PDA

View Full Version : Τελικη ΤαΧυτητα Και Καταναλωση



giannisman
13/06/2005, 00:10
ΑΝΕΒΗΚΑ ΜΕΧΡΙ ΛΑΡΙΣΑ.ΜΕ ΕΚΤΗ ΣΤΟΝ ΚΟΦΤΗ ΝΑ ΧΤΥΠΑΕΙ ΕΙΔΑ 263 ΚΟΝΤΕΡΙΣΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΚΡΑΤΑΓΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.ΠΑΝΤΩΣ ΑΝ ΕΙΧΑΜΕ ΑΝΑΛΟΓΙΚΗ ΒΕΛΟΝΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΤΑΘΜΗ ΤΗΣ ΒΕΝΖΙΝΑΣ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΗΝ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΤΕΒΕΝΕΙ.ΜΕ ΟΔΗΓΗΣΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΕΚΤΗ ΚΑΙ 10,000 ΣΤΡΟΦΕΣ ΑΠΟ ΛΑΡΙΣΑ ΓΕΜΑΤΟΣ ΣΤΗΝ ΣΤΥΛΙΔΑ ΚΟΝΤΕΥΑ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΠΕΡΙΠΟΥ 130 ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΕΙΝΑΙ.ΑΦΟΥ ΓΙΑ ΚΑΜΙΑ 10ΑΡΙΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΜΕ 100 ΓΙΑΤΙ ΦΟΒΗΘΗΚΑ ΜΗ ΜΕΙΝΩ.ΑΠΟ ΑΘΗΝΑ ΛΑΡΙΣΑ ΕΚΑΨΕ 2 1/2 ΤΕΠΟΖΙΤΑ.ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ 750?ΜΟΝΟ ΚΝ ΦΙΛΤΡΟ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ.

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
13/06/2005, 00:53
ΤΑ ΑΛΟΓΑ ΘΕΛΟΥΝ ΤΡΟΦΗ ΓΙΑ ΝΑ ΤΡΕΞΟΥΝ ΚΟΛΛΗΤΕ ..... ΤΩΡΑ ΑΝΑΛΟΓΙΚΑ ΜΕ ΑΛΛΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ...ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΣΕΞΕΙ ΟΤΑΝ ΒΑΖΕΙΣ 6 ΑΠΟ 5 ΣΤΑ 230 ΔΗΛΑΔΗ ΠΕΡΙΠΟΥ 8-9 ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΣΤΡΟΦΕΣ (ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ) ΑΝΤΙ ΝΑ ΑΥΞΑΝΟΝΤΑΙ ΤΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΑΝΤΙΘΕΤΩΣ ΠΕΥΤΟΥΝ ΣΤΑ 220 .ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΙΤΑΧΥΝΕΙ Η 6 ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΠΑΣΕΙΣ ΤΗΝ 5 . ΣΩΣΤΑ Ή ΜΟΝΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΑ ??? ΙΣΩΣ ΘΕΛΩ ΦΙΛΤΡΑΚΙ ΣΑΝ ΕΣΕΝΑ Ή ΜΗΠΩΣ ΔΙΑΙΤΑ ???? (1,90 ΥΨΟΣ ΚΑΙ 97 ΚΙΛΑ):lol: :lol:ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΚΑΙ ΜΙΑ ACRAPOVIC:dizzy:

br492
13/06/2005, 01:06
Εμένα πάντως προχθές που έκανα μέτρηση με γέμισμα σε απόσταση 100 χλμ με 2 άτομα (200+ κιλά) στο μεγαλύτερο κομμάτι του δρόμου ταχ 120-140 και πολλές προσπεράσεις (ανοιγματα με 4 και 5η)και για μια απόσταση κοντα στα 15 χλμ να παίζω με 200 μου έκαψε 6,75 λίτρα.Πιστεύω οτι είναι καλή κατανάλωση

modeerf
13/06/2005, 08:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από giannisman
ΑΝΕΒΗΚΑ ΜΕΧΡΙ ΛΑΡΙΣΑ.ΜΕ ΕΚΤΗ ΣΤΟΝ ΚΟΦΤΗ ΝΑ ΧΤΥΠΑΕΙ ΕΙΔΑ 263 ΚΟΝΤΕΡΙΣΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΚΡΑΤΑΓΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.ΠΑΝΤΩΣ ΑΝ ΕΙΧΑΜΕ ΑΝΑΛΟΓΙΚΗ ΒΕΛΟΝΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΤΑΘΜΗ ΤΗΣ ΒΕΝΖΙΝΑΣ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΗΝ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΤΕΒΕΝΕΙ.ΜΕ ΟΔΗΓΗΣΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΕΚΤΗ ΚΑΙ 10,000 ΣΤΡΟΦΕΣ ΑΠΟ ΛΑΡΙΣΑ ΓΕΜΑΤΟΣ ΣΤΗΝ ΣΤΥΛΙΔΑ ΚΟΝΤΕΥΑ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΠΕΡΙΠΟΥ 130 ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΕΙΝΑΙ.ΑΦΟΥ ΓΙΑ ΚΑΜΙΑ 10ΑΡΙΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΜΕ 100 ΓΙΑΤΙ ΦΟΒΗΘΗΚΑ ΜΗ ΜΕΙΝΩ.ΑΠΟ ΑΘΗΝΑ ΛΑΡΙΣΑ ΕΚΑΨΕ 2 1/2 ΤΕΠΟΖΙΤΑ.ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ 750?ΜΟΝΟ ΚΝ ΦΙΛΤΡΟ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ.

Καλημέρα...είσαι σίγουρος οτι στα 263 με έκτη βρήκες κόφτη??? Να "νιώσεις" τον κόφτη στα 260+ είναι χλωμό οπότε μπάς και εριξες καμιά κλεφτή ματιά στις στροφές (rpms) και αν ναι στις πόσες ήσουν???

260χλμ/ωρα (σταθερά) έχω δεί εγώ...

Δεν έχω δεί μεγαλύτερη κατανάλωση (με απόλυτο σκίσιμο και κόφτες στις 4 πρώτες σχέσεις) από 12χλμ/λίτρο...

Μαμά εξάτμιση και μαμά φίλτρο αέρα...

giannisman
13/06/2005, 09:15
ο κοφτης μπηκε στης 12,250-12,500.Επειδη εχει γραμμουλες δεν καταλαβενεις ποσο ειναι ακριβως περιμενα αρκετα στης 12500 για αυτο λεω 12250 με12500.Παντως λιγη φορα απο κατωφερεια του δρομου υπηρχε.Εγω ειμαι 172 και 58 κιλα.Παντως ειμαι ευχαριστημενος πολλη για την επιταχυνση μεχρι τα 230-240,με πλαγιο ανεμο η μοτοσυκλετα ηταν ακλονητη και ειχες καλη αισθηση στο τιμονι.Με σταμπιλιζατερ αραγε πως θα ηταν?Παντως δινω συμβουλη σε ολους για την καταναλωση γιατι ειναι πολλη ευκολο να μεινης απο βενζινη οταν πας με τετοιες ταχυτητες αν σε αποροφησει ο δρομος και δεν κοιτας το οργανο.

modeerf
13/06/2005, 09:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από giannisman
ο κοφτης μπηκε στης 12,250-12,500.Επειδη εχει γραμμουλες δεν καταλαβενεις ποσο ειναι ακριβως περιμενα αρκετα στης 12500 για αυτο λεω 12250 με12500.Παντως λιγη φορα απο κατωφερεια του δρομου υπηρχε.Εγω ειμαι 172 και 58 κιλα.Παντως ειμαι ευχαριστημενος πολλη για την επιταχυνση μεχρι τα 230-240,με πλαγιο ανεμο η μοτοσυκλετα ηταν ακλονητη και ειχες καλη αισθηση στο τιμονι.Με σταμπιλιζατερ αραγε πως θα ηταν?Παντως δινω συμβουλη σε ολους για την καταναλωση γιατι ειναι πολλη ευκολο να μεινης απο βενζινη οταν πας με τετοιες ταχυτητες αν σε αποροφησει ο δρομος και δεν κοιτας το οργανο.

Χμμμμμμμμμμ...είμαι 99,9% σίγουρος οτι όσες φορές έχω τελικιάσει (από 250 και πάνω) οι στροφές είναι κάτω απο τις 12000rpms στην δικιά μου περίπτωση...

Και αυτό κάποια στιγμή "προγραμμάτισα" να το τσεκάρω γιατί στα παρατεταμένα τελικιάσματα η θερμόκρασία του ψυκτικού μου ανεβαίνει στους 92-93C (τελευταια παρατήρηση Σαββατο βράδυ)...την πρώτη φορά που είδα την θερμοκρασία τρελλάθηκα, νόμιζα οτι κάτι δεν πάει καλά...μετά "παρατήρησα" οτι στις τελικές έπαιζαν 11.500rpms (με 6η)...(ή τουλάχιστον στην περίπτωση μου από οσι μπορουσα να συγκεντρωθώ για να δώ, κάτω απο 12000rpms)...

Αδερφε μην με παρεξηγείς, ΔΕΝ αμφισβητώ την τελική σου (είναι πολύ κοντά στις τελικές και άλλοω παιδιών με το ίδιο μοτίρι ουτως ή άλλως), απλά μου έκανε εντυπωση το "6η και κόφτης"...

Εχουμε το ίδιο ύψος, αλλά πρέπει να είμαι καμιά 15αριά κιλά βαρύτερος απο εσένα...α και για τους τύπους έχω ζελατίνα Givi οπότε στις τελικές ταμπουρώνομαι απο πίσω και προσπαθώ να μαζέψω ότι προεξέχει...

Οπως το είπες, παραδόξως ή μοτοσυκλέτα ακόμα και σε αυτή την ταχύτητα είναι ακλόνητη (εκτός και αν πάς να πιαστεις-στηριχτείς απο το τιμόνι οπότε και παιρνεις ταλαντώσεις για τις οποίες φταίει ο αναβάτης και μόνο)

Για το σταμπιλιζατέρ...ταλαντώσεις στο μπροστινό (οι οποίες είναι απολαυστικότατες και φαινεται οτι ποτέ δεν θα εκελιχθούν σε tank slapping) είχα στις τσίτα επιταγχύνσεις στις αλλαγές 1η, 2α, 3η στον κόφτη ειδικά απο τότε που αρχισα να κάθομαι τέρμα πίσω (ο ποπός να ακουμπάει στι μονόσελο)...εξαφανίστηκαν με το που έβαλα τάπες προφόρτισης και ρύθμισα sag με αναβάτη (στο περίπου 25% μρποστά)...για την ιστορία κοντά το sag με αναβάτη και στο πίσω είναι στο περίπου 25% (5η θέση προφόρτισης, 3η θέση απόσβεσης)...απλά να έχεις υπόψιν οτι γενικά το Ζ750 έχει πολύ μπροστινό sag...αλλά απο την άλλη εσύ είσαι μόνο 58 κιλά...χμμμμμμμμ....

Για την κατανάλωση δεν πιστευω οτι υπάρχει πρόβλημα...σε μαμα Ζ όπως και να το πάς μια 180άρα χλμ την έχεις σίγουρη και με καβάτζα 1-2 λιτράκια "ρεζερβα"...η ενδειξη της βενζίνης είναι οπως και στις περισσότερες μοτο ολίγον τί σχετική...σε κατάσταση "πόλης" οι 3 πρώτες μπάρες σβήνουν οταν έχω κάνει 150χλμ (οχι ήρεμα) και απο εκει και πέρα οι επόμενες 2 φευγουν αέρα (μεχρι να αρχίσει να αναβοσβήνει η τελευταία που σημαίνει οτι μένουν 5 λίτρα ακόμα)....

Καλά χιλιόμετρα φίλε...

giannisman
13/06/2005, 09:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από modeerf
Χμμμμμμμμμμ...είμαι 99,9% σίγουρος οτι όσες φορές έχω τελικιάσει (από 250 και πάνω) οι στροφές είναι κάτω απο τις 12000rpms στην δικιά μου περίπτωση...

Και αυτό κάποια στιγμή "προγραμμάτισα" να το τσεκάρω γιατί στα παρατεταμένα τελικιάσματα η θερμόκρασία του ψυκτικού μου ανεβαίνει στους 92-93C (τελευταια παρατήρηση Σαββατο βράδυ)...την πρώτη φορά που είδα την θερμοκρασία τρελλάθηκα, νόμιζα οτι κάτι δεν πάει καλά...μετά "παρατήρησα" οτι στις τελικές έπαιζαν 11.500rpms (με 6η)...(ή τουλάχιστον στην περίπτωση μου από οσι μπορουσα να συγκεντρωθώ για να δώ, κάτω απο 12000rpms)...

Αδερφε μην με παρεξηγείς, ΔΕΝ αμφισβητώ την τελική σου (είναι πολύ κοντά στις τελικές και άλλοω παιδιών με το ίδιο μοτίρι ουτως ή άλλως), απλά μου έκανε εντυπωση το "6η και κόφτης"...

Εχουμε το ίδιο ύψος, αλλά πρέπει να είμαι καμιά 15αριά κιλά βαρύτερος απο εσένα...α και για τους τύπους έχω ζελατίνα Givi οπότε στις τελικές ταμπουρώνομαι απο πίσω και προσπαθώ να μαζέψω ότι προεξέχει...

Οπως το είπες, παραδόξως ή μοτοσυκλέτα ακόμα και σε αυτή την ταχύτητα είναι ακλόνητη (εκτός και αν πάς να πιαστεις-στηριχτείς απο το τιμόνι οπότε και παιρνεις ταλαντώσεις για τις οποίες φταίει ο αναβάτης και μόνο)

Για το σταμπιλιζατέρ...ταλαντώσεις στο μπροστινό (οι οποίες είναι απολαυστικότατες και φαινεται οτι ποτέ δεν θα εκελιχθούν σε tank slapping) είχα στις τσίτα επιταγχύνσεις στις αλλαγές 1η, 2α, 3η στον κόφτη ειδικά απο τότε που αρχισα να κάθομαι τέρμα πίσω (ο ποπός να ακουμπάει στι μονόσελο)...εξαφανίστηκαν με το που έβαλα τάπες προφόρτισης και ρύθμισα sag με αναβάτη (στο περίπου 25% μρποστά)...για την ιστορία κοντά το sag με αναβάτη και στο πίσω είναι στο περίπου 25% (5η θέση προφόρτισης, 3η θέση απόσβεσης)...απλά να έχεις υπόψιν οτι γενικά το Ζ750 έχει πολύ μπροστινό sag...αλλά απο την άλλη εσύ είσαι μόνο 58 κιλά...χμμμμμμμμ....

Για την κατανάλωση δεν πιστευω οτι υπάρχει πρόβλημα...σε μαμα Ζ όπως και να το πάς μια 180άρα χλμ την έχεις σίγουρη και με καβάτζα 1-2 λιτράκια "ρεζερβα"...η ενδειξη της βενζίνης είναι οπως και στις περισσότερες μοτο ολίγον τί σχετική...σε κατάσταση "πόλης" οι 3 πρώτες μπάρες σβήνουν οταν έχω κάνει 150χλμ (οχι ήρεμα) και απο εκει και πέρα οι επόμενες 2 φευγουν αέρα (μεχρι να αρχίσει να αναβοσβήνει η τελευταία που σημαίνει οτι μένουν 5 λίτρα ακόμα)....

Καλά χιλιόμετρα φίλε... ΤΙ ΠΙΕΣΗ ΕΧΕΙΣ ΣΤΑ ΕΛΑΣΤΙΚΑ?

giannisman
13/06/2005, 10:01
ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΜΕ ΕΚΤΗ ΚΑΙ ΙΔΙΕΣ ΣΤΡΟΦΕΣ?10000-11000?ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ 100% ΑΛΛΑ ΕΤΣΙ ΝΟΜΙΖΩ.ΠΑΙΖΕΙ ΠΑΤΙΝΑΡΙΖΜΑ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ?

modeerf
13/06/2005, 10:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από giannisman
ΤΙ ΠΙΕΣΗ ΕΧΕΙΣ ΣΤΑ ΕΛΑΣΤΙΚΑ?

Δουλευω μπροστά 34 και πίσω 38-40...

(εκτός και αν είναι ταξίδι με δικαβαλό οπότε το πίσω γίνεται 42)...

modeerf
13/06/2005, 10:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από giannisman
ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΜΕ ΕΚΤΗ ΚΑΙ ΙΔΙΕΣ ΣΤΡΟΦΕΣ?10000-11000?ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ 100% ΑΛΛΑ ΕΤΣΙ ΝΟΜΙΖΩ.ΠΑΙΖΕΙ ΠΑΤΙΝΑΡΙΖΜΑ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ?

Οχι με 6η και στις στροφές που λές δεν έχω παρατηρήσει τίποτα γιατί είναι δύσκολο να συγκεντρώνομαι στις ενδείξεις...

Αυτό που βλέπω τακτικά (και είναι σταθερές τιμές) ειναι πρώτη με κόφτη η ενδειξη ταχυμέτρου λέει 114 (+ - 2χλμ/ωρα) και σκασμένη 3η στον κόφτη 194 (+ - 2χλμ ώρα)...

Αν πατινάριζε αδερφέ θα στο έκανε πιο εντονα στις μικρές σχέσεις και πίστεψε με θα το είχες καταλάβει...

:)

gergio
13/06/2005, 17:30
παιδια για πειτε μου μηπως κανω λαθος.το φουλαρο γυρω στα 10ε κανω στην πολη γυρω στα 25χλμ και παω χαλκιδα στο δρομο 4 φορες 210-220 την υπολειπες φορες 130-140 να μην τα πολυλογο γυρισα εκανα και πισω μερικα χλμ στο συνολο εκανε 220 χλμ για να αναψει η ρεζερβα.τωρα μες την πολη και μια βολτα μεχρι σουνιο δικαβαλος η ρεζερβα αρχισε να αναβει στα 175χλμ:confused: μηπως φταιει το οργανο ?μετα απο μια βολτα σταματησε να αναβει, το βλεπω λιγο αυαισθητο! τελικα για πητε μου 220 με 175 μεγαλη διαφορα η φταιει το πολυοργανο?:confused:
το βαρος μου ειναι 84κ και υψος 1,78

gergio
13/06/2005, 17:31
και εξατμιση τελικο remus

AFTER
13/06/2005, 17:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από gergio
παιδια για πειτε μου μηπως κανω λαθος.το φουλαρο γυρω στα 10ε κανω στην πολη γυρω στα 25χλμ και παω χαλκιδα στο δρομο 4 φορες 210-220 την υπολειπες φορες 130-140 να μην τα πολυλογο γυρισα εκανα και πισω μερικα χλμ στο συνολο εκανε 220 χλμ για να αναψει η ρεζερβα.τωρα μες την πολη και μια βολτα μεχρι σουνιο δικαβαλος η ρεζερβα αρχισε να αναβει στα 175χλμ:confused: μηπως φταιει το οργανο ?μετα απο μια βολτα σταματησε να αναβει, το βλεπω λιγο αυαισθητο! τελικα για πητε μου 220 με 175 μεγαλη διαφορα η φταιει το πολυοργανο?:confused:
το βαρος μου ειναι 84κ και υψος 1,78

Μεσα στην πολη εχουμε την μεγαλυτερη καταναλωση,και ας μην ανεβαζεις πολλες στροφες!
Στην εθνικη μπουρουμε να πετυχουμε την μεγαλυτερη αυτονομια,σε λογικα πλαισια στροφων βεβαια!

Παντως γενικα ενα οχημα καει περισσοτερο βενζινη,οχι τοσο οταν δουλευει κοντα στα κοκκινα,οσο οταν με χαμηλες στροφες ανοιξουμε πολυ το γκαζι!
Γαι αυτο υα ''ψεκαστα'' εχουν μικροτερη καταναλωση απο τα καρμπυρατερατα!

gergio
13/06/2005, 17:54
η αληθεια ειναι οτι επειδη ημουν δικαβαλος πηγαινα σιγα μεχρι 4000στρ αλλα μου φανηκαν πολλα τα 220 με τα 175

AFTER
13/06/2005, 17:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από gergio
η αληθεια ειναι οτι επειδη ημουν δικαβαλος πηγαινα σιγα μεχρι 4000στρ αλλα μου φανηκαν πολλα τα 220 με τα 175

Δεν ειναι τιποτα αυτο μπροστα σε αλλα!

Ρωτα και τον idi με το 1000 να δεις τι διαφορα εχει αναλογα με το στυλ οδηγησης

gergio
13/06/2005, 18:14
εσεις πανω κατω ποσα χλμ κανεται στην πολη?

BAD BOY
13/06/2005, 22:59
ΕΓΩ ΜΕ ΤΟ 1000 ΚΑΝΩ 180 ΜΑΧ.:wave2:

giannisman
13/06/2005, 23:31
Το οργανο καλα δειχνει γιατι και τις δυο φορες εβαλα τα ιδια λιτρα βενζινης.Απλως μετα απο καποιες στροφες η καταναλωση ανεβαινει 1000%.

adam_tsouk
14/06/2005, 18:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Δεν ειναι τιποτα αυτο μπροστα σε αλλα!

Ρωτα και τον idi με το 1000 να δεις τι διαφορα εχει αναλογα με το στυλ οδηγησης


Μη ξύνεις πληγές! :lol: :lol:



Πάντως, έχει τεράστιες διαφορές αν πηγαίνεις στη πόλη 9λογικό σε όλα συμβαίνει) με το να πας ταξίδι. Εγώ και με σταθερές στροφές 6000-8000 σε ταξίδι έχω δει μικρή κατανάλωση.

paokpatra
18/06/2005, 08:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από gergio
και εξατμιση τελικο remus


ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΧΑΤΜΙΣΗ ΣΕ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟ ΜΕ ΦΙΛΤΡΟ Κ Ν ΒΓΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΑΝΘΡΑΚΟΝΗΜΑ?

ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ?

gergio
18/06/2005, 17:23
Η REMUS ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΙΝΑΙ ΑΛΟΥΜΗΝΙΟΥ ΧΑΜΗΛΑ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΥ ΜΠΑΣΣΟ ΘΩΡΥΒΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ 5-7 ΑΛΑΖΕΙ ΤΕΛΕΙΟΣ ΑΡΧΙΣΕΙ ΚΑΙ ΜΑΜΑΕΙ...ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΒΓΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΑΝΘΡΟΚΟΝΙΜΑΤΑ.ΔΕΣ ΤΙΜΕς ΚΑΙ ΚΟΙΤΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ACRAPO

paokpatra
18/06/2005, 19:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από gergio
Η REMUS ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΙΝΑΙ ΑΛΟΥΜΗΝΙΟΥ ΧΑΜΗΛΑ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΥ ΜΠΑΣΣΟ ΘΩΡΥΒΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ 5-7 ΑΛΑΖΕΙ ΤΕΛΕΙΟΣ ΑΡΧΙΣΕΙ ΚΑΙ ΜΑΜΑΕΙ...ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΒΓΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΑΝΘΡΟΚΟΝΙΜΑΤΑ.ΔΕΣ ΤΙΜΕς ΚΑΙ ΚΟΙΤΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ACRAPO

ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΚΟΜΑ ΠΑΝΤΩΣ ΟΠΟΙΑ ΚΑΙ ΑΝ ΒΑΛΩ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΘΡΑΚΟΝΗΜΑ ΚΑΙ ΛΟΓΟ ΒΑΡΟΥΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΛΟΓΟ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑΣ ΠΑΝΤΩΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΛΟΓΙΑ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΛΕΟ ΒΙΝΤΣΙ
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΡΑΠΟΒΙΤΣ ΠΗΓΑ ΣΤΗΝ ΚΑΒΑΣΑΚΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΗΠΑΝ ΟΤΙ ΓΙΑ ΤΟ Ζ ΒΓΑΙΝΕΙ ΜΟΝΟ ΣΕ ΤΙΤΑΝΙΟ

gergio
18/06/2005, 21:15
οταν λες για θερμοκρασια τι θες να πεις?γιατι με αυτη δεν καιγεσαι.
τωρα για ανθρακονηματα δεν θα τη προτιμουσα θα προτημουσα τιτανιου,να ξερεις οτι τα ανθ/τα εκτος απο οτι ειναι ακριβες εχουν και ημ.ληξης δηλαδη καιγωνται:nono: ρωτα να μαθεις

gergio
18/06/2005, 21:17
παντως και η remus καλη ειναι και ομορφη

paokpatra
18/06/2005, 22:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από gergio
οταν λες για θερμοκρασια τι θες να πεις?γιατι με αυτη δεν καιγεσαι.
τωρα για ανθρακονηματα δεν θα τη προτιμουσα θα προτημουσα τιτανιου,να ξερεις οτι τα ανθ/τα εκτος απο οτι ειναι ακριβες εχουν και ημ.ληξης δηλαδη καιγωνται:nono: ρωτα να μαθεις

Η ΤΙΤΑΝΙΟΥ ΜΕ ΤΗΝ CARBON EXOYN ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΙΜΗ ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΓΟΥΣΤΟΥ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ ΟΤΙ ΤΟ CARBON ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΟΣΟ ΟΙ ΑΛΛΕΣ

ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΜ. ΛΗΞΗΣ ΔΕΝ ΤΟ ΗΞΕΡΑ

gergio
19/06/2005, 18:19
εκτος οτι μου το εχουν πει κανα 2 φιλοι μηχανικοι,μου το ειπε και ο πιερακος....ειναι γειτονας μου οταν πηγα να παρω ενα χτ660χ

paokpatra
19/06/2005, 19:49
thanks gergio:winka:

Z-Newbie
20/06/2005, 11:05
Λοιπόν με 10 λίτρα ήρθα απο Αρκίτσα - Βύρωνα 170-175 (περίπου) χλμ.
και έχει ακόμα 2 γραμμές. Πήγαινα για 150 χλμ. με 10000-12000 στροφές. Είδα τελική 252 με 12500 στροφές μετά έπεφτε λίγο η ταχύτητα και ξανά πάνω. Όλα αυτά χωρίς αλλαγές στο μηχανάκι. Μόνο μία ζελατίνα ermax για να κρύβομαι...
:wave2:

gergio
20/06/2005, 16:36
τις γραμμες θα τις δεις καλα οταν το ξανανοιξεις το διακοπτη.εγω οταν πηγα χαλκιδα 140-220 εκανα 222χλμ και μες την πολη 175χλμ

adam_tsouk
20/06/2005, 18:27
Κάπως έτσι όπως τα λέει ο gergio ήταν και το δικό μου ΣΚ.

Με χαλαρούς κυρίως ρυθμούς.


που σκατά το πόσταρα δεν μπορώ να βρω! :sick:

GTZ750
27/06/2005, 06:39
χθες ειχα παει βολτα με το παιδι με το κοκκινο z750 με την akrapovic που ειχε βρει ο idi και μιλαγανε στα διοδια!!!
αυτος εχει βαλει εξατμηση power commander,φιλτρο και εχει ανοιξει τρυπα στο φιλτροκουτι(την γνωστη πατεντα)!!
ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΣΥΚΩΝΕΤΑΙ ΣΟΥΖΑ ΜΕ ΓΚΑΖΙ ΜΟΝΟ!!!εχει 108 αλογα δυναμομετρημενα στον τροχο!!!και του εχει γραψει τελικη 279(ετσι μου ειπε)!!!!!εχει κανει και 37000χιλιομετρα!!!:wave2: :wave2:

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
28/06/2005, 16:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από GTZ750
χθες ειχα παει βολτα με το παιδι με το κοκκινο z750 με την akrapovic που ειχε βρει ο idi και μιλαγανε στα διοδια!!!
αυτος εχει βαλει εξατμηση power commander,φιλτρο και εχει ανοιξει τρυπα στο φιλτροκουτι(την γνωστη πατεντα)!!
ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΣΥΚΩΝΕΤΑΙ ΣΟΥΖΑ ΜΕ ΓΚΑΖΙ ΜΟΝΟ!!!εχει 108 αλογα δυναμομετρημενα στον τροχο!!!και του εχει γραψει τελικη 279(ετσι μου ειπε)!!!!!εχει κανει και 37000χιλιομετρα!!!:wave2: :wave2:


ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ....Σ Η Κ Ω Ν Ε Τ Α Ι ΜΟΝΟ ΜΕ ΓΚΑΖΙ ....ΤΟ POWER COMMANDER ΔΕΝ ΣΟΥ ΣΙΝΕΙ ΙΠΠΟΥΣ ... ΑΠΛΑ ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ ΤΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΡΥΘΜΙΖΕΙΣ ΜΕΣΩ Η/Υ ΣΕ ΠΟΙΟ ΦΑΣΜΑ ΣΤΡΟΦΩΝ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟΔΟΣΗ ΙΠΠΩΝ ....ΟΛΗ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ Η ACRAPOVIC ... ΜΕ ΤΗΝ ΤΡΥΠΑ ΣΤΟ ΦΙΛΤΡΟΚΟΥΤΙ ΠΕΤΥΧΑΙΝΕΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΕΙΣΟΔΟ ΟΞΥΓΟΝΟΥ ΣΤΟ ΨΕΚΑΣΜΟ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΚΑΙΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ , ΝΑ ΚΡΕΜΑΕΙ ΧΑΜΗΛΑ ΑΛΛΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΤΕΛΙΚΗ ΑΠΟ ΕΜΑΣ .... ΚΑΤΙ ΔΗΛΑΔΗ ΣΑΝ ΦΙΛΤΡΟ ... ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΤΡΥΠΑ ΣΤΟ ΚΟΥΤΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΡΥΘΜΙΣΗ ΜΕΣΩ POWER COMMANDER ΤΟΥ ΔΙΑΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΣΤΡΟΦΩΝ/ΙΣΧΥΩΣ ΕΠΙΤΥΓΧΑΝΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΜΠΑΜ (ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΣΗΚΩΝΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΓΚΑΖΙ) ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΤΟΥ ΜΑΜΙΣΙΟΥ Ζ ΘΑ ΘΕΛΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΧΡΟΝΟ . ΑΝ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΠΕΙΡΑΞΕΙ ΤΟ ΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ... ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΘΑ ΚΡΕΜΑΓΕ ΧΑΜΗΛΑ