PDA

View Full Version : Suzuki SV1000SZ



stako
08/06/2005, 09:26
Αντιγράφω από Moto Τρίτη:

-----------------
Παλαιότερα είχαμε αναφερθεί σε κάποιες φήμες οι οποίες είχαν διαρρεύσει από την ίδια την Suzuki, για κάποια νέα έκδοση της SV1000S. Σήμερα έρχονται να επιβεβαιωθούν αυτές οι φήμες. Η Suzuki λανσάρει για την αγορά της Αγγλίας νέα βελτιωμένη version της SV1000S.

Η Suzuki κλείνοντας 20 χρόνια παρουσίας της GSX-R σειράς στην αγορά, παρουσιάζει μια σπέσιαλ έκδοση της SV1000S, η οποία θα ονομάζεται SV1000SZ. Οι διαφορές της, σημαντικές, όπως κινητήρας με περισσότερη ιπποδύναμη, καλύτερες ροπές, νέο ανασχεδιασμένο σύστημα ψεκασμού καυσίμου και design με full fairing και χρωματισμούς παρμένους από το GSX-R. Η νέα SV1000SZ αναμένεται να κυκλοφορήσει στην Αγγλία τις επόμενες εβδομάδες, στην τιμή των 10.400? περίπου.
------------------

Βάζω και την φωτό....... Πως σας φαίνεται ρε παιδιά? Εμένα μου φαίνεται πολύ συντηρητικό το design.........

Το καλό είναι βέβαια ότι το έκαναν επιτέλους full fairing.....


16351

stako
08/06/2005, 09:31
Μάλλον όμως είναι limited production....

http://www.suzuki-gb.co.uk/model.asp?id=103#
http://www.motorfreaks.nl/index.php/review/2193
http://www.motoring.co.za/index.php?fArticleId=2522503

AFTER
08/06/2005, 09:45
Επιτελους κατι διαφορετικο!

Πιστευω πως ειναι κουκλα!

:beer:

stako
08/06/2005, 10:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Επιτελους κατι διαφορετικο!

Πιστευω πως ειναι κουκλα!


:beer:

Τώρα που το είδα και στις φωτό υψηλής ανάλυσης μου άρεσε περισσότερο......:)

Το μόνο που θέλει είναι δυο τελικά carbon πίσω και έδεσε το γλυκό......! :)

Αλλά πρέπει να είναι limited edition...........:(

AFTER
08/06/2005, 10:21
Αυτο ομως πως σου φαινεται?

:wave2:


16354

stako
08/06/2005, 10:31
Καλό αλλά αυτο είναι ακόμα πιο συντηρητικό λόγω μονοχρωμίας.....:) Απο που είναι τα πλαστικά???

AFTER
08/06/2005, 10:34
Μα ειναι τα ιδια με της μαμας σουτζουκι

stako
08/06/2005, 10:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Μα ειναι τα ιδια με της μαμας σουτζουκι

Τα βγάζει η μαμά αυτά? Και το κάτω μισό δλδ???

idi
08/06/2005, 10:45
IDI ARESEI SVz!!!!!!!!!!!


http://www.motorfreaks.nl/fsget.php?id=9286

Tropeas
08/06/2005, 11:48
Αααααααχχχχχχχχ.....
Τα βγάζει η μαμά suzuki αλλά η Ελλάντα suzuki δεν τα φέρνει οπότε θα τα πάρουμε απο την Αγγλία...:bawl:

stako
08/06/2005, 12:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
IDI ARESEI SVz!!!!!!!!!!!


http://www.motorfreaks.nl/fsget.php?id=9286

Ω γμτ, ακόμα καλύτερο σε αυτή τη φωτό..........

stako
08/06/2005, 12:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
Αααααααχχχχχχχχ.....
Τα βγάζει η μαμά suzuki αλλά η Ελλάντα suzuki δεν τα φέρνει οπότε θα τα πάρουμε απο την Αγγλία...:bawl:

Μάλιστα.........

Πάντως καλύτερα να μην ανοίξουμε συζήτηση για το τι φέρνει η Suzuki Ελλάδα γιατί..............θα τους πάρει και............

Ζελατίνα, hugger, μανιτάρια και κάτι άλλα που τα βρήκα στην Suzuki GB μου είπαν "σιγά μη φέρνουμε τέτοια" πάνω κάτω..............

Εκτός θέματος, ας το αφήσουμε...........

Τελικά είναι limited edition ρε παίδες, βρήκατε τπτ???

idi
08/06/2005, 12:10
http://nieuwsbrief.ttmotoren.nl/images2/SV1000SZ-02-groot.jpg

:wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

AFTER
08/06/2005, 12:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Μάλιστα.........

Πάντως καλύτερα να μην ανοίξουμε συζήτηση για το τι φέρνει η Suzuki Ελλάδα γιατί..............θα τους πάρει και............

Ζελατίνα, hugger, μανιτάρια και κάτι άλλα που τα βρήκα στην Suzuki GB μου είπαν "σιγά μη φέρνουμε τέτοια" πάνω κάτω..............



Συγνωμη εννοεις οτι σου απαντησαν ετσι στην αντιπροσωπια?:eek:
Αυτο ειναι απαραδεκτο,θεε μου για ποσο ακομα θα ζουμε με καφρους?

Κοιτα,επειδη και εγω σε αντιπροσωπια δουλευω,εαν καποιο προιον παραγεται απο την μαμα εταιρια,η αντιπροσωπια ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΗ να στο φερει με παραγγελια,ακομα και αν δεν το εισαγει μαζικα ή αν δεν εχει ανοιχτει ποτε ο κωδικος

Στειλε email στην suzuki europe και καν'τους ρομπα!
Καν'το ομως.

stako
08/06/2005, 12:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Συγνωμη εννοεις οτι σου απαντησαν ετσι στην αντιπροσωπια?:eek:
Αυτο ειναι απαραδεκτο,θεε μου για ποσο ακομα θα ζουμε με καφρους?

Κοιτα,επειδη και εγω σε αντιπροσωπια δουλευω,εαν καποιο προιον παραγεται απο την μαμα εταιρια,η αντιπροσωπια ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΗ να στο φερει με παραγγελια,ακομα και αν δεν το εισαγει μαζικα ή αν δεν εχει ανοιχτει ποτε ο κωδικος

Στειλε email στην suzuki europe και καν'τους ρομπα!
Καν'το ομως.

Τα λόγια δεν ήταν ακριβώς αυτά αλλά το υφάκι τους ήταν σε αυτό το στυλ...... Τα θεωρούν "μικροπράματα" αυτά από ότι μου είπαν και.............ανάξια εισαγωγής..............!

!!!

Θα τα παραγγείλω έτσι κι αλλιώς από την Suzuki GB και με την ευκαιρία θα τους ενημερώσω για την Ελληνική κατάντια.......και ας κάνουν ότι θέλουν.........

Πάντως γενικά ρε παιδιά η ελληνική αγορά είναι ακόμα σε φάση "Ας πουλήσουμε την μοτοσυκλέτα, ας έχουμε και ανταλλακτικά και όλα καλά"...... After sales μηδέν..........

Anyway, βγήκαμε εκτός θέματος............

AFTER
08/06/2005, 13:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Τα λόγια δεν ήταν ακριβώς αυτά αλλά το υφάκι τους ήταν σε αυτό το στυλ...... Τα θεωρούν "μικροπράματα" αυτά από ότι μου είπαν και.............ανάξια εισαγωγής..............!

!!!

Θα τα παραγγείλω έτσι κι αλλιώς από την Suzuki GB και με την ευκαιρία θα τους ενημερώσω για την Ελληνική κατάντια.......και ας κάνουν ότι θέλουν.........

Πάντως γενικά ρε παιδιά η ελληνική αγορά είναι ακόμα σε φάση "Ας πουλήσουμε την μοτοσυκλέτα, ας έχουμε και ανταλλακτικά και όλα καλά"...... After sales μηδέν..........

Anyway, βγήκαμε εκτός θέματος............

Κοιταξτε παιδια!
Επειδη ΔΥΣΤΥΧΩΣ με το εμποριο ειμαι μπλεγμενος απο τοτε που γεννηθηκα,σε διαφορους κλαδους,μπορω να πω με το χερι στην καρδια,οτι στα μοτοσυκλετικα ειδη,οι πωλησεις ειναι πολυ μεγαλες και με τεραστιο ποσοστο κερδους!
Εγω παραγειλα κατι για το Ζ μου απο την teomoto που δεν θα το ανοιξει σαν κωδικο(μεγαλη παραγγελια)αλλα επειδη το ζητησα θα φερουν εστω και 1 κομματι,σε 20 μερες θα το εχω!
Σε μερικα αλλα αξεσουαρ,δεν εχουν και οι ιδιοι κωδικο ακομα(το οποιο σημαινει οτι δεν το διαθετει ακομα το εργοστασιο)αλλα αν μου πουν οτι δεν το φερνουν ουτε με παραγγελια(εφοσον παραχθει) τοτε θα φανε μεγαλο κραξιμο!

Παιδια ουτε μπορειτε να φανταστειτε τι πωλησεις κανουν,ειναι απαραδεκτες εντελως ορισμενες αντιπροσωπιες!

Ενας αλλος φιλος πηγε πισω ενα κρανος x-lite 601 επειδη ειχε ελατωματικη βαφη(ξεφλουδιζε απο τη πρωτη βδομαδα),και του ειπαν οτι θα το στειλουν στην ιταλια να το...επισκευασουν!!!
Εαν ειναι δυνατον,ολοκληρη nolan και δεν μπορει να καλυψει ενα κρανος!
Δηλαδη τι θα κανουν,θα το ξυσουν και θα το ξαναβαψουν?Ουστ!

Αλλα ειπαμε,στειλτε ενα γραμματακι στα κεντρικα να δειτε πως χεζονται!
Οι αντιπροσωπιες δεν περνονται,αλλα δινονται,δηλαδη κανει προσφορα ο μελλοντκος αντιπροσωπος και αμα τον γουσταρουν οι Ιαπωνεζοι του την δινουνε!
Αν δεν ειναι ικανος του την παιρνουν πισω,απλα!

stako
08/06/2005, 14:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Κοιταξτε παιδια!
Επειδη ΔΥΣΤΥΧΩΣ με το εμποριο ειμαι μπλεγμενος απο τοτε που γεννηθηκα,σε διαφορους κλαδους,μπορω να πω με το χερι στην καρδια,οτι στα μοτοσυκλετικα ειδη,οι πωλησεις ειναι πολυ μεγαλες και με τεραστιο ποσοστο κερδους!
Εγω παραγειλα κατι για το Ζ μου απο την teomoto που δεν θα το ανοιξει σαν κωδικο(μεγαλη παραγγελια)αλλα επειδη το ζητησα θα φερουν εστω και 1 κομματι,σε 20 μερες θα το εχω!
Σε μερικα αλλα αξεσουαρ,δεν εχουν και οι ιδιοι κωδικο ακομα(το οποιο σημαινει οτι δεν το διαθετει ακομα το εργοστασιο)αλλα αν μου πουν οτι δεν το φερνουν ουτε με παραγγελια(εφοσον παραχθει) τοτε θα φανε μεγαλο κραξιμο!

Παιδια ουτε μπορειτε να φανταστειτε τι πωλησεις κανουν,ειναι απαραδεκτες εντελως ορισμενες αντιπροσωπιες!

Ενας αλλος φιλος πηγε πισω ενα κρανος x-lite 601 επειδη ειχε ελατωματικη βαφη(ξεφλουδιζε απο τη πρωτη βδομαδα),και του ειπαν οτι θα το στειλουν στην ιταλια να το...επισκευασουν!!!
Εαν ειναι δυνατον,ολοκληρη nolan και δεν μπορει να καλυψει ενα κρανος!
Δηλαδη τι θα κανουν,θα το ξυσουν και θα το ξαναβαψουν?Ουστ!

Αλλα ειπαμε,στειλτε ενα γραμματακι στα κεντρικα να δειτε πως χεζονται!
Οι αντιπροσωπιες δεν περνονται,αλλα δινονται,δηλαδη κανει προσφορα ο μελλοντκος αντιπροσωπος και αμα τον γουσταρουν οι Ιαπωνεζοι του την δινουνε!
Αν δεν ειναι ικανος του την παιρνουν πισω,απλα!

Θα το κοιτάξω το θέμα περισσότερο και θα σας ενημερώσω. Η απάντηση που έγραψα παραπάνω ήταν από τον επίσημο Suzuki κοντά στον Ξύκη.

Α, για τα Xlite και ενός φίλου χάλασε το κλείσιμο και του το έστειλαν πίσω Ιταλία για.........επισκευή! Και ξαναχάλασε μετά από λίγο...........:)