PDA

View Full Version : Πλύσιμο αυτοκινήτων...



downhill
13/06/2005, 12:50
Το χειρότερο πράγμα είναι τα σαπουνόνερα απο μερικούς ηλίθιους που πλένουν τα αυτοκίνητά τους σε κεντρικούς δρόμους.Το ίδιο κάνουν και πολλοι έμποροι αυτοκινήτων.Πάτησα σήμερα σαπουνόνερα και στο παρα 1 γλύτωσα την πτώση.Ευτυχώς που δεν πήγαινα γρήγορα.Τηλεφώνησα στην αστυνομία αλλα δεν ξέρω τί έγεινε.Πάντως προσοχή.

AFTER
13/06/2005, 13:21
Δεν υπαρχει πιο ΓΥΦΤΙΚΟ πραγμα απο το να πλενεις αυτοκινητο στον δρομο!

Μα καλα,εχετε την εντυπωση οτι καθαριζεται τιποτα?
Αν δεν πεσει πιεστικο με θερμοκρασια απλως ανακατεβετε την λασπουρια!
Αι στο διαολο,δωστε 8€ και πλυντε το σε car wash!

Το ιδιο ισχυει και για τις μηχανες,σορρυ guys(gays) αλλα δεν εχει σκοπο να πλυθουν τα πλαστικα,υπαρχει και το μοτερ,οι δαγκανες,οι ροδες κτλ...

Εγω οποιον βλεπω να πλενει αμαξι στο δρομο και ειμαι με το αμαξι,περναω απο καμια λακουβα με νερα(που εχει στανταρντ δημιουργηθει διπλα) και το ξανακανω \|/ !!! :evil:

Ειναι ωραια δηλαδη να σκοτωνομαστε απο τις σαπουναδες

ΟΞΩ ΠΑΤΣΑΒΟΥΡΙΕΝ
Περικληηηηηηηηηηηηηηηηηηη ®®®®®®

CyBeRseXX
13/06/2005, 14:00
egw to mixanaki to pleno monos kai sto spiti! distixos den exo tin polyteleia tou xronou gia na trexo se plintiria. to idio isxiei kai gia to amaksi. eimai guftos diladi?

AFTER
13/06/2005, 14:30
Το ηξερα οτι θα προκαλουσα αντιδρασεις με τα λεγωμενα μου!

Δηλαδη πιστευεις οτι χαλας λιγοτερα χρηματα αν το πλενεις εσυ(και δεν μιλαω για καθαρα φροντιδα/ενασχολησει με την μοτοσυκλετα την οποια την κανουμε ολοι) και λιγοτερο χρονο?

Ισα ισα βαλε καθε φορα ποσο εχουν τα νερα/σαπουνια/πανια/κοπος κτλ. και θα δεις οτι βγαινουν πολυ περισσοτερα!

Μην φανταστεις οτι δεν την γυαλιζω και εγω,αλλα αν δεν μπει πιεστικο....

Φιλικα :beer:

CyBeRseXX
13/06/2005, 14:48
giati milises genika!

Anaferthika se thema xronou kai oxi xrimaton mia pou sto deutero -an valeis kai tin kourasi- erxetai to idio.

Parolo pou den eimai apo tous tupous pou theloun na vlepoun to moto i to kouti gialismena, otan arxizei na "xanetai" to xroma den goustaro na trexo se plintiria kai na perimeno ateleiotes oures-ase pou mporei na figo kai me kammia gratsounia gia souvenir-proteimo tin xeironaktiki methodo (sinithos ginetai Savvato apogeuma i Kuriaki).

Oso gia ta sapounonera, eksatmizontai grigora to kalokairi kai apo tin alli an sto steno pou meno (50m mikos) perasei kanenas tupakos kavlogazos kai faei toumpa apo ta nera, isos tin epomeni fora valei mialo kai ferthei poio "kosmia"..

AFTER
13/06/2005, 14:58
Σεβαστη η γνωμη σου,αν και ειμαι εντελως αντιθετος!

Οσο για το θεμα των γρατζουνιων,δες και εδω (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=7258)

downhill
13/06/2005, 16:38
[i]Αρχικά δημιουργήθηκε από CyBeRseXX

Oso gia ta sapounonera, eksatmizontai grigora to kalokairi

Ναι εξατμίζονται γρήγορα αλλά εγώ πέρασα όταν ο κάφρος έπλενε τα αμάξια της έκθεσής του και γλύστρησα όταν πάτησα λίγο φρένο.Ευτυχώς που έχω εντελώς καινούρια λάστιχα.Πάντως για την πληροφόρηση σου,απαγορεύεται η ρήψη νερών στο δρόμο...

CyBeRseXX
13/06/2005, 17:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από downhill
Πάντως για την πληροφόρηση σου,απαγορεύεται η ρήψη νερών στο δρόμο...

Opos apagoreuetai kai i odigisi xoris kranos kai i upervasi tou oriou taxititas kai i paranomi stathmeusi kai i paraviasi erithrou simatodoti kai i katanalosi alcohol pano apo ta oria kai tosa alla pou distixos mas prospernan kathe mera..

Upopsin, den dikaiologo ton empora, kala ekanes kai kaleses tin astinomia. Giati kati mou leei omos pos adiaforisan...

gmakris
13/06/2005, 17:31
Το πλυσιμο με σαπουναδα στο δρομο ειναι εγκληματικο - δεν μπορεις να αποκλεισεις την περιπτωση να περασει ενα πιτσιρικι με το ποδηλατο του και να παθει ζημια εφοσον το 99% δεν φορουν κρανος.....

Οι μοτοσυσκλετιστες γνωριζουν και προσεχουν τα πιτσιρικια ομως.......

adam_tsouk
13/06/2005, 17:32
Όχι τα νερά. Η σαπουνάδα απαγορεύεται!!!



Όσο για το πλύσιμο, After, εγώ το αυτοκίνητο (όταν είχα το δικό μου) το έπλενα αποκλειστικά μόνος μου!
Χέστηκα για το αν είναι πιο φτηνό ή ακριβό. Σίγουρα έκανα πολύ καλύτερη δουλειά από τον αποιοδήποτε...


¨οσο για τη μηχανή, επίσης την πλένω 9ως κατά το πλήστον) μόνος μου..... αλλά δεν είμαι σίγουρος για το αποτέλεσμα γιατί στα μισά κουράζομαι (γέρος άνθρωπος) :lol:


Επίσης, το να πατάς στα νερά για να τον κάνεις τον άλλο (και τη δουλειά του) π@@@ανα είναι απλά γελοίο. Εγώ προσωπικά (βασικό αλλά στην Αθήνα δεν πλένω ποτέ και τίποτα ΟΚ?) όποτε μου έχει συμβεί κάτι τέτοιο εκτός του ότι έκανα επανάληψη στα γαλλικά μου :lol: τους έβρεχα κιόλας!

Τεσπα, όσο αφορά το πλύσιμο ο καθείς πρέττει όπως αρέσκεται αλλά από κει και πέρα ας μην είμαστε απόλυτοι.



:wave2:

kapeos
13/06/2005, 19:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Δεν υπαρχει πιο ΓΥΦΤΙΚΟ πραγμα απο το να πλενεις αυτοκινητο στον δρομο!

Μα καλα,εχετε την εντυπωση οτι καθαριζεται τιποτα?
Αν δεν πεσει πιεστικο με θερμοκρασια απλως ανακατεβετε την λασπουρια!
Αι στο διαολο,δωστε 8€ και πλυντε το σε car wash!

Το ιδιο ισχυει και για τις μηχανες,σορρυ guys(gays) αλλα δεν εχει σκοπο να πλυθουν τα πλαστικα,υπαρχει και το μοτερ,οι δαγκανες,οι ροδες κτλ...

Εγω οποιον βλεπω να πλενει αμαξι στο δρομο και ειμαι με το αμαξι,περναω απο καμια λακουβα με νερα(που εχει στανταρντ δημιουργηθει διπλα) και το ξανακανω \|/ !!! :evil:

Ειναι ωραια δηλαδη να σκοτωνομαστε απο τις σαπουναδες

ΟΞΩ ΠΑΤΣΑΒΟΥΡΙΕΝ
Περικληηηηηηηηηηηηηηηηηηη ®®®®®®



Ρε κ@λόπαιδό εσύ μου την λάσποσες??? Την επόμενη φορά θα σε βάλω να καθήσεις επάνω :confused: της, λασπομένη όπως είναι :lol: :lol: :lol:


Σοβαρά τώρα πιστέυεις ότι ο πλυντηριάς θα ασχοληθεί πιο σχολαστικά στο πλήσιμο του αυτοκινήτου σου από ότι εσύ ???:uplate:


Τεμπέληηηηηηηηηηηηη :lol: :lol: :lol: (μην ντρέπεσαι ρε :lol: )


:wave2:

AFTER
13/06/2005, 23:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από kapeos
Ρε κ@λόπαιδό εσύ μου την λάσποσες??? Την επόμενη φορά θα σε βάλω να καθήσεις επάνω :confused: της, λασπομένη όπως είναι :lol: :lol: :lol:


Σοβαρά τώρα πιστέυεις ότι ο πλυντηριάς θα ασχοληθεί πιο σχολαστικά στο πλήσιμο του αυτοκινήτου σου από ότι εσύ ???:uplate:


Τεμπέληηηηηηηηηηηηη :lol: :lol: :lol: (μην ντρέπεσαι ρε :lol: )


:wave2:

Οχι ρε παιδια μην τρελαθουμε!
Αλλα ειναι μερικα σημεια που θελει πιεστικο,πως να το κανουμε!

Μα εγω δεν ειμαι αντιθετος να πλενουμε τις μηχανες μας οι ιδιοι!
Ειμαι αντιθετως απο το να γεμισουμε τον δρομο με σαπουναδες!

Και επειδη εχω εμπειρια απο πλυντηρια,ειδικο ομως για μοτοσυκλετες,ναι,εμεινα απολυτα ευχαριστημενος,οσο και αν προσπαθουσα εγω ετσι δεν θα την εκανα:rolleyes:

downhill
14/06/2005, 07:13
Αν πλένει κάποιος το αμάξι του ή τη μοτοσυκλέτα του,σε ένα μικρό δρομάκι δεν έγεινε και τίποτα.Οι ταχύτητες είναι μκρές και δε θα γίνει κάτι τρομερό.Αλλά να πλένει ο άλλος το αμάξι του σε κεντρικό δρόμο όπως η οδός Πελοπίδα στο Περιστέρι-για όσους ξέρουν-είναι επικίνδυνο.Αν αντί για εμένα πέρναγε κάποιος πιτσιρικάς με παπί που πάνε σανίδα,και τα λάστιχα τους είναι λιωμένα,θα σκοτωνόταν.

mbjp
14/06/2005, 11:00
πλυσιματα και αηδιες..τσαμπα λεφτα..
αν ο θεος ηθελε να πλενουμε τ'αμαξια μας, θα εβρεχε σαπουναδα :dizzy: :D :p

pissaman
14/06/2005, 18:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από mbjp
πλυσιματα και αηδιες..τσαμπα λεφτα..
αν ο θεος ηθελε να πλενουμε τ'αμαξια μας, θα εβρεχε σαπουναδα :dizzy: :D :p

χαχαχαχαχα
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Πλάκα πλάκα, έχω πετύχει άνθρωπο, 4 το πρωί να πλένει το αυτοκίνητο στο S στο μαρούσι και να έχει γεμίσει το δρόμο σαπουνάδα!

adam_tsouk
14/06/2005, 20:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από pissaman
χαχαχαχαχα
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Πλάκα πλάκα, έχω πετύχει άνθρωπο, 4 το πρωί να πλένει το αυτοκίνητο στο S στο μαρούσι και να έχει γεμίσει το δρόμο σαπουνάδα!


Τι σκατά ήθελες στις 4 το πρωί;;;;; :mad:

Αυτός φταίει τώρα, που εσύ είχες αυπνίες; (να μην το πω αλλιώς) :lol: :lol:

free rider
14/06/2005, 21:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
Τι σκατά ήθελες στις 4 το πρωί;;;;; :mad:

Αυτός φταίει τώρα, που εσύ είχες αυπνίες; (να μην το πω αλλιώς) :lol: :lol:


αμα λέω οτι αυτό το παιδι έχει χαλάσει...

και παρεκτρέπεται...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

pissaman
15/06/2005, 21:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
Τι σκατά ήθελες στις 4 το πρωί;;;;; :mad:

Αυτός φταίει τώρα, που εσύ είχες αυπνίες; (να μην το πω αλλιώς) :lol: :lol:

Πες το πες το!
τι να κάνουμε? :beer: :wave2:

AFTER
15/06/2005, 21:07
Μα αν ειναι δυνατον να μην μπορει κανεις να πλυνει το αμαξι του στην Κηφησιας

Αμερικη γιναμε...:rolleyes:

pissaman
15/06/2005, 21:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Μα αν ειναι δυνατον να μην μπορει κανεις να πλυνει το αμαξι του στην Κηφησιας

Αμερικη γιναμε...:rolleyes:
Όπως είχε πει και μια γιαγιά κάποτες....: "Σικάγα γίναμε και εδώ!"

:beer: :beer:

Meni0s
21/06/2005, 13:22
Δεν ξέρω τι λέτε για πλυντήρια και πλύσιμο στο χέρι. . . Εγώ πάντως στερούμαι (για λίγο)την παρέα τους για να καθαρίσουν την άψυχη καλή μου :p :D ;) :beer: :beer: :beer: :beer:


17402