PDA

View Full Version : Νέο κόμμα...



Tpap
22/02/2010, 09:37
(μου ήρθε με email και το θέτω σαν προβληματισμό ή συζήτηση...επίσης δεν γνωρίζω και την εγκυρότητά του. Αν ενοχλεί, προσβάλλει ή οτιδήποτε, τα γνωστά..).










"Για όσους ξεχνούν εύκολα, είναι ο Οδυσσέας Τσενάι, οπού το 2003 τα ΜΜΕ τον έκαναν διάσημο για τον εαν τελικά θα έπρεπε, ο τότε ,νεαρός Αλβανός να κρατήσει την Ελληνική σημαία στην παρέλαση της 28ης Οκτωβρίου.
Θυμίζουμε πως τότε ο Θ.Πάγκαλος έκανε λόγο για ρατσιστές και ξενόφοβους Έλληνες και ζήτησε να...
δοθεί Ελληνική υπηκοότητα εντός 24ωρου στο νεαρό Αλβανό

Τι κάνει όμως σήμερα ο τότε "τηλεοπτικός αστήρ" της Ελληνικής τηλεόρασης ;;;




Σύμφωνα με έγκυρες πηγές του
ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΑΞΙΟΠΟΙΗΣΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΩΝ ΤΕΙΡΕΣΙΑΣ , ισχυρό Aλβανικό λόμπι "επέλεξε" τον "αδικημένο" και προβεβλημένο Αλβανό μετανάστη ώς ιδανικό πρόσωπο στο οποίο θα μπορούσαν να επενδύσουν για το μέλλον.....

Συγκεκριμένα η American Bank of Albania ανήκει κατά 100% στο Αλβανοαμερικανικό λόμπι και ιδρύθηκε στην πολιτεία Delaware των ΗΠΑ, το 1989, με πράξη της κυβέρνησης των ΗΠΑ για την υποστήριξη της δημοκρατίας στις χώρες της ΝοτιοανατολικήςΕυρώπης.

Επίσης, η ίδια τράπεζα είναι ο κύριος χρηματοδότης των μεγαλύτερων εκδόσεων (εφημερίδες, περιοδικά, βιβλία κ.λ.π.) στην αλβανική γλώσσα για τα Βαλκάνια.

Έτσι, πρωταγωνιστικό ρόλο στο συντονισμό του αλβανόφωνου στοιχείου πάντα στον κόσμο - ειδικότερα όμως όσον αφορά στα Βαλκάνια -, με την επίσημη γενική πολιτική του κράτους της Αλβανίας, έχει αναλάβει η Αλβανο-Αμερικανική Τράπεζα - η οποία λειτουργεί με τρία καταστήματα στην Ελλάδα.

Συγκεκριμένα, ο επικεφαλής του αλβανο-αμερικανικού λόμπι είναι πρώην γερουσιαστής των ΗΠΑ. Επίσης, το λόμπι των Αλβανών στις ΗΠΑ έδειξε πολύ μεγάλο ενδιαφέρον για την υπόθεση Τσενάι μετά την τηλεοπτική του προβολή.

Επέλεξαν λοιπόν το δημοφιλή προφίλ του Οδυσσέα Τσενάι ώς "επένδυση" για το μέλλον των Αλβανικών συμφερόντων στέλνοντάς τον να σπουδάσει Πολιτικές Επιστήμες στη Βοστώνη

Έτσι προετοιμάζουν , το νέο δημοφιλή ηγέτη που θα εκπροσωπήσει τη μεγάλη παράταξη του "Δημοκρατικού Κόμματος Αλβανοφώνων" η οποία σχεδιάζεται εδώ και χρόνια με στόχο το νέο κόμμα να ισχυροποιήσει ακόμη περισσότερο ο ρόλος της Αλβανίας στα Βαλκάνια.

Ανεπιβεβαίωτες πληροφορίες αναφέρουν ότι ο Τσενάι φοιτά στη Σχολή Ηγετών του Harvard, αφού έκανε ένα "πέρασμα" - για τα μάτια του κόσμου - από το τμήμα Φυσικής του Boston College.

Γιατί όμως επέλεξαν ένα "φτωχό μετανάστη" όπως ο Τσενάι ;;;

Ο πατέρας Τσενάι δεν είναι καθόλου τυχαίος αφου , εκτός από Λοχαγός των Αλβανικών Μυστικών Υπηρεσιών εκείνη την εποχή, ήταν και ένας από τους πρωταγωνιστές του μεγαλύτερου οικονομικού σκανδάλου που γνώρισε ποτέ η Αλβανία, εκείνου με τις Πυραμίδες.

Στην Ελλάδα ήρθε όχι ως φτωχός πλην τίμιος λαθρομετανάστης, αλλά για να αποφύγει τις απειλές για τη ζωή του και τη φυλακή από τις απάτες, σύμφωναμε τον αλβανικό Τύπο, που είχε διαπράξει εκεί.

Και για τη διακίνηση των χρημάτων προς την Ελλάδα έκανε χρήση των Ελληνικών τραπεζικών υπηρεσιών.....Αξίζει να σημειωθεί ότι η οικοιγένεια Τσενάι είναι γνωστή οικογένεια Τσάμηδων από το Φίερε, περιοχή στην οποία κατέφυγαν υπό διωγμό πολλοί Τσάμηδες για τη συνεργασία που προσέφεραν κατά την διάρκεια της Κατοχής στους Γερμανούς.

O διάσημος Τσενάι

O διάσημος στην Ελλάδα Οδυσσέας Τσενάι επηρέασε μέσω της τηλεοπτικής προβολής ένα μεγάλο ποσοστό Αλβανοφώνων στην Ελλάδα που τον έκαναν σύμβολο των "καταπιεσμένων" Αλβανών.

Ιδανικό επικοινωνιακό προφίλ του πλέον δημοφιλή "κατατρεγμένου φτωχόπαιδου" που θα επιστρέψει ώς ηγέτης για να απονείμει δικαιοσύνη στους συμπατριώτες του.

Στο πολιτικό σκηνικό της γείτονα χώρας όλα τα πολιτικά κόμματα, μηδενός εξαιρουμένου, συμφωνούν απόλυτα με τη δημιουργία κόμματος Αλβανοφώνων στην Ελλάδα.

Όλα τα Αλβανικά κόμματα έχουν συμφωνήσει ότι ο κύριος μοχλός της οικονομικής ανάπτυξης της χώρας τους είναι τα τραπεζικά εμβάσματα των Αλβανών μεταναστών προς την πατρίδα τους, αφού η Αλβανία δεν έχει τα περιθώρια να στηριχτεί στην παραγωγή ή στις υπηρεσίες. Γι αυτό, άλλωστε, τα ίδια τα Αλβανικά κόμματα χρηματοδοτούν ολόκληρες οικογένειες Αλβανών πολιτών με τα πρώτα έξοδα εγκατάστασής τους σε ξένες χώρες, ενθαρρύνοντας έτσι τη μετανάστευση.

Είναι γεγονός πως η Ελλάδα τα τελευταία χρόνια (ιδιαίτερα μετά το "προσκλητήριο" του τότε υπουργού εξωτερικών Α.Σαμαρά) έχει συγκεντρώσει ένα τεράστιο αριθμό Αλβανών με αποτέλεσμα ήδη στη χώρα μας να κυκλοφορούν - και μάλιστα με πολύ καλές πωλήσεις- Αλβανικές εφημερίδες και περιοδικά, ενώ όλες οι Ελληνικές τράπεζες έχουν προβεί στην προσθήκη Αλβανικής γλώσσας στα περισσότερα ΑΤΜ αφού οι Αλβανοί αποτελούν πια ενα επίλεκτο ποσοστό πελατών σε τραπεζικές καταθέσεις.

Τελευταία μάλιστα έχουν ξεκινήσει ήδη να κάνουν την εμφάνισή τους ιστοσελίδες επωνύμων δημοσιογράφων που περιέχουν έκδοση στα Αλβανικά για περισσότερη επισκεψιμότητα π.χ.(βλέπε εδώ)

Υποστηρικτές στην Ελλάδα

Τη δημιουργία κόμματος Ανβανοφώνων στην Ελλάδα ενθαρρύνουν επίσης εγχώριοι πολιτικοί αλλά και οικονομικοί κύκλοι. Δημοσιογραφικά συγκροτήματα, εκδοτικοί οίκοι, μεγαλομέτοχοι Ελληνικών ιδιωτικών καναλιών, κατασκευαστές δημόσιων έργων, εμπορικά επιμελητήρια, πολιτικές οργανώσεις, μη-κυβερνητικές οργανώσεις κ.α.

Το "Δημοκρατικό Κόμμα των Αλβανοφώνων" υποστηρίζεται επίσης από εξωκοινοβουλευτικές συσπειρώσεις της Αριστεράς στην Ελλάδα, από ορισμένους Έλληνες Αλβανικής καταγωγής που έχουν διακριθεί μέσα από τα Ελληνικά media, αλλά και Αλβανούς επιχειρηματίες που ζουν και δραστηριοποιούνται στη χώρα μας.

Πρωταγωνιστικό ρόλο, επίσης, στη δημιουργία του Κόμματος των Αλβανοφώνων στην Ελλάδα θα έχει φυσικά και ο πρόεδρος του Συνδέσμου Αλβανών Μεταναστών Ταχίρ Μήτσι.

Ποιός είναι αυτός ;;;;

Ο πρόεδρος του Συνδέσμου Αλβανών Μεταναστών Ταχίρ Μήτσι, ιδιαίτερα αναγνωρίσιμος μέσα από τις εκπομπές του Μάκη Τριανταφυλλόπουλου αλλά και του Νίκου Ευαγγελάτου, αλλά και πολύ γνωστός για τις κατά καιρούς εμπρηστικές του δηλώσεις σε βάρος των Ελλήνων, ας μην ξεχνάμε πως ακόμη και η αρνητική διαφήμιση, αποτελεί κι αυτή διαφημιστική προβολή.

Θυμίζουμε κάποιες δηλώσεις του, όταν ανέφερε ότι το μαρτύριο των μεταναστών στην Ελλάδα συνεχίζεται και ότι "οι Αλβανοί στην Ελλάδα είναι σκλάβοι".

Ο άνθρωπος, βέβαια, στον οποίο θα στηριχτεί η πόλιτική αυτή επιχείρηση για λογαριασμό των Αλβανοφώνων στην Ελλάδα δεν είναι άλλος από τον Οδυσσέα Τσενάι, ο οποίος θα εμφανιστεί στην Ελληνική πολιτική σκηνή την κατάλληλη ψυχολογική στιγμή, όντας και προικισμένος με όλα τα μυστικά της Πολιτικής Τέχνης από τα μεγαλύτερα σχολεία των ΗΠΑ.

Προς το παρόν όπως όλα δείχνουν το "έδαφος" προετοιμάζεται, η αλλοίωση του εκλογικού σώματος έχει σκοπό την προσέλκυση αλλοδαπών ψηφοφόρων στο ΠΑΣΟΚ, η Νέα Δημοκρατία προσφάτως συμφώνησε προκειμένου να μην ρισκάρει πολιτικά και να επωφεληθεί και αυτή από έστω από ένα μέρος των νέων ψηφοφόρων.

Ποιό απ'τα δύο μεγάλα κόμματα μπορεί όμως να εγγυηθεί πως το νέο εκλογικό σώμα ψηφοφόρων, μετά το αναφαίρετο δικαίωμα που θα αποκτήσουν, δεν θα στρέψει μαζικά την εκλογική του δύναμη σε απαιτήσεις που πολύ σύντομα θα δημιουργήσουν τις τέλειες συνθήκες για νέους "ηγέτες" !!!"


189598

ggs
22/02/2010, 09:41
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :rotflmao:

Cpt. Haddock
22/02/2010, 09:42
Έλα ρε Τασο... :wave2:

byron
22/02/2010, 09:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από ggs
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :rotflmao:

+990

Btw o Τσενάϊ είναι φοιτητής θετικών επιστημών (δεν θυμάμαι τι ακριβώς) στο Yale με υποτροφία παρακαλώ....
Είχε πριν κανα χρόνο το Ε της Ελευθεροτυπίας μια συνέντευξη. :wave2:

Tpap
22/02/2010, 10:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Έλα ρε Τασο... :wave2:

Που, ρε...? :lol:





Δεν γνωρίζω την εγκυρότητά του, ούτε ξέρω που είναι κ τι κάνει το παλλικαράκι, αλλά θυμάμαι παλαιότερα κάποιος μου είχε πεί κάτι για τον Τσενάι, ότι μάλλον αργότερα θα προσπαθήσουν να εκμεταλλευτούν την δημοσιότητά που πήρε...

Ε, και απλά βλέπω να επαληθέυεται αυτό που είχα ακούσει. Για αυτό και το έβαλα όπως μου ήλθε.

Εντάξει ρε, αμα είναι για γέλια, γελάω και εγώ... :rotflmao: :lol:

super_toto
22/02/2010, 10:05
Δεν ξέρω κατα πόσο τα παραπάνω αποτελούν μυθεύματα ή πραγματικότητα ή κάτι ανάμεσα.

Το σίγουρο είναι ότι στο μέλλον, θα δημιουργηθεί κάποιο αντιστοιχο κόμα. Και θα είναι και απόλυτα δίκαιο και λογικό.

Μιλάμε για το 10-20% του πληθυσμού της χώρας. Σε λίγα χρόνια θα είναι ακόμα μεγαλύτερο ποσοστό. Εφόσον υπάρχουν στη χώρα, και εφόσον έχουν το νόμιμο δικαίωμα, γιατί να μην το κάνουν.

Πρέπει και αυτοί να εκπροσωπηθούν στην πολιτική. Αφού έτσι έχουν τα πράγματα είναι η λογική εξέλιξη.

Operater
22/02/2010, 10:16
To κακό με μας είναι ότι δεν ακολουθούμε μια συγκεκριμένη τακτική.
Ειδικά για τους μουσουλμάνους (όπου θυμηθείτε-θα υπάρξει θέμα σε λίγο καιρό)
υπάρχουν 2 μοντέλα: γαλλικό & βρετανικό.

Το μεν βρετανικό υποστηρίζει το multi-cultural. Δηλαδή, κάνε ότι θες, λέγε ότι θες, ντύσου όπως θες, ακολούθα ότι θρησκεία θες, αρκεί να είσαι νομοταγής και να υπακούς στους νόμους της Βρετανιας.
Το μεν γαλλικό λέει όχι μπούρκες και τα λοιπά, γίνε πρότυπο γάλλου πολίτη! Μάθε γαλλικά, μάθε την ιστορία μας, μάθε την θρησκεία μας και τέτοια.

Αργά ή γρήγορα (μάλλον πολύ γρήγορα) θα κλιθούμε να πάρουμε έναν από τους δύο δρόμους.
Θα τους αντιμετωπίζουμε σαν μουσουλμάνους, αθειστές, κτλ κτλ (μέγα σφάλμα)
ή θα τους αντιμετωπίσουμε σαν εθνότητες? (Αλβανοί, Σομαλοί, Ιρακινοί, Πακιστανοι κτλ.)

Λίγο off-topic αλλά πρέπει να δούμε και αυτή τη σκοπιά...

Cpt. Haddock
22/02/2010, 10:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
Που, ρε...? :lol:
Δεν γνωρίζω την εγκυρότητά του, ούτε ξέρω που είναι κ τι κάνει το παλλικαράκι, αλλά θυμάμαι παλαιότερα κάποιος μου είχε πεί κάτι για τον Τσενάι, ότι μάλλον αργότερα θα προσπαθήσουν να εκμεταλλευτούν την δημοσιότητά που πήρε...
Ε, και απλά βλέπω να επαληθέυεται αυτό που είχα ακούσει. Για αυτό και το έβαλα όπως μου ήλθε.
Εντάξει ρε, αμα είναι για γέλια, γελάω και εγώ... :rotflmao: :lol:

Για σκέψου όμως οτι ειναι μια δημοσιότητα που δημιουργήσαμε εμείς με τα κολλήματα περι σημαίας κλπ

Εαν είχε γίνει σημαιοφόρος αθόρυβα όπως τόσοι άλλοι, δε θα υπήρχε ζήτημα τώρα, αλλα οι ελληναράδες βλεπεις, με τον κακώς εννοούμενο πατριωτισμό τα κατάφεραν πάλι.

:sick:


Σκεφτείτε το κόμμα της Ομόνοιας στην Αλβανία :winka:

Tpap
22/02/2010, 10:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Εαν είχε γίνει σημαιοφόρος αθόρυβα όπως τόσοι άλλοι, δε θα υπήρχε ζήτημα τώρα....

Συμφωνώ απόλυτα. :beer:

Akatanomastos
22/02/2010, 10:34
γιαυτο πανε μπροστα οι ξενες χωρες


ενω εμεις παιρνουμε τα μοσχαρια (τους εγγονους και ανηψιους) και τους κανουμε πρωθυπουργους αξιζουν δεν αξιζουν:rotflmao:

Operater
22/02/2010, 10:34
A! και την Δευτερα 1 Μαρτίου έχουμε την ημέρα των μεταναστών, γνωστή ως "Ημέρα Χωρίς Εμάς", όπου σε Γαλλία, Ιταλία και Ελλάδα (και άλλες ευρωπαϊκές χώρες) θα "απεργήσουν" 24 ωρες οι μετανάστες.

apaleftos
22/02/2010, 13:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
(μου ήρθε με email και το θέτω σαν προβληματισμό ή συζήτηση...επίσης δεν γνωρίζω και την εγκυρότητά του. Αν ενοχλεί, προσβάλλει ή οτιδήποτε, τα γνωστά..).

Κι εμένα... Οχι όμως μόνο του αλλά με συνέχεια.... (2ο mail)


""kai tora diavaste auto kai ta symperasmata dika sas.

kai i propaganda kala kratei

min eiste ratsistes paidia

filakia :)

Ακολουθεί αναδημοσιευμένη από την σελίδα Προοδευτική Πολιτική η συνέντευξη του ίδιου του Οδυσσέα Τσενάι και τα όσα πολύ ενδιαφέροντα αναφέρει:
'Μεγαλύτερος φόβος μου, είναι να δω τη χώρα μου να παρακμάζει' / του Οδυσσέα Τσενάι 26-05-2008

[1][2] Τα τελευταία τέσσερα χρόνια το σπίτι του Οδυσσέα ήταν στην «καρδιά» της πανεπιστημιούπολης. Τέταρτος όροφος στις φοιτητικές εστίες. Με ξενάγησε στο σπίτι του μία από τις μέρες που ο ανοιξιάτικος ήλιος έκαιγε πάνω από το Μπόστον Κόλετζ. Ξανθιές φοιτήτριες με «άι-ποντ» στα αφτιά ξάπλωναν κάτω από αμυγδαλιές και νέοι κυκλοφορούσαν με τηβέννους στα χέρια. Το σπίτι του Οδυσσέα ήταν φοιτητικό. Βρόμικο, ανάστατο, ζωντανό, νεανικό. Μοχλοί από «πλέι στέισιον» πεταμένοι στο σαλόνι, άδεια ποτήρια μπίρας που ξέχασε στο τραπέζι ένας από τους έξι συγκάτοικούς του, μια αφίσα των «Νιρβάνα» στον τοίχο. Σε μια γωνιά ο Οδυσσέας είχε βάλει τα τύμπανα από τα ντραμς του. «Παίζω σε ένα συγκρότημα μαζί με άλλα παιδιά. Έχουμε φτιάξει δικά μας τραγούδια. Ροκ μουσική. Θέλουμε να κάνουμε κάποιο ντέμο». ΓΠ
ΓΠ: Πώς είναι να είσαι φοιτητής στην Αμερική;
ΟC: Είναι σαν να είσαι πάλι στο λύκειο. Πρέπει να είσαι συνέχεια πάνω από τα μαθήματα. Στην Ελλάδα είναι πιο χαλαρά.
ΓΠ: Χρόνος για διασκέδαση;
OC: Δεν θα 'λεγα ότι υπάρχει πολύς. Ειδικά από τη στιγμή που θέλω να σπουδάσω ιατρική. Πρέπει να αφοσιωθώ σε αυτόν το στόχο και να προετοιμαστώ.
ΓΠ: Πώς φαντάζεσαι τον εαυτό σου σε δέκα χρόνια από τώρα;
OC: Μάλλον θα είμαι σε ένα κρατικό νοσοκομείο στην Αμερική. Αλλά υπάρχει και η πιθανότητα να επιστρέψω Αλβανία ή Ελλάδα, να δουλέψω σε ένα νοσοκομείο και να προσφέρω εκεί. Θα ήθελα να ασχοληθώ και με την έρευνα.
ΓΠ: Στην Ελλάδα και σε μπλογκ κυκλοφόρησαν φήμες ότι σπουδάζεις πολιτικές επιστήμες στο «Χάρβαρντ» και ότι σκοπεύεις να επιστρέφεις στην Ελλάδα και να ιδρύσεις κόμμα αλβανοφώνων.
OC: Είναι γελοίο αυτό που λένε. Στην Αλβανία έχουμε μια παροιμία: «πάει ένας τρελός και ρίχνει μια πέτρα στη λίμνη και πάνε χίλιοι σοφοί και αναλύουν γιατί το έκανε».
ΓΠ: Ποιο είναι το μεγαλύτερο όνειρό σου;
OC: Να γίνω ογκολόγος ή νευρολόγος. Θέλω κάποια στιγμή να γίνω ένας καλός γιατρός που θα προσφέρει κάτι στο σύστημα υγείας. Είναι ένας στόχος που έχει πολλή δουλειά, αλλά πιστεύω ότι θα τα καταφέρω.
ΓΠ: Ποιος είναι ο μεγαλύτερος φόβος σου;
OC: Η αποτυχία. Να μην μπορέσω να εκπληρώσω τα όνειρά μου. Σε συλλογικό επίπεδο, να βλέπω τη χώρα μου να παρακμάζει. Υπάρχουν όμως πολλοί λόγοι να φοβάσαι σήμερα. Οι πόλεμοι, n καταστροφή του περιβάλλονtος, η φτώχεια. Φόβος είναι να μην είμαστε προετοιμασμένοι μια αυτό που θα έρθει, να πιαστούμε στον ύπνο. Η γενιά μας πρέπει να δουλέψει σκληρά και να αλλάξει τα πράγματα, να διορθώσει τα λάθη της προηγούμενης.
'Αφησα το σπίτι του Οδυσσέα προβληματισμένος. Γιατί νιώθουμε την ανάγκη να ανήκουμε σε ομάδες; Τι είναι αυτό που μας κάνει να βάζουμε ταμπέλες στους εαυτούς μας; Γιατί στο άκουσμα μιας πατρίδας φέρνουμε στο μυαλό μας χίλιες δυο αντιλήψεις και στερεότυπα; Μία σκέψη, πάντως, μου φάνηκε σίγουρη: αν υπήρχε κόσμος δίχως σύνορα, ο Οδυσσέας θα ήταν ο πρώτος πολίτης του. ΓΠ
[1][2] Ο Οδυσσέας Τσενάι (Odise Cenaj) είναι ελληνοαλβανός φοιτητής στις ΗΠΑ""

sergiosm
22/02/2010, 20:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
Σύμφωνα με έγκυρες πηγές του
ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΑΞΙΟΠΟΙΗΣΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΩΝ ΤΕΙΡΕΣΙΑΣ , ισχυρό Aλβανικό λόμπι "επέλεξε" τον "αδικημένο" και προβεβλημένο Αλβανό μετανάστη ώς ιδανικό πρόσωπο στο οποίο θα μπορούσαν να επενδύσουν για το μέλλον.....


και μόνο που η πηγή είναι ο ... Τειρεσίας (το γνωστό σύστημα τραπεζικών πληροφοριών για ακάλυπτες, απλήρωτες κάρτες, συναλλαγματικές, δάνεια κλπ)

κάτι λέει για την αξιοπιστία του ... "ρεπορτάζ"

:wave2:

ermiss
22/02/2010, 23:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
και μόνο που η πηγή είναι ο ... Τειρεσίας (το γνωστό σύστημα τραπεζικών πληροφοριών για ακάλυπτες, απλήρωτες κάρτες, συναλλαγματικές, δάνεια κλπ)

κάτι λέει για την αξιοπιστία του ... "ρεπορτάζ"

:wave2:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

svstos!!!!