PDA

View Full Version : Πλησιαζουν οι 40 μερες..



Μικρή Λουλού
10/03/2010, 08:21
στις 14/3 θα γινουν τα σαραντα του Μανου (Χωματινος)
στις 11:30 στο Νεκροταφειο Παλαιου Φαληρου.
Παρακληση της μητερας του να ερθετε να σας ξαναδει και να καθησετε και στον καφε,μιας και την προηγουμενη φορα δεν προλαβε να σας γνωρισει.
Νομιζω πως ολοι θα θελάμε να πιουμε αυτο το καφεδακι.

Stergios69
10/03/2010, 08:28
:(

TROOPER
10/03/2010, 08:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Μικρή Λουλού...
στις 14/3 θα γινουν τα σαραντα του Μανου (Χωματινος)
στις 11:30 στο Νεκροταφειο Παλαιου Φαληρου.
Παρακληση της μητερας του να ερθετε να σας ξαναδει και να καθησετε και στον καφε,μιας και την προηγουμενη φορα δεν προλαβε να σας γνωρισει.
Νομιζω πως ολοι θα θελάμε να πιουμε αυτο το καφεδακι.

ρε θαναση ειλικρινα...δεν ειχα προθεση να ερθω στα 40 γιατι πολυ απλα τα 9μερα,40,τρισαγια κλπ εμενα δε μου λενε τιποτα.εφυγε ο μανος και η αυλαια επεσε.ετσι τουλαχιστον το βλεπω εγω και με βοηθαει ομολογω.

αλλα αυτη τη παρακληση της μητερας του δεν μπορω να τη προσπερασω στο ντουκου.

θα τα πουμε.:sad:

Μικρή Λουλού
10/03/2010, 09:55
Ακριβως αυτο ειναι το νοημα Γιωργη.
για ολους μας εχει μια φυσιολογικοτητα αυτη η απωλεια ασχετως του πονου που προκαλει,,
αυτη που μενει πισω ζωντας αυτην την αδικια και το παραλογο χρειαζεται περισσοτερο την παρουσια μας.
γιατι δεν μπορω να φανταστω κατι πιο αδικο και παραλογο απο το να θαβει ο γονιος το παιδι..

vaska
10/03/2010, 10:11
Άντε ρε μλκς πρωί πρωί σκατά με κάνατε. Ρε πστ μου νομίζω πως θα έρθω κι εγω να μοιραστώ αυτό το καφεδάκι. Να της σφίξω το χέρι..
Γάματα

DimChios
10/03/2010, 10:41
στην κηδεια δεν τα καταφερα δυστυχως!

την Κυριακη θα ειμαι σίγουρα!

makis206
10/03/2010, 11:20
Να πάτε παιδιά, όσοι μπορείτε να πάτε. Και να της δώσετε να καταλάβει ότι υπάρχουν πολλοί ακόμα ανάμεσα σε σας που θα ήθελαν να βρίσκονται εκεί μαζί σας, να της κάνετε γνωστό πως τον Μάνο της τον θυμούνται σε όλη την Ελλάδα και όχι μόνο.. και πως δεν θα τον ξεχάσουμε ποτέ.

ego_o_idios
10/03/2010, 16:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
στην κηδεια δεν τα καταφερα δυστυχως!

την Κυριακη θα ειμαι σίγουρα!
re mparmpamitso mikrine afta ta gramata gia tis agkelies ka8e fora pou ta vlepo skiazome...

Μικρή Λουλού
13/03/2010, 09:54
μην ξεχνιομαστε..

BELZEBOYLIS
13/03/2010, 10:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Μικρή Λουλού...
μην ξεχνιομαστε..


πως θα μπορούσαμε?

DimChios
13/03/2010, 10:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Μικρή Λουλού...
μην ξεχνιομαστε..


:nono:

:wave2:

Vagelis Gar
13/03/2010, 10:20
Δεν το γνώριζα το παλικάρι....προφανώς είναι (και όχι ήταν) φίλος πολλών απο εσάς εδώ μέσα.
Θα ήθελα να προτείνω κάτι και αν το βρίσκετε καλή ιδέα ας το αναλάβει κάποιος.
Να γίνει ένα post που να αφορά τον Μάνο και ο καθένας μας είτε τον γνώριζε είτε όχι να γράψει δύο λόγια.Μόλις σημπληρωθεί αρκετός αριθμός μηνυμάτων να γίνει μια εκτύπωση όλων και να τα δώσετε στην οικογένειά του.Δεν θα φέρει πίσω το παλικάρι αλλά η μητέρα του θα νιώσει πως υπάρχουν άνθρωποι που θα μπορεί να τους αποκαλεί "παιδί μου".
Ας είναι ελαφρύ το χώμα που τον σκεπάζει.RIP

TROOPER
13/03/2010, 14:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Roufianos
Δεν το γνώριζα το παλικάρι....RIP

εχει ηδη γινει----->κλικ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=96428&perpage=15&pagenumber=1)

granazi
13/03/2010, 14:42
δουλευω αυριο πρωι. αν μπορεσω να την κοπανησω λιγο θα ερθω.

Vagelis Gar
13/03/2010, 14:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
εχει ηδη γινει----->κλικ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=96428&perpage=15&pagenumber=1)

Δεν το είχα δει,συγνώμη,
καλό ταξίδι αδερφέ.....

TROOPER
13/03/2010, 15:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Roufianos
Δεν το είχα δει,συγνώμη,
καλό ταξίδι αδερφέ.....

δεν χρειαζονται συγγνωμες φιλος.παντα ορθιος :wave2:

Cpt. Haddock
14/03/2010, 16:51
Είμαστε και σήμερα, όλοι εκεί...

Μας λείπεις ρε φίλε και θα μας λείπεις για πάντα. Παλιοτσόγλανε, απο τις 5/2 αισθάνομαι οτι γέρασα και γέρασα όχι όπως σχεδιάζαμε να γεράσουμε παρεα, καθισμένοι σε δύο δερματινες πολυθρόνες να πίνουμε εκείνο το κοκκινο ρουμι και να λεμε τα παλιά γελώντας. Θα με αφήσεις να γεράσω μονος σύντροφε και θα ειναι δύσκολο.

Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε ειναι να μάθουμε απο σένα, απο τον χαρακτήρα σου, απο την ποιότητά σου.

Να γίνουμε καλυτεροι άνθρωποι

Και να μην ξεχάσουμε αυτό που μου είπε η μάνα σου κοιτώντας με στα μάτια: "ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ!
Ενιωσα οτι ήταν η μανα όλων μας εκείνη τη στιγμη.


Πρέπει να προσεχουμε, πρέπει να γίνουμε καλύτεροι, στο χρωστάμε για να μην πάει χαμένο το πέρασμά σου απο εδώ κατω...
Εαν θες να ξέρεις τί νιώθω, δες την υπογραφή μου - ξέρεις απο πού ειναι


Αντίο ρε φίλε...

bikerted
14/03/2010, 16:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Είμαστε και σήμερα, όλοι εκεί...

Μας λείπεις ρε φίλε και θα μας λείπεις για πάντα. Παλιοτσόγλανε, απο τις 5/2 αισθάνομαι οτι γέρασα και γέρασα όχι όπως σχεδιάζαμε να γεράσουμε παρεα, καθισμένοι σε δύο δερματινες πολυθρόνες να πίνουμε εκείνο το κοκκινο ρουμι και να λεμε τα παλιά γελώντας. Θα με αφήσεις να γεράσω μονος σύντροφε και θα ειναι δύσκολο.

Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε ειναι να μάθουμε απο σένα, απο τον χαρακτήρα σου, απο την ποιότητά σου.

Να γίνουμε καλυτεροι άνθρωποι

Και να μην ξεχάσουμε αυτό που μου είπε η μάνα σου κοιτώντας με στα μάτια: "ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ!
Ενιωσα οτι ήταν η μανα όλων μας εκείνη τη στιγμη.


Πρέπει να προσεχουμε, πρέπει να γίνουμε καλύτεροι, στο χρωστάμε για να μην πάει χαμένο το πέρασμά σου απο εδώ κατω...
Εαν θες να ξέρεις τί νιώθω, δες την υπογραφή μου - ξέρεις απο πού ειναι


Αντίο ρε φίλε...








Well said lad.....

TROOPER
14/03/2010, 17:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Είμαστε και σήμερα, όλοι εκεί...

Μας λείπεις ρε φίλε και θα μας λείπεις για πάντα. Παλιοτσόγλανε, απο τις 5/2 αισθάνομαι οτι γέρασα και γέρασα όχι όπως σχεδιάζαμε να γεράσουμε παρεα, καθισμένοι σε δύο δερματινες πολυθρόνες να πίνουμε εκείνο το κοκκινο ρουμι και να λεμε τα παλιά γελώντας. Θα με αφήσεις να γεράσω μονος σύντροφε και θα ειναι δύσκολο.

Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε ειναι να μάθουμε απο σένα, απο τον χαρακτήρα σου, απο την ποιότητά σου.

Να γίνουμε καλυτεροι άνθρωποι

Και να μην ξεχάσουμε αυτό που μου είπε η μάνα σου κοιτώντας με στα μάτια: "ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ!
Ενιωσα οτι ήταν η μανα όλων μας εκείνη τη στιγμη.


Πρέπει να προσεχουμε, πρέπει να γίνουμε καλύτεροι, στο χρωστάμε για να μην πάει χαμένο το πέρασμά σου απο εδώ κατω...
Εαν θες να ξέρεις τί νιώθω, δες την υπογραφή μου - ξέρεις απο πού ειναι


Αντίο ρε φίλε...

+ολα σε ολα.

latris mixanis
14/03/2010, 21:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Είμαστε και σήμερα, όλοι εκεί...

Μας λείπεις ρε φίλε και θα μας λείπεις για πάντα. Παλιοτσόγλανε, απο τις 5/2 αισθάνομαι οτι γέρασα και γέρασα όχι όπως σχεδιάζαμε να γεράσουμε παρεα, καθισμένοι σε δύο δερματινες πολυθρόνες να πίνουμε εκείνο το κοκκινο ρουμι και να λεμε τα παλιά γελώντας. Θα με αφήσεις να γεράσω μονος σύντροφε και θα ειναι δύσκολο.

Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε ειναι να μάθουμε απο σένα, απο τον χαρακτήρα σου, απο την ποιότητά σου.

Να γίνουμε καλυτεροι άνθρωποι

Και να μην ξεχάσουμε αυτό που μου είπε η μάνα σου κοιτώντας με στα μάτια: "ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ!
Ενιωσα οτι ήταν η μανα όλων μας εκείνη τη στιγμη.


Πρέπει να προσεχουμε, πρέπει να γίνουμε καλύτεροι, στο χρωστάμε για να μην πάει χαμένο το πέρασμά σου απο εδώ κατω...
Εαν θες να ξέρεις τί νιώθω, δες την υπογραφή μου - ξέρεις απο πού ειναι


Αντίο ρε φίλε...

Δυστυχώς δεν κατάφερα να έρθω αλλά Ηλία νομίζω κάλυψες τους περισσότερους από εδώ μέσα.

:wave2:

integrale
14/03/2010, 22:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Είμαστε και σήμερα, όλοι εκεί...

Μας λείπεις ρε φίλε και θα μας λείπεις για πάντα. Παλιοτσόγλανε, απο τις 5/2 αισθάνομαι οτι γέρασα και γέρασα όχι όπως σχεδιάζαμε να γεράσουμε παρεα, καθισμένοι σε δύο δερματινες πολυθρόνες να πίνουμε εκείνο το κοκκινο ρουμι και να λεμε τα παλιά γελώντας. Θα με αφήσεις να γεράσω μονος σύντροφε και θα ειναι δύσκολο.

Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε ειναι να μάθουμε απο σένα, απο τον χαρακτήρα σου, απο την ποιότητά σου.

Να γίνουμε καλυτεροι άνθρωποι

Και να μην ξεχάσουμε αυτό που μου είπε η μάνα σου κοιτώντας με στα μάτια: "ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ!
Ενιωσα οτι ήταν η μανα όλων μας εκείνη τη στιγμη.


Πρέπει να προσεχουμε, πρέπει να γίνουμε καλύτεροι, στο χρωστάμε για να μην πάει χαμένο το πέρασμά σου απο εδώ κατω...
Εαν θες να ξέρεις τί νιώθω, δες την υπογραφή μου - ξέρεις απο πού ειναι


Αντίο ρε φίλε...

+++++++++:sad:

rsp
14/03/2010, 22:52
Ήταν σαν να ήσουν εκεί…

Η παρέα μαζεμένη, οι ρακές να εξαφανίζονται και τα σφηνοποτηρα να τσουγκρανε κοιτώντας ψηλά. Μάνο μου σήμερα νομίζω πως όλοι νιώσαμε το χαμόγελο σου, το βλέμμα σου να μας κοιτά και να χαίρετε την παρέα. Ο θάνατος πονα και πρέπει να τον γιορτάζεις και να τον ποτίζεις. Έτσι σήμερα όλοι μας με χαμόγελα ήπιαμε και θυμηθήκαμε πάλι όμορφες στιγμές. Άλλος την Χίο, άλλος τα βουνά, άλλος σε έβριζε που δεν ήσουν σήμερα στον αγώνα..Μάνο μου, οι φίλοι σου όλοι σε αγαπάμε, μας λείπεις και θα σε τιμούμε πάντα όπως τίμησες και εσύ την ζωή μας με τη φιλία σου και την αγάπη σου.

Όλη μέρα σήμερα άκουγα τα τραγούδι που γκαρίζαμε ένα βράδυ… Με τον Ηλία και το Νίκο να μας βρίζουν… επειδή ούτε εσύ, ούτε εγώ θυμόμασταν τους στίχους…


Παλικάρι μου ήταν σαν να ήσουν εδώ


http://www.youtube.com/watch?v=OvHjGzEXiWA

Vstrommer71
15/03/2010, 02:04
Nα μας χαμογελας απο εκει πανω,το εχουμε αναγκη...
Να΄σαι καλα...

DimChios
15/03/2010, 08:14
δεν θα εισαι μονος σου Ηλια!

Καλο ταξιδι για ακομη μια φορα Μανο μας!

VANDA
15/03/2010, 09:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock

Και να μην ξεχάσουμε αυτό που μου είπε η μάνα σου κοιτώντας με στα μάτια: "ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ!
Ενιωσα οτι ήταν η μανα όλων μας εκείνη τη στιγμη.



Ήταν πολύ γλυκιά (μέσα στην πίκρα της) η μανούλα του..

makis206
15/03/2010, 09:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
...και τα σφηνοποτηρα να τσουγκρανε κοιτώντας ψηλά...

Στην υγειά μας έπινε κι ο παλίκαρος από'κεί πάνω παίδες, φροντίστε να είστε όλοι γεροί και δυνατοί..