PDA

View Full Version : Αγορα μοτοσυκλετας



panaconic1
02/03/2010, 14:20
Παιδια τα φωτα σας καθως θελω να αγορασω μια μοτοσυκλετα μεχρι 600-650 κυβικα για χρηση γενικη δηλαδη πολη κανενα ταξιδι και ως επι τον πλειστον για πολη και συγκεκριμενα σε νησι εχω ενα yamaha SR-125 το οποιο ειναι 20 χρονων και σκεπτομαι να το παροπλησω ζηταω τα φωτα σας για καποια μοτοσυκλετα σας ευχαριστω

ggs
02/03/2010, 14:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από panaconic1
μεχρι 600-650 κυβικα για χρηση γενικη δηλαδη πολη κανενα ταξιδι και ως επι τον πλειστον για πολη και συγκεκριμενα σε νησι

YAMAHA ΧΤ 600 - 660
KAWASAKI KLR 650
KAWASAKI KLE
SUZUKI Vstrom

:wave2:

MikeG
02/03/2010, 14:30
BMW F650GS :winka: :wave2:

nobody
02/03/2010, 14:36
πες λιγο μεχρι ποσα χρηματα διαθετεις

δες εκτος απο τα μοντελα που σου προτειναν τα παιδια και το hοnda transalp 650

panaconic1
02/03/2010, 15:34
Παιδια το ποσο που διαθετω ειναι στα 7000Ε αλλα το σημαντικο για μενα ειναι οτι το θελω οπως γραφω και στο πρωτο ποστ για καθημερινη χρηση δηλαδη ναμην παρω και ενα ΠΑΠΙ για να κανω την δουλεια μου οπως γινεται συνηθως, εχω δει και το YAMAHA MT-03 το οποιο το δινει σε προσφορα, αλλα ειμαι σε διλημα καθως το θελω το μηχανακι και για δευτερο ατομο, για τον φιλο που λεει για το BMW το προβλημα θα ειναι το σερβις καθως εδω στο νησι δεν εχωμε εξουσιοδοτημενο και οπως βλεπω οι καινουριες μηχανες εχουν γινει οπως τα αυτοκινητα να μην μπορεις να βαλεις χερι ,αυτα απο εμενα προς το παρον περιμενω απαντησεις και παλι ευχαριστω.

MikeG
02/03/2010, 15:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από panaconic1
για τον φιλο που λεει για το BMW το προβλημα θα ειναι το σερβις καθως εδω στο νησι δεν εχωμε εξουσιοδοτημενο και οπως βλεπω οι καινουριες μηχανες εχουν γινει οπως τα αυτοκινητα να μην μπορεις να βαλεις χερι ,αυτα απο εμενα προς το παρον περιμενω απαντησεις και παλι ευχαριστω.


Σου πρότεινα το παλιότερο μονίλυνδρο μοντέλο της BMW, το οποίο ανά 12000 χρειάζεται να μπαίνει στον εγκέφαλο και αυτό προληπτικά. Τα service του είναι όπως και σε ένα απλό μονοκίλυνδρο. Τίποτα άλλο ιδιαίτερο. Θα το πάρεις μεταχειρισμένο σε πολύ καλή τιμή, γύρω στα 4000 euros και θα σε καλύψει απόλυτα σε αυτό που ζητάς. :wave2:


190583

byron
02/03/2010, 15:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Θα το πάρεις μεταχειρισμένο σε πολύ καλή τιμή, γύρω στα 4000 euros .....

και αν δώσει κατι τις παραπάνω παίρνει ένα πολύ καλύτερο vstrom που τρακοσαρίζει αμαλάχει :D

MikeG
02/03/2010, 15:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
και αν δώσει κατι τις παραπάνω παίρνει ένα πολύ καλύτερο vstrom που τρακοσαρίζει αμαλάχει :D


Σωστό και αυτό, αλλά που θα το προσγειώνει μετά στο νησί? Γιατί ο κινητήρας πάει, αλλά πως φρενάρει μετά? :lol: :lol:





Σοβαρό mode on.

Το BMW είναι σαφέστατα πιο άνετο για καθημερινή μετακίνηση.

Σοβαρό mode off.


:wave2:

byron
02/03/2010, 15:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Σοβαρό mode on.

Το BMW είναι σαφέστατα πιο άνετο για καθημερινή μετακίνηση.

Σοβαρό mode off.


:wave2:

σοβαρό mode on
*σε παρόμοια λεφτά δεν υπάρχει σύγκριση
*το μηχανάκι της διπλανής ράμπας στο εργοστάσιο που φτιαχνόταν το GS, έχει λιγότερα από 2000?
σοβαρο mode off

MikeG
02/03/2010, 15:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
σοβαρό mode on
*σε παρόμοια λεφτά δεν υπάρχει σύγκριση
*το μηχανάκι της διπλανής ράμπας στο εργοστάσιο που φτιαχνόταν το GS, έχει λιγότερα από 2000?
σοβαρο mode off

Αν και δεν είναι εδώ το σωστό σημείο να το συζητήσουμε, το Pegaso με το GS, ειδικά το GS σε σχέση με Funduro, δεν έχουν σχεδόν κανένα κοινό. Τα πρώτα κοινό κάρτερ. Τίποτα άλλο :wave2:

byron
02/03/2010, 15:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Αν και δεν είναι εδώ το σωστό σημείο να το συζητήσουμε, το Pegaso με το GS, ειδικά το GS σε σχέση με Funduro, δεν έχουν σχεδόν κανένα κοινό. Τα πρώτα κοινό κάρτερ. Τίποτα άλλο :wave2:

Νταξ, για μηχανάκια μιλάμε. :lol:
Εχω την αμυδρή εντύπωση, ότι η μόνη τους διαφορά βρισκόταν στην κεφαλή (4v vs 5v).

Επί του θέματος.....Vstrom που το προτείνει και ο τρούπης. :smokin:

vthn
02/03/2010, 16:43
ήθελα μηχανή για τη χρήση που περιγράφεις και κατέληξα στο 650 gs.
δεν ξέρω τι αποστάσεις έχετε εκεί αλλά αν είναι να κάνεις λίγα χιλιόμετρα δες και την περίπτωση μεταχειρισμένου με λίγα χιλιόμετρα.
Αφού είσαι σε νησί (έμεινα 4 χρόνια Κυκλάδες), πάρε κάτι που να μπαίνει άνετα σε χωματόδρομο δικάβαλο.
Για κανένα ταξίδι που και που νομίζω πως το gs θα σε καλύψει. Αν ταξιδεύεις συχνά, πήγαινε προς strom. (αν πας για μεταχειρισμένο, όποιο βρεις σε καλύτερη κατάσταση)
Εκτός και αν είσαι σε μεγάλο νησί (Ρόδος Κέρκυρα κλπ) οπότε δεν έχω μέτρο για να σου προτείνω.

panaconic1
02/03/2010, 17:16
Για τον φιλο vthn Κυκλαδες ειμαι συγκεκριμενα απο ΣΥΡΟ με κολοδρομοι κ.λ.π. αναφερε για ποιο μοντελο BMW αναφερεις συγκεκριμενα εχω δυνατοτητα να φερω απο Γερμανια μεταχειρισμενο, εχουν προβληματα γιατι καποια μοντελα βγαινουν Κινα,το ψαχνω γιατι οτι παρω θελω να το κρατησω και οχι να το αντικαθιστω καθε λιγο,ευχαριστω και παλι αναμενω.