PDA

View Full Version : χαμηλωμα σε R6 08'?



PanosV
08/03/2010, 03:33
Γεια σας παιδια εχω ενα R6 08' κ εχω υψος 1,68 :bawl: κ οπως γνωριζετε το ρ6 ειναι το ποιο ψηλο supersport με αποσταση απο το εδαφος 850mm κ ποιο φαρδια κ τετραγωνη σελα απο την προιγουμενη μηχανη μου ρ1 06' με 830mm απο το εδαφοσ κ τριγωνη κ στενη σελα οπου δεν ειχα κανενα προβλημα με την επαφη μου με το εδαφος σε αντιθεση με το ρ6 που παταω ισα ισα με τις μιτουλες των ποδιων μου, επειδη την εχω δυο βδομαδες κ μου αρεσει πολυ αυτη η μηχανη κ δεν θελω να την δωσω για εναν τετοιο λογο θελω να μου πειτε αν μπορω να την χαμηλωσω μπρος πισω, και αν εχω μεγαλα προβληματα γεωμετριας μετα?
σας ευχαριστω. :beer:

jfx
08/03/2010, 10:55
ψαξε στο ebay για : yamaha r6 lowering kit.

θα βρεις διαφορα σαν αυτα: http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Lowering-kit-R6-R-6-R-6-06-07-08_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem3ef773e6e3QQitemZ270439540451QQptZMotorcyclesQ5fPartsQ5fAccessories

δες ποια κανουνε για το 09 μοντελο βεβαια.


αλλαζουν λιγο το suspension linkage ωστε να χαμηλωσει λίγο το πίσω μέρος της μηχανης. καποια απο αυτα τα κιτς ειναι και ρυθμιζόμενα οποτε το χαμηλώνεις κατα βούληση.

Τωρα για το τι επιπτωσεις εχει στο μηχανακι και στη συμπεριφορά του, οι περισσότεροι λένε όσο λιγότερο πειράξεις την αρχική γεωμετρία τοσο καλύτερα. θα σου πουν άλλοι τη γνωμη τους. :wave2:

SeNNinhA
08/03/2010, 11:06
Καταρχάς όσο χαμηλωσεις εμπρός πρέπει να χαμηλωσεις και πίσω. Αλλά δεν θα στο συμβούλευα. Από την ήδη μικρή διαδρομή των αναρτησεων θα χάσεις κι άλλο.

Αυτές οι μηχανές είναι για πίστα. Γι αυτό και δεν ενδιαφέρει το πόσο καλά πατάς κάτω. Σίγουρα πάντως χαμηλωνοντας την θα γίνει λιγότερο ευέλικτη. Εάν δεν σε ενδιαφέρουν οι απόλυτες επιδόσεις της τότε ψάξε για μοχλικο που κατευαζει το πίσω και θέλεις και κατεβάζει τις πλάκες στο μπροστινο. Αλλά δεν μιλά για μεγαλες διάφορες.