PDA

View Full Version : Yamaha Aerox Rossi Replica 50cc.



pavlaras1
12/06/2005, 06:20
YAMAHA AEROX ROSSI REPLICA 50CC.
Γεια σας εχω αγορασει ενα μηχανακι απο της 15 Αυγουστου 2004.
Το οποιο το παω για σερβις μια φορα στους δυο μηνες περιπου μεσον ορο εως τωρα.
Το προβλημα ειναι οτι κανει σαν να εχει ασυγχρονισμο στην καυση.
Δηλαδη σου δινει την αισθηση της τρικυμιας.
Σαν να εχει λοξυγκα.
Κανει ενα βημα και σταματαει μετα κανει δυο βηματα και παλι σταματαει και παει λεγοντας.
Το εχω παει σε 3 διαφορετικα επισημα σερβις της αντιπροσωπειας και ενα της express service επειδη μου ειχε μεινει στον δρομο και δεν μπορουσα να επιστρεψω πισω στο σπιτι μου.
Εχω αλλαξει σχεδον τα παντα ή ετσι τουλαχιστον μου λενε απο τα σερβις.
Οτι μου αλλαξανε φιλτρα,μπουζι,βενζινη σε περιπτωση νοθειας με νερο και αλλα τετοια.
Αλλα δεν μπορω να βγαλω πραγματικα ακρη το τι συμβαινει.
Μηπως κατα τυχει εχει κανεις ιδεα ή ξερει κατι παραπανω απο εμενα ή του ετυχε κατι παραπλησιο?
Ξερει κανεις που μπορω να βρω τα σχεδια της μηχανης για να δω πραγματι τι κανανε και τι οχι?
Μηπως μου λενε οτι τα αλλαξαν και δεν αλλαξαν τιποτα?
Ενα κουφο που παρατηρησα ειναι οτι ο ενας αντιπροσωπος και μαλιστα επισημος μου εβαλε μπουζι απο gillera και οχι το αντιστοιχο που φορουσε απο την μανα του.
Επισης προσεξα οτι ενω λενε οτι ειναι επισημη αντιπροσωποι βαζουνε οτι ναναι ανταλακτικα απο οτι εχουν διαθεσιμο εκεινη την στιγμη και οχι αυτα που πρεπει και πιθανως γιαυτο να μου παρουσιαζει αυτα τα προβληματα.
Γιαυτο χρειαζομαι να βρω μηχανολογικο και ηλεκτρολογικο σχεδιαγραμα της μηχανης το οποιο να καταγραφει και τους κωδικους τον κομματιων - ανταλακτικων που χρησιμοποιει ωστε να μπορω να τα κανω εξακρυβωση και να εχω ησυχο το κεφαλι μου.
Αν εχετε να προτεινετε τιποτα καλυτερο σας ακουω.
Παρακαλω αποστειλτε μου στο email μου οτι πληροφορειες μπορειτε να συγκεντρωσετε απο αξιολογα συνεργεια που θα μου προτεινατε εδω στην Θεσσαλονικη και αξιολογα καταστηματα που θα μπορω να αγοραζω αντιστοιχα εξαρτηματα.
Αυτα προς το παρον καλη συνεχεια.
Και ευχαριστω για τον χρονο σας.
Παυλος.

pavlaras1
14/06/2005, 17:59
Γεια σας η ιστορια μου δυστηχως εχει και παλι συνεχεια.
Το ξανα παθαινω το ιδιο προβλημα για πολλοστη φορα.
Το ωραιο ειναι οτι την τελευταια φορα μου ειχαν πει οτι ειναι injection απο την αντιπροσωπεια το μηχανακι μου και σημερα που ηταν μπροστα ενας γνωστος πως εγινε συζητηση και του λεει οτι δεν ειναι injection αλλα λειτουργει με καρμπυρατερ.
Αληθινα δεν βγαζω ακρη η θα ξερασω με τα ψεματα και της μαλακιες που μου λενε ή θα κατεβασω καμια τζαμαρια απο καμια αντιπροσωπεια.
Ειναι για εμενα επισημα απατεωνες.
Δεν αντεχω αλλο.
Ενα μηχανακι αγορασα για να μετακινουμε μεσα στην πολη και μου εχει βγει ξυνο απο την μυτη.
Πως γινεται συνεχεια μεσα στην εγγυηση να πληρωνω συνεχεια?
Σε ποσους απο εσας σας εχει συμβει?

gmakris
14/06/2005, 18:22
Δυσκολα τα πραγματα...

κοιταξε στο site της Yamaha για να βρεις περισσοτερα στοιχεια για συνεργατες στην πολη σου...

http://www.yamaha-motor.gr/dealerlocator/results.jsp?page=1

Στη θεση σου θα καλουσα στην Μοτοδυναμικη στο τμημα εξυπηρετησης πελατων (210) 6293400 για να μιλησεις με καποιον υπευθυνο σε περιπτωση που μπορεις να συζητησεις το προβλημα σου...

pavlaras1
15/06/2005, 01:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από gmakris
Δυσκολα τα πραγματα...

κοιταξε στο site της Yamaha για να βρεις περισσοτερα στοιχεια για συνεργατες στην πολη σου...

http://www.yamaha-motor.gr/dealerlocator/results.jsp?page=1

Στη θεση σου θα καλουσα στην Μοτοδυναμικη στο τμημα εξυπηρετησης πελατων (210) 6293400 για να μιλησεις με καποιον υπευθυνο σε περιπτωση που μπορεις να συζητησεις το προβλημα σου...

Αγαπητε φιλε σε ευχαριστω για την υποστηριξη σου και για την κατανοηση που με δειχνεις.

Εστειλα μεσα απο το site της Yamaha email πριν απο λιγο μπας και με απαντησουν αυριο.

Αν δεν επικοινωνησουν αυριο εως της 11:00 αναγκαστικα θα επικοινωνησω μαζι τους τηλεφωνικα.

Αν βγαλω ακρη καλως αν οχι τοτε το μονο σιγουρο ειναι δεν ξανα αγοραζω Yamaha και δεν θα αφησω κανεναν φιλο μου να αγορασει απο αυτην την εταιρεια.

Μου αρεσει που διαβασα στο site της οτι ανακοιρυχθηκε η καλυτερη εταιρεια για το 2004 σε εξυπηρετηση.

Πλακα μου κανουν?

Εγω ενα χρονο προσπαθω να βγαλω ακρη και τον αλλον μηνα θα βγω και εκτος εγγυησης και το προβλημα μου ακομη δεν λυθηκε.

Σκεφτειτε αργοτερα τι θα γινει.

Θα μου λενε και αν σου αρεσει αν οχι τραβα αλλου.
Τελος παντων ελπιζω να τελειωσει εδω περα και να μην συνεχισει παρα περα.

Με την ευκαιρεια το καρμπυρατερ και το μπουζι ποσο συχνα μπορει να χαλαει?

Μπορει καθε μηνα ή διμηνο?

Αν ναι τι πρεπει να προσεχω για να μην χαλαει τοσο γρηγορα?

johnpagr
15/06/2005, 02:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από pavlaras1
Αγαπητε φιλε σε ευχαριστω για την υποστηριξη σου και για την κατανοηση που με δειχνεις.

Εστειλα μεσα απο το site της Yamaha email πριν απο λιγο μπας και με απαντησουν αυριο.

Αν δεν επικοινωνησουν αυριο εως της 11:00 αναγκαστικα θα επικοινωνησω μαζι τους τηλεφωνικα.

Αν βγαλω ακρη καλως αν οχι τοτε το μονο σιγουρο ειναι δεν ξανα αγοραζω Yamaha και δεν θα αφησω κανεναν φιλο μου να αγορασει απο αυτην την εταιρεια.

Μου αρεσει που διαβασα στο site της οτι ανακοιρυχθηκε η καλυτερη εταιρεια για το 2004 σε εξυπηρετηση.

Πλακα μου κανουν?

Εγω ενα χρονο προσπαθω να βγαλω ακρη και τον αλλον μηνα θα βγω και εκτος εγγυησης και το προβλημα μου ακομη δεν λυθηκε.

Σκεφτειτε αργοτερα τι θα γινει.

Θα μου λενε και αν σου αρεσει αν οχι τραβα αλλου.
Τελος παντων ελπιζω να τελειωσει εδω περα και να μην συνεχισει παρα περα.

Με την ευκαιρεια το καρμπυρατερ και το μπουζι ποσο συχνα μπορει να χαλαει?

Μπορει καθε μηνα ή διμηνο?

Αν ναι τι πρεπει να προσεχω για να μην χαλαει τοσο γρηγορα?

Treksto twra pou eise mesa sthn eggyhsh..
egw 8a phgena sta kentrika kai 8a ekana fasaria .....
praktika to buzi f8irete me ta xiliometra kai oxi me ton xrono ..
Ston diko mou pyravlo (katana r ay-50w suzuki) tou alazw mpouzi ana 5 me 6.000 xlm.
To karbirateraki tou edw kai 25.000 den exei pa8ei tipota (ektos apo ta typika ry8mismata)
ston mhna, se ti katastash einai to bouzi sou? f8armenh h akrh tou plhros? exei teleiwsei h akida tou ??


kala kai grhgora kseberdemata

:beer: :wave2:

pissaman
15/06/2005, 09:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από pavlaras1
Αγαπητε φιλε σε ευχαριστω για την υποστηριξη σου και για την κατανοηση που με δειχνεις.

Εστειλα μεσα απο το site της Yamaha email πριν απο λιγο μπας και με απαντησουν αυριο.

Αν δεν επικοινωνησουν αυριο εως της 11:00 αναγκαστικα θα επικοινωνησω μαζι τους τηλεφωνικα.

Αν βγαλω ακρη καλως αν οχι τοτε το μονο σιγουρο ειναι δεν ξανα αγοραζω Yamaha και δεν θα αφησω κανεναν φιλο μου να αγορασει απο αυτην την εταιρεια.

Μου αρεσει που διαβασα στο site της οτι ανακοιρυχθηκε η καλυτερη εταιρεια για το 2004 σε εξυπηρετηση.

Πλακα μου κανουν?

Εγω ενα χρονο προσπαθω να βγαλω ακρη και τον αλλον μηνα θα βγω και εκτος εγγυησης και το προβλημα μου ακομη δεν λυθηκε.

Σκεφτειτε αργοτερα τι θα γινει.

Θα μου λενε και αν σου αρεσει αν οχι τραβα αλλου.
Τελος παντων ελπιζω να τελειωσει εδω περα και να μην συνεχισει παρα περα.

Με την ευκαιρεια το καρμπυρατερ και το μπουζι ποσο συχνα μπορει να χαλαει?

Μπορει καθε μηνα ή διμηνο?

Αν ναι τι πρεπει να προσεχω για να μην χαλαει τοσο γρηγορα?

Πάρε τηλ στο ΙΝΚΑ (ινστιτούτο καταναλωτών) και σε ένα καλό δικηγόρο. Θα δεις για πότε θα σου δώσουν σημασία! ;)
:wave2: :beer:

pavlaras1
15/06/2005, 15:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpagr
Treksto twra pou eise mesa sthn eggyhsh..
egw 8a phgena sta kentrika kai 8a ekana fasaria .....
praktika to buzi f8irete me ta xiliometra kai oxi me ton xrono ..
Ston diko mou pyravlo (katana r ay-50w suzuki) tou alazw mpouzi ana 5 me 6.000 xlm.
To karbirateraki tou edw kai 25.000 den exei pa8ei tipota (ektos apo ta typika ry8mismata)
ston mhna, se ti katastash einai to bouzi sou? f8armenh h akrh tou plhros? exei teleiwsei h akida tou ??


kala kai grhgora kseberdemata

:beer: :wave2:

Αγαπητε φιλε.

Τα μπουζι που εχω αλαξει μεχρι τωρα ειναι σε συονλο 4 και εχω κανει μονο 3400 χιλιομετρα μεσα σε 10 μηνες περιπου.

Το μονο που εχουν ειναι οτι μαυριζει η ακιδα και γενικα γυρο γυρο το στομιο.

Περα απο εκει δεν παθαινει κατι αλλο και μαλιστα αν το καθαρισω με πετρελαιο.

Φαινεται σαν καινουργιο χωρις να εχει τιποτα σημαδια ουτε μαυριλες ουτε γδαρσιματα ή κατι αλλο που να σου κινησει την περιεργεια.

Αν δεν κανει παλι τιποτα αυτος και παλι απλα δεν το ξανα παω εκει και θα το παω παλι αλλου.

Μην σου πω οτι σκεφτομαι να το πουλησω μιση τιμη να φυγει απο εμενα και ας το κανουν και ανταλακτικα.


17003

pavlaras1
15/06/2005, 15:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από pissaman
Πάρε τηλ στο ΙΝΚΑ (ινστιτούτο καταναλωτών) και σε ένα καλό δικηγόρο. Θα δεις για πότε θα σου δώσουν σημασία! ;)
:wave2: :beer:

Αγαπητε μου φιλε σιγουρα θα το εκανα αυτο να ενημερωσω τον Ινκα και θα ζητουσα εναν καλο δικηγορο αλλα επειδη ειμαι ανεργος αυτην την περιοδο και δεν εχω μια στην ακρη δεν με παιρνει για κατι τετοιο.

Ασε που ο συγκεκριμενος ειναι και ο "Νταβατζης της περιοχης μας"
Τι σημαινει αυτο οτι εχει το Παρκινγκ της γειτονιας, το πρατηριο της γειτονιας, την καφετερια της γειτονιας,το φωτοτυπαδικο της γειτονιας και μια πολυκατοικια.

Επομενως οτι και να επιχειρησω να του κανω δεν θα βγει ακρη μιας και ειχα κανει μια αποπειρα στο παρελθον οχι στον ιδιο σε εναν αλλο και δεν εγινε απολυτως τιποτα.

Χαμενος χρονος.

Σκεφτομαι για καμια αλλη λυση αλλα δεν βλεπω κατι που να μπορω να κανω και ενα εχει σιγουρη επιτυχια.

Σημερα θεωρητικα ειναι να παω να το παραλαβω αλλα περασα πριν απο μια ωρα και μου ειπε οτι ακομη δεν ειναι ετοιμο.

Ασε που μπορει ουτε καν να το ειδε γιατι μπηκα στο χορο του συνεργειου και δεν ειδα πουθενα το μηχανακι μου.

Σε κανα παρκινγκ παρατιμενο θα το εχει οπως συνηθως.

Αφου να σου δωσω να καταλαβεις κανει μια εβδομαδα να το δει και τουλαχιστον αλλη μια για να το επισκευασει με την δικαιολογια οτι εχω πολλες μηχανες για επιδιορθωσει και μονο 2 τεχνικους για να της επιδιορθωσουν.

Ελα Αλεκο !!!!

:(


17005

pavlaras1
15/06/2005, 16:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από gmakris
Δυσκολα τα πραγματα...

κοιταξε στο site της Yamaha για να βρεις περισσοτερα στοιχεια για συνεργατες στην πολη σου...

http://www.yamaha-motor.gr/dealerlocator/results.jsp?page=1

Στη θεση σου θα καλουσα στην Μοτοδυναμικη στο τμημα εξυπηρετησης πελατων (210) 6293400 για να μιλησεις με καποιον υπευθυνο σε περιπτωση που μπορεις να συζητησεις το προβλημα σου...
Ακουστε τωρα τα τελευταια νεα.

Εκανα μεσα σε μια ωρα τουλαχιστον 4 κλησεις στην επισημη αντιπροσωπεια κατω στην Αθηνα "210-6293400" με ειχαν σε αναμονη για τουλαχιστον 5 λεπτα σε καθε μια κληση με αποτελεσμα να το κλεινω γιατι δεν μπορω να περιμενω σαν τον "Μαλ..α" για να με συνδεσουν με το τμημα εξυπηρετησης πελατων και μαλιστα για να εκφρασω ενα προβλημα - παραπονω που εχω.

Και επαναλαμβανω και λεω αυτη ειναι η εταιρεια που βγηκε το 2004 σαν η καλυτερη εταιρεια σε εξυπηρετηση στην Ελλαδα?

Τοτε σκεφτειτε το τι ειναι οι αλλες?

:(

Αντε να μην πω τι τους χρειαζεται ....


17006

pissaman
15/06/2005, 19:56
Δε μου λες? Το πρόβλημα το κάνει και ζεστό και κρύο?

pavlaras1
16/06/2005, 01:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από pissaman
Δε μου λες? Το πρόβλημα το κάνει και ζεστό και κρύο?

Δυστηχως φιλε μου το κανει παντα ητε ειναι ζεστο ητε ειναι κρυο.

Οποτε θελει το κανει.

Δεν μπορω να βγαλω ακρη απο τι μπορει να ειναι εδω μου το εκανε το χειμωνα με τα χιονια για να σου δωσω να καταλαβεις.

Που ειχαμε 0 βαθμους κελσιου.

Εδω το εχω το πρωι παρακαρισμενο και οταν ειναι να το ξεκινησω κανει οτι ναναι και εννοειται το βραδυ οτι δεν το χρησιμοποιουσα γιατι κοιμομουν :) .

Οσους και ρωτησα απο φιλους που ασχολιουνται μου ειπαν για καρμπυρατερ,πεταλουδα,μπουζι,φιλτρα,ρευματα.

Τωρα κατι αλλο δεν ξερω.

Ξερεις που μπορω να βρω ενα γενικο σχεδιαγραμμα μηχανης που να δειχνει ολα τα μερη του και να λεει πως ονομαζονται μπας και μαθω τιποτα μιας και αυτοι στο σερβις καταλαβαινουν οτι δεν εχω ιδεα και μου λενε ολο Μα....ες.


17028

pavlaras1
21/06/2005, 03:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από pissaman
Δε μου λες? Το πρόβλημα το κάνει και ζεστό και κρύο?

Να σου κανω την περιβοητη ερωτηση.

Αν μου το εκανε οταν ητανε μονο ζεστο τι θα σημαινε?

Επισης αν μου το εκανε μονο κρυο παλι τι θα σημαινε?

Ρωταω απλως εγκυκλοπεδικα.

:wave2:


17386

angels_gr
21/06/2005, 10:50
Πάρε στο 801- 11 - 926242 που είναι νομίζω χωρίς χρέωση και θα βγάλεις άκρη. Αν από εκεί που αγόρασες το μηχανάκι σου σε κοροιδεύει δεν φταίει η Yamaha. Να τους εξηγήσεις πως έχουν τα πράγματα και να τους πεις πως τελειώνει η εγγύηση γι’ αυτό δεν έχεις χρόνο για χάσιμο. Να κάνεις και τα παράπονα σου για τον συγκεκριμένο αντιπρόσωπο στα κεντρικά. Επίσης αν μπορείς να μας πει ποιος είναι αυτός με τον οποίο έχεις πρόβλημα, έτσι ενημερωτικά.

pavlaras1
24/06/2005, 02:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από angels_gr
Πάρε στο 801- 11 - 926242 που είναι νομίζω χωρίς χρέωση και θα βγάλεις άκρη. Αν από εκεί που αγόρασες το μηχανάκι σου σε κοροιδεύει δεν φταίει η Yamaha. Να τους εξηγήσεις πως έχουν τα πράγματα και να τους πεις πως τελειώνει η εγγύηση γι’ αυτό δεν έχεις χρόνο για χάσιμο. Να κάνεις και τα παράπονα σου για τον συγκεκριμένο αντιπρόσωπο στα κεντρικά. Επίσης αν μπορείς να μας πει ποιος είναι αυτός με τον οποίο έχεις πρόβλημα, έτσι ενημερωτικά.

Υποψιν οτι βρηκα και εναν γνωστο μου που ειχε προβλημα και αυτος μαζι του.

Ο παρακατω ειναι προς αποφυγην για ολα.

Συνεργάτης Μοτοδυναμικής:

ΣΚΟΥΤΕΡΣ ΕΠΕ

ΜΗΤΡΟΠΟΛΕΩΣ 121
54621 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Tel 1: (2310) 237407
Tel 2: (2310) 226687
Fax: (2310) 226683.

Ελπιζω να σας καλυψα λιγο πολυ.


17653

angels_gr
24/06/2005, 09:23
Ρε Pavlara τελικά τι έγινε? Έβγαλες άκρη?

pavlaras1
24/06/2005, 16:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από angels_gr
Ρε Pavlara τελικά τι έγινε? Έβγαλες άκρη?

Φιλε ακομη δεν το πηγα σε ενα απο αυτα τα συνεργεια που μου ειπε να παω η ΜοτοΔυναμικη.

1. Λογο οτι δεν εχω ουτε ενα ευρω σε περιπτωση που μου ζητησουν χρηματα για οτιδηποτε.

2. Το χρειαζομαι αυτες της μερες για να μετακινουμε μεχρι την αλλη εβδομαδα μιας και ηρθε ενας φιλος μου απο Αθηνα και ειμαστε συνεχεια στον δρομο.

Που σημαινει οτι δεν λεει να το αφησω στο σερβις και να κοινουμαστε με τα ποδια ή ακομη και με ταξι ή με λεωφορειο μιας και τα ποδια και το λεωφορειο ειναι σκετη ταλαιπωρια ενω το ταξι ειναι πολυ δαπανηρο - πολυεξοδο.

3. Ακομη κουτσα στραβα πηγαινει και θελω να το δοκιμασω να δω αν μπορω να το παω μεχρι την Χαλκιδικη (Πρωτο ποδι).

Ελπιζω αν ολα πανε καλα τελος της αλλης εβδομαδας θα το παω να το ελεγξουν.

Αυτα προς το παρον και καλη συνεχεια.


17728

pavlaras1
11/07/2005, 19:55
Αγαπητοι φιλοι.

Επιτελους το πηγα και τελικα εγινε σαν καινουργιο.

Πληρωσα φυσικα 50 ευρουλακια αλλα αξιζε τον κοπο μιας και το πηγα πρωι 08:30 και το πηρα στις 16:30.

Ενω σε ολους τους αλλους μεχρι τωρα τους το αφηνα για τουλαχιστον μια εβδομαδα και ουτε καν το βλεπανε.

Επιτελους μπορω και το πηγαινω ευχαριστα χωρις κανενα προβλημα.

Τωρα αυτο που θελω ειναι να το κανω καμια βελτιωση - μετατροπη για να γινει ποιο γρηγορο.

Ξερετε κανα καλο μαγαζι ή καμια ιστοσελιδα ή κανενας απο εσας εχει καμια προσοπικη εμπειρια για να μου προτεινει κατι ή να μου μεταφερει της γνωσεις του?

Καλες διαδρομες.

angels_gr
12/07/2005, 08:48
Άντε, καλό τέλος είχες. Ποιος ήταν ο μάστορας που το πήγες και είδες αυτή την διαφορά??? Όσο για μετατροπές δεν γνωρίζω κάτι αλλά δεν θα στο συνιστούσα. Συνήθως χάνεις μόνο λεφτά. Αν θέλεις κάτι πιο γρήγορο προσπάθησε να αγοράσεις κάτι πιο μεγάλο.

pavlaras1
13/07/2005, 17:38
Σε αυτον που τον πηγα και επιτελους μου το εφτιαξε ηταν οι αδελφοι Μερεμτζακη στην Θεσσαλονικη Κ.Καραμανλη 135.
Το θεμα ειναι οτι μαλλον το γκατεμιασα γιατι κατα της 13:00 εμεινα στην Εγνατια 100 απο μπουζι και ευτυχω ηρθε ενας απο την Express Service και μου το αλλαξε.
Εντωμεταξυ το μπουζι το ειχα αλλαξει πριν απο 2 μερες που το ειχα στο σερβις.
Εχω αλλαξει επισημα μεχρι τωρα 7 μοπυζι μεσα σε λιγοτερο απο 10 μηνες και εχω μονο 4000 χιλιομετρα στο κοντερ.

Εχεις κανεις καμια ιδεα τι μπορει να φταιει?

Μου ειπαν οτι φταιει η βενζινη και ειδικα το λαδι που αφηνει καταλοιπα.

Τι λαδι να βαλω και τι βενζινη στο γραφειο μου αυτην την στιγμη που σας γραφω εχω 4 μπουκαλια απο SHELL,CASTROL,EKO,MOTOREX.
Ολα ειναι Full Synthetic 2t.

Βενζινη εβαζα Shell V Power Racing, BP Ultimate ,
και τωρα βαζω μονο EKO Kinitron Super Unleaded.

Εχω αλλαξει 5 μοντελα μπουζι.
NGK BR8HS,BR7HS,BR6HS.
Στο μηχανακι φοραω αυτην την στιγμη NGK BRP7HS
και εχω εφεδρικο NGK B7HS.

Ε! Τι αλλο να κανω εχω ξεμεινει απο ιδεες.

Πειτε μου κατι μιας και παλι αρχιζω και τα χανω.
Δεν νομιζω να υπαρχει αλλο ατομο σαν και εμενα μεσα στην εγγυηση και να εχει τοσα προβληματα.

Ευχαριστω για τον χρονο σας.

wrenchfzr
13/07/2005, 21:58
παρακολουθησατο προβλημα και στην ερωτηση στον φιλο η απαντηση ειναι.το μπουζι δειχνει τι καυση κανει.μαυρο μπουζι ειναι πλουσιο μιγμα και κατα 95%φταιει το καρμπυρατερ.κοιτα μηπως φρεζεται η εισοδος του καρμπυρατερ απο πανω μεχρι το καρμπυρατερ.δεν ξερω ποσο ευκολο ειναι.οταν το μπουζι παρει εκεινο το μαυτο γιαλυστερο τοτε ειναι σχεδον βραχυκυκλωμενο.επεισεις μπορει να κολλα το choke.παρε τους και απυλισε τους τα ιδια μου κανανε πριν 12 χρονια με ενα fzr600 μολις πηγε να παρει δημοσιοτητα ολοι ενδιαφερθηκαν και το περιδικο που το θα δημοσιευε καθυστερισε 6 μηνες μετα εμαθα οτι ειχε μετοχες του περιοδικου.βρωμικα πραγματα.εχεις το internet μεγαλος φιλος .αυριο θα σου στειλω το τηλεφωνο του συνεργειου της yamaha .και μενα μου φενονται ψιλομ...ς.θα πας στο συνεργειο και αν δεν...κατευθειαν στα πανω πατωματα.με καταλαβαινεις;

pavlaras1
13/07/2005, 23:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από wrenchfzr
παρακολουθησατο προβλημα και στην ερωτηση στον φιλο η απαντηση ειναι.το μπουζι δειχνει τι καυση κανει.μαυρο μπουζι ειναι πλουσιο μιγμα και κατα 95%φταιει το καρμπυρατερ.κοιτα μηπως φρεζεται η εισοδος του καρμπυρατερ απο πανω μεχρι το καρμπυρατερ.δεν ξερω ποσο ευκολο ειναι.οταν το μπουζι παρει εκεινο το μαυτο γιαλυστερο τοτε ειναι σχεδον βραχυκυκλωμενο.επεισεις μπορει να κολλα το choke.παρε τους και απυλισε τους τα ιδια μου κανανε πριν 12 χρονια με ενα fzr600 μολις πηγε να παρει δημοσιοτητα ολοι ενδιαφερθηκαν και το περιδικο που το θα δημοσιευε καθυστερισε 6 μηνες μετα εμαθα οτι ειχε μετοχες του περιοδικου.βρωμικα πραγματα.εχεις το internet μεγαλος φιλος .αυριο θα σου στειλω το τηλεφωνο του συνεργειου της yamaha .και μενα μου φενονται ψιλομ...ς.θα πας στο συνεργειο και αν δεν...κατευθειαν στα πανω πατωματα.με καταλαβαινεις;

Σε καταλαβαινω.
:(