PDA

View Full Version : κουλο προβλημα στην αλλαγη ταχυτητων...



aakkuan
28/02/2010, 12:57
δεν ξερω αμα ειναι τοσο κουλο, εμένα έτσι μου φαίνετα.... λοιπόν τις τελευταίες δυο μέρες μου συνέβη δυο φορές να ανεβάζω από δευτέρα τρίτη και να παει νεκρα!!!!!! την πρώτη φορά νόμιζα έκανα κατί λάθος ασυναίσθητα και δεν το δωσα σημασία. αλλα συνέβη καπάκι χτές και είμαι 99 τα εκατό σίγουρος οτι δεν εκανα τιποτα διαφορετικό.
το βρίσκω επικίνδυνο το θέμα γιατί πέρα απ την σαστιμάρα που σου προκαλεί, ποιος μου λεει οτι απ την νεκρά που είναι και ξαναπατήσω για δευτέρα δεν θα παω πρώτη τρέχοντας ήδη με 40 50 χλμ/ωρα, οτι αμα είμαι με τρίτη στα 100+ παει δευτερα;;;
εχω το σουπερφουρακι...

VALES
28/02/2010, 13:13
Kατ΄αρχάς όταν σου το κάνει αυτό, πάντα μα πάντα ''μία επάνω'' αμέσως μετά τη σαστιμάρα :lol:

Κατά δεύτερον, ας το δει ένας μηχανικός. Σίγουρα κάτι χρειάζεται :wave2:

camen
28/02/2010, 13:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από aakkuan
δεν ξερω αμα ειναι τοσο κουλο, εμένα έτσι μου φαίνετα.... λοιπόν τις τελευταίες δυο μέρες μου συνέβη δυο φορές να ανεβάζω από δευτέρα τρίτη και να παει νεκρα!!!!!! την πρώτη φορά νόμιζα έκανα κατί λάθος ασυναίσθητα και δεν το δωσα σημασία. αλλα συνέβη καπάκι χτές και είμαι 99 τα εκατό σίγουρος οτι δεν εκανα τιποτα διαφορετικό.
το βρίσκω επικίνδυνο το θέμα γιατί πέρα απ την σαστιμάρα που σου προκαλεί, ποιος μου λεει οτι απ την νεκρά που είναι και ξαναπατήσω για δευτέρα δεν θα παω πρώτη τρέχοντας ήδη με 40 50 χλμ/ωρα, οτι αμα είμαι με τρίτη στα 100+ παει δευτερα;;;
εχω το σουπερφουρακι...

Mε λιγα λογια σου πεταει την ταχυτητα...:winka:
Η κουρεψες κανενα γραναζι στο σασμαν ή στραβωσες καμια φουρκετα...:cry:
Κ ελπιζω να μην ειναι τιποτα απο τα 2...:beer: :wave2:

sotpag
28/02/2010, 14:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Mε λιγα λογια σου πεταει την ταχυτητα...:winka:
Η κουρεψες κανενα γραναζι στο σασμαν ή στραβωσες καμια φουρκετα...:cry:
Κ ελπιζω να μην ειναι τιποτα απο τα 2...:beer: :wave2:


μα σε ολα !!!!!!

aakkuan
28/02/2010, 14:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Mε λιγα λογια σου πεταει την ταχυτητα...:winka:
Η κουρεψες κανενα γραναζι στο σασμαν ή στραβωσες καμια φουρκετα...:cry:
Κ ελπιζω να μην ειναι τιποτα απο τα 2...:beer: :wave2:

ναι οντως επρεπε να καταλαβω οτι απλα παει νεκρα και οχι μια θεση κατω... :blush: να κουρεψα εγω κατι δεν νομιζω γιατι φερομαι στο μηχανακι πολυ πολιτισμενα, ουτε γρηγορες αλλαγες, ουτε φρεναρισματα με κατεβασμα, ουτε τιποτα. ο,τι προβλημα εχει θα το χει απ τον προηγουμενο (δεν θα ναι αλλωστε και το πρωτο...:sad: :sad: )
και ετσι για να παρω μια ιδεα, ποσο παει το μαλλι για γραναζια ή φουρκετα;;

camen
28/02/2010, 14:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από aakkuan
ναι οντως επρεπε να καταλαβω οτι απλα παει νεκρα και οχι μια θεση κατω... :blush: να κουρεψα εγω κατι δεν νομιζω γιατι φερομαι στο μηχανακι πολυ πολιτισμενα, ουτε γρηγορες αλλαγες, ουτε φρεναρισματα με κατεβασμα, ουτε τιποτα. ο,τι προβλημα εχει θα το χει απ τον προηγουμενο (δεν θα ναι αλλωστε και το πρωτο...:sad: :sad: )
και ετσι για να παρω μια ιδεα, ποσο παει το μαλλι για γραναζια ή φουρκετα;;

Κοστος δεν εχω ιδεα και να σου πω την αληθεια δεν θελω να μαθω...
Γραναζι ειναι λιγο δυσκολο να κουρεψες,εκτος και αν το σασμαν δουλευει καρφωτες συνεχεια...
Τωρα,καμια φουρκετουλα μπορει.Μην το αφησεις,πηγαινε το στο μηχανικο αμεσα για να γλιτωσεις πιθανα χειροτερα.

Ελπιζω να την πατας καλα την ταχυτητα και να μην στην πεταει επειδη δεν την κουμπωνεις καλα εσυ...Στο κανει συνεχεια ή το εκανε 2 φορες και τελος???

hidefnick
28/02/2010, 14:56
Μήπως άλλαξες και παπούτσια τώρα τελευταία? :D

aakkuan
28/02/2010, 15:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Κοστος δεν εχω ιδεα και να σου πω την αληθεια δεν θελω να μαθω...
Γραναζι ειναι λιγο δυσκολο να κουρεψες,εκτος και αν το σασμαν δουλευει καρφωτες συνεχεια...
Τωρα,καμια φουρκετουλα μπορει.Μην το αφησεις,πηγαινε το στο μηχανικο αμεσα για να γλιτωσεις πιθανα χειροτερα.

Ελπιζω να την πατας καλα την ταχυτητα και να μην στην πεταει επειδη δεν την κουμπωνεις καλα εσυ...Στο κανει συνεχεια ή το εκανε 2 φορες και τελος???

φιλε και γω την πρωτη φορα αυτο σκεφτηκα, οτι δεν την κουμπωσα καλα αλλα οταν μου το κανε και την δευτερη ημουνα σιγουρος οτι δεν εκανα κατι λαθος... μονο δυο φορες μου το χει κανει τις δυο τελευταιες μερες συνολο ουτε 15 χιλιομετρα. και υστερα μου εχει τυχει καποιες φορες να μην κουμπωσω καλα ταχυτητα αλλα τοτε παραμενει στην ταχυτητα που ητανε! οχι να παει νεκρα!!

camen
28/02/2010, 15:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από aakkuan
φιλε και γω την πρωτη φορα αυτο σκεφτηκα, οτι δεν την κουμπωσα καλα αλλα οταν μου το κανε και την δευτερη ημουνα σιγουρος οτι δεν εκανα κατι λαθος... μονο δυο φορες μου το χει κανει τις δυο τελευταιες μερες συνολο ουτε 15 χιλιομετρα. και υστερα μου εχει τυχει καποιες φορες να μην κουμπωσω καλα ταχυτητα αλλα τοτε παραμενει στην ταχυτητα που ητανε! οχι να παει νεκρα!!

Μπορει να υπαρχει καποιο μικροπροβληματακι και σε συνδιασμο με το οτι δεν την πατησες καλα να στην πεταξε...Το εχω παθει και εγω...
Παρατηρησε το λιγο να δεις αν θα το ξανακανει...Κ προσεχε μεχρι να σιγουρευτεις τι ειναι:winka:

Dirty_Gas
28/02/2010, 15:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από aakkuan
ναι οντως επρεπε να καταλαβω οτι απλα παει νεκρα και οχι μια θεση κατω... :blush: να κουρεψα εγω κατι δεν νομιζω γιατι φερομαι στο μηχανακι πολυ πολιτισμενα , ουτε γρηγορες αλλαγες, ουτε φρεναρισματα με κατεβασμα, ουτε τιποτα. ο,τι προβλημα εχει θα το χει απ τον προηγουμενο (δεν θα ναι αλλωστε και το πρωτο...:sad: :sad: )
και ετσι για να παρω μια ιδεα, ποσο παει το μαλλι για γραναζια ή φουρκετα;;

αυτο ειναι το προβλημα σου, του φερεσαι πολυ πολιτισμενα, ισως παραπανω απο οτι πρεπει. Μη φοβασαι το γκουπ που κανει οταν αλλαζει ταχυτητα, κανε το ποδι σου πανω, ΖΩΗΡΑ, και ολα καλα.

Εμενα στο Ζ το κανει οταν βαριεμαι, συνεχεια. Μπορω να σου βρω κενο αναμεσα σε ολες τις ταχυτητες...