PDA

View Full Version : Μουσικη και ταξιδι



Hillbilly
28/02/2010, 15:42
Ακουτε μουσικη καθως οδηγατε?ειναι επικινδινο?υπαρχουν κρανοι με ηχεια και ετσι ωστε μην αναγκαζεσαι να εχεις ακουστικα??


Υ.Γ Τι μουσικη ακουτε στα ταξιδια?:beer:

p@nos
28/02/2010, 15:59
οσες φορες το εκανα, με πονουσαν τα αφτια μου μετα, γιατι λογω της βαβουρας του αερα η οποια ειναι πολυ δυνατη, πρεπει να εχεις στο τερμα τον ηχο για να ακους ισα ισα...οποτε το σταματησα...στο ταξιδι οτοασπιδες...

blackbusa
28/02/2010, 16:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Hillbilly
Ακουτε μουσικη καθως οδηγατε?ειναι επικινδινο?υπαρχουν κρανοι με ηχεια και ετσι ωστε μην αναγκαζεσαι να εχεις ακουστικα??


Υ.Γ Τι μουσικη ακουτε στα ταξιδια?:beer:

ναι...αλλα μονο σε ταξιδια...αν εχεις συνηθισει να κοιτας καθρεφτες δεν το θεωρω επικινδυνο...για κρανη δεν γνωριζω...

υ.γ. beatακια και metal...

:wave2:

Hillbilly
28/02/2010, 16:49
μα ενα full face κρανος δεν υποτιθετε σε προστατευει απο τον ηχο??η να υπαρχουν ακουστικα σαν της ψειρες της sony ericsson που εχουν πολι καλο ηχο??


busa πως συνδιαζεις μεταλ και beatakia βρε??:confused: :confused: :confused: :p

manhunter
28/02/2010, 16:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Hillbilly
μα ενα full face κρανος δεν υποτιθετε σε προστατευει απο τον ηχο??η να υπαρχουν ακουστικα σαν της ψειρες της sony ericsson που εχουν πολι καλο ηχο??


busa πως συνδιαζεις μεταλ και beatakia βρε??:confused: :confused: :confused: :p

O Πάνος εννοεί οτι αυτές οι μουσικές δύναται να ακούγονται περισσότερο λόγω έντασης (sic)
:lol:
Έχουν και άλλες εταιρίες ψίρες ακουστικά (υπάρχουν βέβαια και aftermarket) που μπαίνουν τελείως μέσα στο αυτί, δεν ενοχλούν και ακούς και πολύ καλά, και πάντα με γνώμονα τι κράνος έχεις (εγώ με xr1000 ακούω μια χαρά)

Δεν το συνιστώ για πόλη όμως.
Για τις βαρετές ευθείες σε μεγάλο ταξίδι, είναι ότι πρέπει


:wave2:

EVI
28/02/2010, 17:00
και εγω ακουω μουσικη αν και δεν πρεπει το εχω ομως σιγα σαν background ας πουμε η σαν μουσικο χαλι που λενε και στο ραδιοφωνο.

metal!!!!

ειδικα

metallica
iced earth
Blind Guardian
Sepultura
Slayer

ειναι τα γκρουπ της οδηγησης :lol:

Hillbilly
28/02/2010, 17:04
κανεις stoner rock?γενικως αμερικανιες που να σ βγαζουν την αισθηση οτι η τελικη ειναι πολι σιγα...


http://www.youtube.com/watch?v=9OYq2Kdurss
κατι τετοιο πχ

VANDA
28/02/2010, 17:06
Είναι επικίνδυνο να μην ακούς καθόλου τι γίνεται στο δρόμο γύρω σου.

Επίσης, οι μοτοσικλετιστές γενικότερα κινδυνεύουν να χάσουν μέρος της ακοής τους λόγω του αέρα, δε χρειάζεται να το κυνηγάμε και με μουσική από πάνω.

EVI
28/02/2010, 17:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Hillbilly
κανεις stoner rock?γενικως αμερικανιες που να σ βγαζουν την αισθηση οτι η τελικη ειναι πολι σιγα...


http://www.youtube.com/watch?v=9OYq2Kdurss
κατι τετοιο πχ

φιλε σορρυ κιολας κουλαδι μεγαλο ειμαι αληθεια σου λεω αλλα αυτη η μουσικη θα εχω φτασει στη ΄΄τελικη΄΄ που λες εσυ και δεν θα εχει ξεκινησει να τραγουδα αυτος σΕ λεω :rotflmao: :lol:

ο καθενας εχει τα γουστα του μωρε :) :) :) :)

blackbusa
28/02/2010, 17:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Hillbilly
μα ενα full face κρανος δεν υποτιθετε σε προστατευει απο τον ηχο??η να υπαρχουν ακουστικα σαν της ψειρες της sony ericsson που εχουν πολι καλο ηχο??


busa πως συνδιαζεις μεταλ και beatakia βρε??

ακουστικα ψειρες...με ταχυτητες μεχρι 180...ειναι θεμα συνηθειας...μετα ακους οτι νομιζεις...

αυτο ειναι το δυσκολο???ακου αυτο...http://www.youtube.com/watch?v=f7w4tjdJSMs&feature=related

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

οχι beatακια φλωρικα...κατι τετοια ακουω...και τα μπασα στο φουλ...http://www.youtube.com/watch?v=9xxENiPxxWo :winka:

υ.γ. πως συνδιαζω???λεγετε playlist...:smokin:
υ.γ.2 οι Maiden ΓΑΜΑΝΕ τους Sepultura...http://www.youtube.com/watch?v=k8gfMhGHfHc&feature=related :lol: :lol: :lol:

blackbusa
28/02/2010, 17:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Hillbilly
κανεις stoner rock?

μονο ROSSI hardcore...:winka: :blush: :smokin:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Hillbilly
28/02/2010, 17:28
rε αμα εχεις το αμερικανικο μεσα σου....με κατι τετια πετας....σε αλλου περναει απαρατηριτο...γουστα...

2ον ενοω αλλο μεταλ αλλο beat και ειναι λιγο δυσκολο εκει που ακους το trooper να πας και να ακους κατι ανουσιο(για μενα μην παρεξηγιθουμε):smokin:


@Vanda αφου την χανουμε που την χανουμε να ειναι απολαυστικη βρε...:beer:

.... μιλαμε για ταχυτητες 120-150...

blackbusa
28/02/2010, 17:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Hillbilly
rε αμα εχεις το αμερικανικο μεσα σου....με κατι τετια πετας....σε αλλου περναει απαρατηριτο...γουστα...

2ον ενοω αλλο μεταλ αλλο beat και ειναι λιγο δυσκολο εκει που ακους το trooper να πας και να ακους κατι ανουσιο(για μενα μην παρεξηγιθουμε):smokin:


@Vanda αφου την χανουμε που την χανουμε να ειναι απολαυστικη βρε...:beer:

.... μιλαμε για ταχυτητες 120-150...

ναι βρε...αλλα πχ...πας ενα ταξιδακι...μολις τελιωσει το live after death ακους και λιγο Elements of life...λογικα μολις τελειωσει και το δευτερο LP θα εχεις φτασει και θα πινεις το καφεδακι σου στην Χαλκιδα...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Hillbilly
28/02/2010, 17:41
τι να πω...ισως ειμαι λιγακι κολλημενος με το σιγκεκριμενο ειδος(stoner rock/metal):blush: :blush:


but your trip/your ears/your music ...:beer: :beer:


BTW stonerillaaaaa reeeeeee:smokin: :smokin: :smokin: :smokin:



http://www.youtube.com/watch?v=pmLviZcMGXE


:smokin: :smokin: :smokin: :smokin:

jimmis5
28/02/2010, 20:10
Αλλες φορες βαζω αλλες μου σπανε τα νευρα τα καλωδια αλλοτε τελιωνει η μπαταρια και μενω μετα ενοχλητικα ακουστικα στα αυτια..

Περναω καλυτερα οταν τραγουδαω μονος μου κανει ωραιο ηχειο το κρανος:smokin:

EVI
28/02/2010, 20:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από jimmis5

Περναω καλυτερα οταν τραγουδαω μονος μου κανει ωραιο ηχειο το κρανος:smokin: [/B]

:lol: :blush: :lol: και εγω το κανω :blush: :lol:

xrlantz
28/02/2010, 21:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από jimmis5
Περναω καλυτερα οταν τραγουδαω μονος μου κανει ωραιο ηχειο το κρανος:smokin:


Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
:lol: :blush: :lol: και εγω το κανω :blush: :lol:


τελικά δεν είμαι η μόνη... χαχαχαχα!!!:a2:

road spirit
28/02/2010, 21:23
μουσική και προστατευτικός εξοπλισμός .... οκ ...

πάμε γενικές :wave2:

Hillbilly
28/02/2010, 21:32
σορρυ:rolleyes: :rolleyes:

τι τραβανε και τα κρανοι ομως ε?απο την μια ο ανεμος απο την αλλη ο αναβατης που τραγουδαει...τα λυπαμαι καταβαθος...:p

TROOPER
01/03/2010, 07:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Hillbilly
...υπαρχουν κρανοι με ηχεια και ετσι ωστε μην αναγκαζεσαι να εχεις ακουστικα??...

με ηχεια, με ποτα, με πουτανες, με οτι γουσταρεις αδερφε !!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

TROOPER
01/03/2010, 07:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Hillbilly
...ι ειναι λιγο δυσκολο εκει που ακους το trooper να πας και να ακους κατι ανουσιο(για μενα μην παρεξηγιθουμε):smokin: ...

φιλε το trooper ουτε το ακουει ουτε το βλεπει!!!

του φευγει μπροστα και απλα το κυνηγαει :lol: :lol: :lol: :lol:

manhunter
01/03/2010, 07:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
με ηχεια, με ποτα, με πουτανες, με οτι γουσταρεις αδερφε !!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Πνίγηκα με τον μλκ
:lol: :lol: :lol: :bigcry: :bigcry: :lol: :lol: :lol:

jimmy10
01/03/2010, 08:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
...το trooper...


το κοπη το πιτα????

nightstalker
01/03/2010, 08:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Hillbilly
κανεις stoner rock?γενικως αμερικανιες που να σ βγαζουν την αισθηση οτι η τελικη ειναι πολι σιγα...


http://www.youtube.com/watch?v=9OYq2Kdurss
κατι τετοιο πχ

:D :D
http://www.youtube.com/watch?v=Fc-7FXzbeA0

http://www.youtube.com/watch?v=cyjmd00s-_Q

jimmy10
01/03/2010, 08:40
βρε... ακους και τετοια....

απαπαπαπαα :nono: :nono: :nono:

vangelis 64
01/03/2010, 08:55
Ένα απ' τούς λόγους που λατρεύω την οδήγηση τής μοτοσυκλέτας,είναι η συγκέντρωση που σε αναγκάζει να έχεις.

Δεν σκέφτεσαι αν έκλεισες το θερμοσίφωνα,αν τσακώθηκες με το φίλο,πόσο θα σού έρθει το ρεύμα...οι σκέψεις εξαφανίζονται,μένουν πίσω απ' τη στροφή που έρχεται.

Δοκίμασα μια φορά ν' ακούσω μουσική και το παράτησα αμέσως.Χάθηκε η αμεσότητα τού "εγώ κι ο δρόμος".

jimmy10
01/03/2010, 09:05
παιδια μια φορα προσπάθησα να το κάνω να παραλιγο να χαθει η αμεσοτητα μεταξυ της μηχανης και του σωματος μου...

Βαγγελη έχεις απολυτο δικιο

xrlantz
01/03/2010, 09:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Ένα απ' τούς λόγους που λατρεύω την οδήγηση τής μοτοσυκλέτας,είναι η συγκέντρωση που σε αναγκάζει να έχεις.

Δεν σκέφτεσαι αν έκλεισες το θερμοσίφωνα,αν τσακώθηκες με το φίλο,πόσο θα σού έρθει το ρεύμα...οι σκέψεις εξαφανίζονται,μένουν πίσω απ' τη στροφή που έρχεται.

Δοκίμασα μια φορά ν' ακούσω μουσική και το παράτησα αμέσως.Χάθηκε η αμεσότητα τού "εγώ κι ο δρόμος".



Αντιθέτως εγώ σκέφτομαι συνέχεια, δουλεύει η φαντασία, έχω έμπνευση... οι καλύτερες ιδέες έχουν έρθει εκεί πάνω.
όχι την ΔΕΗ ή έννοιες, είμαι εγώ και ο εαυτός μου, εξού και το τραγούδι.


:rolleyes:


:D

vangelis 64
01/03/2010, 09:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από xrlantz
Αντιθέτως εγώ σκέφτομαι συνέχεια, δουλεύει η φαντασία, έχω έμπνευση... οι καλύτερες ιδέες έχουν έρθει εκεί πάνω.
όχι την ΔΕΗ ή έννοιες, είμαι εγώ και ο εαυτός μου, εξού και το τραγούδι.


:rolleyes:


:D Είναι στον άνθρωπο.Στα παιδιά μου,ας πούμε,έβαζα ν' ακούνε κλασσική μουσική όλο το 24ωρο όταν ήταν μωρά.
Μια φορά που το δοκίμασα σε μένα και τον ύπνο έχασα και τ' αυγά και τα πασχάλια.:lol:

Τραγουδάτε μανδάμ;:smokin:

Hillbilly
01/03/2010, 12:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από nightstalker
:D :D
http://www.youtube.com/watch?v=Fc-7FXzbeA0

http://www.youtube.com/watch?v=cyjmd00s-_Q



ετσι ετσι..με νιωθεις...

παντως πιστευω οτι ολες οι καλες στιγμες θα ηταν τελειες υπο την συνοδεια καλης μουσικης..(οτι εκφραζει τον καθενα)...να πας μια βολτιτσα στο route 66 και να μην ακους απο τα ακουστικα/ηχεια

get your kicks
on the route 66??
προσοπικα χανεται η μαγεια...:beer: :beer:

ggs
01/03/2010, 13:02
Όσες φορές προσπάθησα να ακούσω μουσική πάνω στην μηχανή , ένιωσα ΠΟΛΥ ΑΒΟΛΑ…
Η αφαίρεση της δυνατότητας να ακούς τον δρόμο δεν μου άρεσε καθόλου..

Έτσι , δεν ακούω ποτέ μουσική πάνω στην μηχανή…

Πολλές φορές , όμως , τραγουδώ μέσα από το κράνος ….:blush:

Είναι ίσως η μοναδική μου ευκαιρία να τραγουδήσω όσο δυνατά θέλω , χωρίς τον φόβο του λιντσαρίσματος ….
:D

gcrook
01/03/2010, 13:11
Οσες φορες το εχω δοκιμασει το βρηκα πρακτικα αδυνατο (και ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ επικινδυνο) να μπορεσεις να ακουσεις μουσικη ειτε οδηγεις στην πολη ειτε στο βουνο σε επαρχιακους.

Εξαρταται βεβαια και τι μουσικη ακους φανταζομαι,αλλα οπως και να εχει η ζημια που προκαλεις στο αυτι ειναι βεβαιη και υπουλη,μιας και πρεπει να εχεις τη μουσικη αρκετα δυνατα για να μπορεσει να σε αποσπασει απο την οδηγηση,γιατι αλλιως ποιο το νοημα.:sick:

sober
01/03/2010, 13:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από ggs


Είναι ίσως η μοναδική μου ευκαιρία να τραγουδήσω όσο δυνατά θέλω , χωρίς τον φόβο του λιντσαρίσματος ….
:D

Μια χαρα εισαι!! εμενα την τελευταια φορα ραγισε η ζελατινα!

:lol: :lol: :hypnotize :uplate: :lol: :lol: :lol:

billanti
02/03/2010, 19:03
Πιο παλιά με το gsx-r άκουγα μανιωδώς.
Τώρα με το mille αδύνατον με ξετάπωτες leo vince.
Άσε που όταν ακούω Kyuss όλο σταματάω και παρατηρώ μήπως έσπασε ο
κινητήρας του Αprilia.
To παράξενο είναι ότι μου μυρίζει κιόλας.Άστα διάλα!:lol: