PDA

View Full Version : Πατρινοί Προσοχή



aisxos
19/03/2010, 20:16
Πηγαινοντας σημερα πατρα βρεθηκα να κοιταω τον εσωτερικο ουρανο απο το αυτοκινητο..με ευτυχως μικρο χτυπημα...Στον δρομο αντιριο - ιτεα 6-8 χλμ περιπου βρισκομουν πισω απο ενα ibiza καπου στα 120 ηρεμα ησυχα σε καλο δρομο περιφεριακης..ξαφνικα βλεπω το ibiza να κανει σαν φραπες..κοβω οσο προλαβα και περναω τρεις μπαλωμενες τρυπες την μια μετα την αλλη,που ειχαν ανοιχτει προσφατα και ηταν επιπωλαια κλεισμενες,με αποτελεσματα να χτυπησω στο κεφαλι απο το αποτομο..αμεσως μου ηρθε στην σκεψη εαν ημουν με την μηχανη που θα βρισκομουν..δεν υπηρξε ουδε μια πινακίδα ουτε τιποτα..ευτυχως που ημουν σε αυτοκινητο και οχι με την μηχανη και βρισκοταν και το μπροστινο αυτοκινητο.οποιος περναει τον δρομο ας με θυμηθει και ας προσεξει λιγο..τα μπαλωματα πιανουν και τις δυο λωριδες ..

camen
19/03/2010, 21:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από aisxos
Πηγαινοντας σημερα πατρα βρεθηκα να κοιταω τον εσωτερικο ουρανο απο το αυτοκινητο..με ευτυχως μικρο χτυπημα...Στον δρομο αντιριο - ιτεα 6-8 χλμ περιπου βρισκομουν πισω απο ενα ibiza καπου στα 120 ηρεμα ησυχα σε καλο δρομο περιφεριακης..ξαφνικα βλεπω το ibiza να κανει σαν φραπες..κοβω οσο προλαβα και περναω τρεις μπαλωμενες τρυπες την μια μετα την αλλη,που ειχαν ανοιχτει προσφατα και ηταν επιπωλαια κλεισμενες,με αποτελεσματα να χτυπησω στο κεφαλι απο το αποτομο..αμεσως μου ηρθε στην σκεψη εαν ημουν με την μηχανη που θα βρισκομουν..δεν υπηρξε ουδε μια πινακίδα ουτε τιποτα..ευτυχως που ημουν σε αυτοκινητο και οχι με την μηχανη και βρισκοταν και το μπροστινο αυτοκινητο.οποιος περναει τον δρομο ας με θυμηθει και ας προσεξει λιγο..τα μπαλωματα πιανουν και τις δυο λωριδες ..

Που ακριβως ειναι αυτο:confused: Δεν καταλαβα...:look:
Πες μας γιατι θα ταξιδεψουμε σε αυτον τον δρομο την Κυριακη...:winka:



:beer: :wave2:

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
19/03/2010, 22:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Που ακριβως ειναι αυτο:confused: Δεν καταλαβα...:look:
Πες μας γιατι θα ταξιδεψουμε σε αυτον τον δρομο την Κυριακη...:winka:



:beer: :wave2:


με το που μπαινετε στην περιφερειακη Ναυπακτου .... καμια πεντακοσαρια μετρα μετα το φαναρι .... τεραστιο προβλημα ειναι το σημειο προς αντιρριο , ενω μικροτερο ειναι προς ιτεα ..... γενικοτερα η περιφερειακη Ναυπακτου ειναι οτι το χειροτερο (μαζι με αυτη της Πατρας ) εχει να επιδειξει η περιοχη

camen
19/03/2010, 22:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
με το που μπαινετε στην περιφερειακη Ναυπακτου .... καμια πεντακοσαρια μετρα μετα το φαναρι .... τεραστιο προβλημα ειναι το σημειο προς αντιρριο , ενω μικροτερο ειναι προς ιτεα ..... γενικοτερα η περιφερειακη Ναυπακτου ειναι οτι το χειροτερο (μαζι με αυτη της Πατρας ) εχει να επιδειξει η περιοχη

Θα περασουμε απο εκει την Κυριακη...Ευχαριστουμε πολυ παιδια για την πληροφορηση...
Εχω καιρο να περασω απο περιμετρικη Ναυπακτου...

:beer: :beer: :beer:

Η περιμετρικη Πατρας τι εχει ρε συ:confused: :confused: :confused:

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
19/03/2010, 22:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Θα περασουμε απο εκει την Κυριακη...Ευχαριστουμε πολυ παιδια για την πληροφορηση...
Εχω καιρο να περασω απο περιμετρικη Ναυπακτου...

:beer: :beer: :beer:

Η περιμετρικη Πατρας τι εχει ρε συ:confused: :confused: :confused:


καταρχην να πουμε οτι ειναι δρομος 4-5 ετων .... η εισοδος της , απο Ριο , μαζι με την πρωτη εισοδο στη Πατρα , ειναι τρικυμμια 5 μποφορ απο τοτε που φτιαχτηκε (αν θυμασαι η ασφαλτος επεσε με βροχη ) στα δε τουνελ εχουν σκαψει και εχουν κανει μπαλωματα λες και ειναι η Πανεπιστημιου .... αν εχεις καιρο να πας δοκιμασε και θα δεις .....

την Κυριακη , αν σας βγαλει ο δρομος ελατε και μια ματια απο Ερατεινη .... αν το αποφασισετε στειλε πμ να συννενοηθουμε ...

camen
19/03/2010, 22:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
καταρχην να πουμε οτι ειναι δρομος 4-5 ετων .... η εισοδος της , απο Ριο , μαζι με την πρωτη εισοδο στη Πατρα , ειναι τρικυμμια 5 μποφορ απο τοτε που φτιαχτηκε (αν θυμασαι η ασφαλτος επεσε με βροχη ) στα δε τουνελ εχουν σκαψει και εχουν κανει μπαλωματα λες και ειναι η Πανεπιστημιου .... αν εχεις καιρο να πας δοκιμασε και θα δεις .....

την Κυριακη , αν σας βγαλει ο δρομος ελατε και μια ματια απο Ερατεινη .... αν το αποφασισετε στειλε πμ να συννενοηθουμε ...

Θα ανηφορισουμε προς Θερμο-Καρπενησι,δεν θα ερθουμε τοσο περα...:winka:
Αλλα θα σε εχω στο μυαλο μου για οταν ειναι:beer: :beer: :beer:

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
19/03/2010, 22:57
οκ ... αντε να σας γνωρισω γιατι καποια στιγμη ευελπιστω να ερθω μονιμα στη πατρα ...

camen
19/03/2010, 23:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
οκ ... αντε να σας γνωρισω γιατι καποια στιγμη ευελπιστω να ερθω μονιμα στη πατρα ...

Ε πεταξου καμια βολτα ...Αλλα μετα το Πασχα τωρα γτ θα την κανω για διακοπες...:D

sergiosm
20/03/2010, 09:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από aisxos
Πηγαινοντας σημερα πατρα βρεθηκα να κοιταω τον εσωτερικο ουρανο απο το αυτοκινητο..με ευτυχως μικρο χτυπημα...Στον δρομο αντιριο - ιτεα 6-8 χλμ περιπου βρισκομουν πισω απο ενα ibiza καπου στα 120 ηρεμα ησυχα σε καλο δρομο περιφεριακης..ξαφνικα βλεπω το ibiza να κανει σαν φραπες..κοβω οσο προλαβα και περναω τρεις μπαλωμενες τρυπες την μια μετα την αλλη,που ειχαν ανοιχτει προσφατα και ηταν επιπωλαια κλεισμενες,με αποτελεσματα να χτυπησω στο κεφαλι απο το αποτομο..αμεσως μου ηρθε στην σκεψη εαν ημουν με την μηχανη που θα βρισκομουν..δεν υπηρξε ουδε μια πινακίδα ουτε τιποτα..ευτυχως που ημουν σε αυτοκινητο και οχι με την μηχανη και βρισκοταν και το μπροστινο αυτοκινητο.οποιος περναει τον δρομο ας με θυμηθει και ας προσεξει λιγο..τα μπαλωματα πιανουν και τις δυο λωριδες ..

καλά έκανες και το έγγραψες.

να σε ρωτήσω όμως κάτι.
Σε τί απόσταση ήσουν από το προπορευόμενο αυτοκίνητο;;;

aisxos
20/03/2010, 10:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
καλά έκανες και το έγγραψες.

να σε ρωτήσω όμως κάτι.
Σε τί απόσταση ήσουν από το προπορευόμενο αυτοκίνητο;;;

καπου στα 10-20 μετρα μπορει και περισσοτερο..μην σχολιασετε το γεγονος οτι ημουν τοσο κοντα με τοσα χλμ.. ;)
ωστοσο εαν βρισκομουν ειτε πιο μακρυα ειτε δεν υπηρχε το μπροστα αυτοκινητο ισως να προλαβαινα λιγο περισσοτερο στα φρενα..επειδη εχω κανει τον δρομο αυτον με την μηχανη τα 100-120 θα τα ειχα σιγουρα σε αυτον τον δρομο,και δεν θεωρω οτι πηγαινα σαν τρελος..
Υ.Γ.
ενα παλικαρι με ενα ninja 636 ασημι στην ενθικη οδο βολου-λαμιας περιπου στα 20χλμ το ειχε δει valentino rossi σε ανοιχτη σχετικα στροφη εμπαινε με 200+ τερμα πλαγιασμενος και κολημενος στον τοιχο το εβλεπα τρωγοντας κολατσιο στον δρομο στο παρκιγκ :rotflmao: :rotflmao: ..απο την μια ωραιος απο την αλλη προσοχη ρε παιδια μου εφυγε η ψυχη οταν τον ειδα..!!