PDA

View Full Version : 14? το λιτρο?? για λαδια???



McTalas
20/02/2010, 19:46
Στελνω σημερα εναν φιλο να μου παρει λαδια να βαλω στο μηχανακι και μου λεει 14? το λιτρο για λαδια και μαλιστα για torco!!!

Ωπα ρε φιλε τι 14? ??? παμε καλα???
τι αγοραζω??
Σκαλωνει ο φιλος και ρωτα το μαγαζι γιατι τοσο και το μαγαζι του λεει εχω και καλυτερα με 18?/lt. red line του λεει!!!!

Συγνωμη ρε παιδια αν σας φαινομαι υπερβολικος αλλα νομιζω πως δεν μας τα λεει καλα το μαγαζι.

Και δεν θυμαμαι ποσο τα πηρα πρην 6 μηνες ρε γαμοτο... δεν πρεπει να ηταν πανω απο 12?.
και θα μου πεις καλα για 2? κανεις ετσι?
ναι ρε φιλε για torco μιλαμε που στην Ελλαδα δεν τα ξερει κανεις.
τεσπα μπορει κα ν αυπερβαλω κιολας, δεν ξερω...

ας πει και κανας αλλος την γνωμη του...

μα 14? το λιτρο??? θα μας τρελανει το αφεντικο????!!!!!!

McTalas
20/02/2010, 19:53
να σημειωσω πως μιλαω για τα φουλ συνθετικα T4SR 20W50

Giorgos19
20/02/2010, 20:06
Τα Τορκο, πολλοι τα εχουν μαθει τα τελευταια 2-3 χρονια (συμπεριλαμβανομενου και εμου) και απο ο,τι καταλαβαινω εχουν αρκετη ζητηση.

Εγω να δεις που κοντεψα να παθω εγκεφαλικο υστερα απο το σερβις στο triple... 60 ευρω για 3 λιτρα. Αλλα καλα να παθω ομως, αφου δεν πηγα να αγορασω μονος μου και να τα δωσω στον μαστορα...

McTalas
20/02/2010, 20:07
Ναι μονο που εγω πηγα μονος μου (δλδ ο φιλος μου πιγε) στον εισαγωγεα, στα κεντρικα στον Πειραια, να πω πως τα πηρα απο αλλου να παει στο διαολο, αλλα...

camen
20/02/2010, 20:27
Τοσο τα πηρα και εγω ρε παιδια που τα παραγγειλα απο τον εισαγωγεα απο Ιντερνετ...
13 και κατι ευρουλακια... Γτ ρε παιδια αλλα λαδια φουλ συνθετικα ποσο εχουν:confused:
Τα motorex που εχουν 16Ε δλδ...:evil: Κ ειναι και για πεταμα ...:evil:

Μια χαρα τιμη μου φαινεται παντως το 13-14....:beer: :wave2:

reinmeister
20/02/2010, 20:38
τοσο παιζουν αγορινα δυστυχως...14 τα τορκο και 16 τα red line...με λιγο πανω κατω αναλογα με τα κεφια του λεω εγω,τις τιμες του πετρελαιου ,τους φορους,την πσοσοτητα και την ισοτιμια λεει αυτος...

GIXXERAKIAS
20/02/2010, 20:38
Μου θες και φουλ συνθετικα ρε ουστ!!:p :p
Ημισυνθετικα Τ4R 10-40 9.5E το λιτρο και τελος.....
















































TORCO RULEZZZZZ REEEEEE!!!!! :smokin:

McTalas
20/02/2010, 20:47
τον μπ00στι μας εσκισε....
θα παω να βαλω μινερβα μπενεκολ την αλλη φορα, που κανει καλο και στην χοληστερινη...



δεν εχει ημι, εχει μπλοκαρει το κοντεινερ στο τελωνειο, ασε που εγω ειμαι και γληγορος....
:D :D :D


αντε πιαστε καμια :beer: :beer: :beer: :beer: να πνιξουμε τον πονο μας....


μα 14? το λιτρο????
τι στο διαολο πηρα!!!!
Χρυσόλαδο...

camen
20/02/2010, 20:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
τον μπ00στι μας εσκισε....
θα παω να βαλω μινερβα μπενεκολ την αλλη φορα, που κανει καλο και στην χοληστερινη...



δεν εχει ημι, εχει μπλοκαρει το κοντεινερ στο τελωνειο, ασε που εγω ειμαι και γληγορος....
:D :D :D


αντε πιαστε καμια :beer: :beer: :beer: :beer: να πνιξουμε τον πονο μας....


μα 14? το λιτρο????
τι στο διαολο πηρα!!!!
Χρυσόλαδο...

Αντε για να σε παρηγορησω θα σου πω οτι η Motorex εχει και καλα racing λαδι με 20/λιτρο:eyepop:

:wave2:

reinmeister
20/02/2010, 20:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
τον μπ00στι μας εσκισε....
θα παω να βαλω μινερβα μπενεκολ την αλλη φορα, που κανει καλο και στην χοληστερινη...



δεν εχει ημι, εχει μπλοκαρει το κοντεινερ στο τελωνειο, ασε που εγω ειμαι και γληγορος....
:D :D :D


αντε πιαστε καμια :beer: :beer: :beer: :beer: να πνιξουμε τον πονο μας....


μα 14? το λιτρο????
τι στο διαολο πηρα!!!!
Χρυσόλαδο...

welcome to the rich and famous club...

σκαω εδω και τρια περιπου χρονια 16 αρια για red line...και τα πεταω και καθε 2000...

απλως σκυψε κι απολαυσε το...:sad:

project.breeze
20/02/2010, 20:54
Εδώ έχει φτάσει 2 ευρώ το λίτρο το γάλα,το λάδι σε πείραξε...;

devil's animal
20/02/2010, 20:59
δυστυχως τοσο παιζουν Γιωργο.

εβαζα και στο Kawasaki Torco T4SR, 4 παρα κατι λιτρα επαιρνε και τα πεταγα στα 3-3,5χιλ

και τωρα εννοειται στο XR παλι Torco T4SR απ'οταν το πηρα. το οποιο παιρνει 2 λιτρα ακριβως και τα πεταω καθε 1000χλμ.:cry:


αν δεν κανω λαθος ειχα δει τιμη χαμηλοτερη του εισαγωγεα σε ενα καταστημα στην Λαρισα, το οποιο ηταν και χορηγος στην πιτα του moto.gr

ειχα μπει στην ιστοσελιδα του,ετσι να χαζεψω γιατι ειχα δει στις επωνυμιες τα Torco και μου εκανε τρελη εντυπωση που τα ειχε χαμηλοτερα απο τον εισαγωγεα. Δυστυχεστατα ειναι στην Λαρισα...:sad:

guzzistas
20/02/2010, 21:52
Εγώ που βάζω AGIP 10-60 (αυτό συνηστά η MOTO GUZZI) το πλήρωνα μέχρι πρότινος 17 ευρώ το λίτρο!!!!! Αλλά έχει η αχλάδα την ουρά και τα βρήκα μέσω ίντερνετ 9 ευρώ (και μάλιστα στην Ελλάδα...)! Μα τι βγάζουν οι ....:confused: