PDA

View Full Version : Aσχολείται κανείς με το πόκερ ?



Lioulios
25/03/2010, 14:27
http://www.partypoker.com/td/videopop/pp_videopop_gr.htm

Χαχαχχχχαχαχαα

Όσες φορές και να παίξεις θα βγάλεις φουλ του άσου με ντάμες και ο τύπος θα χάσει με φουλ του ασου με βαλέδες.

...Μετά σου σκάει το παραμύθι να παιξεις με πραγματικά χρήματα. (μην το κάνει κανείς αυτό)

Στο ποκερ.γρ πηγα να γραφτώ ...όλα οκ μέχρι που όταν πατάω εγγραφή μου λέει ..λάθος μέιλ
ενώ είναι το κανονκό.

Ξέρει κανένας να μου πει που μπορώ να παίξω χωρίς πραγματικά χρήματα ?

Akatanomastos
25/03/2010, 14:28
αν ψαξεις θα βρεις να κατεβασεις 1-2 κορυφαια poker video games για να κανεις καλη προπονηση

Sapadak
25/03/2010, 14:30
στο zoo.gr εχει

project.breeze
25/03/2010, 14:33
Επειδή ασχολούμαι αρκετα καιρό με το πόκερ με πραγματικά χρήματα μπορώ να σου προτείνω τα 2 κορυφαία sites.Το πρώτο είναι το Full Tilt και το δεύτερο είναι το Pokerstars.Απλά θεωρώ πως όταν τα χρήματα δεν είναι αληθινά όλοι κάνουν ό,τι τους κατέβει και έτσι χάνεται η μαγεία του παιχνιδιού:beer:

Lioulios
25/03/2010, 14:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
[B........Απλά θεωρώ πως όταν τα χρήματα δεν είναι αληθινά όλοι κάνουν ό,τι τους κατέβει και έτσι χάνεται η μαγεία του παιχνιδιού:beer: [/B]

Eίμαι αρκετά καλός παίχτης και θα συμφωνήσω ...όμως επειδή ο τζόγος έχει και άλλες προεκτάσεις
προτιμώ να παίζω με χρήματα ΜΟΝΟ όταν πηγαίνω στο χωριό μου με φιλαράκια (έχω και βαλι(τζ)ακι με μάρκες και τέτοια) όπου βάζουμε 2-3 ευρω έκαστος και μοιραζόμαστε μάρκες.

...Στο τέλος ο νικητής κερνάει ξύδια ...

Εδώ δεν έχουμε μαντήλι να κλάψουμε ...θα τζογάρω κιόλας ?:rotflmao:


υ.γ Πολύ σπαστικό όμως να παίζουν όπως να΄ναι

koulis19
25/03/2010, 14:44
Ενας ειναι ο τροπος για να παιξεις ποκερ χωρις χρηματα.Καλεις τους φιλους σου στο σπιτι.Για μαρκες κοβεις χαρτακια απο Α4,τα ισομοιραζεται και εισαι ετοιμος.Ειναι τροπος εγγυηση.:beer: :beer:

ΜΗΤΣΟΣΚΥΛΟΣ
25/03/2010, 15:03
ΕΝΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ TINAN POKER

ΜΗΤΣΟΣΚΥΛΟΣ
25/03/2010, 15:04
ΣΟΡΥ ΤΙΤΑΝ POKER

ΚΑΙ ΣΤΟ FB ΕΧΕΙ ΧΩΡΙΣ ΛΕΦΤΑ

Lioulios
25/03/2010, 15:04
τώτα τα ψάχνω .Στο zoo αργεί πολύ.

menelaos46
25/03/2010, 15:07
Εγω ειμαι καμενος....


Αλλα με λεφτα δε παιζω παρα μονο σε τραπεζι με φιλους.

Ωραιο παιχνιδι.

Οντως χωρις λεφτα κανεις οτι να'ναι...

Παντως εχει πολλες σελιδες που μπορεις να παιξεις δωρεαν και σε μερικες απο αυτες αν κερδισεις πας σε τουρνουα.

project.breeze
25/03/2010, 17:06
http://www.youtube.com/watch?v=XunAlp2azhA



Ρίξτε μια ματιά σε αυτό το βίντεο και θα καταλάβετε τί σημαίνει ο όρος badbeat.Το βίντεο έχει τραβηχτεί στο WSOP (World Series of Poker),το μεγαλύτερο τουρνουά παγκοσμίως όπου το κόστος συμμετοχής είναι 10.000$ και συμμετέχουν περίπου 8.000 παίχτες.Τα κέρδη του νικητή φέτος ήταν 8.000.000$ :eyepop:

project.breeze
25/03/2010, 17:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από lioulios
Eίμαι αρκετά καλός παίχτης και θα συμφωνήσω ...όμως επειδή ο τζόγος έχει και άλλες προεκτάσεις
προτιμώ να παίζω με χρήματα ΜΟΝΟ όταν πηγαίνω στο χωριό μου με φιλαράκια (έχω και βαλι(τζ)ακι με μάρκες και τέτοια) όπου βάζουμε 2-3 ευρω έκαστος και μοιραζόμαστε μάρκες.

...Στο τέλος ο νικητής κερνάει ξύδια ...

Εδώ δεν έχουμε μαντήλι να κλάψουμε ...θα τζογάρω κιόλας ?:rotflmao:


υ.γ Πολύ σπαστικό όμως να παίζουν όπως να΄ναι



Να διευκρινήσω εδώ πως ούτε εμένα μου αρέσει ο τζόγος,δεν παίζω cash games,παίζω μονάχα τουρνουά :beer:

Lioulios
25/03/2010, 17:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
http://www.youtube.com/watch?v=XunAlp2azhA



Ρίξτε μια ματιά σε αυτό το βίντεο και θα καταλάβετε τί σημαίνει ο όρος badbeat.Το βίντεο έχει τραβηχτεί στο WSOP (World Series of Poker),το μεγαλύτερο τουρνουά παγκοσμίως όπου το κόστος συμμετοχής είναι 10.000$ και συμμετέχουν περίπου 8.000 παίχτες.Τα κέρδη του νικητή φέτος ήταν 8.000.000$ :eyepop:
:eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:

Δε γίνονται αυτά.

Lioulios
25/03/2010, 17:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Να διευκρινήσω εδώ πως ούτε εμένα μου αρέσει ο τζόγος,δεν παίζω cash games,παίζω μονάχα τουρνουά :beer: Σωστός :beer:

koulis19
25/03/2010, 17:50
Τι ποκερ και αηδιες.ΠΑΙΞΤΕ ΤΑΒΛΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΦΡΑΠΕΔΙΑ ΣΤΟ ΧΕΡΙ.Υπαρχει τιποτα καλυτερο?(εκτος απο τις μηχανες):beer: :beer:

MAG/FMX
25/03/2010, 18:06
Εγω παιζω sto Facebook .........., καλη φαση , τωρα το χω ριξει στο domino ....... trela ......:wave2:

Hillbilly
25/03/2010, 18:25
ταβλι,σκακι,texas holdem...αχ μανα μου....


οτι πιο σπαστικο ειναι να χανεις λεφτα...αλλα και οταν κερδιζεις και παιζεις με φιλους (εγω τουλαχιστον) νιωθεις ασχημα...οποτε μαρκες βραδακι μπυρα/jack τσιγαρο μπλουζ ελαχιστος φωτισμος και αντε γειααααα


τον λυπιθικα τον ασιατι...ρε δεν γινονται αυτα...

Lioulios
25/03/2010, 18:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από MAG/FMX
Εγω παιζω sto Facebook .........., καλη φαση , τωρα το χω ριξει στο domino ....... trela ......:wave2:

...10μιλ.... αέρας .Πάνε αυτά. :lol: :lol:

ktmakis
26/03/2010, 11:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
http://www.youtube.com/watch?v=XunAlp2azhA



Ρίξτε μια ματιά σε αυτό το βίντεο και θα καταλάβετε τί σημαίνει ο όρος badbeat.Το βίντεο έχει τραβηχτεί στο WSOP (World Series of Poker),το μεγαλύτερο τουρνουά παγκοσμίως όπου το κόστος συμμετοχής είναι 10.000$ και συμμετέχουν περίπου 8.000 παίχτες.Τα κέρδη του νικητή φέτος ήταν 8.000.000$ :eyepop:


1 in 2.7 billion !!!!!!

manos*gsxr
26/03/2010, 12:17
συντοπιτη εγω παιζω στο poker.gr!Πολυ καλο και με εικονικα χρηματα.Και δεν εχει μονο το texas hold 'em.... λιωσιμο λεμεεεεεεε!!!!

ego_o_idios
26/03/2010, 12:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από lioulios
http://www.partypoker.com/td/videopop/pp_videopop_gr.htm

Χαχαχχχχαχαχαα

Όσες φορές και να παίξεις θα βγάλεις φουλ του άσου με ντάμες και ο τύπος θα χάσει με φουλ του ασου με βαλέδες.

...Μετά σου σκάει το παραμύθι να παιξεις με πραγματικά χρήματα. (μην το κάνει κανείς αυτό)

Στο ποκερ.γρ πηγα να γραφτώ ...όλα οκ μέχρι που όταν πατάω εγγραφή μου λέει ..λάθος μέιλ
ενώ είναι το κανονκό.

Ξέρει κανένας να μου πει που μπορώ να παίξω χωρίς πραγματικά χρήματα ?

sto facebook pou pezoume oloi
ma pou zis xrisi mou?:eyepop:
:rotflmao: :rotflmao:

Giorgos19
26/03/2010, 12:31
Παντως ενα πολυ καλο παιχνιδακι texas holdem, χωρις χρηματα ειναι το governor of poker. Google it!

fournas
26/03/2010, 13:24
εγω παιζω εδω και κανα χρονο το pkr (www.pkr.com) .

παιζεις και με πραγματικα και με "ψευτικα"

παντα online , με πραγματικους παιχτες.

αξιζει να το δοκιμασεις..

:wave2:

OldMan
26/03/2010, 14:05
Εγώ μέχρι πρόσφατα πήγαινα στο υπόγειο του Αλοίθωρου στο Μπραχάμι (καρέ με τον Πετούγια, τον Σαλεμένο και το Χέλι), αλλά του κόψαν την σύνδεση ... :(

matmat
26/03/2010, 16:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Εγώ μέχρι πρόσφατα πήγαινα στο υπόγειο του Αλοίθωρου στο Μπραχάμι (καρέ με το Πετούγια, τον Σαλεμένο και το Χέλι), αλλά του κόψαν την σύνδεση ... :(

Και γιατι ρε παλιογρια δεν βαραγες δίπλα το κουδουνι να βγω ???
:p

OldMan
29/03/2010, 09:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από matmat
Και γιατι ρε παλιογρια δεν βαραγες δίπλα το κουδουνι να βγω ???
:p
Αφού έσπαζες τα "κόκκαλα" στην κουβέρτα του Αφασία του Χοντρού στις Τζιτζιφιές, μωρή μπαρμπουτολάγνα ..!! :smokin:

spiridaus
29/08/2010, 08:29
Τελικά παίζει κανείς;; (με πραγματικά λεφτά)

fz6man
29/08/2010, 09:27
Το αστείο ειναι οτι εχει γίνει τρελο προμοσιον και μαρκετινγκ(βλεπε τηλεοραση , διαφημισεις ) με το ποκερ και ειδικα με το τεξας χολντεμ
που πριν 2-3 χρονια δεν υπηρχε το παιχνιδι θελω να πω οτι το επαιζαν ελαχιστοι και τώρα παιζει μεχρι και η κουτσι μαρια με paysafe
απο το περιπτερο άσε το θεμα με τους επαγγελματιες που παιζουν heads up για πλακα και τζογαρουν 100 000 $ με 1 pair αλλα
αυτό που ακουω και μου φευγουν τα μαλλια ειναι οταν ακουω οτι το ποκερ δεν βασιζεται στην τυχη αλλα στην στρατιγικη :D ,
Αν θελετε να ξερετε που πανε τα λεφτα σας/μας καταληγουν σε Εβραικές οικογενιες πχ pokerstars , συγνωμη αλλα εγω δεν πιστευω
σε αυτους τους επαγγελματιες τις full tilt που παιζουν τετοια ποσα και κανουν ζωαρα και διαφημιζουν μπορεις και εσυ αλλα ουτε και σε αυτους που βγαζουν βιβλια οπως ο νεγρανου που αναλυει το παιχνιδι του.. μα καλα ποιος σοβατος επαγγελματιας θα το εκανε αυτο και θα συνεχιζε να παιζει?

και για να ξερετε το holdem δεν ειναι τιποτα αλλο απο ποκα , κουκος μονος!

mars696
29/08/2010, 09:44
Παρον κι εγω! :smokin:
Σε διαφορες εταιρειες,μονο texas αλλα σπανια cash, ειμαι του τουρνουα και τρελενομαι για heads up!!!
Aλλα τπτ δεν συγκρινεται με το να παιζεις με φιλαρακια.... :beer: :beer: :beer:

vagtav
29/08/2010, 09:53
άσε με τώρα γιατί παίζω στο Lamborghini freeroll
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
μακράν το κορυφαίο για μένα είναι το Poker stars
Μια δυο φορές έβαλα λεφτά τα οποία εξατμίστηκαν σε 1 ημέρα και από τότε μόνο τουρνουά σε εικονικά.
Έχω κερδίσει 3 συμμετοχές σε τουρνουά με κανονικά χρήματα, αλλά δεν έκανα τίποτα :sad: :sad:

trelf
29/08/2010, 12:53
τρελο κολλημα το ποκερ....

παιζω μονο στο facebook zynga poker.....μονο sitngo tournaments...

και απο κοντα με φιλους καποιες παρασκευες η σαββατα....συμπληρωνουμε κατι 9αδες και παιζουμε κανα 5ευρω buy in....μοιραζουμε μαρκες και GOOOO!!!!!

:beer:

SoulGR
29/08/2010, 17:23
και γω στο pkr.com παιζω μονο τουρνουα ομως,και καμια φορα με παρεα....ψηνομαι και για καζινο αλλα Ελλαδα μετα τα 21:(

sotos 8
29/08/2010, 17:53
WWW.PKR.COM Παιζω αρκετω καιρο σε αυτο το σαιτ και το θεωρω απ'τα καλυτερα ,παιζω και με χρηματα αλλα περισοτερο freerol Tournamend η' χωρις χρηματα το 0 - 0 που αν βγεις 1ος κερδιζεις 6 λεπτα του ευρω και αν βγεις 2ος 4λεπτα.
Για τους συφορουμιτες που παιζουν και αυτοι στο PKR το ψευδονιμο μου ειναι Diodoros στειλτε ενα μυνημα .
Σε ενα 20λεπτο αρχιζει το τουρνουα freerol 250point εχω κανει εγραφη και περιμενω,ο πρωτος περνει 70 ευρω και πληρονονται συνολικα 100 ,μιλαμε για τουρνουα χωρις χρηματα .

SoulGR
29/08/2010, 17:55
εχω και γω ticket για το φρηρολ....αν εμπενες αυριο θα τα λεγαμε

sotos 8
29/08/2010, 18:01
ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΜΠΩ ΠΕΣ ΝΙΚΝΕΙΜ ΚΑΙ ΘΑ ΣΕ ΒΡΩ.

fournas
29/08/2010, 20:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από sotos 8
WWW.PKR.COM Παιζω αρκετω καιρο σε αυτο το σαιτ και το θεωρω απ'τα καλυτερα ,παιζω και με χρηματα αλλα περισοτερο freerol Tournamend η' χωρις χρηματα το 0 - 0 που αν βγεις 1ος κερδιζεις 6 λεπτα του ευρω και αν βγεις 2ος 4λεπτα.
Για τους συφορουμιτες που παιζουν και αυτοι στο PKR το ψευδονιμο μου ειναι Diodoros στειλτε ενα μυνημα .
Σε ενα 20λεπτο αρχιζει το τουρνουα freerol 250point εχω κανει εγραφη και περιμενω,ο πρωτος περνει 70 ευρω και πληρονονται συνολικα 100 ,μιλαμε για τουρνουα χωρις χρηματα .


g.thanasis ..... :wave2:

project.breeze
30/08/2010, 02:23
Στο PKR το επίπεδο των παιχτών είναι χαμηλό σχετικά και το παιχνίδι είναι πολύ αργό,αν θέλετε να παίξετε πραγματικό poker τότε δύο είναι τα sites: Fulltilt και pokerstars :beer: