PDA

View Full Version : Τι ειπε τωρα..???



emankov
11/06/2005, 10:47
Παω και εγω ο φτωχος customas (6 χρονια αυτο το στυλ οδηγησης εχω συνηθισει) με το 1.68 υψος και 70 κιλα, σε γνωστο εμπορο να καβαλησω το 750 να δω αν μιλαμε την ιδια γλωσσα.
Οπως καταλαβατε, συνηθισμενος σε αρκετα ορθια θεση οδηγης, ψιλοστραβοσα αφου δεν παταγα με full πελματα κατω με ορθια την μηχανη και να πω την αληθεια δεν ενιωθα και πολυ ανετα. "Δεν τρεχει τιποτα.." μου λεει "..μπορουμε να χαμηλωσουμε την μηχανη 1-2cm και επισης.." (ακουστε τωρα)
"..να κουμπωσουμε το τιμονι στις μπροστινες βιδες ωστε να ειναι πιο ορθια η θεση οδηγησης " (!!) και μου εταξε και ενα καρο δωρα που μου τα κοστολογησε γυρω στο χιλιαρικο..

Τεσπα εφυγα με την εντυπωση οτι με δουλεψε αγρια.
Επειδη εγω ομως δεν εμπιστευομαι τους εμπορους αλλα μονο τους Ζαδες του φορουμ, ρωταω

1) Δεν θελω να παρω αλλη μηχανη παρα μονο το Ζ750 (για το 1000 δεν πληρωνω τοσα)
2) Με δουλεψε ο εμπορας? Και καλα η μηχανη χαμηλωνει (λιγο επικινδυνο δεν ειναι αυτο?) αλλα για το τιμονι ??:dizzy:
3) Δεν ειμαι "φετακιας" ουτε "καγκουρακιας" ουτε "ινδιανος" στην οδηγηση και μολις γραψει 150km/h νιωθω οτι μπαινω στην "ζωνη του λυκοφωτος"
Βοηθατε χριστιανοι γιατι μεχρι την αλλη βδομαδα πρεπει να εχο Ζ η 15 πεντακοσαρικα να τα φαο σε παστελια και μαντολες..

:confused:

adam_tsouk
11/06/2005, 11:57
Δηλαδή το πρόβλημά σου είναι τα 1-2 εκ. που θα κατέβει η σέλα;


Μην σε απαοσχολεί το ύψος. Σιγά σιγά θα της πάρεις τον αέρα και δεν θα έχεις κανένα απολύτος πρόβλημα.

Εδώ δεν έχουν άλλοι με τα enduro που είναι και πιο ψηλά το κέντρο βάρους.


Εγώ σου λέω πως αν το μηχανάκι μπορείς να το κουμαντάρεις (με φόβο και προσοχή στην αρχή) μην το σκέφτεσαι καθόλου.

Θα δεις ότι είναι πολύ φιλικό.

Και κάτι ακόμα.
Μόλις τοπ μάθεις λίγο θα δεις ότι τα 150 ισοδυναμούν με τα 100 της παλιάς σου μηχανής.




:wave2:

darkwing
11/06/2005, 13:54
Το προηγουμενο μηχανακι μου ηταν ενα πιπι 100cc στε 3 μερες ενιωθα οτι ειχα το Ζ 3 χρονια;)
Ειναι απολυτα φυσικο να νιωθεις ετσι λιγο αβολα αλλα πιστεψε με το Ζ εχει παρα πολυ καλη θεση οδηγησης:beer: :beer:

ela ela
11/06/2005, 14:15
Οταν εκανα test ride το Ζ πριν το αγορασω(roling star)μου εδωσε την εντυπωση οτι οδηγουσα ενα παπι υπερκιβισμενο(κολοφτιαγμενο)......
Λεω αμαν τι ειναι τουτο.....νομιζα οτι ειμουνα 16 χρονων τοτε που οδηγουσα κατι παπια που και αυτοι που τα μεγαλωναν δεν ξερανε ποσα κυβικα βγαινανε!!
Μονο που το Ζ ειναι ηλεκτρικο γκαζι ξερει ποσα κυβικα ειναι και ποτε να δωσει το γκαζι του(μονο οταν του το ζητησεις απο το δεξιο καρπο)στριβει σωστα.....και ολα αυτα τα κανει πολλη φιλικα,που νομιζεις μετα απο ενα μηνα οτι το οδηγουσες χρονια πριν...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

feanor
11/06/2005, 16:03
Eχουν δικιο τα παιδια. Κι εγω innovaκι οδηγουσα πριν-και

εχω ακομα-!!! Το Ζ ειναι κατι παραπανω απο φιλικο!

Δειξε του σεβασμο και δε θα σε πουλησει ποτε!!

:beer: :beer: :smokin:

BAD BOY
11/06/2005, 17:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από emankov



3) Δεν ειμαι "φετακιας" ουτε "καγκουρακιας" ουτε "ινδιανος" στην οδηγηση και μολις γραψει 150km/h νιωθω οτι μπαινω στην "ζωνη του λυκοφωτος"
Βοηθατε χριστιανοι γιατι μεχρι την αλλη βδομαδα πρεπει να εχο Ζ η 15 πεντακοσαρικα να τα φαο σε παστελια και μαντολες..

:confused: ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΘΑ ΓΙΝΕΙΣ ΑΠΟ ΟΛΑ ΜΟΛΙΣ ΠΑΡΕΙΣ ΤΟ ΖΗΤΑ.ΚΟΙΤΑ ΕΜΕΝΑ ΠΧ 41ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΚΥΚΛΟΦΟΡΩ ΜΕ ΤΟΞΟ,ΒΕΛΗ,ΦΤΕΡΑ ΣΤΟ ΚΡΑΝΟΣ,ΜΟΚΑΣΙΝΙΑ ΚΛΠ.ΟΥΓΚ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ ΜΕ ΦΩΝΑΖΕΙ...ΤΡΕΛΟ ΖΖΖΖΗΤΑΛΟΓΟ :lol: :beer: :wave2:ΟΥΓΚ

wizzy
13/06/2005, 10:05
emankov μην το σκέφτεσαι καθόλου.
Όπως είπαν και οι brotherzzzzzzzzzzz η μηχανή είναι όλα τα λεφτά. :D

Εδώ εγώ οταν το πήρα πρώτη μέρα, έφερα και παρέα μήπως και δεν μπορώ να το οδηγήσω, αλλά όταν ανέβηκα, ήταν όλα εύκολα.

Αλλά πάντα με προσοχή και μέτρο

Meni0s
13/06/2005, 14:06
To (Z)λατρεύω το Ζήτα μου....Σε σέβεται οταν το σέβεσαι...και ικανοποιεί τις "σκοτεινές" οδηγικές σου απαιτήσεις, όταν του το ζητήσεις! ! !

Ϊ'm in love :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

emankov
15/06/2005, 13:06
Ψυχραιμια..
Την Δευτερα το αργοτερο ερχεται με πινακιδες το Ζ..μην ρωτησετε χρωμα γιατι ΕΝΑ ειναι το χρωμα.. :sun:

Δυο περιεργα
1) Δεν εδωσα δεκαρα για την αδεια και τις πινακιδες (μαλλον τα εχουν βαλει στην τιμη)

2) Ο εμπορας προσφερθηκε να τοποθετησει τον ΜΕΤΑ με 25 γιουρια και μου ειπε οτι ο ηλεκτρολογος του ειναι εξουσιοδοτημενος .Δεχτηκα αλλα αν εχο κανει μαλακια μου λετε και τον προλαβαινω μεχρι την Παρασκευη το αργοτερο.
Αν εχετε καποιες προσθετες συμβουλες σχετικα με την τοποθετηση του ΜΕΤΑ πειτε μου.
Επισης ζητησα να μαθω για τηλεειδοποιηση του ΜΕΤΑ και μου ειπαν 450ε (καλα αστο :nono: )
Το εργαλειο θα ερθει σε 2-3 μερες στο μαγαζι (φρεσκο οπως ειπαν λες και μιλαμε για τσιπουρες )
Ελπιζω οτι ολα θα πανε καλα...ιδωμεν
PS.
Τα δωρα ειναι ολα ΜΟΥΦΑ εκτος απο το bugster

wizzy
15/06/2005, 13:27
450 euro για τον pager της ΜΕΤΑ ?????
Πολλά μου ακούγονται.. Για τον GSM Pager ρώτησες ???
Γιατί αν δεν είναι αυτός, τοτε με 160 euro βάζεις τον απλό.

Πάντως ο ΜΕΤΑ για μένα είναι μια καλή επιλογή, αν και λίγο ακριβός σε σχέση με άλλους.

Αντε λοιπον με το καλό :beer: :beer: :beer:

adam_tsouk
15/06/2005, 16:26
Άντε με το καλό.


Για τις πινακίδες το ότι δεν σου είπε (τον ρωτησες; ) δεν σημαίνει τπτ!
Εμένα μου τα ζήταγε μετά αλλά πήρε..... u know....


Τον συναγερμό άμα πας να τον τοποθετήσουν καλύτερα να είσαι κοντά να δεις μην αρχίσουν να σου κόβουν καλώδια...



:wave2:

emankov
17/06/2005, 11:19
Ελα Αλεκοοο..αγορασες μηχανη και την θες σε 3 μερες???
Περιμενε καμια βδομαδα να παραλαβει ο εμπορας τα πιστοποιητικα τελωνειου απο την αντιπροσωπεια, και μετα να ξεκινησει η διαδικασια για πινακιδες. Μεχρι τοτε, ασε το εργαλειο (που το παρελαβε ο εμπορας χτες το βραδυ) να γρατζουνιεται στις βιτρινες ...

Σχετικα με pager..
Για ολους τους "γνωστους" συναγερμους κοστιζει 100-150Ε. Ειναι απλη τηλεειδοποιηση εμβελειας 1000μ (μπααα...) με οπτικη επαφη..
Απο το τιποτα....

PS

αυτος ο ELSER ρε παιδακι μου εχει πολυ "μουρατο" τηλεκοντρολ..


:look:

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
17/06/2005, 13:30
ΠΟΛΥ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ ΡΕ ΦΙΛΕ .... ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ ΚΑΙ ΚΑΛΟΤΑΞΙΔΟ ΠΑΝΤΩΣ ΦΙΛΑΡΑΚΙ ....ΑΠΟ ΠΟΥ ΤΟ ΠΗΡΕΣ ?

darkwing
17/06/2005, 16:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από emankov
Ελα Αλεκοοο..αγορασες μηχανη και την θες σε 3 μερες???
Περιμενε καμια βδομαδα να παραλαβει ο εμπορας τα πιστοποιητικα τελωνειου απο την αντιπροσωπεια, και μετα να ξεκινησει η διαδικασια για πινακιδες. Μεχρι τοτε, ασε το εργαλειο (που το παρελαβε ο εμπορας χτες το βραδυ) να γρατζουνιεται στις βιτρινες ...

Σχετικα με pager..
Για ολους τους "γνωστους" συναγερμους κοστιζει 100-150Ε. Ειναι απλη τηλεειδοποιηση εμβελειας 1000μ (μπααα...) με οπτικη επαφη..
Απο το τιποτα....

PS

αυτος ο ELSER ρε παιδακι μου εχει πολυ "μουρατο" τηλεκοντρολ..


:look:





Εγω παντως το πηρα σε 3 μερες...
και δεκαπενταυγουστο!!!:smokin:

adam_tsouk
17/06/2005, 17:16
Εγώ το πήρα σε 2 αλλά.... χωρίς πινακίδα!
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
17/06/2005, 17:43
ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΠΗΡΑ ΑΥΘΗΜΕΡΟΝ ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ????? ΙΜΙΤΑΣΙΟΝ ΦΙΛΤΡΑ ΕΙΧΕ ΕΠΑΝΩ ....... ΜΕ ΤΡΕΛΑ ......ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΡΩΤΑ Ω ΤΟ ΠΑΛΗΚΑΡΙ ΑΠΟ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙ ΓΙΑΤΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟΝ ΞΕΡΩ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΑΠΑΤΕΩΝΑ ....:eek:

emankov
17/06/2005, 21:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από KAWASAKIZ750
ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΠΗΡΑ ΑΥΘΗΜΕΡΟΝ ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ????? ΙΜΙΤΑΣΙΟΝ ΦΙΛΤΡΑ ΕΙΧΕ ΕΠΑΝΩ ....... ΜΕ ΤΡΕΛΑ ......ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΡΩΤΑ Ω ΤΟ ΠΑΛΗΚΑΡΙ ΑΠΟ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙ ΓΙΑΤΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟΝ ΞΕΡΩ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΑΠΑΤΕΩΝΑ ....:eek:


Φιλε μου το 1988 αγορασα μια φωτογραφικη μηχανη απο Γερμανια
και ο πωλητης φορεσε γαντια για να μου την δωσει απο το ραφι.
Εσυ παρε κανα σουβλακι να δεις τον "αλβανο" τυλιχτη να στο φτιαχνει με τα "νυχια" του και θα καταλαβεις.

Για τα λεφτα σου νοιαζονται ολοι . Για σενα κανεις. Εγω καθομαι σε καρβουνα τωρα γιατι εχο δωσει το 50% της Ζουζας και περιμενω αδεια και πινακιδα απο Τριτη λογω τριημερου..
Και τι να κανω? Να την παρω ετσι? Και να καθομαι να εξηγω το πως και το γιατι στον καθε Ρομποκοπ που του ζητανε κλησεις με το ζορι απο την υπηρεσια? Ασε καλυτερα,κανω υπομονη.Εχουμε μαθει στα γιαουρτια.


:sick:

GTZ750
18/06/2005, 01:36
παιδια μην αγχωνεστε εγω περημενα 5 μηνες το εργαλειο μου περσι το καλοκαιρι!!!:wave2: :wave2:

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
18/06/2005, 08:44
ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΟΜΩΣ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΛΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΘΑ ΛΕΜΕ ΟΤΙ ΤΑ ΕΡΓΑΛΕΙΑ ΜΑΣ ΜΑΜΑΝΕ....:beer: :beer: :beer: :beer:

Lazio
18/06/2005, 15:10
Πινακιδες τελος. Εγω αναγκαστηκα να γραψω σε χαρτονακι το αριθμο και το κοτσαρα πισω. Μου ειπαν απο το Βυνιο σε 3 εβδομαδες θα την παρω.


Δε ξερω αν λαδωσω το γραναζι ισως να μπορεσω να παρω πινακιδα σε νορμαλ χρονικο διαστημα. :lol:

Ειναι γνωστο πλεον πως δουλευουν ολα στην Ελλαδιτσα μας...

;)

emankov
18/06/2005, 15:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lazio
Πινακιδες τελος. Εγω αναγκαστηκα να γραψω σε χαρτονακι το αριθμο και το κοτσαρα πισω. Μου ειπαν απο το Βυνιο σε 3 εβδομαδες θα την παρω.


Δε ξερω αν λαδωσω το γραναζι ισως να μπορεσω να παρω πινακιδα σε νορμαλ χρονικο διαστημα. :lol:

Ειναι γνωστο πλεον πως δουλευουν ολα στην Ελλαδιτσα μας...

;)

________________________________________
Πολυ ευχαριστα τα νεα σου φιλε...εγω αποκλειεται να περιμενω τοσο.Θα παρω την μηχανη χωρις πινακιδα και θα κανω το ιδιο με σενα η απλα δεν θα την κυκλοφορω.
Εσυ πως εμαθες το νουμερο της πινακιδας σου? Στο ειπε ο εμπορας? Αν ειναι ετσι τοτε μπορεις να βγαλεις και ασφαλεια και να εισαι ψιλονομιμος.Ωραια την πατησαμε...:cry:

AFTER
18/06/2005, 15:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lazio
Πινακιδες τελος. Εγω αναγκαστηκα να γραψω σε χαρτονακι το αριθμο και το κοτσαρα πισω. Μου ειπαν απο το Βυνιο σε 3 εβδομαδες θα την παρω.


Δε ξερω αν λαδωσω το γραναζι ισως να μπορεσω να παρω πινακιδα σε νορμαλ χρονικο διαστημα. :lol:

Ειναι γνωστο πλεον πως δουλευουν ολα στην Ελλαδιτσα μας...

;)

Μα αγορι μου πρεπει να λαδωσεις τα γραναζια της κρατικης μηχανης για να δουλεψει σωστα....:rolleyes:

Lazio
18/06/2005, 17:29
Το νουμερο ειναι στην αδεια κυκλοφοριας. Θα παρεις το μηχανακι με την αδεια οποτε
θα μαθεις και το νουμερο.

Αν κανω λαθος τοτε σε περιπτωση που με σταματησουν (τσαοι!) θα ψαχνονται και αυτοι
να βρουν τι διαολο εχω γραψει στο χαρτονακι που εχω βαλει για πινακιδα.



:look: :look:

ela ela
18/06/2005, 22:24
Λοιπον παιδακια ακουστε!!
Εγω περιμενα τη Ζουζου μου δυομιση μηνες κοντα το καλοκαιρι περιση στους ολυμπιακους(καταλαβαινεται)τη γινοτανε στην ελλαδα γενικως!!!!!!!!!Μαλιστα στην παρτιδα που το περιμενα δεν ηρθε κανενα μαυρο ελλαδα,καπου χαθηκανε λειι στη μασσαλια εκει που γινεται η μοιρασια στην υπολοιπη ευρωπη!!!!!!!!!!!!!??????Αληθεια ψεματα δεν ξερω!Μαυρο μονο ενα στην τεομοτο (βιτρινα)που ητανε και πουλημενο.Πουθενα αλλου μαυροοοοοοο!!!!Οπου και να ρωτησω!Τελικα 6 Σεπτε ηρθε και 9 το πηρα με αδεια και πινακιδα!!!!!!!!!!Εκτος και αμα τελειωσει ο τσιγγος μονο τοτε δεν θα ειχα πινακιδα μου ειπε το παιδι!!!!!!!!!Σημειωνω οτι ο εμπορος που το πηρα Νικολαου(βουλιαγμενης)μου φερθηκε αψογα σε ολα!!!!!!!!!!!!δωρο πινακιδα και αδεια και επειδη περιμενα πολυ και μπακστερ οταν του ειπα εδωσε!! Αυτα!!!
Υ.Γ Στα μεταχιρισμενα απο εμπορους ψαξτε τα καλα!!Τα λεφτα σας δινεται εχεται καθε δικαιωμα!!Εξαλου δεν φταινε αυτοι,αυτοι να πουλανε ξερουνε το εμπορευμα τους(μηχανακια)Οι προηγουμενοι που τα ειχανε φταινε δηλδ,εμεις οι μ@λ@κες.:wave2: :wave2:

ela ela
18/06/2005, 22:33
μην κανει κανενας τη μ@λ@κια και λαδωσει για πινακιδα αμα δεν εχει τελειωσει ο τσιγγος βγανει και σε μια μερα μην ακουτε βλακειες!!!!!:eyepop: :eyepop: :wave2:

adam_tsouk
19/06/2005, 22:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από ela ela
Λοιπον παιδακια ακουστε!!
Εγω περιμενα τη Ζουζου μου δυομιση μηνες κοντα το καλοκαιρι περιση στους ολυμπιακους(καταλαβαινεται)τη γινοτανε στην ελλαδα γενικως!!!!!!!!!Μαλιστα στην παρτιδα που το περιμενα δεν ηρθε κανενα μαυρο ελλαδα,καπου χαθηκανε λειι στη μασσαλια εκει που γινεται η μοιρασια στην υπολοιπη ευρωπη!!!!!!!!!!!!!??????


Αυτό παίζει να ήταν αλήθεια αλλά για άγνωστους λόγους!


Και εμένα τα ίδια μου έλεγαν χωρίς να έχω κλείσει κατι.


Όσο για τον τσίγγο...... για γέλια είναι!

Να τους πάτε 87 κουτάκια από αναψυκτικά να τα ανταλλάξετε με τις πινακίδες σας!
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

vakou
21/06/2005, 00:09
Οταν παρουσιάζεται έλειψη πινακίδων, στον ιδιοκτήτη παραδίδεται η άδεια κυκλοφορείας & επάνω γράφει ότι δεν έχει χοριγιθεί πινακίδα κυκλοφορίας.Το λέω σίγουρα γιατι παλαιότερα συνέβαινε τακτικά τουλάχιστον εδώ & το έχω δει γραμμένο σε άδειες φίλων.Σε αυτή την περίπτωση & ασφάλεια βγάζεις & αν σε σταματήσουν δεν μπορούν να σου κάνουν τίποτα!Αν ο οποιοσδήποτε πωλητής σας λέει τέτοια παραμύθια, ζητήστε του τα χαρτιά & πηγαίνεται στο υπουργείο, ή εξουσιοδοτήστε κάποιον δικό σας να κάνει τη μεταβίβασή.

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
21/06/2005, 17:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από vakou
Οταν παρουσιάζεται έλειψη πινακίδων, στον ιδιοκτήτη παραδίδεται η άδεια κυκλοφορείας & επάνω γράφει ότι δεν έχει χοριγιθεί πινακίδα κυκλοφορίας.Το λέω σίγουρα γιατι παλαιότερα συνέβαινε τακτικά τουλάχιστον εδώ & το έχω δει γραμμένο σε άδειες φίλων.Σε αυτή την περίπτωση & ασφάλεια βγάζεις & αν σε σταματήσουν δεν μπορούν να σου κάνουν τίποτα!Αν ο οποιοσδήποτε πωλητής σας λέει τέτοια παραμύθια, ζητήστε του τα χαρτιά & πηγαίνεται στο υπουργείο, ή εξουσιοδοτήστε κάποιον δικό σας να κάνει τη μεταβίβασή.



ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ...... ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΙΝΑΚΙΔΑ..... ΠΑΣ ΜΕ ΤΑ ΠΟΔΙΑ......ΑΚΟΥ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ.....

emankov
25/06/2005, 12:00
Χρωσταω μια ενημερωση μιας και ξεκινησα το θεμα..
Λοιπον καταφερα και εβγαλα αδεια και πινακιδα αφου πρωτα υποχρεωθηκα να αλλαξω "συγκοινωνιακη ζωνη" (στην αδεια κυκλ αναφερεται η διεθυνση ενος φιλου σου, και μετα μπορεις να πας σε ενα ΚΕΠ με την αδεια και να ζητησεις αλλαγη κατοικιας).

Τεσπα δεν γινοταν αλλιως. Το μοτορι ηταν "κουτας" με οδομετρο 0
(απιστευτη εμπειρια..μονο used ειχα καβαλησει). Εκανα 7κμ απο τον εμπορα μεχρι το σπιτι. Εδωσα πολυ προσοχη στο δεξι καρπο και αν δεν ητανε σκληρος ο συμπλεκτης θα ημουνα πιο ανετος.
Τα φρενα μου φανηκε πως δεν πιανανε καλα αλλα ετσι κιαλλιως δεν "τσαρουχωνω" ποτε.
Θελω να χαμηλωσω κατα ενα βημα ( το preload θα πειραξω στο 3,,ετσι δεν ειναι????) γιατι θελω να εχω ευκολες μανουβρες σε ανηφορες κατηφορες με τα 2 ποδια κατω
Μεχρι 100 βαθμους πηγε και μου φανηκε να "στεναχωριεται" οταν δεν το αφηνα να ανεβει πανω απο 4000 στροφες.
Δεν σας πρηζω αλλο.
Μενω Πειραια κεντρο και δεν λεω οχι σε καφεδακι και κουβεντα.:sun:

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
25/06/2005, 18:51
:wave2: ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟΤΑΞΙΔΟΣ ΦΙΛΑΡΑΚΙ....:sun: :sun:

bonepeeler
25/06/2005, 19:35
Καλορίζικο το νέο σου μοτόρι.

Όποτε θες καφεδάκι και κουβέντα στείλε π.μ.:wave2:



:beer:

free rider
25/06/2005, 19:43
Καλορίζικο ...

καλά χιλιόμετρα...
:beer: :beer:

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
26/06/2005, 00:16
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από emankov
[B]Χρωσταω μια ενημερωση μιας και ξεκινησα το θεμα..
Λοιπον καταφερα και εβγαλα αδεια και πινακιδα αφου πρωτα υποχρεωθηκα να αλλαξω "συγκοινωνιακη ζωνη" (στην αδεια κυκλ αναφερεται η διεθυνση ενος φιλου σου, και μετα μπορεις να πας σε ενα ΚΕΠ με την αδεια και να ζητησεις αλλαγη κατοικιας).

BADBOY ΠΟΙΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΕΙΠΑΜΕ ΠΑΙΡΝΕΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ ???

BAD BOY
26/06/2005, 01:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από KAWASAKIZ750
[QUOTE][i]

BADBOY ΠΟΙΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΕΙΠΑΜΕ ΠΑΙΡΝΕΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ ??? ΕΙΧΕ ΚΑΠΑΡΩΣΕΙ ΤΟ 22)...ΝΑ ΜΑΣ ΓΡΑΨΕΙ ΧΡΩΜΑ ΜΟΝΟ:beer: :beer: :wave2:

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
26/06/2005, 22:23
ΕΛΑ ΜΙΚΡΕ ΒΑΛΕ ΧΡΩΜΑ ΝΑ ΚΑΤΑΤΑΓΕΙΣ ΣΤΟ ΣΤΡΑΤΕΥΜΑ...:wave2:

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
26/06/2005, 22:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από KAWASAKIZ750
ΕΛΑ ΜΙΚΡΕ ΒΑΛΕ ΧΡΩΜΑ ΝΑ ΚΑΤΑΤΑΓΕΙΣ ΣΤΟ ΣΤΡΑΤΕΥΜΑ...:wave2:


.........ΜΙΚΡΟΣ ......ΚΑΛΑ ΜΗ ΜΑΣ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΙΚΡΕ ...

idi
26/06/2005, 22:47
Καλοτάξιδο

Με γεια
:beer: :smokin: :wave2:

emankov
27/06/2005, 14:56
Black ειναι..
Τα αλλα χρωματα δεν μου αρεσουν..
Καλως σας βρηκα λοιπον :beer:

adam_tsouk
27/06/2005, 16:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από emankov
Black ειναι..
Τα αλλα χρωματα δεν μου αρεσουν..






Σωστόοοοοοοοοοοοοςςςςςςςς.....




:beer: :beer: :beer: :beer:

paokpatra
27/06/2005, 22:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από emankov
Black ειναι..
Τα αλλα χρωματα δεν μου αρεσουν..
Καλως σας βρηκα λοιπον :beer:

ΤΟ ΜΑΥΡΟ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΕΔΩ:confused: