PDA

View Full Version : Ερωτηση-Δημοψήφισμα για όλους...



almalibera
21/01/2004, 12:46
...(ελάτε, μην βαριέστε!)


Πείτε μου καθαρα και ξάστερα και πανω απ'ολα Α Υ Θ Ο Ρ Μ Η Τ Α, τί σκέφτεστε (ή τί κανετε) την ώρα είστε πανω στα καμαρια σας και βλέπετε :

1)Γυναίκα οδηγό μοτοσυκλέτας 250cc και πανω

2)Γυναικα οδηγό μοτο 600cc και πανω

3)Γυναίκα οδηγό παπιου ή σκουτερ

4)Γυναίκα οδηγό αυτοκινητου

5)Παππούλι οδηγο αυτοκινήτου

6) 16χρονο ξεκράνωτο παπόβιο

7)18χρονο αμαξόβιο τουρμπάτο

8)18χρονη αμαξοβια "Ν"

:)

Loudovikos
21/01/2004, 12:52
Η απάντηση για το

1,2,3,4,5,6,7,8

ερώτημα σου είναι:

"ΑΝΤΕ KANE ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΡΕ ΚΟΥΛΑΔΙ"

:D :D :D :D

bikersonly
21/01/2004, 12:57
1) Γενικά ο,τι μέχρι 250 cc αρκεί να είναι μοτό και όχι παπί ή Scooter μπράβο της και μαγκιά της!Γιατί έκανε την αρχή!

2) Ώπα τι έχουμε δω??Έχει πάρει χαμπάρι τι οδηγάει?? Εδώ και αν πω μπράβο!Με κεφαλαία!ΜΠΡΑΒΟ!χμ....λες να με τσαγιώσει καθότι πιο ελαφριά?...Πάντως από εμένα RESPECT! ;)

3) Συνήθως ξανθιά....δεν ξέρω γιατί, και περιποιημένη.Εκεί σκέφτομαι πως να την περάσω???Από που να της έρθει???Χαχα Να της φύγει η μάσκαρα!χαχα!Το παίζουν και γκομενίτσες συνήθως.Μερικές είναι αλλά So What!

4) Παναγία μου!!!!Κάτω έχει λάδια βρέχει χιονίζει κτλ κτλ Χαχα! :)

5) "Ο Χάρος βγήκε παγανιάαααα...." Το ίδιο με το 4! :)

6) Θα μάθει.....αν ζήσει!Και του αφιερώνεις μια σούζα!

7) Έλα κλάσε μου μια μάντρα!Με το SuperFour ήταν οι αγαπημένοι μου πελάτες!!!Ειδικά κάτι Punto!!Τώρα δεν με παίζουν πια :(

8) Αλλάζω δρόμο!Όχι τίποτα άλλο αλλά δεν θέλω να κάνει το πρώτο της λαθάκι πάνω μου! :)

Πέρασα???? Πότε βγαίνουν τα αποτελέσματα??? :D

Υ.Γ Κυρία Κυρία να πω τι σκέφτομαι όταν βλέπω TDM 850-900,R1,ZXR 400 που τα έχω και άχτι???? ΚΑΛΩΣ ΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ!!!!χαχαχαχα!

sniper
21/01/2004, 13:45
Εχουμε και λέμε :

1)Γυναίκα οδηγό μοτοσυκλέτας 250cc και πανω : Αντε μπράβο, να μην μας λένε μόνο αλήτες μηχανόβιους αλλά και αλήτισες

2)Γυναικα οδηγό μοτο 600cc και πανω : Μπράβο

3)Γυναίκα οδηγό παπιου ή σκουτερ : κάποτε θα πάρουν μηχανή αν δεν την καταπιεί η λακούβα που έρχετε

4)Γυναίκα οδηγό αυτοκινητου : Συγγενές είδος με ταρίφα ΠΡΟΣΟΧΗ

5)Παππούλι οδηγο αυτοκινήτου : Όπα, εδώ στρίβουμε

6) 16χρονο ξεκράνωτο παπόβιο : ελπίζω να μεγαλώσει και να βάλει κράνος

7)18χρονο αμαξόβιο τουρμπάτο : ελπίζω να μεγαλώσει και να βάλει μυαλό

8)18χρονη αμαξοβια "Ν" : Έλεος

αυτά... Τι κερδίζω;

Wizard13
21/01/2004, 14:01
1)Γυναίκα οδηγό μοτοσυκλέτας 250cc και πανω
Μπράβο κοπέλα μου, welcome to the Club!

2)Γυναικα οδηγό μοτο 600cc και πανω
Ουπς... Πρέπει να πάρω μεγαλύτερη & Για να δω καλύτερα, μήπως είναι ωραία... :D

3)Γυναίκα οδηγό παπιου ή σκουτερ
’λλη μια που πήρε μοτο από ανάγκη ή έλλειψη χρημάτων για μεγαλύτερη/τουτου

4)Γυναίκα οδηγό αυτοκινητου
Αν είναι ακριβό: Έρε τι τραβάει ο μαλάκας για να της τα έχει όλα...
Αλλιώς: ’λλο ένα κουτάκι στους δρόμους

5)Παππούλι οδηγο αυτοκινήτου
Μήπως πρέπει να αλλάξω λουρίδα και να απομακρυνθώ, λέω μήπως...

6) 16χρονο ξεκράνωτο παπόβιο
’λλο ένα κωλόπαιδο που μετράει στη στατιστική... :mad:

7)18χρονο αμαξόβιο τουρμπάτο
Μήπως θες να τα πάμε?

8)18χρονη αμαξοβια "Ν"
Ομοιώς με το 5... :rolleyes:

petridist
21/01/2004, 14:04
1. ωπα αρχισαν να πιάνουν το νόημα.. εύγε και εις ανώτερα!

2. You are beautiful.. I love you... You are beautiful.. I love you

3. Συνήθως κάθονται με 8 βαθμούς λόρδωσης και παρατηρώ το ''στήσιμο''.. Γενικά όμως ουστ μωρή γκαβάδι που την είδες και δίτροχη!!

4. Παναγίίίίίίααα μουουουου!!! Χειρότερα απο το Μητσοτάκη!! Φτου φτου έχω κινδυνέψει αρκετές φορές απο το εν λόγω μηχανικίνητο είδος...

5. Δεν βλέπω, δεν ακούω, ελεήστε καλέ κυρίααααα!!! Μακριά κι αγαπημένα

6. Δε πα να βάλεις 300 εξατμίσεις ρε σκατό.. πάλι φόλα είσαι.. grow up!!!

7. Πολύύύύύ πίσω στο φανάρι ακόμα και με το Transalp (χεχεχε!!!)

8. no comments

Julius
21/01/2004, 14:50
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από almalibera


1)Γυναίκα οδηγό μοτοσυκλέτας 250cc και πανω

Respect

2)Γυναικα οδηγό μοτο 600cc και πανω

Kalhhhhhhhhhh!!!!! (den milao vevaia gia omorfia alla gia tsampouka)

3)Γυναίκα οδηγό παπιου ή σκουτερ

Goustaro giati olo kai perisoteres mpenoune sthn fash ths mixanokinishs energitika

4)Γυναίκα οδηγό αυτοκινητου

cool, den trexei mia

5)Παππούλι οδηγο αυτοκινήτου

Prosexeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

6) 16χρονο ξεκράνωτο παπόβιο

Elpizo na mathei na to foraei xoris na xriastei na nosileytei, merikes fores toys thn leo kiolas

7)18χρονο αμαξόβιο τουρμπάτο

Poso tha goustara na ton plakoso sto ksilo ton pitsirika poy kanei sfines gia plaka thetontas se kindino thn zoh ton gyron toy alla opos exoume ksanapei eimaste kyrioi kai apla prosexoume poly perisotero apo oti na odigouse pappous

8)18χρονη αμαξοβια "Ν"

Cool, se ola ta "N" eite amaksovia eite amaksovios, einai epilogh toys kai einai neoi odigoi poy simenei oti mporei na kanoune kapoio lathos alla panta einai sigratimeneoi kai den toys fovame, apla isos na prosexo piiiigo parapano.


ti kerdizo???? tipota? thn eyxaristish ths simetoxhs??

cityfly
21/01/2004, 14:50
1. χμμ!
2. χμμμμμμμμμμ!!
3. μμ;
4. αααααααααααα
5. ααααααααααααααα
6. α το μαλάκα πώς χώνεσαι έτσι ρεεεεεεεεεεεεε
7. ωχ
8. αααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα


έλα φέρε το βραβείο τώρα εγώ το κερδίζω
(θα δεχτώ να το πάρει άλλος μόνο αν καταφέρει να εκφράσει τα συναισθήματα με ήχους από τον κινητήρα του)

wizard
21/01/2004, 14:51
..παίζει και το "γυναίκα στο τιμόνι, ο χάρος μας ζυγώνει" κλπ.. :p


Αλλάξανε οι εποχές.. Μια φίλη μου θα ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ με 650 cc.. :confused: (μετά από 3 μήνες με παπί.. λέει "μου κάνει, πάμε για το σωστό γκάζι.."..).

Ότι ισχύει για τους άντρες στις μηχανές ισχύει και για τις γυναίκες. Γιατί.. είναι ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΚΑΡΟΥΜΠΑΛΑ, ΑΡΗ..

Αν και...


..ειδικά στο αυτοκίνητο, οι γυναίκες είναι δημόσιος κίνδυνος. Τέλος. Στη μηχανή είναι διαφορετικά, γιατί αν (ΑΝ..) συνειδητοποιήσει τον κίνδυνο που διατρέχει σε περίπτωση που κάνει τις ίδιες μ@λ@κίες, αλλάζει γραμμή πλεύσης και παίρνει δίπλωμα ανθρώπου..


Σας μπέρδεψα;.. :cool:

GyPsy
21/01/2004, 14:53
1)ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ? (ΧΧ)

2)ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ? (ΧΧ)

3)ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΠΑΡΑΠΑΝΩ? (ΧΧ)

4)ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ ΑΠΟ ΠΑΝΩ? (ΝΑ ΣΕ ΠΕΡΑΣΩ ΝΤΕ...)

5)ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΠΑΝΩ? (ΚΑΙ ΤΟ ΧΧ)

6)ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ ΑΠΟ ΠΑΝΩ?(ΝΑ ΣΕ ΠΕΡΑΣΕΙ Ο ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΑΠΠΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΦΟΡΑΣ ΚΡΑΝΟΣ?)

7)ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ ΑΠΟ ΠΑΝΩ? (ΝΑ ΣΕ ΠΕΡΑΣΩ ΝΤΕ...)

8)ΟΙ ΚΑΘΡΕΦΤΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΚΡΑΓΙΟΝ!!!!!!!!

ΠΑΝΤΩΣ ΧΩΡΙΣ ΠΛΑΚΑ Μ'ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΡΙΕΣ!!!!

ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ ΚΥΒΙΚΩΝ!!!!!!

kalgeorge
21/01/2004, 15:06
1-2-3 :Μαγκια της και μου αρεσει παρα πολυ η ¨θέα¨!!!!!

4-5 : ΜΑΚΡΥΑ !!!!!!!!!!!!!

6 : Α ρε τα νιατα!!!!!!!!

7 : ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ ΜΠΑΜΠΑ

8 : Κρατατε αποστασεις!!!!

niko13g
21/01/2004, 15:09
1.Ωραιος κώλος (της μηχανης ρε)
2.Πολυ ωραιος κώλος (της μηχανής παλι..)
3.Κέρινο ομοίωμα γυναίκας - Δεν στρίβει σβέρκο με τίιιιποτα
4.Εγω συνοδηγός !
5.Παππού Παππου τον παίρνεις που και πού ??
6.Σωστοοοοοςς !...
7.Δεν γαμάω ποτέ.
8.Την βάζεις την όπισθεν εεεεεε???

:D :D

hornet
21/01/2004, 15:10
1.Θελει ενα γρηγορο μεσο για την πολη να κανει τη δουλεια της και τιποτα αλλο-δεν υπαρχουν λεφτα για μεγαλυτερο-φοβαται τις μεγαλες μηχανες,μπραβο!
2.Ψαγμενη γενικοτερα - εμπειρια σε μικροτερες μηχανες- αγαπη για τα δικυκλα,αν ειναι street δινει ενα διαφορετικο αερα στο μεσο πιθανον και ο συντροφος ειναι μηχανοβιος. (το τελευταιο το εχω παρατηρησει σε καποιες περιπτωσεις αλλα δεν ειναι κανονας) μπραβο αρκει να μην εχεις υφος χιλιων καρδιναλιων.
3.Το φυτωριο λιγακι επικινδυνη συνηθως-αργη πολλες φορες και δεν δινει το αισθημα του οτι εχει παρει τον αερα στο μηχανακι
4. Προσοχη οι γυναικες οδηγοι αυτοκινητων δεν τα πανε καλα με τις μηχανες δεν ξερω το λογο αλλα δεν προσεχουν καθολου αλλα δεν βοηθανε και καταστασεις (πειτε ποσες φορες εισαστε πανω σε διπλη διαχωριστικη και δεν εχει ερθει καταπανω σας γυναικα οδηγος χωρις να προσπαθησει καν να αλλαξει ελαχιστα την πορεια για να χωρεσετε ολοι)
5.Μειωμενα αντανακλαστικα αργος οδηγος με ταση στα αποτομα φρεναρισματα στο πουθενα μακρια και αγαπημενοι!
6.Αλλα φυντανια θυμαμαι τον εαυτο μου και λεω κοιτα τι μαλ
@κ!ες εκανα.Προσοχη δεν υπαρχει εμπειρια υπαρχει ταση για σουζες αποτομους ελιγμους και κυριως φρεναρισματα για κολιδια χωρις καμια εμπειρια διολου απιθανο να σκασει επανω μας η να εμπλακουμε σε ατυχημα και μετα ποιος μαζευει τις σφαλιαρες που θα αρπαξει!!!!Βλεπουν μερικοι τις μεγαλες μηχανες με σεβασμο μια κουβεντα καμια φορα ισως πιασει τοπο
7.Απεχθης,επικινδυνη,χαζη συνομοταξια οδηγων που νομιζουν οτι εχουν πιασει το παπα απο τα @ρχ!δ!@.Ακρως επικινδυνοι για εμας η πολυ μπροστα η πολυ πισω πρεπει να ειμαστε ,παντως ειναι διασκεδαστικοι αμα θελουν να βαλουν κοντρα με μηχανη αλλα ειπαμε θελει προσοχη.
8.Ωχ ελλειπης τεχνικη σε συνδυασμο με κομπλεξ κατωτεροτητας
ισον μακριααααααααα μπορειτε να εμπλακειτε σε ατυχημα γιατι περασε το στοπ επειδη μπερδεψε το φρενο με το γκαζι η αφησε το τιμονι και εκλεισε τα ματια.


Φυσικα και υπαρχουν σε ολες τις κατηγοριες και εξαιρεσεις και λαμπρα παραδειγματα η παραδειγματα προς αποφυγην!!

Todi
21/01/2004, 15:55
Ena steno apo to spiti mou sto Mosxato emene (ayti ekei menei akoma ego efyga) mia ponemorfi melaxrini typissa gyro sta 25 (tote) pou kabalouse mia Virago... an kai apexthanomai ayto to idos mixanon eixa panta mia (megaaaaaaaaalllli) adynamia stin sygkekrimeni...xexexe.. apo mikros opote tin eblepa eniotha eroteymenos.. mexri pou i mana mou otan tin eblepe ellege "na i gynaika sou"

mexri pou kapoia stigmi sto dromo eida ena kranos me kotsiada pano se ena kitrino R1150GR... kai otan to kranos bgike fanerothike mia apo tis omorfoteres gynaikes poue exo dei...
oraio prama i gynaika sti mixani ...
oso gia ta alla pou les, anikoun oloi sti zougkla tis kathymerinis metakinisis


596

Todi
21/01/2004, 15:57
gia osous den katalaban....


597

Todi
21/01/2004, 15:59
ki alli mia gia na Goustaroume


598

Todi
21/01/2004, 16:01
she will be mine, oh yes .. she will be mine
(alitheia poios exei dei to Wayne's World?)


599

milaber
21/01/2004, 17:26
1)Γυναίκα οδηγό μοτοσυκλέτας 250cc και πανω: "μπα;"
2)Γυναικα οδηγό μοτο 600cc και πανω: "αυτή 600 και εγώ 125... μπράβο της!"
3)Γυναίκα οδηγό παπιου ή σκουτερ: "εκολαπτόμενος φονιάς"
4)Γυναίκα οδηγό αυτοκινητου "φονιάς κατοχυρωμένος με δίπλωμα"
5)Παππούλι οδηγο αυτοκινήτου: "ο πιο συμοπαθητικός φονιάς"
6) 16χρονο ξεκράνωτο παπόβιο "μαλακοκάγκουρας πόζερος"
7)18χρονο αμαξόβιο τουρμπάτο: "υπέρ-μαλακοκάγκουρας πόζερος"
8)18χρονη αμαξοβια "Ν": "φονιάς κατοχυρωμένος με δίπλωμα στην πράκτική εξάσκηση"

Έξω από την πλάκα και την ηλίθια αφηρημάδα του τεράστιου ποσοστού των γυναικών, πάντα θαύμαζα τις μηχανόβιες (και όχι σκουτερόβιες) κυρίες!

koula01
22/01/2004, 23:13
Βρε παιδιά διακρίνω μια απέχθεια για το "είδος" της 3ης κατηγορίας. Γιατί, γιατί, ΓΙΑΤΙ;;; Με πληγώνετε so deeply. bikersonly είσαι πολύ σκληρός νομίζω όπως και συ snipper και ομοίως ο petridist και κάποιοι άλλοι λιγότερο. Πρώτον τις λακούβες δεν τις μασάμε, δεν έχουμε μυωπία, βλέπουμε μπροστά μας και τις αποφεύγουμε πετάγοντας και το κολαράκι μας πολύ όμορφα, γιατί με τις πάπιες μας έχουμε και ευελιξία, μερικοί που οδηγάνε "τρακτέρ" πέφτουνε μέσα σαν τα μοσχάρια, η μάσκαρα δεν μας φεύγει γιατί φοράμε και κράνος και γκομενάκια είμαστε αλλά δεν μασάμε στο γκάζι, και δεν είμαστε ομειώματα, ανθρώποι είμαστε και μεις. Το ενδεχόμενο του να θέλουμε αλλά να μην μπορούμε μόνο ο Wizard13 το σκέφτηκε; Ή την όμορφη τοποθέτηση του Julius γιατί δεν τη συμμερίστηκε κανείς; Δεν σας περνάει από το μυαλό ότι μπορεί να θέλουμε κάτι μεγαλύτερο και να μην μπορούμε (δυστυχώς) να το αποκτήσουμε και να ακούμε και να διαβάζουμε (δυστυχώς) και τέτοιες μαλακίες από τους άλλους που υποτίιιιθεται ότι μοιραζόμαστε τα ίδια συναισθήματα όταν καβαλάμε ένα καλό γκάζι και έχουμε μία κοινή αγάπη; Ή μήπως έχετε την εντύπωση ότι εμείς που οδηγάμε πάπιες δεν ξέρουμε να οδηγήσουμε τίποτα άλλο; Λάθος κάνετε. Εγώ πάντως πολύ ευχάριστα θα δεχόμουν ένα γρήγορο και μεγάλο και γαμάτο street αν μου το κάνανε δώρο και δεν θα το γύριζα πίσω. ;)Τέλοσπάντων, το θέμα είναι ότι είσαστε κακοί ανθρώποι :) και παίζετε με το πόνο μου :(. Αυτό είναι όλο...

Electra
22/01/2004, 23:31
...την απέχθεια κι εγώ για τα παπιά αλλά...... δε δίνω μία!!!!!
Μες στη πόλη το παπί είναι super και ώς γνωστόν το πάω ΤΑΠΑ!
Και κοτσιδούλες θα φτιάξω και το μάτι θα βάψω και το αγαπημένο μου χόμπι είναι "να βάζω μυαλό στους πιτσαδόρους που νομίζουν ότι πάνε ΓΡΗΓΟΡΑ τις παραγγελίες τους"....
Δέν έχω λεφτάκια για το μηχάνημα που θέλω -ακόμα- οπότε δέ μου αρέσει και εμένα να βγάζω συμπεράσματα για άλλους μηχανόβιους. Όσοι είναι σωστοί μπράβο τους, όσοι είναι "δήθεν" κακό του κεφαλιού τους...
’λλωστε πώς μπορείς να ξέρεις ότι η τύπισσα με το παπάκι που βλέπεις στο δρόμο και λές "χα, που πας ρε Καραμήτρο?", λιώνει στις πίστες το R1 που έχει στο γκαράζ????

...και άσε τον bikersonly να κουρεύεται......

bikersonly
23/01/2004, 07:52
Kαταρχήν είπα για το 3 πράγματα που καθημερινά βλέπω.Ναι δεν είναι όλες για αυτό χρησιμοποίησα το "συνήθως"!
Οι περισσότερες που βλέπω είναι ξεκράνωτες και εκτός από το να φτάνουν στην καφετέρια γρήγορα ή στα Hondos δεν έχουν άλλη σχέση με το αντικείμενο 2 τροχοί!Οι περισσότερες το πολύ πολύ να πάνε σε scooter με τα λεφτά του μπαμπά!Οι περισσότερες ΔΕΝ ξέρουν να οδηγάνε και ούτε τους ενδιαφέρει σε βάθος το αντικείμενο.Όταν λέω οι περισσότερες εννοώ πάντα από αυτές που εγώ βλέπω.Αν κάνεις μια βόλτα από κεντρικές πλατείες π.χ Μπουρνάζι ή Πλ.Ελευθερίας θα έβλεπες αυτά που σου περιγράφω!
Όπως έχω δει και 1-2 που πάνε στην δουλειά τους σχεδόν πάντα με φτηνό και παλιό παπί!Αυτές ναι τις παραδέχομαι γιατί και με βροχή τις έχω δει.

Από εκεί και πέρα να σου πω την άποψη μου και για το οικονομικό που έθεσες!Ένα παπί παίζει από 500.000 έως 900.000 δρχ!Σωστά???Ένα Scooter από 800.000 έως 1.000.000++
Σε αυτά τα χρήματα υπάρχουν αρκετές έως πάρα πολλές μοτοσυκλέτες!Ενδεικτικά : CB-1,Bros,SuperFour,Serow,AX-1 και και και πάρα πολλές ακόμα!Η Electra για παράδειγμα πήρε παπί με 700.000 αν θυμάμαι καλά!Με αυτά τα λεφτά άντε και λίγο παραπάνω παίρνει μοτοσυκλέτα με την οποία μπορείς να κάνεις σχεδόν τα πάντα!Και ταξίδια και βόλτες και πάνω από όλα ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ και μπαίνεις στον κόσμο της μοτοσυκλέτας!Οπότε το οικονομικό είναι ΠΟΛΥ σχετικό για μένα!Αν το θέλεις ΤΙΠΟΤΑ σχεδόν δεν σε εμποδίζει να το αποκτήσεις!Εγώ για παράδειγμα δούλευα 2 χρόνια συνεχόμενα με μισθό 150.000 δρχ και με τις τρέχουσες διάφορες υποχρεώσεις μου ΔΕΝ πήγα διακοπές καλοκαίρια ΔΕΝ έβγαινα χωρίς λόγο ΓΙΑΤΙ ήθελα να κάνω πραγματικότητα το όνειρο μου!!!!!Μόνο αυτό!ΚΑΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΟΔΗΓΗΣΩ ΠΑΠΙ!Γούστα είναι αυτά!Σημειωτέον ΚΑΜΙΑ πείρα δεν είχα από μοτοσυκλέτες!ΠΟΤΕ δεν είχα οδηγήσει τίποτα!!!!Όταν πήρα το SuperFour ΔΕΝ μπορούσα να το πάω σπίτι και το πήγε ο κολλητός μου!!!ΑΛΛΑ ΑΝ ΚΑΤΙ ΤΟ ΘΕΣ ΠΟΛΥ ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ!!!Παπί οδήγησα πρώτη φορά ΦΕΤΟΣ και αφού είχα αποκτήσει το ΧΧ και ο λόγος ήταν για να πηγαίνω στο περίπτερο να ψωνίσω όταν είμαι στην δουλειά μου.Και μου έδειξαν τις ταχύτητες!Χα!Για αυτό σου λέω!Σκληρός δεν είμαι καθόλου!Απλά ανέφερα κάτι το οποίο στην συντριπτική πλειοψηφία ΕΓΩ βλέπω! ;)

Υ.Γ Electra δεν κουρεύομαι γιατί μου πάει το μακρύ μαλλί!!Χα!:D

bikersonly
23/01/2004, 08:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Electra

1. Μες στη πόλη το παπί είναι super και ώς γνωστόν το πάω ΤΑΠΑ!

2. ’λλωστε πώς μπορείς να ξέρεις ότι η τύπισσα με το παπάκι που βλέπεις στο δρόμο και λές "χα, που πας ρε Καραμήτρο?", λιώνει στις πίστες το R1 που έχει στο γκαράζ????



1.Εκτός από το κέντρο που θα συμφωνήσω, στην διαδρομή που πηγαίνω καθημερινά Γρ.Λαμπράκη,Π.Ράλλη,Αγ.’ννης τα περνάω από πάνω τα κωλόπαπα σας!Και στην κίνηση!Και όταν κάθομαι στα φανάρια και έρχονται σαν ΜΑΛΑΚΕΣ και χώνονται μπροστά μου τους περνάω με ΣΟΥΖΑ για να τους δημιουργήσω ψυχολογικό και να κόψουν την μαλακισμένη συνήθεια να χώνονται και να μάθουν να κάθονται στην σειρά τους όπως όλοι!!!!

2. Γιατί αν είχε R1 ή γενικά μοτοσυκλέτα θα έβλεπες να φοράει εξοπλισμό μοτοσυκλέτας.Οι περισσότερες ΔΕΝ φοράνε κράνος και ΑΝ κάποια από αυτές φοράει η μάρκα είναι Safe,No1 κτλ κτλ!Μπουφάν ΔΕΝ θα φόραγε με το κρύο κομψό και μοδάτο αλλά μια Cordura ή δέρμα έστω και φτηνό!Τώρα άμα είχε R1 που λες θα φόραγε ARAI, ή παραπλήσιο και σίγουρα κάτι θα το πρόδιδε αυτό!Από το πως οδηγάει μέχρι τι φοράει!Τα ίδια ισχύουν ΚΑΙ για τους άντρες με παπιοσκούτερα!Μην ξεχνιόμαστε!

Wizard13
23/01/2004, 08:47
Μιχαλάκηηηη, χαλάρωσε παιδί μου (μου το νευριάσατε το παιδί πρωί πρωί...) :D

NLS
23/01/2004, 09:14
1. τίποτα (αλλά κάτσε να κόψω λίγο τι παίζει μέσα από το κράνος και κοντά στη σέλα) 50% ο νυν ή ο πρώην είναι/ήταν μηχανόβιος (απλά γιατί ΣΠΑΝΙΑ σχεδόν 0% μια γυναίκα αμιγώς από μόνη της θα ενδιαφερθεί να ασχοληθεί με μηχανή αν δεν την προκαλέσει κάτι να το κάνει - είναι σαν να λέμε ότι είναι συνηθισμένο ένα αγοράκι να θέλει να γίνει κομμωτής)

2. τίποτα (αλλά θα ανακάλυπτα [α] ένα ίχνος ζήλιας ανάλογα της διαφοράς σε κυβικά, [β] ένα ίχνος κακεντρέχιας αν ήταν ίδια κυβικά ή χειρότερα ίδια μηχανή [γ] ένα χαμογελάκι γιατί κάπου μέσα μου μου αρέσει) συν ότι 90% είναι επειδή ο νυν ή ο πρώην είναι/ήταν μηχανόβιος - ναι μου παιρνάει από το μυαλό να πάω στο λίτρο+ πια

3. τίποτα (αλλά από μακριά)

4. τίποτα (και δυστυχέστατα, 99% ΞΕΧΝΑΩ να δω μέσα χαμηλά τι παίζει... αντιθέτως πολλοί "συνάδελφοι" το έχουν επάγγελμα με αποτέλεσμα να κοντεύουν να σκοτώσουν τους πίσω τους)

5. τίποτα (μακριά ανάλογα πως θα δω να πάει το αυτοκίνητο - δεν θα ξεχάσω τον παππού με την 911... λέω από μέσα μου "που το πάει μωρέ αυτός" και τότε απλά πάτησε γκάζι και έφυγε με κωλιές! και ήμουν σε κωλοτάριφο! οκ το πήρα πίσω αυτό που είπα)

6. καραμαλάκας (I can't help it, δεν μιλάω μεν, αλλά το βλέμα μου είναι σαν να τον βρίζω)

7. απλά γελασμένος (και εγώ τους κάνω πλάκα όταν δεν βαριέμαι)

8. μακριά

τώρα ΑΛΛΑΖΕΙ αν δεις ΜΑΛΑΚΙΑ από κάποιον από τα παραπάνω...

1. γμτ

2. τι τα θέλεις τα στολίδια και μας σπας τα ...μήδια;

3. γμτ (δεν ασχολούμαι - σχεδόν το περίμενα)

4. ο καθρέφτης δεν είναι για να βάφεσαι (αγαπημένο μου σχόλιο σε ΑΝΤΡΕΣ οδηγούς πάντως)

5. τι το θες το αυτοκίνητο αφού δεν βλέπεις μπροστά σου;

6. άμα σου μαμήσω τίποτα

7. η κίνηση από το χέρι μου, των πιστονιών του 4 κύλινδρου σκατού του, αρκεί

8. τίποτα - όλοι είχαμε Ν κάποτε (εγώ δεν είχα αλλά τέσπα)... πάντως απλά ξαναματα(μαναμανα)αναρωτιέμαι για το πως είναι δυνατό να έχουμε τόσο μαλακία μαθήματα και εξετάσεις για δίπλωμα

GyPsy
23/01/2004, 09:19
....ΠΟΣΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΚΑΘΡΕΥΤΕΣ ΣΤΑ ΣΚΟΥΤΕΡΟΠΑΠΑ ΤΟΥΣ Ε?

ΝΑ ΠΑΤΕ ΝΑ ΒΑΛΕΤΕ.................................

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΔΕΙΓΜΑ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΤΑΠΕΙΝΗ ΜΟΥ ΓΝΩΜΗ
ΠΕΡΙ ΣΩΣΤΟΥ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΠΩΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΥΝ
ΤΗΝ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ ΤΟΥΣ ΜΕΡΙΚΟΙ/ΕΣ

hornet
23/01/2004, 09:25
μην τα παρεξηγειτε ολα ρε κοριτσια.Απλα εγω προσωπικα δεν μπορω να συμμεριστω την ρομαντικη αποψη του julius,διοτι το μεγαλυτερο ποσοστο παιρνει το παπι οχι διοτι ειναι φτηνο αλλα γιατι ειναι ευκολο μεταφορικο μεσο,αλλα για εμενα ειναι και επικινδυνο.Ιδιως τωρα που ειναι εως και 125 cc .Τωρα το ποσοστο που θελουν μεγαλυτερη μοτοσυκλεττα αλλα δεν μπορουν ειναι κατα την ταπεινη μου αποψη μικρο διοτι υπαρχει παντα η δυνατοτητα του μεταχειρισμενου στα ιδια λεφτα,αλλα παιζουν αλλα στη μεση οπως ο συμπλεκτης το βαρος που φοβιζουν.Το ιδιο ισχυει και για τα scooter.

NLS
23/01/2004, 09:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από GyPsy
....ΠΟΣΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΚΑΘΡΕΥΤΕΣ ΣΤΑ ΣΚΟΥΤΕΡΟΠΑΠΑ ΤΟΥΣ Ε?

ΝΑ ΠΑΤΕ ΝΑ ΒΑΛΕΤΕ.................................

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΔΕΙΓΜΑ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΤΑΠΕΙΝΗ ΜΟΥ ΓΝΩΜΗ
ΠΕΡΙ ΣΩΣΤΟΥ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΠΩΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΥΝ
ΤΗΝ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ ΤΟΥΣ ΜΕΡΙΚΟΙ/ΕΣ

γιατί ξέρεις πολλούς ΑΝΤΡΕΣ να έχουν τους καθρέφτες στα σκουτερόπαπα;

το σύνηθες σχόλιο μου είναι "τι έγινε μεγάλε δεν τους χρειάζεσαι γιατί τίποτα δεν σε προσπερνάει;"

(θεωρώ ultimate μαλακία το μέσο το οποίο ΣΥΧΝΟΤΕΡΑ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ θα προσπεράσουν να ΜΗΝ έχει καθρέφτες να τους δει)

Julius
23/01/2004, 09:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
την ρομαντικη αποψη του julius

Romantiko einai to mixanaki sou re :mad:

ego auto poy thelo na anafero (ta exoume ksanapei vevaia) einai oti h diafora antra odigou apo gynaika odigo einai sto filo kai mono.

O Gypsi eipe gia kathreftes, asxeto mia kai den nomizo oti exei na kanei me to ean odigaei antras h gyneka, ase pou oi perisoteroi kagoures pitsirikades den exoun oxi mono kathreftes alla polla symantikotera pragmata epano sto mixanaki toy s(fota klp)

O Bikesolny syggrinei thn timh enos kainourgiou papioy me thn egora mias metaxeirismenhs motosykletas.. apo thn polh erxome kai sthn korfh kanela. Re h timh einai monaxa mia parametros, prota diplomata,asfalies,kostos synthrishs,EYKOLIA gia eksikeiosh me thn proth motosykleta.. auta den metrane? ok kai o paladin peire proto mixanaki cbr600 ti seimenei auto? posous ksereis poy ksekinisan me mixani 400cc gia proth kai posous me papia kai scooter ksekranotoys kai me tzin mpoufan??? giati diladi auth ekselixtikan se sostous motosykletistes eno mia gyneka den prokete?

Re mipos telika eisaste ligo ratsistes????? ligo??? toso ligaki???

sniper
23/01/2004, 10:03
Σωστός ο Julius.......

Πρίν δύο εβδομάδες - βράδυ - έπεσα πανω σε ένα ΧΤ που τα μόνα φώτα που είχε πάνω του ήταν αυτά από την λάμπα του δήμου, και ο μ@λ@κ@ς χούφτωσε το μπροστινό γιατί είδε λέει κάποιο αυτοκίνητο να έρχετε κάπου στα αριστερά του........ @!#$!@!!!@@

Αποτέλεσμα του ΑΝΤΡΑ (ξεκράνωτου - χωρίς φώτα - μυαλού - και πολλά άλλα) : σπασμένη ζελατίνα, βουλιαγμα στο ρεζερβουάρ, μελανός αριστερός ώμος και φαρυγγίτιδα από τα καντήλια.....

Καλή η πλάκα με τις κοπέλες αλλά κυκλοφορούνε και κάτι άντρες αστέρια...

DUKASII
23/01/2004, 10:05
AXAXAXAAXXAAXAXXAXA...



TSULIUS....O ROMANTIKOS....XAXAXAXXAXAXXAXAAX DE MPORO ALO....EXO KLASEI PANO MOY!!
EGO EXO NA PO OTI OLOYS TOYS ANTIMETOPIZO ME THN IDIA SYMPERIFORA...
KOINOS TOYS PATAO OLOYS!




PLATYPODIA EXO;;;;;;

Loudovikos
23/01/2004, 10:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
posous ksereis poy ksekinisan me mixani 400cc gia proth


ΑΝΤΕ ΚΑΝΕ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΡΕ ΚΟΥΛΑΔΙ!! :p :p :p


ps. Ααααα...και δεν έχω πρόβλημα, μπές σε όποια κατηγορία θες!!:p :p

Julius
23/01/2004, 10:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Loudovikos
ΑΝΤΕ ΚΑΝΕ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΡΕ ΚΟΥΛΑΔΙ!! :p :p :p

Kai na h APODIKSI......................


o K O U L O T H O D O R O S peire motosako 400cc kai mesa se enan xrono exei pesei 5 fores me thn teleytaia na exei ginei to ZXR san mpiella apo KTM (Stravo kai xtypimeno)

mpouaaaaaaaaaaaaaaaaaaa xa x ax ax ax ax x a x ax x ax xaa xxa ax

(se ligo tha exo times gia ta antalaktika stoukerman)

cityfly
23/01/2004, 10:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius


O Bikesolny syggrinei thn timh enos kainourgiou papioy me thn egora mias metaxeirismenhs motosykletas.. apo thn polh erxome kai sthn korfh kanela. Re h timh einai monaxa mia parametros, prota diplomata,asfalies,kostos synthrishs,EYKOLIA gia eksikeiosh me thn proth motosykleta.. auta den metrane? ok kai o paladin peire proto mixanaki cbr600 ti seimenei auto? posous ksereis poy ksekinisan me mixani 400cc gia proth kai posous me papia kai scooter ksekranotoys kai me tzin mpoufan??? giati diladi auth ekselixtikan se sostous motosykletistes eno mia gyneka den prokete?



σίγουρα έχει διαφορά το μεταχειρισμένο από το καινούργιο και σίγουρα δεν μπορείς να συγκρίνει άμεσα τα δύο αλλά όμως αν αυτό που σε ενδιαφέρει είναι να μάθεις να οδηγείς μηχανή και όχι απλά να έχεις ένα μέσο για να κινείσε γρήγορα στην πόλη (θεμιτό ο καθένας κάνει αυτό που τον εξυπηρετεί) τότε νομίζω ότι δεν υπάρχει ούτε λόγος ούτε ουσιαστικός (στις περισσότερες περιπτώσεις περιορισμός).
Μπορείς να πάρεις ένα 125cc τετράχρονο (ή και δίχρονο αλλά φαντάζομαι αν είναι το πρώτο πιο εύκολα μαθαίνεις στο τετράχρονο) και να μάθεις να οδηγείς μοτοσυκλέτα. Είναι σίγουρα πιο ακριβό από τα περισσότερα παπιά αλλά είναι μοτοσυκλέτες και αν θες να περάσεις σε μεγαλύτερη αργότερα νομίζω είναι μονόδρομος. Και σε αυτά τα κυβικά είσαι στο ίδιο κόστος με το παπί το 125 σε τυπικά (διπλώματα, ασφάλειες κλπ) και ελαφρά πιο ακριβά στο σέρβις.
Αλλά η γνώμη μου είναι ότι η επιλογή της πρώτης σου μηχανής δείχνει και την επιθυμία σου για το τι θες να κάνεις στο μέλλον

bikersonly
23/01/2004, 10:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
O Bikesolny syggrinei thn timh enos kainourgiou papioy me thn egora mias metaxeirismenhs motosykletas.. apo thn polh erxome kai sthn korfh kanela. Re h timh einai monaxa mia parametros, prota diplomata,asfalies,kostos synthrishs,EYKOLIA gia eksikeiosh me thn proth motosykleta.. auta den metrane? ok kai o paladin peire proto mixanaki cbr600 ti seimenei auto? posous ksereis poy ksekinisan me mixani 400cc gia proth kai posous me papia kai scooter ksekranotoys kai me tzin mpoufan??? giati diladi auth ekselixtikan se sostous motosykletistes eno mia gyneka den prokete?

Re mipos telika eisaste ligo ratsistes????? ligo??? toso ligaki???

Ναι με λένε Julius και είμαι Γκάου!

Αν δεν είχες πολλά λεφτά και ήθελες να ψαχτείς στο θέμα μοτό τι θα προτιμούσες???Να δώσεις 600.000 για μια πάπια αλλά ποια πάπια και να έκανες Αθήνα - Πειραιά 5ήμερη ή να πάρεις μία ΜΟΤΟ που θα μπορέσεις να κάνεις τα πάντα???

Κόστος συντήρησης σίγουρα έχει μικρότερο το παπί!Ε του πούστη πια!Αυτό έλειπε!Μια μοτό 400cc έχει κόστος 45.000 σε σέρβις μα τα όλα του!Να το κάνεις 2 φορές τον χρόνο?Που σημαίνει για πολλά χιλιόμετρα=το χω ευχαριστηθεί?Μιλάμε για 90.000 τον χρόνο!Τα τσιγάρα 3 μηνών!Κόβεις το κάπνισμα άμα ζορίζεσαι και να τα!’ντε να αλλάξεις και αλυσίδα,γρανάζια,λάστιχα!Όλα αυτά να τα βάλουμε 150.000 δρχ??Σε 2 χρόνια?Ε βρε μπαγλαμά ΜΟΤΟ έχεις!Ναι ρε καίει περισσότερα!ΑΛΛΑ ΣΕ ΠΑΕΙ ΟΠΟΥ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ ΜΕ 150χλμ +

Τι εξοικίωση μας τσαμπουνάς ρε κουλάδι??? Εγώ από Mountain Bike 18 τάχυτο ανέβηκα στο SuperFour.Και σιγά σιγά έμαθα!Όχι να ανέβω σε παπί και να μάθω πως κάνουν μαλακίες στον δρόμο!Και μόλις ανέβω σε μηχανή ΔΕΝ θα μου φανεί διαφορά μωρε.....έχω μάθει στο παπί!Όχι δεν θα μου φανεί το βάρος,οι ταχύτητες,τα γκάζια, τα φρένα το νέο στυλ οδήγησης....Μπαααα θα χω μάθει σε παπί!’ντε κουλάδι!

Ναι ρε είμαι ρατσιστής! Κάψτε τα παπιά και τα Scooter !!! Χα!:D

DUKASII
23/01/2004, 10:53
KALA OLA AYTA POY LES...
ALA..
ME TO PAPI XEKINAS NA ODHGAS APO TA 14 !!!SYNITHIZEIS THN ENOIA GAZI..FRENO...TAXYTHTES...KAI GENIKA MATHENEIS NA KINHSE ME DITROXO SE TAXYTHTES POLLY MIKROTERES APO AYTES TOY 400, POY ENA LATHOS THA SE STHLEI XAPLOMENO KATO APO TO XOMA!
DE LEO OTI TO PAPI EINAI KANA ASFALES MESO ...ALA OI TAXYTHTES POY ANAPTHSEI DEN EINAI MEGALES!
KAI SIGOURA YPARXOYNE POLLE DIAFORES...ANAMESA STO PAPI KAI SE MIA MOTO!
ALA AN EXEIS ANEBEI MONO SE MOUNTAIN OPOS LES...FANTAZOME OTAN ANEBHKES STO SF...EPSAXNES GIA PETALIA!KAI H PROTH BELTIOSH POU THA THELES NA KANEIS THA HTANE KANAS ROTORAS E;;
OPOTE MEXRI NA TA SYNITHISEIS OLA...EINAI EPIKYNDINO...OTAN AS POYME SE STIGMH POY EPREPE NA ANOIXEIS TO GAZI...ESY...PATAGES ME DYNAMH TA PATAKIA...

hornet
23/01/2004, 10:56
Αφου εισαι ρομαντικος τωρα το μηχανακι μου μπορει να ειναι ρομαντικο αλλα συνεχεια το κ@λο του βλεπεις γιατι αραγε........

cityfly
23/01/2004, 11:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
KALA OLA AYTA POY LES...
ALA..
ME TO PAPI XEKINAS NA ODHGAS APO TA 14 !!!SYNITHIZEIS THN ENOIA GAZI..FRENO...TAXYTHTES...KAI GENIKA MATHENEIS NA KINHSE ME DITROXO SE TAXYTHTES POLLY MIKROTERES APO AYTES TOY 400, POY ENA LATHOS THA SE STHLEI XAPLOMENO KATO APO TO XOMA!

απόλυτο δίκιο αλλά αν δεν ανήκεις στην κατηγορία τςν 14χρονων και είσαι ξέρω γω 18 ή 20 ή 25 (με οδηγική εμπειρία αυτοκινήτου από τα 18) και αποφασίσεις να αλλάξεις τρόπο μετακίνησης δεν είναι καλύτερα να πάρεις μια μικρή μηχανή (125) από ένα μεγάλο παπί (125); Εξάλλου δεν ξεκινάς από το μηδέν, ξέρεις τι σημαίνει κίνηση στο δρόμο βασικότατο, δεν ξεκινάς να μάθεις ταυτόχρονα και να οδηγείς την μηχανή και τι σημαίνει οδηγική συμπεριφορά

bikersonly
23/01/2004, 11:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
KALA OLA AYTA POY LES...
ALA..
ME TO PAPI XEKINAS NA ODHGAS APO TA 14 !!!SYNITHIZEIS THN ENOIA GAZI..FRENO...TAXYTHTES...KAI GENIKA MATHENEIS NA KINHSE ME DITROXO SE TAXYTHTES POLLY MIKROTERES APO AYTES TOY 400, POY ENA LATHOS THA SE STHLEI XAPLOMENO KATO APO TO XOMA!


Με το παπί ξεκινάς να οδηγάς από τα 14!Σωστό!Αλλά χωρίς δίπλωμα και με το μυαλό στον κόσμο του!Το μόνο που σε ενδιαφέρει είναι να βάλεις μια Sebring να κάνεις θόρυβο και να μάθεις σούζα και μαλακίτσες διάφορες!Μέχρι εκεί καλά!ΑΛΛΑ μαθαίνεις να κάνεις επικίνδυνες σφήνες ΧΩΡΙΣ κράνος και γενικά μαθαίνεις στην γρήγορη και επικίνδυνη οδήγηση ΧΩΡΙΣ ασφάλεια!

Φτάνεις στα 20 σου έχοντας πλέον μάθει το παπί πάρα πολύ καλά και ήρθε η ώρα (αν όχι νωρίτερα) να αποκτήσεις Μοτό σαν και αυτές που ζήλευες!Την αποκτάς.Ας πούμε 400άρι.Τώρα έχεις πλέον γκάζι,φρένα και σε βλέπουν και εσένα!Έχοντας συνηθίσει τους ινδιανισμούς απλά ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ!Και αυτή τη φορά πιο επικίνδυνα!!!

Εξάλλου οι πιτσιρικάδες με τα παπιά μην έχοντας να δείξουν κάτι άλλο, δείχνουν τις καγκουριές τους!Θέλουν να αποδείξουν ότι μετράν.Θέλουν να τους βλέπουν παρόλο που δεν έχουν αξιοζήλευτη μοτό!Και εκεί κάνουν τα λάθη τα μοιραία!Από την απερισκεψία!Δεν νιώθουν φόβο λόγω ηλικίας κτλ κτλ!

Δεν πάει για όλους αυτό αλλά για μεγάλη πλειοψηφία! ;)

hornet
23/01/2004, 11:09
Σπυρο εισαι λαθος τα συγχρονα παπια αναπτυσουν μεγαλες ταχυτητες για το ολο συνολο!
Δηλαδη τα 120 χλμ δεν ειναι πολλα για ενα πλαισιο λιγο καλυτερο απο ποδηλατο;Για φρενα και αναρτησεις που αγγιζουν το αστειο.
Ειχα παπι για ενα χρονο μετα απο μεγαλη μηχανη και εφριξα τελειως,με περναγαν τα αυτοκινητα με αποτελεσμα να ειμαι εκτεθιμενος στο καθε μ@λ@κα και οταν επιανε τελικη εβγαζα την πουλαδα απο τη τσεπη και την κολαγα στο κουτελο.Ασε που μια φορα πηγα δικαβαλλο για μπανιο στην κεραταια και μονο για πικνικ δεν σταματησα με ταπερακι κεφτεδες κλπ.
Τιποτα προτιμω ενα μεταχειρισμενο μεγαλυτερο παρα παπι καινουριο

GyPsy
23/01/2004, 11:19
ΔΕΝ ΤΟ ΕΒΑΛΑ ΤΣΑΜΠΑ ΤΟ ΜΕΡΙΚΟΙ/ΕΣ.
ΑΠΛΩΣ ΣΕ ΠΟΣΟΣΤΟ ΙΔΙΟΚΤΗΤΩΝ ΜΟΤΟ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ
ΔΕΝ ΣΥΝΤΗΡΟΥΝ ΣΩΣΤΑ ΤΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΤΟΥΣ
ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΠΕΛΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ
ΑΠΕΙΡΟΙ ΚΑΒΓΑΔΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΛΟΥΝ ΜΥΑΛΟ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΟΔΗΓΗΣΟΥΝ ΧΩΡΙΣ ΚΑΘΡΕΥΤΕΣ.
ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΙΤΣΙΡΙΚΑΔΕΣ ΣΙΧΑΙΝΟΜΑΙ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΒΑΖΟΥΝ
ΤΟ ΜΠΡΟΣ ΛΑΣΤΙΧΟ ΠΙΣΩ ΜΕ ΤΙΣ ΓΝΩΣΤΕΣ ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ!!!!!!

almalibera
23/01/2004, 11:20
...μου το ****** το ποστ!

Καπου εκτροχιάστηκε αλλα δεν πειράζει........:) καλη καρδιά!!!
Καπου βρεθηκε εκτος θεματος και πήρε αλλο θεμα αλλα δεν πειραζει, ειπαμε.....καλη καρδια!!

Εγώ τις απόψεις σας τις διαβασα (thnxs κιολας) και να σας πω αυτά περίμενα πανω κάτω...:)

Τώρα μπορείτε να συνεχίσετε....

:D


Ευχαριστώ...:D



Υ.Γ: katja_poengen αγαπημένη,ν αλλα αμα εχεις μηχανοβιους γονεις και τρεχεις απο τα 6 σου.....

DUKASII
23/01/2004, 11:20
EGO DE SAS LEO OTI TO PAPI EINAI ASFALES...ALA NTAXEI DIKAIOLOGHTE O PAPOYS..LOGO HLIKIAS DE BLEPEI KAI KALA...EXEI KAI ROMANTIKO HORNET..

ARA EINAI PROTIMOTERO O KAYLOMENOS O 18 XRONOS [KAI MH MOY PEITE OTI DEN EINAI KAYLOMENOS]POU DEN EXEI KAMIA GNOSH TOY TI ESTI MHXANH,NA PAEI NA PAREI MIA MHXANH ME GAMO TO PLAISIO...GAMO TA FRENA...KAI POLLLY GAZI!
KOINOS THELETE NA MOY PEITE AS POYME OTI TO KALHTERO EINAI NA MATHENOYME ME KANA 1000;;;POY TA EXEI OLA KALA!
NA SAS DO ME TA PAIDIA SAS APO POY THA XEKINHSETE!

KONOS..APO TO NA PHGENEI MEXRI 120..[XORIS KAMIA AFALEIA SYMFONO] EINAI KALHTERA NA PHGENEI ME 200 [XORIS KAMIA AISTHISH TOY TI MPOREI NA KANEI SE MIA ATYXH STIGMH]!
KALA...EGO TO BLEPO ALIOS TI NA PO!

hornet
23/01/2004, 11:31
Σπυρο εγω μπορει να μην βλεπω αλλα αλλο λεω και αλλο καταλαβαινεις τι εγινε παγωσε ο εγκεφαλος η ακομα παιζει το εγκεφαλικο περαδωθε.....
Πρεπει οπωσδηποτε να παρει μηχανη που παει διακοσια χαθηκαν τα 250αρακια τα νορμαλ εντουρακια κλπ κλπ και το 120χλμ ειναι επιεικης ταχυτητα αν αγγιξεις αυτα τα κολοφτιαγμενα με τις εξατμισεις και τα καρμπυρατερωμενα ειναι ευκολα 140 και αντε μετα κρατα το στο δρομο...δεν τα εχεις δει πως στραμπουλανε στο δρομο;

hornet
23/01/2004, 11:33
Αγαπητη almalibera θα ηθελα να ακουσω και την δικη σου γνωμη ετσι για την τιμη των οπλων!

Electra
23/01/2004, 11:36
Οτι όταν πήρα το "μικρό δίπλωμα" -το οποίο το έδωσα με vespa- και τα λεφτά τα μέτραγα δραχμούλα δραχμούλα ήμουν η πιο ευτυχισμένη κοπέλα στο κόσμο. Ήξερα ότι θα μπορούσα να οδηγήσω ένα μοτοσακό τελοσπάντων και να γουστάρω, γιατί γουστάρω τις μηχανές. Αγοράζοντας μια vespa ερείπιο -που έφτανα και σε σημείο να τη σπρώχνω για να έρθω στη δουλειά- (τα ξέρεις αυτά Μιχάλη???) :) λέω δέ μαμιέται θα μαζέψω λεφτά να πάρω ένα παπί (τι καλύτερο για την Αθήνα?) καινούργιο γιατί είναι πίκρα να σπρώχνεις ρε γαμώτω!!!! :( Γραμματιάκια λοιπόν και βούρ. Το πήρα γιατί μεχρί εκεί με έφτανε η τσέπη μου. Εγώ ήθελα το hornet αλλά με τί, με έρανο????
Το άλλο που ξέρω πάλι είναι ότι πλέον οδηγάω ότι και αν πάρω στα χέρια μου. Δέ φοβάμαι καμιά μηχανή....

(Ειλικρινά όμως το οικονομικό δέν είναι το μόνο πρόβλημα, όταν πιέζεσαι και από άλλους παράγοντες και απλώς θέλεις να ξεφύγεις...)

’λλωστε υπάρχουν και χειρότερα! Θα μπορούσα να πάρω αυτοκίνητο χιχιχιχιχιχιχιχιχιχιχι :)

DUKASII
23/01/2004, 11:39
DE ME NOIAZEI!!
NAI TA EXO DEI TA PAPAKIA TA MPOYNIA!MOY SPANE TA a@#$Q@$@.....

TO PERA DOTHE PAPOY DEN EXEI STAMATHSEI AKOMA...KAI DEN AKOYO AKOMA APO TO ARISTERO AYTI!
OPOTE MALLON AYTO FTEEI!

almalibera
23/01/2004, 12:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
Αγαπητη almalibera θα ηθελα να ακουσω και την δικη σου γνωμη ετσι για την τιμη των οπλων!

Θα απαντήσω ετσι ακριβώς οπως ρώτησα ΑΥΘΟΡΜΗΤΑ δηλαδή:

1) :) Χα! Μια αμαζονα!!! Very nice, very nice!!! Και την προσπερνώ.

2) :) :) Αααα, μια ΑΜΑΖΟΝΑ!!! Ποτε θα της μοιασω....?:( Και με προσπερνά...:( (και κανω χωρο κιολας να περασει ανετα....ΡΑΤΣΙΣΜΟΣ...:D )

3) Εεε, δεν κανεις δεξιότερα να διευκολυνθούμε ολοι μας???

4) Και ο Χαρος ξεκινάει......

5) Με βλέπει...δεν με βλέπει.....
.....Βλέπει...(γενικότερα)...???

6)Ωχ Παναγια μου πώς ξεφυτρώνουν έτσι? Κάτσε να τον προσπερασω!!!

7) Α, καλα....ο "καρεκλάς". Μα πραγματικά νομίζει οτι θα ρίξει κοπέλα ετσι? Και τί ηλίθιες οσες γουσταρουν...
Εχε χαρη που δέν έχω γκαζι, απο πανω θα σε περναγα!!! Και τον αφήνω να φύγει πρώτος στο φαναρι

8) Απο μακρυα κι αγαπημενοι


Βεβαια τίποτα δεν είναι απολυτο. Μιλαω παντα με βασει αυτα που βλεπω συνήθως..χα!
Αλλα ξερεις κ τι άλλο?
Με το που έβγαλα διπλωμα για αυτοκίνητο (1χρονο μετα την μηχανή) εβλεπα με αλλο ματι ολα τα δίτροχα! ΟΛΑ!
Και να κοψω ταχύτητα, και να δώσω προτεραιότητα....Τους αφήνω να με προσπερνανε με τον ένα ή τον άλλον τρόπο.
Γιατί ενα πραγμα που με εκνευρίζει είναι το κομπλεξ που εχουν ορισμενοι "Εγω ειμαι κολλημενος στην κίνηση. Γιατί οχι κ εσυ..?" ΒΡΕ ΟΥΣΤ!! Η μηχανη θα σε προσπεράσει ουτως ή αλλως...

Αυτά!:)

hornet
23/01/2004, 12:12
Επειδη και εγω εχω σχεδον ταυτοχρονα και τα δυο διπλωματα μπορω να σου πω οτι και στις δυο ενοτητες (αυτοκινητο και μηχανη) μπορεις να δεις τα πραγματα με αλλο ματι.Διοτι υπαρχει και η αλλη διασταση.......με εχουν ενοχλησει και μηχανες οταν οδηγαω αυτοκινητο!Και πολλες φορες οταν πιανω τον εαυτο μου να κανει καποια πραγματα με τη μηχανη που θα ενοχλουσαν εως θα ηταν επικινδυνα για ατυχημα και λεω μπραβο μ@λ@κα αμα σε βρισει δικιο θα εχει!!!Σαφως ομως προσεχω τις μοτοσυκλεττες και με το παραπανω οταν οδηγω αυτοκινητο

cityfly
23/01/2004, 12:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από almalibera
ΒΡΕ ΟΥΣΤ!! Η μηχανη θα σε προσπεράσει ουτως ή αλλως...


σωστή

και γέννησες μόλις το Νο 9

Κουτί, ανεξαρτήτως χρώματος, μεγέθους και φύλου οδηγού που κάθεται μες τη μέση.


αντίδραση. γκρρρρρρρρρρρρρ που κάθεσαι ρεεεεεεεεε ξεκόλα να περάσουμε ρεεεεεεεεεεεεεεεεε

almalibera
23/01/2004, 12:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly
σωστή

και γέννησες μόλις το Νο 9

Κουτί, ανεξαρτήτως χρώματος, μεγέθους και φύλου οδηγού που κάθεται μες τη μέση.


αντίδραση. γκρρρρρρρρρρρρρ που κάθεσαι ρεεεεεεεεε ξεκόλα να περάσουμε ρεεεεεεεεεεεεεεεεε

Και οχι μονο, ορισμένοι ενοχλούνται κιολας!!
"Τι θες κι εσυ τώρα....ουφ, ασε μας!"
Ειδικα δε, αν ειναι γυναικα!!!
Δεν ξερω αλλα αυτές για ενα παραξενο λόγο δεν παίρνουν χαμπαρι τίποτα! Τι να παιζεις τα φώτα...τί να πατας κόρνα...τί να φέρεις ολόκληρη την μπαντα του δήμου...δεν καταλαβαινουν διόλου!
Ποσες φορες ανεβαινω προς το φαναρι, και σταματω επειδή με εχει κλεισει μια: την κοιτώ, με κοιτα....αυτα....Δεν συμβαινει τίποτα! Αμφιβάλλω κι αν εχει καταλαβει οτι με εχει κλεισει....


Αλλα υπαρχουν και αυτοι που θα βαλουν και μια οπισθεν ή θα στριψουν λιγακι το τιμόνι να περασουμε.
Τοτε τί κανουμε???? Τους ευχαριστούμε!!!
Ετσι ετσι γιατι εχουμε και μια Α' διαγωγή!!
:)

almalibera
23/01/2004, 12:37
:)

cityfly
23/01/2004, 12:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από almalibera
την κοιτώ, με κοιτα....αυτα....Δεν συμβαινει τίποτα! Αμφιβάλλω κι αν εχει καταλαβει οτι με εχει κλεισει....


σε κοιτώ ...με κοιτάς
και μετά σιωπή...
όπως λέει και το τραγούδι



Αλλα υπαρχουν και αυτοι που θα βαλουν και μια οπισθεν ή θα στριψουν λιγακι το τιμόνι να περασουμε.
Τοτε τί κανουμε???? Τους ευχαριστούμε!!!
Ετσι ετσι γιατι εχουμε και μια Α' διαγωγή!!
:)

υπάρχουν κι αυτοί και η μεγάλη έκπληξη είναι που καμιά φορά αυτοί είναι ταρίφες.
βέβαια υπάρχουν κι αυτοί που κουνιούνται γιατί φοβούνται ότι άμα πάμε να περάσουμε θα τους ξίσουμε κάνα φτερό αλλά δεν πειράζει τους ευχαριστούμε κι αυτούς.

koula01
23/01/2004, 21:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από bikersonly

Από εκεί και πέρα να σου πω την άποψη μου και για το οικονομικό που έθεσες!Ένα παπί παίζει από 500.000 έως 900.000 δρχ!Σωστά???Ένα Scooter από 800.000 έως 1.000.000++
Σε αυτά τα χρήματα υπάρχουν αρκετές έως πάρα πολλές μοτοσυκλέτες!Ενδεικτικά : CB-1,Bros,SuperFour,Serow,AX-1 και και και πάρα πολλές ακόμα!Οπότε το οικονομικό είναι ΠΟΛΥ σχετικό για μένα!



Ναι βρε αγάπη μου αλλά μεταχειρισμένα όμως... Εγώ ήταν να πάρω ένα μεταχειρισμένο με τα ίδια λεφτά αλλά τελευταία στιγμή αποφάσισα να πάρω τη πάπια επειδή ήταν της κούτας και ήξερα ότι μπορεί να πληρώνω δόσεις αλλά θα ήταν μόνο αυτές και όχι άλλες ζημιές που μπορεί να προκύψουν. Και όταν θα 'χω το πακέτο θα πάρω ένα γκάζι πάλι της κούτας για να ξέρω τι μου γίνεται.

bikersonly
24/01/2004, 08:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από koula01
Ναι βρε αγάπη μου αλλά μεταχειρισμένα όμως... Εγώ ήταν να πάρω ένα μεταχειρισμένο με τα ίδια λεφτά αλλά τελευταία στιγμή αποφάσισα να πάρω τη πάπια επειδή ήταν της κούτας και ήξερα ότι μπορεί να πληρώνω δόσεις αλλά θα ήταν μόνο αυτές και όχι άλλες ζημιές που μπορεί να προκύψουν. Και όταν θα 'χω το πακέτο θα πάρω ένα γκάζι πάλι της κούτας για να ξέρω τι μου γίνεται.

Σαν σκέψη είσαι πολύ σωστή!Δεν έχεις άδικο σε αυτό που λες.Ούτε και εγώ είμαι υπέρ του μεταχειρισμένου.Αλλά δυστυχώς η πρώτη μοτό σχεδόν για όλους μας είναι μεταχειρισμένη.Και αυτό 1)γιατί έχει πολύ λιγότερα χρήματα από καινούργια 2)Σε μια πτώση που δυστυχώς (σαν καινούργιοι οδηγοί είναι σχεδόν αναπόφεκτη ειδικά η χαζοπτώσεις) θα έχεις λιγότερες επιπτώσεις 3)Και γενικά ακόμα είμαστε στην διαδικασία ψαξίματος στο τι μοτό μας αρέσει ή μας κάνει οπότε "δοκιμάζεις" μια μεταχειρισμένη και πάνω κάτω καταλαβαίνεις τα γούστα σου και αρχίζεις να φαντάζεσαι την επόμενη κίνηση.

Για αυτούς τους λόγους σου ανέφερα γυμνές μοτό ή Enduro ή Crossοειδή.Γιατί στην ανάποδη έχεις λίγες επιπτώσεις.
Το να ξεκινήσεις με π.χ CBR 400,ZXR 400 ή γενικά ο,τι φεριγκάτο και με σπορ θέση κατέ εμέ είναι λάθος.Όχι γιατί δεν θα μπορείς να την πας.Απλά θα την μάθεις πολύ πιο δύσκολα και σε στραβή απλά την γ@μησες.Τα πλαστικά κοστίζουν.Εκτός αυτού οι περισσότερες αντίστοιχες μοτό είναι καρασκισμένες από τους προηγούμενους ιδιοκτήτες.Δηλαδή προβλήματα...Θα σε φοβήσει το απότομο γκάζι κτλ κτλ.

Αλλά και τα μεταχειρισμένα έχουν και υπέρ όπως πάνω κάτω έχουν ακουστεί πολλά για όλα τα μοντέλα.Π.χ όλοι ξέρουν ότι το Bandit 400 βγάζει ηλεκτρικά προβλήματα.Οπότε ακούγωντας γνωστούς σου, τον μηχανικό σου ή διαβάζοντας παλιά τεύχη περιοδικών καταλήγεις στο μοντέλο που και σου αρέσει, και την τσέπη σου βολεύει, και το χεις ψάξει και έχεις ακούσει τα περισσότερα θετικά.Και εννοείται ΠΡΙΝ το πάρεις έλεγχος από ΔΙΚΟ σου μηχανικό!Και εννοείται αυτό που επέλεξες να ψάξεις αν μπορείς να βρεις ανταλλακτικά!

Και πάνω από όλα να πάρεις κάτι που το θέλεις!!! Καλή τύχη! ;)

foti
27/01/2004, 17:34
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από almalibera
[B]...(ελάτε, μην βαριέστε!)


Πείτε μου καθαρα και ξάστερα και πανω απ'ολα Α Υ Θ Ο Ρ Μ Η Τ Α, τί σκέφτεστε (ή τί κανετε) την ώρα είστε πανω στα καμαρια σας και βλέπετε :

1)Γυναίκα οδηγό μοτοσυκλέτας 250cc και πανω
αν δεν ειναι σκουτερ! congratulations!!!!
2)Γυναικα οδηγό μοτο 600cc και πανω
congratulations στο τετραγωνο στο κυβο οπου θελετε!!!πολυ τσαμπουκα κ αγαπη για τη μοτο!ελπιζω κ εγω μεσα στα επομενα 2 χρονακια να ειμαι μια απο αυτες!!!
3)Γυναίκα οδηγό παπιου ή σκουτερ
σκουτερ???? αααααα.... παπι=καμια φορα αναγκη.ανηκω σ αυτη τη κατηγορια....σνιφ! αλλα ευτυχως αξιοπρεπες 125κκ παπι!
4)Γυναίκα οδηγό αυτοκινητου
υπαρχουν και πολυ καλες! αλλα υπαρχουν κ κατι τουβλα...μακρυααααα........
5)Παππούλι οδηγο αυτοκινήτου
ακομη πιο μακρυα!!!θεωρω το πλεον επικινδυνο ειδος στους δρομους! μου εχουν τυχει κατι φασεις και τους φοβαμαι πολυ!!!!
6) 16χρονο ξεκράνωτο παπόβιο
κανω δεξια δεν ειναι να τους προκαλεις!γιατι κριμα τα παιδακια με τις μαλ.....ς που κανουν!
7)18χρονο αμαξόβιο τουρμπάτο αδιαφορω γιατι αυτο που θελουν ειναι να τους προσεξεις!

8)18χρονη αμαξοβια "Ν"
τις προσεχουμε τις κοπελιες και δεν τις κανουμε να ξεχασουν και αυτα που ξερουν!!!
:cool:

wild_cat/anima
24/07/2005, 23:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από almalibera
...(ελάτε, μην βαριέστε!)


Πείτε μου καθαρα και ξάστερα και πανω απ'ολα Α Υ Θ Ο Ρ Μ Η Τ Α, τί σκέφτεστε (ή τί κανετε) την ώρα είστε πανω στα καμαρια σας και βλέπετε :

1)Γυναίκα οδηγό μοτοσυκλέτας 250cc και πανω.....ειναι στπο σωστο δρομο....

2)Γυναικα οδηγό μοτο 600cc και πανω ...ειμαι και 50 παραπανω αλλα υστερω λιγο σε ιππους!!!
: ((

3)Γυναίκα οδηγό παπιου ή σκουτερ......ωχ!
αλλα ισως να ναι και μια καλη αρχη

4)Γυναίκα οδηγό αυτοκινητου.....αν το παει ...καλα κανει

5)Παππούλι οδηγο αυτοκινήτου
.....μην παρειο και μας μαζι του στον αγιο πετρο
6) 16χρονο ξεκράνωτο παπόβιο

7)18χρονο αμαξόβιο τουρμπάτο.......για πολλες σφαλιαρες

8)18χρονη αμαξοβια "Ν".......ας ελπισουμε το θα κρατηθει στη δεξια λωριδα

:)

LanosXR125
25/07/2005, 00:43
1)Γυναίκα οδηγό μοτοσυκλέτας 250cc και πανω
μπραβο!!!
2)Γυναικα οδηγό μοτο 600cc και πανω
Κοιτα τι εχει το μ....ι και εγω εχω 125 :bigcry: μπραβο!
3)Γυναίκα οδηγό παπιου ή σκουτερ
στο στιχιο τους
4)Γυναίκα οδηγό αυτοκινητου
Ποθ ειμαι πιο καλιμενος??:look:
5)Παππούλι οδηγο αυτοκινήτου
πιος τουσ αφινει να οδιγανε:mad:
6) 16χρονο ξεκράνωτο παπόβιο
τσογλανακι
7)18χρονο αμαξόβιο τουρμπάτο
Τσογλαναρα
8)18χρονη αμαξοβια "Ν"
εδω παιζει ρολο η εμφανιση


οχ πιοσ εβαλε εδω τη κολονα
rotflmao: :lol:

siren
25/07/2005, 03:00
1)Γυναίκα οδηγό μοτοσυκλέτας 250cc και πάνω
/ζηλεύω...

2)Γυναίκα οδηγό μοτο 600cc και πανω
/εύγε!

3)Γυναίκα οδηγό παπιού ή σκούτερ
/ χμμ ... μόνο εγώ φοράω κράνος?
<μια που το έφερε η κουβέντα ... τώρα είδα τι σκέφτεστε μερικοί μερικοί ... >

4)Γυναίκα οδηγό αυτοκινήτου
/οκ ... θα δείξει...

5)Παππούλι οδηγό αυτοκινήτου
/κρατάμε αποστάσεις ασφαλείας

6) 16χρονο ξεκράνωτο παπόβιο
/τς τς τς

7)18χρονο αμαξόβιο τουρμπάτο
/σιγά τα ωά

8)18χρονη αμαξοβια "Ν"
/ξανακρατάμε αποστάσεις ασφαλείας

Οσο για τα διάφορα που διάβασα περί σκουτερακίων και λοιπών ... τι να κάνουμε δεν οδηγούμε από τα 14 εμείς...και ναι έχουμε ακόμα το πρώτο μας μηχανάκι... και ναι το πήραμε για απλές μετακινήσεις το κουνούπι (αλλά το προσέχουμε για να έχουμε) ... και καθρέφτες τσεκάρουμε για να δούμε ποιός έρχεται πίσω μας και να κάνουμε στην άκρη... και δεν είμαστε καλομαθημένες, με κρύο, με βροχή (και με χιόνι) με αυτό κινούμαστε...
και bikersonly αυτά δεν μου τα είχες πει!! :D
(...μόνο ο julius με καταλαβαίνει εμένα)

Και επίσης έχω να πω πως λίγοι σκέφτονται πόσο επικίνδυνο είναι ένα μικρό μηχανάκι... πώς πρέπει να έχεις τα μάτια σου δεκατέσσερα να κοιτάς την άσφαλτο (μαζί με όλα τα άλλα που είναι εναντίον σου) για λακούβες, σαμαράκια και δεν ξέρω γω τι άλλο!

...τον τελευταίο καιρό καταλαβαίνω ότι ο κύκλος του κουνουπιδίου κλείνει... ώρα για το Νο1 :D

Julius
25/07/2005, 08:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από siren
...τον τελευταίο καιρό καταλαβαίνω ότι ο κύκλος του κουνουπιδίου κλείνει... ώρα για το Νο1 :D


E άντε επιτέλους με το ρημαδιιιιιι


έχει βγει ειδική διαδικασία απόσυρσης για το μπρίκι, πάρε τρία τέσσερα μπλε κουτάκια λαδομπογιά και πέρνα από το Φάληρο




:ninja:




YΓ. Που το ξεθάψατε το post!!!!

Trithen
25/07/2005, 08:29
1)Γυναίκα οδηγό μοτοσυκλέτας 250cc και πάνω
Υπάρχει περίπτωση τώρα στα 23 μου να ψηλώσω και να φτάνουν κάτω τα πόδια μου σε όχημα με ύψος σέλας άνω των 730mm?

2)Γυναίκα οδηγό μοτο 600cc και πανω
Ζηλεύωωωωωωω... Σέλω και εγώωωωωω.....

3)Γυναίκα οδηγό παπιού ή σκούτερ
Χαχα!!! Είμαι πιο γρήγορη λέει...

4)Γυναίκα οδηγό αυτοκινήτου
Φοβάμαι, αλήθεια...

5)Παππούλι οδηγό αυτοκινήτου
Φοβάμαι, ειλικρινά...

6) 16χρονο ξεκράνωτο παπόβιο
Φοβάμαι, υπερβολικά...

7)18χρονο αμαξόβιο τουρμπάτο
Φοβάμαι, περιστασιακά (κάθε φορά που ακούω το τούρμπο του)

8)18χρονη αμαξοβια "Ν"
Και πάλι ζηλεύω, τουλάχιστον αυτή έχει κουτάκι...

modeerf
25/07/2005, 09:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από almalibera
...(ελάτε, μην βαριέστε!)


Πείτε μου καθαρα και ξάστερα και πανω απ'ολα Α Υ Θ Ο Ρ Μ Η Τ Α, τί σκέφτεστε (ή τί κανετε) την ώρα είστε πανω στα καμαρια σας και βλέπετε :

1)Γυναίκα οδηγό μοτοσυκλέτας 250cc και πανω

2)Γυναικα οδηγό μοτο 600cc και πανω

3)Γυναίκα οδηγό παπιου ή σκουτερ

4)Γυναίκα οδηγό αυτοκινητου

5)Παππούλι οδηγο αυτοκινήτου

6) 16χρονο ξεκράνωτο παπόβιο

7)18χρονο αμαξόβιο τουρμπάτο

8)18χρονη αμαξοβια "Ν"

:)


1)Σκέφτομαι: Ωραία...πληθαίνουν...

Κάνω: Τιποτα...απλά θαυμάζω...αν "φαινεται" οτι δεν έχουν αυτοπεποιθηση οταν προσπερνάω κάνω thumbs up, οταν είναι σταματημένες σε φανάρι προσπαθώ να διωξω λίγο απο το αγχος τους...



2)Το ίδιο με το 2



3)Δεν σκεφτομαι και δεν κάνω τίποτα...



4)Σκέφτομαι: βρε σαν πολλές έγιναν αυτές...

Κάνω: βγάζω σόναρ, ανοιγω ρανταρ, ανεβάζω περισκόπιο, προσπαθώ να επικοινωνήσω με τον πύργο ελέγχου, στρίβω στο πρώτο στενό, σταματάω την μοτο και κάνω τσιγάρο μεχρι να εξαφανιστεί απο τον ορίζοντα...



5)Σκέφτομαι: ΦΤΟΥ!!! την τύχη μου μέσα...

Κάνω: βγάζω σπυριά, προσπαθώ να συμπεριφερθώ οπως όταν πρωτοπήρε το δίπλωμα πρίν απο 100 χρόνια στο Αιβαλί, μπαίνω σε "οδηγός άμαξας" mode...αν δεν έχω πνευματική διαυγεια και επειδή μάλλον θα πηγαίνει με 10χλμ/ωρα οπότε και να σταματήσω θα κάνει 3 ώρες να εξαφανιστεί απο τον ορίζοντα, σταματάω την μοτο, παιρνω την οδική ουτως ώστε να με κουβαλήσει με ασφάλεια τουλάχιστον μεχρι τον μαστορα μου (φυσικά έχω ήδη ξηλώσει ηλεκτρονικές, ασφάλειες και τα σώματα του ψεκασμου είναι στην τσάντα μου)...εντάξει απο τον μάστορα έως το σπίτι μου είναι πολύ μικρή απόσταση...



6)Σκέφτομαι: μακάρι να είναι καλά το παληκάρι και να μην φάει καμια σαβούρδα χωρίς κράνος...ελπίζω να είναι τυχερός σαν και εμένα και να μάθει όχι παθαίνοντας αλλά παρα τρίχα παθαίνοντας...

Κάνω: τιποτα ιδιαίτερο...αν πιάσουμε κουβέντα στο φανάρι (με την αφορμή του Ζ) απλά του κάνω μια πρόταση να ξεκινήσει να φοράει κράνος ΧΩΡΙΣ να του κάνω κύρηγμα (κουβέντες απο καγκούρι σε καγκουρι, ένα πράγμα)......αν είναι στο φανάρι και ζαχαρώνει την μοτό μου (οπως έκανα και εγώ στην ηλικία τους) του χαρίζω ένα παντηλίκι, κανέναν κόφτη, κανένα power wheelie...αν κινείται το παίζω "μακριά και αγαπημένοι"...



7)
ver1)To παληκάρι ψάχνεται γενικώς
Σκέφτομαι: ελπίζω να ενημερώνεται απο τον ειδικό τυπο για τις δυνατότητες των μοτοσυκλετών για να μην χαλάσω τσάμπα βενζίνη και λάστιχα...μα πως αντέχουν μεσα σε αυτά τα σαρδελοκούτια...

Κάνω:με το δάκτυλο στην σκανδάλη...(εδώ και μήνες έχω αρχίσει "αποτοξίνωση" και πραγματοποιηση 2 βασικών κανόνων...1)οταν ανεβαινεις στην μοτο αφηνε πίσω σου τον εγωισμό σου και 2)κανε οτι κάνεις για την πάρτη σου και όχι για να αποδείξεις σε κανέναν τίποτα...αλλά κάπου κάπου "ξεχνιέμαι" και γυρίζω στα παλιά)

ver2)Το παληκάρι ειναι σωστό, βλέπει, ανοιγει χώρο, βγάζει φλας κλπ κλπ...
Σκεφτομαι: μακάρι να οδηγουσαμε ολοι έτσι...μοτο και αυτοκίνητα...

Κάνω: αν μου ανοιξει δρόμο κανοντας 32 μανουβρες και 12 αεροπλανικά, λέω ευχαριστώ και αν μου το επιτρεπει η κίνηση του κάνω και ένα thumbs up



8)Σκέφτομαι: Hooooooooooooooolyyyyyyy Shiiiiiiiiiiiiit!!!!!!

Κάνω: Σταματάω την μοτό, ανοιγω χαράκωμα 2χ5 και κάνω βουτιά για να ταμπουρωθώ το γρηγορότερο...ευελπιστώ οτι οταν θα περάσει ο κίνδυνος θα μας το ανακοινώσουν στις ειδήδεις αργά ή γρήγορα (εξου και το ραδιοφωνάκι που κουβαλάω πάντα)...μεχρι να γίνει αυτό βολευομαι με ξηρά τροφή και ένα παγουρι νερό του ενός λίτρου...ελπίζω ο πόλεμος να τελειώσει γρήγορα γιατί θέλω να πάω και στο "μερος"...


Μια φορά υπάρχουν και άλλες ενδιαφέρουσες κατηγορίες almalibera...

stokos
25/07/2005, 09:38
Στα 1,2,3,4, άμα λέει το μωρό ....... kinky καταστάσεις.

Για τα άλλα δε λέω.

KeLeYTiS
25/07/2005, 10:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από almalibera
...(ελάτε, μην βαριέστε!)


Πείτε μου καθαρα και ξάστερα και πανω απ'ολα Α Υ Θ Ο Ρ Μ Η Τ Α, τί σκέφτεστε (ή τί κανετε) την ώρα είστε πανω στα καμαρια σας και βλέπετε :

1)Γυναίκα οδηγό μοτοσυκλέτας 250cc και πανω

2)Γυναικα οδηγό μοτο 600cc και πανω

3)Γυναίκα οδηγό παπιου ή σκουτερ

4)Γυναίκα οδηγό αυτοκινητου

5)Παππούλι οδηγο αυτοκινήτου

6) 16χρονο ξεκράνωτο παπόβιο

7)18χρονο αμαξόβιο τουρμπάτο

8)18χρονη αμαξοβια "Ν"

:)

1) ΠΟΠΟ ενα μου..........................

2)ΠΟΠΟ ΕΝΑΑΑ ΜΟΥΥΥΥ..................................

3)ΠΟΠΟ ΕΝΑΑΑ ΜΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ

4) ΠΟΠΟΠΟ ΕΝΑ ΜΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ

5)Που πας ρε μπαρμπα????

6) Ααααχ γερασαμε

7) Ποσο να του πηγε η μετατροπη ρε γμτ? Λες να βρω και για το δικο μου κανα τροπετο???

8) ΚΙΝΔΥΝΟΣ - ΘΑΝΑΤΟΣ ΠΕΤΑ ΤΑ ΚΛΕΙΔΕΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΣΟΥ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΚΙΝΔΥΝΕΥΕΙΣ ΒΑΓΓΕΛΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ

coolraven
25/07/2005, 17:44
1)Γυναίκα οδηγό μοτοσυκλέτας 250cc και πανω ΜΠΡΑΒΟ

2)Γυναικα οδηγό μοτο 600cc και πανω ΜΠΡΑΒΟ

3)Γυναίκα οδηγό παπιου ή σκουτερ ΕΛΑ, ΛΙΓΟ ΑΚΟΜΑ

4)Γυναίκα οδηγό αυτοκινητου ΤΙΧΑΜΕΤΙΧΑΣΑΜΕ

5)Παππούλι οδηγο αυτοκινήτου RAVE PARTY

6) 16χρονο ξεκράνωτο παπόβιο AN ΕΙΣΑΙ ΤΥΧΕΡΟΣ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙΣ, ΜΑΘΕ ΝΑ ΦΟΡΑΣ ΚΡΑΝΟΣ

7)18χρονο αμαξόβιο τουρμπάτο ΠΑΡΤΟ ΑΛΛΙΩΣ, ΘΑ ΒΡΕΙΣ

8)18χρονη αμαξοβια "Ν" ΤΙΧΑΜΕΤΙΧΑΣΑΜΕ Νο2