PDA

View Full Version : WWF



menelaos46
16/03/2010, 23:56
Βγαινω σημερα απο το μετρο των Αμπελοκηπων και με σταματαει ενας συνομηλικος μου να με ενημερωσει για το wwf και ενω αρχιζει να μου μιλαει μου λεει...

-Ξερεις τι κανω εδω??
-Ναι με ενημερωνεις
-Ναι σε ενημερωνω για το wwf το γνωριζεις??
-Κατι εχω ακουσει για πες μου...
-Εχουμε καταφερει αυτο...εκεινο...το ενα...το αλλο...
-Ωραια και τι μπορω να κανω???
-Οικονομικη υποστηριξη...
-Και πως γινεται???
-Με το λογαριασμο σου... αφαιρειται καθε μηνα 5 η 10 η.... ευρα και μπορεις να διακοψεις οποτε θελεις... και ειναι καλο...
-μμμ υπαρχει καποια σελιδα να ενημερωθω στο ιντερνετ???
-Ναι www.wwf.gr.
-Θα το σκεφτω....


Η αληθεια ειναι οτι ηταν πολυ ενταξει ανθρωπος και με εβαλε σε σκεψεις...
Εσεις τι λετε αξιζει???????????????????????????????????????????????
Το εχει κανει καποιος?????

Ακουω αποψεις......

camen
17/03/2010, 00:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
Βγαινω σημερα απο το μετρο των Αμπελοκηπων και με σταματαει ενας συνομηλικος μου να με ενημερωσει για το wwf και ενω αρχιζει να μου μιλαει μου λεει...

-Ξερεις τι κανω εδω??
-Ναι με ενημερωνεις
-Ναι σε ενημερωνω για το wwf το γνωριζεις??
-Κατι εχω ακουσει για πες μου...
-Εχουμε καταφερει αυτο...εκεινο...το ενα...το αλλο...
-Ωραια και τι μπορω να κανω???
-Οικονομικη υποστηριξη...
-Και πως γινεται???
-Με το λογαριασμο σου... αφαιρειται καθε μηνα 5 η 10 η.... ευρα και μπορεις να διακοψεις οποτε θελεις... και ειναι καλο...
-μμμ υπαρχει καποια σελιδα να ενημερωθω στο ιντερνετ???
-Ναι www.wwf.gr.
-Θα το σκεφτω....


Η αληθεια ειναι οτι ηταν πολυ ενταξει ανθρωπος και με εβαλε σε σκεψεις...
Εσεις τι λετε αξιζει???????????????????????????????????????????????
Το εχει κανει καποιος?????

Ακουω αποψεις......

Οταν ημουν μικρος ημουν μελος...Πληρωνα καποια ετησια συνδρομη...
Δεν ξερω πως το εννοεις το αν αξιζει.Προσφερεις οικονομικη βοηθεια σε εναν οργανισμο που αγωνιζεται για το περιβαλλον.Εμενα τοτε μου εστελναν και αρκετο εντυπο υλικο με διαφορα θεματα.

:beer: :wave2:

menelaos46
17/03/2010, 00:08
Οταν ημουν μικρος ημουν μελος...Πληρωνα καποια ετησια συνδρομη... Δεν ξερω πως το εννοεις το αν αξιζει.Προσφερεις οικονομικη βοηθεια σε εναν οργανισμο που αγωνιζεται για το περιβαλλον.Εμενα τοτε μου εστελναν και αρκετο εντυπο υλικο με διαφορα θεματα


Ναι μου το ειπε κι αυτο οτι καθε μηνα θα λαμβανω το περιοδικο το οποιο μου εδειξε.
Επειδη λογω φυσης και λογω επαγγελματος πλεον ειμαι δυσπιστος Θωμας αυτο που θελω να πω ειναι

Νομιζεις οτι οντως βοηθας σε κατι????
Νομιζεις οτι τα χρηματα αυτα πιανουν τοπο???

Ψηθηκα αρκετα ειναι η αληθεια.....

camen
17/03/2010, 00:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
Ναι μου το ειπε κι αυτο οτι καθε μηνα θα λαμβανω το περιοδικο το οποιο μου εδειξε.
Επειδη λογω φυσης και λογω επαγγελματος πλεον ειμαι δυσπιστος Θωμας αυτο που θελω να πω ειναι

Νομιζεις οτι οντως βοηθας σε κατι????
Νομιζεις οτι τα χρηματα αυτα πιανουν τοπο???

Ψηθηκα αρκετα ειναι η αληθεια.....

Και εγω Θωμας ειμαι και στην κυριολεξια μαλιστα:lol: :lol: :lol: :lol:
Τι να σου πω...Κατα καιρους ακουμε τοσα και τοσα...Απλα ελπιζω να πιανουν τοπο οντως...
Με αυτη την ελπιδα ζουμε πλεον...:beer: :beer: :beer:

Pardalotzatziki
17/03/2010, 00:22
Καλα η οικολογια....αλλα θα δωσεις το δικαιωμα σε καποιον να τραβαει λεφτα απο λογαριασμο σου??

Προσωπικα δεν μου αρεσει να δινω λεφτα οταν δεν εχω ελεγχο και δεν ξερω που πανε.
Ας αφησουμε τις μεγαλες οργανωσεις και ας κοιταξουμε τα προβληματα γυρω μας...

Αν θες να ασχοληθεις με οικολογια, δεν ειναι μονο λεφτα. Ειναι η καθημερινοτητα σου, τι αγοραζεις, σε τι συσκευασια ειναι, που θα το πεταξεις και πολλα αλλα...

Μην αφηνετε τις μεγαλες οργανωσεις να σας θαμπωνουν.

Θες να βοηθησεις τους πεινασμενους? Αυριο το πρωι αν δεις καποιον σε ενα καδο να ψαχνει για φαγητο δωστου μια τυροπιτα και ενα χυμο (π.χ.)...

Θες να βοηθησεις τους τυφλους? Παρε εναν απο το χερι και περασε τον στο απεναντι πεζοδρομιο...

Παραδειγματα απειρα....

:wave2:

EVI
17/03/2010, 00:24
και μενα καποτε μου ειχε μιλησει καποιος απο τους ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΧΩΡΙΣ ΣΥΝΟΡΑ και μου ειπε <<μια κρεμα για τις ρυτιδες -που δεν προκειτε να κανουν τιποτα- κανει οσα για εμβολια για εναν μηνα>>.

Akatanomastos
17/03/2010, 00:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
μου ειπε <<μια κρεμα για τις ρυτιδες -που δεν προκειτε να κανουν τιποτα- κανει οσα για εμβολια για εναν μηνα>>.

αυτο το μαρκετινγκ εχει μπει παντου τελικα ρε φουστη:bigcry: :rotflmao:




εντιτ, για να μην παρεξηγηθω, γιατι εχουμε γεμισει παρεξηγιαρηδες
χωρις να γελοιοποιω την προσπαθεια της φιλανθρωπικης οργανωσης

το παραπανω ειναι μια διαπιστωση που αφορα τους ανθρωπους και το πως σκεφτομαστε
που χρειαζομαστε ενα "ειδος μαρκετινγκ" για να κανουμε το οτιδηποτε
γιατι και αυτο που εγραψε η εβι παραπανω ειναι σαν διαφημιση που σε χτυπαει στο φιλοτιμο μειωνοντας το αντιπαλο "προιον"

camen
17/03/2010, 00:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Pardalotzatziki
Καλα η οικολογια....αλλα θα δωσεις το δικαιωμα σε καποιον να τραβαει λεφτα απο λογαριασμο σου??


Δεν τιθεται θεμα...Μια παγια τραπεζικη εντολη δινεις και μπορουν να τραβηξουν ΜΟΝΟ το συγκεκριμενο ποσο σε συγκεκριμενη ημερομηνια νομιζω...:winka:

Αλλα θα σας τα πει ο Cpt καλυτερα...:D

Pardalotzatziki
17/03/2010, 00:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Δεν τιθεται θεμα...Μια παγια τραπεζικη εντολη δινεις και μπορουν να τραβηξουν ΜΟΝΟ το συγκεκριμενο ποσο σε συγκεκριμενη ημερομηνια νομιζω...:winka:

Αλλα θα σας τα πει ο Cpt καλυτερα...:D

Τα ξερω πολυ καλα και γω...

Αλλου ειναι το νοημα...

:wave2:

camen
17/03/2010, 00:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Pardalotzatziki

Αλλου ειναι το νοημα...

:wave2:

Το ξερω,αλλα εκει κρινει ο καθενας μονος του:beer: :beer: :beer: :wave2:

dammed_kittin
17/03/2010, 00:52
wwf
γιατροι χωρις συνορα
αρκτουρος
κ αρκετες ακομη οργανωσεις ειναι αξιοπιστες κ οντως κανουν δουλεια.

το θεμα ειναι οτι καλυτερα θα ηταν αν μπορει καποιος να διαθεσει καποιο ποσο το μηνα να το κανει κ καπου αλλου....
κ εξηγω..
αυτες οι οργανωσεις παιρνουν κ καποια ποσα απο το κρατος
κ οτι κανουν το κανουν με τις ευλογιες του κρατους...
η φιλοζωικη του χαλανδριου ας πουμε εχει στεγνωσει
κ ο δημος το παιζει δυσκολη γκομενα να δωσει 100 ευρω για φαι για τα ζωα
κ οι ανθρωποι εκει κανουν τα παντα με δικα τους εξοδα..
ακομα κ αν καποιος αποφασισει να υιοθετησει ενα ζωο
καποιο μελος που θα του το παει σπιτι του κ διαφορα ψιλοπραματακια
θα τα χρεωθει απ την τσεπη του...

iosif
17/03/2010, 09:54
τυγχανει να εχω ασχοληθει με μκο (greenpeace, wwf, action aid, amnesty international, msf , αρχελων) σαν υποστηρικτης, εθελοντης και αμισθος συμβουλος


γνωμη μου.

η wwf δεν μου παει λογω του οτι ασχολειται μεν το το περιβαλλον αλλα δεν κρινει τις αιτιες που γεννουν το προβλημα. επισης παντα με απασχολουσε η συνεργια της με εταιρειες (πχ ελαις- eurobank/πιστωτικη καρτα wwf ) πραγμα το οποιο με κρατα επιφυλακτικο ως προς τις εξαρτησεις.


και στον απο πανω .
οι
greenpeace, action aid, amnesty international, δεν παιρνουν ουτε μια κρατικη δραχμη πουθενα. απαγορευεται απο το καταστατικο τους και το ξερω απο μεσα εγκυρα

Nik0s
17/03/2010, 09:56
Εγώ πάλι δεν καταλαβαίνω γιατί πάτε και δίνετε λεφτά σε ένα μάτσο φουσκωμένους μεσήλικες που πλακώνονται μέσα σε ένα ρινγκ.... :bigcry:

kalgeorge
17/03/2010, 10:20
World Wrestling Federation

:a23: :a23: :a23:

road spirit
17/03/2010, 10:39
,


192338

Shaolin Monk
17/03/2010, 10:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από dammed_kittin
wwf
γιατροι χωρις συνορα
αρκτουρος
κ αρκετες ακομη οργανωσεις ειναι αξιοπιστες κ οντως κανουν δουλεια.

το θεμα ειναι οτι καλυτερα θα ηταν αν μπορει καποιος να διαθεσει καποιο ποσο το μηνα να το κανει κ καπου αλλου....
κ εξηγω..
αυτες οι οργανωσεις παιρνουν κ καποια ποσα απο το κρατος
κ οτι κανουν το κανουν με τις ευλογιες του κρατους...
η φιλοζωικη του χαλανδριου ας πουμε εχει στεγνωσει
κ ο δημος το παιζει δυσκολη γκομενα να δωσει 100 ευρω για φαι για τα ζωα
κ οι ανθρωποι εκει κανουν τα παντα με δικα τους εξοδα..
ακομα κ αν καποιος αποφασισει να υιοθετησει ενα ζωο
καποιο μελος που θα του το παει σπιτι του κ διαφορα ψιλοπραματακια
θα τα χρεωθει απ την τσεπη του...


+10000 Οι περισσοτερες φιλοζωικες στην Ελλαδα εχουν βαρεσει κανονι, γιατι ειναι απο προσωπικα ταμεια ολιγιμελων ομαδων που χρειαζονται αμεσα στηριξη...
Μπορει να φαινεται σε καποιους αστειο, αλλα μιλαμε για πολυ τρεξιμο...

Παντως οπου και να δινει καποιος ενα χρηματικο ποσο, ειναι καλα, αν και πλεον πρεπει ολοι μας να γινουμε λιγο πιο ενεργοι πολιτες με προσωπική εμπλοκη...

ego_o_idios
17/03/2010, 16:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Shaolin Monk
+ με προσωπική εμπλοκη...

emploki den ine otan tsakononte as poume dio an8ropoi?:confused:
rotao giati ime ke ligo amorfotos...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ego_o_idios
17/03/2010, 16:09
pantos min anisixite iparxoun organosis organismi mikroeteries pou 8a sas paroun ke ta plisa pou dia8etete
gia ola ta posa iparxoun apodektes

to 8ema tis ikologias tora ine mia megali mparoufa
plironoume simetoxes gia tin ipostiriksi ikologikon organoseon ke agorazoume ripogona oximata ke ala aga8a pou kataskevazonte se ripogona ergostasia opos ke ta aftokinita ke i motosikletes mas vasika oti dipote katanalonoume ine viomixaniko proion mia a8oa tsixma pou pernete ke pernete mono mia ke vlepete mono mia exi apo piso tis ekatomiria ales ke gia na paraskevasti apeti mixanimata energia iles ola afta proipo8etoun ite ripansi tou perivalontos pikilotropos ke to fortigo pou ferni tis tsixles sta emporika ripeni to perivalon meta exete kapio ipolima apo tin siskevasia to petate se kadous afti i kadi pou adiazoun?

diladi to na dinete 10 euro se organosis gia tin sotiria tou perivalontos miazi san na zitate signomi me enoxes pou iste katanalotis ke mono afto simveni

hidefnick
17/03/2010, 16:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από ego_o_idios
....diladi to na dinete 10 euro se organosis gia tin sotiria tou perivalontos miazi san na zitate signomi me enoxes pou iste katanalotis ke mono afto simveni


:beer:

ego_o_idios
17/03/2010, 16:21
giatroi xoris sinora....
poli kali organosi ala logo sin8ikon den doulevi
akouste gegonota apo elines pou simetixan
perimenoun tin voi8ia sto kentro tis a8inas as poume
erxete megali posotita me farmaka trofima ikana na sosoun arketous i8agenis
skane omos i antartes isos exete akousi istories me tou tou xoutou....
ke pernoun falagki ton katavlismo skotonoun merikous voutane pedia ke genika tin kopanane osoi mporoune na so8oune
me apotelesma otan ftanoun ta fortiga me tin voi8ia na ta pernoun oi antartes ke na ta poulane stin mavri agora
stin ousia diladi se ena megalo pososto enisxioume ton antartopolemo ke tous antartes tipou mafia
pou 8eloun tin xora mpaxalo gia na petixenoun tous skopous tous
mono tous adinatous den voi8ame
ke iparxoun pola paradigmata tetia ke mono ena mikro pososto apo afta doulevi
an sas endiaferoun tetia 8emata psaxte ta sto diktio


alo 8ema na trelenese
exoume apoktisi ikologiki sinidisi ke kanoume praksi tin anakiklosi
ma8ame lipon oti ta idi pou anakiklonoume prepi na ine ka8ara diladi protou petaksoume mpoukali anapsiktikou to plenoume (xalame nero) opos ke ales siskevasies

ke leme den mamiete prokimenou na voi8isoume

simveni omos to eksis kati ili8ioi petane mesa stin anakiklosi skoupidia to fortigo ama di mia sakoula skoupidia den perni tin anakiklosi tin perni o skoupidiaris

ke to epomeno pou ma8ame ine oti genika ine moufa i anakiklosi ke den anakiklonoun tipota stin elada ke apla kene ta aporimata anakiklosis

ke emis plenoume tis siskevasies gia na kaoun ka8ares ke exoume gemisi kadous ta spitia mas gia na min ginete tipota telika ke na pesoume 8imata mias trelis propagandas
pou eksipereti politika simferonta


prosopika 8elo na vro kapion proedro ikologikou kinimatos na ton mourlano stis klotses

ego_o_idios
17/03/2010, 16:38
na simpliroso oti den iparxi tipota xirotero apo tin kafsi skoupidion oles i xrostikes iles plastika ke lipa kanoun to megalitero kako stin atmosfera
opote diladi voi8ame me praksis ikologias stin epitanxisi tis ripansis tou perivalotos emis i siniditopioimenoi polites

tora ta pira akomi xirotera