PDA

View Full Version : provlima me glx



o IaponasS
27/02/2010, 02:24
katarxas kalhspera.exw ena glx 53 me aasa pistoni alouminiou kulindro kefali cdi me fuego 5o stadio ekentroforo strofalo gnhsio 90ari sasman gnhsio 3ari karbirater 28 mikuni gnhsio reumata c 90 me elafromeno volan se torno olo to moter foraei skf rouleman kai to estrwsa sta 10 ntepozita kai to anoigw kai to mhxanaki dn phgaine opws eprepe epaiksa me zigler velones kai polaplasiastes kai hlektronikes kai twra anoigw 1h kai 2ra kai eimai parapolu euxaristimenos ALLA me to pou vazw trith to moter psofaei dn anevaei xiliometra.ti mporei na ftaiei????episeis otan kounaw to volan kati varaei mesa h ston strofalo h sto sasman alla dn akougete san provlima...mhpws ftaiei p tou exw pisw granazi 34???


EYXARISTW PROKATAVOLIKA

aiwnios
28/02/2010, 04:45
Γραφε με ελληνικους χαρακτηρες και χρησιμοποιησε σημεια στιξης(ειδικα τελείες) μπας και καταφερει καποιος να βγαλει νοημα και να σου απαντησει

broum
28/02/2010, 04:55
ρυθμισε το καρμπιρατερ σου ή αλλαξε το με κανα παρομοιο 26 :smokin:

o IaponasS
28/02/2010, 11:59
σορρυ,απλα ειμαι καινουργιος στο forum.ειχα πανω το ιδιο micuni σε 26 και δν προχοραγε σχεδον καθολου δν ανοιγε το μηχανακι.

o IaponasS
28/02/2010, 12:05
και το καρμπιρατερ το εχω ριθμισει σωστα,και την βελονα και εχει πανω σωστο ζιγκλερ.

OldMan
01/03/2010, 10:54
Μάλλον φταίει ότι ο fuego είναι στο 5ο στάδιο ...

(έπρεπε να έχει εγκαταλείψει τον μάταιο τούτο κόσμο από το 4ο στάδιο...) :winka:

o IaponasS
01/03/2010, 14:33
giati to les auto file m oldman??

broum
02/03/2010, 03:12
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

o IaponasS
02/03/2010, 13:43
εγω φιλοι μ δν εγραψα στο forum για να με κοροιδεψετε.εγραψα για να μ λησετε την απορεια με το προβλιμα,τωρα αμα εχετε προσοπικα με τον fuego λυστε τα μαζι του.εγω σασ εγραψα πως εχω στησει το μοτερ μ για να με βοηθησετε πανω στο προβλιμα μ οχι για να μ λετε τα δικα σας.και φιλε μ oldman δν ειμαστε ολοι ονασιδες να εχουμε kitaco h takegawa εκεντροφορους.αν υπαρχει καποιος π μπορει να μ λυσει το προβλιμα ας μ απαντησει

OldMan
02/03/2010, 14:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από o IaponasS
και φιλε μ oldman δν ειμαστε ολοι ονασιδες να εχουμε kitaco h takegawa εκεντροφορους.
Φιλε μ δν σ Ωνασης αλλα εβλες χιλς δυο λαλκιες στο μχνακι σ ... :winka:


Και για να κόψουμε την πλάκα:
Όλα αυτά που έβαλες στο μηχανάκι ξέρεις γιατί τα έβαλες ??

Εννοώ, ξέρεις σε ποιο συγκεκριμένο επίπεδο βελτιώνει το καθένα ξεχωριστά το μηχανάκι ??

(και αν συνεργάζονται άψογα μεταξύ τους) ?? :winka:

o IaponasS
02/03/2010, 19:03
εχω γνωσεις στα μηχανακια φιλε μου.τελικα το εφτιαξα το παπι ηθελε ενα γραναζι 13 μπροστα και ενα 36 πισω και ενα ζιγκερ 220 το καρμπιρατερ.αλλα πες μου γιατι πιστευεις οτι εχω βαλει μλκιες στο παπι??

OldMan
03/03/2010, 12:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από o IaponasS
τελικα το εφτιαξα το παπι ηθελε ενα γραναζι 13 μπροστα και ενα 36 πισω και ενα ζιγκερ 220 το καρμπιρατερ.
Αντιπαρερχόμενος το ότι το 220 ζιγκλέρ είναι μάλλον μεγάλο για 28άρι καρμπυρατέρ...
(ανάλογα με τον τύπο του MIKUNI που έχεις...)

Αν με το καινούριο γρανάζωμα η τρίτη σου γεμίζει άνετα, τότε η 2α πρέπει να σκάει (για την 1η δεν θέλω καν να το σκεφτώ... :sick: )

Επίσης, αν θυμάμαι καλά έγραψες:

Αρχικά δημιουργήθηκε από o IaponasS
epaiksa me zigler
που σημαίνει ότι, είτε δεν το έψαξες σωστά είτε δεν το έκανες ... :winka:

Θέλω να πω ότι παρουσίασες μια σούπερ-ντούπερ ψαγμένη βελτίωση με πρόβλημα "ασυμβατότητας" των επιμέρους κομματιών, ενώ στην ουσία το θέμα ήταν απλούστατο...!!!
(γρανάζια και ζιγκλέρωμα είναι τα πρώτα που γίνονται σε ένα "απείραχτο" μηχανάκι...) :winka:

o IaponasS
03/03/2010, 13:54
eixa 195 zigkler panw kai nomiza oti htan uperarketo alla telika epesa eksw twra me to 220 douleuei polu kalutera.ama deis sthn arxh rwthsa mhpws ftaiei to granazi pisw p einai 34??kai m apanthses ftaiei o fuego (filika panta)telws panton to mhxanaki douleuei surma twra.na se rwtisw twra kai kati allo ti anarthoth na valw sto glx gt m tous kaiei,kapoios m eipe na valw apo kymcho active 125 isxiei????

o IaponasS
03/03/2010, 13:57
συγνωμη για τα αγγλικα απλα ξεχνιεμαι

OldMan
03/03/2010, 14:11
Υποθέτω ότι πάει πολύ "σύρμα" το μηχανάκι, αλλά θα θέλει και φορητό βενζινάδικο μαζί του ...:winka:

Για τους Ανορθωτές, δεν υπάρχει "τι προτείνεις" ...!!! :nono:

Ή υπολογίζεις τις απαιτήσεις του συστήματος (άστο καλύτερα...) ή βάζεις κάποιον που είναι προορισμένος να δουλεύει με τα καινούρια "ρεύματα" (από C-90 στην περίπτωσή σου)

Και μην πας στα τυφλά με την λογική " το μεγαλύτερο είναι και καλύτερο" :blush: , γιατί και οι Ανορθωτές έχουν κάποιους περιορισμούς στις ελάχιστες απαιτήσεις για να δουλέψουν σωστά (ειδικά στην Σταθεροποίηση...) :wave2:

o IaponasS
03/03/2010, 14:19
ενα βενζιναδικο καθε βολτα θελει :) και εδω στην αγια βαρβαρα η ποιο φτηνη βενζινη κανει 1.24 (ασχετο).τωρα σκεφτομαι να βαλω ενα tm καρμπιρατερ πανω.και τα ρευματα με τα πολλα πηνια δεν θημαμε πως τα λενε νομιζω 6αρια καπως ετσι.

gakias
04/03/2010, 11:33
ρε φιλε oldman,..........ελεοςςς πιαααααααα
εχεις φαει ΓΕΡΟΟ ΚΟΛΛΗΜΑΑ ME TON FUEGOOO...νταξει εσυ μπορει να εχεις takegawa ή kitaco ή daytona αλλα ξεκολααααα:mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

OldMan
05/03/2010, 10:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από gakias
εσυ μπορει να εχεις takegawa ή kitaco ή daytona
Kitaco for ever ...!!! :beer: :wave2:


(όπου ever = 2-3 μήνες ...) :winka: