Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 21 από 21

Θέμα: SOON TO BE ΟΔΗΓΟΣ, ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ ΑΠΟ ΜΗΧΑΝΕΣ

  1. #16
    Να γράφει το κοντερ...... Το avatar του/της Maira
    Εγγραφή
    22/09/2005
    Μηνύματα
    1.486
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sandra Προβολή μηνύματος
    δυστυχως η ευτυχωσ δεν θεωρω οτι θα φοβηθω αν ανεβω πανω και οδηγησω. νοιαζομαι για την υγεια μου και την σωματικη μου ακεραιοτητα οπως και των αλλωνων αλλα η καυλα που εχω στις μηχανες δεν νομιζω οτι θα μου αφησει περιθωριο να φοβηθω.
    Κανείς μας δεν φοβάται γιατί οδηγάει μηχανή! Αλλά οδηγόντας μηχανή, ο κόσμος (αναφορικά με τον τρόπο οδήγησης των υπολοίπων) φαίνεται τελείως διαφορετικός! Επίσης πραγματικά θέλει εμπειρία, ειδικά αν κινείσαι μέσα σε μεγάλη πόλη (αλλά τι λέω, ο κίνδυνος παραμονεύει παντού!). Θα σε συμβούλευα να πάρεις κάτι που να μην έχει πολλά γκάζια για αρχή. Η κ@υλα μπορεί να περιμένει λιγάκι!

    ....Έχω επιλεκτική ακοή. Συγνώμη δεν επιλέχτηκες.......

  2. #17
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/05/2024
    Μηνύματα
    8
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Maira Προβολή μηνύματος
    Κανείς μας δεν φοβάται γιατί οδηγάει μηχανή! Αλλά οδηγόντας μηχανή, ο κόσμος (αναφορικά με τον τρόπο οδήγησης των υπολοίπων) φαίνεται τελείως διαφορετικός! Επίσης πραγματικά θέλει εμπειρία, ειδικά αν κινείσαι μέσα σε μεγάλη πόλη (αλλά τι λέω, ο κίνδυνος παραμονεύει παντού!). Θα σε συμβούλευα να πάρεις κάτι που να μην έχει πολλά γκάζια για αρχή. Η κ@υλα μπορεί να περιμένει λιγάκι!

    σιγουρα δεν το συζηταω, τοσα ακους για τους δρομους. ενταξει δεν λεω να περιμενει αλλα λιγακι

  3. #18
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/05/2024
    Μηνύματα
    8
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Καλόβολτο το KTM!
    (Δες και το Adventure 390 KTM ) το έχεις από θέμα ύψους αν σαρέσουν οι On/off
    (στα ίδια μήκη κύματος αλλά όχι με την σπιρτάδα του ΚΤΜ είναι και τα Versys 300, Honda cb500X και αυτό που θα σου προτείνει ο Panavour σε λίγη ώρα)
    αρχικα επειδη χθες εμαθα τι ειναι αυτο το ABS που το διαβαζα παντου, οι ον/οφ τι ειναι;

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 2stroker
    Εγγραφή
    12/07/2008
    Μηνύματα
    731
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sandra Προβολή μηνύματος
    αρχικα επειδη χθες εμαθα τι ειναι αυτο το ABS που το διαβαζα παντου, οι ον/οφ τι ειναι;
    on/off ειναι οι μοτοσυκλετες που προοριζονται και για οδηγηση στην ασφαλτο αλλα και στο χωμα οπως το honda africa twin, yamaha tenere,bmw gs κλπ.
    Hell on wheels is no big deal... Kawasaki KDX200SR - Kawasaki KLX300R - Yamaha TTR250 - Yahama XT600E - Ktm 640 Adventure

  5. #20
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.504
    Με βάση αυτά που περιγράφετε, θα πρότεινα ένα ωραίο μοντέλο μοτοσυκλετας στα 125cc της αρεσκείας σου που το οδηγείς και με δίπλωμα αυτοκινήτου.

    Όλοι από κάπου ξεκινάνε, τα 125cc ειναι μια φιλική προσαρμογή στο χώρο της μοτοσυκλετας που θα σε γαλουχήσει στα κατατοπια του χώρου με ασφάλεια
    Παράδειγμα ένα ωραίο και σύγχρονο Yamaha XSR125

  6. #21
    Α τέλεια. Και εγώ στα 26 έβγαλα χωρίς καμία επαφή εκρος ποδηλάτου με 2 τροχούς. Να βγάλεις το μεγάλο και να πάρεις ένα 250 κ.εκ το πολυ για εξοικείωση. Τα υπόλοιπα σιγά σιγά, το φόρουμ έχει πολύ πληροφορία.
    Τελευταία τροποποίηση από atom_smasher; 22/05/2024 στις 22:30. Αιτία: Ως 250
    done.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Δεν εχω ιδεα που να ψαξω και τι
    από simeladits στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 13/05/2022, 20:38
  2. Γεια χαρα. Δεν εχω ιδεα!!!
    από Giagkos στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 20/09/2012, 14:56
  3. ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΩ ΜΟΡΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ?
    από V-PAKETAS στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 23/07/2007, 00:41
  4. to be continued......
    από Spazz στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 11/05/2004, 12:45
  5. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 16/12/2003, 13:37

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF