PDA

View Full Version : Κατι ψηνεται...



cosgili
24/03/2010, 20:09
Εδω και 2 μερες κατι μου μυριζει στο μοτοσακο μου. Σαν καμμενο πλαστικο η λαστιχο... Το κακο ειναι οτι οσφρητικα δεν μπορω να το εντοπισω και οπτικα επειτα απο λεπτομερεστατο ελεγχο σε καλωδια φισσες κλπ δεν ειδα καποιο σημαδι. Αν καποιος αντιμετωπισε παρομοιο προβλημα και βρηκε ακρη θα ημουν υποχρεος για λιγη βοηθεια:)

Vamael
24/03/2010, 20:58
Μήπως μάζεψες πουθενά καμιά σακούλα και εκεί που κόλησε έχει αφήσει υπολείματα ? Το έχω πάθει παλιά και βρωμούσε κανά μήνα μέχρι να βρω από που ήταν.

amyroukai
24/03/2010, 21:16
Τα τρία σωληνάκια που βγαίνουν δίπλα στην ένωση του τελικού με τους λαιμούς... Εμένα ακουμπούσε ένα στην εξάτμιση.

cosgili
24/03/2010, 21:22
Σακουλα τσου... Γιαννη αυτο με τα σωληνακια θα το τσεκαρω πουρνο πουρνο:wave2:

manos*gsxr
24/03/2010, 21:42
Μηπως αλλαξες λαδια προσφατα?

cosgili
24/03/2010, 21:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από manos*gsxr
Μηπως αλλαξες λαδια προσφατα?
Οχι

cosgili
25/03/2010, 18:06
Σημερα με το φως της μερας το ξαναματαεψαξα αλλα τζιφος. Το καλο ειναι οτι το φαινομενο εχει περιοριστει σημαντικα οποτε ειμαι αισιοδοξος οτι δεν θα γινω φλαμπε στη μεση του δρομου.:D

supertp
26/03/2010, 13:02
Μήπως σου έχει μυρίσει ποτέ και κάτι σαν ... καμμένη ζάχαρη;

Η αλήθεια είναι ότι που και που και το δικό μου μυρίζει, απλά έχω την εντύπωση ότι το κάνει όταν πατάω σε νερά...

akisjg
05/04/2010, 20:31
Check τους λαιμούς των μπεκ ψεκασμού μήπως θέλουν σφύξιμο.
Εμένα δάκρυζε βενζίνη από εκεί και μύριζε όπως είπατε σαν καμμένη ζάχαρη.
Μισή βάλτα σφύξιμο και εξαφανίστηκε το πρόβλημα.

Για να το εντοπίσεις check πάνω στο μπλοκ του κινητήρα (στο αυλάκι ανάμεσα στο κιβώτιο και στο μπλοκ)για καφέ σημάδια.

cosgili
05/04/2010, 21:42
Το φαινομενο οπως ηρθε ... εφυγε! Απο σημαδια τιποτα ουτε στο μπλοκ ουτε στο κιβωτιο ουτε στους λαιμους. Τελικα θα παραμεινει ενα ανεξηγητο φαινομενο και δεν θα μαθω ποτε πως προεκυψε... X-Files λεμεεεεεε:beer:

sahara
05/04/2010, 21:54
Μια από τα ίδια και εδώ .

Μια περίεργη μυρωδιά σαν καμμένη ζάχαρη που την εντώπιζα κυρίως κάπου πάνω από το ψυγείο όταν η μηχανή είναι ζεστή. Τελευταία έχει περιοριστεί κατά πολύ .

Τι στο καλό επιδημία τα έχει πιάσει τα Μπάντιτ; :look:

cosgili
06/04/2010, 11:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από sahara
Μια από τα ίδια και εδώ .

Μια περίεργη μυρωδιά σαν καμμένη ζάχαρη που την εντώπιζα κυρίως κάπου πάνω από το ψυγείο όταν η μηχανή είναι ζεστή. Τελευταία έχει περιοριστεί κατά πολύ .

Τι στο καλό επιδημία τα έχει πιάσει τα Μπάντιτ; :look: Ελα ντε. Κανας αυτοανοσος μεταλλαγμενος ιος.... Πολυ House μου φαινεται βλεπω...:D

Spatkle
06/04/2010, 14:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από manos*gsxr
Μηπως αλλαξες λαδια προσφατα?

Αδερφε, σημερα αλλαξα λαδια και φτανοντας σπιτι, μου μυρισε κατιτις περιεργα.. Πως μεταφραζεται αυτο;; :confused:

amyroukai
06/04/2010, 14:44
Ρε μπας και είστε έγκυοι; Όλο κάτι σας μυρίζει! :rotflmao:

Spatkle
08/04/2010, 19:55
:rotflmao:

:beer:

gdudetool
11/04/2010, 07:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από cosgili
Εδω και 2 μερες κατι μου μυριζει στο μοτοσακο μου. Σαν καμμενο πλαστικο η λαστιχο... Το κακο ειναι οτι οσφρητικα δεν μπορω να το εντοπισω και οπτικα επειτα απο λεπτομερεστατο ελεγχο σε καλωδια φισσες κλπ δεν ειδα καποιο σημαδι. Αν καποιος αντιμετωπισε παρομοιο προβλημα και βρηκε ακρη θα ημουν υποχρεος για λιγη βοηθεια:)
αν και το ποστ ειναι λιγο παλιο τωρα επεσε στην αντιληψη μου....αυτη τη περιεργη μυρωδια εχει το παραφλου αν εχει καποια διαροη οπως επισης και αν σου ριξανε κατι μεσα στο μοτερ ...(οπως ζαχαρη...)το δευτερο θα το χες καταλαβει μεχρι τωρα πιστευω(αν ηταν αρκετη η ποσοτητα)