PDA

View Full Version : akoma myrizei!!!



aggas98
24/03/2010, 18:58
καλησπερα παιδες ειχα πριν καιρο μια απορια σχετικα με το οτι μυριζε βενζινη στα καυσαερια απο τιν εξατμισει.

εκανα οτι ειχαν πει καποια παιδια απο δω μεσα οπως αλλαγη φιλτρο, μπουζι και ελεγχο για το μιγμα
αλλα απ'οτι καταλαβα μολις ζεσταθει παλι αρχιζει και μυριζει το ιδιο!!!!!!

παρακαλω τα φωτα σας.

ααα αφορα το CBR 600 RR

drspeed
24/03/2010, 19:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από aggas98
καλησπερα παιδες ειχα πριν καιρο μια απορια σχετικα με το οτι μυριζε βενζινη στα καυσαερια απο τιν εξατμισει.

εκανα οτι ειχαν πει καποια παιδια απο δω μεσα οπως αλλαγη φιλτρο, μπουζι και ελεγχο για το μιγμα
αλλα απ'οτι καταλαβα μολις ζεσταθει παλι αρχιζει και μυριζει το ιδιο!!!!!!

παρακαλω τα φωτα σας.

ααα αφορα το CBR 600 RR

Να αλλάξεις βενζινάδικο δοκίμασες??????

aggas98
24/03/2010, 20:18
να σου πω την αληθεια οχι δεν δοκιμασα κατι τετοιο θα το δοκιμασω και ελπιζω να ναι απο αυτο

sniper
24/03/2010, 20:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από aggas98
...απο τιν εξατμισει.

.....


Α ρε καρΓιόλη μοντερέιτορ.... τα καλύτερα έχεις!!! :lol: :bawl: :lol: :bawl:

OldMan
26/03/2010, 09:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Α ρε καρΓιόλη μοντερέιτορ.... τα καλύτερα έχεις!!! :lol: :bawl: :lol: :bawl:
Τι γελά ρε χαμένο ..?? :smokin:


Δοτική του Αιτιατού είναι ... :winka:

drspeed
26/03/2010, 10:28
Εδώ έχει αλλάξει το μισό μηχανάκι χωρίς να ελέγξει την ποιότητα του καυσίμου!!!!!!!!!!!!

είναι γνωστό άλλωστε !!να εξατμίσω,να εξατμίσεις,να εξατμίσει........αν είχε βάλει τόνους....... και με λίγο καλύτερη σύνταξη θα μπορούσε να ήταν σωστό.
Τώρα για το "τιν" no comment

BELZEBOYLIS
26/03/2010, 10:35
και μετά γκρινιάζετε γιατί γράφει με gkriklish ο κόσμος !!!

www.moto-gramatiki-orthografia.gr καταντήσαμε

:lol: :wave2:

drspeed
26/03/2010, 10:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
και μετά γκρινιάζετε γιατί γράφει με gkriklish ο κόσμος !!!

www.moto-gramatiki-orthografia.gr καταντήσαμε

:lol: :wave2:
Greeklish....... αφεντικό!!!!!!!:D :D

BELZEBOYLIS
26/03/2010, 10:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από drspeed
Greeklish....... αφεντικό!!!!!!!:D :D


αιφχαρειστό για τιν διωρθοσει !!!!:lol: :wave2:

drspeed
26/03/2010, 10:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
αιφχαρειστό για τιν διωρθοσει !!!!:lol: :wave2:
Τήπωτα. να ύσε καλά.:rotflmao: :lol:

aggas98
26/03/2010, 12:09
εντάξει ρε παίδες έχετε δίκιο είχα ξεχάσει ότι όλοι εδώ μέσα έχετε διδακτορικό στην ελληνική γλώσσα!!!!!!!!!!!! ξέχασα να ανοίξω τον Μπαμπινιώτη!!!!

αν και δεν μου δώσατε απάντηση γι'αυτό που ρώτησα, με κάνατε λίγο καλύτερο στην ορθογραφία!!!

drspeed
26/03/2010, 12:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από drspeed
Να αλλάξεις βενζινάδικο δοκίμασες??????
:wave2: :wave2: :wave2:
Αν έχει νερό μέσα η βενζίνη δεν γίνεται σωστή καύση και βγαίνει άκαυτη με αποτέλεσμα να μυρίζει .!!!!!!!!

aggas98
28/03/2010, 18:55
σε ευχαριστώ ξεκίνησα και δοκιμάζω βενζινάδικα ελπίζω να είναι από αυτό και να στρώση!!!

camen
28/03/2010, 19:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από aggas98
σε ευχαριστώ ξεκίνησα και δοκιμάζω βενζινάδικα ελπίζω να είναι από αυτό και να στρώση!!!

Βρες ποτε εχει κοντα αγωνα ραλυ,καμια αναβαση κλπ κλπ και τραβα παρε απο αυτους ενα βαρελακι να δοκιμασεις...:winka: :winka: :winka:

Εχει μια καλη μπετζινα με 8Ε το λιτρο...:lol: :lol: :lol:

sakisvolos
28/03/2010, 22:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από aggas98
σε ευχαριστώ ξεκίνησα και δοκιμάζω βενζινάδικα ελπίζω να είναι από αυτό και να στρώση!!!

Το προηγούμενο θέμα που αναφέρεις δεν το παρακολούθησα να ξέρω τι σου είπαν οι συμφορουμίτες....

Ένα έλεγχο με αναλυτή καυσαερίων το έκανες να δεις τι βγάζει? Από βαλβίδες ρύθμιση όλα καλά?
Από συμπίεση τι γίνεται?? :confused:

broum
29/03/2010, 00:57
μου ειχε τυχει κι εμενα κατι παρομοιο κι οταν αλλαξα λαδια σταματησε να μυριζει.

camen
29/03/2010, 01:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από broum
μου ειχε τυχει κι εμενα κατι παρομοιο κι οταν αλλαξα λαδια σταματησε να μυριζει.

Μηπως εβαλες με αρωμα φραουλιτσα?:smokin:

chris_honda
29/03/2010, 06:09
Το οτι στο κάνει και ζεστό είναι το θέμα, σαν κρύο είναι απ τον καταλύτη (μέχρι να ζεσταθει). Τσέκαρε μπας και καίς λίγα λαδάκια, ότι βενζινάδικο και να αλλάξεις τα ίδια αποτελέσματα νομίζω θα έχεις, το πιο πιθανό αν ξεχάσουμε τα λάδια είναι να ελέγξεις το μίγμα για αρχή. :wave2:

chris_honda
29/03/2010, 06:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Μηπως εβαλες με αρωμα φραουλιτσα?:smokin:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

aggas98
29/03/2010, 14:18
μίγμα, βαλβίδες,φίλτρο,λάδια και μπουζιά όλα αλλαγμένα και τσεκαρισμένα. Η συμπίεση όπως είπε ο μάστορας είναι μια χαρά.

γιαυτό και σκάω να βρω από τη είναι.

camen
29/03/2010, 14:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από aggas98
μίγμα

Τσεκαρισμενο με καυσαναλυση?!!!Ειναι μαμα το μηχανακι ή εχεις κανει ρυθμισεις?!

sakisvolos
29/03/2010, 16:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από aggas98
μίγμα, βαλβίδες,φίλτρο,λάδια και μπουζιά όλα αλλαγμένα και τσεκαρισμένα. Η συμπίεση όπως είπε ο μάστορας είναι μια χαρά.

γιαυτό και σκάω να βρω από τη είναι.

Ωραία.....με πολλαπλό υποπιεσόμετρο το κοιτάξατε μήπως δλδ κάποια πεταλούδα από τις τέσσερις δεν είναι σωστά ρυθμισμένη?

Από μπέκ πως πάει? Ψεκάζουν και τα τέσσερα σωστά? Πόσα κμ έχει κάνει το μηχανάκι?

aggas98
29/03/2010, 18:09
ο μηχανικός μου είπε οτι όλα είναι εντάξει.

όταν τον ρώτησα μέτα το service γιατι ακόμα μυρίζει και μήπως είναι πιο πλούσιο το μίγμα μου είπε ότι είναι 13:1 και οτι αν το βάλει πιο κάτω μπορεί να μου δημιουργήσει πρόβλημα

28000 km έχει