PDA

View Full Version : Aσφάλειες για ρεύμα μηχανής



MitsosNaked
18/03/2010, 20:40
Ρε παιδιά, πού θα βρώ τις ασφαλειούλες που παίρνει το κουτάκι της μηχανής; Πήγα σε βενζινάδικο και μου δώσανε μία ασφάλεια στην τάση που ήθελα(5 Αμπέρ) αλλά ήταν η διπλάσια σε μέγεθος. Όταν τους είπα πως θέλω τις μικρές μου είπαν ότι δέν έχουν και ούτε πού α τις βρώ.

ego_o_idios
18/03/2010, 21:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από MitsosNaked
Ρε παιδιά, πού θα βρώ τις ασφαλειούλες που παίρνει το κουτάκι της μηχανής; Πήγα σε βενζινάδικο και μου δώσανε μία ασφάλεια στην τάση που ήθελα(5 Αμπέρ) αλλά ήταν η διπλάσια σε μέγεθος. Όταν τους είπα πως θέλω τις μικρές μου είπαν ότι δέν έχουν και ούτε πού α τις βρώ.
exoun se katastimata ilektronikou eksoplismou
prosexe oxi ilektrikou-ilektronikou


mporis se ka8e asfalia kameni na valis ligo alouminoxarto stin epafi apo tin esoxi tis sto plai gia na kanoun epafi ta metalika stixia na tin topo8etisis kapou pou den exis provlima na valis aftin pou evgales gia antikatastasi stin 8esi tis kamenis mexri na vris asfalia

an ine fota as poume ke sou tixi vradi

MitsosNaked
18/03/2010, 22:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από ego_o_idios
exoun se katastimata ilektronikou eksoplismou
prosexe oxi ilektrikou-ilektronikou


mporis se ka8e asfalia kameni na valis ligo alouminoxarto stin epafi apo tin esoxi tis sto plai gia na kanoun epafi ta metalika stixia na tin topo8etisis kapou pou den exis provlima na valis aftin pou evgales gia antikatastasi stin 8esi tis kamenis mexri na vris asfalia

an ine fota as poume ke sou tixi vradi

Είσαι λεβεντόπαιδο !


:beer:

ego_o_idios
18/03/2010, 23:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από MitsosNaked
Είσαι λεβεντόπαιδο !


:beer:

leventopedo ime ala vres asfalia to sintomotero min tin afisis me to alouminoxarto giati ta amber pane peripato tora me to alouminoxarto

min tin ksexasis


ke an sou ksana kapsi tin idia asfalia tsekarise ti ftei

an ine ton foton kita tin mpataria sou mipos ine teliomeni ke sou pernai anekselekto revma stis lampes

andgeo
19/03/2010, 00:06
+1000 .Εγώ πάντως που χρειάστηκα μια πριν λίγο καιρό , τη ζήτησα από ένα ηλεκτρολογείο αυτοκινήτων στη γειτονιά μου και μου έδωσε αμέσως . Αν έχεις κανένα κοντά σου κάνε ένα κόπο και ζήτα του , σίγουρα θα έχει ή θα μπορεί να σου πει από που θα τις αγοράσεις .

OldMan
19/03/2010, 11:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από MitsosNaked
στην τάση που ήθελα (5 Αμπέρ)
:a018: :a018: :a018:

Την αφίσα με τον φαντάρο που έτρωγε την σφαίρα και αναρωτιόταν με παράπονο (και μεγάλα γράμματα) την πρόλαβες ??

vangelis 64
19/03/2010, 11:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
:a018: :a018: :a018:

Την αφίσα με τον φαντάρο που έτρωγε την σφαίρα και αναρωτιόταν με παράπονο (και μεγάλα γράμματα) την πρόλαβες ?? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


.............


192647

McGyver
19/03/2010, 11:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
:a018: :a018: :a018:

Την αφίσα με τον φαντάρο που έτρωγε την σφαίρα και αναρωτιόταν με παράπονο (και μεγάλα γράμματα) την πρόλαβες ?? :a9: :a9: :a9:

OldMan
19/03/2010, 11:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Γκομενάκια στις πορείες χτυπούσαμε, Βαγγελάκη ..??? :winka:

andgeo
19/03/2010, 12:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
:a018: :a018: :a018:

Την αφίσα με τον φαντάρο που έτρωγε την σφαίρα και αναρωτιόταν με παράπονο (και μεγάλα γράμματα) την πρόλαβες ??
Καλά μην το κάνεις και θέμα ρε μαν . Δεν γνωρίζουν όλοι και δεν έχουν και καμιά υποχρέωση δλδις .

OldMan
19/03/2010, 12:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από andgeo
Δεν γνωρίζουν όλοι και δεν έχουν και καμιά υποχρέωση δλδις .
Νταξ ρε φιλαράκι, να 'ουμ' ... :blush:


Το απόγευμα θα πάω στον λαστιχά μου να τον πω να με βάλει 32 exabyte αέρα στο μπροστινό και 20 BTU/h στο πίσω ..!!! :beer:

andgeo
19/03/2010, 13:05
32 exaBytes 8α σου πεσουν λίγο βαριά , μπορεί να έχεις αστάθεια στα κλειστά , βάλε λίγο λιγότερο . :beer:

OldMan
19/03/2010, 13:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από andgeo
32 exaBytes 8α σου πεσουν λίγο βαριά , μπορεί να έχεις αστάθεια στα κλειστά , βάλε λίγο λιγότερο . :beer:
Λέω να κάτεβω στα 2.81475e+016 nibbles, αλλά λυπάμαι τους Γενικούς ... :(

kawazoyras
19/03/2010, 13:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Νταξ ρε φιλαράκι, να 'ουμ' ... :blush:


Το απόγευμα θα πάω στον λαστιχά μου να τον πω να με βάλει 32 exabyte αέρα στο μπροστινό και 20 BTU/h στο πίσω ..!!! :beer:




:eyepop: :eyepop: :eyepop: :a6: :a6:

vangelis 64
19/03/2010, 13:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Γκομενάκια στις πορείες χτυπούσαμε, Βαγγελάκη ..??? :winka: Ρε δε θυμάσαι πώς ήταν οι κνίτισσες;Ο Θεός να σε φυλάει λέμε.:bigcry: :bigcry:

OldMan
19/03/2010, 13:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από kawazoyras
:a6: :a6:
Κάτω δεξιά έχει URL ρουφιανιάς ...!!!

Πάτα το ... :winka:

ego_o_idios
19/03/2010, 13:49
afto 8a pi amfidromi epikinonia:eyepop:
epi tis efkerias
ela kir vasili ta keftedakia oxi poli kimino san tin ali fora...
mas tsouksane apo piso...:rotflmao: :rotflmao:

OldMan
19/03/2010, 13:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από ego_o_idios
ela kir vasili ta keftedakia oxi poli kimino san tin ali fora...
mas tsouksane apo piso...:rotflmao: :rotflmao:
Ta keftedakia ta trone re malaka den ta vazoun ston kolo tous...:smokin:

ego_o_idios
19/03/2010, 13:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Ta keftedakia ta trone re malaka den ta vazoun ston kolo tous...:smokin:

ke pou na to ksero ego re file den elege tipota stin siskevasia ke ama sou kaoune sto tigani i gineka to proto pou 8a pi ine etsi opos takanes valta ston kolo sou....
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

latris mixanis
19/03/2010, 14:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
:a018: :a018: :a018:

Την αφίσα με τον φαντάρο που έτρωγε την σφαίρα και αναρωτιόταν με παράπονο (και μεγάλα γράμματα) την πρόλαβες ??
:a9: :a9:

Τι τάση τι ένταση ... :lol: :lol: :lol:

kawazoyras
19/03/2010, 21:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Κάτω δεξιά έχει URL ρουφιανιάς ...!!!

Πάτα το ... :winka:

είστε εκτός τόπου κ τόπικ αντί να βοηθήσετε τό παιδί τό κοροιδεύετε επειδή είπε τάση κ όχι ένταση!
εσείς είστε οι ξερόλες κ κοροιδεύετε...

latris mixanis
20/03/2010, 03:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από kawazoyras
είστε εκτός τόπου κ τόπικ αντί να βοηθήσετε τό παιδί τό κοροιδεύετε επειδή είπε τάση κ όχι ένταση!
εσείς είστε οι ξερόλες κ κοροιδεύετε...

1. Oti einai kseroles einai..

2. Exei dothei apadisi gia to pou tha vrei

3. I alitheia einai oti kapoioi logo ilikias, logo kollimatos, logo paraksenias, logo oti to kseroyn kai theoritika eprepe na to kserei k allos pes to opos thes, parto opos thes eduposiastikan apo to gegonos oti den to iksere kai ton ekdilosan...

4. Nai tha ginei kai xavales kai toulaxiston ton kanoyn brosta tou

5. Tade efi ....

6. Boreis na apadiseis kai su an thes gia to pou tha vrei or na tous doseis stegna. Esu apofasizeis..

7. Mallon de ksereis pos leitourgei to moto kai ti simainei ksero ton allo kai kano plaka...

Efoson dothike apantisi kai o Mitsos ti dexthike kai einai ikanopoiimenos eimaste ok, diafoterika an eixe provlima or den evgaze akri a) tha borouse na patisei to roufiano b) tha epemene stin erotisi kai c) tha mas egrafe ekei poy de pianei melani kai tha teleione i upothesi.

Filika

Sorry pou de grafo ellinika alla den exei oso parakseno k na sas fanei:D

kawazoyras
20/03/2010, 14:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
:a9: :a9:

Τι τάση τι ένταση ... :lol: :lol: :lol:



1ον εδώ γράφεις ελληνικά από άλλο PC;;


2ον η ρουφιανιά κ τό κουμπί URL απευθηνόταν σε μένα πιστεύω.....;;;

latris mixanis
20/03/2010, 17:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από kawazoyras
1ον εδώ γράφεις ελληνικά από άλλο PC;;


2ον η ρουφιανιά κ τό κουμπί URL απευθηνόταν σε μένα πιστεύω.....;;;

Ναι, όπως και τώρα γράφω από άλλο pc που έχω τη δυνατότητα για ελληνικά και αν ανατρέξεις στα γραπτά μου θα δεις ότι δεν χρησιμοποιώ γκρίκγκλις.
Γενικά θεωρώ ότι όταν κάποιος συμφορουμίτης έχεις πρόβλημα με κάποιο post-thread ή με κάποιον άλλο συμφορουμίτη μπορεί πολύ απλά να το λύσει με τους εξής τρόπους:

1. Να στείλει ένα πμ στον αποστολέα και να του πει ότι θέλει...

2. Να στείλει μήνυμα σε κάποιο mod και αν αυτός κρίνει ότι υπάρχει κάτι το μεμπτό θα το σβήσει ή θα στείλει κάποια προειδοποίηση.

Φιλικά :wave2: