PDA

View Full Version : Amsoil?



lspiros
10/03/2010, 20:53
Σημερα πηγα να παρω λαδια για το FZ6 και μου προτειναν τα amsoil?γενικα δεν κανω πειραματα με τα λαδια και τσιγκουνιες.παντα εβαζα motul η aral.
τα συγκεκριμενα πρεπει να ειναι αμερικανικα και διαφημιζοντε ως κορυφαια στα συνθετικα.πηρα 3λτ αλλα εχω ενδοιασμους να τα βαλω.ο μηχανικος που μου τα εδωσε βαζει τα ιδια και στο προσωπικο του r1 και το δουλευει κοφτες.μου ειπε δοκιμασε τα εμπιστευομαι 3 χρονια.γνωμες?


191366

menelaos46
10/03/2010, 21:01
Φημολογειτε απο πολλους οτι ειναι κορυφαια λαδια πολυ καλυτερα απο ολες τις μαρκες που ολοι γνωριζουμε.
Επισης εχω καπου στο pc ενα συγκριτικο δημοσιευμενο απο την ιδια την φιρμα που εχει πολυ καλα αποτελεσματα σε σχεση με μοτουλ,καστρολ, ροκοιλ... και αλλα.

Δεν τα εχω βαλει ποτε στο μηχανακι μου γιατι απλως δεν ετυχε.

lspiros
10/03/2010, 21:06
υπηρχε μια συζητηση εδω μεσα απο τον svx νομιζω που ανεφερε διαφορες πρωτιες αυτων των λιπαντικων σε τεστ...

lspiros
10/03/2010, 21:09
την βρηκα http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=70663&highlight=amsoil

faraway
10/03/2010, 21:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από lspiros
πηρα 3λτ αλλα εχω ενδοιασμους να τα βαλω.

...νομίζω πως απαντάς μόνος σου στο ερώτημα σου !!!:wave2:

camen
10/03/2010, 22:06
Ειδικα για τα fazer που η πρωτη κανει σαν γκασμας εχω διαβασει οτι τα torco βελτιωνουν κατα πολυ την κατασταση Σπυρο...
Γνωμη μου παρε torco και τα amsoil κρατα τα για κανενα αλλο....:winka:

Οπως παντα ομως,θα σου πουμε ο καθενας κατι διαφορετικο οποτε βαλε αυτα που γουσταρεις και τελειωσε το θεμα...:D

lspiros
10/03/2010, 22:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Ειδικα για τα fazer που η πρωτη κανει σαν γκασμας εχω διαβασει οτι τα torco βελτιωνουν κατα πολυ την κατασταση Σπυρο...
Γνωμη μου παρε torco και τα amsoil κρατα τα για κανενα αλλο....:winka:

Οπως παντα ομως,θα σου πουμε ο καθενας κατι διαφορετικο οποτε βαλε αυτα που γουσταρεις και τελειωσε το θεμα...:D
ολα τα yamaha βαρανε στην πρωτη το fazer το παρακανει οντως.μαλλον για torco με βλεπω και τα αλλα τα κραταω καβα στο συνεργειο...

p@nos
10/03/2010, 22:22
ρε σπυρο δεν εισαι και κανας χτεσινος...

ξερεις πολυ καλα οτι προβλημα σε μοτερ απο λαδι δε προκειτε να βγει(μονο απο ελλειψη του:D )



τα amsoil ειναι πολυ γνωστη μαρκα που βγαζει ποιοτηκα λαδια...αφου τα πηρες(και δε νομιζω να τα πηρες και φτηνα) βαλε τα και στην επομενη αλλαγη βαζεις κατι αλλο να εχεις και αποψη απο πρωτο χερι...


:beer: :beer: :wave2:

faraway
10/03/2010, 22:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Ειδικα για τα fazer που η πρωτη κανει σαν γκασμας D

....άμα δεις yamaha να μη βαράει σα γκασμάς η πρώτη μάλλον χαλασμένο θα ναι :lol: :lol:

TOLISTOLAROS
10/03/2010, 22:30
Έβαζα torco και τώρα έχω amsoil.Πολύ καλά και τα 2.Ουσιαστική διαφορά σε κατανάλωση δεν έχω παρατηρήσει αλλά-νομίζω-ότι με τα amsoil έχω λίγο καλύτερη αίσθηση στο συμπλέκτη.Μπορεί φυσικά να'ναι ιδέα μου.
Όποια και να βάλεις καλά είναι.

lspiros
10/03/2010, 22:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
ρε σπυρο δεν εισαι και κανας χτεσινος...

ξερεις πολυ καλα οτι προβλημα σε μοτερ απο λαδι δε προκειτε να βγει(μονο απο ελλειψη του:D )



τα amsoil ειναι πολυ γνωστη μαρκα που βγαζει ποιοτηκα λαδια...αφου τα πηρες(και δε νομιζω να τα πηρες και φτηνα) βαλε τα και στην επομενη αλλαγη βαζεις κατι αλλο να εχεις και αποψη απο πρωτο χερι...


:beer: :beer: :wave2:
εχεις δικιο,μαλλον αυτο θα κανω.αν προλαβω αυριο θα κανω το service και θα ανεβασω και φωτογραφιες.στο κατω κατω αν με ανησυχησει το οτιδηποτε τα πεταω νωριτερα...

lspiros
10/03/2010, 22:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από TOLISTOLAROS
Έβαζα torco και τώρα έχω amsoil.Πολύ καλά και τα 2.Ουσιαστική διαφορά σε κατανάλωση δεν έχω παρατηρήσει αλλά-νομίζω-ότι με τα amsoil έχω λίγο καλύτερη αίσθηση στο συμπλέκτη.Μπορεί φυσικά να'ναι ιδέα μου.
Όποια και να βάλεις καλά είναι.
με καθησυχασες,να σαι καλα...

camen
10/03/2010, 22:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από lspiros
εχεις δικιο,μαλλον αυτο θα κανω.αν προλαβω αυριο θα κανω το service και θα ανεβασω και φωτογραφιες.στο κατω κατω αν με ανησυχησει το οτιδηποτε τα πεταω νωριτερα...

Tιποτα δεν θα συμβει ασφαλως οπως λεει και ο Πανος.Απλα ρωτησες τι γνωριζουμε και ως καλοι συμφορουμιτες επρεπε να στα πουμε...:winka: :beer:

SVX
10/03/2010, 22:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από lspiros
και τα αλλα τα κραταω καβα στο συνεργειο...


ετσι πως θα παν οι τιμες στα Ε Λ Α Ι Α η καβα ειναι καλη Ιδεα... :wacko:

p@nos
10/03/2010, 22:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
ετσι πως θα παν οι τιμες στα Ε Λ Α Ι Α η καβα ειναι καλη Ιδεα... :wacko:



ποια ελαια λες...



καβα απο βενζινη πρεπει να κανουμε...σε λιγα χρονια θα εχει τρελη αξια

:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: