PDA

View Full Version : αντικαταβολη?



CBRIDHS
26/03/2010, 00:05
Γνωρίζει κανείς αν το louis κ το fcmoto στελνουν πραγματα με αντικαταβολη,κοντευω να βγαλω τα ματια μου με τα Γερμανικα τους κ ο μεταφραστης ειναι για μπατσες:rolleyes: :rolleyes:

BLiTzER
26/03/2010, 00:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από CBRIDHS
Γνωρίζει κανείς αν το fcmoto στελνουν πραγματα με αντικαταβολη

How can I pay?

To make purchasing with us a pleasure, we can offer you the following payment methods:

Cash-on-Delivery (COD) - If you choose this option, the goods will be despatched as soon as possible. You pay the post person at your front door when you take delivery. There is an supplementary charge for COD. For cash on delivery we invoice an additional ? 4.90 .

Paypal - You can also pay your purchases at FC-Moto.de with PayPal.

Credit card - The easy way to pay. We despatch the goods as quickly as possible and the payment is taken from your bank account later by the credit card company. We accept Visa and Mastercard (Eurocard).

The flat-rate shipping fees for deliveries in other EU countries are as follows:
Greece 9,90 ?

Operater
26/03/2010, 01:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από CBRIDHS
Γνωρίζει κανείς αν το louis κ το fcmoto στελνουν πραγματα με αντικαταβολη,κοντευω να βγαλω τα ματια μου με τα Γερμανικα τους κ ο μεταφραστης ειναι για μπατσες:rolleyes: :rolleyes:

για το fcmoto σίγουρα στέλνει αντικαταβολή.
και επίσης πάνω πάνω δεξιά εχει επιλογή για αγγλικά. :beer:

Sapadak
26/03/2010, 06:16
O Louis παιζει με πιστωτικη.
Ειχα ρωτησει για paypal και δεν επαιζε (παει λιγος καιρος βεβαια δεν ξερω αλλα αλλαξε κατι απο τοτε)

CBRIDHS
26/03/2010, 07:15
Βασικα απο louis προσπαθουσα κ δε μπορουσα να βρω τιποτα....

golis
26/03/2010, 07:36
Ναι στο fcmoto στελνουν πραγματα και με αντικαταβολη.

http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/10207048/Categories/CustomerInformation#payment


Πάτα πάνω δεξιά στο εικονίδιο με την Αγγλική σημαία να στα γυρίσει στα Αγγλικά.

africanos31
26/03/2010, 10:47
Χρονια ψωνιζω απο το louis πανω απο 50 παραγγελιες.......και 3-4 apo fc moto........
Me καρτα πληρωνα και δεν υπηρξε ποτε κανενα προβλημα......

MikeG
26/03/2010, 10:57
Ο Louis δε στέλνει αντικαταβολή. Επίσης δουλεύει με πιστωτική ή χρεωστική μόνο.

:wave2:

BLiTzER
26/03/2010, 11:51
Μμμ ναι, το παραπάνω ποστ μου ήταν για fc. Στου louis λέει αυτό:

"Shipments of export orders are only possible by credit card payment as written below or payment netto in advance."

Οπότε δεν..

CBRIDHS
26/03/2010, 12:50
Ευχαριστω παιδια......οποτε πρεπει να βγαλω καρτα μου φαινεται..... :winka: :winka:

golis
26/03/2010, 13:58
Προπληρωμένη κάρτα θα βγάλεις την οποία και δέσεις μέσω του Paypal με τον λογαριασμό σου.
Θα βάζεις το ποσό που θέλεις κάθε φορά εσύ.
Έχει η Marfin Prepaid (http://www.marfinegnatiabank.gr/MarfinEgnatia/Gr/Docs/Idiotes/Kartes/MarfinCashNBuy.aspx) και η Eurobank Prepaid (http://www.eurobank.gr/online/home/generic.aspx?id=340&mid=693&lang=gr) σίγουρα και κάνα δυο ακόμα που δεν θυμάμαι.

Sapadak
26/03/2010, 14:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από golis
Προπληρωμένη κάρτα θα βγάλεις την οποία και δέσεις μέσω του Paypal με τον λογαριασμό σου.
Θα βάζεις το ποσό που θέλεις κάθε φορά εσύ.
Έχει η Marfin Prepaid (http://www.laiki.com/web/w3cy.nsf/WebContentDocsByID/ID-0F2DD2693E2A218EC22572F10036465A?OpenDocument) και η Eurobank Prepaid (http://www.eurobank.gr/online/home/generic.aspx?id=340&mid=693&lang=gr) σίγουρα και κάνα δυο ακόμα που δεν θυμάμαι.

Ρε συ με τρελανες

Η μαρφιν ειναι για τη Κυπρο οχι για εμας

Διαβαζα και δε πιστευα τι ελεγε (2 good 2 b true)

Να φανταστεις ξεκινησα να συμπληρωνω Online αιτηση, μεχρι που ειδα οτι ειναι για τη Κυπρο

:rotflmao: :rotflmao:

golis
26/03/2010, 14:25
Έχεις απόλυτο δίκιο,βιάστηκα.:rotflmao:

ΔΙόρθωσα το link μου,τώρα βγαίνει το σωστό.

Εγώ έχω 2 χρόνια τώρα την Prepaid της Eurobank.
Κάθε φορά που κάνεις κατάθεση,ανεξαρτήτως ποσού,σου κρατάει 2 € για έξοδα φόρτησης.

Στις άλλες τράπεζες δεν ξέρω τι παίζει απο νταβατζιλίκια.

BLiTzER
26/03/2010, 14:27
Αν χρησιμοποιείς ebay/paypal (ή/και εξίσου έμπιστα sites), δεν έχεις κανένα λόγο να φοβάσαι τη χρήση πιστωτικής.

golis
26/03/2010, 14:29
Ενώ με prepaid έχεις λόγο να φοβάσαι ;

BLiTzER
26/03/2010, 14:31
Οι prepaid είναι λιγότερο πρακτικές από τις πιστωτικές. Ο μόνος λόγος που τις χρησιμοποιούν είναι η αυξημένη ασφάλεια. Όταν δεν τίθεται θέμα ασφάλειας, γιατί να παιδεύεσαι (και να χρεώνεσαι 2ε το γέμισμα)?

McGyver
26/03/2010, 14:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από golis
Εγώ έχω 2 χρόνια τώρα την Prepaid της Eurobank.
Κάθε φορά που κάνεις κατάθεση,ανεξαρτήτως ποσού,σου κρατάει 2 € για έξοδα φόρτησης.

:nono:


193592

golis
26/03/2010, 14:35
Πάντα βάζω το ακριβές ποσό που θα χρησιμοποιήσω.
Αυτό το φόρτιση-επαναφόρτιση ποτέ δεν το κατάλαβα σε τι διαφέρει.
Πάντα 2€ γιατί είμαι και λαρτζ.

McGyver
26/03/2010, 14:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από golis
Πάντα βάζω το ακριβές ποσό που θα χρησιμοποιήσω.
Αυτό το φόρτιση-επαναφόρτιση ποτέ δεν το κατάλαβα σε τι διαφέρει.
Πάντα 2€ γιατί είμαι και λαρτζ.

"Φόρτιση" είναι τα πρώτα χρήματα που βάζεις όταν εκδίδεται η κάρτα.
"Επαναφόρτιση" είναι κάθε επόμενη φορά.

:beer:

idi
26/03/2010, 18:29
για γελια ειναι οι χρεωσεις παραπανω...

ακουστε τι εκανα εγω. ανοιγω λογαριασμο στη Πειραιως και κανω επιτοπου αιτηση για internet banking . δωρεαν ολα

μπαινω winbank και εκει εχει επιλογη να φτιαξεις "εικονική" πιστωτική καρτα δωρεαν. τα πρωτα 4 γεμισματα ειναι δωρεαν. γεμιζεις απο το λογαριασμο σου στη τραπεζα αλλα απο το σπιτι σου μεσω winbank

μεχρι τωρα εχω καρτα που τη δεχεται ακομα και το paypal(πηρα τηλ και μου εδωσαν το τετραψηφιο "κωδικο επιβεβαιωσης''
μολις λιγα λεπτα μετα τη χρεωση των 1.5 ε απο το paypal) και εχω και κανονικα "πιστωτική καρτα" για οσα site δε δεχονται paypal

κσι ολα αυτα ΤΣΑΜΠΑ και χωρις να περιμενω σε σειρες στα ταμεια...