PDA

View Full Version : Beverly 250/x-max250/sh150 ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ



simple76
20/03/2010, 22:07
Ενδιαφερομαι να αγορασω αυτοματο scooter, το θελω για να μπορω να παω μια βολτα ξεκουραστα ως και στο λουτρακι πχ.Ειμαι αναμεσα σε αυτα: beverly 250 η 200 η x-max250 η sh 150 διαθετω μεχρη 2500 και τα περισοτερα που βρησκω ειναι ως και 06 μοντελα θα ηθελα καποιες γνωμες δεν θελω να ειναι και ζημιαρηκο και ακριβα ανταλακτικα.συγνωμη για τα ορθογραφικα μου λαθη.

thagro
21/03/2010, 11:07
Για το SH150 και το Beverly 200 μη το ψαχνεις καθολου.
Ειναι μικροί κινητήρες οι οποίοι στο ταξίδι θα σε κουράσουν και δικαιολογημένα.

Συκτριτικά των δύο άλλων θα σου έλεγα οτι και τα δύο αξίζουν τα λεφτά που θα δώσεις.

Το Beverly250 έχει μεγαλύτερο τροχό που θα σε βολέψει στην πόλη.(Στρίβει πιο εύκολα)
Το Xmax το μόνο μειονέκτημα που έχω βρει εγώ τουλάχιστο είναι οτι στις λακούβες "κοπανάει" και μάλιστα λίγο ενοχλητικό.

Κατα τα άλλα μιλάμε για τη γνωστή μάχη ιταλικού-γιαπωνέζικου.Είναι θέμα γούστου τιμής και χιλιομέτρων που έχει το καθένα που θα βρείς.Test ride είναι η μαγική λέξη.

Το Bevelry250 το είχα για δύο χρόνια και δεν είχα κανένα πρόβλημα.Η αντιπροσωπεία σφάζει σε εργατικά και ανταλλακτικα,για το yamaha δεν ξέρω.

Τρωτό σημείο του Piaggio είναι το ρουλεμάν τιμονιου που θα πρέπει να κοιτάξεις πριν αγοράσεις,σχεδόν σε όλα "αρπάζει"

Τα λεφτά που διαθέτεις υπερκαλύπτουν πιστεύω το να πάρεις κάτι καλό και με λίγα χιλιόμετρα.
Ιμάντα να έχουν αλλάξει στα χιλιόμετρα που λέει το Manual τους και θα είσαι σίγουρος.

Ευχομαι καλή επιλογή και πάντα όρθιος

simple76
21/03/2010, 11:32
Ευχαρηστω φιλε μου