PDA

View Full Version : Με το θεμα πτωχευσης...ακουσατε τπτ??



Σελίδες : [1] 2

Hell_Rider
23/03/2010, 19:38
παιδες..? ακουσατε τπτ εσεις ????ειπαν πως 4 μεγαλες επιχειρησεις μετεφεραν τα χρηματα τους σε τραπεζα της θεσσαλονικης...τι γινετε???


:confused: :confused: :confused: :confused:

Cpt. Haddock
23/03/2010, 19:40
(γιατί ανοιγετε καινουρια θρεντ; :rolleyes: )

Για εξήγησέ μας τί σημαίνει "μετεφεραν τα χρήματά τους σε τράπεζα της Θεσσαλονικης" και τίσ σχέση εχει αυτό με την πτώχευση;

Που τα είχαν πριν τα χρήματά τους, σε σεντούκια; :confused:

Viking
23/03/2010, 19:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Hell_Rider
παιδες..? ακουσατε τπτ εσεις ????ειπαν πως 4 μεγαλες επιχειρησεις μετεφεραν τα χρηματα τους σε τραπεζα της θεσσαλονικης...τι γινετε???


:confused: :confused: :confused: :confused:
Αν τα μετέφεραν σε τράπεζες τις Ελβετίας θα ανησυχούσα περισσότερο :D

Τα είχαν σε τοπικές- "μικρές" τράπεζες? Γιατί σε περίπτωση πτώχευσης σε όποια ελληνική τράπεζα και να έχεις τα λεφτάκια σου, μάλλον τους λες αντίο...

Hell_Rider
23/03/2010, 19:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
(γιατί ανοιγετε καινουρια θρεντ; :rolleyes: )

Για εξήγησέ μας τί σημαίνει "μετεφεραν τα χρήματά τους σε τράπεζα της Θεσσαλονικης" και τίσ σχέση εχει αυτό με την πτώχευση;

Που τα είχαν πριν τα χρήματά τους, σε σεντούκια; :confused:

υπαρχει τετοιο θρεντ???αν ναι ζητω συγνωμη...λενε οτι θα δηλωση η Ελλαδα πτωχευση και θα γυρισει στις δραχμες...δεν γνωριζω σε ποια τραπεζα και γιατι τα μετεφεραν εκει..γιαυτο ρωταω μηπως ξερει καποιος κατι παραπανο...

Hell_Rider
23/03/2010, 19:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Viking
Τα είχαν σε τοπικές- "μικρές" τράπεζες? Γιατί σε περίπτωση πτώχευσης σε όποια ελληνική τράπεζα και να έχεις τα λεφτάκια σου, μάλλον τους λες αντίο...


μπορει κατι τετοιο....

THEOD
23/03/2010, 19:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Hell_Rider
...λενε οτι θα δηλωση η Ελλαδα πτωχευση και θα γυρισει στις δραχμες...

Αυριο στις 6.30 πμ θα γίνει αυτό... :D

Cpt. Haddock
23/03/2010, 19:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Hell_Rider
υπαρχει τετοιο θρεντ???αν ναι ζητω συγνωμη...λενε οτι θα δηλωση η Ελλαδα πτωχευση και θα γυρισει στις δραχμες...δεν γνωριζω σε ποια τραπεζα και γιατι τα μετεφεραν εκει..γιαυτο ρωταω μηπως ξερει καποιος κατι παραπανο...

Καλα, απο σενάρια και φήμες, άλλο τίποτα :wave2:

Σκέψου και μονος σου σε αυτα που σε ρώτησα για να δεις εαν εχουν βάση αυτ απου άκουσες...

Δηλαδή που είχαν τα χρήματά τους πριν; Ποιες επιχειρήσεις; Σε ποια μεγάη τράπεζα της Θεσσαλονίκης; (δεν υπάρχει τέτοια, η Μακ-Θρακ μας τελείωσε εδώ και χρόνια)

:winka:

Viking
23/03/2010, 19:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Hell_Rider
μπορει κατι τετοιο.... Στη Σαλονίκη έχει και υποκατάστημα η BNP Paribas που είναι τράπεζα του εξωτερικού... βρε λες? :look:

Cpt. Haddock
23/03/2010, 19:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Αυριο στις 6.30 πμ θα γίνει αυτό... :D

:beer: :smokin: :beer:


Αλλαγή σε δραχμές, 41% υποτίμηση με τη μία και στάση πληρωμών :D

Cpt. Haddock
23/03/2010, 19:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Viking
Στη Σαλονίκη έχει και υποκατάστημα η BNP Paribas που είναι τράπεζα του εξωτερικού... βρε λες? :look:

Για πες μας που είναι να μάθουμε... :smokin:

Viking
23/03/2010, 19:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
:beer: :smokin: :beer:


Αλλαγή σε δραχμές, 41% υποτίμηση με τη μία και στάση πληρωμών :D
επιτέλους θα ζήσουμε σαν άνθρωποι :sun:

Viking
23/03/2010, 19:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Για πες μας που είναι να μάθουμε... :smokin:
δεν σου λέω :smokin:

να πας σε καμιά βρετανική εσύ :D

Hell_Rider
23/03/2010, 19:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Καλα, απο σενάρια και φήμες, άλλο τίποτα :wave2:

Σκέψου και μονος σου σε αυτα που σε ρώτησα για να δεις εαν εχουν βάση αυτ απου άκουσες...

Δηλαδή που είχαν τα χρήματά τους πριν; Ποιες επιχειρήσεις; Σε ποια μεγάη τράπεζα της Θεσσαλονίκης; (δεν υπάρχει τέτοια, η Μακ-Θρακ μας τελείωσε εδώ και χρόνια)

:winka:


μωρε δικιο εχεις εσυ...απλα ρωτησα να δουμε τι γινετε...ετσι και αλλιως εγω δεν εχω χρηματα σε τραπεζα....:lol: :lol:

τα εχω σε λυρες κατω απο το κρεβατι :p :p

hidefnick
23/03/2010, 19:51
Μια είναι η γαλική τράπεζα λέμεεεεεεεε:D (και έχει και παντού)

Cpt. Haddock
23/03/2010, 19:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Hell_Rider
τα εχω σε λυρες κατω απο το κρεβατι :p :p

Ποντιακές ή κρητικές; :confused:


Αρχικά δημιουργήθηκε από hidefnick
Μια είναι η γαλική τράπεζα λέμεεεεεεεε:D (και έχει και παντού)

3 ειναι, δε θέλω μ@λ@κίες :smokin:

Hell_Rider
23/03/2010, 19:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Ποντιακές ή κρητικές; :confused:




ααα δεν μπορω να πω κατι παραπανω γι'αυτο το θεμα..βλεπουν πολλα ματια...:eyepop:

hidefnick
23/03/2010, 20:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
3 ειναι, δε θέλω μ@λ@κίες :smokin:

Οι 2 είναι μία, η τρίτη πoιά είναι :confused:

AUFGEBRACHT
23/03/2010, 21:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Hell_Rider
παιδες..? ακουσατε τπτ εσεις ????ειπαν πως 4 μεγαλες επιχειρησεις μετεφεραν τα χρηματα τους σε τραπεζα της θεσσαλονικης...τι γινετε???


:confused: :confused: :confused: :confused:

Δηλ σύμφωνα με αυτό που λες η πτώχευση θα αφορά από Θεσσαλονίκη και κάτω;;..Και μετά λέγανε Θεσσαλονίκη μου μεγάλη φτωχομάνα.Πάντως όλη αυτή η παραφιλολογία που θυμίζει τις φήμες πριν 2 χρόνια ότι θα γίνει σεισμός στον κορινθιακό και ότι το νοσοκομείο και η νομαρχία Κορίνθου εφοδιάζονταν με σακούλες για πτώματα...

ggs
23/03/2010, 21:50
το απογευμα κυκλοφόρησε ενα ...σουσουρο για μια ελληνικη τραπεζα (αναλήψεις τεραστιων κεφαλαιων , συναντήσεις μεγαλοστελεχων κ.λ.π.) ,αλλα απο δω και περα τετοιες "φήμες" μαλλον θα ακουμε καθημερινά....

Akatanomastos
23/03/2010, 22:25
να κανω μια εμβολιμη ασχετη ερωτηση για να μην ανοιγω αλλο θρεαντ



διαβαζω τελευταιο μηνα 2-3 φορες οτι εχει φτασει στο Σουνιο τουρκικο πολεμικο


Και ερωτω

ειναι αληθεια?

κανεις δεν κανει τιποτα?

γιατι το αφηνουν να φτασει στο σουνιο?

θα τρελαθουμε εντελως?

paramedic
23/03/2010, 22:27
Δε πα να πτωσευσουμε!Καλυτερα γιατι αυτο θα σημαίνει οτι δεν θα χρωτάω δάνειο σπιτιού που έχω για 20 ακομα χρόνια και δάνειο για ενα κουτι που πηρα προσφατα για 3 χρόνια!!! Αυτα που εχω στην τράπεζα ας τα πάρουν χαλάλι αν ειναι να γλιτώσω τόσα.:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ggs
23/03/2010, 22:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
να κανω μια εμβολιμη ασχετη ερωτηση για να μην ανοιγω αλλο θρεαντ



διαβαζω τελευταιο μηνα 2-3 φορες οτι εχει φτασει στο Σουνιο τουρκικο πολεμικο


Και ερωτω

ειναι αληθεια?

κανεις δεν κανει τιποτα?

γιατι το αφηνουν να φτασει στο σουνιο?

θα τρελαθουμε εντελως?

Μην ανησυχείς ….
Τον αρχαιολογικό χώρο θελαν να δουν , αλλά όλο σε απεργίες των υπαλλήλων έπεφταν …
Την τελευταία φορά μάλιστα , κάθισαν να πιουν ένα καφέ και μόλις είδαν τον λογαριασμό ο καπετάνιος αναφώνησε
«ΜΑ ΤΟΝ ΑΛΛΑΧ , ΝΑ ΜΗΝ ΜΕ ΛΕΝΕ ΜΟΥΣΤΑΦΑ ΑΜΑ ΞΑΝΑΠΑΤΗΣΩ ΣΤΟ ΓΙΟΥΝΑΝΙΣΤΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΙΑΣΟΥΝ ΠΑΛΙ ΤΟΝ Κ@Λ@ ….ΟΙ ΓΚΙΑΟΥΡΙΔΕΣ»
Από τότε δεν εμφανίστηκε ξανά τουρκικό πλοίο…
:D

granazi
23/03/2010, 22:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
να κανω μια εμβολιμη ασχετη ερωτηση για να μην ανοιγω αλλο θρεαντ



διαβαζω τελευταιο μηνα 2-3 φορες οτι εχει φτασει στο Σουνιο τουρκικο πολεμικο


Και ερωτω

ειναι αληθεια?

κανεις δεν κανει τιποτα?

γιατι το αφηνουν να φτασει στο σουνιο?

θα τρελαθουμε εντελως?
____________________________________________________________________________
περιπτερο εψαχναν για το dvd τζουλιας :rotflmao:

stefanos
23/03/2010, 22:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
να κανω μια εμβολιμη ασχετη ερωτηση για να μην ανοιγω αλλο θρεαντ



διαβαζω τελευταιο μηνα 2-3 φορες οτι εχει φτασει στο Σουνιο τουρκικο πολεμικο


Και ερωτω

ειναι αληθεια?

κανεις δεν κανει τιποτα?

γιατι το αφηνουν να φτασει στο σουνιο?

θα τρελαθουμε εντελως?

Και κινέζικα και αμερικάνικα και ρώσικα, επειδή έχεις χωρικά ύδατα δεν σημαίνει ότι δεν μπορεί να χρησιμοποιούνται από τα ξένα καράβια, με κάποιους κανόνες οι οποίοι εφόσον εφαρμόζονται δεν τρέχει τίποτα.

Multijohn
23/03/2010, 22:53
Πτώχευση δε σημαίνει χάρισμα των χρεών ούτε οτι σου παίρνουν τα λεφτά απο τους λογαριασμούς.
Σου τα δεσμεύουν μέχρι λήξις του ''συναγερμού'' και τα παίρνεις πίσω με μικρό τόκο. Επίσης μπορείς να χρησιμοποιήσεις μόνο το 5% των καταθέσων σου. Αν δηλαδή κάποιος έχει 1000 στη τράπεζα, μπορεί να αποταμιεύσει μέχρι... 50?

Ichigo
23/03/2010, 23:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
Και κινέζικα και αμερικάνικα και ρώσικα, επειδή έχεις χωρικά ύδατα δεν σημαίνει ότι δεν μπορεί να χρησιμοποιούνται από τα ξένα καράβια, με κάποιους κανόνες οι οποίοι εφόσον εφαρμόζονται δεν τρέχει τίποτα.

Ναι μπορεί να γίνει αβλαβης διέλευση πολεμικών σκαφών σε διεθνή ύδατα βάση κανόνων, ΟΧΙ όμως καταχρηστικά. Εκεί όταν το πράγμα χοντραίνει πρέπει να γίνει κάτι. :winka:

Cpt. Haddock
23/03/2010, 23:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από hidefnick
Οι 2 είναι μία, η τρίτη πoιά είναι :confused:

BNP Paribas
Societe Generale (Γενικη)
Credit Agricole (Εμπορικη)

:winka: :wave2:

THEOD
24/03/2010, 08:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
να κανω μια εμβολιμη ασχετη ερωτηση για να μην ανοιγω αλλο θρεαντ



διαβαζω τελευταιο μηνα 2-3 φορες οτι εχει φτασει στο Σουνιο τουρκικο πολεμικο


Και ερωτω

ειναι αληθεια?

κανεις δεν κανει τιποτα?

γιατι το αφηνουν να φτασει στο σουνιο?

θα τρελαθουμε εντελως?

Τουρίστες είναι... :lol:

Gallos
24/03/2010, 09:00
Καλά με τόσα φράγκα που έχει χώσει η Ευρώπη θα μας αφήσει να πτωχευσουμε και να έχουμε δραχμουλες?Αμ δε....Ούτε δραχμή ούτε να μας βγάλουν από την ευρωζωνη που λένε.Τεσπα ειναι μεγάλο το θέμα.Κρίση υπάρχει,αλλά παντού.Εδώ άπλα οι φίλοι δημοσιογράφοι μας τα κάνουν τοοοοοοοοοοοοοοσα, όπως και με τον ιό Η1Ν1 που θα πεθαιναμε όλοι.

Jo.Da.
24/03/2010, 09:56
μιλώντας για offtopic και προκλήσεις... (http://www.news247.gr/a/4!124349)

:rolleyes:

mreth
24/03/2010, 09:57
Δε βαρεθήκατε ακόμα να ασχολείστε με την ακατάσχετη φημολογία και μπουρδολογία; Ούτε να πτωχεύσει η Ελλάδα πρόκειται, ούτε καμιά τράπεζα (αφού δεν έχει πτωχεύσει ακόμα η Εμπορική και η Ασπίδα που είναι γ.τ.π.) ούτε σε δραχμές πρόκειται να γυρίσουμε... Πόσες φορές θα το πούμε; Αν σας περισσεύουν και δεν έχετε τι να τα κάνετε για 5-10 χρόνια αγοράστε κανένα ομόλογο του Ελληνικού Δημοσίου αντί να τα κρύβετε κάτω από το μαξιλάρι. Τέτοια απόδοση δεν πρόκειται να σας δώσει ποτέ καμία τράπεζα, βοηθάτε και την Ελλάδα και δεν ενέχει και τόσο μεγάλο κίνδυνο όσο αντανακλά το επιτόκιο (για να κρατάνε οι Γερμανικές τράπεζες και να μη μας δίνουνε μία κάτι ξέρουνε...)

Cpt. Haddock
24/03/2010, 09:59
Έρχεται η ευρωδραχμή; (http://www.sofokleous10.gr/portal2/toprotothema/toprotothema/2010-03-23-22-42-30-2010032321399/)

:evil:

Shaolin Monk
24/03/2010, 10:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Έρχεται η ευρωδραχμή; (http://www.sofokleous10.gr/portal2/toprotothema/toprotothema/2010-03-23-22-42-30-2010032321399/)

:evil:



Τραβηγμενο φαινεται αλλα ειναι αρκετα τρομακτικο και μονο σαν σκεψη...:sad:

Cpt. Haddock
24/03/2010, 10:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Shaolin Monk
Τραβηγμενο φαινεται αλλα ειναι αρκετα τρομακτικο και μονο σαν σκεψη...:sad:

Ναι, προφανώς, το εβαλα για να παρουμε μια ιδέα το τί κυκλοφορει έξω.

Εδω εσκασε φήμη οτι στο Χολαργό τυπώνονται δραχμές και αναγκάστικε ο Προβόπουλος να κανει επίσημη διαψευση :lol:

Akatanomastos
24/03/2010, 10:28
αντε ρε να γυρισει η δραχμη γιατι ειχα κατι κερματα και χαρτινα που δεν τα αλλαξα σε ευρω:bawl: :lol:

mreth
24/03/2010, 10:57
Τα χάρτινα ακόμα μπορείς να τα αλλάξεις στην Τράπεζα της Ελλάδος. Τα κέρματα γιοκ.

Παίδες, αν αρχίσουν να τυπώνονται δραχμές θα σας το πω. Θα το μάθω εγκαίρως, μη σκάτε.

DUKASII
24/03/2010, 11:36
:bawl: :bawl: :lol: :rotflmao:

byron
24/03/2010, 11:38
Όπως πάντα γτπκ λαός είμαστε. Αγράμματοι και αφελείς μέχρι εκεί που δεν χωράει ο νους.....

Ακαιπουστε...αν ακούσετε όπως εγώ την φήμη ότι την Παρασκευή οι τράπεζες θα είναι κλειστές καθώς έρχεται ο Αρμαγεδών πείτε τους εκ μέρους μου ότι την μαλακία πολλοί αγάπησαν, αλλά τον μαλάκα κανείς.

DUKASII
24/03/2010, 11:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Όπως πάντα γτπκ λαός είμαστε. Αγράμματοι και αφελείς μέχρι εκεί που δεν χωράει ο νους.....

Ακαιπουστε...αν ακούσετε όπως εγώ την φήμη ότι την Παρασκευή οι τράπεζες θα είναι κλειστές καθώς έρχεται ο Αρμαγεδών πείτε τους εκ μέρους μου ότι την μαλακία πολλοί αγάπησαν, αλλά τον μαλάκα κανείς. +OTI GOYSTAREIS..

McGyver
24/03/2010, 11:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Ακαιπουστε...αν ακούσετε όπως εγώ την φήμη ότι την Παρασκευή οι τράπεζες θα είναι κλειστές καθώς έρχεται ο Αρμαγεδών πείτε τους εκ μέρους μου ότι την μαλακία πολλοί αγάπησαν, αλλά τον μαλάκα κανείς.

Αυτό είναι urban legend, όλοι μας ξέρουμε πως ο Αρμαγεδών θα έρθει 20.12.2012.

:wave2:

Akatanomastos
24/03/2010, 11:42
οχι και πουστε:mad:

:lol:

iosif
24/03/2010, 12:04
παρτε τα και βαλτε τα σε σεντουκια
και εαν κυρυχτει πρωχευση καντε τα σεμεδακια

DUKASII
24/03/2010, 12:16
Παιδια πτωχευσαμε..ελατε γρηγορα να με δωσετε τα ευρα σας που δε περνανε πλεον ..να σας τα κανω δραχμες..

super_toto
24/03/2010, 12:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n


Ακαιπουστε....

Δεν κάνει να βρίζουμε:p

byron
24/03/2010, 12:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Jo.Da.
μιλώντας για offtopic και προκλήσεις... (http://www.news247.gr/a/4!124349)

:rolleyes:

http://www.ethnos.gr/article.asp?catid=11424&subid=2&pubid=10819085

dj_spiros
24/03/2010, 13:38
εγω ξερω το εξης
μεγαλες εταιρειες εχουν ηδη μεταφερει ρευστο σε αλλες τραπεζες, χρεοκοπημενοι ειμαστε 20+ χρονια τωρα απλα εγινε επισημο .
αναρωτηθηκε κανεις γιατι ξεκινησαν μεγαλοεφοπληστες κτλ κτλ να μεταφερουν ρευστο σε ελβετιες και παει λεγοντας? φημες λενε οτι εδω και 2 μηνες στο νομισματοκοπειο κοβονται δραχμες αλλα που...
ας ειναι καλα η βλογκοσφαιρα που τα λεει τα ΜΜΕ σιγα μην το ελεγαν.....
εγω παντως καλου κακου εχω την καραμπινα διπλα μου....ο λογος τα σηκωσα και περιμενω :smilea:

Cpt. Haddock
24/03/2010, 13:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από dj_spiros
εγω ξερω το εξης
μεγαλες εταιρειες εχουν ηδη μεταφερει ρευστο σε αλλες τραπεζες

Θες να γίνεις πιο συγκεκριμένος; :wave2:

sniper
24/03/2010, 13:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Θες να γίνεις πιο συγκεκριμένος; :wave2:

τι δεν καταλαβαίνεις ρε μπαγλαμά;


Πήραν τα φράγκα και τα πήγανε απο μία τράπεζα στην άλληνα.... να ουμε.... :lol:

dj_spiros
24/03/2010, 13:45
τι να πω και εγω...με ζωνουν τα μαυρα φιδια με τοσα που ακουμε καθημερινα...πιστευω οτι απλα καλιεργουν φοβο και τιποτα δεν θα γινει.
εμ δεν θυμασαι πριν κανα 3μηνο που ελεγαν στις τηλεορασεις οτι μεταφερουν κεφαλαια σε τραπεζες του εξωτερικου γιατι κατι γινεται?καλου κακου θα κατσω να βρω το κειμενακι απο το τροκτικο γιατι εκει το ειχα διαβασει.
ασχετο κανε ενα κλικ στο url απο κατω μου και πες μου αν σου αρεσει XD :wave2:

THEOD
24/03/2010, 13:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από dj_spiros
....ο λογος τα σηκωσα και περιμενω :smilea:

Που είπαμε ότι μένεις ??? :D

Cpt. Haddock
24/03/2010, 13:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Πήραν τα φράγκα και τα πήγανε απο μία τράπεζα στην άλληνα.... να ουμε.... :lol:

Ονόματα εταιριώνΕ και τραπεζώνΕ να πουμε....




Να ξέρω ποιοι μας παιρνουν τις δουλειές :lol:

Cpt. Haddock
24/03/2010, 13:47
Αδερφε,

Αυτό


Αρχικά δημιουργήθηκε από dj_spiros
τι να πω και εγω...με ζωνουν τα μαυρα φιδια με τοσα που ακουμε καθημερινα...πιστευω οτι απλα καλιεργουν φοβο και τιποτα δεν θα γινει.
εμ δεν θυμασαι πριν κανα 3μηνο που ελεγαν στις τηλεορασεις οτι μεταφερουν κεφαλαια σε τραπεζες του εξωτερικου γιατι κατι γινεται?καλου κακου θα κατσω να βρω το κειμενακι απο το τροκτικο γιατι εκει το ειχα διαβασει.

με αυτό


Αρχικά δημιουργήθηκε από dj_spiros
εγω ξερω το εξης

Εχουν καποια απόσταση δε νομιζεις;

:winka: :winka:

dj_spiros
24/03/2010, 13:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Ονόματα εταιριώνΕ και τραπεζώνΕ να πουμε....




Να ξέρω ποιοι μας παιρνουν τις δουλειές :lol:


γκουχου!!!! γκουχου!!!! θα με κρεμασουν ( βλεπουν )

την υγεια μας να εχουμε,τους φιλους μας τις γυναικες μας και ολα τα αλλα γινονται.Εχουμε αντεξει και χειροτερα.
αληθεια ρε παιδια.... κανας τρελλος με οπλο και 300 σφαιρες δεν υπαρχει να μας γλιτωσει απο δαυτους?

edit: οντως το τι ακουμε,διαβαζουμε και ισχυει εχει διαφορα. βλεπεις στα ΜΜΕ να λενε τι ισχυει?σκεψου το αλλο ομως, αν σου ελεγαν αδερφε πτωχευσαμε. . τι θα γινονταν την επομενη μερα?

Gandalf dr685sm
24/03/2010, 13:58
http://www.timesonline.co.uk/tol/comment/columnists/guest_contributors/article7028256.ece

απο κάτι τέτοια ξεκινάει και μετά γίνεται διάδοση.

Ρε παιδιά , πονηρευτείτε και λίγο... αυτοί που διαδίδουν αυτές τις φήμες , το κάνουν για δικό τους κέρδος. ή νομίζετε οτι μόνο έξω ζούν οι κερδοσκόποι και επωφελούντες της Ελληνικής υπόθεσης;

Αν βγεί η Ελλάδα έξω απο την Ευρωζώνη, αμέσως αμέσως , θα ακολουθήσουν Ισπανία, Πορτογαλία... Πολλές χώρες θα το σκεφτούν (βλ. χώρες Βαλκανικής - Αν.Ευρώπης)καθώς δεν απέχουν και πολύ απο το οικονομικό επίπεδο της Ελλάδος για να μπούν κάπως στο Ε.Ε. προσπαθώντας να ενταχθούν στο ευρώ..

τι επακολουθεί πιθανώς;... μια αλυσιδωτή συρίκνωση της Ε.Ε. μειώνοντας έτσι και την εξαγωγική δύναμη της Γερμανίας όπου οι πελάτες της θα έχουν πρόβλημα στο να πληρώσουν με ευρώ , λόγω αντιστοιχείας ...

Τι;... δεν είναι πιθανό;... το οτι αυτό τον μήνα το ευρώ έχει το χαμηλότερο ώς τιμή εδώ και χρόνια, μάλλον αυτό λεει ως πιθανότητα.

Απο την άλλη , οι Γερμανοί σίγουρα δεν μπορούν να χρηματοδοτούν τους πάντες, όπως έκαναν παλιότερα οι ΗΠΑ( και είδαμε που έφτασαν και αυτοί)... οπότε ειλικρινά;

Δεν ξέρω τι θα γίνει... αλλά ακόμα και αν η Ελλάδα στην απίθανη περίπτωση που βγεί απο την Ευρωζώνη , αν είχαμε ικανούς πολιτικούς, μόνο αντίθετο δεν θα με έβρισκε...

Νορβηγία, Δανία , είναι ακόμα εκτός και απο όσο γνωρίζω , υπάρχουν ακόμα στον χάρτη.

Gandalf

THEOD
24/03/2010, 14:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm

Δεν ξέρω τι θα γίνει... αλλά ακόμα και αν η Ελλάδα στην απίθανη περίπτωση που βγεί απο την Ευρωζώνη , αν είχαμε ικανούς πολιτικούς, μόνο αντίθετο δεν θα με έβρισκε...

Νορβηγία, Δανία , είναι ακόμα εκτός και απο όσο γνωρίζω , υπάρχουν ακόμα στον χάρτη.

Gandalf

Δεν είναι τόσο απλό....
Αν τυχόν γυρίσουμε στην δραχμή αυτόματα η υποτίμηση θα είναι τριτοκοσμικού επιπέδου...Δεν πιστεύω να πιστεύεις ότι η δραχμή είναι....σκληρό νόμισμα ??? :lol:

Καταλαβαίνεις τι σημαίνει αυτό για μια χώρα που δεν παράγει σχεδόν τίποτα και τα πάντα από καύσιμα, πρώτες ύλες κλπ έως έτοιμα προιόντα είναι εισαγόμενα...
Και ναι μεν η ανταγωνιστικότητα θα βελτιωθεί και θα αναθαρήσουν οι Ελληνικές εξαγωγές (βλέπε κυρίως αγροτικά προιόντα) αλλά οτιδήποτε εισάγεται και που είναι σχεδόν οτιδήποτε χρησιμοποιούμε θα υπερδιπλασιάσει την τιμή του σε μια νύχτα... Οι σημερινές περικοπές στις αποδοχές θα φαίνονται τότε ως απαλό χάδι μπροστά στην λαιλαιπα των αυξήσεων και της απότομης και ανεξέλεγκτης αύξησης του κόστους διαβίωσης που θα ακολουθήσει...

Φυσικά και στο ευρώ αν παραμείνουμε θα κατέβει το βιοτικό μας επίπεδο, αλλά αυτό θα γίνει σε μικρότερο βαθμό και με πιο ομαλό τρόπο - με την προυπόθεση φυσικά ότι το πρόγραμμα σταθερότητας και ανάπτυξης θα βγεί μέχρι το τέλος...

Η κατάσταση λίγο-πολύ είναι ως εξής...Από τα 2 κακά διαλέγουμε το λιγότερο κακό...

Gandalf dr685sm
24/03/2010, 14:15
μα για αυτό είπα αν είχαμε ικανούς πολιτικούς βρε THEOD...

γιατί όταν απομακρύνεσαι απο το μαστάρι που βυζαίνεις, ή θα πεθάνεις ή θα βρείς άλλο τρόπο να επιβιώσεις (ανάπτυξη βιομηχανίας, δημιουργία υποδομής κτλ κτλ. )... αλλά όπως είμαστε εμείς, μας βλέπω πεθαμένους.

Επίσης... είπαμε.. δεν είμαστε μόνο εμείς.

http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=117471&cid=8

Gandalf

dj_spiros
24/03/2010, 14:19
τσιν τσιν (http://troktiko.blogspot.com/2010/03/b_24.html)
:beer: :beer:

Cpt. Haddock
24/03/2010, 14:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από dj_spiros
τσιν τσιν (http://troktiko.blogspot.com/2010/03/b_24.html)
:beer: :beer:


:rolleyes:

THEOD
24/03/2010, 14:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
μα για αυτό είπα αν είχαμε ικανούς πολιτικούς βρε THEOD...



Φίλε ΑΝ είχαμε ικανούς πολιτικούς δεν θα είχαμε φτάσει εδώ....Και αν ακόμα ως δια μαγείας αποκτούσαμε τέτοιους αύριο το πρωί, θα χρειαζόντουσαν χρόνια για να στηθούν αυτά που γράφεις (ανάπτυξη βιομηχανίας, δημιουργία υποδομής κτλ κτλ. ) και τα οποία έχουμε καταστρέψει σε μια διάρκεια 30ετίας....

Αρα ΣΗΜΕΡΑ και με δεδομένη την κατάσταση, το να μείνουμε στην ευρωζώνη είναι η ΜΟΝΗ ελπίδα σωτηρίας μας....

dj_spiros
24/03/2010, 14:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
:rolleyes:
βρε το λινκ δες . χα χα !
παντως μετα το μπριζολακι οντως πινω μια πρασινη!
(και κατι ασχετο το λινκ απο κατω μου δες να μου πεις αν σου αρεσει)

(επισυναπτω το κειμενο)
Bαράει κανόνι ιστορική τράπεζα που έχει δανείσει τα σεσημασμένα λαμόγια των ΜΜΕ!

Kανόνι βαράνε απο στιγμή σε στιγμή, μεγάλες τράπεζες που έχουν δανείσει με εκατοντάδες εκατομμύρια ευρώ τα σαπάκια των ΜΜΕ!Σύμφωνα με πληροφορίες, μια απο τις μεγαλύτερες τράπεζες της χώρας...



που δεν έχει αφήσει μεγαλολαμόγιο των ΜΜΕ να μην του χορηγήσει απλόχερα θαλασσοδάνεια, βαράει κανόνι.

Η συγκεκριμένη τράπεζα αλλά και οι καταχρεωμένοι μηντιάρχες εκβιάζουν την ζητιάνα του πλανήτη, Ελληνική κυβέρνηση, να δώσει κρατική ρεκλάμα στα καταχρεωμένα ΜΜΕ.

Με απλά λόγια, τα καθάρματα του συστήματος, απαιτούν να δανεισθούμε απο τις αγορές, (να σταυρώσουν τους ταλαίπωρους πολίτες), για να κονομήσουν απο τη Κρατική ρεκλάμα των σεσημασμένων Οργανισμών, μπας και τη βγάλουν καθαρή τα ξιπασμένα ΜΜΕ αλλά και οι τράπεζες που είναι ένα τσακ πριν το κανόνι.

Στη Κόλαση παλιοχαμούρες...

THEOD
24/03/2010, 14:26
εεεε αφού το λέει το Τρωκτικό έτσι θα είναι... :rolleyes: :rolleyes:

Cpt. Haddock
24/03/2010, 14:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από dj_spiros
[...](και κατι ασχετο το λινκ απο κατω μου δες να μου πεις αν σου αρεσει)[...]

Μια χαρά ειναι, αλλα γιατί ρωτάς εμένα; :confused:

dj_spiros
24/03/2010, 14:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Μια χαρά ειναι, αλλα γιατί ρωτάς εμένα; :confused:
δεν ξερω.

καλο απογευμα!

McGyver
24/03/2010, 14:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Μια χαρά ειναι, αλλα γιατί ρωτάς εμένα; :confused:


Αρχικά δημιουργήθηκε από dj_spiros
δεν ξερω.

καλο απογευμα!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Operater
24/03/2010, 15:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Μια χαρά ειναι, αλλα γιατί ρωτάς εμένα; :confused:

Έπρεπε να του πεις..."WOW!!! τι link θεέ μου!!! :eyepop: "


:lol: :lol: :lol:

dj_spiros
24/03/2010, 15:20
τελικα δεν ειμαι ο μονος . νατα νατα μας....

http://troktiko.blogspot.com/2010/03/blog-post_4878.html

"Απο νωρίς το πρωϊ σήμερα παρατήρησα ασυνήθιστα μεγάλες ουρές σε όλες τις τράπεζες. πίστεψα ότι ο κόσμος περίμενε για την καταβολή του Δώρου του Πάσχα. Σε ερώτησή μου όμως και πρός έκπληξή μου,κάποιοι μου απάντησαν ότι περιμένουν να σηκώσουν όλα τα χρήματα απο τους λογαριασμούς τους γιατί υπάρχει πληροφόρηση ότι η Ελλάδα αύριο κυρήσει πτώχευση. Αργότερα πολλά τηλέφωνα που δέχτηκε απο φίλους που διατηρώ σε κάποιες πόλεις ...
της Ελλάδας με πληροφόρησαν ότι και εκεί γίνονται τα ίδια! Υπάρχει ένας υπεύθυνος από αυτή την Κυβέρνηση να βγεί και να καθησυχάσει τον κόσμο εάν αυτό είναι ψέμα ή εάν είναι αλήθεια? Γιατί στην περίπτωση που δεν είναι αλήθεια, οι ομαδικές αναλήψεις και το κύμα πανικού που επικρατεί έως αυτή την στιγμή θα φέρει την χώρα στο χείλος του γκρεμού! Ελεος κάποιος υπεύθυνος να απαντήσει!"

Cpt. Haddock
24/03/2010, 15:23
Ακόμα κι αν ειναι αληθεια τα περι πτώχευσης, τί διαφορά θα έχει εαν έχεις τα λεφτά στο χέρι σου ή στο λογαριασμό...

Απλά ο Ελληνας ζει ακόμα με το μυαλό στο 1910 ρε πστμ...


Όπως το Μαρτιο του 1987 που αγοραζαν νουνου και κωλοχαρτα :rolleyes:

Operater
24/03/2010, 15:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Ακόμα κι αν ειναι αληθεια τα περι πτώχευσης, τί διαφορά θα έχει εαν έχεις τα λεφτά στο χέρι σου ή στο λογαριασμό...

Απλά ο Ελληνας ζει ακόμα με το μυαλό στο 1910 ρε πστμ...


Όπως το Μαρτιο του 1987 που αγοραζαν νουνου και κωλοχαρτα :rolleyes:

Ε, πως δεν εχει διαφορά Ηλία..
Αφού το χρήμα δεν μένει σταθερό σε ένα κουτάκι όταν το καταθέτεις στη τράπεζα..

Μα τι λες, ω ανήρ?

dukeandthecity
24/03/2010, 15:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Ακόμα κι αν ειναι αληθεια τα περι πτώχευσης, τί διαφορά θα έχει εαν έχεις τα λεφτά στο χέρι σου ή στο λογαριασμό...

γιατι αμα τα έχεις στο χέρι τα κάνεις ανταλλακτικα ΚΤΜ και μετα την πτώχευση, χ3ζ$σε στο τάληρο.:lol:

SVX
24/03/2010, 15:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Ακόμα κι αν ειναι αληθεια τα περι πτώχευσης, τί διαφορά θα έχει εαν έχεις τα λεφτά στο χέρι σου ή στο λογαριασμό...

Απλά ο Ελληνας ζει ακόμα με το μυαλό στο 1910 ρε πστμ...



αν το 57% ειναι ανω των 60 και το 8% Αλβανο-Αφρο-Πακιστανοι.....





:beer: :beer: :beer: :beer:

Greg_950 S
24/03/2010, 15:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από dukeandthecity
γιατι αμα τα έχεις στο χέρι τα κάνεις ανταλλακτικα ΚΤΜ και μετα την πτώχευση, χ3ζ$σε στο τάληρο.:lol:

Αν ακουμπήσεις τα μισά σε Βαυαρέζικα ανταλλακτικά είναι ακόμα καλύτερα.

Και να μην σου χρειαστούν, ίσως να σε πάρουν με καλό μάτι οι Γότθοι όταν "εισβάλλουν" για να μας σώσουν από την κρίση.... :wave2:

dukeandthecity
24/03/2010, 15:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Greg_950 S
Αν ακουμπήσεις τα μισά σε Βαυαρέζικα ανταλλακτικά είναι ακόμα καλύτερα.

Και να μην σου χρειαστούν, ίσως να σε πάρουν με καλό μάτι οι Γότθοι όταν "εισβάλλουν" για να μας σώσουν από την κρίση.... :wave2:


καλα καλα, οταν βαρεσετε πτωχευση και έρθει η Ανγκελα καβάλα στο RT να σωσει μονο τους κατόχους βαυαρικών υπερμηχανημάτων:lol: :lol:

alex14
24/03/2010, 15:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από dj_spiros

αναρωτηθηκε κανεις γιατι ξεκινησαν μεγαλοεφοπληστες κτλ κτλ να μεταφερουν ρευστο σε ελβετιες και παει λεγοντας?

:confused:

Ανεκαθεν τα ειχαν σε τετοιες τραπεζες.

Greg_950 S
24/03/2010, 15:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Ακόμα κι αν ειναι αληθεια τα περι πτώχευσης, τί διαφορά θα έχει εαν έχεις τα λεφτά στο χέρι σου ή στο λογαριασμό...

Απλά ο Ελληνας ζει ακόμα με το μυαλό στο 1910 ρε πστμ...


Όπως το Μαρτιο του 1987 που αγοραζαν νουνου και κωλοχαρτα :rolleyes:


Συνάδελφε, με τον Μάρτη του '87, μου θύμισες τις επιφυλακές στην Γ' ΜΑΚ, στο νησί ...

Πάντως αν σηκώσεις τα ευρώπουλα σου και τα καταθέσεις σε υποκατάστημα ξένης τράπεζας, εκτός συνόρων, μάλλον γλυτώνεις πιθανούς μπελάδες..... :beer:

BELZEBOYLIS
24/03/2010, 15:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock

Όπως το Μαρτιο του 1987 που αγοραζαν νουνου και κωλοχαρτα :rolleyes:

Ναι ρε π@@ρα ,αγόραζαν κωλόχαρτα γιατί τα γάλατα ήτανε ληγμένα ..... :lol:

Greg_950 S
24/03/2010, 15:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από dukeandthecity
καλα καλα, οταν βαρεσετε πτωχευση και έρθει η Ανγκελα καβάλα στο RT να σωσει μονο τους κατόχους βαυαρικών υπερμηχανημάτων:lol: :lol:

Μη μου πεις ????? :uplate:

Θα ξαναζήσουμε το έπος της γραμμής ΚΤΜεταξά ??? :rotflmao: :rotflmao:
Τι στο διάλο, παίρνουμε τόσα παγκόσμια champs ( και Six days Σερρών) με τα τιμημένα EXC...:beer:

Cpt. Haddock
24/03/2010, 15:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Greg_950 S
Πάντως αν σηκώσεις τα ευρώπουλα σου και τα καταθέσεις σε υποκατάστημα ξένης τράπεζας, εκτός συνόρων, μάλλον γλυτώνεις πιθανούς μπελάδες..... :beer:

Κατσε να ρωτήσω τι γινεται στις ξενες τραπεζες :beer:


Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
Ναι ρε π@@ρα ,αγόραζαν κωλόχαρτα γιατί τα γάλατα ήτανε ληγμένα ..... :lol:

Πολύ "Καμπινγκ" βλέπεις :lol:

Operater
24/03/2010, 15:58
Εν τω μεταξύ στη δουλειά άκουσα μια φήμη, που κυκλοφορεί τελευταία..

"Τη Παρασκευή η πτώχευση της Ελλάδας"

Δεν την υιοθετώ, αλλά μας έχουν κάνει τα μυαλά μπλέντερ με αυτή τη κρίση...

notakos600
24/03/2010, 16:52
Με τέτοια μυαλά όχι αυτά, αλλά πολύ χειρότερα θα μας βρούνε.

Όπως έλεγε ο παππούς μου, ποιός έχασε το μυαλό για να το βρούμε εμείς.

Άντε και Καλή Ανάσταση αναγνώστες του τρωκτικού...

Banana hammock*
24/03/2010, 16:57
http://www.youtube.com/watch?v=mxwIzwo-wMc

menelaos46
24/03/2010, 17:28
Πρωτα απ'ολα το να κρατας τα λεφτα κατω απο το στρωμα εχει ουσια. Και να πτωχευσει η ελλαδα το ευρω μενει το ιδιο, η μηπως κανω λαθος???
Δευτερο πιστευω ειναι πολυ καλη περιοδος για αγορα γης.
Τελευταιο. Αν θυμαστε καλα πριν απο οχι και πολυ καιρο στα μεσα ενημερωσης επαιζε και ξαναεπαιζε και ξανα και ξανα η διεθνης οικονομικη κριση που θα ερχοταν και οι αναλυτες ελεγαν πως δεν θα επηρεασει και πολυ την Ελλαδα διοτι δεν παραγει τιποτα.
Ξαφνικα ως δια μαγειας η Ελλαδα παει για πτωχευση και βγαλτε τα λεφτα και το ενα και το αλλο....
Και σε ολα αυτα μεσολαβουσε ενας φονικος ιος γριπης:confused: :confused: :confused:


Εγω ενα εχω να πω.Οι μαζικες κατευθυνομενες αντιδρασεις εξυπηρετουν συμφεροντα. Μας σφιγκουν το ζωναρι για καποιο λογο.



Απο κει και περα ο χρονος θα δειξει.....

sniper
24/03/2010, 17:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
Πρωτα απ'ολα το να κρατας τα λεφτα κατω απο το στρωμα εχει ουσια. Και να πτωχευσει η ελλαδα το ευρω μενει το ιδιο, η μηπως κανω λαθος???

Εντελώς λάθος είσαι.

Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46

Δευτερο πιστευω ειναι πολυ καλη περιοδος για αγορα γης.


Πάντα ειναι καλή η αγορά γης

Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46

Τελευταιο. Αν θυμαστε καλα πριν απο οχι και πολυ καιρο στα μεσα ενημερωσης επαιζε και ξαναεπαιζε και ξανα και ξανα η διεθνης οικονομικη κριση που θα ερχοταν και οι αναλυτες ελεγαν πως δεν θα επηρεασει και πολυ την Ελλαδα διοτι δεν παραγει τιποτα.

Παράγουμε τόκους απο δάνεια. Ακόμα και στο βίντεο της τσούλιας, εισαγόμενο φέραμε :lol:

Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46

Ξαφνικα ως δια μαγειας η Ελλαδα παει για πτωχευση και βγαλτε τα λεφτα και το ενα και το αλλο....
Και σε ολα αυτα μεσολαβουσε ενας φονικος ιος γριπης:confused: :confused: :confused:

Ασχετο....

Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46


Εγω ενα εχω να πω.Οι μαζικες κατευθυνομενες αντιδρασεις εξυπηρετουν συμφεροντα. Μας σφιγκουν το ζωναρι για καποιο λογο.


Χρόνια τωρα.....

Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46


Απο κει και περα ο χρονος θα δειξει.....

Φιλοσοφείς συχνά;

SVX
24/03/2010, 17:48
ΕΓω δεν ξερω τι ειναι καλυτερο...












Να συνεννοηθουμε να πτωχευουμε ενας-ενας....ή ΟΛΟΙ μαζι? :look:

menelaos46
24/03/2010, 17:53
Εντελώς λάθος είσαι.

Εξηγησε μου αν θελεις???


Παράγουμε τόκους απο δάνεια. Ακόμα και στο βίντεο της τσούλιας, εισαγόμενο φέραμε

Ναι αλλα το κοριτσι ντοπιο ετσι????



Φιλοσοφείς συχνά;

Οχι μωρε αλλα καμια φορα ειναι καλυτερο να περιμενεις απλως να δεις τι θα γινει...

sniper
24/03/2010, 18:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
Εξηγησε μου αν θελεις???


Θα στο πω απλά... αν δεν έχει σημασία η οικονομία μίας χώρας στην Ευρωζώνη, τότε γιατί να υπάρχει το συμφωνο σταθερότητας; Περισσότερα απο τους οικονομολογους του χωρου.

Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46

Ναι αλλα το κοριτσι ντοπιο ετσι????


Ε αμα σ' αρεσει να σε πηδάν.... γουστα είναι αυτά βέβαια, και ποιοι είμαστε εμείς να κρίνουμε. :lol:


Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46




Οχι μωρε αλλα καμια φορα ειναι καλυτερο να περιμενεις απλως να δεις τι θα γινει...

Ε αν βαριέσαι να περιμένεις, ρίξε καμιά πασέντσα... ή κάνε κάτι για να μην δεις αυτό που δεν θες.

menelaos46
24/03/2010, 18:14
Θα στο πω απλά... αν δεν έχει σημασία η οικονομία μίας χώρας στην Ευρωζώνη, τότε γιατί να υπάρχει το συμφωνο σταθερότητας; Περισσότερα απο τους οικονομολογους του χωρου.

Η οικονομια μιας χωρας εχει σημασια σιγουρα.Απο κει και περα ομως η πτωχευση της Ελλαδας τι αλλαγη θα φερει στα 5000 ευρω πχ που εσυ εχεις στο στρωμα σου???
Δηλαδη πτωχευση της Ελλαδος σημαινει διαλυση της ευρωζωνης?? Δε νομιζω. Απλως θα μας πουν τον πουλο και θα σκεφτουν να χασουν οσο λιγοτερα γινεται....

Operater
24/03/2010, 18:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
Η οικονομια μιας χωρας εχει σημασια σιγουρα.Απο κει και περα ομως η πτωχευση της Ελλαδας τι αλλαγη θα φερει στα 5000 ευρω πχ που εσυ εχεις στο στρωμα σου???
.....

:confused:

Πολλές!

menelaos46
24/03/2010, 18:22
Πολλές!


Ναι αυτο ακριβως περιμενω να μου εξηγησει καποιος αν εχει την ευγενη καλοσυνη!!

Acacius
24/03/2010, 18:40
Δεν ξέρω τι κάνετε εσείς αλλά εγώ τα χώνω σε μετοχές. Αυτή η Lehman Brothers φαίνεται σοβαρτή εταιρία και με μέλλον. :bigcry:




Στο λίγο πιο σοβαρό, το τι μ@λ@κίες θα ακούσουμε μέχρι να ξεκαθαρίσουν τα πράγματα δεν περιγράφεται. Και είμαστε γνωστοί και για τις ψύχραιμες αντιδράσεις μας μας ως λαός...

ermiss
24/03/2010, 18:41
Κάντα δολάρια καλύτερα... Μεγαλύτερη αξία θα έχουν...



(from spam mail)

ermiss
24/03/2010, 18:42
Λέτε να κάνουν δηψοφήμισμα για τις καλλιτεχνικές απεικονίσεις των νέων νομισμάτων?

menelaos46
24/03/2010, 18:44
Λέτε να κάνουν δηψοφήμισμα για τις καλλιτεχνικές απεικονίσεις των νέων νομισμάτων?


Ψηφιζω Τζουλια η Σακη.:sun:

menelaos46
24/03/2010, 18:47
http://www.bankofgreece.gr/Pages/el/Bank/News/PressReleases/DispItem.aspx?Item_ID=3270&List_ID=1af869f3-57fb-4de6-b9ae-bdfd83c66c95&Filter_by=DT

Παρτε κι ενα καλο.

Απαντησεις δε πηρα ακομη.

Operater
24/03/2010, 18:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
Παρτε κι ενα καλο.

Απαντησεις δε πηρα ακομη.

περιμένεις από εδώ απαντήσεις? :confused:

menelaos46
24/03/2010, 18:50
περιμένεις από εδώ απαντήσεις?

Οχι απο σενα και τον sniper.

granazi
24/03/2010, 19:00
ψυχραιμια μη λαλησουμε...........
http://www.youtube.com/watch?v=zb7YYx8rwuM&feature=related





:smokin:

z_armagedon
24/03/2010, 19:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Όπως πάντα γτπκ λαός είμαστε. Αγράμματοι και αφελείς μέχρι εκεί που δεν χωράει ο νους.....

Ακαιπουστε...αν ακούσετε όπως εγώ την φήμη ότι την Παρασκευή οι τράπεζες θα είναι κλειστές καθώς έρχεται ο Αρμαγεδών πείτε τους εκ μέρους μου ότι την μαλακία πολλοί αγάπησαν, αλλά τον μαλάκα κανείς.

Ποτε μη λες ποτε....

ΕΡΧΟΜΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ.....!!!!!!!!!!!!!!!!

:bigcry: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :bigcry:

:smokin:

sniper
24/03/2010, 20:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
Οχι απο σενα και τον sniper.

Αν θες να σου πω πως να πετύχεις έναν στόχο στα 800μ πολύ ευχαρίστως.

Για τα οικονομικά καλά θα ήταν να μιλήσεις με έναν οικονομολόγο.

Αλλά για να μην μπερδεύεσαι πολύ σκέψου αυτό:

Εχεις εσύ και 4 άλλοι φίλοι σου απο 200 Ευρά. Άρα όλοι μαζί έχετε 1000 Ευρά. Σκέφτεστε λοιπόν ότι από εδώ και μπρος δεν θα τα χρησιμοποιείτε και θα βγάλετε ένα καινούργιο νόμισμα το Ροσίνιον. Και λέτε ότι 1 Ροσίνιον = 50 λεπτά άρα με τα 1000 Ευρά έχετε 2.000 ρόσιονια.

Πάτε λοιπόν στον υπόλοιπο κόσμο και λέτε ότι εμείς θα σας δίνουμε Ροσίνια και τα Ευρά μας τα έχουμε στο ντουλάπι μας. Αλλά κάποια μέρα πας εσύ και τα 100 Ευρά σου τα τρως σε σουβλάκια και πουτάνες. Μείνανε 800 ευρά.... αν έρθει λοιπόν ο τρίτος που του δώσατε τα 2000 Ροσίνια και σου ζητήσει τα 1000Ε και τους δώσεις 800 θα σε λιώσει στο ξύλο.

Απλά...

gixxerpap
24/03/2010, 20:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Αν θες να σου πω πως να πετύχεις έναν στόχο στα 800μ πολύ ευχαρίστως.

Για τα οικονομικά καλά θα ήταν να μιλήσεις με έναν οικονομολόγο.

Αλλά για να μην μπερδεύεσαι πολύ σκέψου αυτό:

Εχεις εσύ και 4 άλλοι φίλοι σου απο 200 Ευρά. Άρα όλοι μαζί έχετε 1000 Ευρά. Σκέφτεστε λοιπόν ότι από εδώ και μπρος δεν θα τα χρησιμοποιείτε και θα βγάλετε ένα καινούργιο νόμισμα το Ροσίνιον. Και λέτε ότι 1 Ροσίνιον = 50 λεπτά άρα με τα 1000 Ευρά έχετε 2.000 ρόσιονια.

Πάτε λοιπόν στον υπόλοιπο κόσμο και λέτε ότι εμείς θα σας δίνουμε Ροσίνια και τα Ευρά μας τα έχουμε στο ντουλάπι μας. Αλλά κάποια μέρα πας εσύ και τα 100 Ευρά σου τα τρως σε σουβλάκια και πουτάνες. Μείνανε 800 ευρά.... αν έρθει λοιπόν ο τρίτος που του δώσατε τα 2000 Ροσίνια και σου ζητήσει τα 1000Ε και τους δώσεις 800 θα σε λιώσει στο ξύλο.

Απλά...

έτσι απλά δουλεύει το μυαλό σου?

ξάπλωσε και θα φέρουμε γιατρό:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sniper
24/03/2010, 20:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
έτσι απλά δουλεύει το μυαλό σου?

ξάπλωσε και θα φέρουμε γιατρό:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Μπρουμυτα ή ανάσκελα;

Σαμπανια παιζει ή με κανα καραφάκι ρακί θα την βγάλουμε; :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :bawl: :lol: :bawl: :lol: