PDA

View Full Version : Μεταχειρισμένο Vstrom από μάντρα / Πάτρα



nio1981
09/03/2010, 18:53
KATARXAS SIGNWMH GIA TO GREEKLISH ALLA MESA SE OLA XALASE KAI TO PC:cry: KAI TO NOTEBOOK DEN EXEI ALLH GLWSSA.

STO THEMA KAI SYNTOMA NA MHN SAS KOURASW.

META APO 5 XRONIA APOUSIAS DITROXOU LEW NA EPISTREPSW.ME ENA V STORM 650(EXW DIAVASEI GNWMES KAI KRITIKES APO ESAS KAI NOMIZW OTI EINAI KALH EPILOGH).LALA GIA KAINOURGIO DEN EXOUME.TES PA THELW GNWMES GIA TIS MANTRES AN KSEREI KAPOIOS EDW STHN PATRA.EXW RWTHSEI TO JAPPA MOTTO POU EXW MATHEI OTI EINAI KALOS ALLA TO PALIKARI AN KAI WRAIOS TYPAS DEN MPOREI NA MOU VREI AFTO POU THELW.KAI EGW THN THELW THN MHXANH PRIN TO PASXA GIA NA KANW KAMIA VOLTA TO TRIHMERO POU THA KATHOMAI.

OPOIOS EXEI AGORASEI MHXANH LOIPON APO MANTRA EDW THN PATRA THA ITHELA NA MOU PEI GNWMH...KLAOUDATOS?AXAIA MOTO?OTIDHPOTE....ARKEI NA MHN MPLEKSW SE KAMIA AMARTIA KAI SE TREXAMATA...

EFXARISTW KAI SIGNWMH PALI GIA THN GLWSSA.....:wave2:

(PS...AN PREPEI NA THN KSEKINHSW ALLOU AFTHN THN SIZHTHSH ENHMERWSTE ME DIOTI EIMAI KAI PSAROUKLAS STO FORUM):ninja:

corleonne877
09/03/2010, 19:50
Φιλε μου πως το θες το V-STROM και δε μπορει να στο βρει δηλαδη???εχει παρα πολλες μηχανες κ αποκλειεται να μην εχει ενα V-STROM :D :D
Εγω απο JAPPA MOTO θα σου προτεινα να παρεις γτ ειναι και φθηνος κ καλες μηχανες εχει.. :wave2: :wave2:

loylas
09/03/2010, 20:26
Φιλε μου γεια σου.

Ανηκω και εγω στην ιδια κατηγορια με εσενα.
Εδω και τρια χρονια εχω μεινει χωρις μηχανη λογω ανεγερσης σπιτιου και οικονομικης στενοτητος τοτε και σχεδον τα δυο τελευταια χρονια κυκλοφορω με ενα παπι που το πηρα καινουριο.

Ψαχνοντας λοιπον εδω και δυο μηνες για μηχανη και παλι, αλλα με τραμπα το παπι, δεν μου το επαιρνε κανεις εκτος απο εναν.

Γιατι στα λεω αυτα;;;;;

Γιατι αυτος ο ενας μου ζητουσε ( συγκεκριμενα για ενα ΤΑ 650 ) 150 γιουρα εξοδα μεταβιβασης + 150 εξοδα φακελου τραπεζης.
Ενας αλλος για ιδια ακριβως μηχανη ( χωρις να μου παιρνει το παπι ) μου ζητουσε μονο 90 γιουρα για εξοδα μεταβιβασης.

Και εγω απο την τσαντιλα μου που πηγαινε να μου φαει 210 γιουρα δεν την πηρα και την εχει ακομα εκει και την κοιταει. Δεν θα πω ονοματα γιατι δεν θελω να κανω ουτε διαφημιση, ουτε δυσφημηση. Απλα μολις παρεις τις γνωμες σου απο τα παιδια εδω μεσα και πας να ρωτησεις, ρωτα και για τα περαιτερω.

Τωρα καλα και κακα ακους για ολους μιας και η αγορα ειναι μικρη με λιγες επιλογες. Εγω δεν εχω να σου προτεινω καποιον συγκεκριμενο.

nio1981
10/03/2010, 00:31
DEN ZHTAW TIPOTA TRELO...ENA APLO V STORM SE MAVRO ARKEI NA EINAI APO TO 06 KAI META.KAI FISIKA NA EINAI OK.NA EINAI <KATHARO> KAI XWRIS PTWSEIS..MOU EXEI VREI SE MPLE (ALLA DEN MOU ARESEI) KAI MOU EXEI VREI KAI ENA TOU 04....EPEIDH THN EXW PATHSEI ME METAXEIRISMENO PALIOTERA THELW NA MHN EXW TA IDIA KAI GIAFTO RWTAW GNWMES GIA TIS MANTRES....EXEI SE 1000 ALLA TA PSIPSIPSINIA EN FTANOUN.

corleonne877
10/03/2010, 00:39
Χρειαζεται υπομονη και ψαξιμο,μην βιαστεις και θα τη βρεις την ακρη:wave2: :wave2:

harris_x
10/03/2010, 00:40
Εγώ θα σου πρότεινα να δεις και καμιά αγγελία από ιδιώτη!

:wave2:

vaska
10/03/2010, 03:33
Ολοι οι μαντραδες ειναι έμποροι και θελουν να βγαλουν λεφτα πουλώντας το εμπορευμα που εχουν. Θα προτεινα ιδιώτη

SeNNinhA
10/03/2010, 06:32
Να εδώ μερικά (υπάρχουν κι άλλα)

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=98028&highlight=Vstrom

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=96528&highlight=Vstrom

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=91515&highlight=Vstrom


Να και μερικά 1000 σε τιμή 650

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=97238&highlight=Vstrom

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=64021&highlight=Vstrom


Από ιδιώτη έχεις το καλό ότι ότι βλέπεις αυτό είναι κατά 99%.
Από μάντρα δεν ξέρεις τι θα σου βγει. Παίζει να είναι πολύ καλό αλλά παίζει να είναι καλό μόνο εξωτερικά.
Και φυσικά θα το πληρώσεις 500-1000 ευρώ παραπάνω

:wave2: :wave2:

nio1981
10/03/2010, 08:23
SAS EFXARISTW OLOUS GIA TON XRONO SAS.

LOIPON...SE IDIWTH EPSAKSA ALLA DEN VRHKA KATI.H AGORA THS PATRAS EINAI KAI SXETIKA MIKRH.

SIMFWNW ME OLOUS SAS.KAI KATALAVAINW KAI OTI OI MANTRES KOITANE NA SOU PAROUN ESTW KAI 100 EYRW PARAPANW.AFTH EINAI H DOULEIA TOUS EINAI LOGIKO.

SIMFWNW OTI APO IDIWTH EINAI KALITERA ALLA EPIDH DEN VRISKW GIAFTO RWTAW GNWMES GIA MANTRES.

PROS TO PARON EIMAI SE STASH ANAMONHS KAI PSAKSIMATOS.TO KAKO H KALO EINAI OTI TO MHXANAKI TO ITHELA PRIN TO PASXA...VOLTOULES KLP...EINAI KAI MEGALO TO KENO THS APOXHS KAI TWRA KATALAVAINETE OTI EXW K...:blush: :blush: :blush: I.....

A EPISHS NOMIZW OTI EINAI STA IPER MOU OTI TA LEFTA EINAI NTOUKOU...

KAI PALI SAS EFXARISTW...:p :p :p

XJR_Billy
10/03/2010, 08:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από harris_x
Εγώ θα σου πρότεινα να δεις και καμιά αγγελία από ιδιώτη!

:wave2:

+660

Προτίμησε ιδιώτη φίλε.
Ένα σωρό στρώματα πωλούνται σε άριστη κατάσταση.:wave2:

nio1981
10/03/2010, 08:36
AFTO NOMIZW EINAI TO KALITERO...APLA THA TRAVIXTW SE ALLH POLH KAI LOGO DOULEIAS EINAI LIGOULAKI DISKOLO ALLA KAPOU THA KOTSARW ENA KENO....;)

bros400pgm
10/03/2010, 11:46
Απεναντι ακριβως απο τον Jappa, εχει ενα κοκκινο aprilia caponord.
Αμα σου δωσει και εγγυηση το παλικαρι και στο δωσει γυρω στα 4000, τσιμπα το. Το ειχα κοιταξει και ηταν μια χαρα, πριν παρω ενα αλλο capo (για οικονομικους λογους μου).


:beer: :beer: :beer:

nio1981
10/03/2010, 16:51
efxaristw alla exw pathei erwta me to stormaki kai diskola tha allaksw gnwmh.....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

koulis19
10/03/2010, 17:59
Και γιατι δεν ερχεσαι φιλε μου αθηνα?Η αγορα ειναι πολυ μεγαλη και θα κανεις και την εκδρομη σου.+οτι θα σε βοηθησουν και παιδια απο εδω μεσα που το κατεχουν το αθλημα πολυ καλα με πολλα χιλιομετρα

nio1981
10/03/2010, 18:27
TO PROVLIMA MOU EINAI OTI EXW MAGAZI EDW KKAI AN LEIPW DEN KINHTAI TIPOTA....GIA NA ERTHW ATHINA THA PREPEI NA EXW KATI SIGOURO NA ANEVW ENA S/K NA TO DW NA TA VROUME NA TA SIMFWNISOUME NA PIOUME K KAMIA MPURA KAI THN EPOMENH TETARTH NA KANW THN KOPANA KAI NA ERTHW GIA THN METAVIVASH...(TETARTH NOMIZW GINONTAI OI METAVIVASEIS).PATRA PANTWS EINAI MAMHSE TA LIGO H KATASTASH...ATHINA EINAI POLOI OI IDIWTES KAI GIAFTO EINAI POLLES OI PITHANOTITES.

KAI EIXA VREI MIA PERIPTWSH POLH KALH ALLA TO EXASA GIA MIA EVDOMADA..:bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :bawl:

TWRA SIZITAW KATI ALLO...PANTWS MAGKES TO FORUM KANEI TROMERH DOULEIA....EVGE STA PAIDIA....:beer: :beer: :beer:

nobody
10/03/2010, 18:47
oι μεταβιβασεις γινονται στα ΚΕΠ τουλαχιστον οποιαδηποτε μερα καθημερινη και οχι μονο τεταρτες

loylas
10/03/2010, 19:00
Και εγω που θελω να ξεφορτωθω το παπι απο καποια τηλεφωνα που εχω κανει Αθηνα σε μαντρες μου το παιρνουν ανετα. Αρα θα πρεπει καποια στιγμη καπως να το κανονισω να ανεβω με αυτο αν δεν πουληθει συντομα σε καποιον ιδιωτη.

Δυστυχως στο φορουμ δεν εχω πετυχει καποιον που να πουλαει κατι και να θελει παπι.

Και καλα κανουν βεβαια:) :) :)

nio1981
10/03/2010, 19:03
SOVARA OXI MONO TETARTES???KAI GAMW...VOLEVEI...(EIPAME EXW KAIRO NA KANW AGORA....)ASTA NA PANE FILE....ENTELWS PALIOXWRI EIMASTE SE TETOIA....EGW AKOMA KAI EKSOPLISMO (MPOUFAN KLP) ATHINA LEW NA KOITAKSW....TA PRWTA GIATI META MONO APO INTERNET...:wacko: :wacko: :wacko:

nio1981
10/03/2010, 19:14
ASXETO ALLA TI XARTIA XREIAZONTAI GIA METAVIVASH?KAI POSO THELOUN APO LEFTA?OXI OTI PAIZEI KANENA ROLO APLA RWTAW:dizzy: :dizzy: :dizzy:

nobody
10/03/2010, 19:17
μιλαω για αγορα απο ιδιωτη οχι απο μαντρα

την ταυτοτητα σου και την ταυτοτητα του πωλητη

την αδεια κυκλοφοριας της μηχανης

να κοψετε παραβολο το οποιο παιζει αναλογα με τα κυβικα της μηχανης

καλο ειναι να ανταλλαξετε και υπευθυνες δηλωσεις αγορας-πωλησης αντιστοιχα για τις φορολογικες σας δηλωσεις

nio1981
10/03/2010, 19:32
NAI APO IDIWTH...EKEI EXW KATALIKSEI KAI PSAXNW PLEON...ANTE NA KANOUME KAMIA VOLTA TWRA POU ANOIGEI O KAIROS:lol: :lol: :lol: :lol:

nobody
10/03/2010, 19:36
τα παραβολα που λεγαμε

http://www.mototriti.gr/xrisima/xrisima_moto.asp?motoimpo_id=6&ID_CATEGORY=2

loylas
10/03/2010, 19:45
45 το παραβολο και 46 τα τελη = 91. Και εμενα μου ζητουσε 150. Επαγγελματιες μετα σου λεει :nono: :nono: :nono:

Πες μου απο την αρχη οτι η μηχανη κανει τοσο και παιρνω το δικο σου τοσο. Μην πουλας παπα.

nio1981
10/03/2010, 19:57
SE AFTO ME VRISKEIS APOLITA SIMFWNO...KSEKATHARA KAI APO THN ARXH......

corleonne877
10/03/2010, 21:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από nobody
τα παραβολα που λεγαμε

http://www.mototriti.gr/xrisima/xrisima_moto.asp?motoimpo_id=6&ID_CATEGORY=2

45 ευρω το παραβολο για 750 κυβ και εμενα η kawasaki οταν πηρα τη μηχανη μου πηρε 120 :eyepop: :eyepop: !!!!!!δλδ πρεπει να ειμαστε ενημερωμενοι για τα παντα ρε παιδια???αλλιως μας φαγανε????δε γινεται να τα ξερουμε ΟΛΑ πια.....τι να πω....... :mad: :mad:

nobody
10/03/2010, 21:39
τι να πω ρε παιδια?κραταω μια επιφυλαξη μπας και εχουν αυξηθει οι τιμες και δεν εχει ενημερωθει το site

corleonne877
10/03/2010, 21:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από nobody
τι να πω ρε παιδια?κραταω μια επιφυλαξη μπας και εχουν αυξηθει οι τιμες και δεν εχει ενημερωθει το site
Φιλος την εχω 2,5 χρονια τη μηχανη οποτε μια χαρα σωστες ειναι οι τιμες π λεει......τωρα ολο κ καποια αυξηση θα χει γινει δε μπορει :mad:

nio1981
11/03/2010, 13:50
mias kai sas vrhka efkerous kai afou exete kai empiria tha kserete...me thn asfalia ti paizei?krataw afth pou exei o prohgoumenos h ftiaxnw apo thn arxh?kai pou pane apo times?peripou...a kai poso pane ta telh gia to 650?:o :o :o :o

nobody
11/03/2010, 15:01
τελη κυκλοφοριας

http://www.mototriti.gr/xrisima/xrisima_moto.asp?motoimpo_id=65&ID_CATEGORY=2

ασφαλειες παιζουνε,αναλογα την εταιρια που θα διαλεξεις και τα κυβικα νομιζω,πιθανοτατα και την παλαιοτητα του μοντελου

αν δεν κανω λαθος η ασφαλεια πλεον δεν μεταφερεται,οποτε βγαζεις καινουργια

vaska
12/03/2010, 09:28
Αντε με το καλό να την πάρεις αν και θα σου έλεγα ότι όσες αγορές έκανα έτσι κ@λ@μένος και βιαστικά δεν μου βγήκαν. Φιλικά πάντα αφού κατέληξες σε κάποιο μηχανάκι και ήδη συζητάς την αγορά του, πήγαινε μια βόλτα σε κάποιο δικό σου συνεργείο παρουσία του πωλητη (μιλάμε για κάποιον σοβαρό επαγ/τια), και πες του ότι θες να την αγοράσεις, πες του ότι ειναι τόσα τα λ7 που ζητάει ο πωλητής (φρόντησε να τον έχεις ενημερώσει από πριν - τον τεχνικο- για να μην αρχίσει να λέει χωρίς λόγο λαλακίες του στυλ " ναι αλλα ζητάς πολλά, και είναι αρκετα παλιό" και άκουσε τη γνώμη του. Σε δικιά μου παρόμοια περίπτωση που ένας καραγκιόζης μάστορας προσπάθησε να βγάλει το μηχανάκι μου χρέπι (σημ. είμαι άρρωστος με τα πράγματά μου), το μόνο τελικά που πέτυχε ήταν να χάσει ο αγοραστής ένα μηχανάκι άριστο από κάθε άποψη, γιατί στράβωσα εγώ και δεν του το πούλησα. Το παιδί ήταν εντάξει και μετά με παρακαλούσε αλλά τελικά εγώ δεν του το πούλησα.
Πήγαιλε λοιπόν σε τεχνικό να το ακούσει να το κάνει και μία βόλτα κι αν σου πει οκ πάρτο. Σε περίπτωση που δεν καταλήξεις κάνε τον κόπο όπως λένε και τα παιδιά στο μοτο και πηγαινε μια βόλτα στην Αθήνα. Στην τελική δεν αγοράζεις κάθε μέρα μηχανή. Κλείσε το μαγαζί μια μέρα δεν χάθηκε ο κόσμος (μαγαζί έχω κι εγώ), αλλά σε καμία περίπτωση μην βιαστείς.

nobody
12/03/2010, 09:37
+οσα θες

μια φορα ολη κι ολη εκανα αρκετα βιαστικα κιολας αγορα και δεν μπορω να πω οτι μου βγηκε σε καλο

ψαξτο,ρωτα,μαθε,τσεκαρε οπωσδηποτε σε μαστορα την μηχανη που σενδιαφερει(οσες φορες μαλιστα αγορασα ειτε μηχανη ειτε αυτοκινητο του ειπα να τον πληρωσω τον ανθρωπο για τον κοπο του αλλα ουτε ενας δεν ηθελε χρηματα) και ψυχραιμα αποφασιζεις.κανε καλα σου λενε και τα παιδια κανα-δυο βολτες και την μηχανη που θες για να εχεις καλυτερη αποψη του βαρους της,του υψους και ολων των σχετικων.

nio1981
12/03/2010, 10:15
exw vrei to mixanaki kai malista apo edw mesa.kai tha erthw athina na to dw mallon to s/k.apo idiwth.den me xalaei kai hdh skeftomai thn volta ths epistrofhs:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

elpizw efxomai kai thelw na pistevw oti einai ok..ta lefta einai normal an kai den exei abs (oxi oti polutrelainomai k olas) me normal xlm kai kalh xronia (2007)

tha anevw na to dw to s/k kai an ta vroume tha erthw mia kathimerinh mes thn evdomada na to pame se kamia antiprosopia na to doun(poso na zhthsoun arage???) kai meta ta ipoloipa einai gnwsta.

edw patra pantws den mou vrhkan afto pou ithela kai tou 2007 mou zhtousan 5700 + eurw...

aris_n
13/03/2010, 19:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από nio1981

elpizw efxomai kai thelw na pistevw oti einai ok..ta lefta einai normal an kai den exei abs (oxi oti polutrelainomai k olas) me normal xlm kai kalh xronia (2007)

edw patra pantws den mou vrhkan afto pou ithela kai tou 2007 mou zhtousan 5700 + eurw...

Φίλε μου μοντέλο 2007 + χωρίς ABS=Παραεισαγωγή και όχι αντιπροσωπείας. Δεν ξέρω αν σε απασχολεί το συγκεκριμένο θέμα αλλά τα παραεισαγωγής μηχανάκια δεν κάνουν σέρβις στην επίσημη αντιπροσωπεία αλλά σε συνεργεία του έμπορα.

Πάντως για μοντέλα του 2007 με κάποια καλά αξεσουάρ πάνω τα 5700 δεν είναι και εξωφρενική η τιμή, ειδικά αν συνδυάζεται και με λίγα χιλιόμετρα.

nio1981
13/03/2010, 19:35
sintrofoi to ekleisa....sas efxaristw olous gia thn parea kai tis simvoules....:wave2: :wave2: :wave2:

vaska
13/03/2010, 20:32
Καλούς δρόμους και πάντα όρθιος. Εμείς θα πάμε για μάσα αύριο Χαλανδρίτσα, αν θες ευπρόσδεκτος (με το νέο απόκτημα ενοειται).
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&postid=1693207#post1693207

:beer: :beer:

nio1981
13/03/2010, 20:39
ipomonh paides...sintoma tha kanoume voltes....den thn phra gia filagma pistepse me....:sun: :sun: :sun: :sun: