PDA

View Full Version : αντιολισθητικό αυτοκόλλητο



nikonian
10/03/2010, 13:06
Η ρημαδοσέλα γλιστράει.
Όμως κάθε φορά που έχω κάνει επέμβαση σε σέλα, τα μαστόρια μου άλλαζαν και το σχήμα της, με προσθήκες αφρώδους ή με το τέντωμα της επένδυσης.

Σκεφτόμανε μήπως υπάρχει κάποιο αντιολισθητικό αυτοκόλλητο να του κολλήσω από πάνω.
Ξέρει κανείς;;;;;:D :confused: :D

McGyver
10/03/2010, 13:10
Γιατί δε ζητάς στο "σελά" να σου βάλει καλό αντιολισθητικό υλικό χωρίς να σου αλλάξει το σχήμα της σέλας;

Αυτοκόλλητο δε νομίζω να κάνει δουλειά, κοίτα μήπως μπορείς να προσαρμόσεις με πατέντα ένα Triboseat (http://www.triboseat.com) στη θέση του οδηγού.

McGyver
10/03/2010, 13:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Αυτοκόλλητο δε νομίζω να κάνει δουλειά, κοίτα μήπως μπορείς να προσαρμόσεις με πατέντα ένα Triboseat (http://www.triboseat.com) στη θέση του οδηγού.

Άκυρο, έχει και για τον οδηγό έτοιμη λύση: http://www.triboseat.com/rider.htm

nikonian
10/03/2010, 13:41
Καλό φαίνεται αλλά δεν βγάζει για το Hornet 900 μπροστινό. Μόνο πίσω.
Μάλλον θα το ρισκάρω πάλι με κάποιον μάστορα.
Σ'ευχαριστώ:beer:

SVX
10/03/2010, 13:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikonian
Καλό φαίνεται αλλά δεν βγάζει για το Hornet 900 μπροστινό. Μόνο πίσω.
Μάλλον θα το ρισκάρω πάλι με κάποιον μάστορα.
Σ'ευχαριστώ:beer:


Υπαρχει :wave2:

sapila racing
10/03/2010, 14:33
Aν εχεις σκοπό να πας καμμια φορά στην πίστα η αν οδηγας γενικα με λίγο βγαλσιμο θα σε προβληματίσει το αντιολισθητικό κάλλυμα, μια και για να βγάλεις τον κόλο πρεπει πρωτα να σηκωθείς λίγο.

Αν θέλεις πραγματικά τον καλύτερο ταπετσέρη πήγαινε στον Αντρεα, Υμηττού και Εμπεδοκλέους γωνία, 210 7013539 και πες του οτι σε εστeιλε ο Αρης. Αν θέλεις να αλλάξεις το σχήμα στο αλλάζει αν δεν θελεις δεν στο αλλάζει, εχει ολα τα υλικά και η σέλλα που φτιάχνει δεν χαλάει.

Εχει κι αυτος Hornet 900. :winka:

argy_kap
11/03/2010, 00:03
To Triboseat κάνει ΦΟΒΕΡΗ δουλειά και μπαίνει-βγαϊνει σε 10 δευτερόλεπτα.....ρώτα τον SVX...


edit: είναι και φτηνό!

nikonian
11/03/2010, 12:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Aν εχεις σκοπό να πας καμμια φορά στην πίστα η αν οδηγας γενικα με λίγο βγαλσιμο θα σε προβληματίσει το αντιολισθητικό κάλλυμα, μια και για να βγάλεις τον κόλο πρεπει πρωτα να σηκωθείς λίγο.

Αν θέλεις πραγματικά τον καλύτερο ταπετσέρη πήγαινε στον Αντρεα, Υμηττού και Εμπεδοκλέους γωνία, 210 7013539 και πες του οτι σε εστeιλε ο Αρης. Αν θέλεις να αλλάξεις το σχήμα στο αλλάζει αν δεν θελεις δεν στο αλλάζει, εχει ολα τα υλικά και η σέλλα που φτιάχνει δεν χαλάει.

Εχει κι αυτος Hornet 900. :winka:

Μπααααα Τώρα πια δε βγάζω κόλο. Τον φυλάω. Οι ατροφικοί τετρακέφαλοι είναι μεγάλος περιορισμός.
Θα κάνω μια προσπάθεια με τα δικτυωτά που προτείνουν τα παιδιά. Αν δεν πετύχει , με βλέπω για Αντρέα.
Να 'σαι καλά.

ΥΓ: Αργούν να μεγαλώσουν τα πιτσιρίκια, θα αργήσουμε να πάμε βόλτα.:bigcry:

bentouza
11/03/2010, 17:59
τα αντιολισθητικα αυτοκολητα που κολλανε πανω στο ρεζερβουαρ τσεκαρε.κρατιεσαι απο το ρεζερβουαρ κ ειναι διαφανα η μαυρα.stompgrip λεγονται νομιζω; καπως ετσι.

sapila racing
11/03/2010, 18:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από bentouza
τα αντιολισθητικα αυτοκολητα που κολλανε πανω στο ρεζερβουαρ τσεκαρε.κρατιεσαι απο το ρεζερβουαρ κ ειναι διαφανα η μαυρα.stompgrip λεγονται νομιζω; καπως ετσι.

Αυτλα κάνουν πραγματικά πολύ καλή δουλειά, αλλά δεν θα τα συνιστούσα για καθημερινή μοτο.
Εχω βαλει στο bimota και βοηθάνε πολύ ειδικά στην πίστα, αλλά ειναι πλέον σχεδόν υποχρεωτικό να φοράς φόρμα, με τζην γδερνεται το γόνατο και δεν γίνεται να το βγαλεις και να το ξαναβάλεις.