PDA

View Full Version : Rim stickers



stako
10/06/2005, 09:33
Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω Ελλάδα τέτοια αυτοκόλλητα για τις ζάντες? Έχω βρει σε ebay και άλλα site (και πολύ φτηνά μάλιστα) αλλά θα ήθελα να τα δω και από κοντά.

:)


16543

pissaman
10/06/2005, 09:56
Έχω ένα μηχανάκι που φοράει τέτοια. Αν θες έλα να το δεις! :)
Που τα πουλάνε δεν ξέρω!
Αν τα βρεις ελλάντα, πε μου και εμένα! ;):wave2:

stako
10/06/2005, 10:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από pissaman
Έχω ένα μηχανάκι που φοράει τέτοια. Αν θες έλα να το δεις! :)
Που τα πουλάνε δεν ξέρω!
Αν τα βρεις ελλάντα, πε μου και εμένα! ;):wave2:

Τα έχω δει σε άλλα μηχανάκια, έχει τύχει και έχω συναντήσει στο δρόμο. Αλλά ήθελα να τα βρω Ελλάδα για να γλιτώσω την αναμονή 1-2 βδομάδων του ταχυδρομείου. :)

Thanks πάντως! :)

LittleJohn
10/06/2005, 10:23
Στο μαγαζί που φτιάχνω εγώ το zx (στην Σάμο), πουλάνε rim stickers (δεν θυμάμαι μάρκα βέβαια)...Αν κάποιος θέλει και δεν μπορεί να βρεί Αθήνα (αν και το βλέπω χλωμό να μην υπάρχουν), μπορώ να βοηθήσω και να του στείλω εγώ και να τα έχει σε 2 μέρες ( το πολύ) με ταχυδρομείο...

stako
10/06/2005, 10:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από LittleJohn
Στο μαγαζί που φτιάχνω εγώ το zx (στην Σάμο), πουλάνε rim stickers (δεν θυμάμαι μάρκα βέβαια)...Αν κάποιος θέλει και δεν μπορεί να βρεί Αθήνα (αν και το βλέπω χλωμό να μην υπάρχουν), μπορώ να βοηθήσω και να του στείλω εγώ και να τα έχει σε 2 μέρες ( το πολύ) με ταχυδρομείο...

Πάντως εγώ που έχω πάει βόλτα σε πολλά από τα γνωστά μαγαζιά στην Αθήνα κατά καιρούς, δεν έχω δει ποτέ τίποτα......:(

Αν δεν καταφέρω να βρω τίποτα τελικά θα σου πω και αν μπορέσεις να μου στείλεις θα είναι super! :) Α, πόσο τα έχει ο δικός σου? Απο Internet το πλήρες σετ μαζί με τα μεταφορικά είναι κάπου 15 ?.

Μπλέ ή άσπρο έχει?

pissaman
10/06/2005, 10:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από LittleJohn
να του στείλω εγώ και να τα έχει σε 2 μέρες ( το πολύ) με ταχυδρομείο...
Με τα ΕΛΤΑ???
Μπορεί να έρθει ποιο γρήγορα από έξω!
Δε ρωτάς το μηχανικό σου, από που τα πέρνει? Μήπως και τα πέρνει από αθήνα?
:wave2:

LittleJohn
10/06/2005, 10:43
Stako...Ότι θέλεις φίλε μου, έτσι και αλλιώς σχεδόν κάθε μέρα βρίσκομαι στο μαγαζί αυτό, οπότε δεν είναι και τίποτα δύσκολο να βοηθήσω...Άπό τιμή αν θυμάμαι καλά πρέπει να τα δίνει 15-17 ευρώ (δεν ορκίζομαι βέβαια κιόλας) και τα έχει σε όλα τα χρώματα καθώς και σε αυτά που φωσφορίζουν...:p :p

Pissaman...Εγώ πάντως όσες φορές έχω πάρει πράγματα με τα ελτά από Σάμο (όταν έμενα Αθήνα) μου ήρθαν πολυ γρήγορα...Βέβαια ΕΛΤΑ = Ελληνική Ταλαιπωρία και ποτέ δεν ξέρεις...:D :D :wave2: :lol:

stako
10/06/2005, 11:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από LittleJohn
Stako...Ότι θέλεις φίλε μου, έτσι και αλλιώς σχεδόν κάθε μέρα βρίσκομαι στο μαγαζί αυτό, οπότε δεν είναι και τίποτα δύσκολο να βοηθήσω...Άπό τιμή αν θυμάμαι καλά πρέπει να τα δίνει 15-17 ευρώ (δεν ορκίζομαι βέβαια κιόλας) και τα έχει σε όλα τα χρώματα καθώς και σε αυτά που φωσφορίζουν...:p :p

Pissaman...Εγώ πάντως όσες φορές έχω πάρει πράγματα με τα ελτά από Σάμο (όταν έμενα Αθήνα) μου ήρθαν πολυ γρήγορα...Βέβαια ΕΛΤΑ = Ελληνική Ταλαιπωρία και ποτέ δεν ξέρεις...:D :D :wave2: :lol:

Για να μην τρέχεις τζάμπα κι εσύ, αν θες πες του αν μπορεί να τα στείλει απευθείας εκείνος.

Τώρα για χρώματα είμαι μεταξύ άσπρου, μπλε (σαν του GSXR) και "πορτοκαλί" σαν αυτό που είναι το "R" στο GSXR.

Όποτε μπορέσεις και το δεις το θέμα its ok. Για μένα καλύτερα να τα δώσω τα λεφτά σε έλληνα (αν είναι βέβαια και το κόστος το ίδιο περίπου) παρά στον Αμερικάνο.

Βάζω παρακάτω ένα GSXR 600 σαν το δικό μου για να δεις τα χρώματα:

Thanks! :)

:wave2:


16557

fire
10/06/2005, 11:17
φιλε μου επειδη και εγω ψηνομαι εντος ημερων ξερω οτι υπαρχει ενα μαγαζι στην λαμπρακη που τα εχει..νομιζω τα δινει 12 ευρα..ειχα ρωτησει και ενα τυπο μιχαλακοπουλου και ειπε οτι θα φερει εντος ημερων..αν γουσταρεις κανονιζουμε να παμε και μαζι....

LittleJohn
10/06/2005, 11:27
....


16560

LittleJohn
10/06/2005, 11:28
.....


16561

stako
10/06/2005, 11:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από LittleJohn
.....

Πώ πω...... Μιλάμε είσαι αρχηγός φίλε μου, θεός! Photoshop να φανταστώ? :) Έλεγα να το κάνω αλλά θα μου έπαιρνε ώρες με τις ελάχιστες γνώσεις που έχω από Photoshop.............:)

Αν έκανες και το "πορτοκαλί" του R θα ήσουν, τι να πω............σούπερ!

Σίγουρα κερνάω καφέ/μπύρα σε πιθανή βόλτα/συνάντηση! :)

Thanks!!!!

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

stako
10/06/2005, 11:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από fire
φιλε μου επειδη και εγω ψηνομαι εντος ημερων ξερω οτι υπαρχει ενα μαγαζι στην λαμπρακη που τα εχει..νομιζω τα δινει 12 ευρα..ειχα ρωτησει και ενα τυπο μιχαλακοπουλου και ειπε οτι θα φερει εντος ημερων..αν γουσταρεις κανονιζουμε να παμε και μαζι....

Βεβαίως, αν ξέρεις κάτι τέτοιο κανονίζουμε και πάμε!

Πότε λες να το κάνουμε? Εγώ γενικά μπορώ καθημερινές μετά τις 5 που τελειώνω από τη δουλειά. Μόνο σήμερα δεν μπορώ γιατί έχω να κάνω κάτι άλλο. Α, δεν μπορώ και τη Δευτέρα που είναι η συνάντηση με την Ιωάννα από το 0-300 (αν και Δευτέρα είναι κλειστά απόγευμα anyway).

Εσύ πότε μπορείς? Τρίτη ίσως?

:beer:

LittleJohn
10/06/2005, 11:48
No problem stako!!! :wave2: :wave2: Δουλειά να έχω να ασχολούμαι την ώρα που βαριέμαι στο γραφείο...:D :D


16565

stako
10/06/2005, 11:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από LittleJohn
No problem stako!!! :wave2: :wave2: Δουλειά να έχω να ασχολούμαι την ώρα που βαριέμαι στο γραφείο...:D :D

Thanks και πάλι !!! :smilea: :smilea: :smilea:

:wave2: :wave2: :wave2:

KeLeYTiS
10/06/2005, 12:06
Eχει Γρηγορίου Λαμπράκη 108 και εχουν 12 ευρω....

Και εγω τα εψαχνα.....

stako
10/06/2005, 12:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από KeLeYTiS
Eχει Γρηγορίου Λαμπράκη 108 και εχουν 12 ευρω....

Και εγω τα εψαχνα.....

Εδώ δηλαδή?

:beer:


16570

fire
10/06/2005, 12:13
ναι βαγγελη και εγω γι'αυτο ελεγα...φανταζομαι ομως τωρα που τις εφτιαξες τις ζαντες δεν το χρειαζεσαι..χμμμ..να πουμε 5:30 τριτη καπου κεντρικα και να παμε μαζι?σου στελνω pm φιλε μου...

KeLeYTiS
10/06/2005, 12:27
Ναι τωρα δεν τα χρειαζομαι....

Δεν πειραζει στο επομενο :cool: :smokin:


16576

dankannn
10/06/2005, 17:58
Παιδιά το MOTO έχει μια καταχώριση που λεει οτι αυτο που ψαχνετε υπάρχει στο MOTO MARKET τηλ 801-11-795615.
Είναι της PUIG και είναι ρολο των 6 μέτρων με φάρδος τα 5mm.
Χρώματα κόκκινο-μπλε-πράσινο-κιτρινό. :wave2:

n1k3man
10/06/2005, 18:51
mamata einai. poso exoun sto moto market ema8e kaneis?

ps: sto gsx-r 8a evaza aspra. mamane!

:wave2:

AFTER
10/06/2005, 20:44
το θεμα ειναι πως τα βαζεις,ωστε να κατσουν σωστα...

n1k3man
10/06/2005, 20:51
ela re bob me apogoiteveis! :p

pas se enan me epigrafes ktl kai sta pernaei kai me to azimiwto :winka:

gixxerpap
10/06/2005, 21:08
πηγαινετε καλλιροης 30, παπασταυρου, 12 ευρω, η συσκευασια φτανει ανετα και τις δυο ζαντες.

gmakris
10/06/2005, 21:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
πηγαινετε καλλιροης 30, παπασταυρου, 12 ευρω, η συσκευασια φτανει ανετα και τις δυο ζαντες.

Που 'σαι Γιωργο! ειναι ευκολο στην τοποθετηση ?

:wave2:

gixxerpap
10/06/2005, 21:43
στα R1 δεν ειναι και τοσο ευκολο, γιατι δεν εχουν μεγαλο 'νυχι' οι ζαντες και ειναι λιγο πιο δυσκολο να μπουν τελειως ισια. παντως δεν χρειαζεται και ιδιαιτερο ταλεντο, αρκει να υπαρχει και καποιος φιλος να κραταει τη μηχανη! αν τα παρεις φωναξε με:D

gmakris
10/06/2005, 21:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
στα R1 δεν ειναι και τοσο ευκολο, γιατι δεν εχουν μεγαλο 'νυχι' οι ζαντες και ειναι λιγο πιο δυσκολο να μπουν τελειως ισια. παντως δεν χρειαζεται και ιδιαιτερο ταλεντο, αρκει να υπαρχει και καποιος φιλος να κραταει τη μηχανη! αν τα παρεις φωναξε με:D

Ποσο χρεωνεις την τοποθετηση? :lol: :lol: :lol:

Thanks man - θα παω να ριξω μια ματια.....:wave2:

gixxerpap
10/06/2005, 22:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από gmakris
Ποσο χρεωνεις την τοποθετηση? :lol: :lol: :lol:

Thanks man - θα παω να ριξω μια ματια.....:wave2:

για ανταλλαγμα, θα πεις σε ολους οτι βαλαμε κοντρα και δεν μπορουσες να με πιασεις:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :dizzy: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

gmakris
10/06/2005, 22:24
Παρε μια προκαταβολη :

O Γιωργος (gixxerpap) με κερασε τσαγακι-τσαγακι-τσαγακι!

:lol: :lol:

:wave2: :wave2:

gixxerpap
10/06/2005, 22:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από gmakris
Παρε μια προκαταβολη :

O Γιωργος (gixxerpap) με κερασε τσαγακι-τσαγακι-τσαγακι!

:lol: :lol:

:wave2: :wave2:

τι προκαταβολη? μ' αυτο τωρα θελεις και ρεστα:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

με τετοια δηλωση μπορει να σου πλυνω και τη μηχανη:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

johnpagr
18/06/2005, 23:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
για ανταλλαγμα, θα πεις σε ολους οτι βαλαμε κοντρα και δεν μπορουσες να με πιασεις:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :dizzy: :rotflmao:


Se olous etsi les eeee?:confused:


aaa reee .....!!!


Anef plakas twra..

George ... otan peraseis apo ekei ... gia des an exei akomh o an8rwpos ... na tsibhsw ena se kitrinaki ... h' se pertikali !!

Thnks palikari mou .... kai


8a pw oti mou efyges 4 kolones .. kai den prolavena oute pinakida na dw ....


ade na dw omws pios 8a to faei ....



:beer: :beer: :beer:
:wave2:




:lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

idi
07/07/2005, 16:15
πηρες?

αν οχι http://www.carpimoto.com/product/Lang_EN/Chan_1/Prod_19357.htm

fire
08/07/2005, 12:05
ναι Γιωργο..πηραμε και οι 2..εγω κοκκινο, ο Σταυρος πορτοκαλι..τις βαλαμε κιολας αλλα ειναι λιγο μανουρα..θελει πολυ υπομονη..

bonepeeler
08/07/2005, 12:23
Που βρήκατε πορτοκαλί;

Εγώ έψαχνα πορτοκαλί και το μόνο που μου έδειχναν ήταν κόκκινα και ροζέ αντί για πορτοκαλί.


:beer:

stako
11/07/2005, 10:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από bonepeeler
Που βρήκατε πορτοκαλί;

Εγώ έψαχνα πορτοκαλί και το μόνο που μου έδειχναν ήταν κόκκινα και ροζέ αντί για πορτοκαλί.


:beer:

Στο PRS είχε πορτοκαλί.

Πάντως εγώ τελικά τα......έβγαλα! Κάτι με χαλούσε, δε ξέρω, τα έβλεπα και κάτι δεν πήγαινε καλά............ Ε και σε τέτοιες περιπτώσεις δεν το σκέφτομαι, τα έβγαλα και ησύχασα! :)