PDA

View Full Version : Ανταλλακτικά Agv



ioamar
09/03/2010, 14:56
Καλησπέρα σε όλους.

Πρόσφατα (δυόμιση μήνες πίσω) αγόρασα ένα AGV K4 λευκό από γνωστό κατάστημα στην Καλλιρόης. Ο ιδιοκτήτης είναι φίλος και συμφώνησε γρήγορα μαζί μου ότι πρόκειται για Best Buy, έτσι βρέθηκα με το νέο μου απόκτημα ικανοποιημένος απόλυτα.
Τα προβλήματα άρχισαν όταν ζήτησα δεύτερη ζελατίνα φιμέ. Εκεί μάθαμε και οι δύο ότι ο αντιπρόσωπος περιμένει από την Ιταλία "πράγματα" αρκετό καιρό.
Αρχές Ιανουαρίου το καμάρι μου βρέθηκε στο πάτωμα με τον πίσω αεραγωγό από λάθος δικό μου. Άμεσα πέρασα από το κατάστημα του φίλου μου για να παραγγείλω τον αεραγωγό που με εγκατέλειψε. Τυχαία βρέθηκε εκεί και ο πωλητής του αντιπροσώπου, ο οποίος αφού βεβαιώθηκε οτι δεν υπήρχε stock, έβαλε παραγγελία επιτόπου με χαρακτηρισμό urgent αφού προθημοποιήθηκα να πληρώσω κάτι παραπάνω.
Για να μην σας κουράζω, μετά από επανειλημένη επικοινωνία με Ιταλία, τον αντιπρόσωπο αλλά και τον φίλο στην Καλλιρόης ακόμη δεν γνωρίζω αν έχει δρομολογηθεί η αποστολή του αεραγωγού. Μετά από μικρή έρευνα (περιστασιακά γιατί εργάζομαι) έμαθα ότι γενικά δεν υπάρχουν ανταλλακτικά.

Ψάξτε το πριν αγοράσετε γιατί το κράνος είναι για να σώζει το κεφάλι μας και όχι να στολίζει το ράφι της ντουλάπας.

ΥΓ
Για όποιον ενδιαφέρεται υπάρχει η απόδειξη αγοράς και όλη η επικοινωνία με Ιταλία αλλά και Έλληνα αντιπρόσωπο - εισαγωγέα.