PDA

View Full Version : powercommander V busa 1300



libali10
20/02/2010, 20:09
Παιδια ποιος εχει τοποθετηση ο ιδιος PC 5 σε Busa K8 ή Κ9 να του κανω μια ερωτηση σχετικα με το καλιμπραρισμα (Calibrate) της θεσης γκαζιου.
Θελω να μου πει την τιμη volt στο κατωτερο σημειο δηλαδη ρελαντι και το ανωτερο τερμα γκαζι.
Μπορει να μου πει και οποιος εχει PC 5 σε Βυsa το εχει τοποθετηση μαστορας, και ψιλοασχολητε με αλλαγες χαρτες με laptop...θα του πω εγω που θα το δει ειναι πανευκολο.

DimST
22/02/2010, 08:27
Γιατί δε το φτιάχνεις πάνω στο μηχανάκι; το εργαλείο που τρέχει στο πρόγραμμα διαχείρησης του Pcv δείχνει τη τιμή που έχει το μηχανάκι με κλειστό γκάζι.
Όπως και να έχει, αν δε βγάλεις άκρη μέχρι το απόγευμα, στείλε μου ένα πμ να σου πώ το νούμερο.

libali10
22/02/2010, 18:10
Poios αλλος..μονο εσυ θα μπορουσες να απαντησης..

Γραφει πραγματικη τιμη στο πινακα?

τελος παντων στο ρελαντι οκ αλλα στο τερμα γκαζι σκεφτικα να μην το κοφταρο.

Αν θελεις στειλε μου της τιμες.
Thanks
Α και κατι αλλο...εχεις κατα νου τιποτα κιτ εκκεντροφορων γραναζια μεταβλητα R1 07
χωνια σταθερα,η κανα site που μπορω να προμυθευτω?
Αν ειναι στειλε τηλ με πμ να τα πουμε

DimST
01/03/2010, 13:03
....χμ μόλις είδα το πόστ απάντησης :D

Η τιμή στο πίνακα είναι η πραγματική - η τάση δηλαδή του tps με το γκάζι τέρμα ανοιχτό- και σου προτείνω να βάλεις αυτή :)
Διαφορειτικά το pc και ο χάρτης σου θα καταλαβαίνει λάθος θέση γκαζιού και αντίστοιχα θα χρησιμοποιεί τα "λάθος" κελιά στο χάρτη καυσίμων.

Τέλος, οι εκκεντροφόροι του r1 έρχοντε εργοστασιακά με μεταβλητά γρανάζια οπότε γλιτώνεις κάπου 130Ε.
Για χωνιά μεταβλητά ή μή κοιτάς αναγκαστικά yec, graves ή factory

:beer: :beer:

libali10
01/03/2010, 14:38
Ευχαριστω Δημητρη