PDA

View Full Version : TechSpec ή Stomp grip



Σελίδες : [1] 2

ποπαϋ
25/03/2010, 22:47
Λέω να βάλω ένα απο αυτά τα pads στο Κ6 μου. Θα έβαζα το techspec σε snake skin αλλά βγαίνει μόνο σε μαύρο χρώμα και μάλλον θα χτυπάει άσχημα στο μάτι πάνω στο σκούρο κόκκινο ντεπόζιτό μου.
Ακούω γνώμες απο αυτούς που έχουν δοκιμάσει κάτι απο τα δύο.

Stabak
26/03/2010, 10:04
ta stomps ειναι πιο σκληρα και ξεκολάνε πιο ευκολα....

ta tech ειναι πιο μαλακα και κανουν περιπου την ιδια δουλεια (και δεν φευγουν)

GIXXERAKIAS
26/03/2010, 10:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stabak
ta stomps ειναι πιο σκληρα και ξεκολάνε πιο ευκολα....

ta tech ειναι πιο μαλακα και κανουν περιπου την ιδια δουλεια (και δεν φευγουν)

+1000 για τα stormgrips,κανουν καλη δουλεια μεχρι τις πρωτες καλες ζεστες μερες ....ακομα το ψαχνω στην εθνικη που ξεκολλησε το ενα και το αλλο μου εμεινε ενθυμιο... :cry:

Xρηστο τα tech δοκιμασμενα δεν φευγουν?:look:

ποπαϋ
26/03/2010, 10:44
Νομίζω πως για τα stomp υπάρχει και μια "ειδική" κόλλα για καλύτερα αποτελέσματα.
Έχω ακούσει ότι τα tech βγαίνουν και επαναχρησιμοποιούνται, τα κολλάς σε λαδόκολλα αφού τα βγάζεις απο τη μηχανή και τα ξαναβάζεις όποτε θές. Ισχύει;;;;;;

road spirit
26/03/2010, 10:49
πάνω στην ώρα το θρεντάκι, έλα στάμπακ λέγε γιατί απο Δευτέρα πρέπει να πάω να αγοράσω...

τα tech που τα βρίσκουμε ? μιλάω για Αθήνα γιατί τα χρειάζομαι άμεσα, άμα είναι να παραγγείλω απο εξωτερικό δεν μου κάνει ...

:smilea:

GIXXERAKIAS
26/03/2010, 10:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
πάνω στην ώρα το θρεντάκι, έλα στάμπακ λέγε γιατί απο Δευτέρα πρέπει να πάω να αγοράσω...

τα tech που τα βρίσκουμε ? μιλάω για Αθήνα γιατί τα χρειάζομαι άμεσα, άμα είναι να παραγγείλω απο εξωτερικό δεν μου κάνει ...

:smilea:
To νου αμα βρεις αθηνα μιλα ρεμαλι! :p

sapila racing
26/03/2010, 10:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
+1000 για τα stormgrips,κανουν καλη δουλεια μεχρι τις πρωτες καλες ζεστες μερες ....ακομα το ψαχνω στην εθνικη που ξεκολλησε το ενα και το αλλο μου εμεινε ενθυμιο... :cry:

Xρηστο τα tech δοκιμασμενα δεν φευγουν?:look:

Τα Stompgrip θέλουν πολύ προσοχή στο κόλλημα, ζέσταμα με πιστολάκι κλπ, αν γινει σωστά δεν φεύγουν!
Τα εχω πανω 2 χρόνια, κι εκτός των άλλων εχω πάει 2 φορές Σερρες Ιούλιο με 40 βαθμούς χωρίς κανένα πρόβλημα.

Για τα tech δεν εχω ιδέα.

Stabak
26/03/2010, 11:10
Ισως να θελουν καλο κολλημα με ζεσταμα οπως λεει ο σαπιλα, αλλα συνηθως κανεις δεν το προβλέπει να το κάνει, τεσπα εχω ακουσει οτι φευγουν κλπ και ειναι δυσκολο να οδηγεις με τζην κλπ (οτιδηποτε αλλο απο φορμα) γιατι πονανε ... γι αυτο και πηρα τεκσπεκ απο το μαμα σαϊτ... εδω δεν ξερω αν φερνει κανεις..

sapila racing
26/03/2010, 11:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stabak
Ισως να θελουν καλο κολλημα με ζεσταμα οπως λεει ο σαπιλα, αλλα συνηθως κανεις δεν το προβλέπει να το κάνει, τεσπα εχω ακουσει οτι φευγουν κλπ και ειναι δυσκολο να οδηγεις με τζην κλπ (οτιδηποτε αλλο απο φορμα) γιατι πονανε ... γι αυτο και πηρα τεκσπεκ απο το μαμα σαϊτ... εδω δεν ξερω αν φερνει κανεις..

Τα Stomp θέλουν κόλλημα με πιστολάκι κλπ οπωσδήποτε, το αναφέρουν και οι οδηγίοες τοποθέτησης!
Μετα δεν φευγουν με τίποτα.

Αυτό που λες οτι θέλουν οπωσδήποτε φόρμα ισχύει 100%! Οχι μόνο πονάνε το γόνατα με τζην, αλλά γδέρνεσαι κιόλας κανονικά, κι η φόρμα γδέρνεται σιγα σιγα αλλά οκ.
Με τα tech καβαλας άνετα με τζην? Αν ειναι ετσι ειναι σημαντικό!

Stabak
26/03/2010, 11:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
[BΜε τα tech καβαλας άνετα με τζην? Αν ειναι ετσι ειναι σημαντικό! [/B]

ναι, ανετα... γι αυτο και τα προτιμησα..

ποπαϋ
26/03/2010, 11:25
το snake skin της tech είναι πολυ λεπτό υλικό, απ' ότι έχω δε, οπότε νομίζω καβαλάς άνετα με τζιν ή κορντούρα.

GIXXERAKIAS
26/03/2010, 11:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Τα Stomp θέλουν κόλλημα με πιστολάκι κλπ οπωσδήποτε, το αναφέρουν και οι οδηγίοες τοποθέτησης!
Μετα δεν φευγουν με τίποτα.

Αυτό που λες οτι θέλουν οπωσδήποτε φόρμα ισχύει 100%! Οχι μόνο πονάνε το γόνατα με τζην, αλλά γδέρνεσαι κιόλας κανονικά, κι η φόρμα γδέρνεται σιγα σιγα αλλά οκ.
Με τα tech καβαλας άνετα με τζην? Αν ειναι ετσι ειναι σημαντικό!

Η τοποθετηση εγινε απο εμπειρο παιδι που τα φερνει τα storms και εγινε με πιστολακι θερμοτατου αερα και οχι μαλλιων :D Την πρωτη μερα οπως μου ειπε δεν την κινησα καθολου να κολλησει πολυ καλα η εξτρα κολλα που τους εβαλε μπροστα μου (δινουν ενα σωληναριο για ενισχυση στις ακρες) και δεν ειχαν ουτε μια φυσαλιδα μεσα.

Μετα απο λιγο καιρο αρχισε μεσα στην πιστα με τα ζορια να βγαζει φουσκαλες φαινομενο που δειχνει οτι μετατοπιζοταν στα φρενα το αυτοκολλητο απο τα ζορια στα ποδια.Οντως με το τζην ειναι πονος.....:cry:

Αν δεν το εχανα στην εθνικη ηθελα να τα βγαλω να τα κολλησω πανω σε ζελατινα με κολλα διπλης οψης και να την κοψω στο σχημα τους αλλα μας προλαβε το ξεκολλημα τους.Θελω να δοκιμασω και τα tech για να εχω καλυτερη αποψη.:wave2:

Zzz750
26/03/2010, 12:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Τα Stompgrip θέλουν πολύ προσοχή στο κόλλημα, ζέσταμα με πιστολάκι κλπ, αν γινει σωστά δεν φεύγουν!
Τα εχω πανω 2 χρόνια, κι εκτός των άλλων εχω πάει 2 φορές Σερρες Ιούλιο με 40 βαθμούς χωρίς κανένα πρόβλημα.

Για τα tech δεν εχω ιδέα.

+10000
Στο gsxr ειναι απανω 2+ χρονια και λογο του οτι τα τριβω με το γονατο εχουν ξεκολλησει ισα-ισα στη ακρη χωρισ βεβαια να δημιουργουν προβλημα ή να ξεκολλησανε εντελως.
Θελει πολυ καλη και προσεχτικη τοποθετηση με ζεσταμα και καλο "πατημα" που να κολλησουν αψογα. Μετα κανενα προβλημα.

Zzz750
26/03/2010, 12:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stabak
Ισως να θελουν καλο κολλημα με ζεσταμα οπως λεει ο σαπιλα, αλλα συνηθως κανεις δεν το προβλέπει να το κάνει, τεσπα εχω ακουσει οτι φευγουν κλπ και ειναι δυσκολο να οδηγεις με τζην κλπ (οτιδηποτε αλλο απο φορμα) γιατι πονανε ... γι αυτο και πηρα τεκσπεκ απο το μαμα σαϊτ... εδω δεν ξερω αν φερνει κανεις..

Οχι και πονανε βρε παιδια! Ελεος! Απο βουτυρο εισαστε?
Απλα τα νιωθεις. Οταν οδηγας και σφιγξεις το ντεποζιτο (σε φρενα ή πλαγιασμα) δε σκεφτεσαι την "ενοχληση" του stomp grip. Ελεος!
Και οτι χαλαει το τζην ειναι μυθος! Μια χαρα ειναι. Για οποιον στιβει το μηχανακι του ειναι Perfect!

:a026:

sapila racing
26/03/2010, 13:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zzz750
Οχι και πονανε βρε παιδια! Ελεος! Απο βουτυρο εισαστε?
Απλα τα νιωθεις. Οταν οδηγας και σφιγξεις το ντεποζιτο (σε φρενα ή πλαγιασμα) δε σκεφτεσαι την "ενοχληση" του stomp grip. Ελεος!
Και οτι χαλαει το τζην ειναι μυθος! Μια χαρα ειναι. Για οποιον στιβει το μηχανακι του ειναι Perfect!

:a026:

Προφανώς καβαλάς το Ζ και πας χαλαρές βολτούλες μεχρι την καφετέρια. :D

Τα stomp φίλε μου χαλάνε ακόμα και την δερμάτινη φόρμα, αλλά όλα αυτα γίνονται οταν στηρίζεσαι στο τεπόζιτο και οχι στο τμόνι. :winka:

ποπαϋ
26/03/2010, 13:32
τελικά tech γιατί δε ξεκολάνε και γιατί δε φθείρουν φόρμα και παντελόνι;

road spirit
01/04/2010, 14:34
λεπόν, τελικά παράγγειλα απο Αγγλία τα TechSpec, gripster tank grip pads, τα χοντρά, αυτά που λέει "Snake Skin"

35,5 ευρώ τελική τιμή με μεταφορικά (edit: διόρθωση: 42 ευρώ)

από εδώ (https://secure.speedycom.co.uk/shop/home.php?cat=632)

αναμονή να έρθουν να σας πω εντυπώσεις (και απο τα grips και για το online μαγαζι)

:wave2:

ποπαϋ
05/04/2010, 21:17
κι εγώ τα techSpec (snake skin) παράγγειλα απο ebay. νομίζω ότι τα snake skin είναι πιο λεπτά...
θα δούμε.

Odin#9681
06/04/2010, 13:13
καλησπέρα

Έχω τα σνεικ σκιν και είμαι ευχαριστημένος αν και είναι χοντρούτσικα.

από γκριπ σκίζουν και η κόλλα τους μέχρι στιγμης (4 μήνες) έχει αποδειχθεί αντοχής

McTalas
06/04/2010, 13:37
Εγω περσυ ειχα βαλει τα stomp μαλλον απο το ιδιο παιδι που λεει και ο gixxerakias και οντως εκανε καλη δουλεια, με κολλες και εξτρα κολλες και τα λοιπα, αλλα μεσα σε λιγο καιρο ξεκολισανε, Παντως με το τζιν εμενα δεν με ζορισανε ιδιαιτερα. Εχω ομως δει ενα παιδι με gixxer και δεν του ειχε ξεκολισει καθολου!! ισως να φταιει πως το δικο μου τεποζιτο ειναι πλαστικο, δεν ξερω...

road spirit
06/04/2010, 13:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από ποπαϋ
κι εγώ τα techSpec (snake skin) παράγγειλα απο ebay. νομίζω ότι τα snake skin είναι πιο λεπτά...
θα δούμε.

στο λινκ που έβαλα παραπάνω γράφει ότι βγαίνουν σε 3 τύπους:
TechSpec’s "Gripster", grip pad materials includes three (3) unique materials: Snake Skin, High Fusion and Ice Grip.

Για τα ice grip δεν γράφει κάτι στη συνέχεια. Για τα υπόλοιπα δυο, λέει:


High Fusion – is a thin (.035") synthetic rubber blend with a simple ruff texture"

Snake Skin – is a basic, .125" thin "GRIP PAD" with a low profile diamond grip pattern.

road spirit
14/04/2010, 11:59
τα παρέλαβα προχτές ... ο τύπος είχε βάλει στη συσκευασία ακόμα και το απόκομμα-απόδειξη για την πιστωτική κάρτα (έχω ψωνίσει πολλές φορές ιντερνετικά με κάρτα, αυτό πρώτη φορά γίνεται)

+1 λοιπόν καταρχήν για το συγκεκριμένο site


για τα techSpec τώρα:

δε πρόλαβα να τα βάλω, ίσως αύριο, αλλιώς το ΣΚ... είναι μακράν πιο διακριτικά και όμορφα απο τα stomp. Φωτός αφού τα τοποθετήσω ...

GIXXERAKIAS
14/04/2010, 13:10
Eπειδη δεν ειχες απαντησει μεχρι στιγμης τα παρηγγειλε και για μενα ενας φιλος απο ebay μιας και δεν ηξερε τι παιζει με το μαγαζι Γιαννο.
Ωραιος ο τυπας δηλαδη στα + το μαγαζι.:beer:

Περιμενω φωτο και εντυπωσεις!Παντως και γω πιστευω οτι θα μεινουμε πολυ πιο ευχαριστημενοι απο τα snake skin σε σχεση με τα storm grips.:winka:

ps:Εχει οδηγιες μεσα για να προσεξουμε κατι στην τοποθετηση??Καθαρισμα τεποζιτου καλο και πιστολι θερμου αερα και αυτα η κατι αλλο?:confused:

road spirit
14/04/2010, 13:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
ps:Εχει οδηγιες μεσα για να προσεξουμε κατι στην τοποθετηση??Καθαρισμα τεποζιτου καλο και πιστολι θερμου αερα και αυτα η κατι αλλο?:confused:

καθάρισμα τεπόζιτου ναι! αναφέρει τουλάχιστον : "rub with alcohol"

επίσης λέει καθαρά χέρια :lol: (σοβαρά, το γράφει)

και οι επιφάνειες να είναι τουλάχιστον στους 80 βαθμούς F (δλδ περίπου 26,6 κέλσιοι)

road spirit
14/04/2010, 13:18
επίσης γράφει στις οδηγίες και μου το είπε και άτομο που τα έχει βάλει:

μπορείς να τα ξεκολλήσεις ανα πάσα στιγμή, να τους ξαναβάλεις το χαρτί που είχαν στην κολλητική επιφάνεια και να τα φυλάξεις. Μετά, τα ξανατοποθετείς όποτε θέλεις !!

GIXXERAKIAS
14/04/2010, 13:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
καθάρισμα τεπόζιτου ναι! αναφέρει τουλάχιστον : "rub with alcohol"

επίσης λέει καθαρά χέρια :lol: (σοβαρά, το γράφει)

και οι επιφάνειες να είναι τουλάχιστον στους 80 βαθμούς F (δλδ περίπου 26,6 κέλσιοι)

Mε λιγα λογια καθαριζουμε τεποζιτο,αφηνουμε την μηχανη για λιγο στον ηλιο και τελος.:lol:
Δεν εχει τρελη θερμοκρασια που χρειαζεται να κολλησει τοτε.....μια χαρα!:winka:



Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
επίσης γράφει στις οδηγίες και μου το είπε και άτομο που τα έχει βάλει:

μπορείς να τα ξεκολλήσεις ανα πάσα στιγμή, να τους ξαναβάλεις το χαρτί που είχαν στην κολλητική επιφάνεια και να τα φυλάξεις. Μετά, τα ξανατοποθετείς όποτε θέλεις !!

Για να δουμε αν μεινουν πανω στο τεποζιτο μετα απο καλοκαιρι και ζεστη και βλεπουμε αν θα τα βγαζουμε οποτε θελουμε να τα βαζουμε ξανα οταν τα χρειαστουμε...(γιατι τα storm δεν εμειναν)...και μονιμα να να εχω πανω παντως σε σχεση με τα storm grips θα ειναι βΗλουδο η αισθηση με το τζην...:rotflmao: :rotflmao:

harris_x
14/04/2010, 13:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
τα παρέλαβα προχτές ...
Τι τα θες :confused:




































































:lol: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :lol: :bigcry:

Μεγειες - μεγειές...

road spirit
14/04/2010, 14:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από harris_x
Τι τα θες :confused:


:lol: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :lol: :bigcry: σε 2 βδομάδες θα σε πω :a43:


Αρχικά δημιουργήθηκε από harris_x
Μεγειες - μεγειές... :beer:

harris_x
14/04/2010, 14:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
σε 2 βδομάδες θα σε πω :a43:

:bawl: :bawl: :bawl:


:a35:

Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit

:beer:
:beer: :beer:

road spirit
18/04/2010, 15:17
:)


195753

road spirit
18/04/2010, 15:18
:smilea:


195754

road spirit
18/04/2010, 15:19
:wacko:


195755

road spirit
18/04/2010, 15:20
και απο την άλλη


195756

harris_x
18/04/2010, 16:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
:wacko:
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
και απο την άλλη
Nice :a013:

Απ’ ότι βλέπω θα έχουμε και βιντεάκι εκτός από φωτογραφίες; :a8:

road spirit
18/04/2010, 16:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από harris_x
Nice :a013:

Απ’ ότι βλέπω θα έχουμε και βιντεάκι εκτός από φωτογραφίες; :a8: η κάμερα τα έφτυσε, αν δεν βρω αντικαταστάτρια μάλλον οχι...




πρωτες εντυπώσεις απο τα spech, εντός πόλης και με τζην δεν ενοχλούν καθόλου. Καλύτερη αίσθηση απο τα stomp που είχα πριν

McTalas
18/04/2010, 23:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
η κάμερα τα έφτυσε, αν δεν βρω αντικαταστάτρια μάλλον οχι...




πρωτες εντυπώσεις απο τα spech, εντός πόλης και με τζην δεν ενοχλούν καθόλου. Καλύτερη αίσθηση απο τα stomp που είχα πριν
ρε θειο νομιζω πως το δεξι το εβαλες λιγουλακι στραβα (νομιζω ειπα, μην βαρας...)
καλα να περασεις και περιμενω εντυπωσεις οταν θα γυρισεις...

road spirit
18/04/2010, 23:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
ρε θειο νομιζω πως το δεξι το εβαλες λιγουλακι στραβα (νομιζω ειπα, μην βαρας...)
καλα να περασεις και περιμενω εντυπωσεις οταν θα γυρισεις... πιθανόν γιατί είμαι και λίγο αλίθωρος να ουμ...

θενκς ρε μαλέα

GIXXERAKIAS
18/04/2010, 23:54
Mε γειες Γιαννο!!!!Αντε και καλοφρεναριστά!!!:D

:beer: :beer: :beer:

ποπαϋ
20/04/2010, 12:00
λίγο ζέσταμα με πιστολάκι και 10min για την εφαρμογή και...

ποπαϋ
20/04/2010, 12:06
....

Ζεύκας
01/06/2010, 10:23
από εδώ (https://secure.speedycom.co.uk/shop/home.php?cat=632)

επειδή είδα στο site ότι βγαίνουν μόνο σε μαύρο, υπάρχει περίπτωση να βάφονται?

ποπαϋ
01/06/2010, 15:42
όχι, και αν το κάνεις θα φαίνονται αηδία

McTalas
01/06/2010, 16:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
επειδή είδα στο site ότι βγαίνουν μόνο σε μαύρο, υπάρχει περίπτωση να βάφονται?
τι τα περασες ρε φιλαρακι?? οσαν τα νυχια σου???







@road:
Ξεκολησανε ή ακομα ρε γιαννη?

Ζεύκας
01/06/2010, 21:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από ποπαϋ
όχι, και αν το κάνεις θα φαίνονται αηδία

φτου!


Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
τι τα περασες ρε φιλαρακι?? οσαν τα νυχια σου???

μανούλα μ' τα νύχια μου τα κάνω γαλλικό μανικιούρ να ουμ' :blush:

road spirit
02/06/2010, 05:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
@road:
Ξεκολησανε ή ακομα ρε γιαννη? όχι ρε, τι να ξεκολλήσουν ...

Και στη ζΜπίστα μια χαρά αίσθηση δίνουν, δεν είδα διαφορά με τα stomp. Μια χαρά κρατάνε

McTalas
02/06/2010, 05:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
φτου!



μανούλα μ' τα νύχια μου τα κάνω γαλλικό μανικιούρ να ουμ' :blush:

κι'αμα σκαλιζεις τη μύτη 'ς δε χαλουνε???

Toumpas
17/06/2010, 02:27
http://img94.imageshack.us/i/dsc07841r.jpg/

Techspec. Απλά τα καλύτερα...

asphyx
30/11/2010, 18:10
Τα Techspec θέλουν πιστολάκι κάποια ειδική κόλλα γενικά είναι εύκολη η τοποθέτηση τους ή θα κάνω καμιά βλακεία και θα τα ψάχνω?:confused:

Τελικά αντέχουν πιο πολύ απ οτι τα stomp?

road spirit
30/11/2010, 21:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από asphyx
Τα Techspec θέλουν πιστολάκι κάποια ειδική κόλλα γενικά είναι εύκολη η τοποθέτηση τους ή θα κάνω καμιά βλακεία και θα τα ψάχνω?:confused:

Τελικά αντέχουν πιο πολύ απ οτι τα stomp?

η τοποθέτηση τους είναι πανεύκολη, βγάζεις το φίλμ απο τη πίσω πλευρά και βάζεις το τεκσπεκ στο τεπόζιτο. Τα πιέζεις για λίγη ώρα, αν μπορείς να έχεις ζεστή την επιφάνεια με ένα πιστολάκι καλό θα είναι. Όχι υπερβολές ε? τεπόζιτο είναι, μη γίνεις μπουρλότο :lol: ... μερικά δευτερόλεπτα αρκούν...

Ένα χρόνο μετά δεν έχουν κουνηθεί απο τη θέση τους

asphyx
30/11/2010, 22:17
Χαζή ερώτηση:
Πιστολάκι δεν μας κάνει αυτό για τα μαλλιά ε?? :rolleyes:
Απο το άλλο που μπορώ να βρώ(συνεργεία?)??:confused: :confused:
Thanks για την απάντηση :beer:

Ζεύκας
30/11/2010, 23:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από asphyx
Χαζή ερώτηση:
Πιστολάκι δεν μας κάνει αυτό για τα μαλλιά ε?? :rolleyes:
Απο το άλλο που μπορώ να βρώ(συνεργεία?)??:confused: :confused:
Thanks για την απάντηση :beer:

ναι φίλε, πιστολάκι για τα μαλλιά εννοεί ο από πάνω

μια χαρά :beer:

asphyx
01/12/2010, 10:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
ναι φίλε, πιστολάκι για τα μαλλιά εννοεί ο από πάνω

μια χαρά :beer:

πλάκα με κάνεις!!!???:confused:

road spirit
01/12/2010, 10:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από asphyx
πλάκα με κάνεις!!!???:confused: όχι δε σε κάνει πλάκα, μια χαρά θα δουλέψει και το πιστολάκι μαλλιών...

μια χαρά θα κολλήσουν και χωρίς πιστολάκι, απλά τότε άσε τα για πολλές ώρες πάνω πριν το καβαλήσεις το μηχανάκι (πριν δλδ αρχίσουν να τρίβονται τα πόδια σου εκεί πάνω), για να "δέσει" καλά η κόλλα τους (θα σου έλεγα να τα αφήσεις όλο το βράδυ πχ)

TROOPER
01/12/2010, 10:24
α ρε τερζοπουλε με τις πατεντες σου!!!!!!!!

:lol: :lol:

harris_x
01/12/2010, 10:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
α ρε τερζοπουλε με τις πατεντες σου!!!!!!!!

:lol: :lol:
Είσαι λίγο αλήτης ή μου φαίνεται :evil:









































:p :p :p

TROOPER
01/12/2010, 10:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από harris_x
Είσαι λίγο αλήτης ή μου φαίνεται :evil:

:p :p :p

δε πεφτω με κομπλιμεντα :smokin:

harris_x
01/12/2010, 10:52
Εγώ έχω Stomp, δεν έχουν ξεκολλήσει ακόμα και έχει περάσει πάνω από 1,5 χρόνος!

Το κακό τους είναι ότι φθείρουν τη φόρμα!

harris_x
01/12/2010, 10:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
δε πεφτω με κομπλιμεντα :smokin:
Δε το λέω για 'μένα ρε παλίκαρι!
I know the patent!!!!!!!! :winka:

:beer: :beer: :beer:

Ζεύκας
01/12/2010, 11:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από asphyx
πλάκα με κάνεις!!!???:confused:

ο road spirit τα χει πολύ καιρό όπως σου είπε και τα τοποθέτησε με πιστολάκι μαλλιών

το ίδιο έκανα κι εγώ πρόσφατα

στο δικό μου τεπόζιτο μάλιστα το σνεικ σκιν προσαρμοστηκε πανω σε μια μικρη κουρμπα
χωρις ν'αφησει το παραμικρό κενό

:wave2:

asphyx
01/12/2010, 13:53
Και συ απο αυτόν τα αγόρασες??? http://www.speedycom.co.uk/shop/home.php?cat=632
Αργεί να τα φέρει?

Ε αφου τα έβαλες πρόσφατα μεγειά τα techspec :beer:

Ζεύκας
01/12/2010, 15:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από asphyx
Και συ απο αυτόν τα αγόρασες??? http://www.speedycom.co.uk/shop/home.php?cat=632
Αργεί να τα φέρει?

Ε αφου τα έβαλες πρόσφατα μεγειά τα techspec :beer:

πληρωμή μέσω paypal και μετά από μια βδομάδα στο ταχυδρομείο της περιοχής σου

44 ευρώ μου κόστισαν,δεν με ενοχλούν καθόλου και είναι όμορφα

asphyx
01/12/2010, 15:59
ΟΚ τα παράγγειλα και γω πριν απο λίγο αλλά με βύζα οχι πεηπαλ!
Thanks για την βοήθεια:beer: :beer:

djspy21
11/10/2012, 19:51
Για να μην ανοίγω νεό θέμα, ρωτάω εδώ :

Εχω τα Stomgrip, αλλά έμειναν πολύ καιρο αχρησιμοποίητα οπως ήταν στο πακέτο τους και σε ζεστό χώρο, και τώρα έχει "ξεράσει" η κόλλα, αν το περιγραφω καλά.
Με τι θα μπορούσα να τα κολλήσω τώρα στο τεπόζιτο.

McTalas
12/10/2012, 10:38
εχει η 3m μια κολλα ιδια με αυτην που χρησημοποιουν τα στομπ...

wtfrmlk
12/10/2012, 12:54
stompgrip εχω και ειναι μια χαρα εδω και 5 χρονια

djspy21
12/10/2012, 18:51
εχει η 3m μια κολλα ιδια με αυτην που χρησημοποιουν τα στομπ...

Και που μπορώ να την βρώ την συγκεκριμένη??

McTalas
12/10/2012, 22:15
εμενα μου τα ειχε κολλισει ο Σμπρινης και αυτος ειχε την κολλα αυτη, εαν σε βολευει περνα μια βολτα και ρωτα τον.

DimChios
13/10/2012, 08:53
Ψηνεται κανείς για παραγγελία techspec?

:smokin:

devil's animal
13/10/2012, 10:07
Ψηνεται κανείς για παραγγελία techspec?

:smokin:

τι να τα κανεις?:confused:

DimChios
13/10/2012, 10:27
τι να τα κανεις?:confused:

ΤΣΟΥΡΕΚΙΑ

nik karanik
13/10/2012, 10:55
ego exo stomp edo k 2 xronia peripou.mia xara einai an k ekana mia malakioula k ksekolisa mia gonia..evala mia KALH diphs opshs tainia k ola ok edo k ena xrono..einai POLY sklhra omos gia forma einai koryfh de glistras me TIPOTA

McTalas
13/10/2012, 10:58
Ψηνεται κανείς για παραγγελία techspec?

:smokin:

ποσο πανε ρε Μητς??

DimChios
13/10/2012, 11:31
ποσο πανε ρε Μητς??

δεν κατεχω ρε συ Γιωργο, φανταζομαι πανω-κατω οσα ειπε ο Ζευκας εστω και 2 χρονια πριν... απλα καποιος που θελει techspec και ασχολειται με παραγγελιες μεσω ιντερνετ (εγω δεν εχω ιδεα απο δαυτα) μπορει να μας πει, να του δωσουμε και τα χρηματα, να παρεγγείλει και να μειωσουμε τα μεταφορικα

εγω τα θελω γιατι πραγματικα δεν μπορω να σταθω με τιποτα στο τεποζιτο!

McGyver
13/10/2012, 11:48
εγω τα θελω γιατι πραγματικα δεν μπορω να σταθω με τιποτα στο τεποζιτο!

Αυτό (http://www.healthandsports.gr/index.php?menu_id=2&product_cat_id=11&product_cat2_id=79&product_id=1139) είναι πιο φτηνό.

DimChios
13/10/2012, 11:53
Αυτό (http://www.healthandsports.gr/index.php?menu_id=2&product_cat_id=11&product_cat2_id=79&product_id=1139) είναι πιο φτηνό.

(το νου σου, κοντευεις να του μοιασεις!) ;)

ελα εσυ και καβαλα το πλαστικο ρεζερβουαρ του CBR με τζιν, προσπαθησε να πας καπως σβελτα και μετα πες για τους προσαγωγους μου
με τη φορμα δεν εχω και τοσο προβλημα αλλα οπως και να το κανεις...γλιστραααααααααααααααει!

McGyver
13/10/2012, 11:57
(το νου σου, κοντευεις να του μοιασεις!) ;)

:p


προσπαθησε να πας καπως σβελτα

Ποιος, εγώ;

:rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao: :rotflmao::rotflmao:

DimChios
13/10/2012, 12:14
Ποιος, εγώ;

:rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao: :rotflmao::rotflmao:

(το νου σου, κοντευεις να του μοιασεις - δις!)

:bawl:

devil's animal
13/10/2012, 12:24
ΤΣΟΥΡΕΚΙΑ

βαλε αλευρι που φουσκωνει μονο του...:bawl:

McTalas
13/10/2012, 12:53
εχω τα στομπ στο παλιο καλυμα τεποζιτου, λετε να τα βγαλω και να τα βαλω στο καινουριο ή να παρω τα σπεκτεκ ??? ειναι και οι καιροι δυσκολοι και εχουμε και καρμυριές...

sapila racing
13/10/2012, 18:45
Παντως τα techspec είναι πιο βολικά από τα stompgtrip τελικά.
Πας άνετα και με παντελόνι και δεν σου γδέρνουν το πόδι, δεν τρωνε την φόρμα, ενω ακόμα και στο ζόρι της πίστας προσφέρουν την ίδια στήριξη με τα stompgrip.

tony_l
13/10/2012, 20:10
Το μόνο κακό τους είναι ότι βγαίνουν μόνο σε μαύρο χρώμα, οπότε δεν είναι τόσο διακριτικά σε οποιοδήποτε μηχανάκι δεν έχει το ίδιο χρώμα, ενώ τα stompgrip βγαίνουν σε διαφανές υλικό που δεν κάνει τόσο μπαμ. Λεπτομέρειες θα μου πεις για τη δουλειά που το θέλουμε... Κι εγώ για techspec με βλέπω, αλλά θέλω να δοκιμάσω την καινούρια φόρμα σε χιλιόμετρα πρώτα και μετά θα αποφασίσω.

sapila racing
20/10/2012, 20:47
Τα stompgrip τα εχω πάνω στο bimota εδω και 4+ χρόνια, κολλημένα σχολαστικά με ζέσταμα με πιστολάκι κλπ.
Δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα, δεν ξεκόλλησε ούτε μια ακρούλα. Ομως την Δευτέρα που μας πέρασε πίνοντας μπυρες στο γκαραζ παρατήρησα οτι το αριστερό έλειπε!!!!!!
Εφυγε στο ταξίδι Σερρες - Αθήνα με το τρέιλερ. :sick:

Καταρα!!!!

devil's animal
20/10/2012, 21:15
Τα stompgrip τα εχω πάνω στο bimota εδω και 4+ χρόνια, κολλημένα σχολαστικά με ζέσταμα με πιστολάκι κλπ.
Δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα, δεν ξεκόλλησε ούτε μια ακρούλα. Ομως την Δευτέρα που μας πέρασε πίνοντας μπυρες στο γκαραζ παρατήρησα οτι το αριστερό έλειπε!!!!!!
Εφυγε στο ταξίδι Σερρες - Αθήνα με το τρέιλερ. :sick:

Καταρα!!!!

:uplate::eyepop:

f@ck...:(

tony_l
11/12/2012, 12:31
Επανέρχομαι με εντυπώσεις. Τα fairings που πήρα για το μηχανάκι είχαν πάνω stomp grip εγκατεστημένα, οπότε ήμουν χαρούμενος που γλίτωσα το ψάξιμο και τα χρήματα για αγορά. Αμ δε! Μετά από 20 λεπτά οδήγησης περίπου σε πίστα (με αρκετά φρένα βέβαια) η φόρμα απέκτησε ωραιότατα γδαρσίματα εκεί που ακουμπούσε στο stomp grip. :(
Είμαι σίγουρος ότι αν κάνω 3-4 trackday στα Μέγαρα για παράδειγμα, η φόρμα μου θα έχει τέτοια φθορά που θα βγάζει μάτι. Αν το ήξερα εξ' αρχής θα τα είχα αφαιρέσει, μιας και λόγω σωματότυπου δεν έχω τόση ανάγκη από extra επένδυση στο ρεζερβουάρ και η ζημιά στη φόρμα με πείραξε πολύ. Θα κοιτάξω για tech spec μάλλον, αφού δοκιμάσω άλλη μια φορά με καθαρό ντεπόζιτο. Τέλος, για μένα διαφορά υπήρχε στη στήριξη κατά το φρενάρισμα, αλλά και πριν δεν μπορώ να πω ότι είχα πρόβλημα.

DrIoannis
11/12/2012, 18:51
Το φάγωμα στην στολή είναι σίγουρο ειδικά με StompGrip και απολύτως φυσιολογικό αφού υπάρχει μεγαλύτερη τριβή.

McGyver
11/12/2012, 19:01
Να δω ποιος κατασκευαστής εξοπλισμού θα σκεφτεί πρώτος να βάλει αντιολισθητικό λάστιχο στο εσωτερικό των παντελονιών.

:D

tony_l
12/12/2012, 16:51
Το φάγωμα στην στολή είναι σίγουρο ειδικά με StompGrip και απολύτως φυσιολογικό αφού υπάρχει μεγαλύτερη τριβή.
Δεν λέω ότι δεν το περίμενα, αλλά το φάγωμα για 2 10λεπτα στο Βαρύπετρο, ήταν τραγικά μεγάλο! Πέταμα... Υπάρχει, βέβαια, και η περίπτωση να έχουν ξεραθεί τα μπιμπίκια του StompGrip και γι' αυτό να είχα τόσο μεγάλη φθορά. Δεν γνωρίζω όμως πως είναι τα καινούρια, για να μπορέσω να το κρίνω αυτό.

Bladerunner
12/12/2012, 17:02
Όλα τα μηχανάκια που χρησιμοποιούσα στα σχολεία είχανε stomp grips. Ομολογώ πως δεν πρόσεξα κάποια φθορά στη φόρμα. Βέβαια για να είμαι απόλυτα δίκαιος δεν είχα κοιτάξει και ποτέ!
Αλλά δεν θα το πρόσεχα; :confused:

tony_l
12/12/2012, 19:23
Μήπως δεν πίεσες ιδιαίτερα στα φρένα; Δεν ξέρω... Για ρίξε μια ματιά ανάμεσα στα μπούτια στη στολή σου. Εμένα έγινε λες και το έτριψες ελαφρά με χοντρό γυαλόχαρτο! Και είναι Alpinestars Vector είναι, όχι καμιά κινεζιά ρε γμτ... :(

Πάντως, αν κάνεις μια αναζήτηση στο google θα δεις πολλούς να παραπονιούνται για φθορά στη φόρμα...

Bladerunner
12/12/2012, 19:43
Η φόρμα μου είναι οπουδήποτε αλλού φθαρμένη εκτός από τα μπούτια! :lol:

Ίσως παίζει ρόλο ότι όντως στα σχολεία δεν πιέζουμε ιδιαίτερα. Το πιο πιθανό είναι να μη το είχα προσέξει στις φόρμες που φορούσα κατά καιρούς.

sapila racing
13/12/2012, 10:26
Η φόρμα μου είναι οπουδήποτε αλλού φθαρμένη εκτός από τα μπούτια! :lol:

Ίσως παίζει ρόλο ότι όντως στα σχολεία δεν πιέζουμε ιδιαίτερα. Το πιο πιθανό είναι να μη το είχα προσέξει στις φόρμες που φορούσα κατά καιρούς.

Eγω εχω παρατηρήσει την φθορά στην φόρμα από τα stomp grip αλλά δεν με απασχόλησε ιδιαίτερα.
Το πρόβλημα ειναι μονο εμφανησιακό, δεν τρίβεται τόσο ωστε να τρυπησει, απλά χαλάει η επιφανειακή επεξεργασία του δέρματος, το χρλωμα δηλαδή.
Παντως τα tech spec κρατανε το ιδιο καλά, δεν χαλανε την φόρμα και το καβαλας και με τζην ανετα.

CPANTELO
13/12/2012, 10:37
και τα tech spec χαλανε τη φορμα αλλα λιγοτερο....για μενα παντως που εχω δοκιμασει και τα 2 , tech spec ειναι μονοδρομος....

devil's animal
13/12/2012, 17:10
ρε παιδια δεν μπορω να καταλαβω για τι μεγεθους φθορα μιλατε...αλλα οι φορμες ειναι φτιαγμενες για να αντεχουν σε πτωσεις με "δεν ξερω και εγω ποσα χλμ" και να αντεχουν σε τριψιμο με την ασφαλτο με επισης "δεν ξερω και εγω ποσα χλμ"...

μαλιστα τις φορμες τις ξαναφοραμε αφου πεσουμε και μας προστατευουν μια χαρα..(δεν γινονται κουρελια)...
εδω σε χρονομετρημενα ή και αγωνα οι παγκοσμιοι που τρωνε σαρδες, ξανακαβαλανε και δεν εχουν κανενα θεμα με ασφαλεια...ακομα και αν ξαναπεσουν δεν νομιζω να τρυπησει...

πραγματικα νομιζω οτι πρεπει να πεσεις τουλαχιστον 3-4 φορες και να τριβεται ΜΟΝΟ το συγκεκριμενο σημειο για να τρυπησει η φορμα...


αρα...

ΤΙ ΣΑΣ ΝΟΙΑΖΕΙ ΑΝ ΨΙΛΟΦΘΕΙΡΕΤΑΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΜΠΟΥΤΙΑ?:confused:

δεν ειναι κουστουμακι γαμου Hugo Boss 3.500€...:rolleyes:

McTalas
13/12/2012, 21:36
δεν ειναι κουστουμακι γαμου Hugo Boss 3.500€...:rolleyes:
ρε φιλε με τον πονο μας παιζεις... :lol:

devil's animal
14/12/2012, 07:31
ρε φιλε με τον πονο μας παιζεις... :lol:

ενταξει πρεπει να εχουμε και λιγο στυλ...:p:cool:

McGyver
14/12/2012, 07:32
ΤΙ ΣΑΣ ΝΟΙΑΖΕΙ ΑΝ ΨΙΛΟΦΘΕΙΡΕΤΑΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΜΠΟΥΤΙΑ?:confused:

Κολλάει στο σάλιο όταν τα φτύνουμε...

devil's animal
14/12/2012, 07:37
Κολλάει στο σάλιο όταν τα φτύνουμε...

ε,τοτε κατουρηστε τα...

giannis21
03/03/2015, 23:24
ξεθαβω για να μην ανοιγω καινουργιο..για το μιλε δεν ειμαι σιγουρος αν θα χρειαστω μπαταρια αλλα αντιολισθητικα για το τεποζιτο θα χρειαστω οπωσδηποτε.Απλα δεν μπορω να οδηγησω χωρις αυτα.Δεν εχω απο που να κρατηθω!!ειχα κρατησει τα παλια που ειχα στο τουονο αλλα εκει που τα ειχα αποθηκευμενα κολλησε ενα κοματι χαρτονι στο ενα και το αχρηστευσε.Απο που προμηθευομαστε λοιπον και ποσο??

WiSe
11/04/2016, 10:15
ξαναξεθαβω..... τελικα μονοδρομος τα techspec? και απο που? :)

giannis21
11/04/2016, 10:21
εγώ tech παρειγγειλα από Ελλαδα.δυσκολευτικα να βρω stomp.θεωρώ ένα κλικ καλύτερα τα stomp αλλά η δουλειά μία χαρά γίνεται. από πατρα τα είχα παραγγείλει, με μία μικρή αναζήτηση βρίσκεις.