με την Ρ-51 (άλλος μανιακός με μότο), ώσπου 1 κουτί του κλείνει το δρόμο και πάρε τον CHRIS_HONDA μες στην κοιλιά της μάνας του κάτω...
Οι γιατροί είπαν πως "άντεξα" από θαύμα.. Τεσπα...δεν κουβεντιάζουμε για μένα απλά .....

Είναι μλκια να ανεβαίνεις σε τέτοια κατάσταση...

Για να μην πιάσουμε τις γνώσεις της από μότο (λάστιχα, γουλί δρόμος ... κτλ.)

LiakosVstrom
15/03/2010, 10:59
το δολοφονικό νερό φταίει.

αλλά καλοκαίρι έρχεται και περιμένουμε καύσωνα.... θα δει τι θα πάθει... :a43:



(μια από τις μουλάρες που έχουμε εδώ στο γραφείο έλεγε πως μέχρι τον 8ο ανέβαινε στο μηχανάκι και ο άντρας της έσκασε τα λάστιχα ώστε να σταματήσει... τώρα αν σκεφτείτε το ότι είναι ντιπ για καραντίπ βλήμα η συγκεκριμένη... φανταστείτε και την νοητική κατάσταση και αυτής που έπεσε)

το ζώο φταίει φυσικά.... δεν έχω δει κανέναν να πέφτει σε απλά νερά στο δρόμο εκτός κι αν έχει σαπούνια ή λάδια... πράγμα λίγο απίθανο αφού προέρχονταν από διαρροή σε σωλήνα νερού του πάρκου...


εσείς τι κάνετε όταν βρέχει? κρύβεστε για να μην φάτε καμία τούμπα?

BELZEBOYLIS
15/03/2010, 11:10
Είστε απίθανοι !!! Αν έπεφτε κανένας φίλος σας ,θα χαλάγατε τον κόσμο τώρα..... !!!

Ζεύκας
15/03/2010, 15:14
Παίδες επέστρεψα πριν από λίγο καιρό από την Κω μετά από πολύμηνη διαμονή στο νησί.

Επειδή έχω γυρίσει ΟΛΟ μα ΟΛΟ το νησί και γνωρίζω όλο το οδικό δίκτυο ασφαλτινο και μη, έχω να δηλώσω
ότι η Κως έχει ένα οδικό δίκτυο σε πάρα πολύ καλή κατάσταση.
Η μόνη εξαίρεση είναι ο δρόμος Κως-Αγ.Φωκάς.

Ο δρόμος μπροστά στο Λιμεναρχείο είναι μια χαρά,και ούτε υπάρχει πολύ νερό (όπως φαίνεται και από τη φωτό).
Ευθεία να πας χωρίς να φρενάρεις και δεν έχεις κανένα πρόβλημα στο σημείο.

Αλλά βέβαια τι? Λες και έχουν οι ντόπιοι οδηγική παιδεία? λες και φοράει κανείς τους κράνος? μπα...

Για μένα 100% το λάθος είναι της γυναίκας. καμία ευθύνη για τα παιδιά της. :yuck:

georgis4
15/03/2010, 15:43
Ασχετος το τι ηταν ο/η οδηγος....αν η φωτο με την ΚΗΛΙΔΑ το νερο ειναι το πραγματικο σημειο που εγινε το ατυχημα και οχι καποια φωτο αρχειου,,,,
ΟΤΙ στοιχημα θελετε οτι επεσε μονη της απο τον Χ-Ψ λογο ΕΚΤΟΣ απο το νερακι που φαινεται στη φωτο.. :wave2:
Δηλαδη ελεος....να μιλουσαμε για καμμια τρυπα στο δρομο γεματη νερο σα γουρνα να πω ναι αλλα αυτο??
Ε οχι...

Ζεύκας
15/03/2010, 15:51
Μιλάμε πρέπει να είναι η μοναδική που έχει πέσει εκεί.

κάθε μέρα πέρναγα από το σημείο και ουδέν ατυχές συμβάν υπέπεσε στην αντίληψή μου..

webassasin
15/03/2010, 19:00
Η κυρια φταιει κ κανεις αλλος. Το ολο θεμα εγινε επειδη η ανεγκεφαλη αυτη γυναικα ανεβηκε σε μηχανακι και μαλιστα εβαλε κ το 3χρονο πανω. Ο δημος φταιει κ παντα θα φταιει,οπως και η νομαρχια και ολη η επικρατεια γιατι εχουμε το χειροτερο οδικο δικτυο στον κοσμο. Ολοι το ξερουμε. Δε μου κανει εντυπωση ειτε επεσε απο λακουβα,ειτε απο νερα,ειτε απο καποιον που παραβιασε στοπ η οτι αλλο. Η βλακεια ειναι ολη δικη της. Δεν ανεβαινες σε μηχανακι ρε κοπελα μου εγκυος γυναικα,ποσο μαλλον να βαλεις και το 3χρονο.Και να πεσεις στο φαναρι επειδη η φουστα πιαστηκε στη μανιβελα το ιδιο κανει. Ουτως η αλλως,με την κοιλια και το παιδι στην αγκαλια πως να οδηγησει?

Dimos35
15/03/2010, 21:06
Τι φταίει ε;
Sorry αλλά ακόμα κι ο Χατζηπετρής να φταίει λίγο με ενδιαφέρει.

Αυτό που με ενδιαφέρει είναι ποιος ΔΕΝ φταίει.
Και στην περίπτωση αυτή ΔΕν φταίει ένα τρίχρονο παιδάκι και ένα έμβρυο, που κινδύνεψαν.

Κάθε γονιός έχει υποχρέωση να προσπαθεί να προστατεύσει τα παιδιά του από τα πάντα και όχι να τα εκθέτει χωρίς τις στοιχειώδεις προφυλάξεις..