PDA

View Full Version : Triumph Street Triple R



konsttanttinos
24/03/2010, 13:48
Μολις εκανα ενα test drive με το συγκεκριμμενο μηχανακι στην αντιπροσωπεια.
Πολυ παιχνιδιαρικο, δυναμη απο χαμηλα, ο μπροστινος τροχος εχει αλλεργια στην ασφαλτο, usd και ακτινικες μπροστα, διαφορετικη χαρτογραφηση και πιο ελευθερες εξατμισεις απο το απλο, τρομερος ηχος..
Τιμη, χμ... 9500 χιλιαρικα, μαζι με καρινα, καλυμμα σελας (συνεπιβατη), συναγερμος, μαγνητικο tank-bag και κατι ακομη που μου διαφευγει.
Ρωταω λοιπον, αξιζει τα λεφτα του?
Εχει κανεις γνωσεις πανω στο συγκεκριμμενο μηχανακι?

aris13
24/03/2010, 14:05
και μονο που οι πιο πολλοι κατοχοι του απλου street triple προσπαθουμε να το φερουμε στα μετρα του R,αυτο λεει πολλα....
οσο για τα λεφτα μην ανησυχεις....αν αυτα υπαρχουν..η μοτσυκλετα θα σε αποζημιωσει!!!!
με λιγα λογια...παρτο με κλειστα ματια!!!!!!

nickald
24/03/2010, 14:06
Δοκιμασα αυτο και το μεγαλο του αδερφακι πριν παρω τον μεγαλο ληστη

Αν και το μεγαλο το γουσταρα περισσοτερο μπορω να πω οτι και το R ειναι απιστευτο μηχανακι

Βεβαια Triumph στην τιμη οπως παντα τσιμπημενο....

Αν με ρωτας δεν ξερω να σε πω αν αξιζει τα λεφτα του

Αλλα τα γουστα κοστιζουν και αυτο σιγουρα βγαζει γουστα

Douglas
24/03/2010, 15:50
Κοίτα,πάρε σαν βάση το απλό Street Triple.H τιμή του είναι 8500Ε,μέσα στα πλαίσια του ανταγωνισμού πάνω κάτω(600άρια street όπως fazer,hornet,shiver κάπου εκεί κυμαίνονται).Αν έχεις σκοπό να φορτώσεις τη μηχανή με καλούδια για να αποδίδει καλύτερα και να τη στίβεις συμφέρει πολύ περισσσότερο να πάρεις το R εξαρχής με ένα χιλιάρικο παραπάνω.Αλλιώς η αναβάθμιση σε αναρτήσεις,φρένα και άλλες μικρολεπτομέρειες που ξεχωρίζουν το R με το απλό θα σου στοιχίσουν στα 2 με 2.5 χιλιάρικα.

CHRISTOF
25/03/2010, 19:05
Καλησπέρα φίλε μου.
Επειδή ενδιαφέρομαι και εγω για το συγκεκριμένο μηχανάκι, είσαι σίγουρος ότι στα 9500 Ευρώ περιλαμβάνονται όλα τα καλούδια που ανέφερες? Εάν ναι, από που?
Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου:beer:

Douglas
25/03/2010, 20:38
Φίλε λέγοντας καλούδια εννοώ το καλύτερο πίσω αμορτισέρ,τις ακτινικές δαγκάνες φρένων και κάποιες λεπτομέρειες π.χ. fat bar τιμόνι.Όλα αυτά συν τα δώρα της αντιπροσωπείας(κοκοβιό,καρίνα κτλ)κοστολογούνται στα 9500Ε.Για 100% σίγουρη πληροφόρηση επικοινώνησε με αντιπροσωπεία της Triumph από όπου μπορείς να το δεις κι από κοντά και να το κάνεις και test ride.Επίσης διάβασα ότι μηχανές που θα αγοράζονται κούτα εντός 2010,ακόμα κι αν έχουν παραχθεί παλαιότερο έτος θα έχουν 3 χρόνια εγγύηση.

konsttanttinos
26/03/2010, 07:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από CHRISTOF
Καλησπέρα φίλε μου.
Επειδή ενδιαφέρομαι και εγω για το συγκεκριμένο μηχανάκι, είσαι σίγουρος ότι στα 9500 Ευρώ περιλαμβάνονται όλα τα καλούδια που ανέφερες? Εάν ναι, από που?
Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου:beer:

Στον Βολο βρισκεται η αντιπροσωπεια, και στην τιμη των 9500 δινουν κοκοβιο, καρινα, μαγνητικο tank bag και μασκακι.
Ο αντιπροσωπος ειναι φιλος και μου το εχει ξεκαθαρισει απο την αρχη οτι ειναι προσφορα.
Δεν ρωτησα ομως αν ειναι δικια του προσφορα ή συνολικα της εταιριας.
Οπως προαναφερθηκε, η εγγυηση ειναι πλεον 3 χρονια.

bekris
22/04/2010, 22:22
χάλια το μηχανάκι σας λέΓω, μάυρα χάλια...


:a5: :a5:

grgasteus
03/07/2010, 10:28
φίλε πάρτο με χίλια και με κλειστά τα μάτια.
Τα δώρα που σου δίνει ο γνωστός σου στο Βόλο , εδώ στην αθήνα είναι μόνο το μηχανάκι.
Δηλαδή, ΧΩΡΙΣ καρίνα,ΧΩΡΙΣ μασκάκι, ΧΩΡΙΣ φερινγκάκι. Απλά τώρα τρέχει η προσφορά της Triumph με 30% προκαταβολή και 4 χρόνια άτοκο.
Εγώ πάντως θα το τσιμπίσω στο τέλος του Ιουλίου ΣΙΓΟΥΡΑ, το θέλω αδώ και 1,5 χρόνο και δεν μου κάθετε με τίποτα.