PDA

View Full Version : Να πω κάπου τον καημό μου...



ixnilatis
08/06/2005, 18:03
Ξέρω ότι είναι βλακώδες και παιδαριώδες άλλα ίσως κάποιοι εδώ μέσα με καταλάβουνε και νιώσουνε τον καημό μου.

Σε κάποια thread έχω κοινοποιήση ότι έχω ένα Piaggio X9 250 Evolution και το πουλάω για να πάρω το Varadero.

Βρέθηκε αγοραστής και μάλιστα πληρώνει μετρητά.
Το είδε το scooter (είναι 62 ημερών ολοκαίνουργιο) και άμεσα μου είπε ότι το θέλει μιας και ετοιμαζότανε να πάρει αυτές τις μέρες το ίδιο από βιτρίνα. Τέλος πάντων.

Εγώ από μ@λ@κία του ''μαγαζάτορα'' που είχα πάρει το X9 δεν έχω την κυριότητα της μηχανής (αν και από τα 4700 που είχε είχα δώσει τα 2700)

Τώρα ο αγοραστής θέλει να κάνει ανάληψη 4000 και δεν μπορεί λόγω της απεργίας των τραπεζικών υπαλλήλων...
Η μ@λ@κία είναι ότι η απεργία θα κράταγε Τρίτη και Τετάρτη και τώρα την παρατείνανεν άλλες δυο μέρες (Πέμπτη και Παρασκευή)

Εγώ πήρα μια 4ημερη άδεια από την δουλεία μου για αυτή την υπόθεση. Για να πληρώσω το υπόλοιπο του Χ9, να άρω την κυριότητα, να γίνει η μεταβίβαση και με τα υπόλοιπα χρήματα και με κάτι άλλα που έχω να έδινα την προκαταβολή στην Honda για το Varadero.

Έλα που δεν μπορεί να γίνει ΤΙΠΟΤΑ από τα παραπάνω λόγω της απεργίας.... :( :( :( :(

Και όχι τίποτα δεν το βλέπω να μπορώ να παίρνω μια mini άδεια από Δευτέρα (αν έχει λήξη φυσικά η απεργία τους) για να κάνω όλα αυτά.

Και τα λέω όλα αυτά γιατί οι πιο πολύ εδώ μέσα ξέρετε πως είναι να θέλει κάποιος ένα μηχανάκι.
Δεν τον σταματάει τίποτα.
Η λέξη υπομονή είναι άγνωστη και δεν χωράει σε τέτοιες περιπτώσεις.
Εγώ τουλάχιστον σε αυτά είμαι σαν την χήρα στο κρεββάτι... :p

Μετά από 5 χρόνια πάθους με αυτή τη μηχανή, έχω φτάσει όσο ποτέ αλλότε τόσα κοντά και έχω μουδιάσει τελείως..... σε σημείο απελπισίας.
Πριν πάρω την άδεια σκεφτόμουνα συνέχεια ότι άμα όλα πηγαίνανε καλά την Παρασκευή το αργότερο θα την είχα στην αγκαλιά μου και θα την χαμούρευα (μιλάμε για ανωμαλία;.......;)
Και τώρα έμεινα με μια άχαρη και άχρηστη άδεια μη μπορώντας να κάνω το οτιδήποτε...Μόνο να τριγυρίζω γύρω από τις βιτρίνες της Honda και να έχω καταντήσει σε ηδονοβλεψία.....(χάλια κατάσταση)

Οσοί με καταλαβαίνετε καλώς, όσοι πάλι όχι εύχομαι να μην έρθετε ποτέ σε τέτοιο σημείο....να σας φταίνε όλα και όλοι....σαν μικρό παιδί....να την έχετε ψωνίσει τόσο άσχημα και να θέλετε να τα γ@μήσετε τα μάτια[B]
Τελικά μεγάλη αρετή η καρτερία και η υπομονή αδέλφια μου αλήτες πουλιά...

adam_tsouk
08/06/2005, 19:23
Ναι καλά.... όλοι περάσαμε....... :rolleyes: κάποτε.....
και θα ξαναπεράσουμε....



όχι από απεργίες αλλά καθυστερήσεις... αναβολές κτλ κτλ....




Υπομονή.... τι να πεις....



:beer: πίνε να ξεχάσεις! :lol:



:wave2:

powerphot
08/06/2005, 19:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από ixnilatis

Το είδε το scooter (είναι 62 ημερών ολοκαίνουργιο) και άμεσα μου είπε ότι το θέλει μιας και ετοιμαζότανε να πάρει αυτές τις μέρες το ίδιο από βιτρίνα. Τέλος πάντων.



Εγώ εκείνο που δεν κατάλαβα είναι γιατί πριν 63 μέρες αποφάσισες να πάρεις σκούτερ αφου είσαι τρελαμένος με το varadero?
Δηλ. χρειάστηκαν 62 μέρες να αλλαξεις γνώμη?:confused:

ixnilatis
08/06/2005, 19:45
Άβησσος η ψυχή του ανθρώπου φίλε μου.
Είναι όντως μαμακία αλλά πριν από 63 μέρες προσπάθησα να πείσω τον εαυτό μου ότι μπορώ να ''βολευτώ'' για κάποιο διάστημα με το Χ9 και αργότερα.... έχει ο Θεός.
Και όλα αυτά γιατί η τιμή της Varadero είναι 12760 και κώλοσα...
Μετά που πήρα το Χ9 ξενέρωσα μέσα σε 1 βδομάδα και σκέφτηκα να το πουλήσω όσο είναι πιασιάρικο - καινούργιο και να είναι σα να μην έγινε ποτέ.
Δεν υπάρχει δικαιολογία...απλά είχα την ψευδαίσθηση ότι θα μπορούσα να κάνω υπομονή.....
Έλα που αυτό το διάστημα ήτανε τελικά μόνο δύο μήνες.
Τι να πεις.....


Άντε γεια μας.....:beer:

gtsiros
09/06/2005, 06:42
...

...

...

Μα καλά, το βαραδέρο σου γυάλισε και σένα; χάθηκε μια GS?

ixnilatis
09/06/2005, 07:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από gtsiros
...

...

...

Μα καλά, το βαραδέρο σου γυάλισε και σένα; χάθηκε μια GS?


Βίτσια είναι αυτά.... :beer:

stako
09/06/2005, 09:05
Άαααχ......... Που να δεις να το έχεις πληρώσει και να περιμένεις σχεδόν ένα μήνα να έρθει από τον Γιαπωνέζο........ Και αφού έρθει και το έχεις δει να το βγάζουν από την κούτα να περιμένεις άλλες 2-3 μέρες για τα χαρτιά.........

:)

Υπομονή, απεργία είναι, θα περάσει.......:)

Tigas
09/06/2005, 11:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από gtsiros
...

...

...

Μα καλά, το βαραδέρο σου γυάλισε και σένα; χάθηκε μια GS?

ΜΑΥΡΗ ΓΑΤΑ ΘΑ ΣΕ ΔΩΣΩ ΣΤΟ ΣΚΥΛΟ ΜΟΥ :lol: :lol:

free rider
09/06/2005, 11:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
ΜΑΥΡΗ ΓΑΤΑ ΘΑ ΣΕ ΔΩΣΩ ΣΤΟ ΣΚΥΛΟ ΜΟΥ :lol: :lol:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Tigas
09/06/2005, 11:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ΚΑΙ ΕΣΕΝΑ ΜΑΥΡΗ ΓΙΔΑ :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

free rider
09/06/2005, 12:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
ΚΑΙ ΕΣΕΝΑ ΜΑΥΡΗ ΓΙΔΑ :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ΓΚΡΡΡ...

ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΓΙΔΑ...

ΜΠΕΕΕ ΜΠΕΕΕ

ΡΕ ΚΥΡΙΟΣ ..

ΠΡΟΒΑΤΟ ΕΊΜΑΙ..
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Tigas
09/06/2005, 12:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
ΓΚΡΡΡ...

ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΓΙΔΑ...

ΜΠΕΕΕ ΜΠΕΕΕ

ΡΕ ΚΥΡΙΟΣ ..

ΠΡΟΒΑΤΟ ΕΊΜΑΙ..
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

I KNOW Mr PROVETE :wave2:

gtsiros
09/06/2005, 12:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
ΓΚΡΡΡ...

ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΓΙΔΑ...

ΜΠΕΕΕ ΜΠΕΕΕ

ΡΕ ΚΥΡΙΟΣ ..

ΠΡΟΒΑΤΟ ΕΊΜΑΙ..
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Αγαπητέ συνάδελφε μαύρε πρόβατε... έπεσε στην γατίσια αντίληψη μου ότι δεν είμεθα ευπρόσδεκτοι σε τούτα τα μέρη!

...

Παίρνουμε λοιπόν τη μαυρίλα μας και φεύγουμε με τουπέ.

free rider
09/06/2005, 13:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από gtsiros
Αγαπητέ συνάδελφε μαύρε πρόβατε... έπεσε στην γατίσια αντίληψη μου ότι δεν είμεθα ευπρόσδεκτοι σε τούτα τα μέρη!

...

Παίρνουμε λοιπόν τη μαυρίλα μας και φεύγουμε με τουπέ.

Αγαπητή Μαύρη γάτα...

Μην δίνεις σημασία σε όποιες επιθετικές διαθέσεις ...
απλά ..

μας ζηλεύουν...

μπεεε μπεεε

:beer: :beer: :rotflmao: :rotflmao:

ixnilatis
09/06/2005, 13:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Άαααχ......... Που να δεις να το έχεις πληρώσει και να περιμένεις σχεδόν ένα μήνα να έρθει από τον Γιαπωνέζο........ Και αφού έρθει και το έχεις δει να το βγάζουν από την κούτα να περιμένεις άλλες 2-3 μέρες για τα χαρτιά.........

:)

Υπομονή, απεργία είναι, θα περάσει.......:)

Αυτό που λες εσύ είναι πολύ μεγαλύτερη πίκρα από την δικιά μου....

χαρά στο κουράγιο σου brother

stako
09/06/2005, 14:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από ixnilatis
Αυτό που λες εσύ είναι πολύ μεγαλύτερη πίκρα από την δικιά μου....

χαρά στο κουράγιο σου brother

Μπόρα ήταν και πέρασε....:) Πότε το αναμένεις εσύ?

Όποτε και να'ναι καλές βόλτες! :)

Ένα μτχ Varadero μάλλον θα είναι η δεύτερη επιλογή μου μόλις ξεπληρώσω το τωρινό. :) Θέλω ΚΑΙ λίγο χώμα βλέπεις αλλά και να μπορεί και ένας άνθρωπος να έρθει βόλτα μαζί! :)

ixnilatis
09/06/2005, 18:41
Αν όλα πάνε καλά στο τέλος της άλλης εβδομάδας θα το έχω....
Υπομονή και τπτ άλλο.:(

gmakris
10/06/2005, 21:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από ixnilatis
Αν όλα πάνε καλά στο τέλος της άλλης εβδομάδας θα το έχω....
Υπομονή και τπτ άλλο.:(

Στο ευχομαι - με την κατασταση αυτη ολα πανε πισω - το ιδιο περασα επισης για να παρω λεφτα αυτη τη φορα - μαλλον οταν ειναι να πληρωσουμε τα πραγματα (ως συνηθως) να ειναι ποιο ευκολα.....

:wave2:

ixnilatis
11/06/2005, 07:35
:mad: :mad: :mad: :mad: :mad:


Πολύ χλωμό με βλέπω και δε μου αρέσει....


http://financial.flash.gr//ellada/ellada1/2005/6/10/23857id/

10/6/2005
Επαναλαμβανόμενες 48ωρες από την ΟΤΟΕ

Επαναλαμβανόμενες 48ωρες απεργίες από την ερχόμενη Δευτέρα αποφάσισε να κηρύξει η εκτελεστική επιτροπή της ΟΤΟΕ. Ετσι, η απεργιακή κινητοποίηση των τραπεζοϋπαλλήλων παίρνει χαρακτηριστικά διαρκείας, καθώς η ΟΤΟΕ επιχειρεί να προλάβει μονομερή κυβερνητική παρέμβαση που με νόμο θα τροποποιεί το ασφαλιστικό καθεστώς στις τράπεζες.

Η ΟΤΟΕ, όπως έχει δηλώσει, διεκδικεί ενιαίο ταμείο επικουρικής ασφάλισης για όλους τους τραπεζοϋπαλλήλους χωρίς εξαιρέσεις, με την μορφή ΝΠΙΔ, με σεβασμό στο σημερινό επίπεδο των ασφαλιστικών δικαιωμάτων

Οι επαναλαμβανόμενες απεργίες αναμένεται να υλοποιηθούν μέχρι και την ερχόμενη Πέμπτη, οπότε θα υπάρξει γενικευμένη κινητοποίηση των συνδικάτων στον ιδιωτικό και δημόσιο τομέα με την μορφή των στάσεων εργασίας και του απεργιακού συλλαλητηρίου που έχουν συναποφασίσει η ΓΣΕΕ, η ΑΔΕΔΥ και οι μεγάλες ομοσπονδίες των ΔΕΚΟ...........


ΔΕ ΜΕ ΧΑΛΑΣΕ......
:mad: :mad: :mad: :mad:


ΘΑ ΠΑΡΩ ΚΑΝΕΝΑ G3 ΚΑΙ ΘΑ ΑΡΧΙΖΩ ΝΑ ΡΙΧΝΩ ΣΕ ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΕΣ ΤΡΑΠΕΖΙΚΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΙΣ ΑΝΟΙΞΟΥΝΕ ΕΣΤΩ ΓΙΑ ΜΙΑ ΜΕΡΑ!