PDA

View Full Version : Προβλημα με hornet 08



georgefr
22/03/2010, 13:46
Καλησπερα σας,Εχω ενα προβλημα με το horneτακι μου και δεν ξερω που μπορει να οφειλετε!Το κακο ειναι οτι μου το εχει κανει 3 φορες και δεν μπορω να το παω σε συνεργειο γιατι προφανως και οταν το παω δεν θα το κανει και ακρη δεν θα βρουμε!Το προβλημα ειναι το εξης...Ενω παταω τερμα γκαζι μου κανει ενα αποτομο κοψιμο στα ψηλα για 2 δευτερολεπτα και μετα ολα οκ!Εκει δηλαδη που παει να τα δωσει ολα το μηχανακι σε κοβει και μετα απο λιγο ολα καλα!Τι να φταιει αραγε??Ενα φιλαρακι σε gsxr που ειχε το ιδιο προβλημα περιπου ειπε πως κολλαγε ο αισθητηρας του σταντ!Εκανε παρααα πολυ καιρο να το εντοπισει ο μηχανικος και ενω ηταν ωρες πανω απο το μηχανακι!Το θεμα ειναι οτι εκινου το εκανε πολυ συχνα ενω εμενα μονο 3 φορες ως τωρα!:(

georgefr
24/03/2010, 20:18
Και το προβλημα ολο γινετε χειροτερο!Εχω αρχισει να πιστευω οτι φταιει η βενζινη!!Απο τοτε που εβαλα απο ενα συγκεκριμενο βενζιναδικο εχει χειροτερεωει παρααα πολυ!Για την ακριβεια εκτος απο κοψιματα του γκαζιου κατα την διαρκεια ανοιγματων μου κανει αρκετες φορες ρεταρισμα στο ρελαντι ριχνοντας μου στιγμιαια τις στροφες κατω απο 1000 κ κανει σαν μπουκωμενο!Αν παω να δωσω γκαζι παιζει να σταματησει αλλα παιζει να κανει σαν να εχω 5 και να μου σβησει κι ολας!Το κακο ειναι οτι δν το κανει και παραα πολυ συχνα και οταν τ πηγα συνεργειο ηταν οκ!!Να ειναι βενζινη αραγε???Η μηπως να ειναι το φιλτρο που εβαλα χωρις εξατμιση κ προγραμμα και να μπερδευει???Τα φωτα σας..

chr1s_86
24/03/2010, 22:58
αντλία βενζίνης; :confused:

menelaos46
24/03/2010, 23:02
Αν καταλαβα καλα απο τον τροπο που το περιγραφεις το πιο πιθανο ειναι να ειναι προβλημα με το μειγμα. Καυσιμο, αερας, αντλια βενζινης ισως.
Βεβαια δεν αποκλειεται και ηλεκτρικο προβλημα....
:wave2:

georgefr
24/03/2010, 23:09
Hλεκτρικο προβλημα απο οτι μου ειπαν στο συνεργειο χλωμο καθως μου ειπαν οτι θα μου ειχε αναωει λαμπακι κατι το οποιο δεν εγινε!Ελπιζω να ειναι βενζινη γιατι αλλιως θα εχει πολυ τρεξιμο καθως και αντλια να ειναι απο τη στιγμη που δεν μου το κανει παντα δεν προκειτε να εντοπιστει!:(

ΝΙΚΟΣ1000R
25/03/2010, 08:46
αισθητηρας TPS μηπως? σχεδον τα ιδια εχω δει σε δυο διαφορετικα μηχανακια:wave2:

georgefr
25/03/2010, 12:35
Xθες μεχρι και που αδειασε το ρεζερβουαρ και το γεμισα απο αλλο πρατηριο με 100 αρα μετα απο πολυ καιρο μου εκανε τα ιδια...Μολις εγραωε καποια λιγα χιλιομετρα δεν μου το ξανακανε!Απο οτι φαινεται μαλλον η βενζινη εφταιγε αν και θα φανει στην πορεια γιατι δεν εχω κανει πολλα χιλιομετρα για να ειμαι 100% σιγουρος!

angelapos
13/05/2010, 18:10
Βλακεία ξέρω αλλα΄θα το αναφέρω έτσι για τη φάση και να γελάσουμε λίγο!

Δεν παίζει να έχεις μείνει από βενζίνη και να πρέπει να γυρίσεις το ρουμπινέτο ε?

Το λέω επειδή εγώ σαν άσχετος το είχα πάθει όταν το πήρα και στο ταξίδι της επιστροφής σε κάποιες φάσεις έδινα γκάζι αλλά δεν...

Έπρεπε απλά να γυρίσω το ρουμπινέτο στη ρεζέρβα γιατί είχα κάνει καμιά 160 χλμ και είχε τελείωσε η βενζίνη!
:wacko: :wacko: