PDA

View Full Version : Ολα τριγυρω αλλαζουνε ...



crs-k
13/06/2005, 10:51
Λιγο η αναγκη μου να βρισκομαι μεσα στο βουνο, λιγο η περιεργεια μου να δω κατα ποσο "δουλευει" το ProRoadBook που φτιαχνω, και βρισκομαι το πρωι της Κυριακης στον δρομο για την Λιβαδια.
Αν και εφυγα αργα (κατα τις 10) μιας και το ψιλοξενυχτησα χτες, δεν θελησα να το ποσταρω, για να μην παρω αθελα μου κανεναν στο λαιμο μου, μιας και πηγαινα και σε κομματι που ΔΕΝ το ηξερα καθολου.
Καφες και βενζινα στο "90" και απο το Κάστρο προς την Λειβαδια.
Στοχος ηταν το Ζερίκι (Ελικώνας) με σκοπο απο 'κει να μπω στους "Κολιέδες" που υπαρχει ενα πολυπλοκο δικτυο χωματοδρομων, ωστε να δω αν "βολευει" και μπορω να "βγω" απο ΄κει μεσα με το RoadBook, κομματι του οποιου ειχα στο Reader.
Λιγο εξω απο την Λιβαδια, αφηνουμε τον κεντρικο δρομο που παει για Αράχωβα και στριβουμε προς Ελικώνα και Κυργιάκι.
Λιγο μετα, περνοντας την Ανάληψη και πιανοντας το στροφιλικι πανω στο Βορειο κομματι του Ελικώνα, η ζεστη εξαφαναζεται ως δια μαγειας και την θεση της παιρνει μια πολυ ευχαριστη δροσια.
Φτανοντας στο διασελλο (1070μ) βρισκουμε στ' αριστερα μας τον τσιμεντινο δρομο που κατεβαινει προς τον Ελικώνα (το χωριο) ενω ευθεια ο δρομος προχωραει προς το Κυργιάκι.
Προσοχη στους παγους (μερικοι - μερικοι) κατα τους χειμωνιατικους μηνες!
Ο σκοπος μου ηταν να ξεκινησω το κομματι του RoadBook μεσα απο το χωριο.
Φτανοντας στην πλατεια ο καιρος ειχε "γεμισει" για τα καλα ...


16761

crs-k
13/06/2005, 10:53
... και μιας και ηταν ο καιρος που μ' αρεσει φοβερα, μια σταση για ενα "καφεδακι" κι ενα τσιγαρακι ...


16762

crs-k
13/06/2005, 10:55
... πριν ξεκινησω το "εγχειρημα", ηταν για μενα επιβεβλημενη!
Απολαυσα και ξεκουραστηκα κι εγω και τ' αλογο, και δυο-τρια "καφεδακια" μετα ειμαστε ετοιμοι να ξεκινησουμε.


16763

crs-k
13/06/2005, 10:56
Βρισκω το πρωτο σημειο, τον χωματοδρομο ΜΕΤΑ το Νεκροταφειο κι οχι Πριν που ειχα γραψει, και τον ακολουθω μεχρι την Ασφαλτο.
Ο δρομος επειδη ΔΕΝ χρησιμοποιηται πια στα τελευταια 30 μετρα ειναι χαλασμενος και στην ασφαλτο πρεπει να βγεις με μικρο αλματακι ...

Θεωρητικα μετα απο 150μ πανω στην ασφαλτο επρεπε να βρω στ' αριστερα μου τον χωματινο που θα με "εβαζε" στους "Κολιέδες".
Αμ δε ...
Οταν φτιαχτηκε ο (σχετικα καινουργιος) ασφαλτινος κοπηκε το βουνο και μπηκαν και τσιμεντενιες αντιριδες.
Βρηκα ενα ανοιγμα και περασα αριστερα για να το ψαξω.
Την πρωτη φορα σχετικα ευκολα βρηκα ενα εγκατελειμενο και χορταριασμενο χωματινο που μετα απο λιγο γινοταν φαρδυ μονοπατι ...


16764

crs-k
13/06/2005, 11:00
... αλλα παρ' ολα αυτα τον ακολουθησα μεχρι που εξαφανιστηκε ...
Εκανα Zoom Out στο GPS και συμβουλευομενος και τον "αναλυτικο" χαρτι καταλαβαινω οτι ΔΕΝ ειναι αυτος που ψαχνω.

Ξαναβγαινω στην ασφαλτο και με το GPS σε μεγαλο Zoom ψαχνω να βρω (πηγαινοντας πανω-κατω) που ακριβως ηταν καποτε ο δρομος.
Αφου εντοπισα το σημειο, χωρις να υπαρχει φυσικα ΚΑΝΕΝΑ δειγμα δρομου, ξαναμπαινω απο ενα αλλο ανοιγμα στις αντιριδες και κατευθυνομαι προς τα 'κει.
Ανεβαινω μια χορτιαριασμενη πλαγια κατευθυνομενος προς ενα παλιο και μισογκρεμισμενο κτισμα, με το σκεφτικο οτι ο "δρομος" θα περναγε απο 'κει αλλα και με την επιβεβαιωση του GPS οτι βρισκομαι ΠΑΝΩ στον "δρομο".
Απο το κτισμα και μετα κινουμαι πανω σε κατι σαν μονοπατι και η πρωτη "στραβη" δεν πολυ αργησε ...
Περνοντας κατω απο κλαδια, κι ενω εγω ειμαι σκυμενος στο πλαι σχεδον της Αφρικα, ακουγεται το "κρακ" ...
Η ψηλη ζελατινα ΔΕΝ καταφερε να "σπρωξει" ενα κλαρι και παραδιδει το πνευμα στο σημειο που εχω σε κυκλο ...


16765

crs-k
13/06/2005, 11:01
To be continued later ... :cool: :wave2:

OldMan
13/06/2005, 11:16
:wave2: :beer: :wave2:

Χαίρομαι όταν βρίσκω κάποιον που συμφωνούμε στον ορισμό του "πατημένου χωματόδρομου" !!!

Υ.Γ.

"Αυτός" που ήταν πίσω από την ζελατίνα, τι απέγινε ???

:lol: :beer: :lol:

free rider
13/06/2005, 11:29
Μπράβο Χρήστε...

χαίρομαι πραγματικά να βλέπω να χρησιμοποιούν τις μηχανές και να τις πηγαίνουν εκεί που πρέπει ...

ας είναι ον οφφ ας είναι εντούρο ας είναι τέλος πάντων οτι θέλει..


οχι στο μπουρνάζι για καφέ ...
σαν άλλους που το "παίζουν χωματεροί"...

:beer: :beer:

Dodok edessa
13/06/2005, 11:33
ΓΑΜΩΤΟ ...:(
ΕΙΔΑ ΤΗΝ ΝΤΟΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΤΥΡΑΚΙ ΜΕ ΤΟ ΟΥΖΑΚΙ ΚΑΙ ΜΕ ΕΠΙΑΣΕ ΜΙΑ ΛΙΓΟΥΡΑ :( :wave2:

Stergios69
13/06/2005, 12:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
...ακουγεται το "κρακ" ...
Η ψηλη ζελατινα ΔΕΝ καταφερε να "σπρωξει" ενα κλαρι και παραδιδει το πνευμα στο σημειο που εχω σε κυκλο ...

Κρίμα η ζελατίνα...:bawl:
(ώστε γι αυτό η Χόντα έβγαζε το άφρικα με χαμηλή... :winka: )
Για πες, η σέλα του Μπάτζιο πως σε βόλεψε στο χώμα;

crs-k
13/06/2005, 12:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
....................
"Αυτός" που ήταν πίσω από την ζελατίνα, τι απέγινε ???

:lol: :beer: :lol:



Συγκλητικος: "Αυτος" δεν θα 'ναι καθολου ευχαριστημενος ...
Καισαρας: Ποιος ???
Συγκλητικος: Μααα, Εσεις!
Καισαρας: Αααα! "Αυτος" !!!


:lol: :rotflmao: :lol:



"Αυτος" λοιπον ηταν σκυμενος στο πλαϊ !!!

:lol: :rotflmao: :lol:

crs-k
13/06/2005, 12:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stergios69
Κρίμα η ζελατίνα...:bawl:
(ώστε γι αυτό η Χόντα έβγαζε το άφρικα με χαμηλή... :winka: )
Για πες, η σέλα του Μπάτζιο πως σε βόλεψε στο χώμα;


Η σελλα, οπως θα διαβασεις αργοτερα, ειναι εντελως "διακοσμητικο" στοιχειο ... :wacko:


:lol: :rotflmao: :lol:

OldMan
13/06/2005, 12:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k

"Αυτος" λοιπον ηταν συμενος στο πλαϊ !!!



:confused: :confused: :confused:

Ομολογώ ότι την τεχνική οδήγησης του "συμένος " δεν την γνωρίζω !!!

:lol: :beer: :lol:

crs-k
13/06/2005, 12:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
:confused: :confused: :confused:

Ομολογώ ότι την τεχνική οδήγησης του "συμένος " δεν την γνωρίζω !!!

:lol: :beer: :lol:


Σκυμενος !!!
Σκυμενος !!!
Σκυμενος !!!


Αλλος Νασουλσ' μας βρηκε ...

:lol: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :lol:

nikoskkk
13/06/2005, 14:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
... και μιας και ηταν ο καιρος που μ' αρεσει φοβερα, μια σταση για ενα "καφεδακι" κι ενα τσιγαρακι ...


Εγώ γιατί δεν βλέπω καφεδάκι? Και βλέπω τσιπουρ…..κι????:wacko: :wacko: :wacko:

crs-k
13/06/2005, 15:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikoskkk
Εγώ γιατί δεν βλέπω καφεδάκι? Και βλέπω τσιπουρ…..κι????:wacko: :wacko: :wacko:


ΣΣσσσσσσσσςς !!!

Κρυβε λογια εσυ !!! :look:

crs-k
13/06/2005, 15:03
Να σημειωσω οτι ΔΕΝ ειναι το κλαρακι που φαινεται σε πρωτο πλανο αλλα τα πιο πισω στην σκια!
Η φωτο βγηκε αφου καταφερα με καποιο τροπο να γυρισω το θηριο και ξαναβγηκα απο 'κει μεσα.

Αφου ειδα κι αποειδα αποφασισα οτι τελικα ΔΕΝ υπαρχει πλεον αυτος ο "δρομος" μιας και ΔΕΝ υπηραν ουτε σημαδια απο περπατημενο (με τα ποδια) μονοπατι (με μπλε "χ" στον χαρτη που επισυναπτω) ...
Επιστρεφω προς την ασφαλτο και κοιταω για αλλη "εισοδο" στους "Κολλιέδες", την οποια και βρισκω λιγο παρακατω (με πρασινο ειναι η διαδρομη που ακολουθησα τελικα) ...

Η περιοχη στην αρχη, ειναι κατεστραμενη απο τα παλια λατομεια βωξιτη που εχει ομως αρχισει να "παιρνει παλι τα πανω της" μιας κι εχουν σταματησει να δουλευουν εδω και καποια χρονια ...
Το οτι ειχε "λατομια" η περιοχη βεβαια ειναι "φανερο" σε καποιον που "διαβαζει" χαρτες, λογω των πυκνων (κι αχρειαστων φαινομενικα) χωματοδρομων.
Αυτο το αρχικο κομματι εκτος του οτι ειναι δυσκολο στην πλοηγηση ειναι και παλουκι στην οδηγηση μιας κι οι ανηφορικοι του δρομοι ειναι "στρωμενοι" με τα υπολοιματα των εκσκαφων (για να μην γλυστραν τα φορτηγα) που αποτελουνται απο "χαλικι" στο μεγεθος μπαλας του μπειζμπολ.
Και ναι μεν για τα φορτηγα μπορει να 'ναι καλο, αλλα για οτιδηποτε αλλο με μικροτερη ροδα ειναι κολαση μιας και ΔΕΝ υπαρχει κατι σαθροτερο στο πατημα, ακομα και με τα ποδια ...

Πηγαινω πια μονο με το GPS και τον χαρτη μιας και ΔΕΝ μπορω πια να εντοπισω το σημειο που βρισκομαι μεσα στο RoadBook ...
Με μονο ενα μικρο λαθος 200 μετρων σε δρομο που τελειωνε, εχω κερδισει καποιο υψος μεσα απο αυτην την "σαρα" ...

Εκει κτυπησε το τηλεφωνο! Επιασε βλεπετε σημα το βαμιδι ...
Σταματαω και μιλαω με την γυναικα μου που ανησυχουσε μιας και ΔΕΝ ηξερε που ακριβως ημουν.
Της εξηγησα και την καθησυχασα ειδικα για το οτι (αλλη μια φορα) ημουνα μονος μου.
Κραταω μονο την ερωτηση της "Και καλα, αν σου πεσει η μηχανη τι θα κανεις?", οχι οτι ειμαι προληπτικος, αλλα να ....
Τριαντα δευτερα μετα που εκλεισα το τηλεφωνο ερχεται και η πρωτη πτωση (σημειο Α, με μωβ) ...
Οχι ακριβως πτωση, αλλα καπου που εσκαψε πανω στο σαθρο, πατησα κατω αλλα ουτε το ποδι "κραταγε" οποτε την αφησα και την ξανασηκωσα αμεσως.

Διακοσια μετρα πιο πανω ομως (σημειο Β) σε ανηφορικη φουρκετα με κλιση ξανα συμβαινει ακριβως το ιδιο.
Δεν προσπαθω να την κρατησω, την αφηνω να ακουμπησει και ειπα οτι θα την σηκωνα ...

Φρουδες ελπιδες!
Η κλιση που ειχε ο δρομος και το κοτρωνοχαλικο που ειχε και ΔΕΝ ειχα καν σταθερο πατημα με εξαντλησαν στις τρεις πρωτες προσπαθειες.
Καταφερα να ανοιξω την μπαγκαζιερα και να παρω το νερο απο μεσα, μιας κι ο ηλιος που βγηκε με το που μπηκα στα "δυσκολα" εκανε καθε προσπαθεια ακομα πιο δυσκολη.
Εκατσα σε μια σκια πιο διπλα και πηρα δυο ανασες για να ξαναπροσπαθησω.
Ματαια!
Η ελπιδα του να περασει καποιος ανηκε στην σφαιρα της φαντασιας ...

Ξαπλωσα στην σκια για να ανακτησω καλυτερα δυναμεις.
Ειχα τελειωσει κι ενα λιτρο νερο ...
Οταν στην Εβδομη προσπαθεια το Κτηνος ξανασταθηκε στα ποδια του !!!

Μετα απο κανα 10λεπτο ξεκουρασης, καβαλαω και συνεχιζω.
Η "καθυστερηση" ηταν γυρω στα 50 λεπτα, αντι για 1 αν ειχα παρεα ...
Οι χουφτες ειναι ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ, μιας και στο σημειο της δευτερης πτωσης η μανετα του συμπλεκτη "σημαδευε" ενα κοτρωνι απο κατω της ...

Το σημειο αυτο ηταν και το τελευταιο σαθρο κομματι μιας και 50 μετρα πιο πανω εβγαινα απο την περιοχη των λατομιων!

(Τα κοκκινα αριθμημενα κομματια στον χαρτη ειναι τα κομματια του RoadBook)


16784

crs-k
13/06/2005, 15:04
Ο δρομος μεχρι την "Λάκκα" και την "Λούτσα" πιο κατω ειναι κακης βατοτητας, μιας και ΔΕΝ χρησιμοποιειται αλλα οπωσδηποτε ειναι πολυ καλυτερος απο την σαρα μεσα στα λατομεια.
Το να κατσεις βεβαια πανω στην σελλα εστω και για λιγο, για να ξεκουρασεις τα γονατα σου, ειναι μια πολυτελεια που ΔΕΝ την εχεις, μιας και την μεση ΔΕΝ μπορεις να την ξεγελασεις την ρουφιανα με τιποτα!

Φτανοντας στο "Λιθαρι" και επειδη ειχε περασει η ωρα, αποφασιζω να "βγω" προς το Στείρι, οπου δυο μπυριτσες κι 1,5 λιτρο νερο, αναπληρωσαν καπως τα "υγρα" που αφησα εκει πανω.


16785

crs-k
13/06/2005, 15:06
Απο το Στέιρι (450μ) ανεβαινω μεχρι το Κυριάκι (760μ) κι απο 'κει συνεχιζω το ανεβασμα προς το σημειο που μπηκα σους "Κολλιέδες" και τον Ελικώνα (ΝΑΙ εκεινο τον δρομο με τους παγους) απολαμβανοντας την διαδρομη και τον δροσερο αερα.
Κατεβαινοντας προς την Λιβαδια λες και μπηκα ξαφνικα σ' ενα φουρνο!
Ας ειναι καλα το "καλοκαιρινο" μπουφαν που φοραγα και το κλαρακι που μου "εβγαλε" την ζελατινα ...

Ενα καφε και βενζινα στο "90" και επιστροφη στο Μεγαλο Χωριο, "με χιλιες δυο εικονες στο μυαλο" και μια ευχαριστη κουραση στο κορμι.



Συμπερασματα:

Ειναι δυσκολο να 'σαι ΜΟΝΟΣ στο βουνο !
Ειναι ΒΑΡΙΑ η Αφρικα !
Ειναι ΟΜΟΡΦΟ το βουνο !!!


:smokin: :beer: :wave2:

OldMan
13/06/2005, 15:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
...Η "καθυστερηση" ηταν γυρω στα 50 λεπτα, αντι για 1 αν ειχα παρεα ...

:lol: :rotflmao: :lol:

Μάλισταααααα....

Το πιάσαμεν το υπονοούμενον !!!

:lol: :rotflmao: :lol:

Υ.Γ. 1
Αν είναι να σηκώνουμε Άφρικες σε ΟΛΗ την διαδρομή, να φέρω χειροκίνητο "εργάτη" με τροχαλίες !!!!

Υ.Γ. 2
Αφού πλέον εξασφάλισες ότι δεν θα ακολουθήσει κανείς άλλος (πλην των "δηλωμένων ανυποψίαστων"), αρχίζεις και ξεφουρνίζεις σιγά-σιγά τα "εύκολα" κομμάτια !!!

:wave2: :beer: :wave2:

crs-k
13/06/2005, 15:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan

................................


:lol: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :lol:

sas
13/06/2005, 15:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Απο το Στέιρι (450μ) ανεβαινω μεχρι το Κυριάκι (760μ) κι απο 'κει συνεχιζω το ανεβασμα προς το σημειο που μπηκα σους "Κολλιέδες" και τον Ελικώνα (ΝΑΙ εκεινο τον δρομο με τους παγους) απολαμβανοντας την διαδρομη και τον δροσερο αερα.
Κατεβαινοντας προς την Λιβαδια λες και μπηκα ξαφνικα σ' ενα φουρνο!
Ας ειναι καλα το "καλοκαιρινο" μπουφαν που φοραγα και το κλαρακι που μου "εβγαλε" την ζελατινα ...

Ενα καφε και βενζινα στο "90" και επιστροφη στο Μεγαλο Χωριο, "με χιλιες δυο εικονες στο μυαλο" και μια ευχαριστη κουραση στο κορμι.



Συμπερασματα:

Ειναι δυσκολο να 'σαι ΜΟΝΟΣ στο βουνο !
Ειναι ΒΑΡΙΑ η Αφρικα !
Ειναι ΟΜΟΡΦΟ το βουνο !!!


:smokin: :beer: :wave2:

Μπράβο ρε Χρήστο...αλλά μέχρι να κάνεις το touring για τα βόρεια δε θα σου έχει μείνει τακούνι για τακούνι.

Όσο για το βάρος (θέλει τρόπο και όχι κόπο)....μου δείξανε και έμαθα

crs-k
13/06/2005, 15:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από sas
Μπράβο ρε Χρήστο...αλλά μέχρι να κάνεις το touring για τα βόρεια δε θα σου έχει μείνει τακούνι για τακούνι.

Όσο για το βάρος (θέλει τρόπο και όχι κόπο)....μου δείξανε και έμαθα


Εχεις δικιο ... :(

Θα κλειστω μεσα και ΔΕΝ ξαναβγαινω μεχρι τοτε !!! :sick:

:lol: :rotflmao: :lol:



Απο το τιμονι την σηκωνα κι εγω, αλλα ειπα οτι ειχε κλιση το σημειο, εκτος του οτι γλυστραγε ...
Οι ακρη της ροδας, για να καταλαβεις, ηταν ΠΙΟ ΨΗΛΑ απο τεποζιτο !!! :sick:

sas
13/06/2005, 15:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Εχεις δικιο ... :(

Θα κλειστω μεσα και ΔΕΝ ξαναβγαινω μεχρι τοτε !!! :sick:

:lol: :rotflmao: :lol:



Απο το τιμονι την σηκωνα κι εγω, αλλα ειπα οτι ειχε κλιση το σημειο, εκτος του οτι γλυστραγε ...
Οι ακρη της ροδας, για να καταλαβεις, ηταν ΠΙΟ ΨΗΛΑ απο τεποζιτο !!! :sick:

Προφανώς εννοείς από το τιμόνι χρησιμοποιώντας μόνο το ένα grip.
Σκέφτηκες να την φέρεις σβούρα (με το ανάλογο τίμημα βέβαια σε γδαρσίματα)...ώστε να αλλάξει θέση?

Μικρή Λουλού
13/06/2005, 15:50
ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΕΙ ΑΡΚΕΤΑ,ΘΑ ΠΩ ΜΟΝΟ ΤΑ ΕΞΗΣ..
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΕΡΙΚΟΙ ΚΑΝΟΝΕΣ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑΙΝΟΥΜΕ ΣΕ ΑΓΝΩΣΤΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΑΝΑΜΕΣΑ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ "ΟΔΗΓΩ ΜΟΝΟΣ ΚΑΙ ΣΕ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ.."
ΔΕΝ ΘΑ ΠΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΜΕΤΑΝΟΙΩΣΩ,ΑΛΛΑ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΑ ΚΟΙΝΑ ΣΗΜΕΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΤΩΣΗ ΤΟΥ "RUNNER DUCATI" KAI TO KEIMENO TOY ΠΟΥ ΠΟΛΛΟΙ ΤΟΥ ΤΗΝ "ΠΕΣΑΜΕ"...

Ο ΕΧΩΝ ΩΤΑ ΑΚΟΥΕΙΝ,ΑΚΟΥΕΤΩ...

sas
13/06/2005, 15:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtymoto
ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΕΙ ΑΡΚΕΤΑ,ΘΑ ΠΩ ΜΟΝΟ ΤΑ ΕΞΗΣ..
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΕΡΙΚΟΙ ΚΑΝΟΝΕΣ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑΙΝΟΥΜΕ ΣΕ ΑΓΝΩΣΤΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΑΝΑΜΕΣΑ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ "ΟΔΗΓΩ ΜΟΝΟΣ ΚΑΙ ΣΕ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ.."
ΔΕΝ ΘΑ ΠΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΜΕΤΑΝΟΙΩΣΩ,ΑΛΛΑ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΑ ΚΟΙΝΑ ΣΗΜΕΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΤΩΣΗ ΤΟΥ "RUNNER DUCATI" KAI TO KEIMENO TOY ΠΟΥ ΠΟΛΛΟΙ ΤΟΥ ΤΗΝ "ΠΕΣΑΜΕ"...

Ο ΕΧΩΝ ΩΤΑ ΑΚΟΥΕΙΝ,ΑΚΟΥΕΤΩ...

Κάτσε ρε θανάση...δηλαδή άμα δε βρίσκεις παρέα δε πας βόλτα??
Δεν είπα ότι είναι ότι καλύτερο....αλλά τι κάνεις σε αυτή την περίπτωση?

Μικρή Λουλού
13/06/2005, 16:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από sas
Κάτσε ρε θανάση...δηλαδή άμα δε βρίσκεις παρέα δε πας βόλτα??
Δεν είπα ότι είναι ότι καλύτερο....αλλά τι κάνεις σε αυτή την περίπτωση?




ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΣΤ..

sas
13/06/2005, 16:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtymoto
ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΣΤ..

ΜΗ ΜΟΥ ΦΩΝΑΖΕΙΣ ΕΜΕΝΑΝΕ :evil:

μίλα μου γλυκά

επομένως τόσα ταξιδιωτικά που έχει γράψει ο Χρήστος ή αυτό της Κρήτης θα έπρεπε να τα βάζαμε στον κωλαρίκο μας :winka: .

Και να μη μπορούμε έστω και νοητά να ταξιδεύουμε με τις διαδρομές που κάνουν διάφοροι από εμάς κατά καιρούς.

OldMan
13/06/2005, 16:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtymoto
ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΣΤ..

:lol: :lol: :lol:

Ενώ κάνεις άνετα post, για παράδειγμα, τον εκτελωνισμό σου από την Χίο ???

:lol: :beer: :lol:

crs-k
13/06/2005, 16:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtymoto
ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΕΙ ΑΡΚΕΤΑ,ΘΑ ΠΩ ΜΟΝΟ ΤΑ ΕΞΗΣ..
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΕΡΙΚΟΙ ΚΑΝΟΝΕΣ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑΙΝΟΥΜΕ ΣΕ ΑΓΝΩΣΤΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΑΝΑΜΕΣΑ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ "ΟΔΗΓΩ ΜΟΝΟΣ ΚΑΙ ΣΕ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ.."
ΔΕΝ ΘΑ ΠΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΜΕΤΑΝΟΙΩΣΩ,ΑΛΛΑ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΑ ΚΟΙΝΑ ΣΗΜΕΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΤΩΣΗ ΤΟΥ "RUNNER DUCATI" KAI TO KEIMENO TOY ΠΟΥ ΠΟΛΛΟΙ ΤΟΥ ΤΗΝ "ΠΕΣΑΜΕ"...

Ο ΕΧΩΝ ΩΤΑ ΑΚΟΥΕΙΝ,ΑΚΟΥΕΤΩ...


Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtymoto
ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΣΤ..



Οσο κι αν αυτο που θα πω με "πληγωνει" ... :sick:




Εχεις δικιο ΒΟΥΝΟ !!! :lol:


Βεβαια αναφερομαι ΜΟΝΟ στο σημειο για την "αγνωστη διαδρομη"!
Τα ιδια ΑΚΡΙΒΩΣ ισχυουν και σε "γνωστη διαδρομη" !

Μιας κι η "στραβη" δεν ρωταει αν την ξερεις ή οχι την διαδρομη ... :wacko:

Ο Κανονας λοιπον ειναι: ΔΕΝ ΠΑΜΕ ΠΟΤΕ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ !!!


Η "συγκριση" ομως ειναι (κατα την γνωμη μου παντα) τουλαχιστον ατυχης.

Μιας και την μαμακια που κανω, ΠΑΝΤΑ την παραδεχομαι και μαλιστα στα "Συμπερασματα" ειναι το ΠΡΩΤΟ που εγραψα!

Αν ΔΕΝ ποσταραμε καποιοι στα "Ταξιδιωτικα", ΔΕΝ θα ειχε και νοημα υπαρξης η ενοτητα.

Το θεμα για μενα απο αυτο το σημειο ειναι να αποκομιζονται εμπειριες και διαδρομες απο τους υπολοιπους για πιθανη μελλοντικη χρηση.

ΔΕΝ θα 'ταν "τιμιο" (κατ' εμε παντα) να πω οτι "ΔΕΝ εγινε τιποτα" και "πηγαιντε και μονοι σας παιδια, θα τα καταφερετε οπως κι εγω"!

Εγω λοιπον κατεγραψα την διαδρομη με ΟΛΕΣ της της δυσκολιες, προσπαθοντας να αποτρεψω τον τυχοντα μιμητη της προσπαθειας απο το ΙΔΙΟ ΛΑΘΟΣ !!!


Θα ηθελα να πω δημοσια οτι "ΔΕΝ το ξανακανω" (να παω μονος μου), αλλα για να ειμαι απολυτα ειλικρινης θα πω μονο οτι "θα το προσπαθησω πολυ" (ειτε με την μηχανη, ειτε ορειβατικα)!

Κι αυτο γιατι με ξερω και ξερω οτι η αναγκη μου για το "βουνο", ειδικα οταν ειναι συσσωρευμενη", μπορει να ξεπερασει την λογικη και την ευθυκρισια μου ... :sick:



Ο Ακουετος !!!

:lol: :rotflmao: :lol:


:smokin: :beer: :wave2:

crs-k
13/06/2005, 16:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtymoto
........................


Αααα ...

Και που 'σαι ....


ΜΟΛΙΣ διορθωσα και το ΕΝΑ ορθογραφικο λαθος που ειχα !!! :winka: :evil:


:lol: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :lol:

Μικρή Λουλού
13/06/2005, 17:09
Sorry...
με πιασανε οι ευαισθησιες μου...
απλα,φοβαμαι.

free rider
13/06/2005, 17:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtymoto
Sorry...
με πιασανε οι ευαισθησιες μου...
απλα,φοβαμαι.

.
δεν είν τίποτα...

της ηλικίας είναι...

powerphot
14/06/2005, 14:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtymoto
ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΕΙ ΑΡΚΕΤΑ,ΘΑ ΠΩ ΜΟΝΟ ΤΑ ΕΞΗΣ..
............................

Ο ΕΧΩΝ ΩΤΑ ΑΚΟΥΕΙΝ,ΑΚΟΥΕΤΩ...

Μ' αρέσει ο τρόπος που κάνει ο ένας παρατήρηση στον άλλον:lol: :lol:


Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Εχεις δικιο ΒΟΥΝΟ !!! .......................................
.......................................

Ο Ακουετος !!!

Αλλά μ' αρέσει κιόλλας όταν συμφωνεί ο....Ακουέτος.
Μέσ' την ευγένεια
Γουστάρω:lol: :lol: :lol: :lol: