PDA

View Full Version : ο μικρός σερίφης...



Mr Pif
06/03/2010, 19:23
Χθές Παρασκεύη 5/3 μιας και δούλευα βράδυ,αποφασίζω να παω στη δουλεία με το κουτί.καλός καιρος μεν αλλα πολύ αέρας και στην εθνική σίγουρα θα πάλευα να κρατήσω τη μηχανή ευθεία.
δρόμοι πηγμένοι λόγω της απεργίας των συγκοινωνιών,τσούκου-τσούκου φτάνω στη λεωφόρο Δημοκρατίας στο Ψυχικό.όσοι έχετε την τύχη να περνάτε απο αυτή την οδό τις μεσημεριανές ώρες θα δείτε οτι κάθε λογής κότα και κέντιος διπλοπαρκάρει την κουρσάρα του προκειμένου να πεταχτεί '' για 2 λεπτά '' να ψωνήσει στα παρακείμενα μαγαζιά με αποτέλεσμα να φρακάρει ο έρμος αυτός δρόμος και να ταλαιπωρείται ο καθένας άδικα κάνοντας σλάλομ και απο τα δύο ρεύματα.
έτσι λοιπόν και γώ ξεκινάω τα σλάλομ και αναγκαζομαι ενίοτε να πλησιάζω τα παρκαρισμένα στο ρεύμα μου αρκέτα κοντά έτσι ώστε να καταφέρνουν να εξυπηρετούνται και τα δύο ρεύματα.
λίγο πριν φτάσω στον παράδρομο της Κηφησίας,περιπολικό της ένδοξης και τιμημένης ΕΛ.ΑΣ. ,με τους λεβέντες μας μέσα να αγναντεύουν το όλο χάος άπραγοι και ήρεμοι.
όπως λοιπόν πλευρίζω το περιπολίκο,επειδή είμαι πολύ κοντά του,του χτυπάω τον καθρέπτη του οδήγου ενώ ο δικός μου του συνοδήγου απλά κλείνει.
ο μικρός σερίφης-οδηγός του περιπολικού γκαρίζει ενα μεγαλόπρεπο ΄'ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ! ' και εν συνεχεία συνεχίζει να γκαρίζει 'ΡΕΕΕΕΕΕ' απο το ανοιχτό του παράθυρο (είπαμε όμορφη μέρα με κίνηση...). εεεεεεε αυτός,κάνω και γω ενα ''ου'' σαν να μιλάω σε συνοδηγό μου χωρίς καν να τον κοιτάξω,να του το φωνάξω κατάμουτρα και να του δώσω σημασία.το ανοιχτό παράθυρο του συνοδηγού ομως που είχα στο κουτί μου με προδίδει και το ακούει ο μικρός σερίφης. πατάει και μια την κόρνα του περιπολικού για να τον ακούσω και βγαίνει σαν τον joker ξαφνικά απο το περιπολικό,με φτάνει λόγω της κίνησης πεζός και μου ζητάει να διπλοπαρκάρω και γω ΣΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΡΕΥΜΑ ΜΕ ΑΛΑΡΜ και να κατέβω απο το αυτοκίνητο μου.

εγω: μα είναι επικίνδυνο και παράνομο να το αφήσω το αυτοκίνητο στο αντίθετο ρεύμα διπλοπαρκαρισμένο.
μικρός σερίφης: δεν πειράζει,παρκάρετε τώρα παρακαλώ!
εγω:καλώς...

με γοργά βήματα πλησιάζει το αυτοκίνητό μου με ενα πρόχειρο ντοσιέ και μου ζητάει απο το ανοιχτό παράθυρο του συνοδηγού να κατέβω.καθώς κάνει προς τα πίσω του κορνάρει ενα διερχόμενο αυτοκίνητο το οποίο παραλίγο να τον παρασύρει!
έρχεται λοιπόν προς το μέρος μου,για καλημέρα ούτε λόγος φυσικά και ακολουθεί η εξής στοιχομυθεία:

εγω:καλημέρα
μικρος σεριφης:έτσι έχεις μάθει,μου έσπασες τον καθρέφτη και τολμάς να μου κάνεις και ουυυυυ?
εγω:δεν νομίζω να στον έσπασα
μικρος σεριφης:δεν νομίζεις ε? φέρε μου τα χαρτιά σου

αφού του δίνω τα πάντα όλα (άδεια,δΙπλωμα,ασφάλεια κλπ) εκείνη την στιγμή πλησιάζει ένας τυπάκος με πολιτικά (φανταστείτε κοστούμι-ντύσιμο θαμώνα κωλόμπαρου σε επαρχιακή οδό...) ο οποίος ρωτάει τον μικρό σερίφη γιατί μου κρατάει τα στοιχεία

''θαμωνας'': γιατί τον γράφεις?
μικρος σεριφης:γιατί μου έσπασε τον καθρέφτη κύριε αστυνόμε (!) στο περιπολικό και όταν του έκανα ''εεεεεεεε'' δεν σταμάτησε και μου έκανε ''ουυυυυυυ''.θα φάει μια μήνυση τώρα για να μάθει αλλή φορά να κάνει ου!
''θαμωνας'': τι ου ρε,τι είναι αυτα τα πράγματα ρε?

δεν έχω βγάλει μιλία όλη αυτήν την ώρα,αλλά αποφασίζω και γω να επέμβω κάπως,

εγω:δεν νομίζω πως τον έσπασα τον καθρέφτη σου και υπάρχει πρόβλημα εδώ που με έχεις σταματήσει.
μικρος σεριφης:καλά,καλά...

εξακολουθώ παραδόξως να μην μιλώ και να κάνω το παπί.συνεχίζοντας μου ζητάει ταυτότητα και αφού ανακαλύπτει πως ανήκω και γώ στις ένοπλες δυνάμεις μου ανακοινώνει περίφανος οτι θα ερθει σε διάστημα ενός μήνα η αναφορά υπηρεσιακώς.

εγω:ό,τι διατάξει η υπηρεσία αλλά δε νομίζω να σου έσπασα τον καθρέφτη.
μικρος σεριφης:καλά,καλά...

δεν αντέχω άλλο μετά απο αυτή την εμμονή του,κλειδώνω το αυτοκίνητο μου παίρνοντας την φωτογραφική μηχανή που πάντα κουβαλάω μαζί μου και κατευθύνομαι στο περιπολικό προκειμένου να φωτογραφήσω ''τον σπασμένο καθρέφτη''.
έκπληκτος ο 23χρονος περίπου σερίφης με ακολουθεί.φτάνω στο περιπολικό και αρχίζω να φωτογραφίζω τον καθρέφτη.

''θαμωνας'':τι κάνει αυτός ρε,τραβάει φωτογραφίες?
μικρος σεριφης:τι κάνεις εκεί,αυτό που κάνεις απαγορεύεται! (ταυτόχρονα προσπαθεί να μου τραβήξει την φωτογραφική μηχανή απο το χέρι)
εγω:σε παρακαλώ πολύ,με κατηγορείς για κάτι που προσπαθώ αυτή τη στιγμή να αποδείψω αν υφίσταται.εφόσον με κατηγορείς,πρέπει και γω να υπερασπιστώ κάπως τον εαυτό μου σε ό,τι λες

αφού συνεχίζω να τραβάω τις φωτό,ο μικρός σερίφης αποφασίζει οτι κάτι πρέπει να κάνει για να φανεί ο καθρέφτης χαλασμένος.οπότε αρχίζει να τον κουνάει πάνω κάτω,ο καθρέφτης φυσικά και κουνιέται αφού έχει μπόσικα αλλά και με την δύναμη που ο μικρός σερίφης λυσσάει επάνω του,ενώ ταυτόχρονα ο μικρός σερίφης με παρακινεί να τραβήξω το μικρό αυτό κούνημα ως αποτέλεσμα της καταστροφής που προκάλεσα στον καθρέφτη!!!
τελείωνω με τις φωτό,καλημερίζω για άλλη μια φορά τα όργανα,σημειώνω και τον αριθμό του περιπολικού (ΕΑ 2085 ? ) επιτέλους ξεκινάω για την δουλειά μου με τα νεύρα σπασμένα και ενα αεροδικείο να εκρεμμεί εις βάρος μου απο το πουθενά...!

ΗΘΙΚΟ ΔΙΔΑΓΜΑ: συνάδερφοι,προσέχτε εκεί έξω μιας και η νέα φουρνιά των αστυνομικών εκμεταλλεύεται στο έπακρο την δύναμη που της έχει δώσει το αξίωμα της,με την ανοχή φυσικά και την νουθεσία και της παλαιάς γενιάς!!!

Υ.Γ. να ευχαριστήσω τον τυπάκο με το λαχανί GS 1100 που ήταν παρόν στο όλο σκηνικό και ενδιαφέρθηκε να μάθει γιατί με σταμάτησε ο αστυνομικός δίνοντας μου παράλληλα ευχές για καλό ξεμπέρδεμα με την ''βλακεία που τους δέρνει!'' :wave2:

ευχαριστώ για τον χρόνο σας και πάντα όρθοιοι,υγειείς με καλά χιλιόμετρα :beer:

Mr Pif
06/03/2010, 19:24
και ιδού το έγκλημα που διέπραξα :sad:
το χέρι του μικρού σερίφη σε πρώτο πλάνο προσπαθεί να δείξει το τεράστιο μέγεθος της ζημιάς


190976

Mr Pif
06/03/2010, 19:27
και άλλη μια φωτό που αποδεικνύει την ενοχή μου,


190977

Ζεύκας
06/03/2010, 19:31
Αν ήσουν με τη στολή και δεν σε χαιρέτησε μπορείς να του κάνεις κι εσύ μια αναφορά να είσαστε πάτσι...:a01:

Α και επίσης σου μίλησε απρεπώς.

Εσύ vs Σερίφης: 2-1 , σημειώσατε άσσο. :lol:

m@stermind
06/03/2010, 20:01
δεν υπαρχει ο "μικρος σεριφης"

:a31: :a31: :a31: :a31:

devil's animal
06/03/2010, 20:19
γιατι σας κανουν εντυπωση ολα αυτα??

παλι καλα να λες που δεν σε εγραψε για "επικινδυνους ελιγμους"...και αντε μετα να πληρωνεις την ΝΤΕΜΕΚ κληση ...:rolleyes:

ειπαμε, καμερουλα και μετα του κανεις εσυ μηνυση για πλημελως ασκηση καθηκοντων επειδη δεν εκανε κατι για τα διπλοπαρακαρισμενα + οτι αρχισε να λεει ψεμματα για τον κατεστραμμενο καθρεφτη...


μολις πανε 2-3 τετοιες μηνυσεις στα δικαστηρια με αποδεικτικα, θα δουμε ποιος θα φερεται καλα και ποιος οχι...:evil:

SVX
06/03/2010, 20:31
Μη ΞΑΝΑ γενικευουμε ετσι? :rolleyes:


ΣΕ ΟΛΑ τα επαγγελματα εχει ατομα ΜΕ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ! (http://www.youtube.com/watch?v=nrUA3PZuEco) :wave2:


Εχει αστυνομικους και εχει και ΜΠΑτσους

menelaos46
06/03/2010, 21:34
Να σε ρωτησω τωρα κατι εγω για ποιο λογο σου εκανε μηνυση????

jimmis5
06/03/2010, 22:00
Μπραβο τελικα φανηκες ψυχραιμος παροτι η λογικη λεει του σπαω τα μουτρα εδω και τωρα.Τουλαχιστον μπορεις να αποδειξει οτι δεν εφταιγες.Επισης τελικα υπαρχουν και ενστολοι που δεν ειναι ΚΑΡΑΒΑΝΑΔΕΣ :beer: :wave2:

granazi
06/03/2010, 22:16
:smokin:

Ζεύκας
06/03/2010, 22:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
Να σε ρωτησω τωρα κατι εγω για ποιο λογο σου εκανε μηνυση????

γιατί προκάλεσε φθορά στο περιπολικό και του μίλησε με αυθάδεια

pakosgemistos
06/03/2010, 22:27
Φαντάζομαι φωτογράφησες και τη θέση του περιπολικού,η οποία ευθύνεται οτι του ''έσπασες'' τον καθρέπτη!!!!!

επίσης: αν του έλεγες να καλέσεις την Ασφαλιστική σου-πραγματογνώμων για να καλυφτεί το κόστος της 'ζημιάς'! γίνεται? ή τί θα γινόταν???

καλά ξεμπερδέματα πάντως συνάδελφε!!!!!!!!!!

Akatanomastos
07/03/2010, 02:14
ξεχναμε οτι ηταν μπατσος γιατι το συμβαν στην αρχη του δεν εχει να κανει με αυτη του την ιδιοτητα..

εσυ λοιπον χτυπας τον καθρεφτη του.
η αντιδραση η δικια μου στον οποιοδηποτε, ασχετα το αν ειναι μπατσος, θα ηταν να ζητησω συγνωμη

πιστευεις αν ζηταγες ενα συγνωμη να δινοταν εκταση στο συμβαν?


δεν το συζητω η καταχρηση εξουσιας του ειναι απαραδεκτη και παρανομη φανταζομαι..

JZER40
07/03/2010, 03:30
Γειά σου μικρέ αεροπόρε....

Αν χτύπαγες τον καθρέπτη του αυτοκινήτου μου και έφευγες έτσι και εγώ θα σε είχα πάρει από πίσω και θα σε έκραζα,,


δεν μπορούσες να ξέρεις αν εσπασες τον καθρέπτη μου η όχι αν δεν σταματούσες....

Αν λοιπόν θέλεις να κατακρίνεις την συμπεριφορά των άλλων μάθε να έχεις εσύ σωστή συμπεριφορά πρώτα...


Μου έχει σπάσει το κρύσταλλο του καθρέπτη έτσι αυτοκίνητο....δεν σταμάτησε....παραβίασα



ότι κανόνα κόκ ήξερα και τον πρόλαβα και τελικά σε κεντρικό φανάρι τον σταμάτησα...

Μόνο που δεν τον πλάκωσα στο ξύλο γιατί δεν παραδεχόταν ότι τον έσπασε αυτός ....
Τελικά ενώ μου είπε ότι θα τον πληρώσει...μόλις έμαθε ότι πάει σετ κρύσταλλο -πλαστικό-μηχανισμός,έβαλε τον πατέρα του να μου κάνει δήλωση γιατί δεν είχε ούτε ασφάλεια...


ΕΣΥ έπρεπε να σταματήσεις....ΕΕΕΕΕ σου είπε και τον έκραξες κιόλας...ΟΟΟΥΥΥΥΥΥτου είπες...

Τώρα αν μετά και αυτός το τράβηξε....για μένα το άξιζες...


Οσο για τα σχόλια των φίλων......ρε παιδιά...μανούλες να κατηγορήτε είσαστε όταν αφορά αστυνομικούς....Αν το έκαναν στο αυτοκίνητό σας εσείς δεν θα κάνατε τίποτα???
Αν πέρναγε ένα αυτοκίνητο και βλέπατε ότι χτύπησε την μηχανή σας δεν θα κανατε τίποτα.??
Μπορείτε να δείτε σε δευτερόλεπτα αν έπαθε ζημιά???

ΥΣ: Δεν σου μίλησε απρεπώς που ισχυρίζεται ο φίλος...Στον ενικό σου μίλαγε και εσύ το ίδιο έκανες...Σου μίλαγε όπως του μίλαγες....

Για τον άλλο φίλο......σχετικά με τον χαιρετισμό.....ΣΟΒΑΡΟΛΟΓΕΙΣ???Τι του λές?


Για τον φίλο granazi.....Ρε φίλε τόσα χρόνια την ίδια καραμέλλα....Εκτος αν έχεις μετρήσει και ξέρεις....Αλλά και πάλι γιατί μέτρησες???Τι βίτσιο είναι και αυτό???

Τεσπα.....μαλάκες υπάρχουν και αστυνομικοί και αεροπόροι και μηχανόβιοι.........
Αν εμένα προσωπικά σαν πολίτη καποιος μου χτύπαγε το αυτοκίνητο και με έγραφε ....θα τον έκραζα.....Σε όποια κατηγορία και να ήταν........δεν πάνα ήταν και ο παπανδρέου....

Το ότι έβγαλες φωτό είναι δικαίωμά σου και καλά έκανες...Σαν ένστολος ειδικά, είσαι αδικαιολόγητος φιλαράκι και πας να βγείς και από πάνω...
Μάλλον έχεις συνηθισει να στην χαρίζουν λόγω της ιδιότητάς σου...
Και μην μου πείς ότι η αστυνομία δεν είναι υπερβολικά χαλαρή με τους ένστολους.....




ΥΣ:ΒΑΡΑΤΕ ΜΕ ΤΩΡΑ.........Είμαι σίγουρος ότι θα φάω πολύ απωθημένο αλλα για το συγκεκριμένο περιμένω απαντήσεις όχι για γενικότητες...

JZER40
07/03/2010, 08:32
εννοείται ότι το μικρέ αεροπόρε το λέω χαριτολογωντας...

Καμμιά επιθυμία ΄να προσβάλλω δεν έχω...

το ίδιο χαριτολογώντας είναι και τα υστερόγραφα....

gs 500 f
07/03/2010, 08:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
Αν ήσουν με τη στολή και δεν σε χαιρέτησε μπορείς να του κάνεις κι εσύ μια αναφορά να είσαστε πάτσι...:a01:

Α και επίσης σου μίλησε απρεπώς.

Εσύ vs Σερίφης: 2-1 , σημειώσατε άσσο. :lol:


μην τον ακους δεν ξερει.....χαιρετισμος απονεμετε μονο στους βουλευτες προεδρων κοματων ξενουσ διπιστευμενους διπλωματες αρχηγων χωρων προθυπουργους και ιεραρχικα προισταμενων του οπωςκαι σε ανωτατους αξιωματικους ενοπλων δυναμεν φεροντας την στολη τους και το καπελο τους καθοσον δεν χερετας το πρωσωπο αλλα το εθνοσυμο στο καπελο....ασε που φανταζομαι δεν φοραγες και στολη!αυτο που λενε οτι ειναι υποχρεομενοι να χερετουν τον πολιτη κανενας κανονισμος δεν το λεει και ουτε υφιστατο ποινη.
μαλον ειδικος φρουρος θαταν που δεν ξερει απο τροπους η κανα ς νεος που εχει την εντυπωση πως ειναι προθυπουργος....ασεβαστος οπως ετσι εχει διαμορφωθει η κοινωνια μας!
την στιγμη που καμια ζημια δεν εγεινε μην στεναχωριεσε κανενα προβλημα και ουτε θα γινει και τιποτα!!!!!

gs 500 f
07/03/2010, 08:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
γιατι σας κανουν εντυπωση ολα αυτα??

παλι καλα να λες που δεν σε εγραψε για "επικινδυνους ελιγμους"...και αντε μετα να πληρωνεις την ΝΤΕΜΕΚ κληση ...:rolleyes:

ειπαμε, καμερουλα και μετα του κανεις εσυ μηνυση για πλημελως ασκηση καθηκοντων επειδη δεν εκανε κατι για τα διπλοπαρακαρισμενα + οτι αρχισε να λεει ψεμματα για τον κατεστραμμενο καθρεφτη...


μολις πανε 2-3 τετοιες μηνυσεις στα δικαστηρια με αποδεικτικα, θα δουμε ποιος θα φερεται καλα και ποιος οχι...:evil:


ρε δεν πατε καλα καθολου μου φενετε !!!!!!!να του κανει μηνυση για πλημελη ασκηση καθηκοντων!!!!!!χα χα χα δεν ξερετε που δεν ξερετε του δινετε και συμβουλες του ανθρωπου!!!!
εισαγγελεας ειναι η προισταμενος του που θα του κανει μηνυση?ο αστυνομικος ελεγχει τον πολιτη και οχι ο πολιτης τον αστυνομικο!τον αστυνομικο τον ελεγχει ο προισταμενοσ του!το μονο που μπορει να κανει το παλλικαρι ειναι μια αναφορα για απρεπη ισως αναφορα και ναδει τι εγεινε μετο θεμα του σχετικα!αλλα τιποτα δεν εγεινε ουτε και με την ψιλοσυγκρουση γιατι σε διαφορετικη περιπτωση θα ερχοταν το ΤΟΤΑ για να καταγραψει προσκρουση οχηματος και ανταλαγη στοιχειων.ερχετε το ΤΟΤΑ οταν το ενα η και τα δυο οχηματα ειναι υπηρεσιακα!

gs 500 f
07/03/2010, 08:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
Μη ΞΑΝΑ γενικευουμε ετσι? :rolleyes:


ΣΕ ΟΛΑ τα επαγγελματα εχει ατομα ΜΕ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ! (http://www.youtube.com/watch?v=nrUA3PZuEco) :wave2:


Εχει αστυνομικους και εχει και ΜΠΑτσους




ΣΩΣΤΟΣ :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

gs 500 f
07/03/2010, 08:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
γιατί προκάλεσε φθορά στο περιπολικό και του μίλησε με αυθάδεια


αν προκαλουσε φθορα θα ερχοταν το τοτα για ανταλαγη στοιχειων καικαταγραφη ατυχηματος.οποτε αρνητικως απο αυτη την πλευρα.
μηνυση για αυθαδεια δεν υπαρχει αδικημα για να του κανει!μηνυση για εξυβριση δεν υπαρχει γιατι δεν εγεινε...οποτε λιγο ψαρωμα μαλακιζμενο πηγε να του κανει αλλα και αυτο απετυχε!!!!

gs 500 f
07/03/2010, 08:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από JZER40
Γειά σου μικρέ αεροπόρε....

Αν χτύπαγες τον καθρέπτη του αυτοκινήτου μου και έφευγες έτσι και εγώ θα σε είχα πάρει από πίσω και θα σε έκραζα,,


δεν μπορούσες να ξέρεις αν εσπασες τον καθρέπτη μου η όχι αν δεν σταματούσες....

Αν λοιπόν θέλεις να κατακρίνεις την συμπεριφορά των άλλων μάθε να έχεις εσύ σωστή συμπεριφορά πρώτα...


Μου έχει σπάσει το κρύσταλλο του καθρέπτη έτσι αυτοκίνητο....δεν σταμάτησε....παραβίασα



ότι κανόνα κόκ ήξερα και τον πρόλαβα και τελικά σε κεντρικό φανάρι τον σταμάτησα...

Μόνο που δεν τον πλάκωσα στο ξύλο γιατί δεν παραδεχόταν ότι τον έσπασε αυτός ....
Τελικά ενώ μου είπε ότι θα τον πληρώσει...μόλις έμαθε ότι πάει σετ κρύσταλλο -πλαστικό-μηχανισμός,έβαλε τον πατέρα του να μου κάνει δήλωση γιατί δεν είχε ούτε ασφάλεια...


ΕΣΥ έπρεπε να σταματήσεις....ΕΕΕΕΕ σου είπε και τον έκραξες κιόλας...ΟΟΟΥΥΥΥΥΥτου είπες...

Τώρα αν μετά και αυτός το τράβηξε....για μένα το άξιζες...


Οσο για τα σχόλια των φίλων......ρε παιδιά...μανούλες να κατηγορήτε είσαστε όταν αφορά αστυνομικούς....Αν το έκαναν στο αυτοκίνητό σας εσείς δεν θα κάνατε τίποτα???
Αν πέρναγε ένα αυτοκίνητο και βλέπατε ότι χτύπησε την μηχανή σας δεν θα κανατε τίποτα.??
Μπορείτε να δείτε σε δευτερόλεπτα αν έπαθε ζημιά???

ΥΣ: Δεν σου μίλησε απρεπώς που ισχυρίζεται ο φίλος...Στον ενικό σου μίλαγε και εσύ το ίδιο έκανες...Σου μίλαγε όπως του μίλαγες....

Για τον άλλο φίλο......σχετικά με τον χαιρετισμό.....ΣΟΒΑΡΟΛΟΓΕΙΣ???Τι του λές?


Για τον φίλο granazi.....Ρε φίλε τόσα χρόνια την ίδια καραμέλλα....Εκτος αν έχεις μετρήσει και ξέρεις....Αλλά και πάλι γιατί μέτρησες???Τι βίτσιο είναι και αυτό???

Τεσπα.....μαλάκες υπάρχουν και αστυνομικοί και αεροπόροι και μηχανόβιοι.........
Αν εμένα προσωπικά σαν πολίτη καποιος μου χτύπαγε το αυτοκίνητο και με έγραφε ....θα τον έκραζα.....Σε όποια κατηγορία και να ήταν........δεν πάνα ήταν και ο παπανδρέου....

Το ότι έβγαλες φωτό είναι δικαίωμά σου και καλά έκανες...Σαν ένστολος ειδικά, είσαι αδικαιολόγητος φιλαράκι και πας να βγείς και από πάνω...
Μάλλον έχεις συνηθισει να στην χαρίζουν λόγω της ιδιότητάς σου...
Και μην μου πείς ότι η αστυνομία δεν είναι υπερβολικά χαλαρή με τους ένστολους.....




ΥΣ:ΒΑΡΑΤΕ ΜΕ ΤΩΡΑ.........Είμαι σίγουρος ότι θα φάω πολύ απωθημένο αλλα για το συγκεκριμένο περιμένω απαντήσεις όχι για γενικότητες...




βρε παιδια μια μαλακια χωρις περετερω συνεπειες ηταν το ολο περιστατικο.λιγο το νεαρο της ηληκιας και των δυο λιγο η μαλακια της εξουσιας του αστυνομικου και ο τροπος που μιλησε στο παλλικαρι λιγο και ο τροπος του αεροπορου προς την εξουσια σαν αμφισβητηση...αυο ηταν ολο!!!!!ολοι καλα και ολα καλα και τιποτα παρα πανω!!!!!αντε ναμαστε καλα!!!!

Gandalf dr685sm
07/03/2010, 09:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από gs 500 f
βρε παιδια μια μαλακια χωρις περετερω συνεπειες ηταν το ολο περιστατικο.λιγο το νεαρο της ηληκιας και των δυο λιγο η μαλακια της εξουσιας του αστυνομικου και ο τροπος που μιλησε στο παλλικαρι λιγο και ο τροπος του αεροπορου προς την εξουσια σαν αμφισβητηση...αυο ηταν ολο!!!!!ολοι καλα και ολα καλα και τιποτα παρα πανω!!!!!αντε ναμαστε καλα!!!!

gs500f.. δεν είναι αυτό ρε φίλε.. το ξέρουμε όλοι όσοι το διαβάσαμε...

Εκείνο μάλλον που έχει περάσει όμως είναι οτι μας ενοχλεί να μας την λένε όταν κάνουμε μαλακία... και έχει δίκιο ο JZER40 σε όσα είπε... διότι αν το έκανε στον δικό μου καθρέφτη και μετά με δούλευε κιόλας, ώς ιδιώτης μπορεί τον δικό του να τον κατέβαζα με καμιά κλωτσιά περνώντας με την μηχανή δίπλα του.

Μαλακία και των δύο είναι τελικά, αλλά το θέμα είναι οτι ο δεύτερος πάει να βγεί και απο πάνω διαφημίζοντας οτι αυτός δεν ευθύνεται και ο μόνος που φταίει είναι ο "κακός αστυνομικός".

Και επαναλαμβάνω αυτό που ειπώθηκε... περνάει ενας και χτυπάει τον καθρέφτη , κοροϊδεύοντας κιόλας... τι θα κάνατε; 99% θα υπήρχε τουλάχιστον βίαιη αντίδραση και σας το υπογράφω κιόλας.

Gandalf

gs 500 f
07/03/2010, 09:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
gs500f.. δεν είναι αυτό ρε φίλε.. το ξέρουμε όλοι όσοι το διαβάσαμε...

Εκείνο μάλλον που έχει περάσει όμως είναι οτι μας ενοχλεί να μας την λένε όταν κάνουμε μαλακία... και έχει δίκιο ο JZER40 σε όσα είπε... διότι αν το έκανε στον δικό μου καθρέφτη και μετά με δούλευε κιόλας, ώς ιδιώτης μπορεί τον δικό του να τον κατέβαζα με καμιά κλωτσιά περνώντας με την μηχανή δίπλα του.

Μαλακία και των δύο είναι τελικά, αλλά το θέμα είναι οτι ο δεύτερος πάει να βγεί και απο πάνω διαφημίζοντας οτι αυτός δεν ευθύνεται και ο μόνος που φταίει είναι ο "κακός αστυνομικός".

Και επαναλαμβάνω αυτό που ειπώθηκε... περνάει ενας και χτυπάει τον καθρέφτη , κοροϊδεύοντας κιόλας... τι θα κάνατε; 99% θα υπήρχε τουλάχιστον βίαιη αντίδραση και σας το υπογράφω κιόλας.

Gandalf


βρε κουλααααρεεεετεεεεε!ηρεμηηηηηηστε και αφηστε που θα αντιδρασετε με βια!και βεβαια θαζητησεις την αποκατασταση της ζημιας αλλα το παραπερα δεν το συνιστω!δεν ξερεις τι κραταει ο αλλος πανω του εχουν αλλαξει τα πραγματα!καλεις τα αρμοδια οργανα να λεισουν την διαφορα!αν φυγει τον ακολουθεις ενημερωνεις το 100 και κανεις την δουλεια σου!παιρνεις πινακιδα αν φυγει καλεις το 100 τδηλωνεις καιτραυματισμο και τον ειπιε ο αλλος για εγκαταλειψη και σου γλυφει μετα τα παπαρια για να τα βρειτε!!!!!!!ηρεμα ,χαλαρα!!!!!

DAYMAN
07/03/2010, 10:13
Ελλάδα του παραλόγου.:a26:

pakosgemistos
07/03/2010, 10:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από JZER40
Γειά σου μικρέ αεροπόρε....

Αν χτύπαγες τον καθρέπτη του αυτοκινήτου μου και έφευγες έτσι και εγώ θα σε είχα πάρει από πίσω και θα σε έκραζα,,


δεν μπορούσες να ξέρεις αν εσπασες τον καθρέπτη μου η όχι αν δεν σταματούσες....

Αν λοιπόν θέλεις να κατακρίνεις την συμπεριφορά των άλλων μάθε να έχεις εσύ σωστή συμπεριφορά πρώτα...


Μου έχει σπάσει το κρύσταλλο του καθρέπτη έτσι αυτοκίνητο....δεν σταμάτησε....παραβίασα



ότι κανόνα κόκ ήξερα και τον πρόλαβα και τελικά σε κεντρικό φανάρι τον σταμάτησα...

Μόνο που δεν τον πλάκωσα στο ξύλο γιατί δεν παραδεχόταν ότι τον έσπασε αυτός ....
Τελικά ενώ μου είπε ότι θα τον πληρώσει...μόλις έμαθε ότι πάει σετ κρύσταλλο -πλαστικό-μηχανισμός,έβαλε τον πατέρα του να μου κάνει δήλωση γιατί δεν είχε ούτε ασφάλεια...


ΕΣΥ έπρεπε να σταματήσεις....ΕΕΕΕΕ σου είπε και τον έκραξες κιόλας...ΟΟΟΥΥΥΥΥΥτου είπες...

Τώρα αν μετά και αυτός το τράβηξε....για μένα το άξιζες...


Οσο για τα σχόλια των φίλων......ρε παιδιά...μανούλες να κατηγορήτε είσαστε όταν αφορά αστυνομικούς....Αν το έκαναν στο αυτοκίνητό σας εσείς δεν θα κάνατε τίποτα???
Αν πέρναγε ένα αυτοκίνητο και βλέπατε ότι χτύπησε την μηχανή σας δεν θα κανατε τίποτα.??
Μπορείτε να δείτε σε δευτερόλεπτα αν έπαθε ζημιά???

ΥΣ: Δεν σου μίλησε απρεπώς που ισχυρίζεται ο φίλος...Στον ενικό σου μίλαγε και εσύ το ίδιο έκανες...Σου μίλαγε όπως του μίλαγες....

Για τον άλλο φίλο......σχετικά με τον χαιρετισμό.....ΣΟΒΑΡΟΛΟΓΕΙΣ???Τι του λές?


Για τον φίλο granazi.....Ρε φίλε τόσα χρόνια την ίδια καραμέλλα....Εκτος αν έχεις μετρήσει και ξέρεις....Αλλά και πάλι γιατί μέτρησες???Τι βίτσιο είναι και αυτό???

Τεσπα.....μαλάκες υπάρχουν και αστυνομικοί και αεροπόροι και μηχανόβιοι.........
Αν εμένα προσωπικά σαν πολίτη καποιος μου χτύπαγε το αυτοκίνητο και με έγραφε ....θα τον έκραζα.....Σε όποια κατηγορία και να ήταν........δεν πάνα ήταν και ο παπανδρέου....

Το ότι έβγαλες φωτό είναι δικαίωμά σου και καλά έκανες...Σαν ένστολος ειδικά, είσαι αδικαιολόγητος φιλαράκι και πας να βγείς και από πάνω...
Μάλλον έχεις συνηθισει να στην χαρίζουν λόγω της ιδιότητάς σου...
Και μην μου πείς ότι η αστυνομία δεν είναι υπερβολικά χαλαρή με τους ένστολους.....




ΥΣ:ΒΑΡΑΤΕ ΜΕ ΤΩΡΑ.........Είμαι σίγουρος ότι θα φάω πολύ απωθημένο αλλα για το συγκεκριμένο περιμένω απαντήσεις όχι για γενικότητες...
Ετσι όπως το θέτεις,εχεις πολλά δίκια!!!!!
το παίζουν μερικοί αστυνομικοί το παίζουν και άλλοι τόσοι αεροπόρ(δ)οι!!!!-πιστεύω οτι δεν συγκαταλέομαι σε αυτούς!- βέβαια κατά βάθος πιστεύω οτι για όλα φταίνε οι ρυθμοί της Πρωτεύουσας!!!δε μένω εκεί αλλά ημουν για όλο το Φεβρουάριο εκεί και διαπίστωσα οτι γίνεται της''πουτ@ν@ς''. θα μου πείτε οτι φταίνε τα 6 (-)(+) μύρια που ζούνε στριμωγμένα εκεί,αλλά τεσπα,ας μην αλλάξουμε θέμα!!!!!!!!

Mr Pif
07/03/2010, 11:16
φανταστείτε τόσο ο μικρός σερίφης όσο και οι συνάδερφοί του που εκείνη την στιγμή βρίσκονταν στο συγκεκριμένο σημείο να μην άφηναν τα αυτοκίνητα αυτά να διπλοπαρκάρουν ή να τα απομάκρυναν.θα υπήρχε αυτή τη στιγμή όλη αυτή η κουβέντα?
επίσης φανταστείτε στη θέση του μικρού αεροπόρου να βρισκόταν ένας πραγματικά ΚΑΡΑΒΑΝΑΣ.θα είχε καλέσει για πλάκα την αερονομία,θα έπαιρνε τα στοιχεία όσων βρίσκονταν μέσα στο περιπολικό και θα συνέτασε μια αναφορά μπροστά στην οποία και ο james cammeron ακόμα θα έσκιζε τα πτυχία του και τα σενάριά του.
δεν προσπαθώ να βγώ απο πάνω,ούτε να ασκήσω εξουσία την οποία δεν έχω κιόλας εδώ έξω! απλά όποιοι την έχουν και την ασκούν εδώ έξω,αφενώς μεν ας προσπαθούν να την ασκούν σωστά (διπλοπαρκαρισμένα=παρανομία,σύγχιση,τεταμένα νεύρα οδηγών,αναμονή) και αφετέρου ας προκαλούν με την συμπεριφορά τους (χωρίς εεεεε,ρεεεεε,θα μάθεις,μου έκανες,μου έρανες...)τον σεβασμό έτσι ώστε να απολαμβάνουν ταυτόχρονα την εκτίμηση και την βοήθεια όσων υπηρετούν.γιατί πάνω απ'όλα όλοι μας υπηρέτουμε κάτι είτε με στολή είτε χωρίς :wave2:

sergiosm
07/03/2010, 11:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Mr Pif
Χθές Παρασκεύη 5/3 μιας και δούλευα βράδυ,αποφασίζω να παω στη δουλεία με το κουτί.καλός καιρος μεν αλλα πολύ αέρας και στην εθνική σίγουρα θα πάλευα να κρατήσω τη μηχανή ευθεία.
δρόμοι πηγμένοι λόγω της απεργίας των συγκοινωνιών,τσούκου-τσούκου φτάνω στη λεωφόρο Δημοκρατίας στο Ψυχικό.όσοι έχετε την τύχη να περνάτε απο αυτή την οδό τις μεσημεριανές ώρες θα δείτε οτι κάθε λογής κότα και κέντιος διπλοπαρκάρει την κουρσάρα του προκειμένου να πεταχτεί '' για 2 λεπτά '' να ψωνήσει στα παρακείμενα μαγαζιά με αποτέλεσμα να φρακάρει ο έρμος αυτός δρόμος και να ταλαιπωρείται ο καθένας άδικα κάνοντας σλάλομ και απο τα δύο ρεύματα.
έτσι λοιπόν και γώ ξεκινάω τα σλάλομ και αναγκαζομαι ενίοτε να πλησιάζω τα παρκαρισμένα στο ρεύμα μου αρκέτα κοντά έτσι ώστε να καταφέρνουν να εξυπηρετούνται και τα δύο ρεύματα.
λίγο πριν φτάσω στον παράδρομο της Κηφησίας,περιπολικό της ένδοξης και τιμημένης ΕΛ.ΑΣ. ,με τους λεβέντες μας μέσα να αγναντεύουν το όλο χάος άπραγοι και ήρεμοι.
όπως λοιπόν πλευρίζω το περιπολίκο,επειδή είμαι πολύ κοντά του,του χτυπάω τον καθρέπτη του οδήγου ενώ ο δικός μου του συνοδήγου απλά κλείνει.
ο μικρός σερίφης-οδηγός του περιπολικού γκαρίζει ενα μεγαλόπρεπο ΄'ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ! ' και εν συνεχεία συνεχίζει να γκαρίζει 'ΡΕΕΕΕΕΕ' απο το ανοιχτό του παράθυρο (είπαμε όμορφη μέρα με κίνηση...). εεεεεεε αυτός,κάνω και γω ενα ''ου'' σαν να μιλάω σε συνοδηγό μου χωρίς καν να τον κοιτάξω,να του το φωνάξω κατάμουτρα και να του δώσω σημασία.το ανοιχτό παράθυρο του συνοδηγού ομως που είχα στο κουτί μου με προδίδει και το ακούει ο μικρός σερίφης. πατάει και μια την κόρνα του περιπολικού για να τον ακούσω και βγαίνει σαν τον joker ξαφνικά απο το περιπολικό,με φτάνει λόγω της κίνησης πεζός και μου ζητάει να διπλοπαρκάρω και γω ΣΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΡΕΥΜΑ ΜΕ ΑΛΑΡΜ και να κατέβω απο το αυτοκίνητο μου.

εγω: μα είναι επικίνδυνο και παράνομο να το αφήσω το αυτοκίνητο στο αντίθετο ρεύμα διπλοπαρκαρισμένο.
μικρός σερίφης: δεν πειράζει,παρκάρετε τώρα παρακαλώ!
εγω:καλώς...

με γοργά βήματα πλησιάζει το αυτοκίνητό μου με ενα πρόχειρο ντοσιέ και μου ζητάει απο το ανοιχτό παράθυρο του συνοδηγού να κατέβω.καθώς κάνει προς τα πίσω του κορνάρει ενα διερχόμενο αυτοκίνητο το οποίο παραλίγο να τον παρασύρει!
έρχεται λοιπόν προς το μέρος μου,για καλημέρα ούτε λόγος φυσικά και ακολουθεί η εξής στοιχομυθεία:

εγω:καλημέρα
μικρος σεριφης:έτσι έχεις μάθει,μου έσπασες τον καθρέφτη και τολμάς να μου κάνεις και ουυυυυ?
εγω:δεν νομίζω να στον έσπασα
μικρος σεριφης:δεν νομίζεις ε? φέρε μου τα χαρτιά σου

αφού του δίνω τα πάντα όλα (άδεια,δΙπλωμα,ασφάλεια κλπ) εκείνη την στιγμή πλησιάζει ένας τυπάκος με πολιτικά (φανταστείτε κοστούμι-ντύσιμο θαμώνα κωλόμπαρου σε επαρχιακή οδό...) ο οποίος ρωτάει τον μικρό σερίφη γιατί μου κρατάει τα στοιχεία

''θαμωνας'': γιατί τον γράφεις?
μικρος σεριφης:γιατί μου έσπασε τον καθρέφτη κύριε αστυνόμε (!) στο περιπολικό και όταν του έκανα ''εεεεεεεε'' δεν σταμάτησε και μου έκανε ''ουυυυυυυ''.θα φάει μια μήνυση τώρα για να μάθει αλλή φορά να κάνει ου!
''θαμωνας'': τι ου ρε,τι είναι αυτα τα πράγματα ρε?

δεν έχω βγάλει μιλία όλη αυτήν την ώρα,αλλά αποφασίζω και γω να επέμβω κάπως,

εγω:δεν νομίζω πως τον έσπασα τον καθρέφτη σου και υπάρχει πρόβλημα εδώ που με έχεις σταματήσει.
μικρος σεριφης:καλά,καλά...

εξακολουθώ παραδόξως να μην μιλώ και να κάνω το παπί.συνεχίζοντας μου ζητάει ταυτότητα και αφού ανακαλύπτει πως ανήκω και γώ στις ένοπλες δυνάμεις μου ανακοινώνει περίφανος οτι θα ερθει σε διάστημα ενός μήνα η αναφορά υπηρεσιακώς.

εγω:ό,τι διατάξει η υπηρεσία αλλά δε νομίζω να σου έσπασα τον καθρέφτη.
μικρος σεριφης:καλά,καλά...

δεν αντέχω άλλο μετά απο αυτή την εμμονή του,κλειδώνω το αυτοκίνητο μου παίρνοντας την φωτογραφική μηχανή που πάντα κουβαλάω μαζί μου και κατευθύνομαι στο περιπολικό προκειμένου να φωτογραφήσω ''τον σπασμένο καθρέφτη''.
έκπληκτος ο 23χρονος περίπου σερίφης με ακολουθεί.φτάνω στο περιπολικό και αρχίζω να φωτογραφίζω τον καθρέφτη.

''θαμωνας'':τι κάνει αυτός ρε,τραβάει φωτογραφίες?
μικρος σεριφης:τι κάνεις εκεί,αυτό που κάνεις απαγορεύεται! (ταυτόχρονα προσπαθεί να μου τραβήξει την φωτογραφική μηχανή απο το χέρι)
εγω:σε παρακαλώ πολύ,με κατηγορείς για κάτι που προσπαθώ αυτή τη στιγμή να αποδείψω αν υφίσταται.εφόσον με κατηγορείς,πρέπει και γω να υπερασπιστώ κάπως τον εαυτό μου σε ό,τι λες

αφού συνεχίζω να τραβάω τις φωτό,ο μικρός σερίφης αποφασίζει οτι κάτι πρέπει να κάνει για να φανεί ο καθρέφτης χαλασμένος.οπότε αρχίζει να τον κουνάει πάνω κάτω,ο καθρέφτης φυσικά και κουνιέται αφού έχει μπόσικα αλλά και με την δύναμη που ο μικρός σερίφης λυσσάει επάνω του,ενώ ταυτόχρονα ο μικρός σερίφης με παρακινεί να τραβήξω το μικρό αυτό κούνημα ως αποτέλεσμα της καταστροφής που προκάλεσα στον καθρέφτη!!!
τελείωνω με τις φωτό,καλημερίζω για άλλη μια φορά τα όργανα,σημειώνω και τον αριθμό του περιπολικού (ΕΑ 2085 ? ) επιτέλους ξεκινάω για την δουλειά μου με τα νεύρα σπασμένα και ενα αεροδικείο να εκρεμμεί εις βάρος μου απο το πουθενά...!

ΗΘΙΚΟ ΔΙΔΑΓΜΑ: συνάδερφοι,προσέχτε εκεί έξω μιας και η νέα φουρνιά των αστυνομικών εκμεταλλεύεται στο έπακρο την δύναμη που της έχει δώσει το αξίωμα της,με την ανοχή φυσικά και την νουθεσία και της παλαιάς γενιάς!!!

Υ.Γ. να ευχαριστήσω τον τυπάκο με το λαχανί GS 1100 που ήταν παρόν στο όλο σκηνικό και ενδιαφέρθηκε να μάθει γιατί με σταμάτησε ο αστυνομικός δίνοντας μου παράλληλα ευχές για καλό ξεμπέρδεμα με την ''βλακεία που τους δέρνει!'' :wave2:

ευχαριστώ για τον χρόνο σας και πάντα όρθοιοι,υγειείς με καλά χιλιόμετρα :beer:


:confused: :confused: :confused: :confused: :confused:

κάτσε ρε φίλε γιατί θα τρελαθούμε.

του ΧΤΥΠΗΣΕΣ τον καθρέπτη και πήγες να την κάνεις Λούης.
και θεωρείς ότι έχεις και δίκιο.

Γιατί δεν σταμάτησες εκείνη τη στιγμή (έτσι κι αλλιώς όπως ο ίδιος λες ήταν πήχτρα) να δεις τί ακριβώς έγινε (ευγενικά και ωραία) και να φύγετε όλοι για τις δουλειές σας;;

Αυτή δεν είναι η υποχρέωση σου όταν προκαλείς (ή φαίνεται ότι μπορεί να έχεις προκαλέσει) ατύχημα;

Θα σταματούσες 1 λεπτό και θα τελείωνε εκεί η ιστορία.

Αλλά εσύ τί έκανες;

Όχι μόνο τον έγγραψες, του είπες και "ου".
Δηλαδή σαν να τους λες "σε γράφω στα @@@@ μου).

Και θεωρείς ότι έχεις και δίκιο;;; τί να πώ;;

Αλήθεια, αν δεν ήταν αστυνομικοί θα έκανες το ίδιο;;



:wave2:

Gandalf dr685sm
07/03/2010, 11:29
Mr Pif... τον σεβασμό τον κερδίζεις . Στο συγκεκριμένο περιστατικό έκανες οτι μπορούσες για να μην τον δικαιούσαι.

Το αν ήταν πήχτρα, διπλοπαρκαρισμένα ή δεν ξέρω τι , σου έδινε το δικαίωμα να χτυπήσεις καθρέφτη (δεν παίζει ρόλο αν έσπασε ή οχι) και να φύγεις ειρωνεύοντας κιόλας;

Το ξέρεις βέβαια οτι αν ήσουν πολίτης και οχι στρατιωτικός , θα ήταν αλλιώς τα πράγματα έτσι;
Ή αν αυτοί δεν ήταν αστυνομικοί και ήταν τίποτα παλαβοί "κουμπουρωμένοι" (όπως ειπώθηκε ... ποτέ δεν ξέρεις τι κουβαλάει ο άλλος και πόση τρέλα έχει) και σε προλάβαιναν το τι θα γινόταν είναι μεγάλο θέμα.

Το ζουμί της υπόθεσης είναι οτι και οι δύο έχετε λάθος... και κανείς δεν έχει το δικαίωμα να λέει και να δείχνει τον άλλον ώς υπεύθυνο. Όπως σου είπα... ο σεβασμός κερδίζεται.

Σε αυτό το περιστατικό προσωπικά σε κρίνω εξίσου λάθος με τον "μικρό σερίφη"

Gandalf

menelaos46
07/03/2010, 11:52
Φιλε μου mr Pif για μενα ειχες περισσοτερο αδικο απο τον αστυνομικο, αρχικα χτυπησες τον καθρεφτη θα μπορουσες απλως να πεις συγνωμη.Στη συνεχεια το επεξες και τουριστας...
Απο κει και περα μηνυση για κανενα λογο δεν υπαρχει και αν ηταν να γινει κατι για το ατυχημα θα επρεπε να ερθει τροχαια επιτοπου.

granazi
07/03/2010, 12:20
JZER40 Για τον φίλο granazi.....Ρε φίλε τόσα χρόνια την ίδια καραμέλλα....Εκτος αν έχεις μετρήσει και ξέρεις....Αλλά και πάλι γιατί μέτρησες???Τι βίτσιο είναι και αυτό???
________________________________________________________
δεν εχω βιτσια :D
δεν θεωρω οτι ολοι οι ενστολοι ειναι κακοι η ολοι καλοι :D
δεν θεωρω γενικα οτι χρειαζονται ταμπελακια κ να τσουβαλιαζουμε αδιακριτως επαγγελματα περιοχες ομαδες κτλ :D
στον δρομο μπορει να συμβει το οτιδηποτε και ολοι κανουμε λαθη ακομα λιγα η πολλα αλλα ο χειρισμος τους επειτα κανει τη διαφορα :smilea:
καλημερα σε ολους :smilea:

Ζεύκας
07/03/2010, 14:27
1.το "ουουουουου" δεν ήταν πρέπον.

2.έτσι για την ιστορία χαιρετισμός απονέμεται από τον κατώτερο σε ανώτερο.
π.χ εμένα με έχουν σταματήσει σε μπλόκο και ο τροχαίος με χαιρέτησε παρόλο που φόραγα κράνος. :p

granazi
07/03/2010, 14:42
κ οπως ελεγε ο γεωργιος ραλλης ........................... δεν θελω ουυυυυυυυυυυυυυυυυυυ :winka:








:smokin:

TROOPER
07/03/2010, 14:55
:a014: :a014:

gs 500 f
07/03/2010, 17:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
1.το "ουουουουου" δεν ήταν πρέπον.

2.έτσι για την ιστορία χαιρετισμός απονέμεται από τον κατώτερο σε ανώτερο.
π.χ εμένα με έχουν σταματήσει σε μπλόκο και ο τροχαίος με χαιρέτησε παρόλο που φόραγα κράνος. :p

σωστα απο κατωτερο σε ανωτερω και οφειλει ο ανωτερως να ανταποδωσει!οταν φορουν πηλικιο που εχει το εθνοσημο και προερχοντο αμφοτεροι απο το ιδιο σωμα!σε διαφορετικη περιπτωση απονεμετε χαιρετισμος μεταξυ εν στολων σε ανωτερους βαθμους και εφοσον φερουν πηλικιο εκτοσ πολιτων που ανεφερα παρα πανω [βουλευτες διπιστευμενους ,αρχηγους κρατων]κλπ.
για τον πολιτη ο αστυνομικος δεν οφειλει χαιρετισμο και βασει κανονισμου δεν επιτρεπετε γιατι δεν φορα εθνοσυμο!!!τωρα επειδη σε χαιρετισε στρατιοτικα ο εν λογω δεν παει να πει οτι ειναι και σωστο! ενα λαθος εκανε μην το δενεις κομπο!!!!!χα χα χα!!!α ρε ελληνα που αμα πεις κυριε προεδρε θα γυρισουν ολοι να απαντησουν....απο προεδρο δημοκρατιας μεχρι προεδρο καφενειων!!!

Ζεύκας
07/03/2010, 17:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από gs 500 f
για τον πολιτη ο αστυνομικος δεν οφειλει χαιρετισμο και βασει κανονισμου δεν επιτρεπετε γιατι δεν φορα εθνοσυμο!!!τωρα επειδη σε χαιρετισε στρατιοτικα ο εν λογω δεν παει να πει οτι ειναι και σωστο! ενα λαθος εκανε μην το δενεις κομπο!!!!!χα χα χα!!!α ρε ελληνα που αμα πεις κυριε προεδρε θα γυρισουν ολοι να απαντησουν....απο προεδρο δημοκρατιας μεχρι προεδρο καφενειων!!!

είσαι και καταυλιακιώτης ρε γαμώτ και σε συμπαθώ...:lol:

βρε συ εγώ μιλάω για χαιρετισμό από κατώτερο ένστολο σε ανώτερο ένστολο.
όχι από ένστολο σε πολίτη!

τέσπα...ξεφεύγουμε...:rolleyes:

gs 500 f
07/03/2010, 21:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
είσαι και καταυλιακιώτης ρε γαμώτ και σε συμπαθώ...:lol:

βρε συ εγώ μιλάω για χαιρετισμό από κατώτερο ένστολο σε ανώτερο ένστολο.
όχι από ένστολο σε πολίτη!

τέσπα...ξεφεύγουμε...:rolleyes:


το ιδιο πραγμα λεμε τοτε!!!!!!
βαλε εσυ την γουρνοπουλα να βαλω εγω τα μπιρονια:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Ζεύκας
07/03/2010, 22:26
μη μου λες για γουρνοπούλα εν καιρώ νηστείας ρεεεεε!!!!!!


















































:D


191087

dimitris22
08/03/2010, 00:07
mr pif

για μενα οτι δινεις περνεις.....εσυ το προκαλεσες ολο και ηθελες να βγεις και απο πανω....οι πιο πολυ εδω μεσα συμφωνουν οτι εκανες μαλακια αρχικα εσυ...
παω και στοιχημα οτι την ιστορια την εχεις ψιλοφτιαξει λιγο στα μετρα σου....
αλλη φορα λιγοτερη μαγκια στο δρομο γιατι οπως λενε και οι αλλοι πιο πανω καποιος κουμπουρωμενος βλεπω να στελνει για πτηση στον αλλο κοσμο....

yamaha r1
08/03/2010, 00:13
καταρχήν μεγάλο λάθος που κάνεις ζημιά και δεν λες ουτε μία συγνώμη ,απλά αδικαιολόγητος τωρα αν επεφτες πάνω σε κανένα θερμόαιμο όλο και καμία φάπα θα ειχε πέσει όχι για την ζημιά αλλά για την γουρουνιά περισότερο οχι να σε κουμπουριάσουν όπως είπε κάποιος πιο πάνω (ασχέτως τι έχει καποιος μαζί του).Τώρα για τον μπάτσο όσο μπορούσε να σε ψαρώσει το έκανε,τι περίμενεις να κάνεις μαλακια να τον ειρωνέυεσαι και να σου λέει και ευχαριστώ; κακώς το ανέφερες κιολας,που σημαίνει πως νομίζεις πως έχεις και δίκιο.

blackbusa
08/03/2010, 00:44
εισαι λαθος φιλε μου...το οτι δεν εκανες ζημια δεν σημαινει οτι επρεπε να κανεις και το κινεζο...σταματαμε...τσεκαρουμε...και φευγουμε σαν κυριοι...

α ναι...ακομα θυμαμαι τις προσοχες που βαραγε στα διοδια της ΑΟ ο μπατσακος (45+) στον κολλητο μου και σε εμενα...εθνοσημο δεν φοραγε ο κολλητος...με κατι βερμουδες ειμασταν και ξεκρανωτοι (παλιες καλε ηλικιες οπου μυαλο κουκουτσι και τυχη καρπουζι)...ειμασταν ετοιμοι να φαμε (σωστα)την κληση για κρανακια...αλλα ο τροπος που μιλαγε ηταν ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ...αλλα του εκατσε ασχημα του ''μαγκα''...επεσε σε στρατονομο...και οποιος ξερει καταλαβε...:winka:

:wave2:

McGyver
08/03/2010, 06:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
επεσε σε στρατονομο...και οποιος ξερει καταλαβε...:winka:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

blackbusa
08/03/2010, 10:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
:rotflmao:

και που να ειχες και εσυ χαρτι να παρουσιαστεις στον ''ωραιο Μπρουμελ'' την επομενη μερα...εκει να δεις γελια που θα εκανες...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

okipouros
08/03/2010, 11:10
Στην Αμερική ΔΕΝ ειναι παράνομο να κάνεις κολοδάχτυλο στους αστυνομικούς

http://www.wired.com/threatlevel/2010/03/flipping-off-cops-is-legal-not-advised/

blackbusa
08/03/2010, 11:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από okipouros
Στην Αμερική ΔΕΝ ειναι παράνομο να κάνεις κολοδάχτυλο στους αστυνομικούς



οντως...http://www.youtube.com/watch?v=INHCJAjHZ7s...αλλα μονο με το ενα χερι....αν το κανεις και με τα 2 αλλαζουν τα πραγματα...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

dimitris22
08/03/2010, 15:10
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από okipouros
[B]Στην Αμερική ΔΕΝ ειναι παράνομο να κάνεις κολοδάχτυλο στους αστυνομικούς


ναι αλλα εκει περα οπως εχεις δει και πολλες φορες στην τηλεοραση σε μπουζουριαζουνε για το παραμικρο,τρως και καμποσες και ο κοσμος χειροκροτει την αστυνομια....ασε που σε πυροβολουν και χωρις λογο!!!!

αν εκανες το ιδιο στην Ιταλια που εχω ζησει για λιγο θα σε κοπανουσαν οι καραμπινιεροι ακομα.....

εδω ειναι Ελλαδα ομως.....

και με ενα συγνωμη πιστευω ολα λυνονται....

sniper
08/03/2010, 15:19
Μήπως το "ουυυυ" που είπε το όργανον, είναι η κατάληξη του "στ' @ρχίδι@ μουυυυ" που πιθανώς να είπε ο φίλος μας;

:smokin:

konsttanttinos
08/03/2010, 18:44
Την επομενη φορα που θα εχεις επαφη με σταθμευμενο οχημα, και θα προκαλεσεις ΕΣΥ την ζημια, μικρη ή μεγαλη, βρισε και τον ιδιοκτητη που τολμησε να παρκαρει στο διαβα σου...


Φανταστειτε αντι για το περιπολικο μια μηχανη κι εναν αναβατη που παλευει να την κρατησει επειδη ο ''φιλος μας'' ακουμπησε λιγοοοο τον αγκωνα του....
:sick: :sick:

okipouros
08/03/2010, 22:49
Δεν μου λέτε, μήπως τον κουνάει τον καθρέπτη ο αστυνομικός, και για αυτό του έκανε ουυυ;

Δεν είναι κακό.

950dim
09/03/2010, 10:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Mr Pif
...όπως λοιπόν πλευρίζω το περιπολίκο,επειδή είμαι πολύ κοντά του,του χτυπάω τον καθρέπτη του οδήγου ενώ ο δικός μου του συνοδήγου απλά κλείνει...
...με φτάνει λόγω της κίνησης πεζός και μου ζητάει να διπλοπαρκάρω και γω ΣΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΡΕΥΜΑ ΜΕ ΑΛΑΡΜ και να κατέβω απο το αυτοκίνητο μου...

Ειναι ασκοπο να συνεχιζω να διαβαζω παρακατω γιατι ηδη νευριασα!
Οταν αποκτησεις την ευαισθησια (δε χρειαζεται και πολυ) που απαιτειται ωστε να αναγνωριζεις το λαθος,τοτε το ξανασυζηταμε...

Το πιο απλο και ανθρωπινο δεν εκανες,σταματα,συγνωμη και 99% θα ξεμπερδευες χωρις ¨ψευτομαγκιες¨ ,¨που να παρκαρω...και ειναι επικινδυνα εδω¨ ¨ουυυυ...εεεε...¨κλπ

Απ΄τη στιγμη που πρεπει ομως να σου αναλυουν τοσοι ανθρωποι εδω το ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ,αναθεωρησε λιγο την αντιληψη σου γενικως για τα πραγματα...

Εσυ πως θα αντιδρουσες αν περναγα,σου χτυπαγα το καθρεπτη και την εκανα με ουυυυυυ...


:nono:

TROOPER
09/03/2010, 11:07
εχω μια αισθηση οτι η κινηση να χτυπησει τον καθρευτη ο πιφ εγινε εσκεμενα μια και αναφερει οτι η αστυνομικοι τρωγανε ντονατς αντι να διωξουνε καθε μλκ που 2πλο3πλοπαρκαρει.

αυτο γιατι νομιζω οτι εστιαζετε λαθος.

συνεχιστε...:a014:

McGyver
09/03/2010, 11:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
:a014:

Γι' αυτό έχεις γίνει 75 κιλά γομάρι ρε π@π@ρα και έχεις χαλάσει την αναλογία κιλών/ίππο στο μπουρδέλο σου...

Cpt. Haddock
09/03/2010, 11:12
Έχω βαρεθεί τα ίδια και τα ίδια θρεντ :rolleyes:

Akatanomastos
09/03/2010, 11:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Έχω βαρεθεί τα ίδια και τα ίδια θρεντ :rolleyes:

Βαλε NOVA:bigcry: :lol:

sniper
09/03/2010, 11:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Έχω βαρεθεί τα ίδια και τα ίδια θρεντ :rolleyes:


191168

Cpt. Haddock
09/03/2010, 11:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper


:rotflmao: :lol: