PDA

View Full Version : Εϊ εσείς με τα beverlovespoειδή!!!



Ichigo
03/03/2010, 22:47
Γιατί κυκλοφορείτε με την ταυτότητα στο στόμα κάθε μέρα κάνοντας επικίνδυνες σφήνες και τρέχετε δίχως αύριο (οι περισσότεροι χωρίς εξοπλισμό εννοείται); Έπιασα τον εαυτό μου να κινείται με αρκετά υψηλή ταχύτητα 90+ σε κεντρικούς δρόμους κατά το βραδάκι με χαλαρή κίνηση (απεργούσαν οι ταρίφες) και όμως είδα αρκετούς να με παιρνούν ποιος ξέρει με πόσα :sick: . Αναρωτηθήκατε ποτέ όμως αν οι εν λόγω ματρακάδες σας αντέχουν τέτοια καθημερινή καταπόνηση; Τι θα γίνει αν χρειαστεί να πέσετε στα φρένα πχ προσπαθώντας να αποφύγετε ένα πεζό (και όλοι ξέρουμε πως πετάγονται δεξιά κ αριστερά για να διασχίσουν δρόμους όπως Β. Σοφίας, Βουλιαγμένης, Μιχαλακοπούλου κ.α.);

2stroker
04/03/2010, 09:45
αστους
εχουν παρει τον καναπε και νομιζουν πως οδηγουν supersport και προκαλουνε κιολας
αργα ή γρηγορα ολοι τρωνε τα μουτρα τους!!
ουστ!!!

sober
04/03/2010, 09:47
Γι' αυτο 8ελει ακομα περισσοτερη προσοχη!! και να διπλο-τριπλοτσεκαρετε πριν οποιαδηποτε αλλαγη πορειας γιατι ουτε που καταλαβαινεις για ποτε εχουν φτασει διπλα σου...;)

zephyr1
04/03/2010, 09:59
Τσαγιωμενοι :rolleyes: εκδηλωθειται αφοβα.:a021: :rotflmao:

2stroker
04/03/2010, 10:04
δηλαδης?:confused:

paranoid
04/03/2010, 10:19
ακομα θυμαμαι οταν ειχα το beverly (10 μηνες καταφερα να το κρατησω) που ειμουνα συγγρου με 110-120, και καποια στιγμη φρεναραν οι μπροστα σε αποσταση τουλαχιστον 200μ. Ευτυχως που ηταν παροδικο και ξεκολησαν αλλιως θα ειχα γινει χαλκομανια στο πισω μερος του αμαξιου. και οχι τιποτα αλλα ειχα και συνεπιβατη..:yuck:

LiakosVstrom
04/03/2010, 10:30
εγώ πλέον μόνο να γελάσω μπορώ με τους μαλάκομπερβελάκιδες και το πως οδηγάνε!!!!!

η μούρη κολλημένη στα όργανα... τα πόδια (γόνατα) ορθάνοιχτα σαν χιλιογαμημένη πουτάνα που έχει πάθει αγκύλωση... και πάνε όπως να ναι!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

(μπαρδόν μάι λάνγκουατζ)



και το χειμώνα με την κουβέρτα στα πόδια
:bigcry: :bigcry: :bigcry:

XJR_Billy
04/03/2010, 10:54
Η κουβέρτα της γιαγιάς είναι όλα τα λεφτά !!!
:bigcry: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:

STOYBI
04/03/2010, 11:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Τσαγιωμενοι :rolleyes: εκδηλωθειται αφοβα.:a021: :rotflmao:


+ 1000 !!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

chrizZ
04/03/2010, 18:22
re paides petaxte aytes tis paparies kai parte kana mixanaki tis prokopis....a kai den eiste monoi sto dromo

AndreaSt
04/03/2010, 21:18
Το χειροτερο ειναι που βαζουν και ακραπες ... να κερδισουν και αλογα :confused: :confused:

chrizZ
05/03/2010, 00:48
nai swsta i kamia yoshimura kai koyvertoyla kai kalymmata gia ta xeria kai to yfos toys ferte moy ti r1 na tin kanw skoni

byron
05/03/2010, 06:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Τσαγιωμενοι :rolleyes: εκδηλωθειται αφοβα.:a021: :rotflmao:

+990

Αϊντε λέμε με όλες τις κουλάτζες....Μας έχει φαει το 190άρι Dragon Corsa, τα σωληνάκια υψηλής, τα αυτοκόλλητα ohlins και μόλις πλησιάζουν στροφή κλάνουν μέντες. :smokin:

byron
05/03/2010, 07:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
Η κουβέρτα της γιαγιάς είναι όλα τα λεφτά !!!
:bigcry: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:

Πρέπει να είναι φοβερό πάντως......

Να ΄χεις βάλει τα σημάδια σου, να πέφτεις στα φρένα, να σφίγγεις ντεπόζιτο με τα πόδια.....χαλαρός κορμός, χαλαρά χέρια, κεφάλι κάτω για να μας βγει το hook turn........





και να σε περνάει από εξωτερική scooter τέζα κάτω με τη καρώ κουβέρτα να ανεμίζει :rotflmao: :bawl: :lol: :rotflmao: :bawl: :lol: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

costas81
05/03/2010, 07:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Πρέπει να είναι φοβερό πάντως......

Να ΄χεις βάλει τα σημάδια σου, να πέφτεις στα φρένα, να σφίγγεις ντεπόζιτο με τα πόδια.....χαλαρός κορμός, χαλαρά χέρια, κεφάλι κάτω για να μας βγει το hook turn........





και να σε περνάει από εξωτερική scooter τέζα κάτω με τη καρώ κουβέρτα να ανεμίζει :rotflmao: :bawl: :lol: :rotflmao: :bawl: :lol: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

XJR_Billy
05/03/2010, 07:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Πρέπει να είναι φοβερό πάντως......

Να ΄χεις βάλει τα σημάδια σου, να πέφτεις στα φρένα, να σφίγγεις ντεπόζιτο με τα πόδια.....χαλαρός κορμός, χαλαρά χέρια, κεφάλι κάτω για να μας βγει το hook turn........





και να σε περνάει από εξωτερική scooter τέζα κάτω με τη καρώ κουβέρτα να ανεμίζει :rotflmao: :bawl: :lol: :rotflmao: :bawl: :lol: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

Το καις μετά ή δεν το καίς?

:bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :bawl:

devil's animal
05/03/2010, 09:38
οι περισσοτεροι απο αυτους δεν μπορουν να παρουν στροφη ουτε σταματημενοι.

οταν ειχα παει για δυναμομετρηση το XR, περιμενε ενα ΤΜΑΧ να δυναμομετρηθει.

λεω αυτος μας κανει πλακα..:look:

οταν ειδα ομως τι φοραγε επανω το μηχανακι...ΧΑΖΕΨΑ!!:hypnotize

μπροστινο ohlins.
αναρτηση πισω ohlins.
ολοσωμη yoshimura.
φιλτροχοανη.

και κατ'οπιν εμαθα οτι:
εχει κανει ροϊκη.
εκκεντροφορυς.
και συμπιεση απο αλλαγμενη φλαντζα.


ειπατε τιποτα?:confused:

να μην σας τα πολυλογω, πιανω συζητηση με τον τυπο και μου λεει οτι μαζι με την αγορα του εχει παει γυρω στα 16.000?:a53:

και του λεω..."μα καλα, εσυ επαιρνες μπουσα και το τουμπανιαζες κιολας με αυτα τα ?"
και μου λεει..."μπουσα ηθελα να παρω αλλα μολις το ειδε η γυναικα μου, επεσε παντοφλα. και της λεω. οκ. θα παρω το σκουτερ αλλα θα του ριξω πανω οσο θα επαιρνα το μπουσα και ακομα περισσοτερα":eyepop:


τα σχολια δικα σας....
:wave2:

zephyr1
05/03/2010, 09:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Πρέπει να είναι φοβερό πάντως......

να σε περνάει από εξωτερική scooter τέζα κάτω με τη καρώ κουβέρτα να ανεμίζει :rotflmao: :bawl: :lol: :rotflmao: :bawl: :lol: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao:


Και να σου κολλαει μια τσιχλα στο κρανος.:rotflmao:

MG
05/03/2010, 09:51
και που να δεις Burgman 650 με τρι-οβαλ yoshimura πανω και τυπα με τραγιασκα κ κασκολ αλλα Μαέβιους Παχατουριδη να ψαχνεται για κοντρες στη Θησεως απο φαναρι σε φαναρι....


αλλα λαδια πολλα και τηγανιτες τιποτα ειναι αυτα...

αφου ξεσηκωσε τον κοσμο τον τσαγιασα με το παλιο diversion 600 πριν 2-3 χρονια

η αποθεωση με ρωταει στο επομενο φαναρι ποσα κυβικα ειμαι.....

LiakosVstrom
05/03/2010, 09:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal

να μην σας τα πολυλογω, πιανω συζητηση με τον τυπο και μου λεει οτι μαζι με την αγορα του εχει παει γυρω στα 16.000?:a53:
...
:wave2:

ο χριστός κι η μάνα του....
:eyepop: :eyepop:

και το έχει για να πουλάει μόστρα στην πλατεία της περιοχής του;;

LiakosVstrom
05/03/2010, 09:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n

και να σε περνάει από εξωτερική scooter τέζα κάτω με τη καρώ κουβέρτα να ανεμίζει :rotflmao: :bawl: :lol: :rotflmao: :bawl: :lol: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao:


ναι και μετά ξύπνισε! έχω πετύχει κάτι σκουτεράδες "γλήγορους" στην ευθεία και στην κίνηση και με το που βλέπουν τη στροφή μπροστά τους πάνε πιο αργά κι από τδμ. :bigcry:

:beer:

reinmeister
05/03/2010, 10:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Πρέπει να είναι φοβερό πάντως......

Να ΄χεις βάλει τα σημάδια σου, να πέφτεις στα φρένα, να σφίγγεις ντεπόζιτο με τα πόδια.....χαλαρός κορμός, χαλαρά χέρια, κεφάλι κάτω για να μας βγει το hook turn........





και να σε περνάει από εξωτερική scooter τέζα κάτω με τη καρώ κουβέρτα να ανεμίζει :rotflmao: :bawl: :lol: :rotflmao: :bawl: :lol: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

το χω ζησει με το μπουσα στην δεξια ,κατω απο την γεφυρα,απο συγγρου για παραλιακη...

παλευω να μην γραψει η 6η με 100 χλμ. και πολυ ιδρωτα και με περναει απο εξωτερικη ενα σκουτερ με +30...ουτε τι ηταν δεν προλαβα να δω...:rotflmao: :rotflmao:

hornet
05/03/2010, 10:39
δεν με νοιαζει να με περνανε αι βεσποειδη ορδες το προβλημα ειναι οτι με περνανε και μετα σφηνωνουν αναμεσα στα αυτοκινητα (βρισκει η κουβερτα στους καθρεφτες?) και παω απο πισω και εγω περιμενοντας να ξασκαλωσει η βετλανς η να χασει μερικα κιλα η χοντρελα για να περασει!

EVI
05/03/2010, 10:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Τσαγιωμενοι :rolleyes: εκδηλωθειται αφοβα.:a021: :rotflmao:

+

:lol:

byron
05/03/2010, 10:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από LiakosVstrom
ναι και μετά ξύπνισε! έχω πετύχει κάτι σκουτεράδες "γλήγορους" στην ευθεία και στην κίνηση και με το που βλέπουν τη στροφή μπροστά τους πάνε πιο αργά κι από τδμ. :bigcry:

:beer:

Ισχύει για όλους και με όλα. Μην κρίνετε απ΄το όχημα....ρίξτε μια ματιά στα chicken stripes καλού κακού :winka:

SNORLAX2
05/03/2010, 11:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ingenius
ί κυκλοφορείτε με την ταυτότητα στο στόμα κάθε μέρα κάνοντας επικίνδυνες σφήνες και τρέχετε δίχως αύριο (οι περισσότεροι χωρίς εξοπλισμό εννοείται); Έπιασα τον εαυτό μου να κινείται με αρκετά υψηλή ταχύτητα 90+ σε κεντρικούς δρόμους κατά το βραδάκι με χαλαρή κίνηση (απεργούσαν οι ταρίφες) και όμως είδα αρκετούς να με παιρνούν ποιος ξέρει με πόσα :sick: . Αναρωτηθήκατε ποτέ όμως αν οι εν λόγω ματρακάδες σας αντέχουν τέτοια καθημερινή καταπόνηση; Τι θα γίνει αν χρειαστεί να πέσετε στα φρένα πχ προσπαθώντας να αποφύγετε ένα πεζό (και όλοι ξέρουμε πως πετάγονται δεξιά κ αριστερά για να διασχίσουν δρόμους όπως Β. Σοφίας, Βουλιαγμένης, Μιχαλακοπούλου κ.α.);

ενω τα βληματα (με ΚΤΜ,ΟΝ ΟFF,SUPERSPORT,MOTOSPORT K τρεισ τον π..ο κλαιγανε)που τρεχουνε με 80+ στη μποτιλιαρισμενη κηφισιασ αναμεσα απο τα αυτοκινητα,κ εχουνε την απαιτηση να πασ κα συ με τοσα,κ σε βριζουνε γιατι δεν εισαι ο λαλακασ που δεν πασ τοσα
ειναι καλοι,ειναι μηχανοβιοι...

ε ρε δεν πατε καλα..

LiakosVstrom
05/03/2010, 11:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Ισχύει για όλους και με όλα. Μην κρίνετε απ΄το όχημα....ρίξτε μια ματιά στα chicken stripes καλού κακού :winka:

οι μαλάκες υπάρχουν παντού και σε κάθε κατηγορία σίγουρα (όπως ένας που είχα δει στην Π. Ράλλη πάνω σε VFR να παίρνει τη στροφή στη γέφυρα... και να βάζει πόδι κάτω....) ! και τώρα που ανοίγει ο καιρός θα κάνουν και την εμφάνισή τους οι εποχιακοί.

όμως εγώ στην πλειοψηφία βλέπω beverly-tmax-tdm να κάνουν τις πιο πολλές καγκουριές.

και ειδικά τα beverly γιατί:
- τα έχει πάρει ο κάθε κυριούλης που απλά θέλει να αποφύγει την κίνηση και δεν είχε ιδέα από 2τροχο πριν τον άνετο, κατα τ'άλλα, καναπέ του.
- ο κάθε γιός του κάθε κυριούλη που καβαλάει το beverly του πατέρα του και την βλέπει rossi.
- ο γιός του κάθε κυριούλη που με 125 δίπλωμα πάει και αγοράζει 250+ beverly γιατί είναι άνετο και πουλάει και μουρίτσα στα 18-23 ετών γκομενάκια. + ότι το καλοκαίρι μπορεί να οδηγάει με τη σαγιονάρα, να μιλάει στο κινητό και να πίνει τον καφέ του.


έχω αρκετούς γνωστούς οι οποίοι δεν έχουν καν δίπλωμα μηχανής... και όλοι ψάχνουν ή έχουν beverly. οπότε καταλαβαίνετε το target group του συγκεκριμένου μπουρδέλου.

EVI
05/03/2010, 12:00
εγω παντως οδηγω beverly ανα καιρους :rotflmao: παλιο κουλαδια με εμας τα βαλατε ? :rotflmao: :bawl: και οντως ολα τα γκομενακια 18-23 ψαρωνουν :rotflmao: τι λες μωρε λιακο εγω 23 χρονων ειχα freewind ποιος τα μαμουσε τα σκουτερ?:bigcry: :rotflmao: :lol:

LiakosVstrom
05/03/2010, 12:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
εγω παντως οδηγω beverly ανα καιρους :rotflmao: παλιο κουλαδια με εμας τα βαλατε ? :rotflmao: :bawl: και οντως ολα τα γκομενακια 18-23 ψαρωνουν :rotflmao: τι λες μωρε λιακο εγω 23 χρονων ειχα freewind ποιος τα μαμουσε τα σκουτερ?:bigcry: :rotflmao: :lol:

εσύ είσαι η ευχάριστη εξαίρεση στον κανόνα! μαζί και μια κοπελιά με ένα CBF μαύρο που είδα χθες το βραδάκι στο λιμάνι! :p :beer:

STOYBI
05/03/2010, 12:06
Παντως αδυνατω να καταλαβω τοβν ρατσισμο των περισσοτερων σας με τα mega-mini τελος παντων με οτιδηποτε σκουτερ μπορει να ειναι.....

Αλλος μιλαει για ελιγμους και αδυναμια αποφυγης πεζων στα 90+ (λες και οι υπολοιποι θα μπορεσουν να τους αποφυγουν...)

Αλλος για χοντροειδη μηχανηματα που λιγο παρακατω σφηνωνουν λες και τα τα διαφορα βαρκαντερο ? χαγιαμπουσα, ΧΧ , ξαφνικα αδυνατισαν και περνανε αερα....

Αλλος για τα διαφορα εξτρα που εχει φορεσει στο σκουτερ του τα οποια ειναι θεμα καθαρα πλατειας ( λες και οι υπολοιποι στα .. αλλα μηχανακια τα εχουν φορεσει για να κοβουν δεκατα στην διαδρομη για το σπιτι...)


Μαλακομπεβερλακηδες....κουλοι, στραβοι, κουβερτακηδες, διαφοροι χαρακτηρισμοι που νομιζω δεν αρμοζουν στον συναδελφο μοτοσυκλετιστη οσο και αν απεχουν τα γουστα μας απο την μοτο που εχει διαλεξει να κανει και αυτος την οποια δουλεια του....

Χαλαρωστε παιδια .... Μοτοσυκλετιστες ειναι και αυτοι.....Και εμεις ... Και ολοι μας !!!!





:wave2:

LiakosVstrom
05/03/2010, 12:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI

Χαλαρωστε παιδια .... Μοτοσυκλετιστες ειναι και αυτοι.....Και εμεις ... Και ολοι μας !!!!
:wave2:

ναι μωρέ... απλά γι αυτούς είναι πιο εύκολο να οδηγήσουν με σταυροπόδι και να μιλάνε και στο κινητό. και τους ζηλεύουμε γι αυτό!

:p :p :rotflmao: :rotflmao:

byron
05/03/2010, 12:24
Δηλαδή αν οδηγάω σα μαλάκας το scooter, θα οδηγω διαφορετικά το tuono ή το srx? :look:

BlackAdder
05/03/2010, 12:28
Εγώ δηλαδή που έχω και "μηχανή" και σκούτερ τί είμαι;

Αν αντί για σκούτερ είχα παπί θα είμουν ποιό άυθεντικός;

2stroker
05/03/2010, 12:29
τα σκουτερ και τα παπια δεν ειναι μοτοσυκλετες!!ΤΕΛΟΣ!!

byron
05/03/2010, 12:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από 2stroker
τα σκουτερ και τα παπια δεν ειναι μοτοσυκλετες!!ΤΕΛΟΣ!!

Γιατί ρε μαν, δεν είναι μοτοσυκλέτες δλδ?
Εκτός από το ΄να σφίγγεις το ντεπόζιτο με τα πόδια, τι άλλο δεν μπορείς να κάνεις με τις scooterόπαπιες? :look:

δηλαδή όταν φας εσύ/εγώ κανένα πακέτο από scooter δεν πιάνεται? Σα να σε πέρασε Accent πχ?

EVI
05/03/2010, 12:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από BlackAdder
Εγώ δηλαδή που έχω και "μηχανή" και σκούτερ τί είμαι;

Αν αντί για σκούτερ είχα παπί θα είμουν ποιό άυθεντικός;

aman!!!!!!και εγω....:confused: τωρα? :confused:

Zid
05/03/2010, 12:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI


Μαλακομπεβερλακηδες....κουλοι, στραβοι, κουβερτακηδες, διαφοροι χαρακτηρισμοι που νομιζω δεν αρμοζουν στον συναδελφο μοτοσυκλετιστη


:bigcry:



:rotflmao:


:beer:

2stroker
05/03/2010, 12:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Γιατί ρε μαν, δεν είναι μοτοσυκλέτες δλδ?
Εκτός από το ΄να σφίγγεις το ντεπόζιτο με τα πόδια, τι άλλο δεν μπορείς να κάνεις με τις scooterόπαπιες? :look:

δηλαδή όταν φας εσύ/εγώ κανένα πακέτο από scooter δεν πιάνεται? Σα να σε πέρασε Accent πχ?

τα παπια καταρχην οπουδηποτε κοιταξεις θα δεις τον χαρακτηρισμο μοτοποδηλατα και οχι μοτοσυκλετες,τα σκουτερ ειναι σκουτερ
κανενα απο τα 2 δεν προσφερει οδηγικη απολαυση και ειδικα τα σκουτερ που ειναι εντελως αυτοματα.ειναι ενα μεσο για να κανεις καθημερινες μικρες αποστασεις,με λιγα λογια να κανεις την δουλεια σου.σε αντιθεση με οσους εχουν στην κατοχη τους ενα απο αυτα και νομιζουν οτι εχουν παρει κανα Ss και οδηγουν κατα αυτον τον τροπο.με τα 5 και τα 6 χιλιαρικα που δινουν θα μπορουσαν να παρουν κανονικη μοτοσυκλετα και με νορμαλ συντηρηση και καταναλωση αλλα γιατι δεν παιρνουν??μηπως γιατι δεν μπορουν να τα πανε?μηπως γιατι τα σκουτερ και τα παπια ειναι η ευκολη λυση και δεν απαιτουν οδηγικες ικανοτητες κανονικης μοτοσυκλετας?

mpou
05/03/2010, 12:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από 2stroker
μηπως γιατι δεν μπορουν να τα πανε?μηπως γιατι τα σκουτερ και τα παπια ειναι η ευκολη λυση και δεν απαιτουν οδηγικες ικανοτητες κανονικης μοτοσυκλετας?

Ακριβώς αυτό:beer:



:alien:

STOYBI
05/03/2010, 13:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από 2stroker
τα παπια καταρχην οπουδηποτε κοιταξεις θα δεις τον χαρακτηρισμο μοτοποδηλατα και οχι μοτοσυκλετες,τα σκουτερ ειναι σκουτερ
κανενα απο τα 2 δεν προσφερει οδηγικη απολαυση και ειδικα τα σκουτερ που ειναι εντελως αυτοματα.ειναι ενα μεσο για να κανεις καθημερινες μικρες αποστασεις,με λιγα λογια να κανεις την δουλεια σου.σε αντιθεση με οσους εχουν στην κατοχη τους ενα απο αυτα και νομιζουν οτι εχουν παρει κανα Ss και οδηγουν κατα αυτον τον τροπο.με τα 5 και τα 6 χιλιαρικα που δινουν θα μπορουσαν να παρουν κανονικη μοτοσυκλετα και με νορμαλ συντηρηση και καταναλωση αλλα γιατι δεν παιρνουν??μηπως γιατι δεν μπορουν να τα πανε?μηπως γιατι τα σκουτερ και τα παπια ειναι η ευκολη λυση και δεν απαιτουν οδηγικες ικανοτητες κανονικης μοτοσυκλετας?

Ta μοτοποδηλατα ειναι τα παλια motobecane τα οποια ειχαν πεταλια για να μπορεσουν να εκκινησουν και μονο αυτα ......

Τα σκουτερ ( ξενιστι ) ειναι οτι τα ονν-οφφ, τα σουπερ σπορ, τα εντουρο.... Μοτοσυκλετες...

Οδηγικη απολαυση ... Ειναι κατι καθαρα προσωπικο....

Οδηγικη απολαυση για εμενα ειναι το εντουρο....

Για αλλους ειναι ενα ορεινο στροφιλικη με με ενα μοταντ, για αλλους η ευθεια της τριπολης και τα 300κμ με ενα σουπερ σπορ, και για αλλους , μια εκδρομικη βολτα με ενα βαρκαντερο, και για αλλους να πηγαινουν την βολτα τους σε ενα καναπε στιβωντας μονο το γκαζι...



:wave2:

zephyr1
05/03/2010, 13:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από 2stroker
τα σκουτερ και τα παπια δεν ειναι μοτοσυκλετες!!ΤΕΛΟΣ!!

Το τι ss-gs-endoura-scooter τσαγιαζω καθε μερα με το παπι μονο αν το δεις θα καταλαβεις, με το modenas ε?:rolleyes:

Ενα R1 προχτες με περναει στην μαραθωνος και φτανουμε στο εσακι εξω απ'το praktiker ,φρενα :eyepop: και περναω μ'αυτο που δεν λεγεται μοτοσυκλετα, .μετα στην ευθεια μ'εσκισε.:rotflmao:


Οποτε ισχυει αυτο

By byron.

Δηλαδή αν οδηγάω σα μαλάκας το scooter, θα οδηγω διαφορετικά το tuono ή το srx?


:beer:

byron
05/03/2010, 13:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από 2stroker
τα παπια καταρχην οπουδηποτε κοιταξεις θα δεις τον χαρακτηρισμο μοτοποδηλατα και οχι μοτοσυκλετες,τα σκουτερ ειναι σκουτερ
κανενα απο τα 2 δεν προσφερει οδηγικη απολαυση και ειδικα τα σκουτερ που ειναι εντελως αυτοματα.ειναι ενα μεσο για να κανεις καθημερινες μικρες αποστασεις,με λιγα λογια να κανεις την δουλεια σου.σε αντιθεση με οσους εχουν στην κατοχη τους ενα απο αυτα και νομιζουν οτι εχουν παρει κανα Ss και οδηγουν κατα αυτον τον τροπο.με τα 5 και τα 6 χιλιαρικα που δινουν θα μπορουσαν να παρουν κανονικη μοτοσυκλετα και με νορμαλ συντηρηση και καταναλωση αλλα γιατι δεν παιρνουν??μηπως γιατι δεν μπορουν να τα πανε?μηπως γιατι τα σκουτερ και τα παπια ειναι η ευκολη λυση και δεν απαιτουν οδηγικες ικανοτητες κανονικης μοτοσυκλετας?

ή κάνεις πλάκα, ή δεν έχεις ιδέα τι λες.
Αυτοί που παίρνουν με τα 5-6-16000 μοτό που δεν μπορούν να τα πάνε δηλαδή γιατί τα παίρνουν? Για τη νορμάλ συντήρηση και κατανάλωση (!!)??

Μια χαρά οδηγικές ικανότητες χρειάζεσαι αν οδηγάς σβέλτα ένα scooter. Και φρενάρουν και στρίβουν λαμβάνοντας υπ΄όψη τον χαρακτήρα τους. Για να μη σου πω ότι φρενάρουν και στρίβουν πολύ καλύτερα από διάφορες μηχανές 5ετίας που είχα ή έχω καβαλήσει.

Μη τρελλαθούμε κιόλας χωρίς να έχουμε ιδέα τι λέμε...
Πάρε ένα ΧΤ600 στρίψε με 120 χλμ κάπου και την ώρα που θα χορεύει καρσιλαμά με τον σκελετό και τις αναρτήσεις για τον πέο που έχει, λέγε μέσα σου ότι το scooter που σε περνάει από πάνω (με μεγαλύτερη ασφάλεια) δεν είναι μοτοσυκλέτα.

2stroker
05/03/2010, 13:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
ή κάνεις πλάκα, ή δεν έχεις ιδέα τι λες.
Αυτοί που πέρνουν με τα 5-6-16000 μοτό που δεν μπορούν να τα πάνε δηλαδή γιατί τα πέρνουν? Για τη νορμάλ συντήρηση και κατανάλωση (!!)

Μια χαρά οδηγικές ικανότητες χρειάζεσαι αν οδηγάς σβέλτα ένα scooter. Και φρενάρουν και στρίβουν λαμβάνοντας υπ΄όψη τον χαρακτήρα τους. Για να μη σου πω ότι φρενάρουν και στρίβουν πολύ καλύτερα από διάφορες μηχανές 5ετίας που είχα ή έχω καβαλήσει.

Μη τρελλαθούμε κιόλας χωρίς να έχουμε ιδέα τι λέμε...
Πάρε ένα ΧΤ600 στρίψε με 120 χλμ κάπου και την ώρα που θα χορεύει καρσιλαμά με τον σκελετό και τις αναρτήσεις για τον πέο που έχει, λέγε μέσα σου ότι το scooter που σε περνάει από πάνω (με μεγαλύτερη ασφάλεια) δεν είναι μοτοσυκλέτα.

αυτοι που περνουν με τα 5-6-16000 μοτο που δεν μπορουν να τα πανε ειναι μια αλλη κατηγορια ηλιθιων,προσωπικα δεν θα αγοραζα ποτε μοτοσυκλετα που δνε μπορω να την παω και οτι εχω κανει και κανω μεχρι τωρα παντα γινετε σταδιακα


μια χαρα ικανοτητες χρειαζεσαι επειδη χαροπαλευεις,εχω δει στο δρομο να στριβω με 80 χλμ και να με περναει παπι τελικιασμενο αυτος δηλαδη εχει οδηγικες ικανοτητες και ειναι τιμονι??μαλλον μ@@@@ ειναι.


οσο αυτο που λες για τα xt τα οποια τα θεωρω απλα ενα ευκολοδηγητο μηχανακι και τιποτε αλλο,αν εχεις και λιγο μυαλο δεν θα παρεις xt για να στριβεις ταπα.και δε νομιζω οτι τιθετε θεμα συγκρισης γιατι μιλαμε για ενα μηχανακι που δεν εχει σωστο στησιμο κλπ(χτ) οποτε τι να συγκρινεις με το σκουτερ.συκγρινε αν θες σε μια στροφη με 120 το σκουτερ με ενα 690.

STOYBI
05/03/2010, 13:33
Καθοτι στο παρελθον ημουν Beverlomalakas για περιπου δυο χρονια τα σοβαρα μειονεκτηματα ( προσωπικη διαπιστωση ) που ειχαν τα σκουτερ ηταν τρια και μονο αυτα...

1) Και επικυνδυνοτατο οτι εξαρτασαι μονο απο τα φρενα , πραγμα που σημαινει οτι δεν μπορεις να κανεις καμμια διορθωτικη - σωτηρια κινηση σε κατασταση αναγκης που σου προσφερει το κατεβασμα ταχυτητας.....

2) Η φοβερη βαρεμαρα, οτι το μονο που ειχα να κανω πανω στην μοτο ηταν, να χουφτωνω και να ξεχουφτωνω το γκαζι.....

3) Αναρτησεις---αναρτησεις--αναρτησεις.


Κατα τα αλλα..... Η σταθεροτητα του και η ανεση του σε ταχυτητες ανω των 100 ηταν παρα πολυ καλη, αμα εβρεχε δεν επαιρνες χαμπαρι, και σταθεροτητα του στις στροφες επισεις παρα πολυ καλη ( λιγο προσοχη ηθελε στο θεμα οτι αμα το παρακανες εβρισκε ευκολα κατω..)


:wave2:

byron
05/03/2010, 13:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από 2stroker
.συκγρινε αν θες σε μια στροφη με 120 το σκουτερ με ενα 690.

Εγώ λέω να τα συγκρίνουμε με το Super Duke γιατί το 690 αδικείται...:dizzy:

2stroker
05/03/2010, 13:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Εγώ λέω να τα συγκρίνουμε με το Super Duke γιατί το 690 αδικείται...:dizzy:

ε μα τι να σου πω οταν μου συγκρινεις ενα μηχανακι που δεν στριβει με ενα σκουτερ
ας συκρινουμε τοτε και στριψιμο με cinquecento και saxorallo.

SNORLAX2
05/03/2010, 14:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από 2stroker
ε μα τι να σου πω οταν μου συγκρινεις ενα μηχανακι που δεν στριβει με ενα σκουτερ
ας συκρινουμε τοτε και στριψιμο με cinquecento και saxorallo.

το cinquecento δεν ειναι αυτοκινητο..τερμα..δεν στριβει,δεν ειναι αυτοκινητο

SNORLAX2
05/03/2010, 14:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Παντως αδυνατω να καταλαβω τοβν ρατσισμο των περισσοτερων σας με τα mega-mini τελος παντων με οτιδηποτε σκουτερ μπορει να ειναι.....

Αλλος μιλαει για ελιγμους και αδυναμια αποφυγης πεζων στα 90+ (λες και οι υπολοιποι θα μπορεσουν να τους αποφυγουν...)

Αλλος για χοντροειδη μηχανηματα που λιγο παρακατω σφηνωνουν λες και τα τα διαφορα βαρκαντερο ? χαγιαμπουσα, ΧΧ , ξαφνικα αδυνατισαν και περνανε αερα....

Αλλος για τα διαφορα εξτρα που εχει φορεσει στο σκουτερ του τα οποια ειναι θεμα καθαρα πλατειας ( λες και οι υπολοιποι στα .. αλλα μηχανακια τα εχουν φορεσει για να κοβουν δεκατα στην διαδρομη για το σπιτι...)


Μαλακομπεβερλακηδες....κουλοι, στραβοι, κουβερτακηδες, διαφοροι χαρακτηρισμοι που νομιζω δεν αρμοζουν στον συναδελφο μοτοσυκλετιστη οσο και αν απεχουν τα γουστα μας απο την μοτο που εχει διαλεξει να κανει και αυτος την οποια δουλεια του....

Χαλαρωστε παιδια .... Μοτοσυκλετιστες ειναι και αυτοι.....Και εμεις ... Και ολοι μας !!!!





:wave2:

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

SNORLAX2
05/03/2010, 14:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από 2stroker
τα σκουτερ και τα παπια δεν ειναι μοτοσυκλετες!!ΤΕΛΟΣ!!

ξεχασεσ και τισ HARLEY..

Julius
05/03/2010, 15:34
Edo kagouroscooterogamosavros........ Den mou evgenan ta lefta gia SS1000 kai peira scooter.

Na kanete sthn mpanta mesa sthn kinisi na pername, a! kai re koulatzes den ftene ta scooter re ama pigente san ton epitafio...... na pate na perasete kana set extra xeria mpas kai deite aspri mera h' skeftite thn pithanotita na parete to tram gia na pate sthn douleia sas...... oxi tipotallo alla etsi tha ftanoume kai emeis grigorotera stis dikes mas

me agonistikous xeretismous....



:a021:

2stroker
05/03/2010, 16:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
Edo kagouroscooterogamosavros........ Den mou evgenan ta lefta gia SS1000 kai peira scooter.

Na kanete sthn mpanta mesa sthn kinisi na pername, a! kai re koulatzes den ftene ta scooter re ama pigente san ton epitafio...... na pate na perasete kana set extra xeria mpas kai deite aspri mera h' skeftite thn pithanotita na parete to tram gia na pate sthn douleia sas...... oxi tipotallo alla etsi tha ftanoume kai emeis grigorotera stis dikes mas

me agonistikous xeretismous....



:a021:

Oχι ρε και μεσ'την κινηση ταπα,σταματημενα αυτοκινητα και μεις αναμεσα με 100.ετσιιιι!!!!και σφηνα απο τερμα αριστερα τερμα δεξια προσπεραση καπακια δυο λεωφορεια και μετα με γραμμες στην επομενη στροφη απο το αντιθετο και ενοειτε ξεκρανωτοι και με την κουβερτουλα στα ποδια και λιγο στο κολομερι!!
:ZZZ: :ZZZ:

TROOPER
05/03/2010, 16:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από 2stroker
Oχι ρε και μεσ'την κινηση ταπα,σταματημενα αυτοκινητα και μεις αναμεσα με 100.ετσιιιι!!!!και σφηνα απο τερμα αριστερα τερμα δεξια προσπεραση καπακια δυο λεωφορεια και μετα με γραμμες στην επομενη στροφη απο το αντιθετο και ενοειτε ξεκρανωτοι και με την κουβερτουλα στα ποδια και λιγο στο κολομερι!!
:ZZZ: :ZZZ:

το κανεις αρκει να χεις το ταπ μαζι σου :D

irinia
05/03/2010, 18:56
ΣΚΟΥΤΕΡ....??



Μουνόγκαζο.......





ΠΑΠΙ......??



Μέ 1700 εύρώ....??


Γαμάει τό Μodenas......!!!



Έχετε δεί τά μουνόγκαζα πού κάνουν 1700 εύρώ....??


Νά μή συγκρίνουμε λοιπόν βούρτσες μέ πούτσες.....



Άμα είναι νά δώσεις τό λιγώτερο 5-6 χιλιάρικα γιά νά κάθεσαι
σάν έτοιμόγεννη.......καί νά προσεύχεσαι στά φρένα καί στή στροφή....

ΠΑΝΕ ΠΑΡΕ ΕΝΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΡΕ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ.........

ΝΑ ΣΤΡΙΒΕΙΣ...........ΝΑ ΦΡΕΝΑΡΕΙΣ..........ΝΑ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ.....!!!


Δίτροχα είναι τά μουνόγκαζα.........ΟΧΙ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ.....!!!!




:wave2:

vagtav
05/03/2010, 21:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Εγώ λέω να τα συγκρίνουμε με το Super Duke γιατί το 690 αδικείται...:dizzy:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

konsttanttinos
05/03/2010, 22:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Terens


Άμα είναι νά δώσεις τό λιγώτερο 5-6 χιλιάρικα γιά νά κάθεσαι
σάν έτοιμόγεννη.......καί νά προσεύχεσαι στά φρένα καί στή στροφή....


:wave2:

Ρε θειο...εγραψες!:lol: :lol:
:a012:

Hiro
05/03/2010, 23:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Ισχύει για όλους και με όλα. Μην κρίνετε απ΄το όχημα....ρίξτε μια ματιά στα chicken stripes καλού κακού :winka: + 1/2 τρισεκατομμύριο:beer:

Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Τσαγιωμενοι :rolleyes: εκδηλωθειται αφοβα.:a021: :rotflmao:
+ 1 τρισεκατομμύριο:beer:
Σε καθημερινή βάση πηγαίνοντας στη δουλίτσα μου με το scooter, με καθυστερούν πολλοί με SS, on-off, off-off, scooter, παπιά, choperοειδή κ.α. όταν μπορώ τους προσπερνώ. Το εκτίμω αν κάνουν άκρη και το ίδιο κάνω στα άλλα 2 τροχα που καθυστερώ εγώ. Οι περισσότεροι όμως, απο την τσαντίλα τους που τους έφτασε το ''πλαστικό'', κάνουν ο,τι είναι δυνατό για να το αποτρέψουν απ' το να πάει πιο γρήγορα απ' εκείνους. Ξεκολλήστε...
Τα αποτελέσματα τα διαβάζετε. 4 σελίδες και έπεται συνέχεια.:wave2:

PreGeoLude
05/03/2010, 23:46
Άμα είναι νά δώσεις τό λιγώτερο 5-6 χιλιάρικα γιά νά κάθεσαι
σάν έτοιμόγεννη.......καί νά προσεύχεσαι στά φρένα καί στή στροφή....

ΠΑΝΕ ΠΑΡΕ ΕΝΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΡΕ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ.........

ΝΑ ΣΤΡΙΒΕΙΣ...........ΝΑ ΦΡΕΝΑΡΕΙΣ..........ΝΑ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ.....!!!


Δίτροχα είναι τά μουνόγκαζα.........ΟΧΙ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ.....!!!!




:wave2: [/B][/QUOTE]



ναι καλα λες....παρε λοιπον ενα V-Strom να τα κανεις ολα αυτα με 5-6 χιλιαρικα
:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

Hiro
05/03/2010, 23:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από PreGeoLude
Άμα είναι νά δώσεις τό λιγώτερο 5-6 χιλιάρικα γιά νά κάθεσαι
σάν έτοιμόγεννη.......καί νά προσεύχεσαι στά φρένα καί στή στροφή....

ΠΑΝΕ ΠΑΡΕ ΕΝΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΡΕ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ.........

ΝΑ ΣΤΡΙΒΕΙΣ...........ΝΑ ΦΡΕΝΑΡΕΙΣ..........ΝΑ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ.....!!!


Δίτροχα είναι τά μουνόγκαζα.........ΟΧΙ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ.....!!!!


:wave2:

ναι καλα λες....παρε λοιπον ενα V-Strom να τα κανεις ολα αυτα με 5-6 χιλιαρικα
:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: [/B]
Γμτ με πρόλαβες, ήθελα εγώ να κάνω το αστείο με το V-strom τεσπα, άντε πάρε.:beer:

SVX
05/03/2010, 23:56
:a014: έpic θRead ?

zephyr1
06/03/2010, 06:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Hiro
+ 1/2 τρισεκατομμύριο:beer:

+ 1 τρισεκατομμύριο:beer:


Πολιτικος εισαι?:look: :rotflmao: :beer:

STOYBI
06/03/2010, 06:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από PreGeoLude



ναι καλα λες....παρε λοιπον ενα V-Strom να τα κανεις ολα αυτα με 5-6 χιλιαρικα
:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:


Ειχε V-Strom ! ( το εδωσε... το εχασε σε στοιχημα ...θα σε γελασω....)

:lol: :lol: :bigcry: :lol: :lol:

irinia
06/03/2010, 08:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Hiro
ναι καλα λες....παρε λοιπον ενα V-Strom να τα κανεις ολα αυτα με 5-6 χιλιαρικα
:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:
Γμτ με πρόλαβες, ήθελα εγώ να κάνω το αστείο με το V-strom τεσπα, άντε πάρε.:beer: [/B][/QUOTE]




ΡΕ ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ............



Πάρτε ένα bandit...........πάρτε ένα versys............πάρτε ένα hornet .......πάρτε ένα cbf..........


ΠΑΡΤΕ..............ΕΝΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙ.............ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ......



Τά βεσποειδή.........είναι απλά ΔΙΤΡΟΧΑ............φτιαγμένα γιά γκόμενες μέ γόβα......!!!
Γιαυτό έχουν καί τά φρένα στά χέρια....
Είδικά άν φοράνε καί φουστίτσα.........γκρό πλάν κατευθείαν τό βρακί......!!! τί σέξυ
Ούτε ταχύτητες ούτε τίποτα.
Φαντάζεσαι νά φοράς γόβα καί νά άλλάζεις ταχύτητα....???
Καθότι λοιπόν ζούμε τήν έποχή τών unisex.........όπως μάς βάλανε νά φοράμε κρέμα
νυκτός έμάς τούς άντρες,έτσι μάς έβαλαν τώρα νά καβαλάμε καί τά......ΜΟΥΝΟΓΚΑΖΑ....!!!
Δέν είναι τυχαίο ότι ή παράδοση ξεκινάει άπό τήν Ίταλία τού 60......!!!
Όλες οί άδερφάδες τής μόδας άπό έκεί ξεκίνησαν........άντε καί λίγο Παρίσι...
Μαζί λοιπόν μέ τά κολλητά μπλουζάκια,τίς ξυρισμένες άντρικές μασχάλες καί
τά βεσποειδή......
Καί μόνο ή ΣΤΑΣΗ..........καί όχι θέση όδήγησης, μού θυμίζει μαιευτήριο....!!!!
Άσε πού άμα έχεις κανέναν 4ο-5ο όσφυικό τή γάμηγες άπό τήν άμβλεία γωνία πού
έχει ή μέση σου τρώγοντας τούς κραδασμούς.....σά νάχεις λόρδωση κάθεσαι.
Δέ μιλάω γιαυτούς μέ κάτι μαύρα μουνόγκαζα,άκράποβιτς καί άνοιχτό κράνος,
πού πάνε πάνω στήν άσπρη ζέμπρα στά φανάρια γιά νά φύγουν σπινάροντας.....!!!!
Καί όλοι βιαστικοί γκαζωμένοι Λάουντα.....


Καί κάτι γιά μερικούς...........

Νομίζετε ότι ό καθένας πού κάνει τή βόλτα του ή πάει στή δουλειά του έχει τή γκαύλα σας
νά κοντραριστεί όπου νάναι.....???
Έπειδή μερικοί όταν περνάτε κανένα μηχανάκι νομίζετε ότι τόν πατήσατε ,τού δώσατε
φλαμούρια κ.λ.π.....
Όχι τίποτε άλλο βγάζετε καί συμπεράσματα.
Νά αύτό στρίβει,αύτό γκαζώνει,αύτό πιάνει τά 100 καί τέτοια....!!!


ΤΑ ΒΕΣΠΟΕΙΔΗ.............ΕΙΝΑΙ ΔΙΤΡΟΧΟΙ ΚΟΥΒΑΔΕΣ

ΑΛΛΗ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ...........

ΔΕ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΠΟΤΕ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ......!!!



Καλά κάνετε καί τάχετε,είναι θέμα έπιλογής,δικαίωμα τού καθενός.






:wave2:

irinia
06/03/2010, 08:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Ειχε V-Strom ! ( το εδωσε... το εχασε σε στοιχημα ...θα σε γελασω....)

:lol: :lol: :bigcry: :lol: :lol:



ΜΗ ΓΙΝΕΣΑΙ ΚΑΚΟΣ.........


Έδώ είμαστε σέ άλλο γήπεδο....


Έξάλλου δέκα μήνες τό άντεξα.......τό ρεκόρ βέβαια κατέχει τό τρανσάλπ 2 μήνες....



Παρόλα αύτά όφείλω νά τό προτείνω στό μέσο όδηγό σάν ένα άπό τά ίδανικώτερα
μηχανάκια γιά τή χώρα μας.



Λίγο χιούμορ βρέ............λίγο χιούμορ........χωρίς είρωνία.


Έχω άποψη γιά τό v-strom, έσύ έχεις....???
Άν ναί έλα νά τό συζητήσουμε.........




:wave2:

EVI
06/03/2010, 09:26
terens μια αδελφαρα που δεν ξερει να οδηγει και που ακουει στο ονομα Valentino Rossi κυκλοφορουσε με σκουτερ μικρος -μεχρι και σημερα :wave2: αλλα μην ασχολησε εσυ παρα εισαι αντρας και οδηγαρα για κατι γκεικουλες σαν και αυτον που οδηγει μουνογκαζα(?) :rotflmao: :lol:

:wave2:

DUKASII
06/03/2010, 09:36
ΩραίΑ άνοιξε τώρα τον παράδεισο όλων των ταλαιπωρων μηχανοβιων που δε τους αφήνει η γυναίκα να πάρουν ένα πιστόλι να καυλαντιζουνε καθημερινά σα τους λευθερους...και πήρανε σκουτερ και προσπαθούν με αυτό και περνάνε κ κανά κουλαδι ανυπαντρο κ λευθερο..και σαν να μην έφτανε αυτό ήρθες εδώ ρε κουλαρχε! Να ανοίξεις κ κουβέντα μαζί τους ώστε να τους δώσεις το δικαίωμα να ξετσουτσουνισουνε κιόλας
ντε...!!μη δίνετε δικαιώματα....σε καταπιεσμενους παντρεμενους με σκουτερ..Τώρα λουσουτα!
:rotflmao:

eddiedimitris
06/03/2010, 09:58
Ρε παιδια σας εχει φαει το κομπλεξ καποιους απο σας!!!Δυστυχως!
Αν καποιος μπορει μπορει να μου απαντησει για ποιο λογο καποιος που θελει να κινειται μεσα στη πολη μονο!!!! να παρει μηχανη ντε και καλα και οχι σκουτερ!!ΓΙΑΤΙ???Στο σκουτερ εχεις μεγαλυτερους αποθηκευτηκους χωρους,καλυοτεσαι καλυτερα απο βροχη-νερα-αερα,και επισης ακομα και σε πεσιμο η σε πλαγιο τρακαρισμα τα ποδια σου προστατευονται καλυτερα!Τελος ακομα και το οτι ειναι αυτοματα βολευει για τους ελιγμους μεσα στη πολη και στη τελικη δε χρειαζεται να λαδωνεις αλυσιδες!
ΟΠΟΤΕ μπορει καποιους απο ολους εσας που το παιζεται τρελλοι μηχανοβιοι να μου πειτε γιατι καποιος να παρει αλλους ειδους μηχανη για μεσα στη πολη???
Οσον αφορα για ταξιδακια εκτος των τειχων εκει ειναι αλλη ιστορια.Οντως με κανονικη μοτοσυκλετα ειναι πολυ καλυτερα και ασφαλεστερα ωστε να κρατας και καλη μεση ωριαια ταχυτητα.
Αλλα συγχωρηστε με αλλα θεωρω πολυ πιο ασφαλες το ταξιδι με το αμαξι μου που μπορει να μη το απολαμβανω οπως με τη μηχανη αλλα δεν ειμαι τοσο στο ελεος του καθε μαλ@κα!Επισης δεν φτανω και να με ποναει η μεση μου.

Υ.Γ.Πηγαινετε να δειτε το Css που γινεται για scooter να δειτε πως αν καποιος ξερει να στριβει γενικα στριβει το οποιοδηποτε οχημα καλα!

DAYMAN
06/03/2010, 10:20
Πολυ ωραία ολα αυτα με τα σκούτερ αλλα οι τύποι με τα V-strom τι θελουν να πουν με τα τριμπουρδελα που καβαλάνε;2 περασαν απο τα χερια μου και τετοια κατάρα δεν εχω ξαναδεί.Μπροστινό κάπου στο περίπου,με ταλαντώσεις και αοριστία.Πισω αστο καλύτερα.Φρένα....η κωμωδία δεν ξερεις ποτε αν φρενάρω ή μπλοκάρω τετοια ομορφιά!να μην πουμε για αλλα θλιβερά μηχανάκια τα οποια κυκλοφορούν ανάμεσα μας.Τα σκούτερ κυριοι και ειδικα ο κυριος Λιακος ο συνονόματος ειναι πολυ καλα για την δουλεια που κατασκευάστηκαν,αν αυτοι που τα οδηγούν ειναι ασβέστες αλλη κουβέντα άλλωστε τετοιοι υπάρχουν πολλοί ακόμα και εδω μεσα.:wave2:

irinia
06/03/2010, 10:39
ΟΝΤΩΣ ΓΙΑ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗΚΑΝ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ.....



Βλέπεις μπουτάκι..........κί άν είσαι τυχερός μέχρι κυλοττάκι....!!!






:wave2:

Hiro
06/03/2010, 11:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
terens μια αδελφαρα που δεν ξερει να οδηγει και που ακουει στο ονομα Valentino Rossi κυκλοφορουσε με σκουτερ μικρος -μεχρι και σημερα :wave2: αλλα μην ασχολησε εσυ παρα εισαι αντρας και οδηγαρα για κατι γκεικουλες σαν και αυτον που οδηγει μουνογκαζα(?) :rotflmao: :lol:

:wave2: +2 Τρις
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
ΩραίΑ άνοιξε τώρα τον παράδεισο όλων των ταλαιπωρων μηχανοβιων που δε τους αφήνει η γυναίκα να πάρουν ένα πιστόλι να καυλαντιζουνε καθημερινά σα τους λευθερους...και πήρανε σκουτερ και προσπαθούν με αυτό και περνάνε κ κανά κουλαδι ανυπαντρο κ λευθερο..και σαν να μην έφτανε αυτό ήρθες εδώ ρε κουλαρχε! Να ανοίξεις κ κουβέντα μαζί τους ώστε να τους δώσεις το δικαίωμα να ξετσουτσουνισουνε κιόλας
ντε...!!μη δίνετε δικαιώματα....σε καταπιεσμενους παντρεμενους με σκουτερ..Τώρα λουσουτα!
:rotflmao: +1.916.748.954.749 (+ΦΠΑ) Και τώρα, πρόσθεσε αυτούς που έχουν ΚΑΙ scooter, κάποιοι απ' αυτους μπορεί να είχαν πρίν ΚΑΙ παπί και δεν ξέρεις τι άλλο έχουν και πως το πάνε.

Αρχικά δημιουργήθηκε από eddiedimitris
Ρε παιδια σας εχει φαει το κομπλεξ καποιους απο σας!!!Δυστυχως!
Κάποιοι για να αισθανθούν ακόμα πιο χεράδες κατηγορούν τα scooter συνολικά και οχι ορισμένους αναβάτες αυτών. Ο σωστός μοτοσυκλετιστής ξεχωρίζει απο το σεβασμό που δείχνει στα άλλα οχήματα και πεζούς.
Αν καποιος μπορει μπορει να μου απαντησει για ποιο λογο καποιος που θελει να κινειται μεσα στη πολη μονο!!!! να παρει μηχανη ντε και καλα και οχι σκουτερ!!ΓΙΑΤΙ???Στο σκουτερ εχεις μεγαλυτερους αποθηκευτηκους χωρους,καλυοτεσαι καλυτερα απο βροχη-νερα-αερα,και επισης ακομα και σε πεσιμο η σε πλαγιο τρακαρισμα τα ποδια σου προστατευονται καλυτερα!Τελος ακομα και το οτι ειναι αυτοματα βολευει για τους ελιγμους μεσα στη πολη και στη τελικη δε χρειαζεται να λαδωνεις αλυσιδες!
Υπάρχουν πολλοί λόγοι αλλά, τελικά, είναι θέμα προτεραιοτήτων.:wave2:

Υ.Γ.Πηγαινετε να δειτε το Css που γινεται για scooter να δειτε πως αν καποιος ξερει να στριβει γενικα στριβει το οποιοδηποτε οχημα καλα!
Καλά αυτά που λες, αλλά η κίνηση στην πόλη δεν γίνεται υπο τις ίδιες συνθήκες με μια πίστα
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Πολιτικος εισαι?:look: :rotflmao: :beer: :lol: :lol: -1.2δις

Hiro
06/03/2010, 11:13
Και κάπου έχει γίνει ένα μπέρδεμα με το ποιός είπε τι. Για το V-Strom και τα αστεία γι' αυτό, αλλά δεν πειράζει όποιος προλάβει. Κι αυτό μοτοσυκλέτα είναι, απλά υπάρχουν καλύτερες. Και απο to scooter που χρησιμοποιώ κάθε μέρα είναι σαφώς ανώτερο. Μην το ξεφτιλίσουμε το θέμα εντελώς:wave2:

Hiro
06/03/2010, 11:20
Και ο φίλος που πήρε και δεύτερο τι? Τι μας λέει ο,τι με το πρώτο δεν κατάλαβε???:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: Αλλά όχι και θλιβέρο όμως. -1.2 εκατομμύρια (άνευ ΦΠΑ)

DAYMAN
06/03/2010, 12:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Hiro
Και ο φίλος που πήρε και δεύτερο τι? Τι μας λέει ο,τι με το πρώτο δεν κατάλαβε???:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: Αλλά όχι και θλιβέρο όμως. -1.2 εκατομμύρια (άνευ ΦΠΑ)

Θλιβεροτατο να διορθώσω!:rotflmao: :rotflmao: :lol:
Το πρώτο προσπάθησα να το κανω μηχανη,με το δεύτερο κατάλαβα οτι την π@υτ@ν@ και να την καλοπισεις παρθένα δεν γίνεται και το έστειλα σε 2 μηνες.:wave2: :beer:

Tpap
06/03/2010, 13:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΗΛΙΑΣΚΤΜ
Θλιβεροτατο να διορθώσω!:rotflmao: :rotflmao: :lol:
Το πρώτο προσπάθησα να το κανω μηχανη,με το δεύτερο κατάλαβα οτι την π@υτ@ν@ και να την καλοπισεις παρθένα δεν γίνεται και το έστειλα σε 2 μηνες.:wave2: :beer:


:rotflmao: :bigcry:

(ένας φίλος κατάφερε και το έκανε μηχανή. Εβαλε καρίνα). :lol: :rotflmao: :bigcry:





όμως...:


190966

eddiedimitris
06/03/2010, 14:07
Παντως δεν βλεπω κανεναν να αναιρει οτι για μεσα στη πολη τα scooter εξυπηρετουν πολυ καλυτερα απ τα αλλα!
Επισης χιλιες φορες ενας σκουτεροβιος γερος και μπαμπας απο εναν που παιρνει supersport 1000cc για να πουλαει μουρη στη καφετερια και να βλεπεις τα λαστιχα του φθαρμενα μονο στο κεντρο τους!

devil's animal
06/03/2010, 14:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από eddiedimitris
Ρε παιδια σας εχει φαει το κομπλεξ καποιους απο σας!!!Δυστυχως!
Αν καποιος μπορει μπορει να μου απαντησει για ποιο λογο καποιος που θελει να κινειται μεσα στη πολη μονο!!!! να παρει μηχανη ντε και καλα και οχι σκουτερ!!ΓΙΑΤΙ???Στο σκουτερ εχεις μεγαλυτερους αποθηκευτηκους χωρους,καλυοτεσαι καλυτερα απο βροχη-νερα-αερα,και επισης ακομα και σε πεσιμο η σε πλαγιο τρακαρισμα τα ποδια σου προστατευονται καλυτερα!Τελος ακομα και το οτι ειναι αυτοματα βολευει για τους ελιγμους μεσα στη πολη και στη τελικη δε χρειαζεται να λαδωνεις αλυσιδες!
ΟΠΟΤΕ μπορει καποιους απο ολους εσας που το παιζεται τρελλοι μηχανοβιοι να μου πειτε γιατι καποιος να παρει αλλους ειδους μηχανη για μεσα στη πολη???
Οσον αφορα για ταξιδακια εκτος των τειχων εκει ειναι αλλη ιστορια.Οντως με κανονικη μοτοσυκλετα ειναι πολυ καλυτερα και ασφαλεστερα ωστε να κρατας και καλη μεση ωριαια ταχυτητα.
Αλλα συγχωρηστε με αλλα θεωρω πολυ πιο ασφαλες το ταξιδι με το αμαξι μου που μπορει να μη το απολαμβανω οπως με τη μηχανη αλλα δεν ειμαι τοσο στο ελεος του καθε μαλ@κα!Επισης δεν φτανω και να με ποναει η μεση μου.

Υ.Γ.Πηγαινετε να δειτε το Css που γινεται για scooter να δειτε πως αν καποιος ξερει να στριβει γενικα στριβει το οποιοδηποτε οχημα καλα!



Αρχικά δημιουργήθηκε από eddiedimitris
Παντως δεν βλεπω κανεναν να αναιρει οτι για μεσα στη πολη τα scooter εξυπηρετουν πολυ καλυτερα απ τα αλλα!
Επισης χιλιες φορες ενας σκουτεροβιος γερος και μπαμπας απο εναν που παιρνει supersport 1000cc για να πουλαει μουρη στη καφετερια και να βλεπεις τα λαστιχα του φθαρμενα μονο στο κεντρο τους!


επειδη βλεπω οτι δεν σου γραφει καποιος αλλος τα αυτονοητα, παμε αλλη μια παλι (μιας και εισαι και καινουργιος).

ειναι καλυτερο να κυκλοφορεις με μηχανη μεσα στην πολη αντι για σκουτερ γιατι:
1) εχει καλυτερα φρενα
2) εχει καλυτερες αναρτησεις
3) εχει καλυτερη θεση οδηγησης
4) εχει καλυτερη γωνια καστερ
5) εχει ταχυτητες και παραλληλα συμπλεκτη δλδ φρενο απο τον κινητηρα.
6) εχει μεγαλυτερες ροδες και πολλες φορες και καλυτερα λαστιχα

επισης να προσθεσω οτι το επιχειρημα σου να παιρνουμε τις μηχανες στο ταξιδι επειδη κρατανε μεγαλη μεση ωριαια δεν στεκει. η μεγαλη μεση ωριαια δεν εχει να κανει με το αν ειναι μηχανη ή σκουτερ. και με ενα σκουτερ 250cc μπορεις να το πηγαινεις τερμα γκαζι παντου και η μεση ωριαια σου να ειναι πολυ καλυτερη απο αυτη που θα κανει ενας εντουρας π.χ.

επιπροσθετως τα περισσοτερα ατυχηματα στατιστικως γινονται εντος των τειχων ΑΡΑ: αν εχεις καλυτερη ενεργητικη ασφαλεια (δλδ ολα αυτα που εγραψα πιο πανω και τα εχει η μηχανη) ισως να προλαβαινες και καποια...

εσυ μπορει να θεωρεις ασφαλεστερο το ταξιδι με αμαξι αλλα επειδη εμεις εδω ειμαστε μηχανοβιοι απο κουνια το θεωρουμε ασφαλεστερο και ταυτοχρονα καλυτερο/διασκεδαστικοτερο/ομορφοτερο πανω σε αυτο που εχει 2 ροδες.

τελος μην ξανακουσω οτι σε ποναει η μεσουλα σου στο ταξιδι με μηχανη. αυτα ειναι δικαιολογιες του κwλου. κατσε στο κουτακι σου με το cd player, το air condition, τους πλευρικους αεροσακους και την φραπεδια και σταματα να μας λες οτι τα σκουτερ ειναι καλυτερα απο τις μηχανες. πιο ευκολα στον χειρισμο ναι. καλυτερα οχι.
:wave2:

Georgaras
06/03/2010, 14:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΗΛΙΑΣΚΤΜ
Πολυ ωραία ολα αυτα με τα σκούτερ αλλα οι τύποι με τα V-strom τι θελουν να πουν με τα τριμπουρδελα που καβαλάνε;2 περασαν απο τα χερια μου και τετοια κατάρα δεν εχω ξαναδεί.Μπροστινό κάπου στο περίπου,με ταλαντώσεις και αοριστία.Πισω αστο καλύτερα.Φρένα....η κωμωδία δεν ξερεις ποτε αν φρενάρω ή μπλοκάρω τετοια ομορφιά!να μην πουμε για αλλα θλιβερά μηχανάκια τα οποια κυκλοφορούν ανάμεσα μας.Τα σκούτερ κυριοι και ειδικα ο κυριος Λιακος ο συνονόματος ειναι πολυ καλα για την δουλεια που κατασκευάστηκαν,αν αυτοι που τα οδηγούν ειναι ασβέστες αλλη κουβέντα άλλωστε τετοιοι υπάρχουν πολλοί ακόμα και εδω μεσα.:wave2:

Ενω το τριμπουρδελο ΚΤΜ που έχεις είναι καλύτερο ε?

Μην μπερδεύεις φίλε μου την βούρτσα με την Π*υτσα.

Και εγω ΚΤΜ είχα κάποτε και δεν προλαβαινα τον μάστορα λέμε..


Πάντα φιλικά

Ένας ευχαριστημένος V-stromeos


--------------------------------------------------

Ντρέπομαι πραγματικά για πολλούς μοτοσυκλετιστές εδώ μέσα..... Αντί να είμαστε ενωμένοι καθόμαστε και χλευάζουμε ο ένας τον άλλο... Ντροπή!



Ρεεεεεεεεεεε μοτοσυκλετιστές είμαστε άσχετα τι μηχανή οδηγούμε.... Ας μπει επιτέλους τέλος στον ρατσισμό μεταξύ v-strom scooter παπιού και τα ρέστα........ ΕΛΕΟΣ ΡΕΕΕΕ ΚΑΓΚΟΥΡΕΣ ΤΗΣ ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ..... ΠΟΥ ΜΑΖΕΥΤΗΚΑΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΓΡΗΓΟΡΟΙ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ



Αποχωρώ τέλος. Γεια..... Οι περισσότεροι είναι ανώριμοι εδώ μέσα.. Άντε και καλά μυαλά...



Καβαλαω τον v-stromeo μου.... ναι ναι αυτο το τριμπουρδελο που αναφέρεστε χρόνια τώρα... και αποχωρώ.... αφήνω τα φορουμ για τους γρήγορους και τους χεραδες....






ασταδιαλα τελος :confused: :confused: :confused: :confused: :confused:


μοτοσυκλετιστικη ιδεολογία και αλληλεγγύη σου λέει ο άλλος.... Αντε γεια...

Hiro
06/03/2010, 14:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΗΛΙΑΣΚΤΜ
Θλιβεροτατο να διορθώσω!:rotflmao: :rotflmao: :lol:
Το πρώτο προσπάθησα να το κανω μηχανη,με το δεύτερο κατάλαβα οτι την π@υτ@ν@ και να την καλοπισεις παρθένα δεν γίνεται και το έστειλα σε 2 μηνες.:wave2: :beer: :wave2: Είναι φανερό ο,τι έχεις υψηλές απαιτήσεις απο το μοντέλο αυτό και σου φάνηκε ''λίγο'' οκ:beer:

Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
:rotflmao: :bigcry:

(ένας φίλος κατάφερε και το έκανε μηχανή. Εβαλε καρίνα). :lol: :rotflmao: :bigcry:


όμως...: Τάσο δεν την έβαλα εγώ την καρίνα, έτσι το πήρα, όμως παραδέξου ο,τι τού έδινε στην εμφάνιση και σταματήστε τώρα γιατί ξεφύγαμε απο το θέμα. Για απαντήστε στο φίλο eddiedimitris να σας δω.:winka:

Αρχικά δημιουργήθηκε από eddiedimitris
Παντως δεν βλεπω κανεναν να αναιρει οτι για μεσα στη πολη τα scooter εξυπηρετουν πολυ καλυτερα απ τα αλλα!
Επισης χιλιες φορες ενας σκουτεροβιος γερος και μπαμπας απο εναν που παιρνει supersport 1000cc για να πουλαει μουρη στη καφετερια και να βλεπεις τα λαστιχα του φθαρμενα μονο στο κεντρο τους! Συνάδελφε μην γίνεσαι και συ τώρα απόλυτος. Μπορεί εσένα κι εμένα να εξυπηρετούν. Όχι όμως και όλους τους άλλους, ειδικά εκείνους που δεν αισθάνονται ασφαλείς πάνω σε scooter, και μιλάμε για ενεργητική ασφάλεια που εκ' των πραγμάτων τα περισσότερα scooterάκια την έχουν περιορισμένη.

eddiedimitris
06/03/2010, 14:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
επειδη βλεπω οτι δεν σου γραφει καποιος αλλος τα αυτονοητα, παμε αλλη μια παλι (μιας και εισαι και καινουργιος).

ειναι καλυτερο να κυκλοφορεις με μηχανη μεσα στην πολη αντι για σκουτερ γιατι:
1) εχει καλυτερα φρενα
2) εχει καλυτερες αναρτησεις
3) εχει καλυτερη θεση οδηγησης
4) εχει καλυτερη γωνια καστερ
5) εχει ταχυτητες και παραλληλα συμπλεκτη δλδ φρενο απο τον κινητηρα.
6) εχει μεγαλυτερες ροδες και πολλες φορες και καλυτερα λαστιχα

επισης να προσθεσω οτι το επιχειρημα σου να παιρνουμε τις μηχανες στο ταξιδι επειδη κρατανε μεγαλη μεση ωριαια δεν στεκει. η μεγαλη μεση ωριαια δεν εχει να κανει με το αν ειναι μηχανη ή σκουτερ. και με ενα σκουτερ 250cc μπορεις να το πηγαινεις τερμα γκαζι παντου και η μεση ωριαια σου να ειναι πολυ καλυτερη απο αυτη που θα κανει ενας εντουρας π.χ.

επιπροσθετως τα περισσοτερα ατυχηματα στατιστικως γινονται εντος των τειχων ΑΡΑ: αν εχεις καλυτερη ενεργητικη ασφαλεια (δλδ ολα αυτα που εγραψα πιο πανω και τα εχει η μηχανη) ισως να προλαβαινες και καποια...

εσυ μπορει να θεωρεις ασφαλεστερο το ταξιδι με αμαξι αλλα επειδη εμεις εδω ειμαστε μηχανοβιοι απο κουνια το θεωρουμε ασφαλεστερο και ταυτοχρονα καλυτερο/διασκεδαστικοτερο/ομορφοτερο πανω σε αυτο που εχει 2 ροδες.

τελος μην ξανακουσω οτι σε ποναει η μεσουλα σου στο ταξιδι με μηχανη. αυτα ειναι δικαιολογιες του κwλου. κατσε στο κουτακι σου με το cd player, το air condition, τους πλευρικους αεροσακους και την φραπεδια και σταματα να μας λες οτι τα σκουτερ ειναι καλυτερα απο τις μηχανες. πιο ευκολα στον χειρισμο ναι. καλυτερα οχι.
:wave2: Συγνωμη φιλε μου αλλα κατι τετοιους μηχανοβιους οπως εσυ τους γραφω στα @@ μου!Γιατι δεν εισαι μηχανοβιος απλα γουσταρεις να πουλας μουρη!Κανενας πραγματικος μηχανοβιος δεν λεει τετοιες μ@λ@κιες!!
Για πες μου φιλε μου ποτε στην οικογενεια σου προτομπηκες σε αμαξι???Γιατι εμενα ο γερος μου πηρε αμαξι οταν ημουν ηδη 16 ετων και μεχρι τοτε οτι και να χρειαζοταν παντου με μηχνη με πηγαινε!!Επισης καραγουσταρα οταν εμαθα να οδηγαω και τη βεσπα που ειχε αλλα και το RD to 350 το οποιο το αλλαξε μετα με το TZR το οποιο επισης καραγουσταρα!!Οπως και τις εκδρομες που πηγαιναμε με τη ΛΕΜΟΤ στη Σκοτεινα και στη Χαλκιδικη.
Βεβαια εσυ εισαι η εξαιρεση ευτυχως γιατι υπαρχουν και εδω μεσα μελη οπως ο taskon,o degree0,o amyroukai και πολλοι αλλοι που δεν εχουν τα ιδια κομπλεξ και μπορει καποιος να μιλαει μαζι τους.
Δυστυχως επισης δεν μπορεις να καταλαβεις οτι για μεσα στη πολη και στη καθημερινοτητα τα πλεονεκτηματα που μου αναφερεις οπως η γωνια καστερ και οι ταχυτητες μικρη σημασια εχουν.Σε δικαιολογω ομως γιατι μαλλον σου λειπει εμπειρια.
Οσον αφορα τα ταξιδια αγορινα μου το λεω και επειμενω και οταν αρχιζεις να κανεις ταξιδια με μηχανη θα καταλαβεις!!Οταν πηγαινα παλιοτερα camping με ενα KLE που ειχα και οταν φταναμε Χαλκιδικη μεσημερακι στον Αρμενιστη ημασταν ολοι κουρασμενοι και στην ουσια χαναμε ολη τη μερα τπ θεωρω μ@λ@κια αν καποιος εχει αυτοκινητο τις λιγες μερες διακοπων που εχει μεσα στο ετος να τις μειωνει κι αλλο.Βεβαια αν ειναι κανα 20χρονο ανεργο το οποιο τρωει τα λεφτα του μπαμπα και απλα θελει να περναει την ωρα του και να πουλαει μουρη τοτε οκ!Συμφωνω!!Εξαλλου η παροιμια λεει μπρος τα καλ τι ειναι ο πονος!!
Επαναλαμβανω για να μη με παρεξηγησει καποιος αλλος συμφορουμιτης.Δε λεεω οτι τα scooter ειναι καλυτερα απ τις μηχανες σε καμμια περιπτωση αλλα για μεσα στη πολη τα scooter ειναι πολυ πιο ιδανικα!Το καθε τι ειναι φτιαγμενο για το σκοπο του!

EVI
06/03/2010, 15:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από eddiedimitris
Συγνωμη φιλε μου αλλα κατι τετοιους μηχανοβιους οπως εσυ τους γραφω στα @@ μου!Γιατι δεν εισαι μηχανοβιος απλα γουσταρεις να πουλας μουρη!Κανενας πραγματικος μηχανοβιος δεν λεει τετοιες μ@λ@κιες!!


γιατι ξεσπαθωσες ρε παιδι μου?????ο devils μετραει πολλα χιλιομετρα με μοτοσυκλετα και Ελλαδα και Εξωτερικο.Μην του τη βγαινεις ετσι ειναι αδικο.....και εγω που εχω και σκουτερ και μηχανη δεν διαφωνω ουτε με σενα ουτε με τον ντεβιλς η αληθεια ειναι στους σεξ πιστολς...εεε σορρυ καπου στη μεση ηθελα να πω ειρηνη υμην :beer:

EVI
06/03/2010, 15:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Georgaras



--------------------------------------------------

Ντρέπομαι πραγματικά για πολλούς μοτοσυκλετιστές εδώ μέσα..... Αντί να είμαστε ενωμένοι καθόμαστε και χλευάζουμε ο ένας τον άλλο... Ντροπή!

ΕΛΕΟΣ ΡΕΕΕΕ ΚΑΓΚΟΥΡΕΣ ΤΗΣ ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ..... ΠΟΥ ΜΑΖΕΥΤΗΚΑΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΓΡΗΓΟΡΟΙ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ



Αποχωρώ τέλος. Γεια..... Οι περισσότεροι είναι ανώριμοι εδώ μέσα.. Άντε και καλά μυαλά...


... και αποχωρώ.... αφήνω τα φορουμ για τους γρήγορους και τους χεραδες....

ασταδιαλα τελος

.... Αντε γεια... [/B]


γειαααααααααααα :wave2:


αμα καθε φορα που μου λεγαν για την καβασακι τα επαιρνα τοσο στο κρανιο....οχι για αποχωρηση...για φαπες θα πηγαιναμε :lol:

MikeG
06/03/2010, 15:58
To thread κλειδώνεται.

Λίγη αλληλεγγύη δε βλάπτει!


:mad: