PDA

View Full Version : Test Ride Harley Davidson (The Reveal)



devil's animal
13/03/2010, 14:56
Μολις επεστρεψα απο τον "διευκρινηστικο" καφε στην Γλυφαδα μαζι με το επιτιμο μελος Reinmeister...αφου ειχαν προηγηθει τα ανειπωτα λιγο πιο πανω στην Βουλιαγμενης 96 δλδ...

ειχα κλεισει πρωτο γκρουπ το πρωϊ γυρω στις 10.
εφτασα 10:05.

οι ανθρωποι κατατοπιστικοτατοι, με πολυ οργανωση (καλα δεν ειχε πλακωσει και πολυ κοσμος) και ευγενεστατοι...
συμπληρωνουμε χαρτια, μας δειχνουν τα μηχαναηματα και ειμαστε ετοιμοι να ξεκινησουμε τα 5 πρωτα μηχανακια...
ειχα κλεισει το 883 Iron.

η πρωτη αισθηση:
μαρσπιεδες πολυ χαμηλα. μαρσπιεδες πολυ μεγαλοι. αισθηση σχετικα αναλαφρη.
καλα με το που τσουλας ψαχνεσαι να δεις που τελικα θα μπουν τα ποδια σου, και πως θα αλλαξεις ταχυτητες και θα πατησεις πισω φρενο.

τελικα ολα αυτα ερχονται πολυ φυσικα, στα πρωτα 10-20 μετρα.

δευτερη αισθηση:
αφου λοιπον ξυπναει το μοτερ στελνει κατι ωραιους κραδασμους και εσυ (εγω δλδ) κατι αρχιζω και νοιωθω...:blush: ...στην καρδια μου προστυχοι... :lol:

αρχιζουμε λοιπον και κατηφοριζουμε προς τα κατω την Βουλιαγμενης και συνειδητοποιω οτι το "πραγμα" ρολαρει πολυ ομορφα...
οι κραδασμοι δεν ειναι τοσο αισθητοι οταν εχεις καποια χλμ μεσα (μετα μου εξηγησε ο Αντωνης για τις ελαστικες βασεις κινητηρα)...

δεν πηγαιναμε πανω απο 60 και με 5η (τελευταια σχεση) κρεμουσε, οποτε επερεπε να ειμαι ειτε με 4η ψοφια, ειτε με 3η και μεσαιες για να εχω και δυναμη και αισθηση...

αρχιζουμε το στροφιλικι των λιμανακιων και η ταχυτητα συνεχιζει να ειναι εκνευριστικα αργη...ειχαμε οδηγιες να μην προσπερασουμε τον leader αλλα εγω σε ενα σημειο δεν αντεξα, μια,δυο στροφες ξεφυγα ...

εστριβε ομορφα και προβλεψιμα, με οχι πολυ δυναμη. η πληροφορηση βεβαια απο τις αναρτησεις ηταν χαλια μαυρα αλλα ειπαμε, δεν ειναι οτι ξεραμε μεχρι στιγμης...

δυστυχως καποιοι πηγαιναν ακομα πιο αργα και απο το αργα του leader και επρεπε καθε τρεις και λιγο να κανουμε ανασυγκροτηση (μου θυμισε την βολτα στο Χρυσοβιτσι...:lol: )...

ε,αφου περιμεναμε σε παρκινγκ, περιμεναμε σε φαναρια, πηγαιναμε και αργα δεν αργησε να εμφανιστει η ζεστη...:rolleyes:
ενταξει αεροψυκτο μοτερ θα μου πειτε,αλλα να μην το γραψω??

αφου καναμε αναστροφη στο Yabanaki, η επιστροφη ειχε περισσοτερο σασπενς γιατι την πηρα πρεφα την δουλεια και εμεινα πισω, αφηνοντας leader και 2-3 μπροστα να φυγουν και να κανω κανα ανοιγμα της προκοπης, να δουμε τι γραφει το πραγμα...
1η σκαει στα 60
2α στα 100
3η στα 120
4η δεν προλαβα να κοφτιασω αλλα ημουν στο τσακ (καμια 500αρα ηθελε ακομα) ημουν στα 145

Σιγουρα θα 180αριζει και αν περιμενεις μπορει και να διακοσαριζει...:smokin:

φρενα:
στην αρχη: ΧΑΛΙΑ!!
μετα: ΧΑΛΙΑ!!
αργοτερα: πιανει......


ΠΙΑΝΕΙ????:look: ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ??:confused:

απλα πατουσα το πισω...:p


καμια σχεση δεν εχει το φρεναρισμα με ολες τις αλλες μοτοσυκλετες...
το μπροστινο ειναι ΑΘΛΙΟ..το πισω απο την αλλη...το φρεναρε το μηχανακι...:cool:

και μαλιστα σε συνδυασμο με τα καινουργια ελαστικα και τα καινουργια τακακια, το φρεναρισμα με το πισω ηταν ακρως διασκεδαστικο και απο ηχο και απο θεαμα...:ninja:

αναρτησεις:
ενταξει το περιμενα. ουτε ζεστη ουτε κρυο. σε σχεση με αυτα που περιμενεις απο ενα Χαρχαλεϊ ετσι...
αναρτησεις ειναι ψιλοσκατα (παντα σε σχεση με τα αλλα μηχανακια)...
θα σε ταλαιπωρησουν στις λακουβες (επεσα επιτηδες σε καμια 10αρια να δω τι γινετε) και δεν θα σου προσφερουν την πληροφορηση στις στροφες...
ΑΛΛΑ
γι'αυτο που εχουν φτιαχτει να κανουν, ειναι μια χαρα και μπορεις να στριψεις χωρις φοβο για τουμπα κλπ, αρκει να μεινεις μεσα στα ορια της Χαρλεϊ...

οταν το αφησα ψιλοεβραζε γιατι το ταλαιπωρησα με ανοιγματα αγρια απο φαναρια, με ανοιγματα απο χαμηλες στροφες, με ανοιγματα σε ρεπριζ με 5η και 60-65χλμ...

ΤΕΛΙΚΩΣ:
Ρολαρει παρα πολυ ομορφα το γ@μηδι...:rolleyes:
(το πηρα με 121χλμ και το επεστρεψα με 146)


Μπραβο στο Αγγλικο κλιμακιο για την σκεψη και την υλοποιηση...
Μπραβο στα "εδω" παιδια, οργανωση και πλοηγους...
Μπραβο και στον καιρο γιατι ηταν τελεια μερα για μοτοβολτα...
:beer: :beer: :beer:

Οι φωτο απο Αντωνη γιατι δεν πηρα μηχανη το πρωϊ καθως εφυγα απο το σπιτι αργα...


Υ.Γ: περιμενω να παω επανω να παρω και το 1200...:a25:

harris_x
13/03/2010, 15:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
(μου θυμισε την βολτα στο Χρυσοβιτσι...:lol: )...

Κακιούλες... :p

reinmeister
13/03/2010, 15:27
τα δικα μου σχολια αργοτερα...

παμε λοιπον...

ξυρισμενο αγορι 1...:D


191750

reinmeister
13/03/2010, 15:28
ξυρισμενο αγορι 2...


191751

reinmeister
13/03/2010, 15:29
και 3...


191753

reinmeister
13/03/2010, 15:30
reinmeister easy rider...:rotflmao: :rotflmao:


191754

div400
13/03/2010, 15:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
τα δικα μου σχολια αργοτερα...

παμε λοιπον...

ξυρισμενο αγορι 1...:D


ΡΕ ΣΤΑΥΡΟ....;

ΤΑ ΑΣΠΡΑ ΓΥΑΛΙΑ..ΤΑ ΑΣΠΡΑ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ!!!!

:rolleyes:


:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:

reinmeister
13/03/2010, 15:31
πολυ easy rider...


191755

reinmeister
13/03/2010, 15:32
γαματα easy rider...:lol:


191756

reinmeister
13/03/2010, 15:34
πατερας reinmeister...


191757

reinmeister
13/03/2010, 15:36
nightster 1200...


191758

reinmeister
13/03/2010, 15:36
ξανα...


191761

reinmeister
13/03/2010, 15:38
fat bob 1200...(αυτο οδηγησα εγω...)


191760

reinmeister
13/03/2010, 15:41
και μερικες γενικου περιεχομενου...


191762

reinmeister
13/03/2010, 15:42
,


191763

reinmeister
13/03/2010, 15:43
..


191764

reinmeister
13/03/2010, 15:44
και το μωρο μου...:D


191765

reinmeister
13/03/2010, 15:46
.......................


191766

reinmeister
13/03/2010, 15:47
μοτερ και τελος...


191768

reinmeister
13/03/2010, 18:44
...φτανουμε λοιπον με τον τερα κατα τις 11 παρα,για να πετυχω και τον σταυρο μολις επιστρεψει...

σκαει λοιπον το τγελλο αγογι μες την καλη χαρα...

"καλη φαση μου λεει...το φχαριστηθηκα..."τις εντυπωσεις του τις εγραψε στην αρχη οποτε για να μην επαναλαμβανομαστε πιανω τις δικες μου...

ηταν να παρω το nighster 1200 αλλα επειδη ο πατερας εσκασε εμβολιμος,το μονο που περισσευε για παρτη του ηταν το fat bob...

ωραιο καλο αλλα με πολυ μπροστα τα μαρσπιε,οποτε το πηρα εγω που χω πιο ανθεκτικη μεση...:lol:

ανεβαινω πανω, το βαζω μπρος,ο χριστος η παναγια και αγιοι σαραντα μαζι...

ρε αυτο τρεμει πολυ...μεχρι να ζεσταθει κατεβηκα απο το μηχανακι γιατι καθιστος τα εβλεπα ολα διπλα...:lol:

ξεκιναμε λοιπον...ωραια καθομαστε...ολως περιεργως ανετα...

ρε που ειναι τα μαρσπιε? καπου στην γλυδαφα ηταν...τα βρισκω τελος παντων και βαζω πρωτη...

χαμηλα ηταν τραγικο απο κραδασμους...μολις ανεβαζες μεσαιες μαζευοταν κατα ενα 80%...

τσουλαμε με ρυθμους αργα βαδιζω ζωη κερδιζω στην βουλιαγμενης...

αλλα δεν παμε λιμανακια διοτι το προηγουμενο γκρουπ ειχε κανα δυο σβελτους που τα 40 τους φανηκαν πολλα,οποτε ειπε ο τσιφ να μας βαλει ευκολα...:mad:

κανουμε κανα 10αρι χλμ στα στενακια και σκαμε βουλιαγμενης για την επιστροφη...

παω διπλα στον τσιφ(χρηστο),καλα να ναι το παλληκαρι...

"ρε φιλος...να το ανοιξω λιγο τωρα που θα βγουμε βουλιαγμενης,γιατι 1η 2α δεν καταλαβαινω τιποτα..."

"αμε μου λεει...διπλα μου ομως προοδευτικα..."

"οκ λεω":smokin:

ανοιγω 1η ανοιγω 2α μενει λιγο πισω ο χρηστος,οποτε λεω δεν γαμιεται και το καρυδωνω...ροπιαζε ωραια και μαζευε σβελτα...βλεπω καμια 150αρα και τους χανω...

κανω δεξια,περιμενω και μολις ερχεται διπλα ο τσιφ ρωταω..."ρε συ...καλα ανοιγει αυτο ...ποσα κυβικα ειναι? 1340?"

"οχι μου λεει...1600"...

"α"...

στο επομενο φαναρι καθομαι μπροστα ,κουμπωνω πρωτη και περιμενω...

αναβει πρασινο και φευγω μαλλια κουβαρια συμπλεκταριστος γραφοντας την πρωτη...:smokin:

2α 3η 4η 5η παρασκευη σαββατοκυριακο...γαμω λεω...βλεπω και μια σκαρτη 200αρου κοντερ...

βλεπω ομως κι ενα σμαρτ κανα χιλιομετρο πιο μπροστα να βγαζει φλας,οποτε λεω δεν κοβω σιγα σιγα...:lol:

παταω μπρος ,πισω,ριχνω αγκυρα ανοιγω και αλεξιπτωτο...οριακα σταματησα πριν το σμαρτ...:bawl:

μιλαμε για απειρο γελιο...ξαπλωτος,με τα ποδια τερμα μπροστα,σκυμενος ημουν τζοε μπαρ δαγκωτο...πρεπει να εφτιαξα την μερα σε πολυ κοσμο ετσι οπως φαινομουν...

εν κατακλειδι...

οσο τσουλαει με μεσαιες ειναι καλη φαση,πολυ χαλαρωτικο,οι αναρτησεις δουλευουν συμπαθητικα για το βαρος του ,γενικα ειναι πολυ καφε με ηλιο φαση...

μεχρι εκει ομως...

οι κραδασμοι συνηθιζονται κι αν κανεις χιλιομετρα πιθανον να αρχισουν να σου αρεσουν κιολας...

εχει οντως χαρακτηρα...ακομη και το κουνημα του μοτερ,που κανει χιλιομετρα μπρος πισω στον σκελετο πανω στις ελαστικες βασεις,εχει χαβαλε...με ελευθερες εξατμισεις για να ακουγεται ειναι πολυ καλη φαση...

απο βδομαδα θα παω να τσεκαρω και το xr που με ενδιαφερει και ειναι εντελως διαφορετικη φαση,ακομη και στο στατικο καβαλημα...

υ.γ.πολλες ευχαριστιες στην ντινα που ηταν πολυ εξυπηρετικη καθως και στον χρηστο που μου εδωσε το οκ για την καγκουρια...

:beer: :beer:

Tpap
13/03/2010, 19:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
...απο βδομαδα θα παω να τσεκαρω και το xr που με ενδιαφερει....

Δεν το διέθεταν σήμερΙς...?

Γιά ήταν κλεισμένο..? :confused:

gixxerpap
13/03/2010, 19:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
Δεν το διέθεταν σήμερΙς...?

Γιά ήταν κλεισμένο..? :confused:

φιλαράκι, χωρίς παρεξήγηση, αλλά δεν πρέπει να στροφάρεις και πολύ, έτσι?

πειράζει δλδ να μας εξυπηρετήσει ακόμα μια φορά η κοπέλα δηλαδής? σήμερα την είδαμε, βρήκαμε και δικαιολογία για την άλλη βδομάδα, για την μεθεπόμενη, το ψάχνουμε ακόμα ....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

devil's animal
13/03/2010, 20:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
φιλαράκι, χωρίς παρεξήγηση, αλλά δεν πρέπει να στροφάρεις και πολύ, έτσι?

πειράζει δλδ να μας εξυπηρετήσει ακόμα μια φορά η κοπέλα δηλαδής? σήμερα την είδαμε, βρήκαμε και δικαιολογία για την άλλη βδομάδα, για την μεθεπόμενη, το ψάχνουμε ακόμα ....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



:lol: :lol: :lol: :lol:
χιλια κομματια Rein...
:lol: :lol: :lol: :lol:

XJR_Billy
13/03/2010, 22:21
Σταύρο....

Σ'ωραίος ρε φίλε πάνω στο Χαρλεικό !!:cool:

Άντε μάγκες, καλές αγορές !!:D :p

reinmeister
13/03/2010, 23:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
φιλαράκι, χωρίς παρεξήγηση, αλλά δεν πρέπει να στροφάρεις και πολύ, έτσι?

πειράζει δλδ να μας εξυπηρετήσει ακόμα μια φορά η κοπέλα δηλαδής? σήμερα την είδαμε, βρήκαμε και δικαιολογία για την άλλη βδομάδα, για την μεθεπόμενη, το ψάχνουμε ακόμα ....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ερως ανικατε μαχαν...οκ...δεκτον...εμενα γιατι πρεπει να με τραβας μαζι σου?:rotflmao: :rotflmao: :bawl: :lol:

nikos force
14/03/2010, 10:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
και το μωρο μου...:D ΚΟΛΛΗΤΟς πηρε το 883 σαν αυτο που βαλατε πιο πανω ...το μαυρο ... απλα ευχαριστο μηχανακι ... και φιλος αλλος ζηλεψε και πηγε και πηρε το ΧΡ ...αλλη φαση... και οταν εβαλε και τις σεμπρινγ επανω παροτι ηταν μονο τελικα ...ΧΑΖΕΨΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ...
μεχρι και σουζα κανει ...
και θελω και εγω χαρχαλευ:D

gixxerpap
14/03/2010, 10:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos force
ΚΟΛΛΗΤΟς πηρε το 883 σαν αυτο που βαλατε πιο πανω ...το μαυρο ... απλα ευχαριστο μηχανακι ... και φιλος αλλος ζηλεψε και πηγε και πηρε το ΧΡ ...αλλη φαση... και οταν εβαλε και τις σεμπρινγ επανω παροτι ηταν μονο τελικα ...ΧΑΖΕΨΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ...
μεχρι και σουζα κανει ...
και θελω και εγω χαρχαλευ:D

ωπα, φιλαράκι, φρένο . .....
πότε θα το ακούσουμε αυτο το XR ????
:a46:

reinmeister
14/03/2010, 12:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
ωπα, φιλαράκι, φρένο . .....
πότε θα το ακούσουμε αυτο το XR ????
:a46:

μπορει να το δαμε ηδη... :rotflmao: :rotflmao:

δεν νομιζω μικρε να ναι πορτοκαλι και να πωλειται ε?

begenius
14/03/2010, 12:43
Παιδια γεια σας!
Κατ αρχας η οργανωση ηταν πολύ καλη,o χωρος της αντιπροσωπειας καλοστημενος με τις μηχανες διπλα αξεσουαρ ατελειωτα σε προθηκες –ρουχα-αλλα και καποιες εντυπωσιακες πραγματικα MV –το προσωπικο ευγενικο αν και λιγο ενοχλητικο να μπαινεις σε ελληνικο καταστημα και να σου απευθυνονται στα αμερικανικα..!!(μια από τις κοπελες στη reception) σιγα ρε παιδια δεν ειμαστε στην Αμερικη! οι ανθρωποι εξυπηρετικοι,γενικα επικρατουσε φιλικο κλιμα,Εντυπωσιακο και το tour truck της harley
το οποιο εκανε και το promotion σε διαφορες χωρες(νομιζω Ελλαδα-Πολωνια-Ουγγαρια-Τσεχια)
Από κοσμο λιγο κατά τις 11 το πρωι,αλλοι με cbr1000RR-αλλοι με TDM-αλλοι με hayabusa,αλλοι μετα της συζυγου,και αλλοι …..με thruxton!!-ειχαν ηδη παρει θεσεις διπλα στις γυαλιστερες harley.
Eγω ειχα κλεισει το iron883.
Ξεκιναμε 5-6 μηχανες μπροστα ο Χρηστος group leader με ασπρο τεραστιο harley Πισω εμεις με διαφορα μηχανακια-ειδα και ατομο σε vrod να προσπαθει να καταλαβει που είναι οι μαρσπιεδες!!-όπως και οι περισσοτεροι.Αυτο που μου αρεσε στο iron—Θετικα
1.αριστος συμπλεκτης
2.πολυ καλο κιβωτιο
3.Εξαιρετικα ελαφρια αισθηση-μαλλον λογω χαμηλου κεντρου βαρους,εντυπωσιακα ελαφρια αισθηση.το μηχανακι ηταν 250 κιλα και ειχε τοσο καλο ζυγισμα που νομιζες ότι είναι 100 κιλα!
4.κινηση με ιμαντα,υδραυλικα ρυθμιζομενες βαλβιδες
5ποιοτητα κατασκευης
Αρνητικα
1.επιδοσεις ενταξει 55 αλογα 250 κιλα τι περιμενεις?να πεταει?
2.αναρτησεις λιγο σκληρα τα πισω αρκετα καλο το μπροστα .Ασαφης αισθηση αναρτησεων
3.φρενα το μπροστινο μου φανηκε καπως αναισθητο το πισω μπορω να πω καλυτερο
4 η σελα μου φανηκε –μετα από 20 λεπτα οδηγησης-σκληρη και λιγο αβολη
5.τα μαρσπιε ηταν σε μεσσαια θεση και αρκετα προς τα εξω με αποτελεσμα να χτυπαω στα καλαμια μου κάθε φορα που επρεπε να τα βαλω επανω η από σταση .
6.ο ηχος της εξατμισης –ρε γαμωτο δικυλινδρο V και ακουγεται τοσο σιγα?

Γενικα εμεινα ικανοποιημενος από την συμπεριφορα του μοτερ –φαινεται αξιοπιστη κατασκευη –με ωραιους χαλαρους κραδασμους,ωραια ροπη –είναι πολύ ωραιο μηχανακι για τους αντιστοιχους πελατες βεβαια.Μου αρεσε η παρειστικη βολτα με τα υπολοιπα harley σε παραταξη να μας κοιτανε τα παιδακια από τα πισω παραθυρα των αυτοκινητων με γουρλωμενα ματια δειχνοντας μας στους γονεις τους!!Αλλος εψανε τα μαρσπιε,άλλος κοιταγε τον κινητηρα,άλλος με bobber(reinmeister?)να ανεβοκατεβαινει στη σελα με τα ελατηρια!!-εγω να παταω συνεχεια κορνα αντι φλας-γενικα ειμασταν ολιγον κωμικοτραγικοι-σαν μια συμορια που ξεφυγε από καποιο κινηματογραφικο studio του Hollywood!!
Αρνητικο θεωρω ότι ηταν η μικρη βολτα μονο 20 λεπτα σε φαναρια και κινηση ενώ θα επρεπε να ανοιξουμε λιγο και σε ερημικο σχετικα δρομο για να απολαυσουμε αυτό για το οποιο φτιαχτηκαν τα Harley.
Δεν καταφερα να βαλω 5η ταχυτητα και η 4η δυστυχως και αυτή κρεμασμενη…μεχρι την τριτη ταχυτητα παντως μου αφησε πολύ καλες εντυπωσεις .
Γνωριστικα και με αρκετους από το moto.gr (devils animal,reinmeister,πατερα reinm κ.α.Μαλλον θα κλεισω και ένα nightster 1200 για το επομενο Σαβ στις 11

Μπραβο στη Ηarley!!

:beer:

Hillbilly
14/03/2010, 12:48
γουσταρω...καλα περασατε...υπαρχουν βιντεος?

MAG/FMX
14/03/2010, 13:00
Εμενα μου ηρθε μυνημα , να ειμαι στην Iera odo 2 ...... :confused: kala sthn omonia θa ginei to test , γιατι αλλοι κατι σουνια κ λημανακια ακουγα........?:(

reinmeister
14/03/2010, 14:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από begenius
............




εγω το πατησα στον λαιμο παντως το fat bob...:D

οντως ηταν καλη φαση...

καλη βολτα στο μαρουσι...

:beer: :beer:

hillbilly...δυστυχως οχι...εγω προσπαθησα σε ενα φαναρι να ετοιμασω το κινητο,αλλα δυστυχως δεν προλαβα...:sad:

reinmeister
14/03/2010, 14:56
τα παρακατω αφιερωμενα σε μενα και τον προποτζη...

:beer: :beer:

http://www.youtube.com/watch?v=0Ten7DLjPlw

http://www.youtube.com/watch?v=-h3-V3jBmsA

Tpap
14/03/2010, 15:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
φιλαράκι, χωρίς παρεξήγηση, αλλά δεν πρέπει να στροφάρεις και πολύ, έτσι?

πειράζει δλδ να μας εξυπηρετήσει ακόμα μια φορά η κοπέλα δηλαδής? σήμερα την είδαμε, βρήκαμε και δικαιολογία για την άλλη βδομάδα, για την μεθεπόμενη, το ψάχνουμε ακόμα ....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Εντάξει ρε φιλαράκι, παρανόησα.

Γιατί νόμιζα ότι θέλατε να κάνετε τέσΙτΙ ντράιβ σε χάρλευ...:lol:

Ε, φτιάξτε και τον τίτλο τότενΕς. :D





Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
τα παρακατω αφιερωμενα σε μενα και τον προποτζη...

:beer: :beer:

http://www.youtube.com/watch?v=0Ten7DLjPlw

http://www.youtube.com/watch?v=-h3-V3jBmsA



Βρε γ@μΙόλη άντρα ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ...? :mad: :mad:

(αφού έχω ΘΕΜΑ με το Cross Bones ΛEME...) :( :(

reinmeister
14/03/2010, 15:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap




Βρε γ@μΙόλη άντρα ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ...? :mad: :mad:

(αφού έχω ΘΕΜΑ με το Cross Bones ΛEME...) :( :(

δεν εχεις μονο εσυ δυστυχως...:sad:

αλλα οκ...εγω τουλαχιστον το ξεπερναω...δεν μου περισσευουν 25 χιλιαρικα για να πηγαινω για καφε...

το xr ομως το χω....:D

υ.γ. εχει ενα μεταχειρο εκει με λιγα χλμ που το δινει κανα 10αρικο ατοκο...:rolleyes:

Tpap
14/03/2010, 15:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
δεν εχεις μονο εσυ δυστυχως...:sad:

αλλα οκ...εγω τουλαχιστον το ξεπερναω...δεν μου περισσευουν 25 χιλιαρικα για να πηγαινω για καφε...

το xr ομως το χω....:D

υ.γ. εχει ενα μεταχειρο εκει με λιγα χλμ που το δινει κανα 10αρικο ατοκο...:rolleyes:

Φαντάσου ότι δέν το θέλω ούτε καν να πηγαίνω για καφέ.

ΑΠΛΑ ΝΑ ΤΟ ΕΧΩ ΜΑΖΙ ΜΕ Τ'ΑΛΛΑ. :bawl: :bawl:

Είμαι καλά, γιατρέ μου...?:sick: :sick: :sick:


τι μετάχειρο λες δεν κατάλαβα, XR ή cross...?

reinmeister
14/03/2010, 15:58
το xr φυσικα...αν ειχε το bones 10 μπορει να το παιρνα κι εγω...:lol: :lol:

Hiro
14/03/2010, 17:08
Ένα XR και σε 'μένα παρακαλώ:)

Hillbilly
14/03/2010, 18:00
γιατι ειναι σε αυτην την κατηγορια το XR?:hypnotize
οσο για το crossbones παρε ρε μια πιο παλια χαρλευ καντιν bobberaki και ουαλα και αν εισαι τοοοοσο τελειομανης κοτσαρεις και το logo πανω

Hiro
14/03/2010, 18:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Hillbilly
γιατι ειναι σε αυτην την κατηγορια το XR?:hypnotize Δίκιο έχεις.
Ποιός το έφερε 'δω μέσα?? Ο υπεύθυνος να το πάρει γρήγορα απε 'δω.
Βρε, δεν θωρείς στον τίτλοτα κει πάνω?? Λέει etc. Μπορούμε να βάλουμε ό,τι θέλουμε μέσα ντάξει??:winka:

TROOPER
14/03/2010, 18:26
καταπτυστοι :yuck: :yuck: :yuck:

nikos force
14/03/2010, 18:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
ωπα, φιλαράκι, φρένο . .....
πότε θα το ακούσουμε αυτο το XR ????
:a46: το πουλαγε ... ημασταν στο παρατσακ να το κανουμε τραμπα με το τουονο ...αλλα τελευταια στιγμη καποιος του ειπε οτι αν το πουλησει θα παρει ευκολα 11.000 και τα λεφτα που μου ζηταγε ηταν ψιλοτρελα και ετσι :wave2: :wave2:


οχι αντωνη μαυρο ειναι σαν αυτο που ποσταρες ...παιζει και να το εχει δωσει ηδη τραμπα στο μαγαζι για 910

Hillbilly
14/03/2010, 22:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Hiro
Δίκιο έχεις.
Ποιός το έφερε 'δω μέσα?? Ο υπεύθυνος να το πάρει γρήγορα απε 'δω.
Βρε, δεν θωρείς στον τίτλοτα κει πάνω?? Λέει etc. Μπορούμε να βάλουμε ό,τι θέλουμε μέσα ντάξει??:winka:

ενοω οτι δεν ειανι τσοπερ/bobber

TOLISTOLAROS
17/03/2010, 13:10
Αντώνη άμα την τουμπανιάσεις βάλε αυτή την εξάτμιση (http://www.youtube.com/watch?v=Z40YBU4GEXs&feature=related)
:D :hypnotize

harris_x
20/03/2010, 17:45
Test ride num 1

V Rod muscle


192792

harris_x
20/03/2010, 17:46
Test drive num 2

Cross Bones


192793

harris_x
20/03/2010, 17:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από harris_x
Test ride num 1

V Rod muscle
Καλά φρένα (σε σχέση με τα υπόλοιπα Harley πάντα) και από κραδασμούς όχι πολλά πράματα!

harris_x
20/03/2010, 17:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από harris_x
Test drive num 2

Cross Bones
Για να φρενάρει ήθελε οπωσδήποτε και το πίσω φρένο γιατι μόνο με το εμπρός δεν γινόταν δουλειά και από κραδασμούς... άλλο τίποτα.

BTW, του έξυσα το αριστερό μασπιέ :D





Όχι ότι ήθελε προσπάθεια, αλλά λέμε... :wacko:

Tpap
20/03/2010, 18:02
Μόλις γύρισα και έχω να πώ το εξής ένα:


Το θέλω. :a07: :a07: :a8:





Δεν περιγράφω. . + _

harris_x
20/03/2010, 18:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
Μόλις γύρισα και έχω να πώ το εξής ένα:


Το θέλω. :a07: :a07: :a8:





Δεν περιγράφω. . + _
Ποιο πήρες;

Hiro
20/03/2010, 18:23
Δεν πρόλαβα να κλείσω μέσω net μηχανάκι για τεστ και ως εκ τούτου δεν είχα λόγο να πάω. Ευτυχώς που ο φίλος tpap με πήρε με το ''ζόρι'' στο Μαρούσι για παρέα και ως εκ θαύματος υπήρχε διαθέσιμο το μηχανάκι που θα διάλεγα κι από μόνος μου. Το street bob με βοήθησε να λύσω μια απορία που είχα τόσα χρόνια (που έλεγε και ένας συμφορουμίτης στο αντίστοιχο φρεντ ''απορία για τα choper κτλ'') Βέβαια η σωστή απορία θα ήταν: Πως γίνεται μια τέτοια μοτοσυκλέτα (με κραδασμούς, χωρίς φρένα, που δεν στρίβει κτλ) να είναι ΤΟΣΟ ΑΠΟΛΑΥΣΤΙΚΗ. Και όχι ποιά είναι η χρησιμότητά της. ΕπειδήΣ δεν μπορώ να μεταφέρω εύκολα τις εντυπώσεις μου από την Harley θα σας πω ότι η δική μου μετά, μου φάνηκε ψεύτικη, ελαφριά, ποδήλατο, παιχνίδι, με υπερβολικά χαμηλό τιμόνι, με μοτέρ πλυντηρίου αντί για κινητήρα, και πού είναι ο λέβιές οέο?, Και μιλάω για το σε μπε 750('91), 230 κιλών περίπου με καρατιμόνα!!! Αυτά γιατί περνάει η ώρα και πρέπει να πω και τα χρόνια πολλά στον ορίζοντα...:smokin:

Zid
20/03/2010, 18:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
και το μωρο μου...:D ειναι ωραίο το γαμήδι... και ας λένε οτι θέλουν!!!:beer:

SOTOS80
20/03/2010, 19:25
Κι εγώ σήμερα έκανα Test Ride στην FAT BOY. Εντυπώσεις δεν θα γράψω εδώ τις κρατάω για το blog μου... ένα μόνο θα πω. Τ Ρ Ο Μ Ε Ρ Η Ε Μ Π Ε Ι Ρ Ι Α άν είχα λεφτά που περισσεύουν σίγουρα θα έπαιρνα μία απλά και μόνο για να την γυαλίζω και να κάνω χαλαρά ταξιδάκια τις Κυριακές. Δεν τις είχα σε εκτίμηση αλλά μόλις δίνεις ζωή στο τέρας κάτω απο τα πόδια σου εκεί αλλάζουν όλα. :)
Κι εμένα μετά το δικό μου (vstrom 650) μου φάνηκε ελαφρύ και ηλεκτρική σκούπα.. :)

Hiro
20/03/2010, 19:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από SOTOS80

Κι εμένα μετά το δικό μου (vstrom 6500) μου φάνηκε ελαφρύ και ηλεκτρική σκούπα.. :) Του 'χεις κάνει μετατροπή:confused: εξίμιση δεν έβγαινε αυτό?? Πάει καλύτερα τώρα??

SOTOS80
20/03/2010, 20:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Hiro
Του 'χεις κάνει μετατροπή:confused: εξίμιση δεν έβγαινε αυτό?? Πάει καλύτερα τώρα??

xaxaxaxa εχεις δίκιο λαθάκιιιι !! Το διόρθωσα:) :) :)

Hiro
20/03/2010, 20:12
Κοίτα,
κοίτα καμάρι. Τι κορδώνεσαι? Ντάξει σου παγαίνει λέμε.
tpap σε 1ο πλάνο παρακαλώ!!


192799

Hiro
20/03/2010, 20:20
Αμάν βρε Τάσο 1 φωτογραφία σε έβαλα να τραβήξεις και...
Ορίστε, το street bob με ό,τι φαίνεται από τον υπογράφοντα.


192800

Tpap
20/03/2010, 20:53
Το λοιπόν.

Εμφάνιση - φινίρισμα - γενική αίσθηση
Καλοφτιαγμένο, μα τόσο μασίφ κατασκευή που μάλλον είναι ασήκωτο...Πόσο λάθος ήμουν στο τελευταίο.
300+κιλά και μου φάνηκε παιχνιδάκι (μάλλον επειδή κατέβηκα από το tiger...)
Κάθησα πάνω της και οι λεπτομέρεις στην βαφή και σε διάφορα ''κρυφά'' σημεία είναι αξιοπρόσεκτη, για να μην πώ υποδειγματική.

Το τιμόνι τελικά δεν είναι πολύ ψηλό -όχι τόσο τουλάχιστον νόμιζα.
Τα χρώμια δεν είναι πάρα πολλά αλλά είναι από άλλο πλανήτη, με ένα βάθος που δεν διστάζεις να βάλεις μαγιό να βουτήξεις.

Χαμηλή σέλα - που δεν μπορώ να καταλάβω πώς την πετύχαν να ταιριάζει τόσο καλά στον κώλο μ@υ μόνο και μόνο από ένα ονοματεπώνυμο και email που τους έστειλα.

Διακόπτες με καλή αίσθηση/σωστές αποστάσεις και πολύ καλό υλικό κατασκευής.
Μανέτες τεράστιες σε πάχος και αρκετά άνετες και για μονόζυγο.

Μαρσπιέ. Μπροστά. Πολύ. Ιδανικά, θα τα ήθελα μισή πατούσα πιό πίσω (42 νούμερο).

Φανάρι, ελατήρια του σπρίνγκερ, νίκελένια τυφλά παξιμάδια, και το εμπρός μέρος ρεζερβουάρ είναι η εικόνα σου.
Και θα γουστάρεις να βλέπεις τα ελατήρια του μπροστινού να δουλεύουν.

Αναρτήσεις - φρένα
Το μπροστινό με ξένισε ευχάριστα...υποδειγματικά άκαμπτο σε χαζοελαστικότητες, δεν βυθίζει παρά ελάχιστα στο φρένο και....πραγματικά καταπίνει...!
Δεν το περίμενα με τίποτε.
Η πίσω όχι και τόσο ενδοτική, αλλά σε συνδυασμό με το μονόσελο και τα ελατήριά του, ήταν σαν σε μαγικό χαλί σχεδόν...ότι δεν ''μάζευε'' η ανάρτηση, το ''μάζευε'' η σέλα.

Τά φρένα χωρίς αίσθηση και κάπως ξύλινα δεν ''δαγκώνουν'' πουθενά, έχουν ένα μυστικό: τσαρούχωμα.
Και δεν θα πιστέψεις, πώς το σταματάνε.
Το μπροστινό το μπλόκαρα κανα δυό φορές (με 40-50χλμ) για να δώ τι ψάρια πιάνει (το πίσω πολλές περισσότερες.) Και δεν με ανησύχησε καθόλου.
Αν ξεπεράσεις το ''ξύλο'' είναι ΟΚ για το μηχανάκι.

Κινητήρας - κιβώτιο
Τον περίμενα λίιιγο πιό δυνατό η αλήθεια είναι...Όχι ότι δεν ήταν.
Πρώτη, δευτέρα και τρίτη την αφήνει κάτω με λίγο σχετικά γκάζι.

Αρκετή ροπή από ρελαντί, ξεκινάς άνετα με δευτέρα (το έκανα 2 φορές), με αρκετούς κραδασμούς.
Ψηλά κρεμάει και οι κραδασμοί γίνονται υψίσυχνοι. Κανένας λόγος να το στροφάρες εκεί όμως.
Στην μεγαλλίτερη διαδρομή τον πήγαινα κρεμασμένος -με 1 ή 2 ταχύτητες πάνω- και καρυδώνοντας, τράβαγε αδιαμαρτύρητα σχετικά σβέλτα...
Φιμωμένος, δεν ακούγεται καθόλου αλλά όσο ακούγεται-ακούγεται όμορφα.

Διαπίστωσα ένα απότομο θεματάκι με τον ψεκασμό (από κλειστό γκάζι σε μικρά ανοίγματα) αλλά δεν ήταν κάτι που ενοχλεί. Δεν περίμενα ''καρμπυρατέρ'' αλλά εντέλει όλα ΟΚ.

Έμεινα 2 φορές πίσω και ανοιξα μέχρι τα 130χλμ/ω περίπου και το ρημάδι μάζευε την απόσταση -με ό,τι σχέση είχα μέσα- για πλάκα.

Ο συμπλέκτης ήταν ανέλπιστα ελαφρύς με λίγο απότομη σύμπλεξη.
Το κιβώτιο μου φάνηκε θετικό, αρκετά μαλακό με ήχο βαρύ και ασήκωτο σε κάθε ανέβοκατέβασμα (γκλάνγκ). Όχι ''κακός'' θόρυβος αλλά μάλλον για να σου θυμίζει τις μεγάλες περιστρεφόμενες μάζες του.


Αυτά...

Τυλίχτε μου μία.

Hillbilly
20/03/2010, 23:04
tpap τι καβαλισες το cross bones?

Tpap
21/03/2010, 01:20
Ναί, λέμε... :wave2: :beer:


http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=57967&perpage=15&highlight=cross%20bones&pagenumber=1

reinmeister
21/03/2010, 01:47
ομορφα...στο ματι οντως αναβιωνει παλιες αμαρτιες...εφ οσον το κανει και οδηγικα εισαι κομπλε...:D

Hiro
21/03/2010, 03:21
Ένα street bob για εμένα παρακαλώ.:blush:
Με λίγο πιό χαμηλό τιμόνι αν γίνεται για να βολεύομαι καλύτερα στην κατά τα άλλα τέλεια και φυσική θέση οδήγησης. Είμαι θιατεθειμένος να παραβλέψω την όποια αδυναμία των αναρτήσεων στο να εξαφανίζει τις λακούβες και την μέτρια αίσθηση και απόδοση στα φρένα. Θα με αποζημιώσει η μοναδική ποιότητα κύλισης, η αστείρευτη παροχή ροπής που έρχεται σε χορταστικές δόσεις με κάθε μικρή κίνηση του καρπού. Το να αναφερθώ στον ήχο θεωρώ πως είναι περιττό. Απλά μουσική για τα αυτιά. Και ω!! οι κραδασμοί συγκαταλέγονται στα θετικά:confused: Γίνεται?? Ναι, στην Harley οι κραδασμοί γίνονται ευχάριστοι. Τους ένιωθα αλλά χωρίς να ενοχλούν καθόλου. Αντίθετα μέσω αυτών σου ''μιλάει'' για να σου μεταφέρει την άποψή της για τους χειρισμούς σου.
Άμεσα test και στο XR οπωσδήποτε.
Κοίτα που εθίστηκα, δεν το περίμενα με τίποτα...:blush:

Pardalotzatziki
21/03/2010, 12:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Hiro

Κοίτα που εθίστηκα, δεν το περίμενα με τίποτα...:blush:

Ποσο χαιρομαι, ποσο χαιρομαι....

Η εκδικηση του χαρλεα....τοσα χρονια ακουω χαζομαρες οταν λεω οτι τις γουσταρω..

Κ@υλωσατε πουλακια μου???????
:evil:


:lol:

:wave2:

Pardalotzatziki
21/03/2010, 12:56
Α, να μη το ξεχασω.....

I rest my case!!!!

:wave2:

Ζεύκας
21/03/2010, 13:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
Το λοιπόν.

Αυτά...

Τυλίχτε μου μία.

α ρε Τάσο, σου αρεσουν οι δευτεράντζες ρε?

και νόμιζα ότι ήσουν του δόγματος muscles και nothing beats cubic inches....:sick:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Ζεύκας
21/03/2010, 13:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Pardalotzatziki
Ποσο χαιρομαι, ποσο χαιρομαι....

Η εκδικηση του χαρλεα....τοσα χρονια ακουω χαζομαρες οταν λεω οτι τις γουσταρω..

Κ@υλωσατε πουλακια μου???????
:evil:


:lol:

:wave2:


και πόσα κυβικά είπαμε ότι είναι τα αμερικάνικα παπάκια? :lol:

Hillbilly
21/03/2010, 14:46
πλακα πλακα κοιτα ποσους θαυμαστες απεκτησε η χαρλευ ρεσπεκτ στην κινιση αυτη..

MAG/FMX
21/03/2010, 15:31
Ενα θα πω......... χαμογελο!!!!!!!!!!!!!!! πατιλικια με πρωτη κ σπασιμο 1η με αλλαγη δευτερα εδινε καλη κλωτσια το 1200................


192925

Hiro
21/03/2010, 22:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Pardalotzatziki
Ποσο χαιρομαι, ποσο χαιρομαι....

Η εκδικηση του χαρλεα....τοσα χρονια ακουω χαζομαρες οταν λεω οτι τις γουσταρω..

Κ@υλωσατε πουλακια μου???????
:evil:


:lol:

:wave2: Κύριε σατζικέμπορa εγώ ποτΈς δεν είπα χαζομάρες όταν λες ότι τις γουστέρνεις ντάξει?
Και μάλιστα, καυλ@@@με τα πουλάκια μας γιατί? Και 'πειδής τι? Τα λεφτά μας λείπουνε τώρα:bawl: να πάρουμε ένα για 2ο ή 3ο

Pardalotzatziki
21/03/2010, 22:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Hiro
Κύριε σατζικέμπορa εγώ ποτΈς δεν είπα χαζομάρες όταν λες ότι τις γουστέρνεις ντάξει?
Και μάλιστα, καυλ@@@με τα πουλάκια μας γιατί? Και 'πειδής τι? Τα λεφτά μας λείπουνε τώρα:bawl: να πάρουμε ένα για 2ο ή 3ο

Απαντω με χαρλεοδιαφημιση...

Enough talk....RIDE, RIDE, RIDE, RIDE, RIDE, RIDE, RIDE, RIDE, RIDE, RIDE, RIDE, RIDE, RIDE, RIDE, RIDE, RIDE, RIDE, RIDE, RIDE...

:cool:

SVX
21/03/2010, 23:08
Για τον reinnmeister και τς αλλοι γεροι... (http://www.youtube.com/watch?v=5Byj8KWArDs) :bigcry: :smokin: :beer: :beer: :beer:

Tpap
27/03/2010, 21:45
@Σατζίκι: που είναι το feedback από το τεσΙτΙ σου...? :wacko:



Τώρα το είδα αυτό...:

Αρχικά δημιουργήθηκε από SOTOS80
Κι εγώ σήμερα έκανα Test Ride στην FAT BOY. Εντυπώσεις δεν θα γράψω εδώ τις κρατάω για το blog μου...
Μπράβο φίλε, καλά κάνεις.:wave2:

Pardalotzatziki
27/03/2010, 21:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
@Σατζίκι: που είναι το feedback από το τεσΙτΙ σου...? :wacko:


Ε, δεν προλαβα κυριε καθηγητα...ειχα παει Fate's warning την Παρασκευη....με τους γονεις μου!!
:sad:

Hiro
28/03/2010, 23:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από MAG/FMX
Ενα θα πω......... χαμογελο!!!!!!!!!!!!!!! πατιλικια με πρωτη κ σπασιμο 1η με αλλαγη δευτερα εδινε καλη κλωτσια το 1200................ Εντάξει, καλά αυτά μα πες μας και τα υπόλοιπα που 'δες απ' το μοτοσακό. Από σένα περίμενα να μου τα φρεσκάρεις γιατί απ' το 2002 που το 'χα δοκιμάσει δε θυμούμαι και πολλά. Για πε για πε:wave2:

Pardalotzatziki
06/04/2010, 12:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
@Σατζίκι: που είναι το feedback από το τεσΙτΙ σου...? :wacko:


Ηρθε η ωρα....γιατι δεν βρηκα χρονο νωριτερα....

Τιτλος: Αυτο δεν επρεπε να συμβει, αλλα το ακριβως αντιθετο!!!
Για μουσικη επενδυση αυτο: http://www.youtube.com/watch?v=i5RJfuaNA60

Απο το '92 ξεκινησε αυτη η τρελα με τα χαρλεονια...οπως εχω ηδη αναφερει πολλα τα λεφτα που πηγαν σε χαρλεοπεριοδικα.
Επιτελους εφτασε η ωρα να καβαλησω και γω ενα HD. Ανεβηκα Θεσσαλονικη για δυο μερες, για να μπορεσω να παω και Fate's Warning την Παρασκευη το βραδυ. Τελικα απο τη χαρα που θα οδηγουσα χαρλευ, δεν ξερω αν απολαυσα πραγματικα τη συναυλια. Αψογοι παντως οι FW.
Πολλοι ακυρωσανε τα ραντεβου τους οποτε βρεθηκαν κενα και το πρωι του Σαββατου στις 10 εκλεισα το nightster 1200, 11 FAT BOY και 12 V-rod muscle.
Αφιξη 9:55...τελειωνω με διαδικασιες....και βρισκω το μοτορι μου...
Ξεκινησαμε σχετικα γρηγορα γιατι ηρθανε μονο 6 ατομα.
Ψιλοτρεχουν τα σαλιατα μολις βαζω μπρος...αλλα κατα τη διαρκεια της βολτας κοπηκαν!!!
Απογοητευση...σε σημειο να μη θελω να καβαλησω αλλο και να σκεφτομαι να παω να παρω hypermotard, το ηξερα οτι δεν θα γουσταρω και θα γινω ρεζιλι στο φλορουμ εγω ο χαρλεας και αλλα πολλα...
Το nightster ειναι χαμηλωμενο πισω, αλλα δεν προσαρμοσαν και τους μαρσπιεδες αναλογα.
Δεν μου αρεσε καθολου η θεση οδηγησης. Οποτε κατεβαζα τα ποδια τους εκλεινα και δεν επανερχονταν γιατι δεν εχουν ελατηριο, οποτε εψαχνα που να βαλω τα ποδια. Νομιζω οτι ενα κανονικο sportster ειναι καλυτερο σε θεση οδηγηδης. Τωρα για φρενα και κινητηρα τα ειπανε και οι αλλοι, δεν εχω να πω κατι διαφορετικο. Για spostster ειναι αρκετα. Αυτο που εχω να πω εγω ειναι οτι υστερουν σε αισθηση, πατας και....και??? Ε, νομιζω φρεναρει..ειδικα με το πισω...
Αυτο που με αρεσε και που το εχουν ολα τα χαρλευ, ειναι η ροπη. Σε ανηφορα ανεβαζα τελευταια σχεση και ανοιγα γκαζι για να τα ακουσω να χτυπιουνται και να φευγουν. Οχι να ξηλωνουν την ασφρ..αφσα...αλφρα...ασφαλτο, αλλα ξερεις οτι δεν θα σβησει το τρακτερ και θα σε βγαλει μεχρι τελους ολη την ανηφορα...Ναι κυριοι, αυτο το γουσταρα.
Πρεπει να μεταβω στον χωρο εργασιας μου, αν βρω χρονο θα συνεχισω απο κει.
Παρακατω η διαδρομη....


194469

Pardalotzatziki
08/04/2010, 02:43
Τελικα δεν βρηκα χρονο....που να φτασει το 24ωρο?

Για to V-rod δεν εχω να πω και πολλα, δεν μου αρεσε ιδιαιτερα. Πολυ και γεματο γκαζι, αλλα πολυ περιεργη θεση (dragster). Σε καποια στιγμη που πηγα να πατησω πισω φρενο το ποδι μου γλυστρησε προς τα κατω. Θα το αγοραζα μετρητοις, αλλα δεν μου αρεσε.

Συνεχεια με το fat boy και επεξηγηση του τιτλου...
Αντι να μου αρεσει το μικρο και ελαφρυ, μου αρεσε το βαρυ FAT BOY...
Αψογη θεση, το τιμονι στη σωστη γωνια...ξαπλωστρες για τα ποδια αναπαντεχα ανετες και δεν ενοχλουν στη σταση...Ροπη? Ανοιγεις με 5η και φορτωνει. Κραδασμος? Οσο χρειαζεται για να γουσταρεις. Με μια λεξη, ΤΕΛΕΙΑ!!! Αλλη λεξη? ΚΑ#ΛΑ!!!1
Κακως που μου αρεσε...ειναι ακριβη....ενω ενα 883, αντε 1200 το φτανω....
Για πολυ ανετο cruising το FAT BOY. Για τα κιλα της πολυ ωραια αισθηση. Νομιζα οτι θα ηταν δυσκινητη αλλα η βολτα πηγε μια χαρα. Τα Electra εχουν βαρυτερο τιμονι , λογω fairing, χειριστηριων και πολλων αλλων.
Καταρα....
Μολις κατεβηκα με ρωτανε σου αρεσε? ΝΑΙ, ΝΑΙ!!!! 30% προκαταβολη και 36 ατοκες...το υπολογισα..444 το μηνα!!! Αααααχ...

Παρατηρησε κανεις τις μανετες απο τα μεγαλα? Παιζανε συνεχεια...δεν εχω ξαναδει κατι τετοιο. Μαλλον γι' αυτο στη διαδρομη καταλαβα πολυ κραδασμο στο αριστερο με 3η. Μολις ανεβασα ταχυτητα, τελος ο κραδασμος.

Πρεπει να σας πω τι κοσμο συναντησα εκει...πολυ πλακα

Καποιος που ειχε χρονια superbike και τα βαρεθηκε (27-28αρης), ηθελε να αγορασει cross bones!!!
Αλλος (45αρης) με BMW 650 ηρθε να τις δει για να παρει μια τωρα που μεγαλωνει, για τα γεραματα.
Και το πιο παραξενο ειναι οτι γνωρισα ξαδερφο μου χαρλεα απο Καρδιτσα, ειμαστε απο το ιδιο χωριο και ο πατερας μου εχει ξαδερφη τη μανα του. Ειναι φωτογραφος και μου ειπε οτι την επομενη θα εβγαζε φωτο για το motorsite, αρα υποθετω οτι αυτες http://www.motorsite.gr/article_photolist.php?dir=ENAM280310&i=1 ειναι δικες του.

Και κατι αστειο, θα το ξεχνουσα. Φτανοντας το πρωι βλεπω ενα τυπο ψηλο (2μ) με καποια κιλακια, με τζην, μποτα μυτερη snake skin, μπλουζακι με μια τιγρη, δερματινο γιλεκο και μπουφαν και μια μεγαλη αγκραφα.

Οταν ηρθε η ωρα να παρω το FAT BOY, τον βλεπω καβαλα στο Road king classic. Το δοκιμαζε και το ΄κανε μπρος-πισω. Ξεκιναει η βολτα και ειμαι τελευταιος. Τον πετυχαινω στο φαναρι, ιδρωμενο να ξεκιναει με τα ποδια κατω και εκατοστο-εκατοστο. Του λεω τι εγινε σε βλεπω αγχωμενο.
Μου απανταει...εγω ειμαι απο Street. Λεω σε ενα βλαμμενο που ειχαν για πλοηγο να τον προσεχει και φευγω. Κοιτουσα πισω αλλα δεν τους ξαναειδα. Μετα τον πετυχα στην αντιπροσωπεια, υποθετω γυρισε με τα ποδια ή δικαβαλο. Κουλο???

Οσο για τον πλοηγο τον λεω βλαμμενο γιατι ηταν ενας πιτσιρικας γνωστος στο μαγαζι μαλλον και με νευριασε οταν ειχα το V-rod. Με αναγκασε να περασω με κοκκινο για να μην ξεκολλησουμε απο τους αλλους και βλακωδως τον ακολουθησα, ενω ειχα σχεδον σταματησει στο φαναρι. Πηγε να μου την πει μετα, αλλα τον εβαλα στη θεση του.

Πολυ υφος οι τυπαδες στην αντιπροσωπεια....δεν μου αρεσε...
Αυτα...

Και φωτο δωρο απο μενα......:wave2:


194624

Pardalotzatziki
08/04/2010, 02:45
:cool:


194627

Pardalotzatziki
08/04/2010, 02:50
:cool:


194628

Pardalotzatziki
08/04/2010, 02:52
:sun:


194629