PDA

View Full Version : Γιατι Ειναι Ολα Τοσο Ακριβα???



Σελίδες : [1] 2 3

sonic22
07/06/2005, 10:42
giati mia mixani kanei apo 7 - 10 xiliarika? oso dld kai ena autokinito?

το αυτοκινιτο εχει 4 ροδεσ χωραει 5 ατομα εχει ραδιοφωνα αρκουδισιον ιλεκτρικα παρατηιρα και ενα σοσρο πραγματα...

kai exei kai 5 xronia eggiisi...
mipos mas pianoun mal... ee... koroida...

sniper
07/06/2005, 10:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από soni22
giati mia mixani kanei apo 7 - 10 xiliarika? oso dld kai ena autokinito?

το αυτοκινιτο εχει 4 ροδεσ χωραει 5 ατομα εχει ραδιοφωνα αρκουδισιον ιλεκτρικα παρατηιρα και ενα σοσρο πραγματα...

kai exei kai 5 xronia eggiisi...
mipos mas pianoun mal... ee... koroida...

κατ' αρχάς μία μηχανή κάνει από 3.000 - 30.000

εξαρτάται τι παίρνεις...

Τώρα αν το πάμε στο τι αγοράζεις.... δεν αγοράζεις κουτί... αγοράζεις κινητήρα σε δύο ρόδες.....

Πχ. R1 14,900 Eur : 0-100 περίπου 2,9 sec. Βρες μου εσύ ένα αυτοκίνητο που κάνει τον ίδο χρόνο και κάνει κάτω απο 150.000 eur και τα ξαναλέμε....

Θάνος
07/06/2005, 10:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από soni22
kai exei kai 5 xronia eggiisi...
mipos mas pianoun mal... ee... koroida...

Αυτό είναι το νταβατζιλίκι...

Αν είναι να σου βγάλει κάτι το αυτοκίνητο, στο χρόνο πάνω θα στο βγάλει. Τα υπόλοιπα 4 χρόνια σε αναγκάζουν να πηγαίνεις σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο για να μη χάσεις την εγγύηση και μέχρι αυτή να λήξει το έχεις χρυσοπληρώσει...

sonic22
07/06/2005, 11:09
dld eseis kathe mera kanete 0-100 kai to les san an einai toso simantiko?


dld giati to xt (kirios to palio) na kanei sxedon oso ena aftokinito (estw kai mikro) an siberilavis ton aparetito exoplismo? (kranos ktlp)?

sonic22
07/06/2005, 11:12
kai an thes des to kai alios...

gia na metafereis 4 atoma prpei na kaneis 5 dromous 0-100

dld: 2.9*5=14.5 secs.... oxi kai toso kala... :)

sniper
07/06/2005, 11:20
Άμα είναι να αρχίσουμε τις μαλακίες, πήγαινε πάρε ένα κουτί και καλό κουβάλημα....

sonic22
07/06/2005, 11:29
katse re pedi mu...
to ena exei 1 tono metala kai to allo oute 100 kila (xwris tous kinitires)

exei 4 psalidia 4 amortiser kai 4 megala zantoloastixa...

to palio to xt ti spudea texnologia eixe? (kai parepiptodos itan apo ta pio ftina (timi pros apodosi))

Θάνος
07/06/2005, 11:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από soni22
katse re pedi mu...
to ena exei 1 tono metala kai to allo oute 100 kila (xwris tous kinitires)

exei 4 psalidia 4 amortiser kai 4 megala zantoloastixa...

to palio to xt ti spudea texnologia eixe? (kai parepiptodos itan apo ta pio ftina (timi pros apodosi))

Υπάρχουν δαχτυλίδια που είναι ακριβότερα από 3 αυτοκίνητα...




Άστο πριν μας πέσουν τα μαλλιά...

sniper
07/06/2005, 11:36
Κοίτα ρε φίλε να τελειώνουμε.

Οι μηχανές φτιάχνονται για να έχουν επιδόσεις.... άλλες μικρές κι άλλες πολύ καλύτερες.....

Από εκεί και πέρα κάτσε και διάβασε και δες τι μέταλλα παίζουν στις μηχανές και τι στα κουτιά, δες αποδόσεις, σκέψου γιατί παίρνει κάποιος μηχανή κι έλα μετα να ξαναμιλήσουμε.

Τώρα αν δεν γουστάρεις να τα δώσεις μην τα δίνεις και έτσι δεν σε πιάνουν ούτε μαλάκα ούτε κορόϊδο.....πήγαινε και πάρε ρε παιδί μου ένα κουτάκι να ακούς την μουσικούλα σου, να κάνεις και το τσιγαράκι σου, να βάζεις και 2-3 μέσα για βολτούλα κι άσε εμάς να πηγαίνουμε να πληρώνουμε.... μεγάλα παιδιά έιμαστε.....

:smokin:

free rider
07/06/2005, 11:40
ρε σεις μια και το ζήτημα είναι πολύ επίκαιρο και για μένα...

δεν ξέρω ..
αλλά σκέφτομαι οτι είναι λίγο πρόκληση το να διαθέτει κάποιος 10000 ευρά για μια μηχανή..
ντάξει κάνει τα πάντα καλύτερα..

αλλο και πάλι το να έχεις το πακετάκι και να λές ..οτι θέλω να κάνω την τρέλα μου
αλλά εδω τα δέκα χιλιάρικα έχουν κάποια αγοραστική αξία...

άλλοι πεινάνε και ονειρεύονται να βρούν λεφτά για να βγάλουν το μήνα.....

μήπως είμαστε λίγο εκτός ελληνικής πραγματικότητας??

δεν ξέρω δεν μπορώ να βρώ μια απάντηση σε αυτό...

sniper
07/06/2005, 11:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
ρε σεις μια και το ζήτημα είναι πολύ επίκαιρο και για μένα...

δεν ξέρω ..
αλλά σκέφτομαι οτι είναι λίγο πρόκληση το να διαθέτει κάποιος 10000 ευρά για μια μηχανή..
ντάξει κάνει τα πάντα καλύτερα..

αλλο και πάλι το να έχεις το πακετάκι και να λές ..οτι θέλω να κάνω την τρέλα μου
αλλά εδω τα δέκα χιλιάρικα έχουν κάποια αγοραστική αξία...

άλλοι πεινάνε και ονειρεύονται να βρούν λεφτά για να βγάλουν το μήνα.....

μήπως είμαστε λίγο εκτός ελληνικής πραγματικότητας??

δεν ξέρω δεν μπορώ να βρώ μια απάντηση σε αυτό...

Είναι δεν είναι ο καθένας έχει την δική του αγοραστική δύναμη....

Αν τα έχεις και ΘΕΣ να πάρεις κάτι τα δίνεις... από εκεί και πέρα όπως είπαμε μεγάλα παιδιά είμαστε και Ο,ΤΙ θέλουμε κάνουμε.

Rezeguet
07/06/2005, 11:44
σωστος. Υπαρχουν και μαργαριταρια με τιμη οσο 10 μηχανες.

Αλλωστε δεν θεωρω τις μηχανες ακριβες. Παρε για παραδειγμα ενα cbr1000 και ενα Hyundai Matrix. Εχουν ιδια τιμη, ομως το ενα ειναι αμαξι το αλλο μηχανη. Το ενα πιανει 0-100 σε 3 sec το αλλο σε 15sec (λεμε τωρα, δεν ξερω ακριβως). Το cbr εχει τεχνολογια αιχμης πανω του και βγαζει 150 HP στο λιτρο ενο το ματριξ βγαζει 100 ιππους και εχει 1600κυβικα οποτε βγαζει 80 ιππους στο λιτρο. Τωρα συγκρινε επιδοσεις τεχνολογια, ποιοτητα κατασκευης, δυνατοτητες στο δρομο και στην πιστα (λεμε τωρα), ποιοτητα κυλισης και εμφανιση, και θα βρεις την απαντηση μονος σου. Αλλωστε για αλλο πραγμα χρησημοποιειται το ενα για αλλο το αλλο... Για να βρεις αμαξι με την ιδια αποδοση με ενα χιλιαρι ss πρεπει να ψαξεις ανω των 50000Ε (και λιγα λεω) .

free rider
07/06/2005, 11:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Είναι δεν είναι ο καθένας έχει την δική του αγοραστική δύναμη....

Αν τα έχεις και ΘΕΣ να πάρεις κάτι τα δίνεις... από εκεί και πέρα όπως είπαμε μεγάλα παιδιά είμαστε και Ο,ΤΙ θέλουμε κάνουμε.

με άλλα λόγια αν κατάλαβα καλά αυτό που θές να πείς Νίκο είναι :

ακολούθησε την καύλα σου...
???
:confused: :confused:

sonic22
07/06/2005, 11:48
den eimai oute kanenas tixeos oute kanena pitsiriki...

eimai mixanologos ekpedeutikos kai exw pulepsei se mixanurgia...

ara apo metala xerw...

an ta vlepete ta mixanakia sas ws kosmimata twra katalavenw giati den ta xrisimopoiite opws prpei kai apla kanete sigriseis mesa apo xartia kai diagrammata ipodinamis...

ade kai den me afinei na vrizw o admin...

:sun:

sniper
07/06/2005, 11:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
με άλλα λόγια αν κατάλαβα καλά αυτό που θές να πείς Νίκο είναι :

ακολούθησε την καύλα σου...
???
:confused: :confused:


Εμ.... :D

free rider
07/06/2005, 11:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από soni22
den eimai oute kanenas tixeos oute kanena pitsiriki...

eimai mixanologos ekpedeutikos kai exw pulepsei se mixanurgia...

ara apo metala xerw...

an ta vlepete ta mixanakia sas ws kosmimata twra katalavenw giati den ta xrisimopoiite opws prpei kai apla kanete sigriseis mesa apo xartia kai diagrammata ipodinamis...

ade kai den me afinei na vrizw o admin...

:sun:

κύλιε κύλιε....

θα μου βάλεις καλό βαθμό να τον δεί ο ...
μπαμπάς μου γιατί μου έχει υποσχεθεί να μου παρει μηχανάκι αμα έχω καλό βαθμό...



που να το ακούς απο μαθητές σου και να πέφτεις κάτω απο τα γέλια...

πάντως το συμπέρασμα για μένα είναι αυτό..

ακολούθα την τρέλα σου..
τι να πω ..δεν ξέρω..
μπορεί και να έιναι σωστό..

sniper
07/06/2005, 11:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από soni22
den eimai oute kanenas tixeos oute kanena pitsiriki...

eimai mixanologos ekpedeutikos kai exw pulepsei se mixanurgia...

ara apo metala xerw...

an ta vlepete ta mixanakia sas ws kosmimata twra katalavenw giati den ta xrisimopoiite opws prpei kai apla kanete sigriseis mesa apo xartia kai diagrammata ipodinamis...

ade kai den me afinei na vrizw o admin...

:sun:

Κι εγώ είμαι αστροναύτης εκπαιδευτικός κι έχω δουλέψει σε ζωολογικό κήπο...

άρα από φίδια ξέρω.....


άσε ρε φίλε να κάνουμε συγκρίσεις μέσα από τα χαρτιά..... ΕΕΕΕ κάτι ξέρεις εσύ από αυτά.....

Έτσι κι αλλιώς την μόνη μηχανή που θα δεις θα είναι αυτή που θα κόψεις από κανένα περιοδικό.....



:smokin:

periklisk
07/06/2005, 12:00
Εγώ λέω πως συγκρίνουμε τη βίτσα με την πίτσα....


Α και αν δεν το ξέρετε είμαι διπλωματούχος πυρηνικός φυσικός με ειδίκευση στις επιδράσεις των ακτίνων Χ και γ στα βατράχια....

Γι' αυτό καθίστε καλά μη σας φλλλλιτάρου

free rider
07/06/2005, 12:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από periklisk
Εγώ λέω πως συγκρίνουμε τη βίτσα με την πίτσα....


Α και αν δεν το ξέρετε είμαι διπλωματούχος πυρηνικός φυσικός με ειδίκευση στις επιδράσεις των ακτίνων Χ και γ στα βατράχια....

Γι' αυτό καθίστε καλά μη σας φλλλλιτάρου

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sonic22
07/06/2005, 12:03
den tha bw se tetia adiparathesi (ti exeis ti exw) giati den exei noima...

profanos su exoun pesei apanota lotto kai merika laxia...
profanos otan agorazeis otidipote su aresei den rwtas kan tin timi...

bravw su...
emfanizese kai sta kosmika nea tou Star ws xuvardas?

alla den katalava ti thes na peis?
oti den einai akriva ta mixanakia?
oti o kathenas borei na agorasei merika?

ilikrina aporw...!!!:confused: :confused:

Θάνος
07/06/2005, 12:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από soni22
den eimai oute kanenas tixeos oute kanena pitsiriki...

eimai mixanologos ekpedeutikos kai exw pulepsei se mixanurgia...

ara apo metala xerw...

an ta vlepete ta mixanakia sas ws kosmimata twra katalavenw giati den ta xrisimopoiite opws prpei kai apla kanete sigriseis mesa apo xartia kai diagrammata ipodinamis...

ade kai den me afinei na vrizw o admin...

:sun:

Ημερομηνία γέννησης April 1, 1982...??

Και τα πρόλαβες όλα αυτά;

Πάντως δεν ξέρω πώς μας έκοψες ότι δεν χρησιμοποιούμε σωστά τα μηχανάκια μας, αλλά αν η ηλικία σου δεν είναι κι αυτή πρωταπριλιάτικο αστείο, μάλλον δεν έχεις προλάβει να κάνεις τα χιλιόμετρα που έχουν οι περισσότεροι εδώ μέσα...



Λίγη μετριοπάθεια δεν βλάπτει...

sonic22
07/06/2005, 12:07
den sas sigrina to cbr i to gsxr i tin dukati i otidipote allo me ena atos i ena getz!

alla to xt?
ta 400?
ta metaxirismena telos padon?

kai den einai oti den vgazoune zimies... den einai alexisfera oute me texnologia James bond... (just call me James..)

sonic22
07/06/2005, 12:11
odigo apo ta 16 mou (papi ok)
twra exw 3 mixanakia-mixanes

sigura i ebiria simadiki alla den mu lene tipota ta xiliometra...

an itan etsi o pateras moy tha eprepe na kerdizei ton rossi...

:) (oxi den ton kerdizei...) :)

Rezeguet
07/06/2005, 12:11
και το 400 μεταχειρ κανει λιγοτερο απο 3500Ε. Για δες τι παιρνεις με 3500Ε απο αμαξια ;)

sonic22
07/06/2005, 12:14
400 pias xronias? :)
kalitera na agorasw sinergio mias kai ekei tha eimai oli mera...

lew twra egw...

:sun: :sun: :sun:

Θάνος
07/06/2005, 12:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από soni22
odigo apo ta 16 mou (papi ok)
twra exw 3 mixanakia-mixanes

sigura i ebiria simadiki alla den mu lene tipota ta xiliometra...

an itan etsi o pateras moy tha eprepe na kerdizei ton rossi...

:) (oxi den ton kerdizei...) :)

Εδώ υπάρχει πολύς κόσμος...

10.000 μέλη είμαστε ζωή να 'χουμε και κάποιες εκατοντάδες είναι ενεργοί, μπαίνουν-διαβάζουν-γράφουν.

Καλό είναι να είσαι λίγο συγκρατημένος σ'αυτά που λες... φιλικά στο λέω.

Αν τα χιλιόμετρα δεν σου λένε τίποτα, σκέψου τότε τι λέει σε μας ότι οδηγείς παπί από τα 16...

Boxer
07/06/2005, 12:21
Ρε παιδια

ο ανθρωπος εκανε μια απλη ερωτηση .

Αν ειναι ακριβα τα μηχανακια σε σχεση με τα αυτοκινητα.Δεν ρωτησε εαν εχουμε λεφτα να τα αγορασουμε.Και εγω την καυλα μου εκανα και πηγα και εσκασα 15000 και πηρα το RT. Αυτο δεν σημαινει πως το βρισκω και φτηνο ετσι;

Και η απαντηση - κατα τη γνωμη μου - ειναι πως : ναι , ειναι.

Ειναι πολλα 8-9 χιλιαρικα για ενα burgman ας πουμε. Τι μαμημενη τεχνολογια αιχμης εχει αυτο;η το ΧΤ πχ που ανεφερε ο soni22.

Με 3500 παιρνεις ενα καταπληκτικο ZX citroen του 1995-1998 γαματο.Συγκρινε το με το αντιστοιχο ΧΤ.

Φιλε sony22 εγω συμφωνω μαζι σου. Στις περισσοτερες των περιπτωσεων τα μηχανακια ειναι ακριβοτερα σε σχεση με τα αυτοκινητα.:wave2:

Boxer
07/06/2005, 12:24
Επισης αυτη την καυλα που λετε εκμεταλευονται οι εταιριες.

Το αυτοκινητο ειναι προιον ευρειας καταναλωσης.
Γιαυτο ισως και η διαφορα τιμης.

Θάνος
07/06/2005, 12:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Boxer
Ρε παιδια

ο ανθρωπος εκανε μια απλη ερωτηση .

Αν ειναι ακριβα τα μηχανακια σε σχεση με τα αυτοκινητα.Δεν ρωτησε εαν εχουμε λεφτα να τα αγορασουμε.Και εγω την καυλα μου εκανα και πηγα και εσκασα 15000 και πηρα το RT. Αυτο δεν σημαινει πως το βρισκω και φτηνο ετσι;

Και η απαντηση - κατα τη γνωμη μου - ειναι πως : ναι , ειναι.

Ειναι πολλα 8-9 χιλιαρικα για ενα burgman ας πουμε. Τι μαμημενη τεχνολογια αιχμης εχει αυτο;η το ΧΤ πχ που ανεφερε ο soni22.

Με 3500 παιρνεις ενα καταπληκτικο ZX citroen του 1995-1998 γαματο.Συγκρινε το με το αντιστοιχο ΧΤ.

Φιλε sony22 εγω συμφωνω μαζι σου. Στις περισσοτερες των περιπτωσεων τα μηχανακια ειναι ακριβοτερα σε σχεση με τα αυτοκινητα.:wave2:

Εγώ πήρα το '97 ένα Punto - ανάθεμα την ώρα - και μέχρι σήμερα το έχω πληρώσει άλλο τόσο σε ζημιές. Άσε με να αμφιβάλλω και να διαφωνώ 100% στο κατά πόσο με 3500€ παίρνεις ένα καταπληκτικό citroen. :nono:

Τουλάχιστον τις μηχανές που είχα τις πλήρωσα περίπου τα ίδια λεφτά αλλά ΠΟΤΕ!!! δεν πήγα στο συνεργείο για βλάβη.

Επίσης μπορώ να σε διαβεβαιώσω ότι τα αυτοκίνητα είναι φθηνά γιατί οι αντιπροσωπείες πλέον κερδίζουν μόνο από το service και όχι από τις πωλήσεις.

stako
07/06/2005, 12:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από soni22
den sas sigrina to cbr i to gsxr i tin dukati i otidipote allo me ena atos i ena getz!

alla to xt?
ta 400?
ta metaxirismena telos padon?

kai den einai oti den vgazoune zimies... den einai alexisfera oute me texnologia James bond... (just call me James..)

Τώρα αστειεύεσαι? Το ΧΤ κάνει 6000 και μπορείς να κάνεις χίλια δυο πράματα με αυτό..... Να κυκλοφορείς ανετότατα μέσα στην πόλη, να πηγαίνεις ταξιδάκια σε επαρχιακούς και νησιά, να κατεβαίνεις τρελλούς χωματόδρομους σε καταπληκτικές παραλίες και να ανεβαίνεις επίσης κατσάβραχα σε βουνά με φανταστική θέα και χίλια δυο άλλα........... Και το ΒΑΣΙΚΟΤΕΡΟ, το "fun factor" που σου δίνει και η πιο απλή μηχανή δεν συγκρίνεται με κανένα Atos ή Getz ή.........metz..............

Άντε πες μου τώρα εσύ τι αγοράζεις με 6000 σε αυτοκίνητο...........

Τώρα αν θες να πάμε σε μεγαλύτερες μηχανές πάρε το Fazer 600 πχ ή το Z750. Με 7500 έχεις επιδόσεις (fun factor δλδ) ακόμα μεγαλύτερο.

Πες μας τι παίρνεις με 7500 σε αυτοκίνητο.........

Θες κι άλλο? Πάμε στα 11000 σε Supersport 600 ή γυμνά 1000 (ή 15000 για 1000άρια SS).......... Εδώ μιλάμε για μηχανές που είναι κατά 90% κοντά σε επιδόσεις στις μοτοσυκλέτες που τρέχουν στο παγκόσμιο (SS 600, GP κτλ)! Οι οποίες του παγκοσμίου κοστίζουν 300-400.000 η κάθε μια! Και μας λες ότι είναι ακριβές???? Αστειεύσαι προφανώς................. Πες πόσο κοστίζει ένα κουτί που να είναι στο 90% των επιδόσεων μιας φορμουλα 1 και το ξανασυζητάμε το θέμα!

Και τέλος τις μηχανές τις αγοράζουμε για να ΔΙΑΣΚΕΔΑΖΟΥΜΕ !!! Οι ακριβές (10.000-30.000) φυσικά και δεν έχουν τύχη σε σύγκριση όσον αφορά την χρηστικότητα-χρησιμότητα με κανένα κουτάκι.......... Αλλά μεγάλε μου ΟΤΑΝ Ο ΚΑΗΜΕΝΟΣ ΣΤΗΝ ΑΝΑΜΕΤΑΔΟΣΗ ΤΗΣ ΦΟΡΜΟΥΛΑ ΛΕΕΙ "ΚΟΙΤΑΞΤΕ ΕΠΙΤΑΧΥΝΣΗ, ΚΟΙΤΑΞΤΕ ΠΩΣ ΠΙΑΝΕΙ 300, ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΚΤΛ ΚΤΛ"...........ΕΜΕΙΣ Ξ-Ε-Ρ-Ο-Υ-Μ-Ε ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ...........!

Οι κουτάκηδες καθίστε μέσα στην ουρά στην Πατησίων και στα διόδια και απολαύστε το φθηνό σας...............DVD.............! Α, ανοίξτε και το φθηνό σας air-condition μην σκάσετε ε........................

sniper
07/06/2005, 12:36
I rest my case.... :beer: :beer: :beer: :wave2:

dukeandthecity
07/06/2005, 12:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Rezeguet
σωστος. Υπαρχουν και μαργαριταρια με τιμη οσο 10 μηχανες.

Αλλωστε δεν θεωρω τις μηχανες ακριβες. Παρε για παραδειγμα ενα cbr1000 και ενα Hyundai Matrix. ......... .

Είπα να μην αποκαληφθώ αλλά το Matrix μου πατάει τα cbr σας οποιαδήποτε ώρα και στιγμή :D :D .

Και μια που αναφέρεστε στο πόσο φτηνά είναι ή οχι..... Για service 15000 km στο κουτί μου πήρε εργατικά 52
εουρα. (ένας μηχανικός για μια ώρα) Τόση, λέει, είναι η νόμιμη εργατο-ώρα. Ισχύει ?

Boxer
07/06/2005, 12:38
Συμφωνω σε ΟΛΑ

Αλλα πες μου τι κοστος κατασκευης υλικων εχει ενα ΧΤ και ενα matiz σε υλικα μονο.

Μη συγκρινεις χρησιμοτητα , καυλα , fun factor κλπ.

Κατα τα αλλα οπως τα ειπες.

sniper
07/06/2005, 12:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από dukeandthecity
Είπα να μην αποκαληφθώ αλλά το Matrix μου πατάει τα cbr σας οποιαδήποτε ώρα και στιγμή :D :D .

Και μια που αναφέρεστε στο πόσο φτηνά είναι ή οχι..... Για service 15000 km στο κουτί μου πήρε εργατικά 52
εουρα. (ένας μηχανικός για μια ώρα) Τόση, λέει, είναι η νόμιμη εργατο-ώρα. Ισχύει ?

Να θεωρήσω την απάντηση τουλάχιστον αστεία;

Στα 15.000 Km δεν άλλαξες λάδια; 52 ευρώ εργατικά και λάδια; μπουζί; :confused:

sniper
07/06/2005, 12:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Boxer
.....

Αλλα πες μου τι κοστος κατασκευης υλικων εχει ενα ΧΤ και ενα matiz σε υλικα μονο.

.....


Κολλήσαμε με το XT και το ματιζ τώρα.....

Για να δούμε λοιπόν τι κόστος κατασκευής έχει ένα CBR1000RR (14.300 eur) και μία PORCHE 911 GTR2 (150.000 eur) που έχουν παρόμοιες επιδόσεις.....

gmakris
07/06/2005, 12:48
Αποψη μου, οτι τα μηχανακια δεν ειναι λογικο να κοστιζουν οσο ενα αυτοκινητο, εφοσον μου ειναι δυσκολο να πιστεψω οτι το κοστος κατασκευης για ενα μηχανακι ειναι ιδιο ή μεγαλυτερο απο εκεινο ενος αυτοκινητου.

Σε οτι αφορα το service συμφωνω σε αυτο που λεει ο Θανος - οτι το κοστος συντηρησης της moto μπορει να ειναι σημαντικα χαμηλοτερο απο εκεινο ενος αυτοκινητου εφοσον πολλες εργασιες μπορουν να γινουν απο τον ιδιοκτητη επειδη τα πραγματα ειναι ποιο απλα και δεν χρειαζεσαι ειδικο εξοπλισμο.

Επιπλεον, απο τοτε που σταματησα να παω σε συνεργεια για τα βασικα (φρενα,λαδια, ρυθμισεις κλπ) μετα απο καποιες δυσαρεστες εμπειριες με "μαστορια" εχω βρει την ησυχια μου.....

:wave2:

dukeandthecity
07/06/2005, 12:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Να θεωρήσω την απάντηση τουλάχιστον αστεία;

Στα 15.000 Km δεν άλλαξες λάδια; 52 ευρώ εργατικά και λάδια; μπουζί; :confused:

Φίλτατε sniper,

ίσως δεν το διατυπωσα σωστα. Οι δουλείες γίνανε (λάδια-φιλτρα κλπ). Τα εργατικά ΜΟΝΟ ήταν 52 ευρα. :eek:

alex14
07/06/2005, 12:50
Μην ξεχναμε και το παραγοντα 'φορο πολυτελειας' γιατι νομιζω οτι ετσι φορολογουνται οι περισσοτερες μηχανες και ειδικα οι μεγαλου κυβισμου.
Διαφορετικα φορολογειται ενα κουτι 1000 cc και διαφορετικα ενα ss 1000 cc. Εκει μας πιανουν τον κωλο κανονικα.
Θες να τρεξεις ? Πλερωνε.

stratospr
07/06/2005, 12:53
Το πόσο θα κοστίζει κάτι εξαρτάται (μεταξύ άλλων) από τον πόσο υπολογίζει ο κατασκευαστής ότι θα πουλήσει.

πχ.(τελείως απλοποιημένα)

στα αυτοκίνητα υπολογίζουν πωλήσεις 100.000 κομμάτια παγκοσμίως

στις μηχανές 10.000 κομμάτια

αν τώρα το κόστος εξέλιξης και κατασκευής είναι το ίδιο και στις δύο περιπτώσεις, βλέπουμε ότι αναγκαστικά οι μηχανές θα είναι ακριβότερες (για να καλύψουν το κόστος)

(δεν ξέρω αν καταλάβατε τον συλογισμό, αλλά είμαι στην δουλειά και δεν προλαβαίνω να το αναλύσω παραπάνω...)

Θάνος
07/06/2005, 12:54
Ρε παιδιά... γιατί συγκρίνετε στην τύχη κάποια μηχανάκια με κάποια αυτοκίνητα;

Πάρτε το σε επίπεδο συγκεκριμένων ανταλλακτικών.

4 λάστιχα στο punto μου κοστίζουν λιγότερο από τα 2 της μηχανής.

Μήπως κι εδώ υπάρχει κάποια συνομωσία ή μήπως τα 2 λάστιχα της μηχανής έχουν και πρέπει να έχουν άλλη τεχνολογία, άλλη γόμα, άλλο σκελετό κλπ κλπ από τα 4 μέτρια λάστιχα του αυτοκινήτου...

Μήπως η φύση της μοτοσυκλέτας από μόνη της την κάνει πιο απαιτητική; άσχετα από επιδόσεις...

Οι original αναρτήσεις του punto μου είναι ποοολύ φθηνότερες από ένα ohlins για το μηχανάκι μου και το βρίσκω πολύ φυσιολογικό. Αν αστοχήσει θα πάω στα θυμαράκια...

Και πάει λέγοντας...

stako
07/06/2005, 12:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Boxer
Συμφωνω σε ΟΛΑ

Αλλα πες μου τι κοστος κατασκευης υλικων εχει ενα ΧΤ και ενα matiz σε υλικα μονο.

Μη συγκρινεις χρησιμοτητα , καυλα , fun factor κλπ.

Κατα τα αλλα οπως τα ειπες.

Χμμ......... Πιστεύετε ότι το μπροστινό σύστημα φρένων ενός SS είναι φτηνότερο από το σύστημα της σειράς που φορά ένα κουτί μαζικής παραγωγής? Μήπως τα πιστόνια και οι κύλινδροι και όλα τα κινούμενα μέρη που δέχονται ειδική επεξεργασία είναι φτηνότερα επίσης?

Ότι αγοράζουμε έχει επίσης ενσωματωμένο στην τιμή του το κόστος εξέλιξης. Πόσο είναι αυτό δε ένα κουτί της σειράς (δηλαδή μέχρι και των 15-20.000) και πόσο στο K5 ???

Δεν γίνεται να τα βλέπουμε όλα τόσο στεγνά οικονομοτεχνικά. Πχ ο επεξεργαστής που έχεις αυτή τη στιγμή μέσα στον υπολογιστή σου ξέρεις πόσο κοστίζει από πλευράς υλικού? Πυριτίου δηλαδή? Μη το σκέφτεσαι καλύτερα...........

gmakris
07/06/2005, 12:59
Σαφως η μεγαλυτερη παραγωγη (ακομη και 70%) ενος μοντελου αυτοκινητου απο ενος νεου μοντελου moto βοηθαει να κρατηθει χαμηλοτερο το κοστος.

Σε οτι σφορα το R & D νομιζω οτι ο χωρος του αυτοκινητου εχει περισσοτερη δουλεια εφοσον πρεπει να περασει ενα σωρο εγκρισεις ασφαλειας κατι που αναγκαζει τους σχεδιαστες να αλλαζουν συνεχως τα σχεδια τους συμφωνα με τους νεους κανονισμους....

pissaman
07/06/2005, 13:08
Ρε παιδιά, δεν πάνε με το κιλό τα οχήματα! Όσο για τον αν το αυτοκίνητο κουβαλάει 5 άτομα, ρε σονι22 τράβα πάρε ένα πούλμαν δυόροφο. Θα μπορείς να κουβαλάς 75 άτομα, με 1,5 ? το χιλιόμετρο! Ρε πάμε καλά? Συγκρίνετε η τεχνολογία που έχουν τα μηχανάκια, με τα punto, και AX και και και?
Δηλαδή, να πούμε στην Compaq, να μας πουλάει ποιο φθηνά τα laptop γιατί είναι ποιο μικρά!
Ακριβώς αυτό πληρώνεις!
Μικρότερο όγκο, καλύτερες επιδόσεις, μεγαλύτερη αξιοπιστία!
Αυτά τα πράγματα για να γίνουν, χρησιμοποιούν περισσότερη τεχνολογία! Αν ήταν έτσι, η M1 του Ρόσσι, έπρεπε να κοστίζει γύρω στα 3000? (αφού είναι 145 κιλά!!!) :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: ή η Ferrari του Σουμάχερ, έπρεπε να κοστίζει κανα 10.000? (αφού είναι 600 κιλά!), αλλά ξέχασα, αυτά πέρνουν 1 άτομο, που να πας για καφέ με τη γυναίκα! :(

Στο κάτω κάτω, όπως είπαν και τα παιδιά πριν από εμένα, άλλο να πουληθεί κάτι σε 1.000.000 πελάτες και άλλο σε 1.000!

Αλήθεια, οδηγάς από τα 16? Και περιμένεις να μας πει κάτι αυτό? Συγνώμη, αλλά εγώ οδηγώ 23 χρόνια, και όμως κάθομαι και ακούω κάθε γνώμη! Τι πάει να πει αυτό? Ότι οτι μου λένε αυτοί που οδηγάνε ποιο λίγο, είναι άκυρο?
Επίσης, η δουλειά σου δε μου λέει (εμένα προσωπικα τίποτα). Όταν πήγαινα στη σχολή για μηχανικός, το ξέρεις ότι έδειχνα πράγματα στους καθηγητές μου? Και μη μου πεις ότι δε γίνετε, γιατί άλλη πείρα αποκτάς από την πράξη και άλλη από τα βιβλία! ;)
Λοιπόν, μάθε ότι όλος ο κόσμος σέβετε τους μετριόφρωνες!

gdevelek
07/06/2005, 13:45
Αν κριτήριο για τη σύγκριση αποτελεί το τι μας προσφέρει το κάθε όχημα, τότε η σύγκριση αποβαίνει υπέρ του αυτοκινήτου, γιατί, ενώ υπάρχουν αυτοκίνητα εξίσου γρήγορα με μηχανές, δεν υπάρχει και ούτε ποτέ θα υπάρξει μηχανή που έστω να προσεγγίζει την άνεση και την ασφάλεια (!!) ενός αυτοκινήτου των 9.500Ε.

Άρα το κριτήριο πρέπει να είναι πόσο κοστίζει για να κατασκευαστεί και όχι τι προσφέρει.

sonic22
07/06/2005, 13:50
re pedia mipos diavazw alla post kai dinw apadiseis se alla??

anarwtieme...

to provlima pu theto den einai se sxesei me ta aftokinita

einai me tin mixani...

exw dt edw kai 5 xronia.
logo tu oti eimai akoma fititis den exw leuta alla duleuw peristasiaka...

mixanologos egina epidei mou aresan ta mixanakia (kai na katastrefw pragmata alla einai allo thema)

autokinito den exw... kai oute thelw na parw diplwma (kai eimai 23...)

auto pu xerw einai pws gia na parw tin pio ftini axiposti mixani prepei na psaxw se metaxirismena...

ti pernw ekei? kati xrepia me ta leuta pu diathetw...

giati? auto rwtaw...

pws dimiurgithike i honda?

eklepse tin texnologia twn europewn kai eftiaxe ftina papia se terasties posotites... kai akoma pulaei...

giati den iparxoun ftina mixanakia? den lew na einai oute me to kilo ute se akrivi analogia me ena autokinito...

alla na einai se sigrisimo megethos!!!

to xt exei minei aparalaxto edw kai ena aiona! ti veltiwsi mu lete?

ektos kai an plirwnw egw gia na kanete to kefi sas eseis me ta 1000 RRRRRRRRRR

dite apla to meridio agoras twn papiwn kathe xrono...
pisteuete pws oloi autoi pernun papi epidei to thelun i epidei exun pitsaries?

pernun papi giati einai FTINOOO!!!

o kathenas bori na xodeuei ta leuta tou opws thelei...
mporei na agorazei kai epixriso koloxarto gia kaliteri aisthisi

me tus ipolipus ti tha ginei?

sniper
07/06/2005, 13:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
Αν κριτήριο για τη σύγκριση αποτελεί το τι μας προσφέρει το κάθε όχημα, τότε η σύγκριση αποβαίνει υπέρ του αυτοκινήτου, γιατί, ενώ υπάρχουν αυτοκίνητα εξίσου γρήγορα με μηχανές, δεν υπάρχει και ούτε ποτέ θα υπάρξει μηχανή που έστω να προσεγγίζει την άνεση και την ασφάλεια (!!) ενός αυτοκινήτου των 9.500Ε.

Άρα το κριτήριο πρέπει να είναι πόσο κοστίζει για να κατασκευαστεί και όχι τι προσφέρει.

Δηλαδή ένα αυτοκίνητο των 9.500 έχει την ίδια ενεργητική ασφάλεια με μία μηχανή των 9.500; σταματάει όπως η μηχανή; στρίβει όπως η μηχανή;

stako
07/06/2005, 13:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
Αν κριτήριο για τη σύγκριση αποτελεί το τι μας προσφέρει το κάθε όχημα, τότε η σύγκριση αποβαίνει υπέρ του αυτοκινήτου, γιατί, ενώ υπάρχουν αυτοκίνητα εξίσου γρήγορα με μηχανές, δεν υπάρχει και ούτε ποτέ θα υπάρξει μηχανή που έστω να προσεγγίζει την άνεση και την ασφάλεια (!!) ενός αυτοκινήτου των 9.500Ε.

Άρα το κριτήριο πρέπει να είναι πόσο κοστίζει για να κατασκευαστεί και όχι τι προσφέρει.

Πως? Μάλιστα...... Και τι σημαίνει αυτο? Επίσης δεν υπάρχει αυτοκίνητο που θα κάνει σούζα......... Ή endo! Και???? Επίσης δεν υπάρχει αυγό που να κάνει endo αλλά (ξανά)επίσης δεν υπάρχει μηχανή που να κάνει καλή ομελέτα........

...........δεν πάμε καλά, τι επιχειρήματα και συμπεράσματα είναι αυτά ρε παιδιά????

Ας γράψει κανείς άλλος γιατί βαρέθηκα...........

pissaman
07/06/2005, 13:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από soni22

logo tu oti eimai akoma fititis den exw leuta alla duleuw peristasiaka...



Αρχικά δημιουργήθηκε από soni22
den eimai oute kanenas tixeos oute kanena pitsiriki...

eimai mixanologos ekpedeutikos kai exw pulepsei se mixanurgia...

ara apo metala xerw...



Καλά. Όταν αποφασίσεις τι είσαι και τι θες ξύπνα μας! ;)
:beer:
:wave2: :wave2: :wave2:

Θάνος
07/06/2005, 13:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
δεν υπάρχει και ούτε ποτέ θα υπάρξει μηχανή που έστω να προσεγγίζει την άνεση και την ασφάλεια (!!) ενός αυτοκινήτου των 9.500Ε

Αν μιλάμε για παθητική ασφάλεια συμφωνώ. Αν μιλάμε για ενεργητική τότε όχι μόνο υπάρχει, αλλά οι περισσότερες μηχανές των 9.500€ έχουν πολύ μεγαλύτερη ενεργητική ασφάλεια από πολύ ακριβότερα αυτοκίνητα.

Τις περισσότερες φορές η καλή ενεργητική ασφάλεια μπορεί να αποδειχτεί σωτήρια και καλύτερη από το να τρακάρεις αλλά να γλυτώσεις γιατί άνοιξε ο αερόσακκος.

Το θέμα της άνεσης είναι εκτός των άλλων και υποκειμενικό. Έκανα το καλοκαίρι τη διαδρομή Κωνσταντινούπολη-Ορεστειάδα στο πίσω κάθισμα μίας CLK, δηλαδή περίπου 250 χλμ και έφτασα ένα ράκος, αφού κατάφερα να μη βγάλω ό,τι είχα φάει...

Ποτέ με μηχανή δεν αισθάνθηκα κούραση στη διάρκεια ενός ταξιδιού παρά μόνο όταν τελικά έφτασα στον προορισμό μου. Το αντίθετο συμβαίνει με το αυτοκίνητο που με κουράζει συνέχεια!

Νομίζω όλα τα περί άνεσης αφορούν στους συνεπιβάτες και μόνο!

sonic22
07/06/2005, 14:03
poli psisa...

eimai fitis ekpedeutikos mixanologos sto ptixio kai mou menun kapia asxeta mathimata gia na parw ptixio! ti den katalaves?

pws dulepsa se mixanurgio?
pws dulepsa gia xronia (prin ginw fititis) se sinergio?
pws duleuw kathe kalokairi?

kai sto katw katw giati menete sto "epi prosopiku"??

allo thema sizitame..


kai oso gia tin semnotita. den milisa pote genika. an etsi to katalavate diko sas provlima.

egw xerw pios eimai kai den exw anagi tin anagnorisi kanenos..

auta.. :sun:

crs-k
07/06/2005, 14:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Δηλαδή ένα αυτοκίνητο των 9.500 έχει την ίδια ενεργητική ασφάλεια με μία μηχανή των 9.500; σταματάει όπως η μηχανή; στρίβει όπως η μηχανή;


Οχι βεβαια! :nono:

Οσο κι αν προσπαθησα ΔΕΝ πλαγιαζει καθολου ... :sick:

Κουβαλαει ομως 5 ατομα με τις αποσκευες τους, εχει aircontition, ηλεκτρικα παραθυρια, ραδιοσιντι κλπ ... :winka:


Hyundai Accent Rulezzzz λεμε ρεεεεεεεε !!!


:lol: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :lol:

sniper
07/06/2005, 14:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από soni22
poli psisa...

eimai fitis ekpedeutikos mixanologos sto ptixio kai mou menun kapia asxeta mathimata gia na parw ptixio! ti den katalaves?

pws dulepsa se mixanurgio?
pws dulepsa gia xronia (prin ginw fititis) se sinergio?
pws duleuw kathe kalokairi?

kai sto katw katw giati menete sto "epi prosopiku"??

allo thema sizitame..


kai oso gia tin semnotita. den milisa pote genika. an etsi to katalavate diko sas provlima.

egw xerw pios eimai kai den exw anagi tin anagnorisi kanenos..

auta.. :sun:


.... και μας Κωστής Παλαμάς.....

gdevelek
07/06/2005, 14:12
Προσωπικά, την ίδια κλειστή στροφή την παίρνω γρηγορώτερα με το κουτί.

Αλλά και σε κορυφαίους οδηγούς/αναβάτες, στην ίδια πίστα, η F1 κάνει πολύ καλύτερους χρόνους από τα MotoGP, ακριβώς λόγω καλύτερης δυνατότητας στριψίματος, αφού σε τελικές αν κάποιος υπερέχει είναι η μηχανή, σύμφωνα με τα στοχεία του Διατσίδη.

Για παθητική ασφάλεια, δεν χρειάζεται καν να το θίξουμε. Και αργά ή γρήγορα, θα τη χρειαστεί ο αναβάτης την (ανύπαρκτη) παθητική ασφάλεια, δυστυχώς...

Στο φρενάρισμα με τη μηχανή αν ο μπροστινός τροχός δεν είναι ίσιος έπεσες (και αν δεν ξέρεις και να πέφτεις όπως εγώ τον περασμένο Αύγουστο, σου πλακώνει και σου σπάει η μηχανή το ποδαράκι). Και ABS βρίσκεις πολύ ευκολώτερα στο κουτί από ό,τι στη μηχανή.

Εντο και σούζα είναι ανούσια μπροστά στην ασφάλεια (ή μάλλον αντιβαίνουν σ' αυτή!).

sonic22
07/06/2005, 14:13
IF A DOG BITES U WILL YOU BITE IT BACK?

εγω παντος οχι..

λεγε οτι θες.. σιγα μην σου δωσουμε και αξια..

pissaman
07/06/2005, 14:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από soni22
poli psisa...

eimai fitis ekpedeutikos mixanologos sto ptixio kai mou menun kapia asxeta mathimata gia na parw ptixio! ti den katalaves?

pws dulepsa se mixanurgio?
pws dulepsa gia xronia (prin ginw fititis) se sinergio?
pws duleuw kathe kalokairi?

kai sto katw katw giati menete sto "epi prosopiku"??

allo thema sizitame..


kai oso gia tin semnotita. den milisa pote genika. an etsi to katalavate diko sas provlima.

egw xerw pios eimai kai den exw anagi tin anagnorisi kanenos..

auta.. :sun:
Αν είσαι στο πτυχίο ΔΕΝ είσαι μηχανολόγος. Πάρτο και μετά βλέπουμε! Προφανώς βέβαια, δεν καταλαβαίνεις τι λες! Αλλά δεν είναι κακό! :D :D Σταμάτα να ασχολείσε με τον μικρό σονι και μετά βλέπουμε! Εκπαιδευτικός δε μας είπες πότε έγινες!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Από μικρό σε έλεγαν γκιοζι ή μόνο τώρα στα 23 σου? :confused: :confused: :wave2: :wave2:

hornet
07/06/2005, 14:22
χαχαχα μου αρεσουν οι συζητησεις που μπαινουν στη σφαιρα της αμπελοφιλοσοφιας και του καφενεδρανου!!!
και παμε μια λοιπον ενα xt 400 το οποιο ειναι εισαγωγη απο ιαπωνια παρεπιπτωντως οντως δεν εχει την υψηλη τεχνολογια αρα γιατι να ειναι τοοοοσσοοοο ακριβο δηλαδη γιατι να κανει οσο ενα renault5 του 1982!Γιατι να μην κανει 500 ευρα και να σου δινουν και 10 αυγα δωρο!!!
Τι το σπεσιαλ εχει ενα παλιοσιδερο του 90...τιποτα μονο τη σημερινη μορφη της αγορας και φιλε σονι εισαι 23 ετων (ζωη ναχεις) εγω ειμαι καμποσων μαιων ακομα και πιστεψε με βρισκομαστε στην φτηνοτερη αγορα μεταχειρισμενου που εγινε ποτε στην ελλαδα αλλα αυτο που δεν καταλαβαινεις ειναι τα καπελα των εμπορων διοτι αυτοι καθοριζουν τις τιμες οποτε τι να λεει απο εκει και περα...ειναι λιγο περιπλοκο αλλα κατσε και σκεψου το ειναι αγορα και ζητηση το xt βρισκεται στη κορυφη της πυραμιδας αγορων με αποτελεσμα να κραταει τιμη εαν μιλαγες για ενα klρ250 ας πουμε εαν το εβρισκες γιατι πολυ λιγοι μαντραδες τα παιρνουν θα ανακαλυπτες οτι ειναι ειναι παμφτηνα.

sniper
07/06/2005, 14:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
Προσωπικά, την ίδια κλειστή στροφή την παίρνω γρηγορώτερα με το κουτί.


Δικό σου το πρόβλημα... ΠΟΤΕ δεν θα έχεις αυτοκίνητο καλύτερο σε επιδόσεις από το SF.



Αλλά και σε κορυφαίους οδηγούς/αναβάτες, στην ίδια πίστα, η F1 κάνει πολύ καλύτερους χρόνους από τα MotoGP, ακριβώς λόγω καλύτερης δυνατότητας στριψίματος, αφού σε τελικές αν κάποιος υπερέχει είναι η μηχανή, σύμφωνα με τα στοχεία του Διατσίδη.


Ποιος συνέκρινε εδώ μεσα Φ1 και mοtοGP; τα κουτιά και τις δικές μας μηχανές συγκρίνουμε.



Για παθητική ασφάλεια, δεν χρειάζεται καν να το θίξουμε. Και αργά ή γρήγορα, θα τη χρειαστεί ο αναβάτης την (ανύπαρκτη) παθητική ασφάλεια, δυστυχώς...


Σωστά.



Στο φρενάρισμα με τη μηχανή αν ο μπροστινός τροχός δεν είναι ίσιος έπεσες (και αν δεν ξέρεις και να πέφτεις όπως εγώ τον περασμένο Αύγουστο, σου πλακώνει και σου σπάει η μηχανή το ποδαράκι). Και ABS βρίσκεις πολύ ευκολώτερα στο κουτί από ό,τι στη μηχανή.

Και γιατί να έχεις σταβό μπροστινό; και στο κουτί άμα έχεις διαροή στα φρένα θα πας με την μία στον γκρεμό.... και δεν θα μπορείς να φύγεις από πάνω και θα μαζεύουν τα μέλη σου οι Πυροσβέστες σε μαύρες σακούλες...



Εντο και σούζα είναι ανούσια μπροστά στην ασφάλεια (ή μάλλον αντιβαίνουν σ' αυτή!).

idi
07/06/2005, 14:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Θάνος
...
Τουλάχιστον τις μηχανές που είχα τις πλήρωσα περίπου τα ίδια λεφτά αλλά ΠΟΤΕ!!! δεν πήγα στο συνεργείο για βλάβη...


ΤΙ???? ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΕΣ HONDA ...!!!

ΨΕΥΤΗ!!!




:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :wave2: :smokin:

Rezeguet
07/06/2005, 14:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Επίσης δεν υπάρχει αυγό που να κάνει endo αλλά (ξανά)επίσης δεν υπάρχει μηχανή που να κάνει καλή ομελέτα........


ΔΙΑΦΩΝΩ ΚΑΘΕΤΑ!

ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΓΟ ΠΟΥ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΟ! ΘΕΛΕΤΕ ΚΑΙ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ?


16283

stako
07/06/2005, 14:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
Αλλά και σε κορυφαίους οδηγούς/αναβάτες, στην ίδια πίστα, η F1 κάνει πολύ καλύτερους χρόνους από τα MotoGP, ακριβώς λόγω καλύτερης δυνατότητας στριψίματος, αφού σε τελικές αν κάποιος υπερέχει είναι η μηχανή, σύμφωνα με τα στοχεία του Διατσίδη.


Οκ, πήγαινε πάρε μια F40...........και άσε μας ήσυχους να χτυπάμε 300άρες και να ξεφτιλίζουμε ότι κυκλοφορεί με 4 τρόχους με τα ανασφαλή μας μηχανάκια............

Ουφ πια, μας πρήξατε....................

:)

stako
07/06/2005, 14:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Rezeguet
ΔΙΑΦΩΝΩ ΚΑΘΕΤΑ!

ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΓΟ ΠΟΥ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΟ! ΘΕΛΕΤΕ ΚΑΙ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ?

XAXAXAXAXAXAXAXAXA............! Π-Ο-Λ-Υ καλό!!!

:D

Θάνος
07/06/2005, 14:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από soni22
poli psisa...

eimai fitis ekpedeutikos mixanologos sto ptixio kai mou menun kapia asxeta mathimata gia na parw ptixio! ti den katalaves?

pws dulepsa se mixanurgio?
pws dulepsa gia xronia (prin ginw fititis) se sinergio?
pws duleuw kathe kalokairi?

kai sto katw katw giati menete sto "epi prosopiku"??

allo thema sizitame..


kai oso gia tin semnotita. den milisa pote genika. an etsi to katalavate diko sas provlima.

egw xerw pios eimai kai den exw anagi tin anagnorisi kanenos..

auta.. :sun:

Καλά εσύ πάρε πρώτα το πτυχίο... μάζεψε και καμμιά 10ετία προϋπηρεσία να δεις τι έχεις ακόμα να μαθαίνεις και μετά πέρνα να μας ξαναπείς τι είσαι...

Αλλά τι ξέρουμε κι εμείς...

Κανένας
07/06/2005, 14:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από soni22
poli psisa...

eimai fitis ekpedeutikos mixanologos sto ptixio kai mou menun kapia asxeta mathimata gia na parw ptixio! ti den katalaves?

pws dulepsa se mixanurgio?
pws dulepsa gia xronia (prin ginw fititis) se sinergio?
pws duleuw kathe kalokairi?

kai sto katw katw giati menete sto "epi prosopiku"??

allo thema sizitame..


kai oso gia tin semnotita. den milisa pote genika. an etsi to katalavate diko sas provlima.

egw xerw pios eimai kai den exw anagi tin anagnorisi kanenos..

auta.. :sun: Τι είπες τώρα ρε τεράστιε ?

Να σε πάρω στο πλοίο για δόκιμο?

sniper
07/06/2005, 14:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΚΑΝΕΝΑΣ
Τι είπες τώρα ρε τεράστιε ?

Να σε πάρω στο πλοίο για δόκιμο?

Πάρτον αλλά για την θέση αυτού στο βαρέλι :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:

hornet
07/06/2005, 14:45
κωνσταντινε στο μπαλαουρο ριχτονα!!

Κανένας
07/06/2005, 14:52
Μπα…


τον κόβω για αρχιμηχανικό από τώρα

:lol:

pissaman
07/06/2005, 15:02
Στο βιογραφικό του θα γράφει: Σε λίγο θα είμαι στο πτυχίο για μηχανολόγος!
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :lol:

sonic22
07/06/2005, 15:23
vlepw polles prosvoles kai fisiko einai epidei anoixtika poli...

alla mono prosvoles vlepw...

to viografiko kanenos den vlepw...

:sun: pada xalaros..

sniper
07/06/2005, 15:30
CV

Με λένε Νίκο.

Γεννήθηκα πριν κάποια χρόνια (κανείς δεν ξέρει πότε ακριβώς)

Από μικρός καβαλούσα μηχανές και αυτοκίνητα. Ο πατέρας μου μου είχε πάρει ένα NSR500 αλλά δεν μου άρεσε όσο η Aston Martin της αδερφής μου γι αυτό κι εγώ αντί να σπουδάσω γιατρός αποφάσισα να γίνω πυρινικός υδρυλικός με εξειδίκευση στην κηπουρική...

Με αυτά που γράφεις ρε φιλαράκο μόνο για την πλάκα είσαι.....

pissaman
07/06/2005, 15:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από soni22
vlepw polles prosvoles kai fisiko einai epidei anoixtika poli...

alla mono prosvoles vlepw...

to viografiko kanenos den vlepw...

:sun: pada xalaros..
Μπορεί να ψαρώσεις!
Άστο!:beer:

stako
07/06/2005, 15:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από soni22
vlepw polles prosvoles kai fisiko einai epidei anoixtika poli...

alla mono prosvoles vlepw...

to viografiko kanenos den vlepw...

:sun: pada xalaros..

Παιδιά ο τύπος θέλει να δει τα βιογραφικά μας..........

Απίστευτο...............

stako
07/06/2005, 15:37
Και ακόμα δεν έχει τελειώσει την σχολή του.............

Ρε τι γίνεται.................!

pissaman
07/06/2005, 15:39
Ναι, αλλά ξέρει να πέφτει!
Γλιστράει με εμπρός και πίσω με το εντάξ! :)
:smokin: :smokin:

sonic22
07/06/2005, 15:47
kathe genia thelei na einai i teleutea...

den tis aresei na theroude papudes
i musiki pu agapisane na einai mousiki se diafimisis
to stil pu eixan iothetisei na theorite retro...

opote katalavenw tin aganaktisi sas kakomira plasmata...

pados an thelete na ftiaxw ena post "vgalte to axti sas panw ston sonic22)

kai na erxete kathe pikramenos, taleporos, pu den tu sikwnete kai tou prizoun ta sikotia i gineka tou kai ta pedia tou na leei ton pono tou...

me tis igies sas...

:sun: pada xalaros

hornet
07/06/2005, 15:52
παλι ρε σονι αντι για χιουμορ το ριχνεις στις απειλες και στα μακαβρια!!!

Τι σχεση εχουν οι οικογενειες μας κλπ εαν θες να μας πεις κατι ελα να μας το πεις σε καμια βολτα στο δελεαρ κλπ δεν μας πρηζουν τα διαρχι κανενας ουτε και βγαζουμε αχτι πουθενα !!

Μπα σε καλο σου πια πλακα κανουμε χαλαροι ειμαστε τσιτωνεις σοβαροι ειμαστε παλι τσιτωνεις και μετα σου λεει νεα γενια!!

προβληματικα εισαστε μου φαινετε εσεις τα νεα μοντελα δεν πατε να σας φλασαρουν κανα νεο firmwαre να στρωσετε λιγακι χαρακτηρα!!


Αμαν πια χαλαρωσε πλακιτσα ειναι θα περασει!!!!

sniper
07/06/2005, 15:52
για να δεις πόσο χαλαροί είμαστε εμείς, θα σε προσκαλέσουμε στην επόμενη συνάντηση στο ΔΕΛΕΑΡ..... να μας εξηγήσεις εκεί τις θεωρίες σου....


εκτός κι αν σπουδάζεις στην ΝASA και διδάσκεις στο Λονδίνο και έχεις την γκόμενα στην Βενεζουέλα.....

Έλα να δούμε πως είναι τα νέα παιδιά...... να πάμε να βρούμε ένα λάκο να πέσουμε μέσα....


:smokin:

free rider
07/06/2005, 15:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
παλι ρε σονι αντι για χιουμορ το ριχνεις στις απειλες και στα μακαβρια!!!

Τι σχεση εχουν οι οικογενειες μας κλπ εαν θες να μας πεις κατι ελα να μας το πεις σε καμια βολτα στο δελεαρ κλπ δεν μας πρηζουν τα διαρχι κανενας ουτε και βγαζουμε αχτι πουθενα !!

Μπα σε καλο σου πια πλακα κανουμε χαλαροι ειμαστε τσιτωνεις σοβαροι ειμαστε παλι τσιτωνεις και μετα σου λεει νεα γενια!!

προβληματικα εισαστε μου φαινετε εσεις τα νεα μοντελα δεν πατε να σας φλασαρουν κανα νεο firmwαre να στρωσετε λιγακι χαρακτηρα!!


Αμαν πια χαλαρωσε πλακιτσα ειναι θα περασει!!!!


Τα βλέπεις ρε Στάθη...
κάτι τέτοια κάνεις και μετά ???

ο καρέλισ πήγε για μάθημα ...

τώρα??

τι δηλ θα πάμε για δουλειά...???
οχι ρε γμτ...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Τόπο στα νιάτα ρεεεεε....

pissaman
07/06/2005, 15:58
Δεν μας σηκώνετε ρε γαμώτο... Κρίμα γιατί ήθελα να μάθω ντριφτ! Τίποτα καλύτερο δεν έχεις να κάνεις? Εμείς είμαστε στη δουλειά, δε μπορούμε να γ@μήσουμε, και αναγκαστικά καθόμαστε στο πληκτρολόγιο, εσύ που μπορείς να κάνεις τα πάντα, γιατί ασχολείσε μαζί μας? Δεν πας να γ@μήσεις? Να ντριφτάρεις ? Εμάς τα 1000άρια, δεν μας προκαλούν συγκινήσεις, εσένα το εντάξ που σε συγκινεί τόσο, γιατί δεν το βγάζεις καμιά βόλτα και άσε μας εμάς στην μιζέρια μας!
Πρόσεχε μόνο, γιατί έρχεσε προς εμάς! Εγώ είμαι 28! Δηλαδή σε 5 χρονάκια, δε θα σου σηκώνετε ούτε εσένα! Και με τόσο παίξιμο που της έχεις ρίξει....
:bigcry: :bigcry:

sonic22
07/06/2005, 15:58
kala re hornet xthes piges na me petaxeis epidei egrapsa gia ena adriko meros tu swmatos kai simera mu to pezeis cool kai den trexei tipota?

egw den grafw me kaia. apla den vazw tosa polla smillies...

kata ta alla des ti mu sernete mesa se auto to post na dume pws tha adidruses esi...

:sun:

sniper
07/06/2005, 16:00
Άμα δεν σου σηκώνεται και ο γιατρός ζητάει 10.000 ευρά για να στον σηκώσει είναι πολλά λεφτά να τα δώσεις μόνο και μόνο για να γ@μήσεις;

Αναρωτιέμαι.... :confused:

pissaman
07/06/2005, 16:00
Βέβαια, είναι τόσο προφανές το πόσο , λ@λ@κ@ς είσαι, που έχεις μόνο αυτόν τον τρόπο για να σου δώσουμε σημασία. Βλέπεις, δεν έχεις κάτι σοβαρό να πεις και λες όλο βλακείες! Απλά να ξέρεις ότι επειδή τελικά, εμείς είμαστε οι χαλαροί, για αυτό ασχολούμαστε με εσένα! Μη νομίζεις ότι μας δουλεύεις κιόλας!

Σφιγμένος πάντα :lol: :lol: :lol: :eyepop:

pissaman
07/06/2005, 16:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από soni22
kala re hornet xthes piges na me petaxeis epidei egrapsa gia ena adriko meros tu swmatos kai simera mu to pezeis cool kai den trexei tipota?

egw den grafw me kaia. apla den vazw tosa polla smillies...

kata ta alla des ti mu sernete mesa se auto to post na dume pws tha adidruses esi...

:sun:
Λιιιιιιιιιιιιγο ποιο ώριμα!
Και μην παραπονιέσε, όταν τσιγκλας τον κόσμο!
Μπαίνεις, λες βλακείες, σου απαντάμε με βλακείες και μετά κλαις γιατί δεν σε παίζουμε? Φοιτητάκο?

Σφιγμένος πάντα :eyepop:

hornet
07/06/2005, 16:03
παλι δεν καταλαβαινεις !!
Δεν επαιζες με μια λεξη αλλα διακωμωδουσες μια ολοκληρη κατασταση σε σημειο που μας περιγελουσες ολους και σημερα βαζεις ποστ για ενα ανουσιο προβληματισμο και μετα μας λες οτι εισαι διπλωματουχος μηχανολογος εκπαιδευτικος μονο που στο τελος μας ειπες παραλιγο να ημουν αφου ειμαι ακομα φοιτητης....και κατι αλλα φυκια..!!


Τι θες να σου κανουν οι υπολοιποι ..θα σε επαιρναν στο ψιλο γιατι εχεις να κανεις με 300 αξθρωπους την ημερα τουλαχιστον επομενο ειναι αμα λες κουλα να σε κραξουνε...αλλα και παλι επεσε δουλεμα ...σε αλλες εποχες θα επεφτε φατουρο!

Τελεια και παυλα!

sonic22
07/06/2005, 16:09
den thimame na zitisa tin profilaxi kanenos gia na min me pirazoun ta megalitera pedakia...

bwro kai xerw na ta vgazw pera monos mou...

exidiwn krineis ta allotria

kai opios exei tin miga migiazete...

twra giati epikedrothikate sto simeio tis stisis den to katalava...
fenete merikus tus aposxolei...

kai an einai toso athlia ta post mou giati den me afinete isixo na vrw kai egw to kino mou?

mipos epidei ta 5 sta 7 themata einai dika mou twra teleutea?

:sun:

sniper
07/06/2005, 16:15
το καβαλήσαμε το καλάμι;

Και εξ ιδίων κρίνει; ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ :lol: :rotflmao: :lol:

Πόσες κίτρινες κάρτες είναι αυτό τώρα; :lol: :lol: :lol:

pissaman
07/06/2005, 16:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από soni22
den thimame na zitisa tin profilaxi kanenos gia na min me pirazoun ta megalitera pedakia...

δεν φαίνετε




Αρχικά δημιουργήθηκε από soni22
bwro kai xerw na ta vgazw pera monos mou...

πάλι δε φαίνετε




Αρχικά δημιουργήθηκε από soni22
exidiwn krineis ta allotria

kai opios exei tin miga migiazete...

όποιος έχει την σφίγκα σφίγκετε!




Αρχικά δημιουργήθηκε από soni22
twra giati epikedrothikate sto simeio tis stisis den to katalava...
το περίεργο θα ήταν να καταλάβαινες! Εκεί θα ανησυχούσαμε!



Αρχικά δημιουργήθηκε από soni22
fenete merikus tus aposxolei...

Για αυτό πρόσεχε τον πωπούλι σου! ;)





Αρχικά δημιουργήθηκε από soni22 kai an einai toso athlia ta post mou giati den me afinete isixo na vrw kai egw to kino mou?

Ψάξε ψάξε δε θα το βρεις!




Αρχικά δημιουργήθηκε από soni22 mipos epidei ta 5 sta 7 themata einai dika mou twra teleutea?


Μάλλον δεν ξέρεις τι σημαίνει η λέξη ποιότητα!
Ασχολήσου λοιπόν εσύ με την ποσότητα

Σφιγμένος πάντα :eyepop:

Θάνος
07/06/2005, 16:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από soni22
den thimame na zitisa tin profilaxi kanenos gia na min me pirazoun ta megalitera pedakia...

bwro kai xerw na ta vgazw pera monos mou...

exidiwn krineis ta allotria

kai opios exei tin miga migiazete...

twra giati epikedrothikate sto simeio tis stisis den to katalava...
fenete merikus tus aposxolei...

kai an einai toso athlia ta post mou giati den me afinete isixo na vrw kai egw to kino mou?

mipos epidei ta 5 sta 7 themata einai dika mou twra teleutea?

:sun:

Δυστυχώς δεν σου έκοψε αρκετά ώστε να κόψεις λίγο τη φάση εδώ μέσα πριν μιλήσεις... Βέβαια αν σου είχε κόψει τώρα δεν θα ασχολιόμασταν μαζί σου...

Αν ήξερες πόσες φορές έχουμε δει το ίδιο ακριβώς έργο εδώ μέσα θα καταλάβαινες και πόσο εκτεθιμένος είσαι...

Θα σου πρότεινα να ηρεμήσεις λίγο μπας και το σώσεις...

Εξυπνάδα είναι να ξέρεις πότε να σταματήσεις και όχι να έχεις πάντα τον τελευταίο λόγο...

Νομίζεις δεν είχαμε τίποτα καλύτερο να κάνουμε απ'το να τα βάλουμε όλοι μαζί σου;

sonic22
07/06/2005, 16:20
piotita...

opws kaneis esi as pume...

kai den exei noima na anaparageis to post mou

einai akrivos apo panw autusio...

sonic22
07/06/2005, 16:24
tote thano pws to exeigeis pu se kathe post erxonde 2-3 kai kanun to thema baxalo?

kai oso gia ton hornet den exw tipota prosopiko mazi tu...

apla den katalava giati xthes pige na me dioxei epidei egrafa se diko mou post ena diko mou thema...

:sun:

pissaman
07/06/2005, 16:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από soni22
piotita...

opws kaneis esi as pume...

kai den exei noima na anaparageis to post mou

einai akrivos apo panw autusio...
Ναι όπως κάνω εγώ! :):wave2: :wave2:

Στα έβαλα αναλυτικά, μπας και καταλάβεις αυτήν την φορά, τι πάει που! Αλλά, δεν το έπιασες! Ελπίζω να καταφέρεις να πάρεις πτυχίο, γιατί με αυτό το μυαλό μόνο τα αρχeδeα μου θα πάρεις! :)
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Δεν είχες καμιά εξυπνάδα αυτή τη φορά?

Σφιγμένος πάντα

:eyepop:

Κανένας
07/06/2005, 16:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από soni22
den thimame na zitisa tin profilaxi kanenos gia na min me pirazoun ta megalitera pedakia...

bwro kai xerw na ta vgazw pera monos mou...

exidiwn krineis ta allotria

kai opios exei tin miga migiazete...

twra giati epikedrothikate sto simeio tis stisis den to katalava...
fenete merikus tus aposxolei...

kai an einai toso athlia ta post mou giati den me afinete isixo na vrw kai egw to kino mou?

mipos epidei ta 5 sta 7 themata einai dika mou twra teleutea?

:sun: Το είχα βάλει στην υπογραφή μου αλλά ήταν μεγάλο και το έβγαλα


Αντιγράφω από την υπογραφή του ακατονόμαστου
Hlithios: Melos mias megalis kai dinatis filis, ths opoias i epidrasi sta antropina dromena itan anekathen isxiri kai kathoristiki.Aftos dimiourgei tis modes, tis apopseis, ta gousta, ipagoreuei ta oria tou logou…

Το κακό είναι ότι άνετα μπορεί να μας σπάσει τα νεύρα, αλλά το επικίνδυνο είναι ότι οι βλάκες μπορεί να τον κάνουν αρχηγό και να μας κυβερνήσει
Καμιά σχέση με εσένα (αβαδιστα)


Α ώστε θέλεις και kιno e?


Πιστοί πάντα
το κοινό σου


16299

pissaman
07/06/2005, 16:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από soni22
tote thano pws to exeigeis pu se kathe post erxonde 2-3 kai kanun to thema baxalo?

kai oso gia ton hornet den exw tipota prosopiko mazi tu...

apla den katalava giati xthes pige na me dioxei epidei egrafa se diko mou post ena diko mou thema...

:sun:
Γιατί δεν είναι δικό σου το forum! Φτιάξε ένα φόρουμ και τράβα εκεί να λες τις βλακείες σου!
Κάθε χώρος διέπεται από κάποιους όρους και κανόνες. Σεβάσου αυτούς τους όρους ... ή τον πούλο! ;)
Σφιγμένος πάντα! :eyepop:

Θάνος
07/06/2005, 16:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από soni22
tote thano pws to exeigeis pu se kathe post erxonde 2-3 kai kanun to thema baxalo?

kai oso gia ton hornet den exw tipota prosopiko mazi tu...

apla den katalava giati xthes pige na me dioxei epidei egrafa se diko mou post ena diko mou thema...

:sun:

Παρεμπιπτόντως θα σου πω ότι η "αναπαραγωγή" που είπες κάπου παραπάνω γίνεται για να ξέρουν αυτοί που διαβάζουν σε ποιον απαντάμε...

Από κει και πέρα, για τα υπόλοιπα που λες δεν μπορώ να σου απαντήσω γιατί δεν ξέρω σε ποιο ποστ αναφέρεσαι...

Εκείνο που μπορώ να σου πω είναι ότι να γίνεται ένα ποστ μπάχαλο δεν είναι κάτι ασυνήθιστο εδώ μέσα... μην το παίρνεις προσωπικά.

sonic22
07/06/2005, 16:33
tha thelate poli na eimai san ton kareli, apo oti exw katalavei...

alla distixos gia esas den eimai...

minete lipon me ton kareli. na ton exete kai gia maskot opws ipe kapios se allo post...

o kathenas akoluthei auto pu ton ekfrazei...

me tis igies sas..

kai ade kalimeres...

:sun: :wave2:

pissaman
07/06/2005, 16:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από soni22
tha thelate poli na eimai san ton kareli, apo oti exw katalavei...

alla distixos gia esas den eimai...

minete lipon me ton kareli. na ton exete kai gia maskot opws ipe kapios se allo post...

o kathenas akoluthei auto pu ton ekfrazei...

me tis igies sas..

kai ade kalimeres...

:sun: :wave2:

:wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

Κανένας
07/06/2005, 16:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από soni22
tha thelate poli na eimai san ton kareli, apo oti exw katalavei...

alla distixos gia esas den eimai...

minete lipon me ton kareli. na ton exete kai gia maskot opws ipe kapios se allo post...

o kathenas akoluthei auto pu ton ekfrazei...

me tis igies sas..

kai ade kalimeres...

:sun: :wave2: Φίλε , μου θύμισες το seven (7 θανάσιμα αμαρτήματα)

1. Λαιμαργία 2. Απληστία 3. Νωθρότητα 4. Οργή 5. Φιλαυτία 6. Λαγνεία 7. Φθόνος.


Κάτσε και σκέψου πιο αναγνωρίζεις στον εαυτόν σου και μετά επειδή γνωρίζεις την ελληνικήν, κάτσε και απάντα πρώτα στον εαυτόν σου
Μετά εδω θα είσαι, για να ξαναγράψεις...

χωρίς εμπάθεια

gtsiros
07/06/2005, 16:52
Η μόνη σχέση που έχει ένα αυτοκίνητο με μια μοτοσυκλέτα είναι ότι και αυτή καίει συμβατική βενζίνη.

Τώρα καταλαβαίνετε κάποιοι κάποιοι, γιατί είναι άσκοπο να συγκρίνετε τις τιμές τους;


(επίσης μ'αρέσει που λέει κάποιος ένα επιχείρημα και μετά κάποιος άλλος το "αντικρούει" αναφέροντας μια εξαίρεση στην οποία δεν ισχύει το προαναφερθέν επιχείρημα... το παρατηρώ και στους κατα πρόσωπο διαλόγους μου. Πολύ εκνευριστικό. Ο πρώτος που θα μου εξηγήσει γιατί, θα γίνει πολύ καλός φίλος μου :smilea: )

Nik0s
07/06/2005, 16:58
Έχοντας παρατηρήσει το ποστ από την αρχή, και μην έχοντας
διαβάσει άλλα ποστ στα οποία αναφερθήκατε κάπου,
πραγματικά νομίζω οτι δεν έχει κανένα νόημα αυτή η κουβέντα
και η "επίθεση" που έγινε στον soni.

Πραγματικά διαβάζοντας, μοιάζει σαν κάποιοι να έψαχναν ευκαιρία
να αρπαχτούν λίγο... Ήρεμα ρε παιδιά. Επειδή ο φίλος είπε οτι ξέρει
κι ότι έχει εμπειρία σε μηχανής πέσατε να τον φάτε.

Ο καθένας έχει τον τρόπο του να παρουσιάζεται κτλ, άλλοι πιο μετριόφρωνες κι άλλοι πιο γκιόζηδες, αλλά δεν βλέπω την αιτία να
εξελιχθεί έτσι το ποστ, με ανταλλαγές προσβολών και "εξυπνων"
μπηχτών.

Χαλαρώστε ! :smokin:

:wave2:

free rider
07/06/2005, 17:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Έχοντας παρατηρήσει το ποστ από την αρχή, και μην έχοντας
διαβάσει άλλα ποστ στα οποία αναφερθήκατε κάπου,
πραγματικά νομίζω οτι δεν έχει κανένα νόημα αυτή η κουβέντα
και η "επίθεση" που έγινε στον soni.

Πραγματικά διαβάζοντας, μοιάζει σαν κάποιοι να έψαχναν ευκαιρία
να αρπαχτούν λίγο... Ήρεμα ρε παιδιά. Επειδή ο φίλος είπε οτι ξέρει
κι ότι έχει εμπειρία σε μηχανής πέσατε να τον φάτε.

Ο καθένας έχει τον τρόπο του να παρουσιάζεται κτλ, άλλοι πιο μετριόφρωνες κι άλλοι πιο γκιόζηδες, αλλά δεν βλέπω την αιτία να
εξελιχθεί έτσι το ποστ, με ανταλλαγές προσβολών και "εξυπνων"
μπηχτών.

Χαλαρώστε ! :smokin:

:wave2:


ΝΙΚΟΣ = RESPECT...

ΣΩΣΤΌΣ...
παίδες η αντιπαράθεση μόνο δεν βγάζει πουθενά...
καλύτερα να μπείτε στη διαδικασία να μιλήσετε με τον άλλο...
και να δείτε τι τελικά θέλει να πεί...
μην τον στήνετε στο τοίχο...

κρίμα δεν είναι??
:sad: :sad:

crs-k
07/06/2005, 17:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
....................
παίδες η αντιπαράθεση μόνο δεν βγάζει πουθενά...
καλύτερα να μπείτε στη διαδικασία να μιλήσετε με τον άλλο...
και να δείτε τι τελικά θέλει να πεί...
μην τον στήνετε στο τοίχο...

κρίμα δεν είναι??
:sad: :sad:


Αφου ρε Χρηστε ΔΕΝ θελει στην πραγματικοτητα να επικοινωνησει ΜΑΖΙ μας ... :sick:

Γραφει σε κατι ακαταλαβιστικες γλωσσες, που ενα 90% ΔΕΝ ασχολειται καν να προσπαθησει να διαβασει ... :(

Δεν εχουμε ΟΛΟΙ το απλετο χρονο ωστε να ασχολουμαστε με την ΑΠΟΚΡΥΠΤΟΓΡΑΦΗΣΗ !!! :(