PDA

View Full Version : εξάτμιση για XT600



TTT
08/06/2005, 14:49
Γεια χαρά…
Έχω ένα XT 600 2003 και ψάχνομαι για εξάτμιση…
Έως τώρα έχω καταλήξει στις εξής επιλογές:
Remus gran prix,
Crd
και κάπου διάβασα για yoshimura RS-3 για XR.
Με ενδιαφέρει η εξάτμιση να μην ξεπερνάει το όριο που ορίζει ο νόμος όσον αφορά στο θόρυβο και φυσικά να έχει και κάποιο αποτέλεσμα στις επιδόσεις.
Τι προτείνετε;

dankannn
08/06/2005, 16:11
Εγω είχα ενα XT600E μοντ 90 και είχα βάλει
CRD και λαιμο και τελικο + εκεντροφορο και το μηχανάκι γ@μ@γε.
Αλλα έκανε θόρυβο. :wave2:

panos_sin
17/06/2005, 00:38
Εγω φίλε έχω βάλει MIVV sportline titanium
me 330ευρώ αγορά, μόνο τελικό προς το παρόν, έχει και σιγαστήρα (ο οποίος αφαιρείται με μια βιδούλα)
για τον θόρυβο...στην προτείνω ανεπιφύλακτα :sun:

javaneze
19/07/2005, 11:09
και γω την ιδια εχω ... MIVV titanium ... εχω βγαλει ομως το σιγαστηρα και ...σκοτωνει.

Πολυ καλη, θα την προτεινα, αλλα εχω ακουσει απο αλλον φιλο, οτι του έκανε διαροή (καμένου-λαδιού) στα σημεία
που έχει τα πριτσίνια...προφανώς κακή ποιότητα κωλήσεων , μου ειπε ... αλλα εγω δεν εχω διαπιστωσει κατι αναλογο στην δικια μου ...

gixxerpap
19/07/2005, 13:12
αν διαβασεις παρακατω, υπαρχει τελικο gianelli που ειναι αρκετα ησυχο, και το δινει ενας φιλος μονο 200 ευρω καινουργιο.

παντως για να μην κοροιδευομαστε, αξιολογη δυναμη δεν προκειται να βγαλεις απο τελικο που δεν κανει φασαρια.
βοηθαει ομως αρκετα σε ευστροφια, και κανει καλο και στην υγεια του μοτερ....

xaotikos
13/06/2006, 19:52
Ανοίγω το θέμα πάλι μιας και ψάχνω να αλλάξω την εξατμισούλα από το XT.

Ψάχνω για τελικό που να βγάζει καλό μπάσο θόρυβο αλλά όχι να ξεσηκώνει το σύμπαν (φυσικά να δίνει και το κατιτίς της αλλά δεν περιμένω πολλά από μη-εντελώς φασαριόζικο τελικό).

Συνήθως ακούω για CRD, REMUS και MIVV ως πιο γνωστές. Προτείνει κανείς κάποια από τις 3 ή κάποια άλλη με βάση αυτά που ζητάω? Πχ LeoVince, FMF, WRP, gianelli...

Και κάτι άσχετο. Ποια από αυτές τις 3, όταν μπει έχει μεγαλύτερη κλίση προς τα επάνω?? :D:D:D Μη βαράτε αλλά δεν μου αρέσει και πολύ η εξάτμιση να είναι παράλληλη με το έδαφος :P:wacko: :yuck:

xaotikos
15/06/2006, 23:44
Βρε κανείς? :ZZZ:

nikos force
16/06/2006, 00:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από xaotikos
Ανοίγω το θέμα πάλι μιας και ψάχνω να αλλάξω την εξατμισούλα από το XT.

Ψάχνω για τελικό που να βγάζει καλό μπάσο θόρυβο αλλά όχι να ξεσηκώνει το σύμπαν (φυσικά να δίνει και το κατιτίς της αλλά δεν περιμένω πολλά από μη-εντελώς φασαριόζικο τελικό).

Συνήθως ακούω για CRD, REMUS και MIVV ως πιο γνωστές. Προτείνει κανείς κάποια από τις 3 ή κάποια άλλη με βάση αυτά που ζητάω? Πχ LeoVince, FMF, WRP, gianelli...

Και κάτι άσχετο. Ποια από αυτές τις 3, όταν μπει έχει μεγαλύτερη κλίση προς τα επάνω?? :D:D:D Μη βαράτε αλλά δεν μου αρέσει και πολύ η εξάτμιση να είναι παράλληλη με τέδαφος :P:wacko: :yuck: yoshimura RS-3 απλα η the best.αυτη ειχα και εγω. και επειδη ολοι οι φιλοι μου ειχαν κατα καιρους χτ εχω ακουσι και δει παρρρα πολλες εξατμισεις σε χτ

vaspiou
16/06/2006, 00:35
εγω εχω λαιμο και τελικο REMUS αλλα τα χτυπανε πολυ στα λεφτα. ειναι υπερεκτιμημενα... Ενας φιλος εχει πανω CRD και ειναι μια χαρα και εχει και καλα ? ...
Τωρα εσυ αποφασιζεις.....

xaotikos
16/06/2006, 00:54
thanx!
Η CRD είναι αρκετά θορυβώδης (εκτός αν βγάζουν το silencer) ενώ η remus μου άρεσε. Yoshimura δεν έχω ακούσει να πω την αλήθεια. Τι λέει από θόρυβο? Ποιος τις πουλάει στην Ελλάδα?

Btw πρέπει να προσέξω τίποτα στην τοποθέτηση? Πχ είναι κάποιος που θα σου ρυθμίσει και το καρμπυρατέρ (σωστά) μετά την εξάτμιση? Ψάχνω να κάνω την αλλαγή και ότι ρύθμιση χρειαστεί πακέτο σε έναν μάστορα

nikos force
16/06/2006, 19:40
Yoshimura φερνει η σουζουκι...απο θορυβο μπασος και ασηκωτοσ

xaotikos
16/06/2006, 21:53
Ωραία οπότε φαντάζομαι με το silencer δεν θα ξεσηκώνει τον κόσμο και θα έχει τον μπάσο ήχο.


Αρχικά δημιουργήθηκε από xaotikos
Btw πρέπει να προσέξω τίποτα στην τοποθέτηση? Πχ είναι κάποιος που θα σου ρυθμίσει και το καρμπυρατέρ (σωστά) μετά την εξάτμιση? Ψάχνω να κάνω την αλλαγή και ότι ρύθμιση χρειαστεί πακέτο σε έναν μάστορα
Λογικά ότι κάνω θα το κάνω εκεί που θα αγοράσω την εξάτμιση...κάτι άκουσα ότι μερικοί σου κάνουν και δυναμομέτρηση πριν και μετά. Παίζει τέτοιο πράγμα ή μονο σε ακριβές εξατμίσεις (εννοώ δωρεάν και όχι να δώσω κανα 100-200 επιπλέον)? Σκέφτομαι να βάλω ένα νουμερο μεγαλύτερο ζιγκλέρ αφού του έχω αλλάξει και φιλτράκι αέρα.

edit: Ξέχασα να σε ρωτήσω και το βασικότερο. Πόσο πάει η yoshimura? :)

nikos force
17/06/2006, 10:09
αν θυμαμαμαι καλα καπου στα 300-350 αλλα δεν ξερω αν παιζει σιγαστηρας...

tanuki
19/06/2006, 13:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos force
αν θυμαμαμαι καλα καπου στα 300-350 αλλα δεν ξερω αν παιζει σιγαστηρας...


Παίζει σιγαστήρας
:)

xaotikos
19/06/2006, 15:31
Ωραία. Τελικά είμαι ανάμεσα σε remus και yoshimura το οποίο θα το αποφασίσω την τελευταία στιγμή.

Η τελευταία ερώτηση: Όσοι βάλατε εξάτμιση βάλατε κανένα νούμερο μεγαλύτερο ζιγκλέρ? Ο μάστορας που το πήγατε σας έκανε καμιά δυναμομέτρηση (λέω τώρα) για να δείτε αν άλλαξε τίποτα ή απλά σας την πέρασε (την εξάτμιση :P)?

tanuki
19/06/2006, 15:39
Έχεις πμ

:rolleyes:

nikos283
21/06/2006, 07:20
Εγώ πάντως έχω REMUS TITANIUM και είμαι
ευχαριστημένος..Κάνει πολύ ωραίο θόρυβο (μπάσο) και δεν σου σπάει τα νεύρα όταν λειτουργείς το μηχανάκι σε φυσιολογικές στροφές.

urban
22/06/2006, 09:25
Ο Moto technology ειχε δοκιμασει καμια 15ρια εξατμισεις για ΧΤ 600 στο δυναμομετρο, οχι με το αυτι και με μαλακιες. Το αποτελεσμα το θυμαμαι γιατι μου ειχε κανει εντυπωση.

SEBRING η καλυτερη
ARROW η χειροτερη

Οι αλλες ηταν καπου αναμεσα αλλα δεν θυμαμαι περισσοτερα. Νομιζω οτι και η REMUS καλη ηταν.

Εγω παντως ο,τι μηχανακι και να εχω, βαζω ο,τι εξατμιση μου πει ο Χρηστος (moto technology).

xaotikos
22/06/2006, 17:43
Να πω την αμαρτία μου την sebring δεν την πήγαινα από πιτσιρικάς λόγω του ήχου που έβγαζε στα παπάκια (ποτέ δεν πήγαινα τα παπιά, ακόμα και μικρός ένα mtx50 είχα)!!!!

Την είδα και την άκουσα και από ήχο έχει ωραίο βέβαια.

Πώπω μπλέξιμο :a11: :cry:

Kagourakos
01/09/2006, 03:28
Telika evales exatmisi?????

sub_zero
01/09/2006, 09:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από xaotikos
thanx!
Η CRD είναι αρκετά θορυβώδης (εκτός αν βγάζουν το silencer) ενώ η remus μου άρεσε. Yoshimura δεν έχω ακούσει να πω την αλήθεια. Τι λέει από θόρυβο? Ποιος τις πουλάει στην Ελλάδα?

Btw πρέπει να προσέξω τίποτα στην τοποθέτηση? Πχ είναι κάποιος που θα σου ρυθμίσει και το καρμπυρατέρ (σωστά) μετά την εξάτμιση? Ψάχνω να κάνω την αλλαγή και ότι ρύθμιση χρειαστεί πακέτο σε έναν μάστορα

Γειά χαρα...

Σε ΧΤ του 2003 έιχα βάλει τελικό WRP (Lite series) με λαιμό CRD όλα μαζί κάπου 450 ευρώ... Το τελικό πολύ καλό (μπάσος ήχος χωρίς να ενοχλεί και πολύ όμορφο) και σε συνδυασμό με τους λαιμούς ελευθέρωσε αρκετά την αναπνοή του μοτέρ..

Αποψή μου είναι να αλλάξεις και το φιλτρο με κάτι πιό ελεύθερο για να αποφύγεις τα σκασίματα...

:wave2: :wave2:

katsavidi2005
02/09/2006, 02:30
Εγω στο δικο μου εβαλα τη remus titanium και ενιωθα μετα οτι αλλαξε το μοτερ.Ανεβαζει στροφες πολυ πιο γρηγορα και εχει αισθητη διαφορα στη δυναμη.Απο θορυβο δε σου σπαει τα νευρα. Σε ταξιδια Αθηνα-Βολο δηλαδη σχεδον 3,5 ωρες δε με εχει ενοχλησει καθολου.Για αλλες δεν ξερω παντως ειδα μεγαλη διαφορα με αυτην :wave2:

Kagourakos
02/09/2006, 13:16
Exw akousei Remus k einai poly dinates!!!
Mipws den exeis vgalei ton sigastira??

katsavidi2005
02/09/2006, 16:47
Κοιτα δε λεω οτι ειναι και αθορυβη,πρεπει να τις ακουω κι εγω τις παναγιες μου,αλλα δε σε ξεκουφαινει.Ο σιγαστηρας που εχει δεν αφαιρειται βγαζοντας μια βιδουλα ή κανενα πριτσινι οπως αλλες και επειδη δε θελω να κανει υπερβολικο θορυβο δεν εχω ασχοληθει με το πως βγαινει.

p@nos
11/02/2008, 01:02
παιδια επειδη κι εγω ψαχνω για εξατμιση,μηπως μπορειτε να προτεινετε καμμια???

MIVV???

Yoshimura???

Remus???

Οποιος τις εχει ακουσει η τις ειχε ας πει καμμια γνωμη και οποιος ξερει ας δωσει και καμμια τιμη...

Βασικα με ενδιαφερει να ακουγεται λιγο περισσοτερο η μηχανη αλλα να μην χαλαει και τον κοσμο...

:wave2:

p@nos
11/02/2008, 20:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Γκαζοφωνιξ JR
παιδια επειδη κι εγω ψαχνω για εξατμιση,μηπως μπορειτε να προτεινετε καμμια???

MIVV???

Yoshimura???

Remus???

Οποιος τις εχει ακουσει η τις ειχε ας πει καμμια γνωμη και οποιος ξερει ας δωσει και καμμια τιμη...

Βασικα με ενδιαφερει να ακουγεται λιγο περισσοτερο η μηχανη αλλα να μην χαλαει και τον κοσμο...

:wave2:


κανεις???


:D :D :D

mourgakos
13/02/2008, 22:48
στο δικο μου ειχα βαλει mivv με λαιμους απο ττ
και μετε yosimyra rs3 με λαιμους devil.

το δευτερο ειναι το βεst......αλλα και το πρωτο μαμαγε.....

p@nos
13/02/2008, 22:56
για πες και καμια τιμουλα????


και απο που τα πηρες????


:D

prince88
28/02/2008, 15:13
race tech na baleis k tha katalabeis..

mourgakos
29/02/2008, 23:28
xe.......η απο φιλους και συγγενεις....

Antwnis
06/03/2008, 13:06
REMUS Grand Prix (εχει αλουμινιου - τιτανιου - carbon)
Σπηλίωτης στη Θηβών στο περιστέρι. Ειναι ο αντιπρόσωπος.
Η αλουμινιου , για μενα ειναι και η πιο best value αγορά, εχει περίπου 320? με την τοποθέτηση.
Λαιμούς μην πειράξεις, οι μαμίσιοι είναι ΟΚ. Αν βάλεις μεγαλύτερης διατομής, θα χάσεις σε ροπή χαπμηλα. Δεν νομίζω να το θές αυτό όμως για ελάχιστα καλύτερη απόδοση κοντά στον κόφτη.
Θα καταλάβεις τη διαφορά αμέσως, όμως, για να πάρεις το maximum από την εξάτμιση, θα πρέπει να βάλεις ένα φίλτρο Κ&Ν ή, DNA και να πάς στον μηχανικό σου φια ένα νούμερο μεγαλύτερο ζιγκλέρ και την ανάλογη ρύθμιση του μείγματος.
Θα έχεις βέβαια και μια μικρή επιβάρυνση στην κατανάλωση σου.
Τέλος! :beer:

Ranieri
29/03/2008, 14:24
Καλησπερα και απο μενα τον καινουριο. Ειχα να οδηγησω μηχανη απο τοτε που πηρα το διπλωμα αλλα τωρα το πηρα ζεστα το θεμα. Αγορασα ενα ΧΤ 600 που εχει τελικο Remus Grand Prix. Το προβλημα ειναι οτι λογω χαρακτηρα δε μπορω να κυκλοφορω και να με ακουνε 2 στενα πιο κατω ουτε στο χωριο να ξυπναω τον κοσμο στα στενα ουτε εχω ορεξη να ανοιξω παρτιδες με τον αστυνομο του χωριου που μετραει db με το αυτι. Θα ηθελα να ρωτησω καποια πραματα. Αν υπαρχει σιγαστηρας για την εξατμιση, αν καποιος θελει να μου τον πουλησει εφοσον τον εχει η να μου πει που μπορω να βρω, η ακομα και να ανταλλαξουμε το τελικο της ρεμους με τη μαμα εξατμιση. Thanks

halls
29/03/2008, 14:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ranieri
Καλησπερα και απο μενα τον καινουριο. Ειχα να οδηγησω μηχανη απο τοτε που πηρα το διπλωμα αλλα τωρα το πηρα ζεστα το θεμα. Αγορασα ενα ΧΤ 600 που εχει τελικο Remus Grand Prix. Το προβλημα ειναι οτι λογω χαρακτηρα δε μπορω να κυκλοφορω και να με ακουνε 2 στενα πιο κατω ουτε στο χωριο να ξυπναω τον κοσμο στα στενα ουτε εχω ορεξη να ανοιξω παρτιδες με τον αστυνομο του χωριου που μετραει db με το αυτι. Θα ηθελα να ρωτησω καποια πραματα. Αν υπαρχει σιγαστηρας για την εξατμιση, αν καποιος θελει να μου τον πουλησει εφοσον τον εχει η να μου πει που μπορω να βρω, η ακομα και να ανταλλαξουμε το τελικο της ρεμους με τη μαμα εξατμιση. Thanks
Σιγαστηρα εχει ο Σπηλιωτης, λεει που ειναι το παραπανω ποστ, εχει κοντα στα 15Ε, θα κοψει ο θορυβος αρκετα!!!

schumacher_
29/03/2008, 14:54
Αν θες εχω τη μαμα εξατμιση.Ελα παρ'τη και αφησε οτι θες...

silentscream
01/04/2008, 00:54
έχω και γω το ίδιο πρόβλημα με το θόρυβο αφού έβαλα την παρακάτω εξάτμηση.
είδα μεγάλη διαφορά στο μηχανάκι αλλά πρέπει να έφαγα τα βρισίδια μου.
το κακό είναι οτι φοράει και λεμους remus, οπότε δεν κόβει τπτ.
Προτάσεις απο ανατολική κρήτη
http://www.imageshack.gr/files/wflk0fxaeo6jnqx8fvjk.jpg

Tash
08/07/2008, 15:36
Παλλικαρια κ εγω ψαχνω εξατμιση...μπορω να διαθεσω μεχρι 300-350 ευρω...αλλα θελω να κανει και αρκετη φασαρια:D ...ψαχνω βασικα για ξερο μπασο ηχο...οι remus grand prix τι λενε;εχετε να προτεινετε καμια αλλη με τα χαρακτηριστικα που ψαχνω;

Επισης σκεφτομαι την μετατροπη του σε motard...μονο τροχους για αρχη...ποσο περιπου θα κοστισει;

Ευχαριστω...

hotcarver
08/07/2008, 21:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tash
Παλλικαρια κ εγω ψαχνω εξατμιση...μπορω να διαθεσω μεχρι 300-350 ευρω...αλλα θελω να κανει και αρκετη φασαρια:D ...ψαχνω βασικα για ξερο μπασο ηχο...οι remus grand prix τι λενε;εχετε να προτεινετε καμια αλλη με τα χαρακτηριστικα που ψαχνω;

Επισης σκεφτομαι την μετατροπη του σε motard...μονο τροχους για αρχη...ποσο περιπου θα κοστισει;

Ευχαριστω...


Δες και τις racetech,ελληνικες χειροποιητες και δουλευουν πολυ καλα στο XT .Την ειχα στο 600.

Ζαντες,λαστιχα κανα 600 περιπου..Βαλε ακτινες ανοξειδωτες οπωσδηποτε...

Tash
09/07/2008, 15:02
Ευχαριστω φιλε.Στη θεσσαλονικη που μπορω να τις βρω;Η τιμη ειναι στα πλαισια που ψαχνω;Γιατι απ'οτι ξερω οι χειροποιητες εχουν ανεβασμενη τιμη...

Τις Lazer που μου ειπαν σημερα τις ξερει κανενας;

Επισης βρηκα εναν τυπο με χειροποιητη LPA,βγαζει ακριβως τον ηχο που θελω,λεω να του προτεινω να παρει τη μανισια μου κ να μου δωσει τη δικη του,ετσι και αλλιως απ'οτι ξερω (ειναι γνωστος ενος φιλου μου) την κραταει περισσοτερο επειδη δεν εχει τη 'μαμα' εξατμιση...

Tash
10/07/2008, 15:12
Δεν τη δινει τελικα την LPA,αλλαξε γνωμη...παιδια εχει κανενας τη Remus Grand Prix να μου πει τι ηχο κανει...σκεφτομαι να παρω την αλουμινιου που ειναι και στα χρηματα που μπορω να δωσω...δειτε και τα αλλα που ρωταω στο προηγουμενο post...ας μου απαντησει καποιος αν ξερει!!!!


edit και κατι ακομα,ενας μου δινει μεταχειρισμενη crd τελικο 350 ευρω...δε μου φαινεται και πολυ λογικη η τιμη,τι λετε??

Tash
11/07/2008, 23:07
κανεις ρε παιδια????????????????:bigcry:

silentscream
11/07/2008, 23:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tash


edit και κατι ακομα,ενας μου δινει μεταχειρισμενη crd τελικο 350 ευρω...δε μου φαινεται και πολυ λογικη η τιμη,τι λετε??

σε κατακλέβει.........
ηcrd είναι πολύ πιο φτινή απο την remus. την έχω δει όμως να αλλάζει χρώμα μετά απο κάποιο καιρό, οπότε δεν λέει...

φίλε κανείς δεν μπορεί να σου πει τι εξάτμηση να βάλεις και απο δω δεν θα βγάλεις άκρη, καλύτερα προσπάθησε να ακούσεις τις διάφορες εξατμίσεις.... κυκλοφορούν πολλές , ο καθένας λέει το μακρί και τον κοντό του...
η yamaha συστήνει για το 600, remus, crd, και μια ιταλική που συνεργάζοναι, tpt άλλο.
έχω δει και arrow σε 600 και ακουγόταν τέλεια αλλά ο συνεργειάς της αντιπροσωπείας μου είπε οτι δεν κολλάει στην μηχανή.

Γνώμη μου, βάλε μια remus ελευθέρας να τελειώνεις.... αλλαξε και λαιμούς και θα θα σε ακούνε μέχρι το πανόραμα.... σίγουρα πράγματα..

Tash
12/07/2008, 14:23
Επιτελους απαντηση!!:D Ναι φιλε,για την crd μου φανηκε περιεργη η τιμη και του το ειπα..αρχισε να μου λεει κατι βλακειες οτι καινουργια κανει 600 ευρω κλπ αλλα δεν πειστικα...αμα βρει αγοραστη με τετοια τιμη να μου γραψει...ειμαι αναμεσα σε LPA και Remus...η πρωτη ακουγεται τελεια,την εχει ενα παιδι στο δικο του,αλλα δεν ξερω ποσο βγαινει καινουργια...αυτος την ειχε αγορασει μεταχειρισμενη 250 ευρω...αν ειναι κοντα στα χρηματα που μπορω να διαθεσω θα την παρω,διαφορετικα μαλλον Remus...οταν λες ελευθερας μαλλον εννοεις την Grand Prix,ετσι??

silentscream
12/07/2008, 15:05
η gprix η κλασσική η αλουμίνιο μόνο με τάπα την βλέπω (300 ευρα).
εγώέχω την titanium και βγαίνει και ελευθέρας και με τάπα (400 ευρα)
λαιμοι (200 ευρα)
οκ?

Tash
12/07/2008, 16:54
Η ταπα δεν αφαιρειται αραγε;;400 για τελικο ειναι πολλα,βαρια βαρια να φτασω τα 300...παραπανω δεν μπορω να δωσω...γαμωτο θελω να βρω και τον μαστορα που κανει τις LPA στη θεσσαλονικη,να ρωτησω και εκει τιμη αλλα δεν ξερω διευθυνση...αν τη γνωριζει καποιος,ας πει!!

zannisvel
12/02/2014, 10:00
Ξεθαβω αυτο το thread-ακι για να μην ανοιγω αλλο.

Λοιπον ΧΤ600Ε του 2002. Αλλαξα εχθες την εξατμιση γιατι στη μαμα ειχα αρχισει να καταστρεφεται ο σιγαστηρας πισω. Λογω του οτι δε το εκανα για κανενα αλλο λογο περα του ανγκαστικου, πηρα μια εξατμιση motosport λογω τιμης φυσικα (80 EUR) και μετα απο διαβεβαιωση οτι δεν θα εχω προβλημα με τον ηχο, μεχρι εκει ολα μια χαρα. Η εξατμιση φυσικα ηθελε δουλιτσα για να μπει, μην ξεχναμε motosport = greek mass produced cans, και το dremel ειχε την τιμητικη του....

Το προβλημα που εχω ειναι οτι η εξατμιση δεν ηρθε με το συρματενιο δαχτυλιδακι που μπαινει αναμεσα στους 2 σωληνες, εκει που ενωνεται ο σωληνας της εξατμισης με τους λαιμους. Εβγαλα προσεκτικα με ενα μαχαιρακι το παλιο της μαμας αλλα ειναι ταλαιπωρημενο και τωρα εχω μια μικρη διαροη.
Πειτε καμια ιδεα με το το πρεπει να κανω.

Εβγαλα και ενα μικρο βιντεακι αν θελετε να το δειτε, οχι οτι θα βοηθησει στο προβλημα που σας εθεσα γιατι δεν φαινεται με τιποτα, ετσι για το χαζι

http://www.youtube.com/watch?v=E2LfOS4uUwI&feature=youtu.be

Σας ευχαριστω ολους!!