PDA

View Full Version : Group buy--> Πολυεστερικά



djspy21
26/03/2010, 00:08
Καλησπέρα σας :beer:

Κατά πόσο θα έχει ανταπόκριση το συγκεκριμένο θρεντ-άκι δεν ξέρω....αλλά θα δείξει. :)

Εγώ κάνω πάντως την αρχή και ρίχνω την ιδέα για ομαδική παραγγελία πολυεστερικών για τις καλές μας. Όσοι λοιπόν ενδιαφέρονται για πολυεστερικό κουστουμάκι, ας δηλώσουν συμμετοχή και ας προτείνουν και αν ξέρουν κάποιο μαγαζί.

Αφού έχουμε λοιπόν τελικό αριθμό συμμετοχών θα προσεγγίσουμε όλα τα μαγαζιά να μας κάνουν την προσφορά τους, και αποφασίζουμε. Τώρα δεν ξέρω αν θα δημιουργηθεί πρόβλημα λόγω διαφορετικών τύπων μηχανής..ελπίζω πως όχι.

Κάνω την αρχή λοιπόν έχοντας βρεί εναν e-bay seller με καλές τιμές, αλλά ακριβά μεταφορικά, οπότε αν μαζευτούμε πολλοί, κάτι καλύτερο πιστεύω θα μας κάνει. εδώ είναι το λίνκ :

http://stores.ebay.com/jumbomoto_GSXR750_W0QQ_fsubZ1317431016QQ_sidZ949001766QQ_trksidZp4634Q2ec0Q2em322?_fcid=80&_fsub=1317431016&_localstpos=&_sid=949001766&_sticky=1&_stpos=&gbr=1

Επίσης υπάρχει και η λύση να πάμε σαν group για να πάρουμε προσφορά απο τον γνωστό πλέον στους περισσότερους Perfect : http://www.perfect-fairings.gr/

Υ.Γ. : Ελπίζω να το έβαλα στην σωστή κατηγορία(αλλιώς ας το μεταφέρει κάποιος mod)..thanks!!!

road spirit
26/03/2010, 00:18
η γνώμη μου είναι να επικοινωνήσεις πρώτα με πωλητές, για το αν μπορούν και/ή θέλουν να κάνουν καλύτερες τιμές και ποια ποσότητα θα σου δώσουν ως ελάχιστη και μετά ξεκινάς να μαζεύεις ενδιαφερόμενους

djspy21
26/03/2010, 11:26
Ναι...σωστό και αυτό! ..δεν το είχα σκεφτεί... :wacko:

Έστειλα mail στον e-bay seller, και στον Perfect......αναμένω απάντηση.
Αν γνωρίζεται κάποιο άλλο μαγαζί ελληνικό ή απο Internet...πείτε το ..μην ντρέπεστε :lol:

djspy21
29/03/2010, 10:56
Επανέρχομαι στο θέμα μετά απο διάφορες απαντήσεις που έλαβα απο ebay sellers.

Απο τον ebay seller : 14dayguarantee

We can't combine shipping because there is the shipping limitation of the box (1mx0.6mx0.7m)via EMS. Thus, we can't reduce the shipping cost. If you buy 3 sets in one order, we can give you US30 or 3 windscreens. We suggest you to buy 1 set before you buy many orders because you will know our quality, working process and shipping time. Thanks

Ενημερωτικά τα έχει 306 ευρώ + 205 ευρω μεταφορικά

Απο τον : moto-777

Thanks for your interest!
If you buy more than 5, please contact biz@moto-
777.com and they will give you a good offer.
We need to pay a lot to Ebay so those fee will
directly reflect from the price and shipping.
We ship a lot to Greece and make lots of race
fairing. You can customize your team logo or
sponsorship logo and we can taylor make it for
you.
If you buy only 2-3, please buy from our listing
and each will have US20 discount.
Please understand shipping fee is weight
calculated and each fairing sets need to put in
one box. We can't put 2 sets in one.
We will mark the item as GIFT and item value US80.
Most customer don't need to pay any tax at all.
But you better check locally before you buy.
Buy now and you will get free windscreen.
Thanks!

Έχει ακριβούτσικες τιμές 500 δολλάρια + 230 μεταφορικά... Αλλά έχει άβαφτα 240+230=470 δολλάρια...δηλαδή 348 ευρώ.

Απο τον : begoniasale

Hello,
Thank you your mail
We have a webiste for fairing is :http://www.areyourshop.com
If you are interesting you can visit it
And if you want to order some fairing set please mail me the item number of which set you like
Best Regards

Οι τιμές που έχει είναι 370+220 μεταφορικά= 590 δολλάρια = 437 ευρώ

Επίσης άλλοι 2 πωλητές μου απάντησαν ότι πρέπει να τους πούμε ακριβώς πόσα άτομα και τι θέλουμε, για να μας κάνουν τελική τιμή.

Επίσης αναμένω απάντηση και απο τον Perfect,,, αλλά καλύτερα να έχουμε και έναν αριθμό ενφιαφερομένων.

Για να βλέπω λοιπόν συμμετοχές....