PDA

View Full Version : BANDIT 600 service manual



guzzistas
16/03/2010, 13:19
Αδειάζοντας την αποθήκη σήμερα... έπεσα πάνω σε κάτι... και παρολίγο να δακρύσω ρε παιδιά.... Θυμάμαι που είχα το bandit 400 και ήθελα να πάρω το 600 αλλά δεν είχα λεφτά... Εβαζα στην άκρη όσα μπορούσα για να μαζέψω την προκαταβολή και τα υπόλοιπα θα τα έβαζα γραμμάτια.... είχα ρωτήσει, 2.120.000 δρχ. μου είχαν πει... επί ένα χρόνο είχα αυτό και το είχα κρεμάσει στον τοίχο... το χάζευα κάθε μέρα κι ας ήταν του 1200 (εγώ το 600 ήθελα)


192150

guzzistas
16/03/2010, 13:23
1998....Θυμάμαι ένα βράδυ στην Κηφισίας κατά τις 11 η ώρα στο ύψος του Αμερικάνικου Κολλεγίου στο φανάρι... σταμάτησες φίλε με το 600 (το περίεργο πράσινο χρώμα που έβγαζει η SUZUKI)... και μέσα από το κράνος σε ρώτησα προσπαθώντας να σκουπίσω τα σάλια μου... "Θέλω να το πάρω... είσαι ευχαριστημένος?"... μου έγνεψες καταφατικά και αφού άναψε πράσινο... εξαφανίστηκες στην ευθεία κι εγώ έμεινα να σε χαζεύω και να ονειρεύομαι.....


192151

guzzistas
16/03/2010, 13:25
Κι αφού κατάφερα και το αγόρασα το 2000 στο κόκκινο χρώμα που το ήθελα, η επόμενη αγορά μου ήταν... ένα σερβις μανιουαλ!!!! Από to ΑΜΑΖΟΝ μέσω ιντερνετ!!! Η πρώτη μου διαδυκτιακή αγορά το έτος 2000!!!


192152

guzzistas
16/03/2010, 13:31
Εκανα μαζί του 38.000 χλμ μέσα σε ενάμισι χρόνο... και δυστυχώς λόγοι ανωτέρας βίας με ανάγκασαν να το πουλήσω ενώ είχα ορκιστεί ότι θα το κρατήσω για πάντα......
Σήμερα το πρωί αφού το βρήκα κάθησα και ξεφύλλισα τις σελίδες του και θυμήθηκα την πρώτη φορά που το χρησιμοποίησα... νοσταλγία......

Πριν μερικούς μήνες είχα δει μια αγγελία.. κάποιος πουλούσε ένα bandit 600 κόκκινο όπως αυτό που είχα... αλλά δυστυχώς δύσκολοι οι καιροί για αγορές.... ειδικά δεύτερης μηχανής....

ΠΑΙΔΕΣ ΑΝ ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΝΕΙΣ το βιβλιαράκι.... ΤΟ ΧΑΡΙΖΩ... :beer:


192154

Μικe777
17/03/2010, 15:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από guzzistas
1998....Θυμάμαι ένα βράδυ στην Κηφισίας κατά τις 11 η ώρα στο ύψος του Αμερικάνικου Κολλεγίου στο φανάρι... σταμάτησες φίλε με το 600 (το περίεργο πράσινο χρώμα που έβγαζει η SUZUKI)... και μέσα από το κράνος σε ρώτησα προσπαθώντας να σκουπίσω τα σάλια μου... "Θέλω να το πάρω... είσαι ευχαριστημένος?"... μου έγνεψες καταφατικά και αφού άναψε πράσινο... εξαφανίστηκες στην ευθεία κι εγώ έμεινα να σε χαζεύω και να ονειρεύομαι.....

το ιδιο συναισθημα ειχα κι εγω παλια!!!:winka:
μαλιστα ενα παιδι με ειχε παει βολτα με ενα ιδιο πρασινο
κι ακομα θυμαμαι τη διαφορα με το 400αρι που ειχα τοτε
με την διαφορα! οτι τελικα δεν το αποκτησα ποτε,παρα
μονο τωρα που κοντευω τα 30!