PDA

View Full Version : Gnwmi gia to APRILIA PEGASO 650EI



tsoschr
21/01/2004, 15:33
:confused:

Akougontai polla gia ta aprilia kai genika gia ta italika mixanakia

to 650ei gia tin timh tou dixnei na sumferei

Sthn PRAXH ti leei omws

mporei na boi8isei kaneis

greekshadow
21/01/2004, 16:21
ekana me ton kainourgio pegaso ta xristougenna gyrw sta 1500 xlm.
Sth kinhsh to mhxanakh apla "gamei" , steno plaisio , psila to timoni kai megalo kopsimo.
Normal katanalwsh.
Poly wraio handling.
Anarthseis, best thing of this bike.
Euxaristes ropes , to eixa sthsei me ena veltiwmeno XT600 kai to pira sxetika eukola 2,3,4,5.

Petaei apisteuto nero apo tous troxous ,lerwnomoun mexri to laimo, tragikh katastash.
Mikri prostasia apo ton aera, kai akoma kai h touring screen den einai arketa megalh.
To ergostasio dinei nomizw 175 telikh, den katafera se kamia periptwsh na xeperasw ta 160.

Sigoura tha allaza tis exatmiseis alla genikws pisteuw gia th timh tou einai polu elkustiko mhxanakh.

tsoschr
21/01/2004, 17:32
Σε ευχαριστώ φιλε,

καλές και χρήσιμες οι εντυπώσεις απο το 650ei,
αλλα εχεις ακούσει εαν παρουσιάζει τιποτα τεχνικά προβλήματα,
γιατι δεν λέει να γίνουμε κολλητοί με το μηχανικό στο servise.
(Δύσκολοι καιροί για απρόβλεπτα και χωρίς τέλος έξοδα)

Το προηγούμενο 650 (οχι το «ei» ) απ’ οτι ειχα ακούσει έβγαζε κατι σκασίματα στο ψυγείο απο θερμοκρασίες προφανώς και κατι ψιλο ηλεκτρικά προβληματάκια.

greekshadow
21/01/2004, 19:02
Gia to EI akoma den exw akousei gia texnika provlhmata. Kai egw mexri th stigmh pou to eixa afhsei ta xristougenna gurw sta 1600 xlm den eixe emfanisei kapoio provlhma , kalo einai na episkefteis kai kapoio exeidikeumeno ths aprilia na rwthseis tha se voithouse arketa.

NLS
22/01/2004, 08:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από greekshadow

To ergostasio dinei nomizw 175 telikh, den katafera se kamia periptwsh na xeperasw ta 160.


λέει κάτι τέτοιο το εργοστάσιο; :D
(άαααααρε Ιταλία... una φάτσα una ράτσα)

τέσπα,

συμφωνώ αρκετά καλό και πια ΣΧΕΤΙΚΑ όριμο (αφού έφαγαν τα πρώτα μοντέλα όλη την πίπα καθώς και οι BMW 650 πριν τα GS μοντέλα) αν και ο ψεκασμός του είναι ακόμα "νεαρός"

το κλειδί είναι το "για την τιμή του" ... όπου ναι είναι πολύ καλή λύση (αλλά δες και freewind και περίμενε να δούμε το νέο XT660)

angelrsv
26/01/2004, 11:41
φιλε,
εχω ενα Aprillia mille. Ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος με το μηχανακι γενικα και ειδικα με τον κινητηρα. Πρεπει ομως να εχεις υπ΄οψι σου το SERVICE και τα ανταλλακτικα.

Σε μια χιμα που εφαγα στην πιστα εσπασα την μανετα του φρενου. Οταν πηρα τηλεφωνο τον "αντιπροσωπο" (δεν εχει ξεκαθαρισει το τοπιο ακομα στο θεμα αυτο) μου ειπαν οτι πρεπει να περιμενω 2 βδομαδες για να την φερουν απο Ιταλια. Θεωρω απαραδεκτο να μην μπορεις να κυκλοφορησεις το μηχανακι για μια γαμιμενη μανετα.

Και βασικο επισης ειναι να βρεις καποιο μαστορα που θα σου κανει καλη δουλεια και δεν θα σου σπαει τα α.........α. Για απλο SERVICE μου εχει τυχει να περιμενω και 12 μερες (εργασιμες) για να το παρω. Περισσοτερες πληροφοριες μπορω να σου δωσω off-line.

Κατα τους αντιπροσωπους βεβαια η κατασταση αυτη ενδεχετε να φτιαξει σχετικα συντομα. Ο χρονος θα δειξει.

Σε γενικες γραμμες ομως θεωρώ οτι τα Aprilia ειναι πολυ ειλικρινη μηχανακια με πολυ καλη σχεση τιμης σε σχεση με αυτο που παιρνεις. Εγω παντως αυτο το διαστημα που εχω βαλει μπρος να το πουλησω, παλι το mille θα παρω!!!!