PDA

View Full Version : Θελει ακτινολογηση?



KARGIO
01/03/2010, 09:37
Εδω και αρκετο καιρο παρατηρησα οτι το τιμονι ταλαντευεται μεταξυ 40 και 90χλμ. Απο το μαγαζι που το φτιαχνω μου ειπαν οτι φταει η μπαγκαζιερα και οτι μου το εκανε συνεχεια αλλα δεν το ειχα προσεξει. Σε λακουβα δεν εχω πεσει, μου ειπε για ακτινολογηση.Εχτες εκατσα και εσφιξα μονος μου τις ακτινες και των δυο τροχων, ηταν ειδικα στον μπροστινο αρκετα χαλαρες ολες. Εχω ομως την εντυπωση οτι εκανα πατατα.
Επισης σε μια βολτα που εκανα διαπιστωσα οτι ο εμπρος τροχος "μπαλατζαρει" (κινειται δεξια-αριστερα). οχι πολυ αλλα το κανει, χλμ δεν προσεξα, ηταν περιπου 60χλμ. Αν θελει ακτινολογηση που να κανω? Αν ειναι κανενας απο Αργος-ΝΑυπλιο, ας βοηθησει.
εκει που το φτιαχνω μου ειπαν οτι ακτινολογηση στην περιοχη δεν κανουν, θα πρεπει η ροδα να παει Αθηνα. Να το παω για ακτινολογηση σε ποδηλαταδικο, αλλα φοβαμαι.
Το moto μου ειναι ενα Honda Transalp 650 "04.

emel
01/03/2010, 09:53
kalimera
file ksikina apo ta roulaman ,eksalo fimizi i honda gia ta roulaman timonio

sakoulakis
01/03/2010, 14:01
οχ φιλε μου δεν παιρνεις ενα κλειδει και σφυγγεις τις ακτινε 99 τις εκατο στραβωσες της ζαντες
εκει που ειχες ενα μικρο προβλημα τωρα το εκανες πολυ μεγαλητερο ...πρεπει να πας σε ενα μαγαζι να της κανεις ακτινολογισει και μετα ζυγοσταθμισει .......και σε ποδηλαταδικο μπορεις να πας αρκει να ξερει και να εχει τα καταληλλα εργαλεια

KARGIO
01/03/2010, 17:15
Για καλη μου τυχη καταλαβα οτι εκανα πατατα, αυτο εγινε χτες και αυριο το παω για ακτινολογηση.