PDA

View Full Version : gia ton oldman



afrotwin
13/06/2005, 17:00
lipon re palio m@l@k@ old man an ksanampis sto africa ke grapsis m@l@kies 8a sou kseskiso tin iparki palio xalva 8a anevo 8esaloniki ke 8a spiniaro anamesa sto kolomagoula sou palio ramolimento
ke se opion alo panivlaka grapsi ili8iotites ke xazogelakia sto africa twin

sas to exo pi pano apo tris fores ke to pezete magkes
ke amasiti na pate na to peksete amasiti stin eforia otan sas er8i to eka8aristiko paliom@l@kes

asto dialo leme

crs-k
13/06/2005, 17:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
lipon re palio m@l@k@ old man an ksanampis sto africa ke grapsis m@l@kies 8a sou kseskiso tin iparki palio xalva 8a anevo 8esaloniki ke 8a spiniaro anamesa sto kolomagoula sou palio ramolimento
ke se opion alo panivlaka grapsi ili8iotites ke xazogelakia sto africa twin

sas to exo pi pano apo tris fores ke to pezete magkes
ke amasiti na pate na to peksete amasiti stin eforia otan sas er8i to eka8aristiko paliom@l@kes

asto dialo leme


Ρε 'συ Λεωνιδα ...

Λιγος σεβασμος δεν βλαπτει και ειδικα για ανθρωπους που "προσφερουν" ... :(

Εγω γιατι γελασα με το ποστ του Ολντι? :wacko:

Εχεις δικιο για την "ιδιαιτεροτητα" της κατηγοριας "Μοντελα", αλλα ...

Αλλαξε αν θες λιγο την "διατυπωση" κι εγω θα το σβυσω το ποστ μου ! :sick:

afrotwin
13/06/2005, 17:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Ρε 'συ Λεωνιδα ...

Λιγος σεβασμος δεν βλαπτει και ειδικα για ανθρωπους που "προσφερουν" ... :(

Εγω γιατι γελασα με το ποστ του Ολντι? :wacko:

Εχεις δικιο για την "ιδιαιτεροτητα" της κατηγοριας "Μοντελα", αλλα ...

Αλλαξε αν θες λιγο την "διατυπωση" κι εγω θα το σβυσω το ποστ μου ! :sick:

re xristo ante parata mas ke esi me tis soste saxles sou otan tou les tou alou me diaforous tropous oti edo den grafoume xaza ke xazogelakia ena karo fores tote exis na kanis me zoa oxi me an8ropous
ke den me endiaferi i apopsi sou oute kanenos

otan mpeni kenourio melos sto africa ke den kseri tin nootropia mas den tou leme tetia
ipame oti ta montela den ine genikes ine gia poli sigkekrimeno pragma ke ego 8elo sovarotita eki mesa
otan mpiu enas an8ropos na vri mia pliroforia den goustaro na diavazi mia ora asxetes p@p@ries ke idika apo atoma pou xlevazoun
ke den ine ke africani sin tis alis

ke opos exo pi ksana tin apospi tou o ka8e enas na tin tiponi se ena xarti na tin kani rolo ke na tin enapo8eti is ton prokto tou
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ante min ksespaso se esena to vradi

free rider
13/06/2005, 17:24
τι έγινε ρε Λεωνίδα τι σου κανανε??
:confused: :confused:

crs-k
13/06/2005, 17:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
re xristo ante parata mas ke esi me tis soste saxles sou
........................
ante min ksespaso se esena to vradi

Σου ειπα εκ των προτερων οτι εχεις δικιο για τα "Μοντελα".

Αλλα οταν μπαινει ενα νεο μελος στο FORUM το σωστο ειναι να μπει απο τις "Γενικες" και να συστηθει και ΟΧΙ να γραψει μεσα στα "Μοντελα". :winka:

Γιατι οπως σωστα ειπες κι εσυ, οταν ψαχνω να βρω κατι για ενα ανταλλακτικο εκει μεσα ΣΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΩ να πεφτω σε "καλημερες" και "καλωσορισματα"!

Θα επρεπε λοιπον κανονικα να σβηστει ΟΛΟ το ποστ απο εκει μεσα ή ακομα σωστοτερα να "μεταφερθει" στις "Γενικες" οπου και ειναι η θεση του !!!

Αλλα με τοσο spam που εχει πεσει τον τελευταιο καιρο που να "προλαβουν" κι οι Μοδιστρεϊτορς ... :sick:


Και κατι αλλο ακομα ...
Οταν μπει ενα καινουργιο μελος δεν ειναι σωστο να ΜΗΝ "τον παιρνουμε απ' τα μουτρα", γενικοτερα ? :(

Think about it !!!



Και που 'σαι ...
ΜΗΝ ξεσπασεις απανω μου σημερα ... :(

Ποναω παντου !!!

:lol: :rotflmao: :lol:

afrotwin
13/06/2005, 17:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Σου ειπα εκ των προτερων οτι εχεις δικιο για τα "Μοντελα".

Αλλα οταν μπαινει ενα νεο μελος στο FORUM το σωστο ειναι να μπει απο τις "Γενικες" και να συστηθει και ΟΧΙ να γραψει μεσα στα "Μοντελα". :winka:

Γιατι οπως σωστα ειπες κι εσυ, οταν ψαχνω να βρω κατι για ενα ανταλλακτικο εκει μεσα ΣΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΩ να πεφτω σε "καλημερες" και "καλωσορισματα"!

Θα επρεπε λοιπον κανονικα να σβηστει ΟΛΟ το ποστ απο εκει μεσα ή ακομα σωστοτερα να "μεταφερθει" στις "Γενικες" οπου και ειναι η θεση του !!!

Αλλα με τοσο spam που εχει πεσει τον τελευταιο καιρο που να "προλαβουν" κι οι Μοδιστρεϊτορς ... :sick:


Και κατι αλλο ακομα ...
Οταν μπει ενα καινουργιο μελος δεν ειναι σωστο να ΜΗΝ "τον παιρνουμε απ' τα μουτρα", γενικοτερα ? :(

Think about it !!!



Και που 'σαι ...
ΜΗΝ ξεσπασεις απανω μου σημερα ... :(

Ποναω παντου !!!

:lol: :rotflmao: :lol:

eksakolou8is na mou to pezis sostos ke den mou aresi den tin glitonis tin mpetoverga mou fenete...:rotflmao: :rotflmao:

xristaki ase to to ine sosto sto africa twin se emena esi kita alou...
na mpros ta eki..........................

ke to na kani enas an8ropos kati la8os ke anef simasias den pirazi ala otan sistimatika kanis saxles pas girevontas
ke na min leme ta idia siga min vgaloume ke savouar viv gia to moto:rotflmao:

ala i saxles ine saxles
den ksero an sto ipa ke 8a tou kano klisma me tzatziki aftounou
ala pou 8a vro solina 4/4 den ksero.....
:rotflmao: :rotflmao:

crs-k
13/06/2005, 18:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
................................
xristaki ase to to ine sosto sto africa twin se emena esi kita alou...
na mpros ta eki..........................


Το τι ειναι "σωστο", ακομα και στο "Αφρικα" (θα επρεπε να) μας ενδιαφερει ΟΛΟΥΣ.

Σημερα εισαι εσυ ο moderator.
Αυριο για τον οποιοδηποτε λογο (δεν εχεις προσβαση στο internet πχ) μπορει να ειναι καποιος αλλος ...

Η Πληροφορια ομως ειναι ΕΚΕΙ για ΟΛΟΥΣ!!!

ΔΕΝ ειναι "πολιτικη" του εκαστοτε moderator το "σωστο"!






den tin glitonis tin mpetoverga mou fenete...:rotflmao: :rotflmao:

Οχι !!!
Οχι μπετοβεργα !!! :eek:

Ποναω (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=9965) παντου λεμεε .... :(


:lol: :rotflmao: :lol:

gcrook
13/06/2005, 18:00
Εγω ξερω οτι καποιοι απο σας πρεπει να κανουν την αυτοκριτικη τους, γιατι τελικα εχουν γινει οι "Ελληναρες", που καποτε περιφρονουσανε.

Μου φαινεται οτι εχει γινει μπαχαλο το φορουμ, δεν παμε καμια βολτα να ισιωσουμε διοτι παρατηρουνται κρουσματα ελλειψης χιλιομετρων.:mad:

OldMan
14/06/2005, 10:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
...asto dialo leme...

Εγώ πάλι, ρε Afro, γιατί συνεχίζω να σ'αγαπάω ???

:beer: :beer: :beer:

OldMan
14/06/2005, 10:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
..8a tou kano klisma me tzatziki aftounou
ala pou 8a vro solina 4/4 den ksero.....

:wave2: :wave2: :wave2:

Σαββάτο 02/07 τρέχοντος έτους και περί 6ην πρωϊνήν θα είμαι Αθήνα (Σταθμός Λαρίσης).

Δώσε μου ένα τεταρτάκι να φρεσκαριστώ λίγο (τραίνο, φαντάροι κ.λ.π. καταλαβαίνεις....) και είναι στην διάθεσή σου !!!

Υ.Γ.

Για σωλήνα, κάνε τα κουμάντα σου (αυτόν που έχω για προσωπική χρήση ΔΕΝ τον φορτώνουν στο τραίνο, λόγω μεγέθους)...

:beer: :beer: :beer:

Κανένας
14/06/2005, 13:35
Στην εποχή του Ιησού, τον 10 αι. μ.Χ., έργο των Τελωνών ήταν κυρίως η είσπραξη των τελών, δηλ. των έμμεσων φόρων. Όπως είναι γνωστό πολλοί από αυτούς τους ανθρώπους ήταν άδικοι και άπληστοι, ενώ αυτά που συνέλεγαν έπρεπε να ικανοποιούν την κρατική εξουσία που τους είχε παραχωρήσει αυτό το έργο, αλλά και τους ίδιους. Εξ αιτίας αυτών, σύμφωνα με πολλούς ερευνητές,(1), θεωρούνταν από την κοινωνία της Παλαιστίνης μισητοί και ξένα σώματα, που δεν ανήκαν στους “υιούς του Αβραάμ” κάτι που κυρίως ισχυρίζονταν οι ιουδαϊκές θρησκευτικές παρατάξεις, (2), ενώ εξισώνονταν με τους αμαρτωλούς , τους εθνικούς και τις πόρνες.


Πράγματι το επάγγελμα –και πιθανόν η καταγωγή τους, όπως θα φανεί παρακάτω –τοποθετούσε τους τελώνες πολύ χαμηλά στην κοινωνική κλίμακα της Παλαιστίνης. Είναι γνωστό πως ο λαός παρόλη την προφανή οικονομική τους επιφάνεια δεν τους εκτιμούσε, ενώ οι νομοδιδάσκαλοι και οι Φαρισαίοι τους χρησιμοποιούσαν ως παραδείγματα προς αποφυγή. Θεωρούνταν αδιανόητο, όπως συμπεραίνεται από αρκετά χωρία της Καινής Διαθήκης, να τρώει κάποιος μαζί τους στο ίδιο τραπέζι ή να πηγαίνει σπίτι τους, ενώ σε καμία περίπτωση οι ραβίνοι δεν θα δέχονταν έναν τελώνη για μαθητή τους, (5), γιατί τότε, εφόσον είχαν τέτοιες συναναστροφές, θα γίνονταν υπαινιγμοί σε βάρος τους, κάτι που συνέβη στον Ιησού, και θα κινδύνευαν να χαρακτηριστούν και αυτοί αμαρτωλοί που δεν τηρούσαν τα καθιερωμένα.

Αυτές οι ενδεικτικές ακραίες εκδηλώσεις σε βάρος των τελωνών είναι δύσκολο να ερμηνευτούν μόνο ως αποτέλεσμα της απληστίας τους και του σκληρού τρόπου με τον οποίο συγκέντρωναν τα οφειλόμενα στην εξουσία. Άραγε στην ιουδαϊκή κοινωνία των χρόνων του Ιησού δεν θα υπήρχαν και άλλες επαγγελματικές ομάδες, οι οποίες εξαιτίας της εργασίας τους, θα φέρονταν με σκληρότητα προκαλώντας το μίσος των πολιτών; Για παράδειγμα οι στρατιώτες της φρουράς των Ηρωδών, (μεταξύ των οποίων υπήρχαν και άτομα ιουδαϊκής καταγωγής) που, και συνεργάζονταν με τους Ρωμαίους και έπαιρναν μέρος σε αντιδημοφιλείς ενέργειες, σαν τη σύλληψη του Ιωάννη του Βαπτιστή, γιατί να ήταν περισσότερο αποδεκτοί, κοινωνικά και θρησκευτικά απ’ ότι οι τελώνες. Ή γιατί να μην εξισώνονται με τους εθνικούς και τις πόρνες αυτοί που ασκούσαν επονείδιστα επαγγέλματα στην Παλαιστίνη,(6), όπως π. χ. οι κάπηλοι και οι έμποροι των καρπών του Σαββατικού έτους. Και τέλος, γιατί να μην θεωρούνται άνθρωποι του Θεού, άτομα όπως ο αρχιτελώνης Ζακχαίος που η συμπεριφορά του φανέρωνε και τις θρησκευτικές του ανησυχίες και την συμπάθειά του, σε λανθάνουσα ίσως μορφή, για τους αναξιοπαθούντες συμπολίτες του.

Κανένας
14/06/2005, 13:36
Βεβαίως είναι σοβαροί λόγοι, εφόσον ισχύουν, η μη τήρηση της αργίας του Σαββάτου και η συναναστροφή με ειδωλολάτρες υπαλλήλους και εμπόρους ώστε να θεωρηθούν οι τελώνες θρησκευτικά και κοινωνικά απόβλητοι. Τίθεται όμως το ερώτημα: Εφόσον οι ίδιοι ήταν υπεύθυνοι των τελωνείων, δεν θα μπορούσαν, αν το ήθελαν, να σταματούν την εργασία τους αυτή την ημέρα και να ζητούν από τους εμπόρους να περιμένουν την επόμενη για να πληρώσουν τους δασμούς και να περάσουν; Άλλωστε κανένας δεν θα τους ανάγκαζε να εργαστούν το Σάββατο, αφού οι ίδιοι ως επιχειρηματίες είχαν ενοικιάσει τους φόρους και τους εισέπρατταν πλέον για δικό τους όφελος. Ταυτόχρονα είναι γνωστή η ανοχή που έδειχναν στις θρησκευτικές ευαισθησίες των Ιουδαίων οι Ρωμαίοι επίτροποι και οι Ηρώδες.(7). Έτσι είναι δύσκολο να δεχτεί κάποιος πως θα διέταζαν τους εισπράκτορες των τελών να συναλλάσσονται την ημέρα της θρησκευτικής αργίας. Τέλος οι τελώνες δεν θα ήταν οι μοναδικοί Ιουδαίοι που θα είχαν συνεργασία με εθνικούς. Οπότε και πάλι αυτοί οι λόγοι δεν επαρκούν για να δικαιολογήσουν την δεινή θρησκευτική τους θέση που περιγράφουν τα Ευαγγέλια.

Άρα συνθετότερα φαίνονται να είναι τα αίτια της κοινωνικής απόρριψης, της απέχθειας και του μίσους που έτρεφαν οι κάτοικοι της Παλαιστίνης για τους τελώνες. Το πιθανότερο –και αυτή η θέση θα υποστηριχτεί στη συνέχεια- είναι πως η αντίδραση εναντίον τους οφείλονταν κυρίως στη θρησκευτική φόρτιση που είχε ο φόρος για τους κατοίκους της Παλαιστίνης. Είναι γνωστό πως για τους Ιουδαίους η απόδοση του φόρου ήταν καθαρά μία θρησκευτική πράξη, που, εκτός των άλλων, ξεκαθάριζε το ζήτημα της κυριαρχίας της άγιας γης. Άλλωστε ένας από τους κύριους λόγους για τον οποίο ξεσηκώθηκαν οι Ζηλωτές, ήταν η αντίδρασή τους στην προσφορά φόρου στον κατακτητή, πράγμα που φανερώνει τη θρησκευτική ιδιαιτερότητά του.

Τέλος, πρέπει να τονιστεί πως οι τελώνες δεν ήταν απαραίτητα αποξενωμένοι από το Θεό και το λαό, όπως τους παρουσίαζαν κυρίως οι Φαρισαίοι. Αυτό το γεγονός αντανακλάται στις μαρτυρίες των Ευαγγελίων και ενισχύεται από την μαρτυρία του Ιώσηπου, ο οποίος στο δεύτερο βιβλίο του “ Ιουδαϊκού πολέμου” αναφέρεται στην βοήθεια που προσέφερε ο τελώνης Ιωάννης στην ιουδαϊκή κοινότητα της Καισάρειας την εποχή του Νέρωνα. Συγκεκριμένα έδωσε μαζί με άλλους επιφανείς Ιουδαίους οκτώ τάλαντα στο ρωμαίο επίτροπο Φλώρο (64-66), ώστε αυτός να ευνοήσει τους συμπατριώτες του Ιουδαίους σε διένεξη που είχαν με τους Έλληνες κατοίκους της πόλης, (8).







Η θέση των τελωνών στο φορολογικό σύστημα της ρωμαϊκής αυτοκρατορίας



Για να γίνουν καλύτερα κατανοητές οι επαγγελματικές δραστηριότητες των τελωνών και οι λόγοι που ο λαός της Παλαιστίνης τους θεωρούσε παραδείγματα προς αποφυγήν θα πρέπει εδώ, δι’ ολίγων, να γίνει αναφορά στο φορολογικό σύστημα της ρωμαϊκής αυτοκρατορίας.(9).

Η φορολογία στη ρωμαϊκή αυτοκρατορία ήταν μία υπόθεση που αφορούσε αποκλειστικά τις επαρχίες.(10), Από αυτές εισπράττονταν οι φόροι του κράτους , που ήταν ή σε χρήμα (11) ή σε είδος (σιτάρι, άλλα τρόφιμα κ. α.).(12). Κάθε μία από αυτές έπρεπε να δίνει ή το ένα ή το άλλο. Υπήρχαν όμως και επαρχίες, όπως η Αίγυπτος, που υποχρεώνονταν να δίνουν και τα δύο.

Για να πληρώνει μία επαρχία μόνο χρηματικό φόρο στον κατακτητή θα έπρεπε στο έδαφός της να μην υπάρχουν στρατιωτικές μονάδες (13) , στις οποίες θα καταβάλλονταν ο ανεφοδιασμός τους ή να υπάρχουν ελάχιστες. Η Παλαιστίνη ανήκε σ’ αυτή την κατηγορία. Όπως είναι γνωστό, την εξουσία εδώ την ασκούσαν οι φόρου υποτελείς ο εθνάρχης Αρχέλαος και οι τετράρχες που όλοι ανήκαν στην οικογένεια των Ηρωδών, ενώ την Ιουδαία την κυβερνούσε ο ρωμαίος επίτροπος που είχε την έδρα του στην Καισάρεια. Οι Ηρώδες , προφανώς φρόντιζαν για τους δικούς τους στρατιώτες, ενώ στην Ιουδαία υπήρχε ουσιαστικά μόνο η ρωμαϊκή φρουρά που έδρευε στο φρούριο Αντωνία της Ιερουσαλήμ σαν μόνιμη στρατιωτική εγκατάσταση.(14).

Οι επαρχίες έπρεπε να φροντίζουν για τον εφοδιασμό της Ρώμης με σιτάρι και να παρέχουν τροφή στους αξιωματούχους και τους στρατιώτες. Ταυτόχρονα έπρεπε να δίνουν και μετρητά στα όργανα της αυτοκρατορίας, ενώ μπορούσαν να υπάρξουν και φόροι με ειδική έγκριση του αυτοκράτορα, όπως για παράδειγμα ο φόρος στο Ναό που έδιναν οι κάτοικοι της Παλαιστίνης.

Εκτός από τους άμεσους φόρους σημαντικοί ήταν και οι έμμεσοι που εισπράττονταν υπό τη μορφή δασμών για τα εμπορεύματα που διακινούνταν από μία επαρχία ή περιοχή της αυτοκρατορίας σε μία άλλη. Ειδικοί χώροι, τα τελωνεία, υπήρχαν γι’ αυτό το σκοπό. Ένα τέτοιο, όπως πληροφορούν οι συνοπτικοί Ευαγγελιστές, βρίσκονταν στην περιοχή της Καπερναούμ, στο οποίο έγινε η κλήση του Ματθαίου. Στη Γαλιλαία (14α) φαίνεται να είναι άμεση η εξάρτηση του φόρου από τις παραγωγικές διαδικασίες που σχετιζόταν με τη λίμνη Γεννησαρέτ (αλιεία, συντήρηση αλιευμάτων κοκ.).

Κανένας
14/06/2005, 13:37
Ουπς λάθος ποστ :wave2:

AFTER
14/06/2005, 13:49
XXXXXXXXAXAXAXAXAXAXAXAXXXXXXXXXAXAXAXAXAXAXAXAX
XXXXXXXXAXAXAXAXAXAXAXAXXXXXXXXXAXAXAXAXAXAXAXAX
XXXXXXXXAXAXAXAXAXAXAXAX
XXXXXXXXAXAXAXAXAXAXAXAXXXXXXXXXAXAXAXAXAXAXAXAX
XXXXXXXXAXAXAXAXAXAXAXAX

:lol: :rotflmao: :rotflmao: :bawl: :lol: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :lol: :bawl: :lol: :rotflmao:

maintenance
14/06/2005, 13:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΚΑΝΕΝΑΣ
Ουπς λάθος ποστ :wave2:


ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ.............................

ΑΠΟ ΤΙ ΩΡΑ, ΑΡΧΙΣΕΣ ΤΑ ΤΣΙΠΟΥΡΑ;;;

:smokin:

OldMan
14/06/2005, 13:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΚΑΝΕΝΑΣ
...που ασκούσαν επονείδιστα επαγγέλματα στην Παλαιστίνη,(6), όπως π. χ. οι κάπηλοι και οι έμποροι των καρπών του Σαββατικού έτους...

:confused: :confused: :confused:

Και γιατί παρακαλώ είναι επονείδιστο επάγγελμα ο Κάπηλος ???

:confused: :confused: :confused:

Κανένας
14/06/2005, 14:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
:confused: :confused: :confused:

Και γιατί παρακαλώ είναι επονείδιστο επάγγελμα ο Κάπηλος ???

:confused: :confused: :confused: Εσύ μην αλλάζεις θέμα εδώ μιλάμε για τους απεχθείς τελώνες
Εδώ μιλάμε και για τους ψαράδες, που αφού τους έδιωξαν από την νεκρα θάλασσα, όπου δεν μπορούσαν να ζήσουν ούτε ως αφρόψαρα, ουτε ως φελλοί (γιατί και ως φελλοί, δεν είχαν άξια αφού όλοι επέπλεαν ) έφυγαν από εκεί και ιδρύσαν συνδικάτο στην λίμνη Γεννησαρέτ

Για τα καπηλειά είναι άλλο θέμα, που χρήζει ξεχωριστής ανάλυσης

:beer: :beer: :beer:

Κανένας
14/06/2005, 14:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από maintenance
ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ.............................

ΑΠΟ ΤΙ ΩΡΑ, ΑΡΧΙΣΕΣ ΤΑ ΤΣΙΠΟΥΡΑ;;;

:smokin: Μην με συκοφαντείς ρε φίλε, άντε μην τα πάρω τώρα και αποχωρήσω μαζί με όλη την database και τους οπαδούς μου και γίνει του καπηλειού εδώ μέσα :smokin:


Σου έχω πει τι σημαίνει συκοφάντης ?
:beer: :beer: :beer:

maintenance
14/06/2005, 14:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΚΑΝΕΝΑΣ
Μην με συκοφαντείς ρε φίλε, άντε μην τα πάρω τώρα και αποχωρήσω μαζί με όλη την database και τους οπαδούς μου και γίνει του καπηλειού εδώ μέσα :smokin:


Σου έχω πει τι σημαίνει συκοφάντης ?
:beer: :beer: :beer:


ΘΑ ΜΕ ΕΝΔΙΕΦΕΡΕ..............:smokin:

OldMan
14/06/2005, 14:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από maintenance
ΘΑ ΜΕ ΕΝΔΙΕΦΕΡΕ..............:smokin:

Ήταν ο σημερινός Εισαγγελέας στα αρχαία Δικαστήρια !!!!

:lol: :rotflmao: :lol:

Κανένας
14/06/2005, 14:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από maintenance
ΘΑ ΜΕ ΕΝΔΙΕΦΕΡΕ..............:smokin: Ασε άσε θα σου πω σε άλλο ποστ, για να μην χαλάμε αυτό, με άσχετα μηνύματα :p

:beer: :beer: :beer:

OldMan
14/06/2005, 14:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΚΑΝΕΝΑΣ
:beer: :beer: :beer:

Άσπρη ή Κίτρινη ???

:lol: :beer: :lol:

afrotwin
14/06/2005, 16:28
lipon!!! otan exete narkotika 8a pernete ena tilefono min sas
g@m1s0

:eyepop: :eyepop:

ti les re ke na sas aresi ke na 8elete sinexia
oust
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

afrotwin
14/06/2005, 16:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Εγω ξερω οτι καποιοι απο σας πρεπει να κανουν την αυτοκριτικη τους, γιατι τελικα εχουν γινει οι "Ελληναρες", που καποτε περιφρονουσανε.

Μου φαινεται οτι εχει γινει μπαχαλο το φορουμ, δεν παμε καμια βολτα να ισιωσουμε διοτι παρατηρουνται κρουσματα ελλειψης χιλιομετρων.:mad:

den mou les palikarim
ton panexesi ton kseris?
eeeeeeeeee???????????????
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

gcrook
14/06/2005, 16:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
den mou les palikarim
ton panexesi ton kseris?
eeeeeeeeee???????????????
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

N1
:smokin: