PDA

View Full Version : ΑΓΑΠΩ ΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ :



Vagelis Gar
11/03/2010, 22:13
ΑΓΑΠΩ ΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ :

- Ξυπνάω το πρωϊ, στέκομαι στα πόδια μου και χαμογελόντας λέω καλημέρα στο ευατό μου κοιτάζοντας τον καθρέφτη του μπάνιου.
- Κάποια στιγμή θα χτυπήσει το τηλέφωνό μου και φιλαράκι θα έχει έτοιμη πρόταση για το απόγευμα (καφές,ταβλάκι,ματς,βόλτα)
- Τελειώνω τη δουλειά και με περιμένουν 3 κουκλες για να νιώσουν την παρουσία μου και να γεμίσει με χαρά το πρόσωπό τους (για την 3η κούκλα δεν είμαι και τόσο σίγουρος :smokin: )
- Η μεσημεριανή σιέστα μετατρέπεται τις περισσότερες φορές σε παιδικό πάρτυ.
- Ζω σε μια χώρα που μου προσφέρει απλώχερα 250 ημέρες το χρόνο για να φορέσω το κράνος και να χαθώ στα ταξίδια μου.
- Προσπαθώ να μην προσπερνάω τις λεπτομέρειες που συναντώ καθημερινά και απλά αφήνω όλα τα "σοβαρά" και "μεγάλα" θέματα να ασχοληθούν οι υπόλοιποι γύρω μου.

Ζήστε το σήμερα όπως αυτό σας το προσφέρει η ζωή αδέρφια και εκτιμήστε την καθημερινότητά σας.Κάποιοι συνάνθρωποί μας θα δίναν τα πάντα για να το αποκτήσουν.......

Βαγγέλης Γ. Οδηγός λεωφορείου σε κέντρο αποθεραπείας ατόμων με ειδικές ανάγκες.

http://www.youtube.com/watch?v=hxStvvrqve4

nic mor
11/03/2010, 23:10
:beer: :beer: :beer:

mikes
11/03/2010, 23:17
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

argy_kap
11/03/2010, 23:21
Βαγγέλη, όταν έρθεις Βόλο κερνάω τσίπουρα....βλέπω είσαι γείτονας! :beer: :beer: :beer:

granazi
11/03/2010, 23:45
:smilea: ΕΤΣΙ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΘΕΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ!!!!!!!! :beer:












:smokin:

junkier6
11/03/2010, 23:57
ετσι, ετσι!!!!!!!!!!!!!

koulis19
12/03/2010, 00:18
Μακαρι φιλε μου να μπορουσε ολος ο κοσμος να ζει καθημερινα ακριβως ετσι οπως το περιγραφεις:beer:

chris_honda
12/03/2010, 00:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από koulis19
Μακαρι φιλε μου να μπορουσε ολος ο κοσμος να ζει καθημερινα ακριβως ετσι οπως το περιγραφεις:beer:


:beer: :beer: :beer: :beer:

Shaolin Monk
12/03/2010, 00:34
:beer: :beer:

Makari να τα βλεπαμε ολοι τα πραματα ετσι αισιοδοξα...:wave2:

menelaos46
12/03/2010, 00:36
:beer: :beer: :beer: :beer:

CBRIDHS
12/03/2010, 01:15
Ωραιος!!!!!Κ να μη ξεχνάμε κάτι.....η ΖΩΗ παιρνει την πορεια της ακρης των χειλιων μας!!!!!


:) η :( διαλεχτεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!

makis206
12/03/2010, 05:45
Στα απλά καθημερινά πράγματα, κρύβεται κι η μεγαλύτερη ουσία..:)

:beer: :beer:

christostr
12/03/2010, 08:34
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Vagelis Gar
12/03/2010, 13:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από argy_kap
Βαγγέλη, όταν έρθεις Βόλο κερνάω τσίπουρα....βλέπω είσαι γείτονας! :beer: :beer: :beer:

Ενδέχεται να γίνει σύντομα,αν δεν σου κάνει κόπο στείλε σε p.m το κιν σου για να το κανονίσουμε. (σιγά μην άφηνα την ευκαιρία για Βολιώτικο τσιπουράκι και γαρίδα σαγανάκι δίπλα στη θάλασσα):smokin:

Vagelis Gar
12/03/2010, 13:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από CBRIDHS
Ωραιος!!!!!Κ να μη ξεχνάμε κάτι.....η ΖΩΗ παιρνει την πορεια της ακρης των χειλιων μας!!!!!


:) η :( διαλεχτεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!


:smilea: +750

Vagelis Gar
12/03/2010, 14:03
Όλα είναι θέμα μυαλού παίδες,αν ξυπνάμε το πρωϊ σκυθρωποί και με τις μουτσούνες μας μέχρι το πάτωμα πως έχουμε την απαίτηση η ημέρα να μας χαμογελάσει?
Πρέπει όλοι να μάθουμε απο όλα όσα μας συμβαίνουν να κρατάμε τα καλά.
ΌΛΑ ΜΑ ΌΛΑ έχουν και τα θετικά τους στοιχεία.ΌΛΑ όμως.
Δεν το παίζω έξυπνος και δεν θέλω να παρεξηγηθώ αλλά όντας 8 χρόνια στη δουλειά που προανέφερα έχω βρεθεί σε πολύ δυσάρεστες αλλά και σε πολύ ευχάριστες καταστάσεις.

Δεν θα ξεχάσω ποτέ την συζήτηση που είχα με τον Γιώργο (33 χρονών που μετά απο ατύχημα που είχε με μηχανάκι έμεινε ανάπηρος,τετραπληγικός, και πλέον αντιμετωπίζει και το φάσμα τις σκληρυνσης κατα πλάκας) για το πως έγινε το ατύχημα και το πόσο μαλάκας ένιωσα όταν κατάλαβα τη γκάφα που έκανα να τον βάλω στη διαδικασία να ξαναζήσει το όλο συμβάν.

Επίσης δεν θα ξεχάσω την συζήτηση με τον Αχιλλέα (παρασύρθηκε απο λεωφορείο περιμένοντας στη στάση)ο οποίος έχει έρωτα με την μουσική και που με έμαθε να ακούω Nightwish,Sirenia και τόσα άλλα που δεν χρειάζεται να αναφέρω.

Κάποτε και οι δύο είχαν μια ρουτίνα,μια καθημερινότητα,με τα καλά της τα στραβά της και τα ανάποδά της.Και οι δύο στεναχωρήθηκαν που η ομάδα τους έχασε στο 90' απο μαϊμού πέναλτι,που ο προιστάμενός τους τους έτρεχε χωρίς λόγο,που η γκόμενα τους είπε "δεν φταις εσύ,θέλω απλά να μείνω λίγο μόνη", και όλα αυτά που ο καθένας σας μπορεί να φέρει σαν παραδείγματα.
Και εκεί που νιώθεις παντοδύναμος και ο "γαμάω και δέρνω και λογαριασμό δεν δίνω" έρχεται η πουτάνα η στιγμή που διαρκεί τόσο λίγο όσο μια βαθειά αναπνοή που τα διαλύει όλα και που κάνει την λεπτομέρεια να μοιάζει γολγοθάς.

Ζητώ συγνώμη για το αν κάποιος βρει ενοχλητικό το κείμενο μιας και δεν αναφέρεται σε κάποια απόδραση ή σε κάποιο καινούριο μοντέλο αλλά πιστεύω πως αξίζει όλοι μας να αφιερώνουμε 1 λεπτό σκέψης κάθε μέρα για όλα αυτά που έχουν γίνει ρουτίνα και που τα θεωρούμε δεδομένα.

koulis19
12/03/2010, 14:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Roufianos
Όλα είναι θέμα μυαλού παίδες,αν ξυπνάμε το πρωϊ σκυθρωποί και με τις μουτσούνες μας μέχρι το πάτωμα πως έχουμε την απαίτηση η ημέρα να μας χαμογελάσει?
Πρέπει όλοι να μάθουμε απο όλα όσα μας συμβαίνουν να κρατάμε τα καλά.
ΌΛΑ ΜΑ ΌΛΑ έχουν και τα θετικά τους στοιχεία.ΌΛΑ όμως.
Δεν το παίζω έξυπνος και δεν θέλω να παρεξηγηθώ αλλά όντας 8 χρόνια στη δουλειά που προανέφερα έχω βρεθεί σε πολύ δυσάρεστες αλλά και σε πολύ ευχάριστες καταστάσεις.

Δεν θα ξεχάσω ποτέ την συζήτηση που είχα με τον Γιώργο (33 χρονών που μετά απο ατύχημα που είχε με μηχανάκι έμεινε ανάπηρος,τετραπληγικός, και πλέον αντιμετωπίζει και το φάσμα τις σκληρυνσης κατα πλάκας) για το πως έγινε το ατύχημα και το πόσο μαλάκας ένιωσα όταν κατάλαβα τη γκάφα που έκανα να τον βάλω στη διαδικασία να ξαναζήσει το όλο συμβάν.

Επίσης δεν θα ξεχάσω την συζήτηση με τον Αχιλλέα (παρασύρθηκε απο λεωφορείο περιμένοντας στη στάση)ο οποίος έχει έρωτα με την μουσική και που με έμαθε να ακούω Nightwish,Sirenia και τόσα άλλα που δεν χρειάζεται να αναφέρω.

Κάποτε και οι δύο είχαν μια ρουτίνα,μια καθημερινότητα,με τα καλά της τα στραβά της και τα ανάποδά της.Και οι δύο στεναχωρήθηκαν που η ομάδα τους έχασε στο 90' απο μαϊμού πέναλτι,που ο προιστάμενός τους τους έτρεχε χωρίς λόγο,που η γκόμενα τους είπε "δεν φταις εσύ,θέλω απλά να μείνω λίγο μόνη", και όλα αυτά που ο καθένας σας μπορεί να φέρει σαν παραδείγματα.
Και εκεί που νιώθεις παντοδύναμος και ο "γαμάω και δέρνω και λογαριασμό δεν δίνω" έρχεται η πουτάνα η στιγμή που διαρκεί τόσο λίγο όσο μια βαθειά αναπνοή που τα διαλύει όλα και που κάνει την λεπτομέρεια να μοιάζει γολγοθάς.

Ζητώ συγνώμη για το αν κάποιος βρει ενοχλητικό το κείμενο μιας και δεν αναφέρεται σε κάποια απόδραση ή σε κάποιο καινούριο μοντέλο αλλά πιστεύω πως αξίζει όλοι μας να αφιερώνουμε 1 λεπτό σκέψης κάθε μέρα για όλα αυτά που έχουν γίνει ρουτίνα και που τα θεωρούμε δεδομένα. :a18: Ακριβως ετσι ειναι.

Elesun
12/03/2010, 14:58
Σωστές οι σκέψεις σου, δύσκολη η υλοποίηση τους. Όλοι τα σκεφτόμαστε, αλλά συνήθως στα δύσκολα. Και μετά τα ξεχνάμε.
Να μάθουμε να εκτιμάμε τα "αυτονόητα" όταν τα ζούμε και όχι εκ των υστέρων.

:)

γιωργος ΧΧ
12/03/2010, 17:49
καθε πρωι πριν ανοιξω τα ματια μου τρεχω να δω τα κοριτσια μου που κοιμουνται ακομα.
Μετα απο αυτο δεν γινετε η μερα μου να μην παει καλα.Ζω σε εναν κοσμο με τα δικα μου παιδια και τα παιδια τα δικα σας. ΤΙ ΝΑ ΘΕΛΩ ΑΛΛΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΖΩΗ
:sun: :sun: :sun:

xrlantz
12/03/2010, 17:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Roufianos
Όλα είναι θέμα μυαλού παίδες,......

.....αλλά πιστεύω πως αξίζει όλοι μας να αφιερώνουμε 1 λεπτό σκέψης κάθε μέρα για όλα αυτά που έχουν γίνει ρουτίνα και που τα θεωρούμε δεδομένα.

:a10:
:sun:
._

ERRIKA
12/03/2010, 18:21
Αυτό που κυνηγάει (δυστυχώς ή ευτυχώς) τον άνθρωπο είναι το "Εχθρός του καλού είναι το καλύτερο". Νομίζω γι αυτό κανείς δεν επαναπαύεται στην καθημερινότητά του. Είναι στην ανθρώπινη φύση να ψάχνεσαι για κάτι φαινομενικά "καλύτερο"
:dizzy:

tai
12/03/2010, 18:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από ERRIKA
Αυτό που κυνηγάει (δυστυχώς ή ευτυχώς) τον άνθρωπο είναι το "Εχθρός του καλού είναι το καλύτερο". Νομίζω γι αυτό κανείς δεν επαναπαύεται στην καθημερινότητά του. Είναι στην ανθρώπινη φύση να ψάχνεσαι για κάτι φαινομενικά "καλύτερο"
:dizzy:
Ναι,αρκεί να "ΞΕΡΕΙΣ" το καλύτερο για ΣΕΝΑ, και να μην κυνηγάς το "καλύτερο" που σου προτείνουν οι διαφημιστές.:wave2:

konsttanttinos
12/03/2010, 19:02
Ευτυχως που υπαρχουν ανθρωποι σαν κι εσενα και μας γεμιζουν αισιοδοξια σε τετοιους καιρους.
Μπραβο ρε φιλε.:beer: :beer:

Arael
12/03/2010, 23:34
Κοντεύουν δύο χρόνια από τότε που τα βρόντηξα όλα κάτω και με αφορμή το στρατό πήρα την απόφαση και άφησα την οικογένεια μου στην Αθήνα για να επιστρέψω στα πάτρια εδάφη που έζησα τα παιδικά μου χρόνια...

Παράτησα καθηγητές που θέλανε να τους γλύφεις και να τους φοράς και το σακάκι, μεταπτυχιακά, για την ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ καριέρας στις αναστυλώσεις αρχαίων μνημείων με αντάλλαγμα μια ζωή μηδενική και προς έκπληξη όλων έμεινα στο μικρό μου νησάκι και από αρχαιολόγος τώρα κάνω ιδιαίτερα στα φιλολογικά...

Κανένας σχεδόν δεν κατάλαβε γιατί το έκανα...αλλά ξυπνάω και βλέπω τη θάλασσα, αν θέλω πάω για καφέ, έστω και μόνος δεν με νοιάζει και η θάλασσα το πρωί είναι ήρεμος συνομιλητής...η κοινωνία μικρή με όλα τα καλά και τα κακά της αλλά το βασικό είναι να ξεκινάς το πρωί με μια καλημέρα. Η δουλειά καλή αλλά δύσκολη (άλλο πράγμα τα αρχαία και άλλο οι ανήσυχες εφηβικές ψυχές) πληρώνει όμως τους λογαριασμούς μια χαρά και μένει και μπόλικος χρόνος να ΖΗΣΩ με την κυρά μου, τους συγγενείς και φίλους μου...

Περιμένω και την καινούργια μου μηχανή όπου να ναι...ΠΑ-ΡΑ-ΔΕΙ-ΣΟΣ

Βαγγέλη...φιλιά στις κούκλες σου, εγώ ακόμη δεν έχω αλλά σε κάνα δίχρονο ποιος ξέρει...

:sun: :sun:

bikerted
13/03/2010, 00:55
+1000
:beer: :beer: :beer:


Και μακάρι όλοι να μάθουμε να εκτιμάμε αυτό που έχουμε όταν το έχουμε και όχι όταν το χάσουμε!!!!!
:a10:

devil's animal
13/03/2010, 07:35
ωραιες σκεψεις...
ωραια πραγματα...
ωραια ζωη...
:beer: :beer: :beer: :beer:

t10vr
13/03/2010, 15:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από CBRIDHS
Ωραιος!!!!!Κ να μη ξεχνάμε κάτι.....η ΖΩΗ παιρνει την πορεια της ακρης των χειλιων μας!!!!!


:) η :( διαλεχτεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!



Αυτη παιζει :D ?

:D

tsioy600
13/03/2010, 17:52
http://www.youtube.com/watch?v=NvUrOsGBVhs

http://www.youtube.com/watch?v=F5W_QzF5kO0

:beer: :beer: :beer: