PDA

View Full Version : πτωση και φοβος...



nasosR
13/03/2010, 16:45
Πριν απο καιρο ειχα ενα ασχημο ατυχημα με το χτ-ακι μου...
Ταξιτζης βγαινει απο παραδρομο σε λεωφορο και προκειμενου να τν αποφυγω παω να κανω μια μανουβρα πανικου και ωντας απειρος μαλλον εχασα το πισω (μαλλον γτ απο το σοκ δεν θυμαμαι και πολλα) και κατεληξα να σερνομαι και το χτ παρεα σε ενα δεντρο.......
ΦΥΣΙΚΑ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΣΚΑΣΑ ΠΑΝΩ ΣΤΟΝ ΤΑΡΙΦΑ ΕΚΕΙΝΟΣ ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ Ν ΔΕΙ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ......
η μηχανη διαλυμενη (ραγισμα στ πλαισιο και ο κινητηρα μαζι με εξατμιση σμπαραλια, αφου εσκασε στο δεντρο με την ποδια ...) και γω με βγαλμενο αστραγαλο και ωμο και γρατζουνιες-καψιματα δοξα τν θεο μπολικα, αφου φοραγα μπουφαν (χωρισ προστατευτικα) τζην και κρανος...

Μετα απο πολλυ καιρο καταφερα να ξεπερασω το σοκ και να μαζεψω τα φραγκα και αγορασα σημερα παλι το χτ-ακι .....
Ειμαι πολυ χαρουμενος αλλα να πω την αμαρτια μου , εναν φοβο τον εχω....
ενταξει υπαρχουν και χειροτερες και ποιο επιπονες πτωσεις αλλα και αυτη αρκουσε για ν με τρομαξει πολυ....
υπαρχει μεσα μου συνεχεια ο φοβος οτι ολο και κατι θα παει στραβα.......
ποσο νορμαλ ειναι αυτο?
ξεπερνιετε ποτε?

VGER
13/03/2010, 16:48
Όχι μόνο είναι νορμάλ, αλλά αμφιβάλλω και αν θα το ξεχάσεις ποτέ...εύχομαι τουλάχιστον να θυμάσαι μόνο αυτό και να μην υπάρξει ποτέ το...επόμενο, που θα θυμάσαι...:winka:

Περαστικά και εφεξής πάντα όρθιος...:beer:

toyar
13/03/2010, 16:50
Εγώ αυτό το συναίσθημα το έχω από τότε που έκανα παιδιά και δεν θέλω να το ξεπεράσω γιατί με κάνει πιο προσεκτικό:winka:

vangelis 64
13/03/2010, 17:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από nasosR

υπαρχει μεσα μου συνεχεια ο φοβος οτι ολο και κατι θα παει στραβα.......
ποσο νορμαλ ειναι αυτο?
ξεπερνιετε ποτε? Βεβαίως και είναι νορμάλ και βεβαίως ξεπερνιέται.Υπάρχουν παραδείγματα ανθρώπων με έντονες φοβίες(στα ύψη,στα σκυλιά κλπ)που είτε μόνοι τους είτε με καθοδήγηση ψυχολόγου μπόρεσαν και τίς νίκησαν.

Σού προτείνω να κάνεις άμεσα κάτι για τίς όποιες αρνητικές σκέψεις έχεις,όταν οδηγείς.Η μοτοσυκλέτα θέλει χαλαρότητα και συγκέντρωση.

Α!Καλορίζικο κιόλας και πάντα όρθιος.:beer: :beer: :beer: :wave2:

aakkuan
13/03/2010, 17:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Βεβαίως και είναι νορμάλ και βεβαίως ξεπερνιέται.Υπάρχουν παραδείγματα ανθρώπων με έντονες φοβίες(στα ύψη,στα σκυλιά κλπ)που είτε μόνοι τους είτε με καθοδήγηση ψυχολόγου μπόρεσαν και τίς νίκησαν.

Σού προτείνω να κάνεις άμεσα κάτι για τίς όποιες αρνητικές σκέψεις έχεις,όταν οδηγείς.Η μοτοσυκλέτα θέλει χαλαρότητα και συγκέντρωση.

Α!Καλορίζικο κιόλας και πάντα όρθιος.:beer: :beer: :beer: :wave2:

ναι μονο που οι φοβιες που έχουμε ενώ οδηγούμε ίσως είναι απ τις ελάχιστες φοβίες τις οποόιες είναι καλό να μην ξεπεράσουμε ποτέ.... ας πούμε η έμμονη ιδέα ότι κάποιος μαλάκας θα σου την βγεί απ το στενάκι ή από την διασταύρωση μπορεί να καταντάει υπερβολική μερικές φορές αλλά σίγουρα σώζει ζωές...

McGyver
13/03/2010, 17:46
Όταν σταματήσεις να φοβάσαι όταν καβαλάς μηχανή, παράτα την...

Καλορίζικη και πάντα όρθιος...

TROOPER
13/03/2010, 17:48
δε χρειαζεται φοβος.ο φοβος ειναι κακος συμβουλος γιατι προκαλει πανικο.
σεβασμος,προληψη,προνοητικοτητα και εγγρηγορση χρειαζεται.

:wave2:

vangelis 64
13/03/2010, 20:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από aakkuan
ναι μονο που οι φοβιες που έχουμε ενώ οδηγούμε ίσως είναι απ τις ελάχιστες φοβίες τις οποόιες είναι καλό να μην ξεπεράσουμε ποτέ.... ας πούμε η έμμονη ιδέα ότι κάποιος μαλάκας θα σου την βγεί απ το στενάκι ή από την διασταύρωση μπορεί να καταντάει υπερβολική μερικές φορές αλλά σίγουρα σώζει ζωές... Ας μην το αναλύσω,το είπε καλύτερα και ο TROOPER πριν.
Φίλε,αν την ώρα που οδηγείς,στο μυαλό σου βρίσκεται ο μαλάκας που θα πεταχτεί από το στενάκι και θα σε ξεπαστρέψει,κάτσε σπίτι σου καλύτερα.:wave2:

TOLISTOLAROS
13/03/2010, 20:07
Εντελώς δεν ξεπερνιέται ποτέ...απλά μετά από κάτι τέτοιο καταλαβαίνεις ότι:
1)είμαστε εκτεθειμένοι στην παραμικρή στραβή
2)υπάρχουν 2 ειδών αναβάτες:αυτοί που έπεσαν και αυτοί που θα πέσουν,είτε σου αρέσει είτε όχι...

Ανάλογα τί χαρακτήρας είσαι και πόσο συνειδητοποιείς τους κινδύνους,ο φόβος μπορεί να γίνει

α)αρχικά ξενέρωμα για τους βλάκες που κυκλοφορούν και μετά επιπλέον παράγοντας προσοχής
β)φοβία οπότε τα παρατάς
γ)παράγοντας ώστε να κυκλοφορείς όσο γίνεται λιγότερο,σε καλές καιρικές συνθήκες,σε διαδρομές που αξίζει τον κόπο(λίγη κίνηση,ωραία τοπία),Μ'άλλα λόγια σε συνδυασμό με το α) σε κάνουν ναντιμετωπίζεις τη μηχανή ως χόμπι.

Στην περίπτωσή μου ισχύουν τα α και γ.
Κάνε ό,τι καταλαβαίνεις και πάντα προσεχτικός,όρθιος και -γιατί όχι;-τυχερός... :wave2:


Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Φίλε,αν την ώρα που οδηγείς,στο μυαλό σου βρίσκεται ο μαλάκας που θα πεταχτεί από το στενάκι και θα σε ξεπαστρέψει,κάτσε σπίτι σου καλύτερα.:wave2:
Βαγγέλη διαφωνώ.Καλύτερα να βρίσκεται ώστε ν'αναγκάζεται να προσέχει.Ας πηγαίνει κότα,αυξάνει τις πιθανότητες να ξαναπάει βόλτα

granazi
13/03/2010, 21:18
διαβασε πιο κατω...............:winka:













:smokin:

chris_honda
13/03/2010, 21:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
δε χρειαζεται φοβος.ο φοβος ειναι κακος συμβουλος γιατι προκαλει πανικο.
σεβασμος,προληψη,προνοητικοτητα και εγγρηγορση χρειαζεται.

:wave2:

+600

Βαγγέλη και γώ διαφώνω παρόλο που καταλαβαίνω πως το εννοείς, θα πρέπει να υπάρχει μια καχυποψία την ώρα της οδήγησης. Με είδε - δεν με είδε, θα μου πεταχτεί - δεν θα μου πεταχτεί....

Panos1313
13/03/2010, 22:00
Πριν χρονια βγηκε μπροστα μου αμαξι απο καθετο δρομο και τρακαρα. Δεν εσπασα κατι αλλα ημουν κανα μηνα μεσα στο σπιτι απο ραμματα/πρηξιμο (εφταιγα και εγω γιατι δεν ειχα φωτα αν και κεντρικος δρομος με φωτισμο).

Πανε πολλα χρονια απο τοτε, αλλα πλεον σε καθε διασταυρωση εχω ενα φοβο μεγαλυτερο απτον νορμαλ και καμια φορα καρδιοχτυπω οταν βλεπω μουρη απο αμαξι να ξεπροβαλλει αποτομα απο καθετο. Τι να κανεις, ετσι ειναι αυτα :P

byron
13/03/2010, 22:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Όταν σταματήσεις να φοβάσαι όταν καβαλάς μηχανή, παράτα την...



Μάλλον ήθελες να γράψεις "Όταν φοβάσαι να καβαλάς μηχανή, παράτα την..."

aakkuan
13/03/2010, 22:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Ας μην το αναλύσω,το είπε καλύτερα και ο TROOPER πριν.
Φίλε,αν την ώρα που οδηγείς,στο μυαλό σου βρίσκεται ο μαλάκας που θα πεταχτεί από το στενάκι και θα σε ξεπαστρέψει,κάτσε σπίτι σου καλύτερα.:wave2:

τετοιες νοοτροπίες είναι που μας κάνουν τόσο ευάλωτους, περισσότερο και από τι μας κάνει η φύση του δίκυκλου η ίδια. νοοτροπίες του στυλ "όποιος φοβάται, πέφτει και κοιμάται" και να γκρινιάζουμε αιώνια για το πόσα ζώα υπάρχουν που οδηγούνε και να βρίζουμε λες και θα αλλάξει κάτι. ο μόνος τρόπος να επιβιώσεις είναι να προσαρμοστείς στο περιβάλλον που ήδη υπάρχει. "αγέρωχα" στυλάκια παρότι γοητευτικά, φοβάμαι ότι τείνουν να οδηγούν σε δυσάρεστα αποτελέσματα...αυτα, φιλικα....

drspeed
13/03/2010, 22:39
Πριν μερικά χρόνια πέρασα πάνω από αμάξι, με πλήρη εξάρτηση "μάχης", αφού πετάχτηκε μπροστά μου παραβιάζοντας κόκκινο.Αυτός κατέληξε στο νοσοκομείο τελικά, και εγώ από τότε είμαι πάντα υποψιασμένος για τα πάντα.
Αυτό με αφήνει να χαρώ την βόλτα μου εκτός πόλης αλλά και να είμαι πάντα στην τσίτα εντός των τειχών.
Τώρα θα δεις που πολλές μαλακίες που κάνουν οι άλλοι στον δρόμο θα τις έχεις προβλέψει λίγο πριν και θα έχεις πάρει τα μέτρα σου.
Καλώς ή κακώς αυτός είναι μοναδικός τρόπος για να αποκτήσεις εμπειρία και να φυλάγεσαι στον δρόμο από τους άλλους.
Όπως ειπώθηκε και πριν, υπάρχουν 2 ειδών οδηγοί μηχανής, αυτοί που έπεσαν και αυτοί που θα πέσουν.
Αφού έπεσες και είσαι μία χαρά μην ανησυχείς για τίποτα.Είσαι από τους τυχερούς όπως και αρκετοί από εδώ μέσα που μάθαμε χωρίς να πάθουμε (κάτι σοβαρό)
Well come to the club.

DUKASII
13/03/2010, 22:43
Βρες τι σου προκαλεί
φόβο όταν
οδηγας τη μοτο σου και
δούλεψε το τώρα πιθανών να
φοβάσαι
το αναπάντεχο και την
αδράνεια σου,λόγω απειριας όπως είπες και τη μάλλον κακή σου αντίδραση την επόμενη φορά που θα ξανατυχει -γιατί θα ξανατυχει -Οποτε φίλε δουλεια και
εξάσκηση με το χτ ακι σου ώστε να νιώθεις κάποια στιγμή ότι το χεις και να κυκλοφορεις μετά με μεγαλύτερη σιγουριά κ άνεση μέχρι να..... Ξαναφας τα μούτρα σου γιατί θα τα ξαναφας ... Και φτου μετά
πάλι από την αρχή να διωρθωνεις τα «λάθη» σου κτλ κτλ ε ...μέχρι που θα μεγαλωσεις και θα λες .. Τι φοβομουνα ο μαλακας ..η πρώτη φορά ήταν δύσκολη...


Φίλε πάρε μπουφάν με προστασίας παντού ,πάρε μποτουλες Καλές γάντια με προστασίας και εκτός της προστασίας που σίγουρα παρέχουν θα σε κάνουν να νιώθεις πιο σίγουρος οταν οδηγας .

CBRIDHS
14/03/2010, 01:10
Ο φοβος φερνει πανικο κ ο πανικος σιγουρα φερνει ασχημα αποτελεσματα.Αυτο πιστευω πως ηθελε να πει ο trooper.Προσωπικα πιστευω πως ολοι οι φοβοι ξεπερνιουνται γιατι πολυ απλα ειναι καθαρα εγκεφαλικη ενεργεια(γι'αυτο κ τα επιπεδα του φοβου διαφερουν απο ανθρωπο σε ανθρωπο).Να θυμισω μια παροιμια που λεει:Και ο χειροτερος μου φοβος,φοβαται μηπως δεν τον φοβηθω!!!!!

billanti
14/03/2010, 10:17
Ότι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό!
Σίγουρα ανέβασες μία μπάρα το δείκτη εμπειρίας σου.Και μην ξεχνάς:Ο χρόνος είναι ο καλύτερος
γιατρός.:beer:

TOLISTOLAROS
14/03/2010, 10:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από CBRIDHS
Ο φοβος φερνει πανικο κ ο πανικος σιγουρα φερνει ασχημα αποτελεσματα.
Όχι πάντα:ανάλογα το χαρακτήρα ο φόβος μπορεί να φέρει επιπλέον σεβασμό σ'αυτό που κάνεις.Ο φόβος δε φέρνει κατ'ανάγκη πανικό.Γι'αυτό συμφωνώ με το παρακάτω:

Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Όταν σταματήσεις να φοβάσαι όταν καβαλάς μηχανή, παράτα την...
Δηλαδή αν πάψεις να'χεις στο μυαλό σου ότι με το μηχανάκι μπορεί να συμβούν τα χειρότερα=δε θα'σαι τόσο μπριζωμένος(όχι καλό)., τότε άστη

McGyver
14/03/2010, 10:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Μάλλον ήθελες να γράψεις "Όταν φοβάσαι να καβαλάς μηχανή, παράτα την..."

Όχι...


Αρχικά δημιουργήθηκε από TOLISTOLAROS
Δηλαδή αν πάψεις να'χεις στο μυαλό σου ότι με το μηχανάκι μπορεί να συμβούν τα χειρότερα=δε θα'σαι τόσο μπριζωμένος(όχι καλό)., τότε άστη

Ναι...

christostr
14/03/2010, 11:00
Κάποτε μου έφυγε το μπροστινό σε φρένα πανικού σε δρόμο που θύμιζε παγοδρόμιο. Απολογισμός σπασμένος ώμος και δόντι (έβγαλα το κράνος να μιλήσω σε κάποιον 300 μ από το σπίτι μου και τελικά δεν το ξαναέβαλα $##@#).
Από τότε όποτε περνούσα από κει πάθαινα πλάκα και το απέφευγα. Κάποτε είπα... αυτό πρέπει να τελειώσει και άρχισα να περνάω και 5 φορές την ημέρα. Τώρα όταν περνάω από κει 9 στις 10 δεν το σκέφτομαι καν.

Μόνο οι ηλίθιοι δεν φοβούνται. Οι υπόλοιποι απλά πρέπει να μάθουν να διαχειρίζονται και να τιθασεύουν τους φόβους τους.
ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΣΕΒΑΣΜΟ

Όλα θα πάνε καλά
:wave2:

koulis19
14/03/2010, 11:49
Δεν νομιζω να εχει υπαρξει οδηγος μοτοσυκλετας εδω μεσα που να μην εχει αισθανθει τον φοβο καποια στιγμη σε αυτην την ζουγκλα που κυκλοφορουμε.Εγω με το παπι μεχρι τωρα δεν εχω πεσει αλλα μερικες φορες αισθανομαι αβολα.Μπορει να ειναι που ειμαι και απειρος οδηγος ακομα.Αλλα ποτε μου δεν θα ξεχασω που ημουν βολτα με τον πατερα μου και ημουν 10 χρονων.Καθομαστε στο φαναρι ηλια ηλιου και φρατζη.Και περναει μια μηχανη με κοκκινο,πεφτει πανω σε αμαξι και βλεπω 2 ανθρωπους να εκτοξευονται πολυ ψηλα και να σκανε στο εδαφος σαν τσουβαλια.Αυτο δεν προκειται να το ξεχασω ποτε αλλα ουτε θελω γιατι μου υπενθυμιζει ποσο προσεκτικος και προνοητικος πρεπει να ειμαι.ΠΑΝΤΑ ΟΡΘΙΟΙ φιλοι μου.:beer:

CBRIDHS
14/03/2010, 15:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από TOLISTOLAROS
Όχι πάντα:ανάλογα το χαρακτήρα ο φόβος μπορεί να φέρει επιπλέον σεβασμό σ'αυτό που κάνεις.Ο φόβος δε φέρνει κατ'ανάγκη πανικό.Γι'αυτό συμφωνώ με το παρακάτω:

Δηλαδή αν πάψεις να'χεις στο μυαλό σου ότι με το μηχανάκι μπορεί να συμβούν τα χειρότερα=δε θα'σαι τόσο μπριζωμένος(όχι καλό)., τότε άστη


Δε πιστευω οτι ο φοβος μπορει να φερει σεβασμο.Σεβασμο μπορουν να φερουν αλλα πραγματα οπως η παιδεια(πανω στο αντικειμενο μας),θεωρω πως ο φοβος ειναι ενα δυνατο συναισθημα που τις πιο πολλες φορες μας κανει να μειωνεκτουμε απενατι του.

Οσο για την σκεψη οτι μπορουν να συμβουν τα χειροτερα καβαλωντας την μοτοσυκλετα μας,συμφωνω, με ενα μεγαλο ΑΛΛΑ στην μεση.Γιατι αν το δεις λιγακι ακραια κ με το να κατεβεις σκαλοπατια,ενα πιθανο γλιστρημα μπορει να σ'αφησει στον τοπο...αν το σκεφτομαστε ετσι καηκαμε......

Hiro
14/03/2010, 16:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Όταν σταματήσεις να φοβάσαι όταν καβαλάς μηχανή, παράτα την...

Καλορίζικη και πάντα όρθιος... +500
+1000 αν όπου ''φόβος'' βάλεις επίγνωση του κινδύνου.
Κάποια στιγμή αντελήφθην ότι πήγαινα το 954 μου, παντού ''τάπα'' χωρίς να φοβάμαι καθόλου, χωρίς σεβασμό, όπως θέλετε πείτε το. Το πούλησα γιατί το γεγονός αυτό με τρόμαξε. Ο φόβος είναι σίγουρα κακός σύμβουλος, όπως είναι και η παντελής έλλειψή του όμως. (τώρα που σοβαρεύτηκα όμως θα ξαναπάρω:rotflmao: )

xrlantz
14/03/2010, 19:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από TOLISTOLAROS
Καλύτερα να βρίσκεται ώστε ν'αναγκάζεται να προσέχει.Ας πηγαίνει κότα,αυξάνει τις πιθανότητες να ξαναπάει βόλτα

:a10:




Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Όταν σταματήσεις να φοβάσαι όταν καβαλάς μηχανή, παράτα την...

:a013:

trelf
14/03/2010, 19:47
οταν οδηγουμε μηχανη πρεπει να ειμαστε απολυτα συγκεντρωμενοι!!!!!

εισαι τυχερος που καταλαβες οτι δεν εισαι ατρωτος και αλανθαστος χωρις να το πληρωσεις ακριβα...
απο εδω και περα ΟΠΟΤΕ θα καβαλας την μηχανη σου να εχεις το νου σου για το πιο απιθανο που μπορει να σου συμβει....

πιο συγκεκριμενα,ειχα διαβασει ενα αρθρο στο παρελθον οπου ρωτουσαν εναν ταριφα στην Ν.Υορκη ο οποιος ειχε βραβευτει απο μια ασφαλιστικη εταιρεια για τον λογο οτι δεν ειχε τρακαρισμα για 30 χρονια που δουλευε....και τον ρωταγαν πως τα καταφερε ;;;

η απαντηση του ηταν καπως ετσι....

"οποτε οδηγω θεωρω οτι γυρω μου ειναι ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ ΤΡΕΛΟΙ και θελουν να πεσουν επανω μου!!!!"

με αλλα λογια ο τυπος παιρνει τα μετρα του για οτι πιο τρελο και απιθανο μπορει να του συμβει....κανε το ιδιο!!!!

τωρα οσον αφορα το ψυχολογικο κομματι....εγω ειχα δυο σοβαρα ατυχηματα με μηχανη...

1)πηγαινα με 90 και εσκασα φρεναριστος πανω σε σταματημενη μερσεντες και εσπασα το πισω τζαμι με τα μουτρα μου χωρις κρανος (απο τοτε το φοραω παντα....).....και βγηκα μονο με γρατσουνιες....

2)χτυπησα μια γιαγια στη κηφησιας,πεζη που πεταχτηκε χωρις να κοιταξει το κοκκινο στη διαβαση (παλι καλα που ειχα μαρτυρες)....και παλι τη γλιτωσα με γρατσουνιες....

και αλλες 2 μικρες πτωσεις μονο γρατσουνιες....

απο αυτα καταλαβαινεις οτι δυο πραγματα ειναι σιγουρα!!!

α)ο χρονος ειναι οντως ο καλυτερος ιατρος....και ξανακαβαλας και συνεχιζεις
β)κατι πρεπει να αλλαξω στον τροπο που οδηγω!!! :beer: :lol:

Υ.Γ.:παιζει και η τυχη το ρολο της...

Gandalf dr685sm
14/03/2010, 19:53
ο φόβος όπως ειπώθηκε είναι ενα συναίσθημα που αν χρησιμοποιηθεί και ελεγχθεί σωστά θα σε κάνει καλύτερο αναβάτη. Ούτε να τον διαγράψεις μπορείς καθώς είναι μέρος του εαυτού σου , ούτε φυσικά πρέπει να τον αφήσεις να πάρει τον έλεγχο.

Αν ήταν έτσι απο παιδάκια που πέφταμε και χτυπούσαμε τρέχοντας , τώρα θα ήμασταν σε καναπέδες με ροδάκια όλοι μας.

Ο φόβος που έχεις, η εμπειρία που απέκτησες... και ο χρόνος που θα του δώσεις εκ νέου μαθάινοντας το ΧΤ και τα τερτίπια του, θα σε κάνει καλύτερο αναβάτη αφού θα έχει βελτιωθεί η αμυντική ικανότητα οδήγησης σου. Δηλαδή το Α και το Ω της οδήγησης μιας μηχανής στην πόλη και οχι μόνο.

Κατά τον SunTzu λοιπόν... τον φόβο σου , χρησιμοποιήσε τον.

Gandalf

Lioulios
14/03/2010, 20:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Όταν σταματήσεις να φοβάσαι όταν καβαλάς μηχανή, παράτα την...

Καλορίζικη και πάντα όρθιος...

+όλα .

...Ο κανόνας είναι γνωστός. Όταν καβαλάς δύο ρόδες , θα πέσεις .
Είτε φταίς ,είτε όχι. Το θέμα είναι πως θα πέσεις.
ΠΡΟΣΟΧΗ και όλα θα πάνε καλά .

.Καλορίζικο. :wave2:

argy_kap
14/03/2010, 21:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από toyar
Εγώ αυτό το συναίσθημα το έχω από τότε που έκανα παιδιά και δεν θέλω να το ξεπεράσω γιατί με κάνει πιο προσεκτικό:winka:

πόσο δίκιο έχεις...:beer: :beer: :beer: