PDA

View Full Version : Αξεσουαρ για το Λεβιε Ταχυτητων?



n1k3man
10/06/2005, 17:40
Εχετε βάλει καποιο περιβλημα στο λεβιε για να μη φθειρει μποτες-παπουτσια?

Που και ποσο?

gmakris
11/06/2005, 06:36
Για να απογυφω τη "μαυριλα" στα παπουτσια τυλιγω μαυρη μονωτικη ταινια στο καουστουκ - κραταει για 500χλμ περιπου και μετα αλλαγη (μαζι με την λιπανση της αλυσιδας..... :D )

adam_tsouk
11/06/2005, 09:23
Πουλάνε σε ΟΛΑ τα καταστήματα που έχουν αξεσουάρ και είδη ένδυσης!

Επίσης υπάρχουν και κάτι γελοία που μοιάζουν με κοκοροκεφαλές! :lol:

maintenance
11/06/2005, 09:46
ΑΠΟ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ ΡΟΥΧΩΝ, ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΛΑΣΤΙΧΟ, ΠΟΥ ΣΥΝΔΕΕΙΣ ΤΗΝ ΑΠΟΧΕΤΕΥΣΗ (5 ΠΟΝΤΟΥΣ), ΠΟΛΥ ΑΝΘΕΚΤΙΚΟ.

ΤΟ ΕΧΩ 8 ΧΡΟΝΙΑ, ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΑΠΟ ΜΗΧΑΝΗ, ΣΕ ΜΗΧΑΝΗ, ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΘΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.

ΒΕΒΑΙΑ "ΠΑΙΖΕΙ" ΚΑΙ ΛΑΣΤΙΧΟ ΑΠΟ ΣΩΛΗΝΩΣΕΙΣ ΔΙΚΤΥΟΥ, ΨΥΓΕΙΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ.

ΕΛΑΣΤΙΚΟ, ΚΑΙ ΑΝΘΕΚΤΙΚΟ ΕΠΙΣΗΣ.

ΑΡΚΕΙ, ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΔΙΑΜΕΤΡΟ.

:wave2: :beer: :wave2:

maintenance
11/06/2005, 09:47
Α!!! ΞΕΧΑΣΑ.

ΚΑΙ ΑΡΜΑΦΛΕΞ, ΚΑΙ ΥΣΤΕΡΑ ΣΦΙΧΤΟ ΔΕΣΙΜΟ ΜΕ ΤΑΙΝΙΑ 3Μ.

:wave2:

pissaman
11/06/2005, 09:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από maintenance
Α!!! ΞΕΧΑΣΑ.

ΚΑΙ ΑΡΜΑΦΛΕΞ, ΚΑΙ ΥΣΤΕΡΑ ΣΦΙΧΤΟ ΔΕΣΙΜΟ ΜΕ ΤΑΙΝΙΑ 3Μ.

:wave2:
Το αρμαφλέξ νομίζω είναι το καλύτερο!:wave2:

maintenance
11/06/2005, 10:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από pissaman
Το αρμαφλέξ νομίζω είναι το καλύτερο!:wave2:


ΣΥΜΦΩΝΩ, ΕΝ ΜΕΡΗ, ΔΙΟΤΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ, ΑΠΟ ΧΡΗΣΗ, ΒΡΟΧΗ, ΠΛΥΣΙΜΟ, ΑΡΧΙΖΕΙ ΚΑΙ ΦΘΕΙΡΕΤΑΙ.

ΚΑΙ ΑΦΗΝΕΙ ΛΙΓΗ ΜΑΥΡΙΛΑ ΣΤΑ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ.


ΤΑ ΛΑΣΤΙΧΟΪΔΕΣ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΩ, ΕΙΔΙΚΑ ΑΥΤΟ ΤΟΥ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟΥ, ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΙΧΤΟ.


8 ΧΡΟΝΙΑ ΧΡΗΣΗ, ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ.
ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΕΛΑΣΤΙΚΟΤΗΤΑ. ΠΟΥ "ΚΟΥΜΠΩΝΕΙ", ΚΟΥΤΙ.

ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΛΟΓΟ.

:wave2: :wave2: :wave2:

n1k3man
11/06/2005, 17:58
δηλαδη συνοψιζοντας η καλυτερη λύση ειναι "μικρο κομματι λαστιχο κατάλληλης διαμέτρου, αρμαφλεξ και σφιχτο δέσιμο με μονωτική ταινία" σωστα?

που τα βρίσκει κανεις τωρα αυτά?

:hypnotize

artech
12/06/2005, 08:47
Ναι, αμέ! Ο τσιγγούνης ο δάσκαλός μου έχει βάλει στην ER5 του στο λεβιέ ένα κομμάτι ύφασμα δεμένο με μισινέζα... Αλλά φαντάζομαι ότι πιο πολύ το έκανε για να μη φθείρεται ο λεβιές! :evil:
Άμα μπορούσε να απομονώσει και τον ένα κύλινδρο θα το έκανε! Πού έπεσα ρε γαμώτο...;;; :uplate:

ΥΓ: Τελευταίο μάθημα σήμερα στις 17:00 και μετά άντε για εξέταση...:look:

maintenance
13/06/2005, 10:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από n1k3man
δηλαδη συνοψιζοντας η καλυτερη λύση ειναι "μικρο κομματι λαστιχο κατάλληλης διαμέτρου, αρμαφλεξ και σφιχτο δέσιμο με μονωτική ταινία" σωστα?

που τα βρίσκει κανεις τωρα αυτά?

:hypnotize


ΤΟ ΑΡΜΑΦΛΕΞ, ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΑΥΡΟ "ΑΦΡΟΛΕΞΑΚΙ" ΠΟΥ ΒΑΖΟΥΝ ΣΤΙΣ ΣΩΛΗΝΕΣ ΤΩΝ ΚΛΙΜΑΤΙΣΤΙΚΩΝ, ΠΡΙΝ ΤΙΣ ΤΥΛΙΞΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ ΑΣΠΡΗ ΤΑΙΝΙΑ.

ΘΑ ΤΟ ΒΡΕΙΣ ΣΕ ΚΛΙΜΑΤΙΣΤΙΚΟΜΑΓΑΖΑ. ΘΕΣ ΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙ 15 ΠΟΝΤΟΥΣ, ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΒΑΤΖΑ.

ΤΑΙΝΙΑ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΣΕ ΧΡΩΜΑΤΟΠΩΛΕΙΑ.
ΖΗΤΑ, ΚΑΛΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ (ΘΑ ΕΧΕΙ ΕΛΑΣΤΙΚΟΤΗΤΑ ΟΤΑΝ ΘΑ ΤΗΝ ΤΡΑΒΑΣ) ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΦΥΞΙΜΟ, ΘΑ ΣΟΥ ΚΟΠΕΙ.:D

maintenance
13/06/2005, 10:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από artech
Ναι, αμέ! Ο τσιγγούνης ο δάσκαλός μου έχει βάλει στην ER5 του στο λεβιέ ένα κομμάτι ύφασμα δεμένο με μισινέζα... Αλλά φαντάζομαι ότι πιο πολύ το έκανε για να μη φθείρεται ο λεβιές! :evil:
Άμα μπορούσε να απομονώσει και τον ένα κύλινδρο θα το έκανε! Πού έπεσα ρε γαμώτο...;;; :uplate:

ΥΓ: Τελευταίο μάθημα σήμερα στις 17:00 και μετά άντε για εξέταση...:look:


ΕΣΥ ΔΙΑΒΑΖΕ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ...:D

:wave2: :beer: :wave2:

n1k3man
13/06/2005, 16:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από maintenance
ΤΟ ΑΡΜΑΦΛΕΞ, ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΑΥΡΟ "ΑΦΡΟΛΕΞΑΚΙ" ΠΟΥ ΒΑΖΟΥΝ ΣΤΙΣ ΣΩΛΗΝΕΣ ΤΩΝ ΚΛΙΜΑΤΙΣΤΙΚΩΝ, ΠΡΙΝ ΤΙΣ ΤΥΛΙΞΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ ΑΣΠΡΗ ΤΑΙΝΙΑ.

ΘΑ ΤΟ ΒΡΕΙΣ ΣΕ ΚΛΙΜΑΤΙΣΤΙΚΟΜΑΓΑΖΑ. ΘΕΣ ΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙ 15 ΠΟΝΤΟΥΣ, ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΒΑΤΖΑ.

ΤΑΙΝΙΑ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΣΕ ΧΡΩΜΑΤΟΠΩΛΕΙΑ.
ΖΗΤΑ, ΚΑΛΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ (ΘΑ ΕΧΕΙ ΕΛΑΣΤΙΚΟΤΗΤΑ ΟΤΑΝ ΘΑ ΤΗΝ ΤΡΑΒΑΣ) ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΦΥΞΙΜΟ, ΘΑ ΣΟΥ ΚΟΠΕΙ.:D

ευχαριστω maintenance ;)

n1k3man
14/06/2005, 18:46
λοιπον πηγα σε ένα γνωστο μου με υδραυλικα. ο τυπος τυχαινει να έχει και αυτος μηχανη και μου λεει οτι το αρμαφλεξ θα μου κοπει με τη μια. το διαπιστωσα και μονος μου. ενα τραβηγμα με το χερι και κοβεται. τελος μου λεει οτι στο r6 του δοκιμασε και τις ετοιμες λυσεις [δερματινο με 5ε]. στις 2βδομαδες δεν υπηρχε.

ρε maintenance βαλε καμια φωτο να δουμε τι εχεις μαστορεψει γιατι δε με βλεπω να βγαζω ακρη τελικα..

:hypnotize

isid
15/06/2005, 23:31
με αυτά και με εκείνα, δε φτιάχνετε καλύτερα καμιά πατέντα να μπαίνει κατευθείαν στο παπούτσι?

Πουλάνε και έτοιμη με 8.0ε.

n1k3man
16/06/2005, 00:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από isid
με αυτά και με εκείνα, δε φτιάχνετε καλύτερα καμιά πατέντα να μπαίνει κατευθείαν στο παπούτσι?

Πουλάνε και έτοιμη με 8.0ε.

:rotflmao:
εγω αυτο ειχα κανει! είχα παρει κατι σαν λαστιχο και κάθε φορά το έβαζα στο παπουτσι. αλλά δε λεει καθε φορά να βαζψ και να βγάζω ρε παιδι μου! :yuck:
Και είπα να βάλω κατι στο λεβιέ! ;)

Μου φαινεται θα πάρω μαυρη μονωτική και θα την αλλάζω οταν χαλάει.. :rolleyes:

maintenance
16/06/2005, 08:46
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΛΑΣΤΙΧΟ ΑΠΟ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ.(ΑΠΟΧΕΤΕΥΣΗ)


ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΡΜΑΦΛΕΞ, ΕΙΠΑΜΕ: ΑΦΟΥ ΤΟ ΒΑΛΕΙΣ, ΤΥΛΙΓΕΙΣ ΜΕ ΚΑΛΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΤΑΙΝΙΑ ΜΑΥΡΗ 3Μ.
ΔΕΝ ΤΟ ΑΦΗΝΕΙΣ ΣΚΕΤΟ. ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΘΑ ΚΟΠΕΙ.


:wave2:


17035

n1k3man
16/06/2005, 14:57
ok ρε maintenance θα το δοκιμασω :winka:

:wave2:

psyhakias
16/06/2005, 22:16
yparxei kai mia akomh lysh.
agorazeis apo aksesoyar ena iediko komataki yfasma poy einai gi aythn akrivos thn peristash.:D
to thema omos einai to eksis: epidi ayto xalaei eykola phgaineis kai toy raveis se ena tsagari ena dermataki gia na mhn soy skistei.to exo dyo xronia tora.oyte to papoytsi leroni oyte fthiretai. synoliko kostos 10 eyro kai eisai arxigos.
:wave2: :wave2:

n1k3man
17/06/2005, 02:17
ωραιος & ο ψυχακιας! :winka:
α ρε έλληνες πατεντιάρηδες! :lol:

:beer:

Alx 84
17/06/2005, 22:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από isid
με αυτά και με εκείνα, δε φτιάχνετε καλύτερα καμιά πατέντα να μπαίνει κατευθείαν στο παπούτσι?

Πουλάνε και έτοιμη με 8.0ε.

swstos. Auto 8a elega ki egw. To exei dokimasei kanenas??

Alx 84
17/06/2005, 22:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από artech
Ναι, αμέ! Ο τσιγγούνης ο δάσκαλός μου έχει βάλει στην ER5 του στο λεβιέ ένα κομμάτι ύφασμα δεμένο με μισινέζα... Αλλά φαντάζομαι ότι πιο πολύ το έκανε για να μη φθείρεται ο λεβιές! :evil:
Άμα μπορούσε να απομονώσει και τον ένα κύλινδρο θα το έκανε! Πού έπεσα ρε γαμώτο...;;; :uplate:

ΥΓ: Τελευταίο μάθημα σήμερα στις 17:00 και μετά άντε για εξέταση...:look:

swstos!! ki egw exw ena akoma. Pes ekselikseis!!!