PDA

View Full Version : Ο ΚΥΒΟΣ....ΕΡΙΦΘΕΙ....love At First Ride



JZER40
26/02/2010, 21:46
Σήμερα πέρασα μια βολτούλα από τον παλιό (πολύ παλιό)γνωστό μου Νίκο στον Πειραιά..

Δεν γνώριζα ότι ήταν αντιπρόσωπος της TRIUMPH...

Είδα τον τίγρη....τον πήγα βόλτα...(τό δικό του μηχάνάκι μου έδωσε με 20κμ πάνω)
Αν εξαιρέσεις ότι το λάστιχο του πρέπει να είναι για να το βάζω προστατευτικό στο φουσκωτό να μην χτυπάει στον μώλο,το μηχανάκι με κάλυψε...

Καταρχήν ..είναι στο ιδανικό ύψος ..για το ύψος μου...(1,88)Κουμπώνω πάνω του..
ΡΟΠΑΤΟ
όμορφο σαν αμαρτία...(ωραίο το λευκό αλλά το μαύρο...παραμένει αδυναμία μου στην μηχανή και το αυτοκίνητο...)Ισως δε με μιά μαύρη ζάντα αργότερα...να δείχνει τέλειο...

Η τιμή...(χωρίς ABS) κοντά στο 10 αν θυμάμαι...

Μου έιπε για την εξάτμιση αλλά όταν βάλω aftermarket θα είναι σωστή και όχι αυτή που δίνει σαν aftermarket η triumph..
Χούφτες,συναγερμός,tankbag,μπαγαζιέρα,ΛΑΣΤΙΧΑ,κλειδαριές ,κάγγελα,βάσεις για σαμάρια(δεν αγοράζω βαλίτσες για να τις βγάζω μια φορά τον χρόνο από την αποθήκη),ζελατίνα θα είναι τα αρχικά που θα αγοράσω με την μοτο...(προτιμώ μόνος μου και να πάρω αν καταφέρω έκπτωση στην αγορά της μοτο)
Πρέπει να αγοράσω και κράνος-ενδυση

ερωτήσεις προς κατόχους....

Συναγερμός αντιπροσωπείας ....είναι ευχαριστημένοι??
Λάστιχα....τα μαμα τα αγοράζει κανας έμπορος??
Υπάρχει ρε παιδιά σύστημα lojack για μηχανές??(ανιχνευση μέσω GPS)

Το abs στην μηχανή αξίζει?? Αν θελήσεις μετά....μπαίνει η θα κοστίζει όσο η μηχανή σαν ανταλλακτικό??

Θα δώ και τιμές στην Ρουμανία που δουλεύω....αν συμφέρει (τα αυτοκίνητα είναι αρκετά φθηνότερα εκει) θα την πάρω από εκεί...ειδάλλως τέλη Μαίου που επιστρέφω Ελλάδε μόνιμα από εδώ.....

VALES
26/02/2010, 21:52
Mπήκα για να σου πω μόνο καλοτάξιδο :beer: πολύ καλή αγορά.

macrozan
27/02/2010, 01:38
Μεγειές από τώρα και καλοτάξιδο !!! Αν βρείς και με ABS ακόμα καλύτερα (γνώμη μου). :beer: :beer: :beer:

Cpt. Haddock
27/02/2010, 10:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από JZER40
[...]
Μου έιπε για την εξάτμιση αλλά όταν βάλω aftermarket θα είναι σωστή και όχι αυτή που δίνει σαν aftermarket η triumph..
Χούφτες,συναγερμός,tankbag,μπαγαζιέρα,ΛΑΣΤΙΧΑ,κλειδαριές ,κάγγελα,βάσεις για σαμάρια(δεν αγοράζω βαλίτσες για να τις βγάζω μια φορά τον χρόνο από την αποθήκη),ζελατίνα θα είναι τα αρχικά που θα αγοράσω με την μοτο...(προτιμώ μόνος μου και να πάρω αν καταφέρω έκπτωση στην αγορά της μοτο)
Πρέπει να αγοράσω και κράνος-ενδυση

ερωτήσεις προς κατόχους....

Συναγερμός αντιπροσωπείας ....είναι ευχαριστημένοι??
Λάστιχα....τα μαμα τα αγοράζει κανας έμπορος??
Υπάρχει ρε παιδιά σύστημα lojack για μηχανές??(ανιχνευση μέσω GPS)

Το abs στην μηχανή αξίζει?? Αν θελήσεις μετά....μπαίνει η θα κοστίζει όσο η μηχανή σαν ανταλλακτικό??

[...]

Εν ταχει...

Κατ' αρχήν ευχομαι ο ερωτας να παρει σαρκα και οστα - δλδ πλαστικο και μεταλλο :lol:

:beer:

Επειτα:

- Λαστιχα χρειάζεσαι, δεν ξέρω εαν τα παιρνει κανενας, ρωτα τον Περιστερά.
- Μπαγκαζιερα μη βαλεις τη μαμα, ειναι απαραδεκτη
- Συναγερμός, ετσι κι ετσι θελει περιεργες ρυθμισεις
- Αξίζει το ABS

:beer: :beer: :beer:

gixxerpap
27/02/2010, 10:41
να το θέσω λίγο διαφορετικά .... όταν ένα μοντέλο στο προσφέρουν με abs, δεν αξίζει να το αγοράζεις χωρίς ...
ικανότατη και πανέμορφη μοτοσυκλέτα, όποιο χρωμα και να διαλέξεις!

καλές βόλτες!

;)

argy_kap
27/02/2010, 18:15
Καλός ήρθες στο 1050 club :)

+1000 στο ABS